van S. KROM. SPORT VAN ZONDAG LANGENDIJK. ALKMAAR. BARSINGERHORN. SCHOORL. Stoomerij en Ververij 207o Prijsvermindering. Uit onze omgeving. BEHELS',,KUNSTKORREL" Brandwonden Kloosterbalsem Vanaf heden, tijdelijke Depót: B. G. G. König, Hoogzijde. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de vrij gevaarlijke bocht aan het café van den heer Kramer, had Zondag op de Kromme brug een hevige hot:-ing plaats tusschen de auto van bakker Groot uit Hugowaard en de motorfiets van Beenken uit Oudkarspel. Met vrij groote hevigheid reden de voertuigen tegen elkaar op, met het gevolg, dat de auto zwaar beschadigd was en dc motorfiets geheel vernield. In de auto waren 3 personen gezeten, die allen ongedeerd bleven: de persoon op de duo ge zeten, werd tegen de brugleuning aangeslingerd. N'ooh hij, noch de bestuurder kregen gelukkig, won der boven wonder, cenig letsel. De auto was ver zekerd, de motorfiets niet. Dit ongeluk, dat zoo bui tengewoon goed afliep, moge leeren, dat het zaak is, bij genoemde bocht goed uit te kijken. Zondagavond trad in de tooneelzaal van den hoer P. Kramer, alhier, voor een talrijk publiek op, de tooncelverecniging „De Maskerspelers" van Ber gen. met het tooneclspel in 5 bedrijven: „De Dienst knecht in het Huis", door Charles Rann Kennedy. Het schitterend gespeelde stuk werd met zeer veel aandacht gevolgd en aan het slot ging een daverend applaus op. Het was voor De Maskerspelers een wel verdiend succes. De avond werd besloten met een gezellig bal met goede muziek. BRODK OP LANGENDIJK. Tot Ouderlingen in de Geref. Kerk werden gekozen de hoeren J. Balder Jbz. en H. Glas en tot diakenen de hoeren IC Slot en O. Wit. OUDKARSPEL. Gevonden: Een portemonnale met inhoud. Inlichtin gen bij den gemeenteveldwachter. ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond half acht vergaderde de verecniging „IJsploeg" ten huize van den heer P: Kramer, al hier. Na opening door den voorzitter, worden de notu len van de vorige vergadering voorgelezen, welke zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd, onder dankzegging aan den samensteller. Hierna bracht de secretaris verslag uit van de werkzaamheden. Elf maal is de vaart door do verecniging openge maakt, hetwelk soms moest gebeuren met een mo torboot met zes, maar ook wel met behulp van tien paarden, Eiken morgen kwam het bestuur bij elkaar om een en ander te regelen. Soms moest het open breken worden opgegeven, maar den volgenden mor gen werd weer met frisschen moed en geholpen door vele schippers en toeschouwers, begonnen. Men is voor het eerst aan het, breken gegaan op 11 Januari cn het laatst op 8 Maart 1929, Dat dit vele geldelijke offers heeft gevraagd, is wel te verklaren. Uit het verslag van '!eu penningmeester bleek, dat was ont- vangen cc 'drag van f780.95 en uitgegeven f833.80, nadeclig s.u .o dus f52.85. Gelukkig dat de vereeniging gesteund wordt door de L.G.C., N.M.B. en Koophandel. Zonder dien steun zouden de kosten voor de schippers niet zijn te dra gen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. Arends met op één na algemecne stemmen herkozen. Er werd weer besproken, om met ijsgang de vrachten te ver- hoogen, hetwelk nader zal worden besproken met de 'verschillende organisaties op het gebied van groen- tonhandel. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard, sluit de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. St. Nicolaas op bezoek. De Zuidscharwoudsche winkeliers weten zich onge twijfeld nog levendig den tijd te herinneren, toen zij als kinderen al hun hoop en verlangens hadden gebouwd op de komst van St. Nicolaas. Blijkbaar weten zij zich nog voor den geest te tooveren de Indrukken, die het Sinterklaasfeest op hun jeugdig gemoed achterliet en kunnen zij zich nog voorstellen den machtigen indruk, die het verschijnen van den Kindervriend uit Spanje op hen maakte. Nu zij den kinderschoenen zijn ontwas sen en de strijd om het bestaan hen meer bezig houdt dan dc goede gaven van den Sint, weten zij partij te trekken van het eene in het belang van het andere. Aan belde gevoelens trachten zij nu recht te laten weder varen, door de jeugd de St. Nlcolaasgeneugten te schen ken en daarmee tegelijk de belangen van den winkel stand te dienen, twee strevingen, die natuurlijkerwijze kunnen samengaan en die bij voorbaat van de sym pathie der burgers zijn verzekerd. Zoo zetten zij de nu afgeloopen week hun sympathieke SL Nicolaas-attractle in, waarbij de Heilige in kwestie zelf zijn gewaardeerde medewerking verleende. Hij had het namelijk goed gevonden, dat hij van de Alkmaar- Packet per auto zou worden afgehaald, om dan aan Langendijk zijn tocht te paard aan te vangen. Aldus geschiedde. Onder de grootste belangstelling, niet alleen van de jongeren maar ook van de ouderen, trok hij door Broek op Langendijk, Zuidscharwoude en Noord- scharwoud*. Verder dan de grens tusschen deze laatste gemeente cn Oudkarspel mocht hij zijn tocht niet uit strekken, daar het terrein van de laatste gemeente door hem niet mocht worden betreden. Wie het kind kent in zijn natuurlijke aandriften, zijn kinderlijke af keur van staketsels en belemmeringen, die zijn fan tasie zouden willen terugdringen, wie weet, hoe de SL Nioolaasvoorstelllng in zijn ziel is gegrift en hoe hij die voorstelling in een werkelijk beeld wil omgetooverd zien: wie besefL dat vooral bij kinderen, verboden vruchten het beste smaken, bevroedt hoe juist de ban, waarin men den kindervriend in Oudkarspel wenscht te slaan op materleele gronden, de jeugdige hartjes nog meer in verrukkende nieuwsgierigheid bracht en dat alzoo de belangstelling op de Spoorstraat grooter was dan zonder het verbod, het Oudkarspelsche grondge bied te betreden. Zoo ging dan de tocht langs de drie andere Langendijker dorpen, hier en daar stilstaande om de klndcrwenschen bij wijze van verlanglijstjes in ontvangst te nemen, eenige versnaperingen uit te deelen, of sommige schuchtere kleinen de vriendenhand te drukken en hen voor te bereiden op den grooten dag van 5 December, wanneer hij, eveneens vergezeld van zijn trouwen, onafscheidelijkcn knecht, maar dan in stilte, zijn gaven zal ultdeelen, verpersoonlijkende alzoo de dienende liefde, die weldoet zonder eenige bijbedoe ling. Op zijn verderen tocht bracht hij een bezoek aan ver schillende winkelzaken, waar hij ongetwijfeld heeft kunnen opmerken, dat alles, wat jeugdige en oudere harten begeeren. daar te kust en te keur Is te verkrij gen. Bij den heer M. Kool te Broek op Langendijk werd koffie gedronken, werd verteld van de hartelijke ont vangst, dlo hem aan Langendijk was bereid, van zijn wedervaren en zijn plannen deze week, wanneer hij voornemens is, nogmaals zijn tocht te herhalen, om bij gunstig weer daarna te aanvaarden. Verder heeft hij op vereerend en vriendelijk verzoek enkele zieke kinderen bezocht, hen toegesproken en hun wenschen opgeteekend. Zoo heeft hij ook vreugde ge bracht juist daar, waar die het meest welkom was. Aldus twijfelen we niet, of de winkeliers zullen eer hebben van hun bemoeiingen en zal het hun niet ont breken aan den noodigen dank, die het best getoond kan worden door te zorgen, dat ook zij van een goede SL Nicolaas kunnen spreken. OPRICHTING VEREENIGING VAN N. H. DIA- CO NIEëN „WESTERLICHT". Donderdag j.1. werd te Alkmaar een druk bezochte vergadering gehouden van diaconieën In de N. H. Kerk class. afdeeling Alkmaar, ter behandeling van het ont- werp-statuten voor een op te richten vereeniging van diaconieën. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd het ontwerp met bijna algemeene stemmen aangenomen. Staande de vergadering traden 13 van de 22 vertegen woordigende diaconieën als lid toe. De overige afge vaardigden hadden geen machtiging ais lid toe te tre den, doch gezien de stemming in de vergadering, zal ook hunne toetreding een kwestie van tijd blijken te zijn. Ook de niet vertegenwoordigde diaconieën zullen aangespoord worden ten spoedigste als lid toe te treden. Het was der commissie van voorbereiding een groote voldoening te constateeren, dat de oprichting der ver eeniging, wier doel is de verzorging van ouden van dagen en invaliden in de classis Alkmaar te beharti gen, thans een feit geworden is. De zetel der vereeniging is gevestigd te Alkmaar. De Commissie werd als voorlooplg bestuur gekozen en gemachtigd de Koninklijke goedkeuring op de Sta tuten te verzoeken. Mede kreeg het voorloopige bestuur opdracht kennis te nemen van verschillende terreinen en een onderzoek in te stellen naar de thans reeds bestaande moderne tehuizen voor ouden van dagen en invaliden. Tevens zal een huishoudelijk reglement worden ontworpen. Ten slotte werd de vergadering medegedeeld, dat de kerkeraad eener gemeente nabij Alkmaar, behoudens goedkeuring van het classicaal bestuur, ten geschenke aanbiedt een complex perceelen bouw- en tuingrond! Onder Instemming der aanwezigen werd aan dien ker keraad grooten dank gebracht voor deze zeldzame aan bieding. De ledenvergadering zal Lz.t. beslissen over de plaats, waar de gebouwen van de stichting „Westerlicht" zullen verrijzen. OnqaüiOenanAdjL Stenpvuxtuctce dcxft VollediQ voeder voor kuikens, kippen.eenden enz. Alle foutief voederen wordt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger,voordeeliger en betere voedinq sterker en mooier dieren en 30% méér en grooter eieren van hooqfynen smaak.dan van andere voeders (foef 5Q kilo f. 050 postw. Vraagt brochure "J 'ja'voffi Octrooi reeds verkreqen in Belgiè.Canoda.Enqeiand. Frankrijk. Italië. Hongarije. Polen.Soanje.Zuid-Afrika. Voor de betrekking van wijkverpleegster alhier heb ben zich 4 sollicitanten aangemeld. In de gehouden vergadering van Stemgerechtigde In gelanden van den Schringkaagpolder werd tot voorzit ter herkozen de heer Jb. Pluister alhier. De vereeniging „Liefdadigheid", welke ieder Jaar met het St. Nicolaasfeest zorgt, voor aangename verrassin gen zoowel voor verscheidene ouderen als voor de jon geren, zal zich dit jaar wegens finantieele moeilijkheden eenigszins moeten beperken. Zoo zullen deze keer alleen cadeaux worden uitgereikt aan de ouderen, op de ge bruikelijke manier. Dit is geen verblijdend teeken, het welk ook door de vereeniging wel terdege wordt ingezien Zij zal dan ook om haar geldmiddelen wat te verruimen twee uitvoeringen in dit seizoen geven, waarvoor de steun en de medewerking van de burgerij wordt inge roepen. Ieder voor zich zal er toch mede van overtuigd zijn, dat „Liefdadgiheld" haar werk verricht voor een mooi doel. waarom dan ook bij den voorverkoop van kaarten, leder zich wel een offer zal willen getroosten. Wanneer die steun wordt verleend, dan zal het de ver eeniging weer mogelijk zijn haar SL Nicolaasuitdeelin- gen op dezelfde wijze, als tot dusver, voort te zetten. Voor den dienstplicht, lichting 1931, zullen in deze gemeente vermoedelijk 8 personen worden ingeschre ven. GEMEENTE BARSINGERHORN. Geboren: Jeltje, dochter van Gjalt de Jong en van Jannetje Catharina Geel. Geertje, dochter van Heer tje Kuiper en van" Gerarda Cecilia Rijka de Lange. Jacob, zoon van Jacob Groot en van Cornelia Slik ker. Ondertrouwd: Hendrikus de Gier, oud 21 jaren, schipper en Jeltje Strijder, oud 18 jaren, zonder be roep, beiden wonende te Barsingerhorn. Heertje Cornelis Kooij, oud 34 jaren, veehouder, wonende te Harenkarspel en Geertje Wit, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn. Nicolaas Leijen, oud 22 jaren, gemeente arbeider, wonende te Winkel en Meinsje Snijder, oud 18 jaren, zonder beroep, wo nende te Barsingerhorn. Getroüwd: Evert van den Hoek en Elisabeth Keu ris. Arie Brommer en Irma Maria Strooband. Hendri kus de Gier en Jeltje Strijder. Heertje Cornelis Kooij en Geerttje Wit. Nicolaas Leijen en Meinsje Snijder. Overleden: Maartje Bakker, oud 80 jaren, echtge- noote van Arie Middelkoop. Dieuwertje Dikstaal, oud 3 jaren, echtgcnoote van Pieter Schager. Antjc Ma- rees. oud SI jaren weduwe van Jacob Bood. Ariën Slikker, oud 88 jaren, weduwnaar van Aaltje Man tel. Loop der bevolking over de maand November 1929. Ingekomen: M. B. Oosterkamp van* Harenkarspel; H. Th. Ernst en echtg. van den Helder; IJ. Kuiken van Enschede; J. Schaper van Enschede; S. A. Uffcn van Wieringen; S. H. Koopman van Twisk; C. Glim en gezin van Wieringerwaard; D. Rempt en gezin van Schoorl; H. Bakker en echtg. van Wieringer waard; C. Bakker van Hoogwoud. Vertrokken: D. Wagemaker en gez. naar Zijpe; K. de Boer en gez. naar Groesbeek; H. Schrieken naar Alkmaar; P. Schrieken en gez. naar Asscndelft; Jb. Pool en gez. naar Anna Paulowna; J. M. van Dok naar Den Helder; J. de Gier en gez. naar Rossum; D. van der Kroel naar Amsterdam; H. W. Sitser en gez. naar Schiedam; M. Hage naar Beverwijk; P. Wit en gez. naar Voorburg; I. M. Strooband naar Anna Paulowna; J. C. de Lie en gez. naar Schiedam; C. Govaeris en gez. naar Schiedam. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand November 1929. Geboren: Antje, dochter van Dirk Kuyper en van Anna Cornelia Spruit. Anna Geertruida, doohter van Cornelis de Waard en van Cornelia Kool. Pieter Cor nelis, zoon van Jacob van der Oort en van Cornelia Duin. Ondertrouwd: Pieter Oudes te Eindhoven en Ja- coba Smit. Getrouwd: Geene. Overleden: Klaas Kool, 72 jaren. A.D.O. verliest van Hilversum. Feijenoord maakt een record score (101). H.V.V. slaat Stormvogels. Alcmaria op nieuw geklopt. AFDEELING L Wat gevreesd werd is gebeurd. A.D.O. kon het in 't Hilversumsche Sportpark niet van Hilversum winnen. De 20 nederlaag doet haar ongeslagen re cord te niet en tevon is de kans op een kampioen schap iets, niet veel echter gedaald. Maar sneuvel den Ajax en V.S.V. ook al niet in Hilversum? Hilver sum wandelt door deze zege van de 7e naar de 3e plaats. D.F.C dat Ajax een punt ontnam, (11), stijgt ook wat, terwijl R.CTI. van zich af beet, waar V.S.V. met 51 de dupe van werd. De Racers uit Haarlem staan nu nog 2. 2e klasse A. Noord-Holland schijnt arm aan goede droge ter reinen. 't Is toch wonderlijk dat 't W.F C.-terrein nog bespeelbaar was. De hierop gespeelde wedstrijd doet ons tevens perplex staan. Alcmaria beet hier met liefst 51 in de „klei", wat ons opnieuw erg tegen valt. Alcmaria beschouwen we nu definitief als uit gesloten voor de eerste plaats 2e klasse B. 't Doet ons genoegen dat Zeeburgia van D.E.C. heeft gewonnen. De withemden namen eventjes met 61 revanche op de 21 nederlaag die ze destijds op eigen terrein leden. De voor de onderste plaats zoo belang wekkende wedstrijd B.F.C.—A.F.C. eindigde in een 31 zege voor de eerste. De stand der bovenste vier luidt: D.E.C. 10 8 0 2 28—13 16 Zeeburgia 9 6 0 3 1912 12 Velox 8 5 0 3 25—15 10 Hercules 8 4 2 2 24-21 10 AFDEELING IL H.V.V. deed opnieuw van zich spreken door een puike 41 overwinning op Stormvogels, dat tot nog toe de eerste plaats bezette, te bevechten. De Hage naars, dio hun 40ste achtereenvolgende seizoen in den N.V.B. spelen, schijnen van plan dit met een kam pioenschap te besluiten. Momenteel wordt de eerste plaats bezet, doch hebben deze voornemens weinig kans om verwezenlijkt te worden, als men weet dat Feijenoord haar achterstand op zoo krachtige wijze inhaalt. Zondag bijv. werd H.D.V.S. met 101 inge maakt. De Rotterdammers bezetten echter nog niet de eerste plaats 't Gooi wist tegen verwachting Blauw Wit in 't Stadion met 1—0 te kloppen en klommen hierdoor boven Blauw Wit. V.V.C. stuitte de onverwachte opkomst van Z.F.C. met een 3—2 overwinning, waarmee ze zeer gebaat zijn. H.F.C. bezet nu ondanks haar verdienstelijke gelijkspel (1—1) tegen E.D.O. de laatste plaats. De stand luidt: H.V.V. 9 4 3 2 24—23 11 Feijenoord 8 4 2 2 2810 10 Stormvogels 8 5 0 3 21—14 10 't Wordt haast vervelend om geregeld te zeggen „Go Ahead zet haar zegetocht voort", De voorsprong is echter weer even vergroot, dank zij 't feit, dat Vitesse Z.A.C. een gelijk spel afsnoepte, zich zelve daarmee een zeer goede dienst bewijzend. Go Ahead zelf won met 61 van P.E.C.. 'n Puike ploeg toch, die aller bewondering afdwingt. Wageningen bracht zich wederom verder van de laatste plaats, door met 3—1 van Tubantia te win nen. Tenslotte behaalde Enschedé een recordover winning op Robur (9—0) zonder dat Elfring c.s. kans zagen 't net te vinden. De stand der bovenste vier is: nGo Ahead 10 9 1 0 44—13 19 Enschedé 8 5 2 1 27—10 12 Z.A.C. 8 5 2 1 26—12 12 A.G.O.V.V. 8 5 1 2 30—24 11 AFDEELING IV. Werkelijk genoegen doet ons de formidabele 9—1 zege van P.S.V. op Roermond. Eindelijk is de glo rieuze karapioensclub wakker geworden uit de diepe slaap, die moest volgen op zoo n zwaar en laat be ëindigd seizoen. Nog heeft B.V.V., dat met 51 van Longa won, de leidng, maar Willem II, de pittige verjongde Til- burgsche club, die de plaatselijke derby tegbn N.O. A.D. met 3—2 won, is maar één punt achter cn heeft twee wedstrijden minder gespeeld. M.V.V.N.A.C. ging niet door. De stand is: I. B.V.V. 10 7 0 3 36—18 14 2. Willem II 8 5 3 0 22—11 13 3. N.O.A.D. 10 4 3 3 21—17 11 8. P.S.V. 7 2 2 3 20—17 6 AFDEELING V. Velocitas staat weer no. 1, dank zij 't feit dat ze zelf van Be Quick won (3—2) en Leeuwarden zich onder de clubs schaarde die zelden in Meppel van Alcides winnen. Zoodoende wonnen ook nu de Frie- sche hoofdstedelingen niet en werden met een 52 nederlaag naar huis gezonden. Ongetwijfeld een lee- lijke tegenvaller voor de Leeuwarders en in t alge meen voor alle Friesche sportliefhebbers. Frisia plaatste zich wederom een beetje hooger door met 2-0 van hun stadgenooten: Friesland te win nen. De laatste Friezen zijn hierdoor een plaatsje ge zakt, doordat Veendam no. laatst, inzake W.V.V. met 8—1 inmaakte. AchillesG.V.A.V eindigde in een mooie 4—2 over winning voor de Drentenaren, die daardoor met hun tegenstander van plaats verwisselden. ANNA PAULOWNA. Ja, dan zouden we eindelijk J.V.C. eens zien, J.V.C. dat door enkele frappante overwinningen pardoes kampioenscandidaat was geworden. Anna Paulowna's spel hadden we ook nog niet be wonderd. zoodat, naar we hoopten, onze oogen ge streeld zouden worden door een aangenaam par tijtje voetbal. Om kwart over twee dan floot scheidsrechter Boon stra, die we geen fout zagen maken, de elftallen bin nen de kalkstrepen. J. kwam met 10 man uit, terwijl er een volkomen falende keeper onder de lat stond, 't Begin kenmerkte zich door een geweldige laks heid van de A.-ploeg en een buitengewoon, .lekker" spelende J.V.C.-linkerwing. Vooral Tichelaar was een voortdurend gevaar voor A.'s achterhoede. Timmer en z'n partner waren bovendien niets op dreef, zoo dat de niet klemvaste keeper binnen een kwartier 3 maal zwichten moest voor een paar welgerichte schoten. Zoo hield J.V.C. dan 't spel in handen totdat met veel inspanning door A. een corner op 't J.-doel werd gefoceerd. 't Doel werd even bestookt en toen t eerste goede schot gelost was, was er geen keeper die er naar greep (1—3) 't Spelletje werd spoedig herhaald en Kerkhof knalde wedeiom in (2—3;. 't. Begon er werkelijk kwaacJ voor J. uit te zien, doch het duurde niet lang of de bal lag in A.-doel (2—4). Heel goed samenspel van de J. linkerwing, alsmede 't goede aangeven van de haifs kon echter geen doel punt meer bewerkstelligen. Na rust, toen een ieder dacht dat J.V.C. weer in de meerderheid zou zijn, kwam leelijk op de koffie. A.P. legde zoo n geestdrift aan den dag en Timmer was nu zoo trap vast, dat er voor J. geen doorkomen meer aan was. Gepruts in 't binnentrio ontnam A. de kans om den priml* tieven keeper meer te passeeren dan 3 maal. Kerk hof steunde de voorhoede uitstekend cn wist ook zelf nog een doelpunt te maken. Toen de stand 4i was, jegon ook J. weer op te zetten, tevergeefs echter. Tegen 't einde weer eens een misstap van den J.. keeper en A. had een overwinning behaald. Ook kreeg A. wegens hands in t beruchte gebied nog een penalty te nemen De J V.C.-kecper wist tot verba zing het uitstekend n laatste schot van Kerkhof op uitnemende wijze te stoppen. Zoo kwam het ein de met een in het geheel niet verdiende overwinning van Anna Paulowna. Bij J.V.C. speelde Bakker in 't geheel niet ruw, alleen wat forsch, wat trouwens ook wel van andere spelers gezegd kon worden. SPARTA. Sparta's adspiranten speelden tegen Bergen A moesten in deze hun meerdere erkennen met 32 ver loren zij. Sparta II speelde om 2 uur met invallers voor Log. gers, van Geelen en Plakman tegen Breczand I. In een spannenden strijd verloor Sparta II met 43. Het ter rein bleek ondanks de vele regenbuien nog tamelijk goed bespeelbaar, hoewel het op sommige plaatsen glad was. Sparta I en III waren heden vrij. Voor a.s. Zondag is voor alle elftallen uitstel gevraagd in verband met den wedstrijd HollandBelgië. Vermoedelijk speelt echter een combinatie thuis tegea^ Oudesluis I. terwijl een combinatie van 3e en 4e elftal naar Oudesluis gaat. zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vernield is. Akkers Kloosterbalsem er op verdrijft dadelijk de pijn. doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens. ,,Ceen goud Zoo goed" MMWiiwl uw v *ij OCDKAKSPEL. D.T.S. I—Uitgeest I 8—1. Opnieuw heeft D.T.S. een groote overwinning behaald en volkomen verdiend. Bijna den geheelen wedstrijd zijn ze in de meederheid geweest en stuk voor stuk waren ze hun tegenstanders de baas. Door het zware terrein gingen nog diverse kansen verloren voor D.T.S. We ge- looven, dat dit voor D.T.S. de meest juiste opstelling is, zooals die nu was. De voorhoede speelde goed samen cn zat er vaak flink op. Ook Speets als spil blijkt meer en meer een groote verbetering. Van Meurs als invaller op de rechtshalfplaats heeft goed voldaan, alleen zijn snel heid dient hij op te voeren. De beide backs waren uit stekend op dreef en deden niets voor elkaar onder. Kee per Kansen moet flink gaan trainen en dan is er werke lijk wel iets van hem te maken. Bij de bezoekers was de keeper alleen goed, terwijl de rest maar heel middelmatig was. Een middenlinie was nergens te vinden en do voorhoede hing als los zand aan elkaar. Over het terrein willen we vanaf deze plaats een kleine opmerking maken. Zou het niet beter wezen, dat, wanneer het terrein in een toestand verkeert zooals nu het geval was er geen twee wedstrijden op worden ge speeld. Zeker, het is moeilijk om in dergelijke gevallen een besluit te nemen, maar wanneer het terrein zoo week is als het nu was, moet men geen lager elftal eerst laten spelen. Om ruim twee uur fluit de scheidsrechter de aanvoer ders voor de toss. Uitgeest blijkt de gelukkige, maar veel voordeel geeft het niet. D.T.S. trapt af en onder neemt de eerste aanval welke op niets uitloopt. Wan neer Kroon mist, redt Kansen uitstekend. D.T.S. krijgt een paar goede kansen, maar de Uitgeest doelman is op zijn post. Een paar goed gerichte schoten vangt hij best, terwijl een paar corners niets opleveren. Goed samen spelend gaan Kos en de Geus er van door. Laatstge noemde schiet hard tegen een der backs aan, maar Jb. Kos vangt den bal op en schiet in de uiterste hoek 10. Direct daarop snelt Kuiper langs de lijn en geeft een hooge voorzet. De Geus schiet in, doch de keeper stompt den bal tegen de lat. Kos loopt toe en kopt in, evenwel had de keeper zich hersteld en redt op wonderlijke wijze De weinige aanvallen van Uitgeest stranden op de D.T.S.-backs die er niet veel moeite mee hebben. Bui tenspel der voorhoede bij de thuisclub doet een paar kansen verloren gaan, terwijl de Uitgeest-doelman zijn kunnen laat zien bij harde schoten van Kuis en Eecen. Een ver schot laat Kansen glippen en kan hij ternauwer nood corner werken. Wanneer de scheidsrechter op zijn horloge kijkt, ontgaat hem een zeer duidelijk handsge- val op de rand van 't strafschopgebied voor 't Uitgeest- doel. Rust 10. Zat er" voor de rust nog wat spanning in, daarna was deze er totaal uiL Direct na de aftraj/ krijgt Jb. Kos een kans voor open doel, maar treuzelen doet deze kans voorbijgaan. De Geus doet het beter als Kuiper goed voorzet en langs den vallenden keeper scoort hij 20. Een ver schot van Speets in 't verlaten doel wordt te recht wegens buitenspel geannuleerd. Wanneer Eecen doorbreekt wordt hij in den rug aangevallen, gevolg ervan een penalty. Van Dijck komt naar vore* en vol trekt het vonnis 30. De Uitgeest-aanvallen zijn geheel van gevaar ontblooL Een hard schot van Eecen wordt onvoldoende gestopt 40. Dan weet Uitgeest de eer te redden. Kansen pakt een kalm balletje op, wil hem weg trappen, echter tegen den rug van Uitgeest's rechtsbin nen 41. Goed samenspelend gaan Eecen cn Kuis ,er van door en met een hard schot schiet Kuis buiten het bereik van den vallenden keeper in t net, 5—1. De span ning is er nu totaal uit. Eecen doelpunt kort achter elkaar twee keer, 71. Uitgeest blijft volhouden, echter is de overmacht voor hun te groot. Als de keeper der gasten zijn doel heeft verlaten, kan Jb. Kos nog niet de goede richting vinden en schiet voorlangs. Eecen doet het beter, als de Geus scherp naar voren speelt, lokt hij den keeper uit zijn heiligdom en scoort het laatste doelpunt 81. Een fraaie kans wordt Uitgeest geboden bij een vrijen trap op de rand van het strafschopgebied, maar het schot vliegt meters naast. Spoedig hierna fluit de scheidsrechter welke goed voldeed, het einde. D.T.S. Hl—Hoorn n 9—0. In dezen wedstrijd was D.T.S. III verre de meerdere. Vooral na de rust had Hoorn niets meer in te brengen. Bovendien waren een tweetal Hoornspelers zoo onspor tief het veld te verlaten. Een zeer af te keuren daad. WIERINGEN. Succes HOudesluis I speelde een competitiewed strijd op Wieringen. Scheidsrechter J. Kelder schitterde door afwezigheid, zoodat te ongeveer half drie C. Metse laar de leiding op zich nam. Direct na aftrap ontwik kelt zich een vlug spel, de S.-aanvallen waren zeer ge vaarlijk, zoodat de O.-keepcr dikwijls handelend moest optreden. Harder weet echter de backs te passeeren en geeft zijn club de leiding. SJpoedig daarna Js het Kroon die gelijk maakt. Er werd hard gewerkt van beide kan ten, doch S. is het meest in den aanval en door een verkeerde beoordeeüng van den O.-keeper is het v. d. Siikke die Succes de leiding bezorgL Voor rust komt

Schager Courant | 1929 | | pagina 6