SchagerCourant DE ARBEIDERSPERS. CALLANTS00G. ANNA PAULOWNA. Vierde Blad. Binnenlandsch Nieuws. Inbrekers te Rotterdam gesnapt. Subsidie aan Pluimveehouders. Een rumoerige raadszitting te Ridderkerk. Uit onze omgeving. Waarnaar men luistert Dinsdag 19 November 1929 72ste Jaargang. No. 8565 Na de vestiging van „Het Volk" als een Naamlooze Vennootschap op „gezonde financieele basis". Hoe men in het So cialistisch midden daarover denkt. De tegenwoordige lectuur van „Het Volk" gericht op sensatie en op reclame-voor- meer-abonne's. Wij herinneren ons, dat voor 2 jaar terug het was in het laatst van 1927 in de Arbeiderspers een totale omwenteling heeft plaats gevonden, in dien zin dat „Het Volk" zou worden gevestigd als een naamlooze vennootschap op „gezonde financieele basis'' en onder leiding van een „sterken man", zoo als toentertijd de N.R.Crt. het noemde in een bespre king over deze verandering in de Arbeiderspers. Het doel van de oprichting van deze Naamlooze Vennootschap „De Arbeiderspers" was niet moeilijk te doorzien. Het Volk en de andere, in de Vennoot schap, opgenomen sociaal-democratische bladen zou den een greep doen naar de massa, abonné's winnen op groote schaal. Een alleszins te waardeeren stre ven! Maar de wijze, waarop dit geschiedt, vindt nu niet bepaald een enthousiast onthaal in een deel der socalialistische kringen. Wat toch schrijft de inzender Tas in het links-op- positioneele orgaan der sociaal-democraten „De So cialist", het weekblad onder redactie van J. de Kadt, P. J. Schmidt en H. Schutjes, met medewerking van Edo Fimmen, Frank van der Goes en andere leden der S.D.A.P. Wij lezen daar: „Ik herinner me ons partij-orgaan" (Hier wordt bedoeld Het Volk, red. S. C.) „zooals het vroeger was. Het was klein, het was fel, maarhet was principieel. Een hoe is het nu? Ik geloof niet te overdrijven, als ik beweer, dat de voornaamste inhoud, de inhoud die de belangrijkste plaats inneemt en waarop ook typografisch de mees te nadruk wordt gelegd, gevormd wordt door moordverslagen. Eerst kwam Giessen-Nieuwkerk. Berichten met vette koppen over sensationeele détails, interviews, intrigues, foto's, (,en wat voor foto's) Werkelijk als „Het Volk" meende het Recht te dienen, dan deed het dat op weinig verheffende wijze. De heele campagne bereikt haar hoogtepunt in een van valsch gevoel druipend hoofdartikel (getee- kend Ed. P.) waarin op keurige wijze hooggestemde vreugde en reclame-voor-ineer-abonné's vereenigd werden. Hoewel tergend-langzaam, Giessen-Nieuwkerk ging voorhij. Maar nu beginnen we opnieuw met Culemborg. Nou moet het dan toch maar 'es gezegd worden, dat deze manier van een krant redigeeren heele- maal niet fatsoenlijk, heelemaal niet onbaatzuchtig en zekere niet socialistisch is. Niet fatsoenlijk, om dat men (zelfs in de behoorlijke burgerlijke bladen) als iets leelijks aangepakt moet worden zooveel mo gelijk zakelijk blijft en niet de meest gemeene kant jes extra opdoft en te kijk zet en daarmee op de laagste instincten van zijn lezers werkt Bijv. door sensationeele opschriften, door foto's vaneen ha mereen wisseldingen zonder eenige zakelijke beteekenis, maar die in het verband van het artikel waarin ze geplaatst zijn, wel nog in staat zijn en kele lezers in onedele opwinding te brengen. Niet inbaatzuchtig, omdat de bedoeling van „Het Volk" geweest is te komen aan: copie. Aan interes sante en vooral veel copie. Omdat men hoopte veel lezers te winnen, die aan dergelijken kost in bur gerlijke bladen gewend waren. Niet onbaatzuchtig omdat men met deze „vondst van de^redactie" voort durend reclame heeft gemaakt, getuige het hierboven genoemde hoofdartikel. En niet socialistisch. Ik sla maar over, dat de ruimte door die zaken ingenomen, nu niet bepaald in verhouding is tot verslagen van bijv. buitenland- sche partij-congressen, ja zoo zelfs daarmee in wan verhouding, dat resoluties van die congressen niet volledig in de krant kunnen komen. Maar niet socialistisch, omdat het niet opvoedend is. Men wint abonné's, maar hoe! Wij kunnen inder daad abonné's gebruiken, indien dit abonné worden beteekent, dat ze socialistisch inzicht willen winnen, dat ze veranderen willen. Maar indien ze abonné worden, omdat ze de bur gerlijke lectuur net zoo goed of nog beter in „Het Volk" aantreffen, on dus de onveranderde, niet-so- cialistische elementen bij ons komen, dan vormen ze geen aanwinst, maar een last. En zeker geen machts versterking. Want macht is niet alleen een kwestie van getal, maar vooral van gezindheid. Indien de Giessen-Nieuwkerkcampagne gevoerd was uit een gevoel van verontwaardiging, dan had ze misschien opbouwend kunnen werken, maar ze is gevoerd uit baatzucht en gevoed doorsensatie. De wijze waarop bijv. over rechercheur De Jong geschreven is, het feit, dat „Het Volk" uitgebreid pu bliceert, dat een winkelier (zonder twijfel om klanten te lokken) een plakkaat ophangt met de woorden: „leder mensch eischt levenslang van rechercheur De Jong (iedere gehoorlijke krant zou uit zelfrespect dit ellendig voorval zwijgend hebben laten passeeren), dat alles stookt den lezer op, maar verheft hem niet boven het gebeurde. En ten slotte: er werd een drukte van gemaakt, als of een verkiezingsoverwinning behaald was en dat is toch wat anders! Wat ik „Het Volk" zoo kwalijk neem is, dat het van een rechtszaak een le rangs kwestie maakt en van den klassenstrijd een 2e rangs. Maar het is juist omgekeerd. De klassenstrijd be hoort het hoofdvoedsel van „Het Volk" te zijn, ter wijl zulke persoonlijke gebeurtenissen als rechtsza ken ons veel minder behooren te interesseeren. En zoo behoort „Het Volk" ons op te voeden en niet om gekeerd! Een burgerlijk blad l>an zich met vreugde op een dergelijke zaak werpen, omdat dat alle reden heeft om de maatschappelijke handelingen van zijn milieu niet op den voorgrond te brengen. Maar ons partijorgaan behoort gevoed te worden door een ideaal! Heeft het dan op zichzelf geen waarde, dat wan- •toestanden uit den weg geruimd worden? O, ja, maar dan op behoorlijke socialistische manier Een manier, die niet ouze bwegeging schaadt! Dat mogen we van „ons eigen blad" wel eischen." De redactie van „De Socialist'* plaatst bij het bo venstaande, waarin nog had kunnen worden herin nerd, aan een bijzonder onwaardig redactioneel re clame-artikeltje in Het Volk onmiddellijk na afloop van de revisie der moordzaak Giessen-Nieuwkerk, 't volgende onderschrift: De zaak, die p.g. Tas hier aan de orde stelt, be roert velen in onzo beweging en overal waar wij ko men in het land hoort men de meeningen, die hier boven tot uiting zijn gebracht. Om ieder misverstand te voorkomen, leggen we er hier den nadruk op, dat het niet in de bedoeling kan liggen van de socialistische pers te eischen, dat ze zaken als Giessen-Nieuwkerk niet uitvoerig zou be handelen. Het gaat om de wijze waarop dit geschiedt. Men vergelijke de socialistische wijze waarop Troel stra en zijn pers de Ilogerhuis-zaak behandelden, met de sensatiecampagne van „Het Volk". Daarin ligt het verschil. Intusschen komt dat alles wel wat laat en boven dien zou het verkeerd zijn om voor dezen gang van zaken alleen de „Volk "-redactie aansprakelijk te stellen. De Partij heeft dit alles aanvaard. Zij aan vaardde een exploitatie, die er op gericht was van „Het Volk" een „algemeen nieuwsblad" te maken, etc. Voor de behandeling en bespreking van socia listische politiek, kan dan niet meer die plaats wor den ingeruimd dio toch juist in verband met den groei onzer beweging, o. noodlot! zoo hoog noodig zou zijn. Vandaar, dat „De Socialist" op het oogenblik zoo'n groote en belangrijke plaats in onze beweging kan innemen, en vandaar de taak van onze vrienden om te zorgen, dat die plaats voortdurend grooter en belangrijker wordt." BRANDKAST, WAARIN VEEL GELD LAG, WAS REEDS AANGEBOORD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de politie van het bureau aan de Meermanstraat te Rotterdam gewaarschuwd, dat er onraad was in de fabriek van de firma H. aan de Oostmaaslaan. Terstond werden uitge breide politiemaatregelen genomen. De directeur werd gewaarschuwd, het pand werd omsingeld, en een onder zoek werd ingesteld. Daarbij bleek, dat er inderdaad dieven in het pand waren geweest Een W.C.-raampje was opengebroken. Via het dak van een belendenden per ceel waren de inbrekers bij dat raampje gekomen. In het kantoor bleek de brandkast te zijn aangeboord. Ge reedschappen lagen klaar, maar van de daders was geen spoor te vinden. Men zocht verder en vond toen in de bankwerkerij een man onder een draaibank liggen; in de boorafdee ling vond men kort daarna een tweede man, die zich in een zak had gerold, en nog iets later werd op een vliering een derde man aangetroffen. Het bleken de 40-jarige bankwgrker J. D., de 36-jarige losse werk man J M. W. en de 54-jarige smid W. M. te zijn. alle drie goede bekenden van de politie, die al tal van ma len wegens inbraken tot gevangenisstraffen zijn veroor deeld. Zij zijn opgesloten. In de brandkast lag veel geld, met het oog op het uitbetalen van de loonen op Zaterdag. Er wordt evenwel niets vermist ONGELUKKEN IN HET LANDBOUWBEDRIJF. Te Nieuwenveen heeft de boerenknecht v. d. B. Vrij dagmiddag een trap van een paard gekregen, waardoor hij ernstig Inwendig verwond werd. Een deel van het bekkenbeen bleek verspinterd te zijn. De landbouwer G. te Gendringen is bij het machinaal dorschen getroffen door een drijfriem, die in tweeën brak. G. werd met zware inwendige kneuzingen en een versplinterd dijbeen in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Terborg opgenomen. NOODLANDING BIJ TIEL. Zaterdagmorgen om half elf Is te Echteld, bij Tiel, we gens een motordefect geland het vliegtuig D 1017, van de Duitsche Luft Hansa, onderweg van Keulen naar Amsterdam, Aan boord waren de heer Helm als bestuur der en een mecanicien. Het vlegtuig had 100 Kg. post en vrachtgoed aan boord. Het heeft een vlotte landing gedaan op den vasten kleigrond van de uiterwaarden. De vlieger deelde mee, dat hij te kampen had gehad met hevlgen wind op zij. AFKOOP VAN TOLLEN. Een bedrag van 3 ton aangevraagd. In de Memorie van Toelichting tot de begrooting van het Wegenfonds voor 1930, welke thans bij de Tweede Kamer is ingediend, wordt medegedeeld, dat het niet mogelijk is tevoren aan te geven, tot welke uitgaven uit 's Rijks kas de te voeren onderhandelingen omtrent den afkoop van tollen zullen leiden. Voorshands is hier voor een bedrag van f 300.000 aangevraagd. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Wielrijder gedood. Zaterdag had to Veldhoven een doodelijk ongeval plaats in de nabijheid van de steenfabriek „De Heide bloem". De wielrijder W. H. werd door een luxe-auto uit Eindhoven aangereden en zwaar gewond. Hij werd in een naburige woning binnengedragen en overleed spoe dig daarop. Waarschijnlijk is het ongeluk te wijten aan het feit. ,dat den bestuurder van den luxe-auto en den fietser het uitzicht werd benomen door rook van de passeerende tram. W. H. was ongehuwd en 21 jaar oud. De Provinciale Bond van Pluimveehouders-vereèni- g:ngen in Noordholland is ontstaan uit den drang naar één, de geheele provincie omvattende pluimveehouders- organisatie. Hij stelt zich ten doel zoowel de bedrijfs- als de sportpluimveeteelt, evenzeer als de tamme konijnen teelt te bevorderen. Daarvoor zal hij legwedstrijden or- ganiseeren, het tentoonstellingsw'ezen verbeteren, pro paganda maken enz. Uit de contributie van 18 organisaties en 1700 leden is dat niet te bekostigen, reden waarom het Bestuur een provinciaal subsidie van f 200 heeft gevraagd. Ged. Staten zijn van mcening, dat er alleszins aanlei ding is, om dit verzoeken in te willigen en stellen daar om voor f 200 subsidie toe te kennen, niet alleen voor het loopende jaar, doch tot wederopzegging toe. .Zooals er nooit te voren oen Is geweest". Raadsleden uitgescholden voor opruiers. Pijnlijke incidenten. Vrijdagavond is te Ridderkerk een openbare raads vergadering gehouden, zooals er nooit tevoren een is ge weest. De raad kwam bijeen ter behandeling van <te gemeentebegrooting. Zoover is het niet gekomen. De voorzitter, de heer J. W. Klein, burgemeester, gaf ge legenheid tot het houden van algemcene beschouwingen, waarvan den ganschen avond door alle fracties gebruik is gemaakt. Het ging echter in hoofdzaak over twee raadsleden, de heeren W. van Gent Jr. (wilde) en C. J. Rijsdijk (voorheen a.r. thans wild), die hevig werden aangevallen. Het betrof het wekelijksch geschrijf door den heer van Gent, gesteund door den heer Rijsdijk, in zijn weekblad, over den burgemeester, de wethou ders, de ambtenaren en burgers. Beide raadsleden waren aanwezig, en vooral van Gent werd gegispt als tegen- werker van het gemeentebestuur en opruier van de burgerij. De leden der s. d. en c. h. fracties vroegen den burge meester, waarom hij toch te Laren (N.H.) woont. De burgemeester antwoordde hierop, dat hem het leven hier ondraaglijk is gemaakt door genoemd blad; dat zijn eerste vrouw tijdens haar langdurige en smartelijke ziekte Is gebukt gegaan onder den vullen laster, die hem werd aangedaan, maar dat hij zijn tegenwoordige vrouw voor een dergelijk lot wenschte te bewaren. Hij was van oordeel, dat zoolang deze toestand blijft voort bestaan, er voor hem in Ridderkerk geen plaats meer is. Zeer pijnlijk vond hij het. dat de heer van Gent zich zelfs niet ontzag, het graf zijn overleden vrouw te schenden door dit te onpas in zijn blad te ontheiligen. als gevolg van slechte s rijs- vertering wijkt onmiddellijk bij gebruik van Foster's Maag- pillen, het ideale laxeermiddel. f 0.65 per flacon. Zaterdag 16 November herdachten de heer H. Kruis- veld en echtgenoote hun 40-jarige echtvereeniging. Dit is te meer een vermeldenswaard feit, omdat de heer Kruisveld, le wethouder onzer gemeente is en de be langstelling bij het feest van deze, bij ieder zeer geziene, mervschen. was dan ook groot. De receptie in het lokaal van den heer Jac. van Scheijen. Groote Keeten, was buitengewoon druk bezocht Talrijke bloemstukken prijkten op de tafels, waaronder van de beide oud- Burgemeesters van Callantsoog, de Edelachtbare heeren Lovink, Burgemeester van Anna Paulowna en J. Koster, Burgemeester van Winkel. De Burgemeester onzer Ge meente, Mr. "D. Breebaart, was ook aanwezig, terwijl de leden van den Gemeenteraad met hunne dames, voorzcover deze niet door ziekte verhinderd waren, mede door hun aanwezigheid blijk van belangstelling gaven. Namens de Gemeente richtte Mr. D. Breebaart het woord tot het bruidspaar. In een geestige speech huldigde hy den heer Kruisveld als wethouder en raadslid, welke fuctles hij resp. 12 en 18 jaar vervult. Hij memoreerde wat ln die jaren verricht was en wees op de uitstekende verhouding welke steeds in het college van B. en W. heerschte. Bij groot verschil van politiek- en maatschap pelijk inzicht, was toch steeds een eensgezindheid, die stemmen in het college van B. en W. nimmer nood:g maakt. Spreker huldigde ook Mevr. Kruisveld, die steeds blijk gaf van medeleven in het Gemeentebelang. Het oordeel van wethouder Kruisveld bleek dikwijls het resultaat van beraadslagingen met zijn vrouw. Aan het slot bood spreker namens den raad een groote bloemen mand aan, den wensch uitsprekend, dat nog vele jaren ln gezondheid en voorspoed mogen volgen. Het was voor den heer en mevrouw Kruisveld een onvergetelijke dag. De afdeeling Anna Paulowna van de Bijzondere Vrij willige Landstorm hield Zaterdagavond een vergadering in de „Vlas- en Korenbeurs", terwijl daar 's middags reeds schietwedstrijden aan waren vooraf gegaan, Bij afwezigheid van den voorzitter werd do vergadering geopend en geleid door den heer P. J. Oolders, secr. Gewest Comm. Verband Alkmaar, In 't bijzonder werd welkom gehceten de Chr. Mu- ziekvereeniging „Soli Deo Gloria" van Brcezand, die weer zoo bereidwillig was de vergadering op te luiste ren met muziek. Daarna had de uitreiking plaats van de prijzen, gewonnen bij de gehouden schietwedstrij den. De uitslag daarvan was: J. A. Smit, le prijs met 94 punten, H. Brouwers, 2e prijs met 93 punten, W. Slot- weg 3e prijs met 89 punten, C. Philipsen 4e prijs met 89 punten. De winnaars werden gefeliciteerd met het be haalde succes. De uitslag der korpswedstrijden van deze afdeeling was: J. A. Smit, 92 punten, A. van Zanten 74 punten, P. Swaerts 79 punten, totaal 245 punten. Nadat nog eenige zaken besproken waren o.a. de oefe ningen en wedstrijden van het volgend jaar en het abonneeren op het Landstormblad, waarvoor men zich kan opgeven bij den plaatselijke leider, den heer J. A. Smit, sloot de voorzitter de vergadering onder dank zegging voor de opkomst en vooral voor de medewer king van de muziek. ANNA PAULOWNA. Op 23 en 24 November zal in de Vlas- en Korenbeurs een duivententoonstelllng gehouden worden. BREEZAND. Zaterdagavond 16 November gaf de muziekverecnlglng „Concordia", directeur de heer H. B. Schenkels, *en uitvocilng in de zaal van den heer Jb. Borst. Nadat de voorzitter, de heer B. de Vries, de aanwezi gen welkom had geheeten, deelde hij mede, hoe het kwam, dat hy en niet de heer A. Raap het woord voerde. Raap, waarvan we dachten, dat hij onverbre kelijk aan Concordia was verbonden, had bedankt als lid en voorzitter. Spreker herdacht het vele en ver dienstelijke werk door Raap voor de vereeniging ver richt en sprak de hoop uit hem toch weer spoedig te rug te zullen zien. Verder verzocht voorzitter het goede voorbeeld van de vorige week, toen bij de zanguitvoering absoluut niet gerookt werd, te volgen. Laten wij hierbij direct den heeren maar een pluimje geven: de volle zaal was weer heerlijk rookvrij en wat beter was dan de vorige week, het is den heelen avond rustig geweest bij muziek en voordracht. Moeten ook zy, die anders nogal eens meenen hun mondje te moeten roeren, niet tdegeven, dat we zóó alleen van een goede uitvoering kunr.en genieten? Concordia opende het programma met een pittig» marsch. goed gespeeld. Ook de overige nummers wer den, behoudens een klein ongelukje, onder de degeiyke leiding van den heer Schenkels op uitstekende wijze ten gehoore gebracht Daarna trad het trio Hofman op. Het schü'nt tegen woordig zoo'n beetje mode. dat een cabaretzanger be gint met de opmerking, dat hy eigeniyk niet zingen kan. Gelukkig was dit nu niet het geval. De heer en mevrouw Kofman beschikken beiden over een mooie stem cn ook hun dochter, die op de piano begeleidde, speelde niet alleen heel verdienstelijk, maar was ook goed in de enkele gedeelten die zy meezong. Wy zullen niet de vele nummers, gezongen en voor gedragen (na de pauze in Volendamsch costuum), de revue laten passeeren, maar kunnen zeggen, dat alle, zonder uitzondering, in den smaak vielen. De een vond dit mooier, een ander dat, maar daar voor had het trio dan ook voor „elck wat wils", ern stige en vrooiyke liedjes. Voorzitter kon bü de sluiting met reden gewagen van een goed geslaagden avond. Hy sprak zyn tevredenheid uit, dat de heeren zich zoo goed aan het rookverbod hadden gehouden, dat het zoo rustig was geweest, en hoopte dat de vele aanwezigen anderen zouden opwekken Zondag 24 November de uitvoering tegen entrée te gaan bywonen. Met het oog op de kosten moet er dan weer een volle zaal zyn. Wy twijfelen er niet aan of er zullen velen, die Zaterdag aanwezig waren, ook Zondag a.s. weer present zijn, omdat zij weten, dat hun wat goeds gebeden wordt en het repertoire van het trio Hofman zóó groot is. dat zij toch weer andere nummers te ge nieten krygen. BREEZAND. Den heer J. Hoep, aannemer alhier, is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Th. Hoogeveen, aan den Verl, Meerweg. BREEZAND. Algemeene vergadering van het Onderlinge Veefonde te Anna Paulowna, gehouden op Zaterdag 16 November bij den heer Jb. Borst. Voorzitter, de heer A. Schilderman moet bij de ope ning zijn teleurstelling uitspreken, dat hy slechts aan zoo weinigen een welkom kan toeroepen. De secretaris-penningmeester, de heer P. J. List leest de notulen van de vorige vergadering voor. Naar aan leiding daarvan vraagt de heer H. Buré inlichtingen over de verplicht gestelde keuring. Voorzitter licht toe, dat de nieuw aangekochte koeien alleen dan worden opgenomen in het fonds, wanneer zy door den veearts goedgekeurd zijn De leden kun nen laten keuren door de veeartsen P. de Boer of U. Wester, die eenzelfde tarief hebben, n.1. f 2.50 voor de eerste koe f 0.50 voor elke volgende. De kosten van keuring zijn voor de leden. De notulen worden nu. onder dankzegging voor de juiste weergave, goedgekeurd. Nu volgt punt 3 van de agenda, een overzicht van den staat van zaken op heden. De heer List leest het vol gende voor: Over het tijdvak 1 Dec. 1923 tot 16 Nov. 1929 is aan contributie ontvangen f 2513.75, aan gestorven vee ont vangen f 1181.50, totaal ontvangsten f 3705.25; 't nadee- lig saldo 1928 bedroeg f 208.19voor gestorven vee uit betaald f 2736.18%, administratiezegcls, brandassurantie en Kamer van Koophandel f 506.70. totale uitgaven f 3451.08, alzoo is er een batig saldo van f 254.17 en daar hiervan op de Boerenleenbank f 107.62 staat, is er nog f 146.55 in kas. Wanneer dan de premie vastgesteld "moet worden, die men heffen zal, voor,, het eerstvolgend halfjaar, wordt deze weer gesteld op 1 pet. over 3 maanden, terwyi het bestuur vrij mandaat krygt daarna nog zoo noodig 1 of een te heffen. Na stemming en herstemming worden de aftredende heeren J. Bas en H. Busé als bestuurslid herkozen. Bij de bespreking, die gehouden wordt tengevolge van het feit, dat ook de schatters moeten aftreden en de heer C. v. d. Linden niet meer in aanmerking wenscht fe komen, komt het bestuur met het voorstel nu maar i schatter aan te stellen. De twee ontvingen ieder f 45 per half Jaar. Indien de vergadering met het voorstel accoord gaat en den aftredende J. 't Hart zou herkiezen, wil deze de functie alleen waarnemen voor f 69. Met WOENSDAG 20 NOVEMBER. Hilversum 298 M., na 6 uur 1071 M.) 10.00 Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Avro- kwartet, 2.00 Kinderzar.gkoor, 3.00 Naaicursus, 4.00 Voornaamste studiemuziek voor piano, 5.00 Tafelmuziek Cafó Moderne, 6.30 Koersen, 6.45 Italiaansch, 7.45 Po litieberichten, 8.00 Avro-Radiotooncel. Opvoering van „Lady Windermere's Waaier", van Oscar Wilde; na af loop nieuws en dansmuziek. Hulzen (1875 M.) 8.15 Morgenconcert, 10.30 Korte Ziekendienst, 11.00 Gra- mofoon, 12.30 Concert-trio, 2.00 Concert, 2.45 Chr. Lec tuur, 3.15 Vervolg concert, 4.15 Gramofoonplaten, 5.00 Kinderuurtje, 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Cursus P.B. N.A.: Elcctrotechniek, 7.00 Statistische berekening, 7.30 Vitamen in pluimveevoeders en hunne Grondstoffen, 8.00 Eestuursmededeelingen, 8.30 Uitzendavond N.C.R.V. uit 's-Gravenzande, daarna Nieuws. Zeeoen (1635 M.) 11.20 Middagconcert, 1,00 Ernstige muziek, 2.20 Katho lieke Actie in Berlyn - Concert, 5.20 Het Kerkhof der Invaliden te Berlyn, 6.20 Troost de Zieken. 6.45 Elsa Brandström en haar werk, 6.20 Cello-voordracht, 7.20 Muziek van tegenwoordig, 7.50 EerBte opvoering „Vom Leben" Op. 57. Daventry Jr. (479 M.) 3.20 Militair concert, 4.50 Lichte muziek, 8.20 Militair concert, 9.20 „Fed Up", Revue, 10.35 Dansmuziek. Londen (356 en 1558 M.) 4.05 Lichte Klassieke muziek, 5.05 Orgelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 7.05 Pianomuziek van Bach, 8.05 Concert, 8.35 „Taifun", luisterspel. 10.00 Vrooiyke Ouvertures, 11.00 Humor, 11.20 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.20 Voordracht, 12.50 Gramofoonplaten, 4.05 Omroep orkest, 6.55 Gramofoonplaten, 8.20 De Barbier van Sevilla. Weeoen (516.4 »L) 2.50 Muzilc. Jeugduurtje, 3.30 Concert, 5.05 Weensche Kunstgeschiedenis in 7 eeuwen, 5.35 Lich. Hygiëne, 6.20 Arbeidersuurtje, 6.50 Dvorak, Requiem, 8.50 Avond concert Hamburg (372 M.) 8.35 De aquarium- en terrariumvriend, 10.15 Godsdienst 11.35 Middagconcert, 12.50 Turn wedstrijd, 1.20 Klassiek concert, 2.50 Heinrich Lilienfein, 3.05 Anton Ruben- stein, 3.55 Runengedenkteekens, 4.20 Orgelconcert, 5.20 Aria's, 6.05 Scarpaorkest, 6.50 School en Kind, 7.20 Detlev von Liliencron, 9.30 Actueele afdeeling, 9.50 Con cert Stuttgart (360 M.) 9.20 Gramofoon, 11.05 Promenadeconcert 12 35 Waia- koningen, 2.20 Kinderuurtje, 3.20 Omroep-orkest. 5.20 Do vrouw in de rechtspraak. 5.50 Het leven der Oerbewo- ners van Pommeren, 6.50 Een Duitsch Requim, 8.50 Avondconcert. Lungenberg (473 M.) 6.20 Gramofoon, 8.20 Prot. Morgenwyding, 10.20 Onuit gegeven werken van' dichters, 12.20 Concert, 2.20 Kin deruurtje, 3.00 Voor de vrouw, 3.25 De inrichting der woning, 3.50 Strijkkwartet, 5.20 30 jonge arbeiders ver tellen van hun leven, 6.35 „De Landman uit Bohemen", 7.50 Heruitzending uit Berlyn, „Vom Leben", dichter lijke lezing met muziek. Brussel (509 M.) 5.20 Concert, 6.35 Esperanto, 8.35 Radio-orkest 10.35 Laatste nieuws.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11