Aliencei Niems- Biljartwedstrijd Schagen, KfySsg Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Gemengd Nieuws. Het moord-mysterie te Dusseldorf. o^cH T/J° om het Kampioenschap van Nederland, De onlusten in Durban. Een „trouw"-record. Gedurfde roofoverval te New York. Hardnekkig verzet van een beverkolonie. Een gevaarlijke Chinees. J De winter gekomen. Een nieuwe Kafferdans. Vastgevroren booten. - te» di •verwin ig of a eken et ternnjj Overi van fe van dt was Z; zlc! naai li in d overl ng. Dinsdag 19 November 1929. SCHAGE 72sle Jaargang No. 8565 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomcnd nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers G cent. ADVKRTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere lettors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. teweeg als t Altty Zonde stra! et eei majes arteld lat he vai wa heel toutsti ïn ge eman I ha digii erlai Opnieuw een slachtoffer, wat echter een loos gerucht bleek. Een tweede brief van den geheimzinnigen moordenaar. Een „wezen", dat hem tot zijn verschrikkelijke handelingen drijft Wolff meldde Zaterdagavond uit Dusseldorf: De politie deelt mede, dat sedert gisteren de 9-jarlge schoolgaande knaap Helmut Reinhard uit Dusseldorf- Germersheim wordt vermist. De politie heeft in den afgeloopen nacht het terrein bij Dorfbruch afgezocht, aan welk onderzoek ook de Rst.a vader van het jongetje deelnam. Een resultaat is echter tien jara liet bereikt De mogelijkheid bestaat, dat het knaapje zich met opzet uit de ouderlijke woning heeft verwijderd, daar 6 intusschen een briefkaart door de ouders is ontvangen "aï4 met de woorden: „Ik ben verloren. Helmut" en men aanneemt dat het jongetje in geval van een misdaad geen gelegenheid zou hebben gehad nog een briefkraat te schrijven Toch kan het vermoeden niet geheel worden onder drukt, dat ook in dit geval een misdrijf is gepleegd. I hul levei daar- ericht ïsters bood schai ar di aai ook was, ey te) men- Em- gra! N, Ook ioode be- Flo- Weer terecht Nog dienzelfden avond werd echter nog gemeld: De als vermist aangegeven 9-jarige scholier is heden middag tegen vijven te Wülfrath door de politie gevon den en naar zijn ouders teruggezonden. De jongen had rondgezworven. Aanwijzingen voor een nieuwen misdaad. De mogelijkheid bestaat, dat bij Germersheim nog een inder misdrijf is gepleegd, aldus meldt het persbureau Vaz Dias: De politie heeft n.1. bij haar onderzoek op dit terrein een met bloed bedekt dameshemd gevonden en een vrouw, die daar in de buurt woont, heeft verklaard, dat zij in den nacht van 29 op 30 October ontzettend heeft faooren gillen. Natuurlijk gaat de politie ook dit spoor ijverig na. Zaterdag is een persoon in hechtenis genomen die een familielid van het vermiste knaapje is, doch nadat hem «en verhoor was afgenomen, deelde de politie mede, dat deze persoon met de misdrijven niet in verband kan worden gebracht. Intusschen zijn Zaterdag door verschillende couran ten, nadat de opgraving van het lijk van Maria Hahn bij Papendell had plaats gehad, briefkaarten ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de schijver naar Dussel dorf is teruggekeerd en dat er te Germersheim nog een slachtoffer begraven ligt. Volgens de graphologen is het schrift in deze mede- deelingen afkomstig van een in geestelijk opzicht sterk pathologisch persoon. Men noemt echter aan, dat de schrijver van deze laatste mededeeling niet dezelfde Is als de persoon, die de opgave omtrent de vermoording van Maria Hahn aan de politie deed. Deze laatste mededeeling is geschreven op een stuk courantenpapier, dat slechts op een bepaald systeem rotatiepers kon worden gedrukt. De politie tracht thans vast te stellen, waar een dergelijke machine zich be vindt Te Duseldorf schijnt, voor zoover kon worden na gegaan, dit niet het geval te zijn. Natuurlijk is de opwinding onder de bevolking door deze laatste gebeurtenissen nog gestegen. Men acht het niet onmogelijk, dat in de eerstvolgende uren nog nieuwe misdrijven ontdekt zullen worden De lijkschouwing van het vermoorde dienst meisje. Wolff meldt nader, dat de schouwing van het lijk van het vermoorde dienstmeisje, Marie Hahn, heeft uitgewezen, dat de dood is ingetreden ten gevolge van verbloeding door een steek in het hart. Er werden 3 «teken aan den linkerslaap, 7 in de hals en 10 in de borst vastgesteld. Van de laatsten hebben er twee het hart geraakt en twee de linkerlong. De schoenen en kleeding zijn herkend als aan het meisje te hebben toebehoord. De bladen en de justitie ontvangen voortdurend brief kaarten en brieven, waarin van moorden gesproken wordt, of waarin een nieuwe moord wordt aangekondigd. Men heeft in alle gevallen een onderzoek naar den schrijver gedaan, zonder dat het gelukte tot resultaten te komen. In de meeste gevallen zijn het mystificaties, die het werk van de politie slechts moeilijker maken. Weer een brief van den geheimzinnigen moordenaar. Volgens de Berlijnsche bladen heeft het communlsti- *he blad Freiheit, te Dusseldorf opnieuw een brief van geheimzinnigen moordenaar ontvangen, waarin o.a. Sttegd wordt: Langenfeld bij Keulen was het begin en ab het lot me gunstig is, ook het eind van mijn leed. Daar woont een wezen, dat wat moreel leven en denken '•«treft, nauwelijks een mensch genoemd kan worden. Dat ik haar niet kan toebehooren heeft mij in de eerste Plaats tot deze verschrikkelijke handelingen gedreven. Zij moet nog sterven, al kost het mij mijn leven. Ik heb haar willen vergiftigen, doch haar volkomen reine li chaam heetf het vergif opgenomen. In den laatsten zin van den brief worden de namen dr. Kehrman en dr. Müller als getuigen genoemd. Deze twee heeren wonen, naar men heeft vastgesteld in de huurt van Langenfeld te Ohligs. Dr. Kehrmann is dok ter, dr. Müller predikant Volgens de Tempo is het het bovengenoemd blad nu sj^ORDT daf je iefs doel legen dezen foesland van overspanning. Je maak! je hef leven zelf veel moeilijker dan het is. Zenuwen zijn nu eenmaal geen kabeltouwen en wanneer je na koffie en thee steeds zoo veel last hebt van nervositeit en slape loosheid, drink dan maar Koffie Hag. Bezwaren tegen Hag kunnen niet bestaan. Het is de heerlijkste plantage- koffie, die ik ooit geproefd heb. Daarbij coffeïnevrij, dus volkomen onschadelijk. De coffeïne heeft met smaak of aroma van de koffie niets uit te staan. Je mist dus niets, maar hebt slechts voordeelen. .Meer genot en betere gezondheid door Koffie Hag", daf zal ook voor ons vanaf heden de leuze zijn. gelukt vast te stellen, dat de ir eling in den brief over het „wezen' 'slechts betr kan hebben op een jong meisje, dat tuschen Ll. .vfeld en Hilden in het gehucht Richrath woont en dat dr. Kehrman en dr. Müller beiden kennen. Men heeft haar weliswaar nooit pogen te vergiftigen, maar twee of drie jaar geleden is haar hond door een onbekende vergiftigd. Of het dier werkelijk iets gegeten heeft, dat voor zijn meesteres bestemd was, of dat de feiten in het zieke brein van den briefschrijver verdraaid zijn, weet men niet. In ieder geval schijnt de brief een spoor aan te wijzen. (2e klasse klein biljart cadre), in de achterzaal van de „Cérès" te op 2 nieuwe Toulet Biljarts. Be wedstrijden worden gehonden op: VRIJDAG 22 Nov. van 3 tot 11 uur. ZATERDAG, 23 Nov. van 11 tot 11 nur. ZONDAG 24 Nov. van 10 tot 6 uur. Toegangsprijzen zijn voor alle wedstrijden f 1.dagkaarten i 0.50. Zij die lid zijn oi worden van de Biljartver. H. N. Kwartier, hebben vrijen toegang. Het Bestuur. NEGERS DOEN EEN BEROEP OP DE ENGELSCHE ARBEIDERSPARTIJ. fcoksbeugels bewerkt, zoodat hij ernstig gewond werd. De roovers ontrukten hem het geld en konden zich, door de duisternis begunstigd, uit de voeten maken, zonder herkend te zijn. Een eigenaardig wethoudersjubileum te Brussel. Reeds 42000 paartjes in den echt verbonden. Dezer dagen Is, in afwachting van cene officieele hulde, de wethouder van den burgerlijken stand der stad Brussel, baron Steens, ter gelegenheid van zijn tachtig sten verjaardag in intiemen kring gevierd. Wethouder Steens zetelt sedert 1 Januari 1882 in den Brusselschen gemeenteraad en maakt deel uit van het college van B". en W. sedert Juli 1S93. Als voorzitter van den raad van beheer van de „Société der Installations Maritimes" was hij een der verwezenlijkers van het plan Brussel zeehaven. Zijne populairiteit dankt baron Steens ech ter vooral aan de wijze waarop hij zich, sedert zoovele jaren reeds, aan zijne functie van wethouder van den burgerlijken stand wijdt en een ongetwijfeld geenszins banaal record op zijn naam vestigde. Hij verbond name lijk, in den echt, tot heden, niet minder dan 42.000 paar tjes en had voor ieder van deze 84.000 trouwlustigen een hartelijk en vaderlijk woord, iets, waaraan hij dan ook zijn populairen bijnaam van „papa Steens" heeft te dan ken. De grootste vereeniging van neger3 in Zuid-Afrika heeft, een telegram tot de Engelsche arbeiderspartij ge richt in verband met de onlusten in Zuid-Afrika, Daar in wordt verklaard, dat de berichten, volgens welke de onlusten een gevolg van communistische propaganda zijn, onjuist zijn. De oorzaak der onlusten is te zoeken In de economi sche wantoestanden en onrechtvaardigheden. Ten slotte wordt de Engelsche arbeiderspartij ver zocht, zich de moeilijke positie der inboorlingen in Zuid- Afrika aan te trekken. EEN BUIT VAN 14000 DOLLAR. Zaterdag hielden te New York 2 bandieten op het tjokvolle station van den ondergrondschen spoorweg, hoek Broadway en Wallstreet twee boden van een ma kelaarsfirma aan en hielden hun een revolver onder den neus, waarna zij hen van een bedrag van 14000 dol lar in contanten, cheques en effecten beroofden. Zij wis ten daarop te ontkomen. Ook een overval In Meckelenburg. Een ernstige roofoverval heeft Zaterdagavond op het landgoed Varchentin bij Waren in Mccklenburg plaats gehad. Een bediende had zakjes met loongelden tot een to taal van 400 Mk. by den rentmeester van het goed ge haald. Toen hij daarmede onderweg was, werd hij plotseling aangevallen door 2 mannen, van wie de een een re volverschot op hem loste, dat echter miste. Daarop werd hij tegen den grond geslagen en met Gaten, dio de mcnschen in den bever-dam maakten, werden door de verstandige die ren met de meeste spoed weer gedicht Een bever-kolonie in het Canadeesche Jasper-natuur monument gebruikt thans al het vernuft, waarover zij beschikt, in een hopeloozen strijd om haar woningen voor vernietiging te vrijwaren. Het kunstmatige meer, dat sinds onheugelijke tijden hun bescherming vormde, wordt nu leeggepompt, teneinde een nieuw reservoir te vullen. Zoodra echter de ingenieurs in den bever-dam een opening lieten maken, om daar de nieuwe pijplei dingen in te laten leggen, kwamen de nijvere dieren aandragen met populierenhout en dennenaalden uit het naburige bosch, om de openingen met den meesten spoed to dichten. Zoo hardnekkig was hun verzet tegen deze technische verbeteringen, dat de werkzaamheden nagenoeg geen voortgang hadden. Men kon trouwens tegen de bevers weinig uitrichten, daar alle dieren in de natuurmonu menten door de wet beschermd worden. Het probleem is thans echter zoo acuut geworden, dat het Canadeesche ministerie van binnenlandsche zaken aan de met de uitvoering der werkzaamheden belaste ingenieurs toegestaan heeft de bevers levend te vangen, en in stalen hokken op te sluiten. Het vangen van een levenden bever is echter geen kinderspel en alleen door een gat te maken in het dak van hun „hutten" is het mogelijk de dieren er bij hun staart uit te trekken. De opzichter van het natuurmonument moet nu toe zicht houden op een groote kolonie reeds gevangen be vers en heeft zijn handen vol om de dieren te voorzien van boomschors en dunne takken, waaruit hun dieet in hoofdzaak bestaat. Ondanks de veranderde omstandig heden, waarin zij nu leven, zijn de dieren monter en ge zond. Waarschijnlijk zullen zij binnen niet te langen tijd hun weg vinden naar de dierentuinen van Europa Afrika en Australië. Sneeuw en vorst in Frankrijk. In een groot deel van Frankrijk heeft Vrijdag de winter zijn intrede gedaan. In de Vogezen en heel Noord Oostelijk Frankrijk is sneeuw gevallen, terwijl de tem peratuur tot 5 graden onder nul daalde. Te Parijs en in de omgeving heeft het 2 graden ge vroren. Noodweer-schade in Italië. Gedurende een hevig onweder, dat boven Toscane heeft gewoed, sloeg de bliksem in een kerk en in een watertank. Deze stortte ineen. Het dak der kerk werd door den storm weggeslingerd. In Prato sloeg de bliksem in het stationsgebouw en slak dit in brand. De zich in het gebouw bevindende J spoormannen, moesten door de vensters vluchten. In de bergen is 15 M. sneeuw gevallen. De tempera tuur is eenige graden onder nul. Op de bergen bij Peruggia ligt de sneeuw zelfs een meter hoog. Uit Napels wordt groote schade gemeld tengevolge 1 van overstrooming. Hevige stormen en sneeuwval in Noord- Spanje. Aan de Noordkust van Spanje wordt de scheepvaart ernstig belemmerd door hevige stormen. In de Noorde lijke provincies hebben ernstige overstroomingen plaats gehad, waardoor verscheidene wegen onbegaanbaar zijn geworden. In de Pyreneeën is het geheele verkeer door sneeuw belemmerd. OP BEZOEK BIJ DEN CHINEESCHEN GEZANT TE BRUSSEL. Uit Brussel wordt d.d. 16 Nov. gemeld. Gisteren diende zich een Chineesch student, zekere Shepunhuno, bij de Chineesche legatie te Erussel aan en verzocht om een studiebeurs. De legatieraad Kong gaf den bezoeker te verstaan dat de legatie geen beurs ter beschikking had. De student was met dat antwoord niet tevreden. Al vorens het gebouw te verlaten zag hij kans een aantal zwarte ballen in een der salons te strooien. Toen hij echter een daaraan vastzitt*ide lont wilde aansteken werd hij gearresteerd. Bij zijn verhoor verklaarde hij chemist te zijn in het hospitaal te Ixelles. Hij had den legatieraad slechts vrees willen aanjagen. De student verklaarde ook, uit Frankrijk te zijn ge- i zet, in verband met zijn optreden tegén den vice-consul j te Parijs. Fello vorst in Engeland. In een groot gedeelte van Engeland heeft het Vrijdag avond en in den daarop volgenden nacht stevig gevro ren. Zelfs in Londen, waar het niet zoo gauw vriest, is de koude fel geweest. In den nacht van Donderdag op Vrijdag bleek het op het observatorium te Kew, waar do temperatuur voor Londen wordt opgenomen, 13 graden Fahrenheit op den grond gevroren te hebben. Toen de Londenaars hun rolgordijnen optrokken zagen zij dat daken, muren en tuinen met witten ryp bedekt waren, die er zoo dik op lag dat het eruit zag. of het gesneeuwd had. Een ander bericht meldt: Om sommige plaatsen werd 11 graden vorst geregis treerd. Dinsdagavond woede over een gedeelte van Engeland een hevige storm uit het Zuid-Oosten, die gepaard ging met hagelslag. steeds Wybert-tabietten mee nemen, zoo gauw hebt U kou gevat, lastig zijn de gevolgen. Alleen In origineele doozen 4 45 en 65 ets. Van de Zoeloe's afgekeken. Zal de Oo-sa- la binnenkort haar intrede doen ln de dans zalen. De by het verschijnen van de kafferpokken uit den mond van een Nederlansch predikant gehoorde opmer king, dat een geslacht, dat kafferdansen beoefende, ook kafferpokken, bij wyze van hemelsche straf, verdiende, wordt geillustreerd door een bericht van de Londensche Star. Dienvolgens hebben Robert Sielle en Annette Mills een danspaar, dat indertijd de Charleston te Londen be kend heeft gemaakt, nu een nieuwen dans gecompo neerd, dien zij de Oo-sa-la noemen en van de Zoeloes afgekeken hebben. Zij zijn eenige maanden in Zoeloe-iand geweest en hebben daar gelegenheid gehad bij dansen van de stam men tegenwoordig te zijn, waarbij anders geen Europe anen worden toegelaten. ZU hebben bewegingen, maat en rhythme opgeteekend, daar zü ze geschikt vonden om in een dans voor Europeanen verwerkt te worden. Zoo is de Oo-sa-la ontstaan. „Gelük de Charleston," zoo zegt Sielle, „de echte in- landsche dans van den Amerikaanschen neger is, kan men zeggen dat de Oo-sa-la de eeuwenoude dans van de Zoeloes is. Wanneer wij hem op de planken komen ver- toonen, zullen wij als kaffers gekleed zijn en den dans in zyn zuiveren vorm te zien geven. Men zal er critiek op oefenen, vooral als wy een danspas maken die de stump genoemd wordt, maar de Charleston en Black Bottom zün, ondanks critiek, ook populair geworden. Ik ben overtuigd, dat de Oo-sa-la haar intrede in de danszalen zal doen, hetzij als oorspronkelijke Zoeloe- dans, hetzy in een gewijzigden vorm. VLIEGER REDT DE BEMANNING. De vlieger Ben Elison, die met Wilkins de vlucht naar de Noordpool heeft gemaakt, is met een open tweedek ker van Nome in Alaska tot in de buurt van de Sibe rische kust gevlogen en heeft daar een lid der beman ning van een motorboot, welke daar vastgevroren zit, benevens een deel van de lading opgenomen, waarna hij terugkeerde. Hü zal nog vluchten doen om ook de overige personen die zich nog aan boord bevinden, 3 mannen en 1 vrouw af te halen, evenals 5 man van eén boot, die in de buurt van de motorboot in het ys vast zit. Men had reeds sedert geruimen tijd de hoop opge geven, dat deze personen gered zouden kunnen worden.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1