SchagerCourant Zondag 1 December Vijfde Blad. PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. den geheelen dag GEOPEND. JAC. ZOMERDIJK, Brabantsche brieven. Waarnaar men luistert Zaterdag 30 November 1929 72ste Jaargang. No. 8572 De heer Bruch (A.-R.), lid van Ged. Staten, die ;ijn rede Woensdag had onderbroken, vervolgde deze den volgenden dag. De finantieele politiek der be drijven werd in 't. breede nagegaan en spr. mende dat de wijze van aflossing, zooals die thans geschiedde, voor de provincie de meest voordeelige was. Er moet echter nog meer gereserveerd worden. Voor de Waterleiding is de tijd voor tariefsverla ging nog niet gekomen, ofschoon het bedrijf op een goede basis staat. Bij de uitbreiding van het net ook tot niet rendabele gebieden dient gelet op de bedrijfs zekerheid. Ged. Staten blijven daarom vasthouden aan hun opinie, dat het bedrijf niet moet worden be last met de kosten van aansluiting voor deze gebie den. Aan den opzet van het bedrijf in commercieelen zin moet men getrouw blijven. Er moet voor een der gelijke aansluiting steun komen van de provincie. Spr. geeft voor de P.E.N. met cijfers toegelicht, de stand van het bedrijf weer. Ook hier mag niet wor den gedacht aan tariefsverlaging. De gemeenten ma ken nog behoorlijke winsten. De vraag van den heer Colijn inzake het stuk des heeren Kuiper, n.1. dat de provincie voor lageren prijs levert aan eigen laagspanningsnetten dan aan afne mende gemeenten beantwoord spreker ontkennend. Dit gebeurt niet en met cijfers uit het verslag van dat bedrijf, toont spr. dit aan. Over de P.E.G.E.M. kunnen nog geen nadere inlichtingen worden gegeven en besprekingen zijn nog loopende. De gezamenlijke opwekking is nu geheel toegelaten. De P.E.N. zal in opdracht van Ged. Staten op aan vraag van de Ned. Spoorwegen, stroom leveren voor de lijn AmsterdamAlkmaar en VelsenUitgeest. Ten opzichte van het Nederlandsch fabrikaat, stel len Ged. Staten zich noch op dat van den protec- tionist, noch op dat van den vrijhandelaar. Zij willen elk concreet geval op zichzelf beoordeelen. Als het bin nenland evengoed maakt als het buitenland, heeft het binnenland de voorkeur. Als men zegt dat voor Zy2 ton aan het buitenland is besteld, dan moet men er bij zeggen, dat voor driemaal dit bedrag in het binnenland is gekocht. De heer Michels (S.D.A.P.), lid van Ged. Staten, be handelt de opmerkingen over de malaria-bestrijding. Er is nu door het Rijk een nieuwe commissie be noemd. Het Rijk zou nu bestrijden en dus de kosten betalen. De Regeering verzocht echter dat provincie en gemeenten in de kosten zouden bijdragen. De provincie doet dat voor een vierde van hetgeen het Rijk noodig heeft. Om nog meer geld te besteden, acht spr. niet noodig, daar er bijna geen malaria meer voorkomt. Chirurgische hulp voor de eilanden is nog niet na gegaan, 'het best geholpen zijn de menschen daar als in spoedgevallen een vervoermiddel aanwezig is. Over uitbetaling van schadevergoeding aan grond eigenaren bij het uitvoeren van uitbreidengsplannen, wijst spr. er op, dat men hier te maken heeft met particulier grondbezit. De zaak is heel moeilijk, want elke zaak moet op zichzelf worden beschouwd. Het recht op schadevergoeding is in de wet vast te leg gen,- de normen kan men dat niet. Wat moeten Ged. Staten in dezen doen, in den regel komen gemeente en eigenaar wel tot een compromis. Een vaste commissie voor uitbreidingsplannen heeft alles voor. De belangen der eigenaren zijn daarbij gewaarborgd en de gemeenten moeten zich, zoodra dit gewenscht is, tot de commissie kunnen wenden. De heer Kooiman (V.-D.), lid van Ged. Staten, geeft antwoord op de verschillende gemaakte opmerkingen over de Horstermeer en de waterschappen rondom de Zuiderzee. Ged. Staten willen al hun aandacht wijden aan de samenvoeging van waterschappen. Ge vreesd wordt echter voor verzet. Over de medcdeeling dat B. en W. van Amsterdam een vennootschap willen oprichten tot het droogma ken "van plassen en ontginning van woeste gronden, als werkverschaffing, kan spr. dit zeggen, dat Ged. Staten met Amsterdam en de Regeering in overleg waren getreden. Eerst heeft de minister alle medewerking toegezegd, later is dat anders geworden, omdat hij meende, dat op deze wijze aan de werkeloosheid een blijvend ka rakter wordt gegeven. Ged. Staten die in deze ven nootschap hadden willen deelnemen, zullen nu met B. en W. van Amsterdam nader in overleg treden. Meegedeeld wordt, dat voor de wegen en kanalen een commissie zal worden benoemd. De uitnoodigin- gen om een benoeming tot lid dezer commissie aan te nemen, zullen spoedig worden verzonden. Wat de kanalen betreft, moet men niet te opti mistisch zijn, al is er voor pessimisme geen reden. Van den minister kan krachtige medewerking wor den venvacht. Spr. meent, dat thans, door Ged. Sta ten bij de belanghebbenden kan worden aangedrongen op medewerking. Zij behoeven nu niet langer de be middeling van de commissie-Van Aalst daarvoor te vragen. De stand van zaken is nu zoo, dat met den aan leg, partieel althans, spoedig kan worden begonnen. Ook spr. doet nog enkele mededeelingen over het Wegenonderhoud in verband met de verplichtingen der waterschappen. Wat de uitvoering van het prov. we genplan betreft, geeft spr. enkele mededeelingen over den gang van zaken. Wat over den langzamen gang van de verbetering van het Zandpad is gezegd, kan spr. niet onderschrijven. Er wordt alles door den Prov. Waterstaat gedaan .om voortgang te maken, maar men weet hoe langzaam onze administratieve machine loopt en hoe moeilijk het is daartegen in te gaan. Het voorstel-Guépin werd daarna door spr. bestre den en hij zette uiteen, waarom 't ongewenscht zou zijn nu niet het voorgestelde bedrag in het Wegen fonds te storten. De heer Asscher heeft zonder nadere aanduiding en zonder onderzoek het beleid van Ged. Staten af gekeurd en beweert, dat er verschil van meening in liet college zou zijn. Dat is geheel onjuist; er is nooit oenig verschil van meening aan den dag geko men. Spr. weerlegt ook de andere opmerkingen van den heer Asscher en meent te mogen verwachten, dat deze zijn woorden zal intrekken. Spr. dankt voor de hulde aan den Prov. Waterstaat gebracht en zegt, dat Ged. Staten overwegen om meer dan eenmaal per jaar mededeelingen over de wegen te doen, in den geest van de publicaties over de Zuiderzeewerken. De motie-Reinalda aan Ged. Staten te verzoe ken een onderzoek te doen instellen naar de moge lijkheid om naast aanbesteding ook door stichting van een overheidsbedrijf of gemengd bedrijf uitvoe ring, te geven aan den wegenbouw zijn Ged. Staten bereid over te nemen als de voorstellers zich ver enigen met een amcndcmcnt-Hooy om na „moge lijkheid'' in te voegen de woorden „en dé wenschelijk- heid". De heer Verschure (R.-K.), lid van Ged. Staten, ant woord uitvoerig wat over het gebeurde in het Zieken huis en de Arbeidstherapie is gezegd. De motic-Sajet wordt overgenomen. Een nieuw gebouw te stichten te Santpoort werd bestreden. Gedeelten verbeteren is gewenschter, wanneer dit noodig blijkt. De heer Gerhard (S.D.A.P.), lid van Ged. Staten: Spr. behandelt het georganiseerd overleg en zegt dat het onjuist is, dat deze organisatie boven Ged. Sta ten staat Spr. zet uiteen hoe het georganiseerd over leg is geregeld. Het is een zaak van vertrouwen en een zéér gelukkige instelling. De heer Asscher heeft zijn veroordeeling van het georganiseerd overleg ge uit zonder onderzoek en zonder voldoende bewijs. Spr. richt een waarschuwing tot de ambtenaren, om niet zelf dit instituut in den grond te boren. Spreker wenscht te zeggen, dat wij in het overleg en in de dienstcommissie tot een hoogst bedenkelijk moment zijn gekomen en hoopt, dat deze waarschuwing tot een begin van zelfcritiek zal leiden en tot het pogen om het overleg tot een meer idealen vorm te brengen. De voorzitter deelt daarna mee, dat de leden zullen worden uitgenoodigd tot excursies naar het Prov. Landgoed en een tocht langs de in aanbouw zijnde wegen. De werkwijze van Ged. Staten, waarover de heer Luden zich had beklaagd, werd door voorzitter ver dedigd. De commissoriale werkwijze heeft voor het college groote aantrekkelijkheid, meer dan de depar tementale. Spr. vraagt ten slotte of de leiding van Ged. Staten en de voorbereiding van de zaken wel zoo slecht zijn als de heer Luden heeft gezegd. Nog verklaart spr., dat wat de pensioenregeling van Ged. Staten betreft, in geen enkele provincie daarom trent een regeling bestaat, zoodat Ged. Staten geen aanleiding vinden om voorstellen te doen. Na eenige repliek, wordt het voorstel-Guépin over belastingverlaging verworpen met 33 tegen S stem men. De motie-Reinalda en het hierop ingediende amen- dement-Hooy, worden door Ged. Staten overgenomen. De begroótingen, opcentenheffingen, enz., werden allen goedgekeurd. De vergadering is verdaagd tot a.s. Dinsdag. Wegens St. Nicolaastijd Dien dag op ALLE CONFECTIE 5 pet. korting contant. HOOGZIJDE J» SCHAGEN. Ul'venhout, 17 November 1929. Menier, Zat ik daar giesteravond aan t vuur 't was knapkes koud buiten en 't maantje sting as zuiver aan de hooge. strakke looht; 't glinsterde deur de kale takken van m'nen nootenléér dat ie mee al z'n takskes scherp en stil sting afgschaduwd op m'nen achtergevel, terwijl z'n takskes allegaar aan éénen kant leken be sneeuwd mee zulverpoeicr, alsof 't schoon vertelseltje was uit Duuzend-en- eenen-Nacht, 't was dan knapkes koud zooas ik zee en 'k zat te'stoken as 'nen duvel uit de hel mee de laamp uit. Olleen 't hartevurmke onder d n pot van de plattebuis, da 'nen rossen gloed uitscheen, was heel m'n illemenasie. M n oogen prikten van de wèrmte, die 't gloeiéndrooie potje uitstraalde en was 't of alles in die lekkere wèrmte te daanscn sting as muggeskes in de zon Ja, amico, vleejen week hè 'k oew d'r al iets van geschreven Trui is nie al te lekker Keb ze toen 's aves in d'n slaajolie gezet, witte wel, d'ren rug tenminste, maar 't is nog nie daite mee 't wijf. Daarom da'k in d'n donkere zat te koekeloeren; kon ze beter pitten, waant ze was vruug naar bed gegaan, ziede. 't Was dus maar stillekes op d'n hof, op 't kaantje van triest af. In de stilte van d'n helderen winteravond heurde- n-ik Driek, onzen postbode, over d'n weg stappen enheurde-n-ik 't goed, op mijn deur afgaan. Ja wel, 't was zoo. Driek klopte op de deur mee z'n potlooike en meteen sting ie binnen, ,,'k Docht da gal op bed lag, Dré", zee-t-ie en meteen keek ie d'n kaant van de bedstee uit. „Ochirrekes is Trui ziek?" flüsterde-n-ie toen. ,,'n Kauwkef' riep Trui ineens, die alles in de gaten houdt al lee ze mee d'r neus onder 't deksel. „Goed wèrm-houwen Trui", dokterde Driek van uit de verte, „en zurgen da ge 'n open lijf houdt; gin goud zoo goed, as ge wa me- keert, dan flink naar 't hüske-gaan en veur jouw hè 'k 'n pakske'', gong ie toen verder teugen mijn, „asteblieft, goeienavond samen en beterschap horre". Trui zat al rechtop in bed; „van Dré?' vroeg ze, „mokt toch wa licht, ge kun zoo toch gin bal zien!" „Neeë," zee ik, t is nie van onzen I)rc, 't komt uit d'n Haag," en toen gong Trui weer leggen. 't Was 'n schoon, vierkaantig pakske, bekaanst zonde om open te maken, 'n Mooi plat baandje zat er om of 't 'n doske van d'n suikerbakker was en toen 'n pepier, toen weer van da ribbelig bordpe- pierke en toen nog n deurschijncnd vloeike. Sjuust 'n Sundereklaas-pakske. En toenamico, 'k kreeg 'n kleur, 't Ding da beefde in m'n haanden; 'k was er kepeea verlegen mee! 'k Sting ervan te kijken as toen 'k as kleinen brak m'n eerste timmer mansdoos kreeg, 'k Zal 't oew maar ineens zeggen: 't was d'n boek! Ge wit keb 't oew in 't veur- jaar al geschreven g'ad, zemmen van m'n briefkes, die 'k altij naar jouw schrijf, 'nen boek gemokt. Nouw, d'n dieë was 't! Sodemearel amico, wa-d- 'nen kollesaal schooncn boek emmen zc 'r van ge mokt! Er zit 'nen linnenschen gruunen kaft omhe- nen en die is bedrukt mee gouwen letters. Goud, amico! Keb nog nooit zo'nen mooien boek in m'n huis g'ad! Dan zit ie vol mee plotjes, uit hout gesnejen, en is ie gedrukt mee letterkes, zoo dui delijk en zoo sierlijk, as m'nen Zandagschen kerk boek Zonder bril kunde 'm mee gemak lezen. 'k Was 't heele geval vergeten, motte weten. Wij emmen ier zóóveul te doen en nouw mee da getob van Truië weer gin borke op m'n hoofd da nog om d'n boek docht. En daar wordt ie gadsamme deur Driek op 'n avondschofje op de tafel geleed of 't zoo maar niks is! Op d'ecrste bladzij, waar niks op gedrukt sting, had d'n uitgever zeivers geschreven* „Auteursexemplaar", 'k Mag de pip krijgen as 'k snap wa da veut 'n mopke is, maar ollee, 'L is toch schoon! Kem in de linnenkast geleed, dan ben 'k zekers dat er niks aankomt, want da zouw wezen lijk zonde zijn. En 't eerst-; wa ge ziet as ge de laai uitschuift om 'n schoon hemd te pakken, da-d-is: „Brabantsche Brieven van Dré" Ge zouw veur oew lol eiken dag 'n schoon hemd aandoen, wilde da geleuven? 'k Ben op m'n kousvoeten naar Trui gegaan en keb geflusterd: „bende wakker, Trui?" Ze sloeg één oog onder 't deksel open en zee: „zoo half en haalf". „D'n boek is gekomen!" „Welken boek?" „D'n dcuzen, en toen hiew 'k 'm veur d'r kok kert. Dalijk, kwam ze overènd, veegde d'r haanden aan d'r nachtjak af en bekeek 'm. „Haalt de laamp 's, ik kan zoo toch niks zien", dee ze zenuwachtig. Ze bekeek m van veuren, van achteren, van bin nen, veegde over de gouwen letters en keek aan d'ren vinger of 't goud nie afgaf, hield 'm van d'r af, dich- tenbij en toen lachte ze effekes. „Wa zulde gij 'n branie krijgen", zee ze toen, „en bestelt er subiet eenen veur onzen Dré in Amster dam op mijn kosten". Da leste, amico, was veur d'n uitgever, „Boek en Periodiek" in den Haag, wel d'n schoonsten pluim, die ie van Trui verwachten kon, wa-d-ik 'm smoes. Maar ollee 'k gaai er van uit scheien, 't is mooi gewiest, maai ja ee, waar 't haart van vol is loopt oewen mond van over. En 't is toch ok zoo prachtig gewonen, ee! Maar om op Trui trug te komen,: 'k mag lijen da ze gaauw heter is. Keb Christ Stoffers, onzen klis ter, al 'n kerske aan laten steken veur onslie-vrouw- ke. 't. Kostte ine wel 'n paar kwartjes, maar och, zoodikkels is Trui dan toch ok nie ziek en ge per- beer natuurlijk van alles om oewen meesterknecht- uit-'t-bedrijf weer zoo gaauw meugelijk op de been te hebben! En baat 't nie, dan schaai 't nie, wa gij? En laat ik cew eerlijk zeggen, amico, 't is onge zellig ok, 't wijf van d'n vloer. Ja nouw zitten de wefkes te giechelen Of 'k 't nie snap! Nou zeggen ze teugen mekaar: „altij leet-ie op Trui te kiften en nouw Trui niet goed is, nouw mist ie ze! Nouw lot dieën protsmakert kerskens veur d'r aansteken. Nouw zit ie in z'n eentje in d'n donkere bij de kachel te mokken! Nouw lopt ie op z'n kousvoeten over de steenen plevuizen om ze toch veral maar nie wak ker te maken. Wa-d-'nen flapdrol van 'n kearel!" Ja, amico, ik maak m'n eigen niks wijs, maar da zeggen de wefkes. Mijn best! Maai* ze snappen d'r niks van. ee. Zemmen er gin kaas van gegeten wa d-et zoggen wil as ge mekare-n-al leerde kennen as snotpieken op school. Ze weten me wa-d-'t in heet as ge op school, as aap van tien jaren al hon derd strafregels kreeg, omdat ge 'r eenen al z'nen melktaandjes uit z'nen wafel had geslagen, omdat ie oew Trui-ke op de spulplots d'r nek wouw laten breken, of aan d'r piekerig vlechje getrokken had! Ze snappen da zoo nie, as ge mee mekare al slie- kum aan t vrijen was, op Zondaggemiddagcn deur dan uren naast mekaar tu zitten iaangs 'n sloots- kaantje laangs 't hosch zonder éénen moei op te doen. En as ge dan mekare nouw zo n dikke virtig jaren kent, dan kunde oew eigen nie veurstelleu dat er toch wel 's éénen keer n end aan komen zalen dan schelde mekare uit voor alles-wa- lillek is, zonder da-ge 'r 'n horke van meent. Maar as er dan 's '11 windje verkeerd veur 't gat zit, zoo als wij da-d-ier zeggen, ja, dan denkte 'r toch wel 's aan da-d-et allemaal nie eeuwig zoo blijven kan en dan kekte naar de turf en de steenkool, die tot asch leet te vergaanterwijl ge "r oew bij te wer- men zit. En dan, 't is zoo ongezellig, ee! Oew konimeke koffie smokt belange nie zoo lek ker as ge "t zeivers zetten mot en inschenken, as da Trui da doet. 'k Docht dan ok dat ie nie goed was klaargemokt, maar Trui zee: „da was 'n goei bakske, Dré, da magde meer doen", zooda-d-et aan m'n eigen smaak scheen te leggen. Gebakken spek? Niks! Keb m'nen buik al vol as fc 't. gebakken eb. Botrammen? Ok niks! 'k Snij ze ie dik en de lol is er heelegaar af, as ik ze mot op eten. As ge gewend bent da ze smakelijk en naar ouwe gewoonte veur oew neus worren gezet, zooda-ge niks aanders hoef te doen as 'n krüske-tp-slaan en „aan- te-vallen", kek, dan kan gin-mensch da werk zoo goed as Trui, die nouw mee 'n paar vuurrooie wan gen in bed lee te zwecten van de koors. „Niks aan de kienders schrijven", ee ze gekommedeerd, ,,'t Is maar 'n kauwke dak er mee 'n sterk bakske wel uit zal zweeten en dan maken ze d'r eigen maar ongerust veur niks. Zemmen genogt aan d'r eigen te stellen, Dré!" De kienders, amioc. ochirrekes das 'n merakel mee Truië. Ik geleuf as ze doodgong, da ze t d'r ZONDAG 1 DECEMBER. Hilversum (1071 M.) 9.00 „Het Amsterdamsch St.-Nicolaasfeest, 9.15 Ochtend concert, 9.45 „De Volkenbond", 10.10 Doe het veilig!, 10.15 Concert (298 M.), 12.00 Tijdsein, Lezing „De ont wikkeling der Sterrenkunde",. 12.40 Concert Radio- Octet o.l.v. L. Schmidt, 2,0 Tooneelkritiek, 2.30 Uitz. „Samson et Dalilth" (F. Lemaire en Saint Saens); 5.00 Bij de pomp, (1071) Kinderuurtje., 6.00 Vara-concert o.l.v. H. de Groot, 7.30 Bridgeles, 8.00 Tijdsein, Nieuws, 8.06 Concert Concertgebouw-trio (Louis Zimmerman, Marix Loevensohn, Spaanderman), 9.00 Luisterspel „Huibert Cornelisz. Poot", Gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) 8-30 Morgenwijding, 10.30 Hoogmis, 12.30 Lunchmuziek, K.R.O., 1.30 Godsdienstonderricht, 2.00 Litt. Halfuurtje, 2.30 Concert, 4.30 Ziekenhalfuurtje, 5.50 Kerkdienst N.C.R.V., 7.30 Lezing, 7.55 Voetbaluitslagen R.K. Voetbal federatie, 8.00 Tijdsein, 8.00 Voetbaluitslagen N.V.B., Praatje, 8.15 Concert-avond K.R.O. 9.45 Epiloog. Zeesen (1635 M.) 8.20 Morgenwijding, 10.20 Uurtje voor de ouders, 10.50 Lezing, 11.20 Middagconcert, 1.20 Dr. Dolittles avonturen, 2.20 Gramofoon; „Der Freischütz". 2.50 Gramofoonpl., Actueele afd., 3.30 Gramofoon, 3.50 „Door den duivel gehaald" (Hamsun), 5.20 Dansmuziek, 5.50 Stamboek bladen, 6.20 Katholieke kerkmuziek. 7.20 Vroolijke Voordrachten, 8.20 Ge improviseerde Vertellingen, tot 11.50 Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 4.20 Kamermuziek, 8.10 Kerkdienst, 9.20 Militair con cert, 10.50 Epiloog. Londen (1558 en 356 M.) 4.20 Militair concert, 5.35 Bach-cantate Nr. 82, 9.05 Preek, 9.25 Symphonieconcert, 10.50 Epiloog. Radio-Paris (1725 M.) 12.20 Preek, 1.20 Gramofoonplaten, 5.20 Dansmuziek, 6.50 Gramofoon, 7.50 Guignol-uurtje, 8.20 Café-concert, 9.05 Noveltex-uurtje, 10.35 Dansmuziek. Wee nen (516.4 M.) 9.50 Orgelconcert. 10.20 Weensch Symph. Orkest, 3.20 Middagconcert, 5.20 Karl Pschorn leest, 5.50 De wonder bare Oriënt: Algiers, 6.35 Kamermuziek, 7.35 Operette opvoering: „De verloving bij de lantaarn'. Operettefrag menten. Hamburg (372 M.) 6.20 Havenconcert, 8.00 De tankscheepvaart, 8.20 Lezing, 9.00 Van Papagaaien en Mamagaaien, 7.15 Kerkdienst, 10.35 Reisindrukken in Zuid-Oost-Europa, 10.55 Concert, 11.35 Onbekende Helden, 12.20 Concert, 1.20 Funkhein- zelmann, 2.20 Opening Jeugdherberg Bingen, 3.20 Blaas muziek, 4.50 Vroolijke Volksmuziek, 6.50 Turnen en Sport, 7.20 Fetras-concert, 8.20 Florentijnsche Nachten, 9.20 Actueele afdeeling, 9.50 Walsen. I Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert, 7.50 Esperanto, 8.20 Morgenwijding. 10.50 Bevrijdingsfeest der tweede zóne, 12.0 Arbeiders- uurtje, 12.20 Middagconcert. 1.50 Radiolectuur, 2.10 Schaakles, 3.50 Turnwedstrijd, 4.20 Uitzending uit Lon den, Concert van het Londensch Omroeporkest. 5.35 Idem: Bachcantate 62, 6.05 Verdi-verhalen,, 6.50 „Ame- lia of een Gemaskerd Bal" daarna 6-daagsche rennen en gramofoonplaten. Brussel (509 M.) 5.20 Concert, 6.50 Gramofoon, 8.35 Concert, 9.00 Concert. MAANDAG 2 DECEMBER 1929. Hilversum (298 M„ na 6.00 uur 1071 M.) 10.00 Morgenwijding. 11.15 Lezing. 12.00 Politieberichten." 12.15 concert radio-kwartet, 2.00 Kookles, 2.45 Film muziek. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Tijdsein. Gramofoon platen, 6.30 Koersen, 6.45 Boekenpraatje, 7.15 Engelsch. 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein. Concert Omroepor kest, 8.45 Kommer Kleijn, 10.00 Nieuws, Populaire mu ziek, gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) 8.15 Morgenconecrt. 10.30 Ziekendienst, 11.00 Chr. Lec tuur, 11.30 Concert, 12.30 Orgelconcert. 2.00 Uitzending voor scholen, 3.15 Knipcursus, 4.00 Ziekenuurtje, 5.00 Tijdsein, concert, 6.30 Literaire lezing, 7.00 Gramofoon, 7.30 Lezing, 8.00 Uitzendavond N.C.R.V. Zeesen (1635 M.) 11.50 Gramofoon: 1.2Ö idem: 1.50 Kinderuurtje: 2.05 Vrouwenuurtje: 3.20 Engelsch: 3.50 Concert; 4.50 Lezing 5.20 Bloemen ln de Sneeuw; 5.50 Engelsch; 6.15 Lezing; 6.40 Het Bouwbedrijf; 7.20 Politiek als Kunst; 7.50 Vroo lijke Avondmuziek; 8.50 Terugkeer tot de kinderen; Vroo Hjke muziek, dansles en dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 4.20 Balladenconcert; 5.50 Kinderuurtje; 6.50 Lichte muziek; 8.05 Moderne muziek; 9.20 „Deirdre of the Sor- rows" luisterspel; 11.05 Dansmuziek. Londen (1553 en 356 M.) 12.20 Balladen; 12.50 Orgelconcert; 1.20 Lichte muziek; 3.50 Dansmuziek; 4.55 Licht concert; 8.05 Fluitsoli; 8.20 Hot-Pot-Pouri10.10 Orkestconcert; 11.35 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Gramofoon; 1.25 Concert; 4.05 Concert, 7.25 Gra mofoon; 8.20 „Willem Teil", tooneelspel, kamermuziek. Weeoen (516.4 M.) 2.50 Middagconcert; 4.40 Kinderuurtje; 5.10 Jeugduur- tje; 6.00 Weensche keuken; 8.30 Liederen; 8.50 Het men- schelijk gevoel; 7.25 André Gide; 8.25 Celloo-avond Raph. Lanes; Avondconcert. Hamburg (372 M.) 3.35 Kinderuurtje; 4.20 Op Jacht in Zweden; 5.20 Con cert; 7.20 Politiek als Kunst; 7.50 Advents-concert; 8.50 R. Lothar.; Don Sebastian; 9.50 Actueele afdeeilng; 10.10 Concert Langenberg (473 M.) 6,20 Morgenconcert; 9.35 Gramofoon: 11.10 6-daagsche rennen; 11.30 Gramofoon; 12.25 Middagconcert; 3.40 De Heilige Man komt; Vrouwenuurtje; 4.50 Avondconcert; 7.50 Collegium Musicum; Kamermuziek; 9.50 Zesdaag- sche rennen, dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Trioconcert; 6.50 Gramofoon; 8.50 Symph. Concert. VOOR DINSDAG, 3 DECEMBER 1929. Hilversum (298, na 6 u. 1071 M.) 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Ra diokwartet; 2.00 Gramofoon; 3.00 Kniples; 4.00 Micro foondebutanten; 5.30 Hongaarsche Kadoorn; 8.30 Koer sen; 6.45 Engelsch: 7.45 Politieberichten; 8.00 Concert uit Apeldoorn; 9.00 Lezing; 9.45 Concert omroeporkest; 10.00 Nieuws, Gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 2.00 Tijdsein, 12.15 Con cert; 1.15 Gramofoon; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Naailes; 3.50 Schooluitzending; 4.00 Gramofoonmuziek; 5.00 Con cert; 6.00 Beursberichten, Gramofoon; 6.15 Sportkwar- tiertje: 6.30 Gramofoon; 7.00 Kerklatijn; 7.30 Lezing; 8.00 Tijdsein; Concert, Gramofoonmuziek, Nieuws. Zeesen (1635 M.) 11.50 Gramofoon; 1.30 Idem; 1.50 Dansles; 3.06 Vrou wenuurtje; 3.50 Concert; 5.20 Muziek begrijpen; 6.15 Ad vent; 7.20 „Gedanken zur Zeit", 8.280 Zigeuners spelen; 8.40 Weensche klassieken; Nieuws. Daventry Jr. (479 M.) 4.20 Lichte klassieke muziek; 5.50 Kinderuurtje: 6.50 Licht concert; 8.20 Hot-Pot-Pourri; 10.35 Militair con cert. Londen (356 en 1553 BK.) I.50 Schoolradio; 4.50 Licht concert, 7.05 Pianosona ten van Beethoven; 8.35 Berlijnsch Philharmonisch or kest (Furtwangler); 10,50 Dansmuziek Radio-Paris (1725 M.) II.05 Gramofoon; 12.50 Concert; 1.25 Concert; 4.05 Concert; 7.25 Gramofoon; 8.00 Fausts Vervloeking (Ber- Hoz). Weenen (516.4 M.) 2.50 Concert; 4.50 Bouwles; 5.20 Schermen; 7.25 Opera- opvoering „Rusalka". Hamburg (372 M.) 3.35 Schemeruurtje; 4.20 Volksliederen: 5.10 Vorst v. Bulow; 5.35 Concert; 6.45 Massenet en zijn opera „Man non". 7.20 Traumulus. Tragi-comedie; 9.35 Actueele Af deeling; 9.55 Uitzending van vreemde stations; 11.50 Noorsche Nacht. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 11.30 Concert; 12.25 Middagconcert; 2.20 Kinderspeeluurtje; 3.20 De wereld van het Boek; 4.50 Vesperconcert; 7.00 Gesprekken over de Menschheid; 7.20 Avondconcert; 8.20 Balladen van tegenwoordig; 9.50 Keulsche Zesdaagsche verslag. Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoon; 8 35 Orkestmuziek; 8.50 Kunstgeschiedenis en Concert; 8.35 Vlaamsche Uit zending der Sarov.

Schager Courant | 1929 | | pagina 17