VERMAKELIJKE KRONIEK Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten Langs den weg. Een lange zitting. Gemengd Nieuws. Vliegtuig in zee gevallen. VAN Groot Gortbuikenburg, door DIRK DUY VEL Junior. Hoofdstad van Opper-Kafferstein DE PROVINCIALE STEUN VOOR DE NIET-RENDABELE GEBIEDEN AAN HET BUIZENNET VAN HET PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 eent Bij Apoth. en Drogisten. De ambtenaar meent eens krachtiger tegen de verkeersongevallen te moeten optreden. Rijbewijzen in gevaar. Evenals op elke terechtzitting ook nu weer verschei dene verkeersdelicten. Eerst een 19-jarige leerling van de R.L.W.S. te Scha- gen. H. A. D. uit Rossum in Gelderland. Te Baraingerhorn was hij den kruidenierswagen van Middelbeek voort)# gereden ..gestoven" zooals de ge tuigen opmerkten waarbij hij te laat een auto uit de tegenovergestelde richting zag aankomen met het ge volg, dat een onvermijdelijke botsing moest plaats hebben, waaraan misschien het paardenpadje niet ge heel en al onschuldig was. De eigenaar van de auto, een zekere Roemer uit Wog- jium. had aan verdachte aangeboden hem (Roemer; f 20 schadevergoeding te betalen, maar daar ging D. niet op in. Het gevolg is nu, dat de ambtenaar zeer onvriendelijk tegen verdachte is en f 40 boete of 40 dagen hechtenis eischt met toewijzing van de civiele vordering ad f 22.50. De straf wordt f 30 of 30 dagen, terwijl de toewijzing blijft Hendrik D., een 19-jarige timmerman uit de Zljpe, •was zonder licht op zijn fiets tegen de lamp, in casu den rijksveldwachter, gevlogen. f 3 of 3 dagen. Een hooiwagen bij den dijk neer. Siebe de J., naar naam en uitspraak te oordeelen een rasechte Fries, had met zijn vrachtauto op weg van Enkhuizen naar Den Helder op den Westfrieschen Dijk te Winkel den 8sten October een alleenstaanden hooi wagen aangereden van den heer Beers, met het gevolg dat deze (de hooiwagen) bij den dijk neerrolde en eerst beneden tot rust kwam. De ambtenaar raakte nu bepaald uit zijn humeur, vindt het gewoonweg een sohandaal, zooals er tegen woordig gereden wordt, en zal de namen der overtreders onthouden, om bij herhaling hun rijbewijs in te trekken. Hij elscht ook in dit geval f 40 of 40 dagen. De uitspraak luidt f 25 of 25 dagen, zeer zeker ook al geen kleinigheid. Er zonder straf afgekomen. Klaas St., een 28-jarige koopman, had zijn auto op de Ged. Gracht te Schagen neergezet, maar dit scheen ïiiet door hem zelf te zijn gedaan, doch een ander had hem uit de stal van den heer Boontjes gehaald. Verdachte bleek geloofwaardig genoeg, om hem wel schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Dat was dus nog eens een koopje. D. uit Nibbixwoud had niet voldoende uitgeweken voor koopman Noeke uit Schagen met zijn handwagen, zoodat een aanrijding had plaats gehad. De schade ad f 5 was reeds vergoed. Tot slot nog f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Bij Provinciaal blad no. 110 geven Gedeputeerde Staten van Noordholland kennis van hun besluit, tot vaststelling van eene regeling inzake het van provinciewege verstrekken van bijdragen tot dekking van de kosten, rechtstreeks verbonden aan het aan- Eluiten van niet-rendabele gebieden aan het buizen net van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Wanneer is een gebied niet rendabel? 1. Blijkens deze regeling wordt een gebied gere kend niet rendabel te zijn, indien de opbrengst aan watergelden, verkregen als gevolg van het recht streeks op het desbetreffende leidingnet, dus niet op verlenging of aftakking daarvan, aansluiten van bestaande perceolen, minder dan 10 bedraagt van het bedrag, waarop de totale kosten van het des betreffende leidingnet met inbegrip van de benoodig- de dienstleidingen door het Provinciaal Waterlei dingbedrijf geraamd worden, welk bedrag in deze regeling verder als aanlegkosten wordt aangeduid. Bij het vaststellen der genoemde 10 is van de veronderstelliing uitgegaan, dat het rentetype der leening, waaruit het P.W.B. de aanlegkosten be strijdt, niet meer bedraagt dan 5 Bedraagt dat rentetype meer dan 5 dan zal het percentage van 10 dienovereenkomstig worden verhoogd. Als opbrengst in bovenbedoelden zin wordt be schouwd de jaarlijksche opbrengst aan watergelden, afkomstig van z.g.n. aansluitplictyige perceelcn, zulks naar den grondslag der oppervlakte en dien der in die perceclen aanwezige closets met water spoeling, alsmede alle verdere opbrengst aan wa tergelden, voor zoover die opbrengst door de abon nementen voor een tijdvak van tenminste 10 jaren boven het loopende kalenderjaar is gegarandeerd. De te verleenen bijdrage en de voorwaar' den. 2. De Provincie zal, ten einde de totstandkoming van niet-rendabele uitbreidingen te bevorderen in dio gevallen, waarin naar haar meening daarvoor voldoende aanleiding is en een hygiënisch belang daarbij genoegzaam is betrokken, een jaarlijksche bijdrage geven tot dekking van het aanvankelijk niet door de opbrengst aan watergelden gedekte ge deelte der aanlegkosten, een en ander onder de vol gende voorwaarden. 3. De bijdrage zal nimmer grooter zijn dan vol doende is om 20 der aanlegkosten te dekken en wordt slechts verleend voor gemeenten, waar vol daan is aan de drie volgende voorwaarden: a. het aansluitingspercentage in het reeds aan de waterleiding aangesloten zijnde gedeelte der ge meente moet volgens de gegevens van het P.W.B. ne gentig of meer bedragen; b. het gemeentebestuur moet zich door het afleg gen eener verklaring, als onder sub 8 bedoeld, ga rant stellen voor de opbrengst aan watergelden (vol gens de hierboven sub 1 vermelde grondslagen) van de door de uitbreiding „aansluitplichtig" wordende perceelen, wier eigenaren bij den eersten opzet der uitbreiding weigeren een abonnement volgens de „Voorwaarden" aan te gaan; c. het gemeentebestuur moet zich door het afleg gen eener verklaring, als hieronder sub 8 bedoeld, bereid verklaren een bijdrage te verleenen, die ten minste de helft van de bijdrage der Provincie be loopt. 4. Het gedeelte der aanlegkosten, hetwelk door de bijdragen van Provincie en Gemeente wordt gedekt, wordt als gedekt beschouwd bij een jaarlijksche bij drage van 7 der aanlegkosten. Bij het vaststellen der hiervoren genoemde 7 is van de veronderstelling uitgegaan, dat het rentetype der leening, waaruit het P.W.B. de aanlegkosten be strijdt, niet meer bedraagt dan 5 Bedraagt dat rentetypo meer dan 5 dan zal het percentage van 7 dienovereenkomstig worden verhoogd. 5. Door de Provincie wordt over het eventueel verleenen eener bijdrage als bovenbedoeld beslist bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland, te nemen op voorstel of na ingewonnen advies van den Directeur van het P.W.B., waarin o.m. vermeld <»orden a. de geraamde aanlegkosten; b. de opbrengst van watergelden, als hierboven sub 1 bedoeld; c. of en in hoeverre voldaan wordt aan de hier boven sub 3 vermelde voorwaarden; Corn. KI-, monteur te Schagen, verscheen tweemaal achter elkaar; geen rijbewijs en later geen licht, ls sa men f 8 of 8 dagen. Aan het vervoeren van een paard aan een leidsel, gezeten op een fiets had J. de B., veehouder te Schagen, zich schuldig gemaakt Brengt het verkeer in gevaar (ook al is er geen verkeer) zooals deze overtreders meestal onnoozel opmerken maar dit is juist het „fijne" van onze wetgeving f 4 of 4 dagen. HET KAMP-MES. De 19-jarige alagersknecht Jan. D. te Schagen, had met keuveltjesavond een kampmes, zooals hij het noem de, „op-zij" gedragen. Dat beteekende, dat het bij het kampeeren gebruikt werd. Het was niettemin een stevig mesje en de majoor had het sarcastisch meer voor scalpeer-mes uitgemaakt. Ook de kantonrechter meende hier wel met een ver boden wapen te doen te hebben en veroordeelde Jan tot f 3 of 3 dagen. Verder het mes... „foetsie". IN EEN BUITENGEWONE FEESTSTEMMING De 52-jarige bloemistknecht „Hark V. te Anna Pau- lowna had voor eenlge weken terug op zekeren avond in een buitengewone feeststemming verkeerd. In de dagvaarding stond openbare dronkenschap. In deze buitengewone „feeststemming" was hij aan gereden door den 19-jarlgen Metselaar uit Wwaard, die op z#n motor was gezeten en die nu nog eventjes een schadevergoeding van f 71.55 indiende, maar wij gaan hier niet hooger dan f 50 en dat vond M. ten slotte ook goed. Het zal in een allesbehalve feestelijke stemming zijn geweest, dat Hark Donderdag de rechtszaal verliet, want de civiele vordering ad f 50 werd toegezegd, ter- wijl hij bovendien nog f 10 boete of 10 dagen hecn- tenis kreeg. Een zitting van den kantonrechter te Schagen, zooals we Donderdag meegemaakt hebben, kunnen wij ons niet heugen eerder gehad te hebben. Behalve de hierboven vermelde zaken, waren er nog een honderdtal nIet-verschenen verdachten, welke allen wegens minder zware vergrijpen meest overtre dingen Motor- en Rijwielwet moesten terecht staan. Het gevolg was, dat we zelfs pauze moesten houden en 's avonds tegen half vijf het licht op moest Dit laat ste gaf nogal bezwaren, omdat het kantongerecht te Schagen daar niet op ingericht is!!! Onder het fantas tische schijnsel van een petroleumlamp heb ben we toen de zitting besloten, waarop we naar huis zijn gegaan, met de gedachte, dat ten aanzien van de inrichting van onze rijksgebouwen in ieder geval met onze belastingpenningen niet roekeloos wordt omge sprongen. d. of de aanlegkosten door de opbrengst aan wa tergelden, de eventueele garantie der gemeente, als hierboven sub 3b. bedoeld en de bijdragen van Pro vincie en Gemeente worden gedekt; e. het bedrag, hetwelk met inachtneming van d9 bepalingen dezer regeling door provincie en gemeente zou moeten worden bijgedragen. 6. De bijdragen van Provincie en Gemeente gaan in op den datum, waarop de desbetreffende uitbrei ding volgens bet P.W.B. als voltooid kan worden beschouwd en worden verrekend na hf>t einde van elk geheel op zichzelf te beschouwen kalenderjaar (voor de eerste maal over het loopende jaar naar rato) binnen twee maanden na opgave door het P.W.B. van het bedrag, hetwelk aan dat bedrijf uit hoofde van de toegezegde bijdragen en bovendien, wat de gemeente betreft, uit hoofde van de garanti?, als hierboven sub 3b. bedoeld, toekomt 7. De inkomsten aan watergeld, voor zoover die meer bedragen dan het bedrag waarop bij de be rekening van de rentabiliteit gerekend is (zijnde de opbrengst, als hierboven sub 1 bedoeld) komen voor 7/10 deel, en wel pondspondsgewijze in verhouding tot de grootte der bijdragen, in mindering van de bijdragen van Provincie en Gemeente, met dien ver stande, dat in verband met de kosten der dienstlei ding voor elke nieuwe aansluiting een bedrag van f2 per jaar op het in mindering te brengen bedrag wordt gekort. Uit de hierboven sub 6 bedoelde opgave van het P.W.B. zal eventueel van deze vermindering blijken 8. De modellen der verklaringen, waarbij de ge meenten zich verbinden tot het verleenen van bij dragen en garanties, ingevolge deze „Regeling" wor den door Ged. Staten van 'Noordholland vastgesteld. Ter verduidelijking geven Ged. Staten twee voor beelden, waarvan wij er hier een overnemen: Begrooting van aanlegkosten der uitbrei ding f 10.000,- Aantal aansluitbare, aansluitplichtige per ceelen f 40, - Bij de defintieve voorbereiding blijkt, dat: door het onderteekencn van aanvraagformulieren gerekend kan worden op aansluiting van 30 aan sluitplichtige perceelen met eene abonnementsop brengst, volgens de grondslagen oppervlakte en clo sets, van f 400,— terwijl 10-jarige garantie-contracten «unnen worden afgesloten voor waterleve ring ten behoeve van industrieele doel einden tot een bedrag van f 200,— Tezamen f 600,— Voor de 10 aansluitplichtige perceelen, waarvan de eigenaren weigerachtig zijn en die aan de hand van de verordening tot hun plicht dienen te worden gebracht, zal de gemeente de abonnementsgelden moeten garandeeren, zijnde f 200, Totale opbrengst f 800,— Van de aanlegkosten ad f 10.000.is derhalve door wateropbrengst gedekt 10 X f800.— f 8.000,— Ongedekt blijft dus f 10.000—f 8.000 f 2.000,— De Provincie zal eene dekkingsbijdrage verstrekken, berekend over hoogstens 20 der aanlegkosten, onder voorwaar de, dat de gemeente in elk geval de helft der bijdrage van de Provincie bijpast. Over het ongedekte bedrag van f2.000 wordt een dekkingspercentage van 7 voldoende geacht, zoodat uit dezen hoof de eene jaarlijksche bijdrage vereischt is 7 X 2000 vanf 140,— 100 Van deze bijdrage zal in het vorenbesehreven ge val derhalve moeten worden genomen: Voor rekening van de Provincie deel f93,33 Voor rekening van de Gemeente V% deel f 40.67 Blijkt aan het eind van het jaar, dat de werke lijke wateropbrengst garantie meer heeft bedra gen dan f800,dan zal het meerdere voor 7/10 deel, onder aftrek van f2,— voor elke nieuwe aan sluiting pondsponds-gewijze in mindering komen van de bijdragen van Provincie en gemeente. Nu is dus het woord aan direct belanghebbenden en hun gemeentebesturen! TENGEVOLGE VAN EEN LUCHTSPIEGELING IN DE GOLVEN GEVLOGEN. Woensdag is het vliegtuig Itaco van de lijn Ostia Caffliari, dat twaalf personen aan boord had. bij een daling in de vlieghaven van Terra Nova Pausania op Sardinië, in zee gestort en vergaan. Uit de vlieghaven werden onmiddellijk twee motor- booten ter assistentie gezonden. Het gelukte de be manning en alle passagiers, met uitzondering van graaf Percy, die verdronk, te redden. Onder de acht passagiers bevonden zich de onder staatssecretaris van oorlog, de afgevaardigde Mane- resi, die licht gewond werd en de afgevaardigde Ferri, die zijn beenen gebroken heeft. Ernstig gewond is ook de marconist. De overige passagiers kwamen er met lichte kwets uren af. Het ongeval is te wijten aan een luchtspiegeling, waardoor het voor de vliegers onmogelijk was de juista hoogte te schatten; zoodat het toestel in de golven vloog. TACHTIG WAGONS SPOORKAARTJES PER JAARI Uit een statistiek der Duitsche rijksspoorwegmaat schappij blijkt, dat deze onderneming per jaar on geveer één milliard reiskaartjes verkoopt. Om een dergelijke hoeveelheid kaartjes te vervoe ren, zouden niet minder dan 80 wagons a 15 ton noo- dig zijn. De reiskaartjes worden door 17 verschillende druk kerijen geleverd, terwijl in de groote stations en in de reisbureaux de reiskaartjes gewoonlijk voor do oogen van het publiek worden gedrukt. HEVIGE ONTPLOFFING TE WASHINGTON. Blok huizen vernield. Reuter meldt uit Washington: Door de ontploffing van een oververhitten ketel is een blok huizen in de zakenwijk van Washington ge deeltelijk vernield. Een persoon werd gedood en ca. dertig gewond, van wie vier, naar men vreest, doo- delijk. EEN MODERNE ARKE NOACHS. Op het oogenblik ligt in de Vrijhaven van Kopen hagen het Amerikaansche stoomschip Shenectady dat Woensdagmorgen op reis naar Zweden daar is aan gekomen. Met het schip worden meer dan 200 jonge zilvervossen vervoerd en 10 blauwvossen, die bestemd zijn voor nieuw aan te leggen vosfarmen. Verder con groote verscheidenheid van andere diersoorten. Do waarde vnn dit transport, dat door grootere zal wor den gevolgd, wordt op bijna vier ton geschat. TREINBOTSING IN POLEN. Eén doode, twee gekwetsten. Bij het station Konski, in het wojwodeschap Kiejce zijn gisteren twee goederentreinen tegen elkaar ge botst. Een locomotief en twee wagens zijn vernield. Eén ambtenaar is om het leven gekomen, terwijl twee anderen ernstige vorwondingen hebben opgcloo- pen. Uit het voorloopig onderzoek, is gebleken, dat de machinist van één der treinen door een onveilig sig naal is gereden. AUTO IN TEXAS DOOR TREIN GEGREPEN. Vijf vrouwen gedood. Reuter meldt uit Dallas (Texas): Op een spoorwegovergang nabij Whiterock is tij dens een verblindenden sneeuwstorm een automobiel door een trein gegrepen. De vijf inzittende vrouwen werden gedood. ZELDZAME VONDST IN WEST-SIBERIë. Groot dieren-kerkhof uit prae-historischen tijd. Een door de Russische academie van wetenschap pen uitgezonden expeditie heeft, volgens een bericht in de Moskousche „Izwestya" aan de rivier Irtysj in Kazakstan (West-Siberië) een zeldzame vondst ge daan. Zij trof er namelijk een groot dieren-kerkhof aan, vol skeletten en schedels van dieren, die West- Siberië bevolkten in het tijdperk, toen daar nog een suh-tropisch klimaat hecrschte. Zoo zijn er o.m. ge raamten van een drieteenig fossielpaard, van giraf fen en antilopen gevonden. XIV. De Karmo zijne vlag weer in top gesjord. - Feestelijke intocht van Hein Postzegel. - Hij gaat niet op de stoep zitten om te zin gen: Hoeperdepoep, zal op de sloep en la ten we vroolijk wezen. - De dikgepeerde staten geven de lakens uit. - De muilkorf blijft op zolder liggen. - Hein zal ze van dik hout zaagt men planken geven. - Ieder een veeg uit de pan, daar hou ik van. - 'n Onvoordeelige optelsom. - Brusselsch zand en soda. - Scherpe pietekammen en groote flesschen hoofd-eaudecologne als maatschappelijke reinigingsmiddelen. Dood aan de tevredenheid. - Verheven taak van de dienaren der Koningin van alle beurszwendelaars en geld zonder borgen van woekeraars. - 's Levens draaimolen. - Een dreigend failliet van de gemeente brouwerij. - Stil gelegde en slag geslagen activiteit. - Geen spannende ronde meer te wachten. - De scheidsrechter kan zijn stop watch wel bij Oome Jan zetten. - De raads- vaderlijke kluchtspelen op de Bovenzaal Van de familieboekhouder ij verliezen alle aantrekkelijkheid. - De Hoofdorganen van G.G.B.B. zwaar geteisterd door gebrek aan eetbare copie. - Een waardige tegenstan der voor le petit Musolini gevraagd. - Met bloedend hart „aan de koffie met een kon- kelstik." - Nou, Tabè dan. Boven alles beminde leveranciers van de staatsruiffourage De Karmo z#ne vlag. die op den trans van de Groot gortbuikenburger Jocobijnenburcht halfstok heeft ge waaid is thans weer in top geheschen, nu de dikge peerde staten van Opperkafferstein het listige raadsbe sluit der politieke dompers van Grootgortbuikenburg on geldig hebben verklaard en de toelating van den S.D.A- peeschen kandidaat Hein Postzegel, die ze zoo graag op de stoep hadden laten staan, bevolen hebben. Let wel, stumpers, bevóólen! Het was natuurlijk het Machavllllsties idee. om Hein Postzegel, die een groote waffel op kan zetten, 'n van Grootgortbuikenburg onafhankelijke positie heeft en dus voor broodroof niet bang behoeft te zijn, de muilkorf der onbevoegdheid om zijn edelgevormde poorum te draalen, doch dit boos opzet ls gelukkig niet geslaagd en zal onze vriend Hein de gelegenheid krijgen alle ge niepige tegenwerkers van de verheffing des arbelds, eens ongezouten op hun nummer te zetten. Want van Hein Postzegel ls bekend, dat hij om den dooien dood geen blad en zelfs geen B.Z.B.-blaadje voor den mond neemt en een vrijmoedigheid bezit In het uiten van zijn innerlijke overtuiging, waarover zijn beste vrienden In de partij wel eens paf staan. Maar zoo raag ik het hooren, mijne in naam der gees telijke vrijheid beminde toehoorders, erltlek tonder aan zien des persoons, dat is naar mijn bescheiden meening het beste geneesmiddel voor de wonde plekken dezer rotte, nee, laat ik het wat schappelljker maken, dezer tot hart en nieren gammele maatschappij. Want gammel moet ze wel wezen, de een zegt zalvend, dat zo moreel door en door bedorven en een ander is van oordeel, dat er materieel geen snars meer goed van is. Nou en as je nou die twee sommetjes bij mekaar tel, dan beloof lk je, dat Je een voordeelige uitkomst krijg. Daarom moeten we kerels hebben, die met voorbij- zienlng van eigen voordeel die beschimmelde en muf- stinkende samenleving eens flink kunnen oprakkeren. Oprakkeren en schoonboenen met Brusselsch zand en soda, droogwater, zelde me moeder, die niet veel van Fransch verstond, altijd. Ontluisd moet ze worden, die maatschappij, gereinigd van alle ongedierte en parasieten, die er thans op vast kleven en daarvoor kan geen pietkam te scherp of geen flesch hoofd-boldoot te groot zijn. Tevredenheid, dat ls een bekend feit, doodt alle Ini tiatief en daarom is het onze taak als dienaren van de Koningin van alle beurs-zwendelaars en geld-zonder- borgen-oplichters om te zorgen dat de men- schen blijven mopperen en pruttelen van de wieg tot het graf. Een taak die heusch niet te moeilijk is, want waarachtig, ze willen wel zoo! Die niks heeft wil wat, die wat heeft wil meer, die meer heeft wil veel en die veel heeft wil alles hebben en als die dan alles heeft, gaat ie gokken in Walstreet en dan heeft ie op eens weer niks, want zoo ls de cirkelgang van het leven. Maar broodnoodig ls het, dat weer eens wat meer leven komt ln de politieke brouwer# van Grootgortbuikenburg. Want op dit moment heerscht er een angstwekkende stilte en 'n vreesaanjagende slapte ln het politieke be drijf van Grootgortbuikenburg. De opgevoerde kluohten in het stadscabaret op de bo venzaal van den burgerlijken stand beginnen alle aan trekkelijkheid te verliezen door volkomen gemis aan pikante discussiën, spannende oratorische knokpartijen en dramatische Incidenten. De twee voornaamste Grootgortbuikenburger avond bladen, de morgen-editie ligt nog altijd ter perse, met name de Grootgortbuikenburger Cultuurkweeker, die dit jaar den aanvalligen leeftijd van 130 jaar bereids bereikte, en is aangewezen tot economische en intel- lectueele verfrissching van de Grootgortbuikenburger kleurlooze gort-arrlstocratie en uitgeperste midden stand, alsmede het 23-jarige broekje „Het Opperkaffer- steiner zlele-pantser, dat voorziet ln de geestelijke, literaire en materieele eerste hulp b# ongelukken van de met meer merkbare principieele kenteekenen voorziene Opperkaffersteiners in het algemeen en Grootgort- buikenburgers in het bijzonder Deze twee gewichtige stedelijke organen, onder op perste leiding van voortreffelijke journalistieke krach ten, overloopcnd en boordevol voorzien van academische en auto-didactische wetenschappen, beschikkende over een schitterende dagbladstijl en nooit sluimerende acti viteit. voelen mede den gevoeligen slag, die de desertee van den niet te vervangen volksprediker Jan Oostergraf ook hen Indirect heeft toegebracht. Want wie zal de evenwaardige tegenstander zijn in den politieleen boksrlng, die het met succes kan op nemen tegen den raadskampioen, de kleine Musolini? Die twee meesters van het woord, uitblinkende ln geest en slagvaardigheid, die de hoofdorganen van G.G.B.B. kolommen vcrsllndenswaardlge cople verschaften? O, mijn hart bloedt als ik overweeg» wat wij in do toekomst misschen moeten missen! Mijn pen ontvalt aan m#n bevend handje en het is noodig dat ik een hart versterking neme ln de gedaante van 'n sterk bakkie met 'n konkelstlk. Tabé dan vrienden, tot Zaterdag. D. D. Jr.

Schager Courant | 1929 | | pagina 15