De ijverige Arbeidsinspectie. voor wol onmisbaar Vee of eenden op andermans grond. Vclksgerecht le Dirkshoin. De Leerplichtwet. HET LIEP TOCH NOG ANDERS AF DAN WE DACHTEN. De 29-jar!ge vrachtrijder D. uit Anna Paulowna had in den avond van den 29sten Maart een auto Matthls aangereden van den heer J. v. Zandwijk, eveneens een vrachtrijder uit den Polder. Het gebeurde op den Stoom we 2. Grootvader Geel, die door Van Zandwijk werd thuisgebracht, zou juist uitstappen, toen verdachte met zijn auto passeerde met het noodlottige gevolg, dat het portier werd aangereden en een deuk kreeg, alsmede het ruit stuk sprong. Dit zon echter nog niet alles zijn, want later bleek de auto niet te willen starten. Verdachte bekent, maar wil de schadevergoeding ad f 50 slechts voor een deel betalen, omdat volgens hem eerst later door Van Zandwijk werd gezegd dat de motor niet meer wilde starten, terwijl op den bewusten avond, de auto niets mankeerde dan aan het portier en ruit. Van den schoonvader van v. Zandwijk, slager Schenk krijgen wij een goed overzichtelijk verhaal van het ge beurde, waar alleen de koffie nog maar bij ontbrak om het als een buitengewoon amusement te kunnen be schouwen, en waarin hij vertelde, dat D. gezegd had, dat ze moesten hun gang maar gaan, met de boel in orde te laten maken. Dit stemde den kantonrechter alles be halve vergevingsgezind tegenover verdachte, maar dit veranderde wel wat, toen deze, na de uitspraak van de ambtenaar, zijnde f 40 of 40 dagen met toewijzing van de civiele vordering ad f 50. verklaarde, dat voor den dag van de aanrijding de Matthis ook al eens van die kuren had vertoond, om niet te willen starten, hetgeen de eigenaar moest bekennen. Toen zei de kantonrechter er genoeg van te weten en hij bepaalde de straf op f 20 of 20 dagen, en bracht de civiele vordering terug op f 30. Loffelijk gedrag van den arbeider, die niet op een uurtje keek. De aannemer W. F. D. te Zijpe staat terecht terzake overtreding van de Arbeidswet. Hij had twee van zijn arbeiders in de maand Juli J.l. 9 uur, althans langer dan 8'.4 uur, per dag laten werken. Verdachte bekent omorawonden, dat zulks gebeurd is. Zij waren aan het „betonnen" en dan kan men niet op houden, tenminste het niet op een kwartiertje afpassen Ock de beide bewuste arbeiders geven spontaan toe dat ze wat langer werkten, waartegen ze absoluut geen bezwaar hadden. „Wij nemen dat zoo nauw niet" meen de de eene, terwijl de ander niet eens wist, „hoe lang of hij wel mocht of moest werken." Gelukkig dat onze ijverige arbeidsinspectie den laatste uit zijn droom heeft geholpen. Stel U voor, dat de man zijn leven lang ver stoken bleef van de zegeningen, die onze Arbeidswet biedt! De kantonrechter weet er niet anders op te antwoor den, dan dat hij het zeer 1 o ff e 1 ij k van de arbeiders vindt dat ze niet op een half uurtje hebben gekeken. Dat bewijst tenminste dat zij nog liefde voor hun werk bezitten en wat voor hun patroon over hebben. Maar de wetgever voelt dat nu eenmaal anders... De ambtenaar van het O. M ls blijkbaar al evenmin enthousiast over dezen ijver der Arbeidsinspectie. Hij kan zich niet begrijpen dat van dergelijke futllictelten zooveel werk gemaakt wordt, En bovendien geschiedde het werk in de open lucht, dus een reden temeer, om er niet zoo zwaar aan te tillen. Inmiddels is het straf bare feit gepleegd, maar spr. zal dit alles van invloed doen zijn op de strafmaat en eischt 15 keer f 1 boete of 15 keer 1 dag hechtenis. De kantonrechter verlaagd dit nog tot 15 keer f 0.50. Iets later moet D. nogmaals terechtstaan voor over treding Arbeidswet Ook hier had de betrokken arbeider geen bezwaar gemaakt, hetgeen natuurlijk alleen van invloed kan zijn op de strafmaat. Conform de eisch wordt verdachte tot 9 keer f 3 boete of 9 keer 3 dagen hechtenis veroordeeld. J. V., die bij den aanleg van een duiker op het werk geen Arbeidslijst had „opgehangen" bij het als van zelf sprekend niet aanwezig hebben van een keet op een dergelijk werk, zouden we wel eens willen weten, waar dat „ophangen" moest plaats vinden?? wordt tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis veroordeeld. Ook al een half uurtje te lang gewerkt. P. de R., timmerman te St. Maarten had bij den bouw van een boerderij, waar zeer veel haast bij was, omdat do toekomstige bewoners tot zoo lang een alles behalve geriefelijke woning hadden, twee van zijn menschen ook al een half uurtje te lang laten werken, hetgeen door verdachte volmondig wordt toegegeven. Dit was in de imaand Juli geschied, maar het eigenaardige van dit geval was, dat verdachte overwerkvergunniing ge vraagd had, doch de toestemming hiervoor kwam eerst den i9den Augustus. Met deze mosterd na den maaltijd was de heer De R. natuurlijk allerminst geholpen en ofschoon de ambtenaar, van het O. M. dit ook wel in ziet moet hij verdachte toch schuldig achten en tegen heiu clschen 21 keer f 2 boete of 21 keer 2 dagen hech tenis. De uitspraak luidt 21 keer f 1 of 21 keer 1 dag, als mede f 4 of 4 dagen voor het niet aanwezig hebben van 06n Arbeidslijst op het werk, een bepaling, waar mede verdachte niet op de hoogte was. derzoak. van den brief van Mevrouw Langenbach; als zij uit de getuigenverklaringen hoorde dat Bobbie von Matrel de sporen van de mishandeling van den Consul- Generaal bij diens vrouw gezien had, zou zij zonder cen!ge aarzeling het schuldig uitspreken. Dat sprak een voud!"? vanzelf! HOOFDSTUK XXI. De juffrouw is met meneer Probst ln de donkere kantor aan het werk, mevrouw Langenbach. - Doet juffrouw von Matrei al lang aan het fotogra feeren? Neen. ze Is er van de week pas mee begonnen, maar wat ze fotografeert weet lk niet, want ik heb nog nooit foto's van haar gezien. Van de week pas? Maar zoo gauw leer je toch niet fotografeeren Eerst was de juffrouw altijd alleen aan het werk, maar nu helpt meneer Probst haar altijd. Zoo, wie is dat? Een fotograaf. Wil je juffrouw von Matrei zeggen dat ik er ben, ik zal hier wel even wachten. Ja zeker, mevrouw. Het dienstmeisje ging weg en Kltty Langenbach in haar eenvoudige rouwkleeren, ging in een gemakkeiy- ken stoel zitten, ze vroeg zich af wat voor reden Else kon hebben om een fotografisch atelier in te richten; Kitty had gedacht dat het Jonge meisje voor niets be langstelling zou hebben dan voor de mogelijkheid om haar broer te helpen. De deur ging open en Else kwam de kamer binnen; ze had een witte werkjas aan. Ze ging op Kltty toe. die opgestaan was en haar tegemoet kwam. Neemt u me niet kwalijk dat ik U zoolang liet wachten. O. dat hindert niets, maar ik geloof dat ik U stoor. Ik breng mijn dagen ln ledigheid door. Ik zou zoo graag willen helpen, want de eene dag na de andere gaat voor bij. Ik hoorde van het meisje van Uw liefhebberij in fotografeeren. U bent zeker druk bezig, te oordeelen naar Uw werkjas? Ja, ik was ln de donkere kamer aan het werk. Dat hoorde lk. Mag lk vragen of u dat doet met het doel om Bobbie er door te helpen? Else wachtte even met haar antwoord; toen wees zij haar bezoekster een stoel en zei: Gaat u zitten; U bent toch zeker niet van plan Normaalondergoed, kousen, handschoenen enz. enz., wascht men in lauwwarm Perailsop. Luchtig heen en weer slaan en naspoelen in lauwwarm water. Zoo wordt deze wasch op de beste manier gereinigd. Gekleurde wol wascht men koud! Wol niet wringen, maar uitdrukken! Ter opfrissching van de kleuren doet men in het spoelwater een scheut blanke azijn. Men legt het wollen goed op een schoone witte doek te drogen. F.^nig Importeur E. Ostermai Persil fit Co's Handel Mij.. Amsterdam Fabrikante: Henkei Cie. A. G., Düsseldor/ I Er minder gsed afgekomen. De niet verschenen D., eigenaar van de Maalderij in de Zijpe, komt er niet zoo genadig af. De arbeiders Wit- tebol en Wijn halen de boel wat door elkaar. Het slot is een boete van 10 keer f 3 of 10 keer 3 da gen. De eisch was 10 keer f 4 of 10 keer 4 dagen. De „kwekkles" staan voor niets. De 21-jarige veehouder Gerrlt M. te Schagen had zijn eendjes niet vastgehouden, zoodat deze de gelegenheid kregen zich te goed te doen aan de jonge erwtjes op het houwtje van den heer Krabman. Deze laatste, die daar allerminst op gesteld was, had zijn oogst op een hoop gezet, met gaas er omheen. Maar de „kwekkies" stonden blijkbaar voor niets, want op een avond, het was nog zomer, den 13den Augustus, dat Krabman naar zijn bouw ging, kwam hij tot de onstellende ontdekking, dat moeder eend met 10 pullen binnen het gaas bezig waren de malsche erwtjes te verorberen. De kleintjes wier geweten blijkbaar niet heelemaal zuiver was zetten het op een loopen, maar moeder eend kon zoo gauw niet wegkomen en werd door Krabman gegrepen, die er mee naar M. ging. Krabman's collega, de post- besteller Anneveldt, had het een en ander gezien. M.'s bewering hedenmorgen, dat hij toestemming had om zijn eenden te laten zwemmen, had al heel weinig succes en de kantonrechter veroordeelde hem tot f 6 boete of 6 dagen hechtenis, met toewijzing van de ci viele vordering voor schadevergoeding ad f 3. De eisch was f 10 of 10 dagen. Een pink uit passagieren. Gerrlt Joh. J., veehouder te Barslngerhorn had een koe laten loopen op het land van Lambertus Brugman, een 62-jarlgen landbouwer. Het was een pink, meneer de kantonrechter, verbeter de verdachte, ofschoon dit natuurlijk weinig aan de zaak afdeed. Brugman zegt, dat de pink een bongel achter zich aansleepte en wel eenige malen in zijn tuin was geweest. Hij eischte deswege een schadevergoeding van J. van f 30.—. Nic. Klaver had de pink gezien, maar over de aange richte schade weet hij weinig te vertellen, hetgeen de kantonrechter niet van hem meevalt Inmiddels brengt de heer Schenk van de Tin In deze uitredding, die de schade taxeerde op f 4.hetgeen den kantonrechter toch wel wat begrijpelijker voorkomt Inmiddels meent de ambtenaar van het O. M. dat ver dachte ondanks alle pogingen in het werk gesteld heeft om te verhinderen dat de pink door sloot ging, zooals het verbinden door middel van een bongel aan een an dere koe, maar het touw was gebroken. Maar spr. be grijpt het wel, het is weer zoo'n zaakje met een onder grond, gevolg van minder goede verstandhouding. De heftige woorden tusschen verdachte en aanklager, die hierop volgen, bewijzen dit wel. Verdachte wordt dan veroordeeld tot f 8 of 8 dagen eri toewijzing van de civiele vordering ad f 8. De kan tonrechter maakt van alles 5. Nog meer passagiers onder de huisdieren. Paarden voor Carré. Van de gebroeders Gl. in den polder Koegras onder Callantsoog schijnt het vee ook veel te gevoelen voor een uitstapje. Eerst een koe van Jan Gl., die den weg wat was opgestapt, wat verdachte niet kon ontkennen en waarvoor hij f 3 boete of 3 dagen hechtenis oploopt, De eisch was f 5 of 5 dagen. Daarna stond hij nogmaals terecht, nu voor een veu len. dat ln het tarweveld van Arie Bellis had geloopen, De laatste meent dat het hem nergens anders in. zit, dan dat de afscheidingen niet goed onderhouden wor den. De eisch tot schadeverogeding wordt blijkbaar verge ten, zoodat Gl. er met een boete van f 6 of 6 dagen hech tenis afkomt. De eisch was f 8 of 8 dagen. Nu krijgen we Corn. Gl., Van dezen was het een paard zoo gauw weer weg te gaan? Ik ben alleen gekomen omdat lk zoo angstig was en zoo ongeduldig; ik kan eenvoudig geen rust vinden. We kunnen toch niets overhaast doen, lieve me vrouw... Noemt U mij toch niet zoo; ik wilde het TJ den vorigen keer al vragen, maar lk was bang dat U mij niet vergeven kon dat lk zooveel ellende over Uw broer en U heb gebracht, maar nu we hetzelfde verlangen hebben, n.1. om hem te helpen, wil lk U vragen of U mij niet als Uw vriendin wilt beschouwen? Graag, hier heb Je mijn hand, Kitty. Ik ben blij jou als vriendin te hebben, want een vriendin heb lk op het oogenblik wel noodig. Toen ze dit zei kwam er een ernstige trek op het ge zicht van Else. Haar gedachten waren bij Ernst Friesen, van wiens liefde zij vrijwillig afstand had gedaan. Dat offer was haar wel zwaar gevallen en ze vond het een troostende gedachte om de vrouw van wie Bobbie zoo veel hield, uls vriendin te hebben. Kltty trok haar hartelijk naar zich toe en gaf haar een kus. Ja, Je hebt gelijk, we moeten niets overijlds doen. Maar nu moet je mij ook rechtstreeks antwoord geven: heb je met die geheimzinnige fotografische experimen ten een of ander doel? Ja. Wat dan? Ik kan me niet voorstellen op welke manier je hem daarmee helpen kunt. Kltty, lk durf voorloopig nog niets te zeggen; niet voordat ik zelf volkomen overtuigd ben. Maar als mijn proeven slagen, zul Je de eerste zijn die het hoort Dat moet je me beloven, want dan zal de last die mij drukt, een klein beetje lichter worden. Ik kan je niet zeggen hoeveel rustiger ik al geworden ben nadat Jij bij me bent O, neen, je moet me geen complimentjes maken! Maar zo uje mij nog een paar vragen willen beant woorden? Natuurlijk! Wie bracht op dien avond bij Helnecke het ge sprek op vingerafdrukken? Mijn overleden man. Was het nadat jij met Bobbie gesproken had? Ja. Weet je ook of jullie afgeluisterd zijn? Dat weet ik niet Wat gebeurde er met die vellenpapier waarop de vingerafdrukken gemaakt waren? Mijn man had ze in zijn zak gestogt, bij vergi»- dat blijkbaar het land van Bellis beter vond om er zijn ontbijt en middagmaal te zoeken. Bellis is er nu wat vlugger bij en vraagt f 10 schadevergoeding. Verdachte zegt dat het niet zoo erg geweest ls. Zijn paard had hij juist „afgewend". Het veulen liep op een stuk land dat aan de andere zijde van het land van Bellis lag, en wanneer moeder en kind elkaar dan hoor den, dan stond de eerste voor niets. Slooten van 4 meter breed werden met gemak genomen. Kantonrechter: Man. dat paard moet je aan Carré verkoopen! Overigens kon hij zich best voorstellen dat deze familie-relaties aanleiding tot Iets dergelijks gaven, maar hij meende Gl. toch te moeten waarschuwen, dat zooiets niet langer kon. De ambtenaar eischt f 8 of 8 dagen, en toewijzing van f 6 schadevergoeding. De uitspraak luidde f 6 of 6 dagen en f 4 schadever goeding, waarmee we voor dezen dag dé laatste zaak in dit genre hebben gehad. HET SCHEPNET. De Visscherij-wet schijnt niet ln alle punten even dui delijk te zijn hetgeen wel bleek dezen morgen uit het meenlngsverschil tusschen den ambtenaar en den heer De Vries, een Amsterdamschen visch-specialiteit, die voor twee broeders van de edele hengelsport als gevol machtigde optrad. Het ging hier over het bij zich heb ben van een schepnet, (om gevangen visch mee op te scheppen), hetgeen volgens de heer de Vries die In middels in de wetgeving op dit gebied goed thuis bleek te zijn absoluut was toegestaan, terwijl de ambtenaar het betreffende artikel anders uitlegde. Bovendien wa ren de verbaliseerde hengelaars op de plek (de Scha- ger Sloot te Harenkarspel) waar ze het verbaal hadden opgeloopen, maar de heer De Vries was er als de kip pen bij om op te merken, dat dit niet ten laste gelegd was. De uitspraak in deze min of meer princlpieele kwes tie werd bepaald op heden over 14 dagen. GEEN GROOT MISDRIJF. Gerard de B., magazijnbediende te Schagen, had niet geplakt of kon zijn rentekaart niet toonen of iets der gelijks, maar in ieder geval had hy iets niet gedaan, wat hij volgens de Invalldieteitswet w e 1 had moeten doen, waarbij je natuuriyk aan het kortste eind trekt, al was het ditmaal geen groot misdrijf, zooals de kan tonrechter opmerkte, die verdachte toch nog tot f 4 of 4 dagen veroordeelde. De eisch was f 8 of 8 dagen. Een geweldenaar door burgers ln de kast. gestopt. Hulde van den ambtenaar en den kantonrechter voor deze doortastende man nen. Dirkshom heeft onlangs ook zyn „Volksgerecht" ge had; zoo zouden we het tenminste kunnen noemen. Daar woonde, of beter heeft gewoond, een berucht per soon, een Thijs D„ een geweldenaar, zooals de kanton rechter opmerkte. Het was nu Zondag, den 18 den Au gustus, zooals de eerste getuige Jb. Adr. Levendig ver telde. Tegen den avond kwam verdachte, die vandaag wijseiijk weggebleven ls. dronken thuis; hij had boven dien nog fleschjes bier in zyn zak. Thuisgekomen, gooide hij eerst zijn schoonvader de deur uit (zijn vrouw ls reeds gestorven) en toen is hij met zijn kind naar bui ten gekomen, dat hy dreigde te zullen verdrinken. Ten minste hij maakte daartoe aanstalten. Getuige heeft dat trachten te verhinderen en is naar den veldwachter ge gaan, maar die was niet aanwezig. Van diens vrouw heeft hij de sleutel van de provoost gekregen, en te vens de toestemming van hoogere autoriteiten, dat ze hun gang maar moesten gaan. Toen de „geweldenaar" daarop terugkeerde heeft men hem gezameiyk achter slot en grendel gezet. Kantonrechter: Flink gehandeld! Getuige Cornelis Smit die naast verdachte woonde, heeft het een en ander reeds vanaf den vroegen mor gen meegemaakt De diggelen hadden toon reeds den weg door de deur naar buiten gevonden en 's avonds sing zeker en den volgenden dag heeft hy ze weer aan Martin Heinecke teruggebracht. Wie heeft gezegd op welke manier de vingerafdruk ken gemaakt moesten worden? Ook myn man. Zijn die vellen papier by Heinecke gebleven? Ja, de commissaris heeft ze daar in beslag genomen. Dus die papieren zijn behalve bij je man en Hei necke, bij niemand geweest? Voor zoover ik weet niet. Weet je ook of Heinecke aan fotografeeren doet? Ik heb er nooit over gehoord en hij praat altijd nog al veel over zijn liefhebberijen. En je man? Nou en of! Er is een keurig-ingericht atelier by ons thuis en hij verstond de kunst uitstekend. Hy heeft met verscheidene foto's zelfs prijzen gekregen. Hy deea het werkelijk artistiek: Mag ik eens in dat atelier rondneuzen? Natuurlijk. Dan moet je me maar gauw een bezoek komen brengen. Maar waarom vraag je dat allemaal? Geduld! Vraag me verloopig niets. Vertel me maar liever of je Iets nieuws hebt? Neen! Alleen dat de volgende week by den notaris het testament geopend wordt. Je erft natuuriyk alles. Ik weet het niet. Had hij nog familieleden? Neen! Ik heb er tenminste nooit van gehoord; hy sprak nooit over zijn jeugd of familie; ik geloof dat hy heelemaal alleen stond. Enkele minuten later nam Kitty afscheid van haar nieuwe vriendin. Else Het haar uit en ze gaven elkaar nog eens de hand. Zul je niet vergeten mij te laten deelen ln je vreugde als je iets nieuws hebt? Ik beloof het je, hoor. Toen Else alleen was bleef ze een oogenblik pein zend staan. Daarna richtte zij zich op. En toch geloof lk zeker dat ik op den goeden weg ben!, zei ze in zichzelf. Vlug ging ze naar het vertrek dat ze als donkere kamer had ingericht Toen ze de deur gesloten had, wendde ze zich tot een langen, mageren man die in de kamer stond, den fotograaf, die zich juist over een platte schaal boog waarin hij een plaat heen en weer schoof. Is het gelukt? Natuuriyk, dat heb ik u toch ook wel gezegd. Van had verdachte zijn zoontje loopende naar Nieuwe Nle- dorp gestuurd. Voorts komt zijn lezing van het geval met die van Levendig overeen. Tenslotte heeft men met vier man de woesteling, die nu in Alkmaar woont, weten te overweldigen. De ambtenaar merkte terecht op, dat verdachte danig „de beest had uitgehangen" en een woord van lof aan de burgers, die tenslotte Ingrepen, is hier zeker op zijn plaats. Hij eischt een geldboete van f 15 of 15 dagen. Na de verzekering van getuigen, dat verdachte in geen geval over voldoende „looddeelen" beschikt, ver oordeelt de kantonrechter hem tot f 12 of 12 dagen. Niet bepaalt een hooge straf, maar het is nu eenmaal van dien aard, dat de wet geen hoogere oplegt. De Leerplichtwet eischt maandelijks de noodige slacht offers en ook nu weer zyn er verscheidene overtredin gen te berechten. De eerste is de tuinbouwer P. K. te Oudkarspel, die zijn 12-jarig zoontje, heeft thuisgehouden, om hem in zyn bedryf te gebruiken, zooals dat in het landbouw bedrijf is toegestaan. Niettemin werd hem later een proces-verbaal aan gedaan omdat hij zyn zoontje had thuisgehouden, maar dit schijnt een verzuim van den onderwijzer te zijn ge weest Van dit geval moet de kantonrechter haring of kuit hebben, dus zullen we 19 December het een en ander vervolgen. De nlet-verschenen verdachten, N., H., A. Sp. en C. R. worden resp. tot f 12 of 12 dagen, f 5 of 5 dagen, f 5 of 5 dagen en f 6 of 6 dagen veroordeeld. Voor Simon W., die ook al niet verscheen meent zyn vrouw op te kunnen treden, maar zij ls niet door dezen gemachtigd, dus ook In dit geval f'5 of 5 dagen. L. C. v. W., te zype, had zyn zoon van 13 jaar van den zomer thuisgehouden. De jongen kon ln de bollen f 4 boven de kost verdienen, en daar had moeder de vrouw wel ooren naar, wat de kantonrechter best kon begrijpen, maar we zijn nu eenmaal tegenwoordig op het welzijn der menschen uit meent Zijne Edelachtbare, en ook op dat van de kinderen. Het slot is f 4 of 4 dagen De eisch was f 8 of 8 dagen. KNALPOT DICHT. De 19-jarlge landbouwerszoon, Corn. B. te Schagen had op zijn motor met open knalpot gereden. Nergens voor noodig. meent de ambtenaar. Allemaal maar branie, f 4 of 4 dagen. BURENGERUCHT EN BALDADIGHEID. Een drietal Oudkarspelaars, Arie P., Piet K., en Jaap W., maken thans hun opwachting terzake van het ver oorzaken van burengerucht en het uithalen van balda digheid by de familie Schoon te Harenkarspel in den avond van den 14den September. Verdachten trachten eerst de schyn te wekken alsof ze het gedaan hadden uit goedheid tegenover Piet Schoon, die beschonken zou zyn geweest en niet thuis mocht komen. Maar later bleek, dat Piet al lekkertjes onder de wol lag. Eerst scheen hun verhaal nogal ingang te vinden by den kantonrechter, maar tenslotte kwam de aap toch uit de mouw, De heeren konden de draad niet te best meer vasthouden, zoodat de ambtenaar genoeg termen aanwezig achtte om tegen leder f 15 boete of 15 dagen hechtenis te elschen. De uitspraak luidde f 8 of 8 dagen. Moderne verslering met haverdoppen. Een zekere Van Str. meende met haverdoppen het pas geverfde hek van Gerrlt Jonker te Harenkarspel een beetje te moeten opsieren, waarvan deze allerminst gediend bleek, hetgeen wel eenigszins begrijpelijk ls. Verdachte, die niet verschenen ls, heeft echter voor de politie pertinent ontkend, maar Geertje Tijm, en haar zustr hebben het wel degeiyk gezien. Den 19den De cember zullen we nu ook het zusje hooren. daag krygen we het wel klaar. Werkelyk? Zeker. Het ls ook heelemaal niet zoo moeilijk en morgen kunt u dan net zooveel afdrukken krygen als u hebben wlit. Als dat werkelyk gebeurt?... Dat kan toch iedere fotograaf die een beetje idee van zijn zaak heeft? Dan... dan zou lk een heel eind op weg naar mijn doel zyn. Laat u mij maar eens kijken. HOOFDSTUK XXII. Die dame heeft mij dit kaartje gegeven en gezegd dat zy u voor een dringende aangelegenheid wenscht te spreken. Met deze woorden overhandigde de portier doctor Friesen een klein visitekaartje. Toen deze een vluchtige blik erop geworpen had, sprong hy opgewonden op e» riep: Laat die dame onmiddeliyk binnenkomen! Doctor Friesen keek nog eens naar het kaartje. Else von Matrei! Ze had zich laten aandienen, zij kwam nu by hem. Was dat een goed teeken? Else! Zy kwam de kamer binnen. Hij haastte zich naar haar toe en strekte de belde handen uit. Ernst! klonk het bevend. Else, dus jij komt bij me? Wat mag ik daaruit op maken Niets Ernst! Tot nog toe is toch nog alles het zelfde. In de oogen van de wereld ls Bobbie altyd nog de moordenaar! Het was duidelijk te zien dat de ontmoeting voor belden pijnlijk was en dat het Ernst Friesen moeilijk viel om over zijn eigen hoop en verlangen te moeten zwygen. Hy haalde moedeloos de schouders op. Dat ls hard, maar laat ik Je tenminste zeggen... Ze viel hem in de rede, alsof ze bang was dat ze ln de verleiding zou komen om zwak te worden. Neen. Dat moet Je niet doen. Ik heb mij alles al voorgehouden wat je my zou kunnen zeggen, maar ik ben gekomen omdat Ik hulp noodig heb, omdat ik alleen niet verder kan komen. Betreft het hulp aan Bobbie? Ja! Weet je alles? Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 14