Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. zijn salaris bedraagt f 1.37 per aansluiting. De verheu ging zoo mogelijk te doen Ingaan op 1 Januari 1929. B. en W. adviseeren het adres ln hun handen te stel len tot het uitbrengen van prae-advles, en de electricl- teitscommlssle te hooren. De heer Schermer acht het de beste regeling als het salaris bepaald wordt In overeenstemming met de werk zaamheden, dus naar het aantal aansluitingen. De heer Duin vestigt er de aandacht op dat het niet de eerste maal is. dat verzocht wordt het salaris naar het aantal aansluitingen te bepalen. De billijkheid werd er wel voor gevoeld, maar met een salarisverhooging gaat het hier niet van een leien dakje en daarom ls het verzoek In portefeuille gebleven. De heeren Beemsterboer en Dekker verzoeken om het afkomende puin van den te maken straatweg te gebrui ken voor behandeling van de Ivanslaan. Waar meerdere dergelijke aanvragen worden verwacht, acht de raad het beter nog geen toezegging te doen. De V.V.V. te Camperduin e.o. verzocht de gasvoorzle- nlng ter hand te nemen. De Voorzitter deelt mede dat de onderhandelingen nog niet zijn afgeloopen, maar dat hij hoopt dat de raad voor Kerstmis daarover een beslissing zal kun nen nemen. De V.V.V. te Groet en Camperduin verzoeken om, als de toestand b\j Kroon In orde wordt gemaakt, daar een waterplaats te doen aanbrengen. Van de bewoners van de kom der gemeente, vanaf „Erica" tot perceel Modder, is een schrijven Ingekomen waarin gewezen wordt op de onvoldoende afwatering van het hemelwater, langs den Duinweg en Heerenweg en verzocht wordt daarom om een behoorlijke rloleering wat het onderhoud ten goede zal komen. B. en W. willen beginnen met den weg te leggen, op een dusdanige hoogte, dat als er in de toekomst voet paden langs gemaakt zouden worden, er alle gelegen heid is een gotenstelsel te leggen. De heer Gutter acht het meer zaak eerst een riolee- rlng aan te gaan. De Voorzitter zegt dat dit wel zaak is, maar wijst op de kosten. De heer Duin kan niet begrijpen dat door het hdoger leggen van de straat het water vrij zal zijn. Spr. dacht met de heer Gutter mee, dat als er wat moet gebeuren, het direct moest. Spr. denkt dat in de buurtschap Schoorl de rloleering een noodzakelijk kwaad is. De Voorzitter verwacht dat het een zaakje van een paar duizend gulden zal worden en acht het beter er mee te wachten. De heer Bijl verwacht dat als de weg overeenkomstig het bestek wordt opgehoogd het wel voldoende zal zijn, als er een putje bij komt. De heer Van Lienen uit zich eveneens ln dezen geest. De heer Kaag zegt dat de Oostkant van den weg van zelf reeds zal afwateren, en ook spr. wil afwachten hoe de toestand zal worden. De heer Schermer wijst erop dat in het bestek reke ning is gehouden, door hooger worden, of afwatering met behulp van z.g. molgoten. Van een goede afwatering zullen we wel verzekerd zijn, hoewel spr. het eens is met den heer Duin, dat als rioleering moet worden aan gelegd, het dan eerst zou moeten geschieden. De heer Gutter noemt nog een paar putjes die met elkaar ln verbinding behooren te worden gebracht, wat blijkens mededeeling door den Voorzitter uit den gewo nen dienst kan worden betaald. Het verzoek om gelden (f 100) beschikbaar te stellen voor meubileering van het gouvernementsgebouw wordt ingewilligd, alleen wees de heer Duin erop, dat hij er niet voor gevoelde, het gebouw zou evengoed wel ge meubileerd worden. Heelemaol geen classificatie. Het comité van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen uit de 4 cantons vraagt doorverbinding 's nachts van de telefoon en zond een verzoek om adhaeslebetuiging op een aan den Minister van Onder was en aan de Tweede Kamer gericht verzoek tot her- assificatie der gemeenten. (Zie elders in dit no.) B. en W. achten het wel gewenscht, adhaesle te be tuigen en de Voorzitter noemt bijv. Bergen, dat in de tweede klasse is geplaatst, terwijl het leven er toch niet duurder zal wezen dan hier. De heer Kaag wil Iedere classificatie afschaffen. De Voorzitter verwacht dat men dan weer zal krijgen standplaatstoelagen. De heer Gutter wijst ook op het groote nadeel dat door de tegenwoordige regeling ontstaat, terwijl de heer Schermer ook niets voor classificatie voelt Besloten wordt adhaesie te betuigen, maar er aan toe te vroegen dat de raad opheffing der classificatie wenscht Een suppletoir© begrooting. Een blijde gebeurtenis. B. en W. stellen voor tot vaststelling van eene supple toir© begrooting ad f 600, houdende o.m. regeling der bijdrage sd f 500 inzake de verbetering, van het de ge meente in eigendom toebehoorende perceel. Wijk C. no. 213 (oude raadhuis) en de f 100 door den secretaris be schikbaar gesteld ter beteugeling van de werkloosheid. Als een zeer bijzondere, verheugende gebeurtenis deelt de Voorzitter mee, dat de ontvanger f 3000 op de boe renleenbank heeft kunnen plaatsen. Een katholiek of ©en openbaar gymnastiek lokaal. Aan de orde wordt dan gesteld, het voorstel van B. en W. tot: a. het verleenen van machtiging aan B en W. om met het R.K. kerk- en schoolbestuur van Schoorl een overeenkomst aan te gaan aangaande het mede gebruik van vak J ten behoeve van de leerlingen der Openbare Lagere Scholen, van een te stichten gymnastieklokaal; b. het vaststellen van een concept-besluit tot inwilli ging van het verzoek d.d. 9 September 1929 van het R.K. kerk- en schoolbestuur, houdende het beschikbaar stellen van gelden uit de gemeentekas voor de uitbrei ding van de St. Petrusschool met een gymnastieklokaal te bouwen op een terrein nabij de R.K. kerk, kadastraal bekend sectio B N: 206—209, ten Zuiden van het perceel van den schoenmaker Bijl. Door den Voorzitter wordt er aan herinnerd, dat deze kwestie reeds een paar jaar aanhangig ls, hoe verschil lende oplossingen in overweging zijn genomen, dat de laatste vrijstelling, 1 September 1929 was afgeloopen en hoe tenslotte het R.K. schoolbestuur een gymnastiek lokaal wilde stichten, van welke inrichting de openbare scholen dan ook gebruik zouden kunnen maken. On derhandelingen over de kosten van de stichting hebben ertoe geleld dat de geraamde kosten van f 33000 tot f 23000 zijn gedaald. Het is de bedoeling dat een zeer eenvoudig lokaal met zeer eenvoudige hulpmiddelen •uilen worden gesticht. Door den Inspecteur van het L. O. werd evenwel be ter geoordeeld dat een centrale school werd gesticht, met een centraal gymnastieklokaal, in welk geval de bijzondere scholen de verplichting hadden van dat gym nastieklokaal gebruik to maken. De Voorzitter zegt persoonlijk groote voorstander van een centraio school te zijn, maar tenslotte moeten we een nuttlghcidspolltiek voeren. Een centrale school, ook voor SchoorldamGroet dienstbaar zal wel ln de verre toekomst liggen en spr. wijst in dat geval op de moge lijkheid dat dokter, zusten en kassier boerenleenbank er zitting houder. Spr. wijst er tenslotte op dat het R.K. schoolbestuur het terrein voor 20 cent per M2. be schikbaar stelt en dat de overeenkomst zal worden ge maakt dat de kinderen der openbare scholen ten eeu wigen dage gebruik zullen kunnen maken van het te stichten gymnastieklokaal. De heer Schermer noemt het geen gelukkige oplos sing. zooais B. en W. voorstellen. De gemeente zal gel den beschikbaar stellen aan het R. K. schoolbestuur, de kinderen der openbare scholen zullen van de stichting der bijzondere school gebruik maken en daarmee geeft de gemeente dan z.i. blijk in de onmogelijkheid te ver- keeren zelf een dergelijk gebouw te explolteeren. Met allo waardeering voor het R.K. schoolbestuur oordeelt spr. het toch beter, dat het omgekeerd gebeurt. Z.I. Is het logisch dat do gemeente een gebouw sticht en dat do kinderen van de bijzondere school het gymnastiek onderwijs krijgen. Alle niet-katholleke raadsleden rullen daar voor gevoelen, en daarom dient spr. de volgende motie ln: De raad der gemeente Schoorl, gezien de aanvrage van het R.K. schoolbestuur te Schoorl, om uit de ge meentekas gelden te voteeren, voor den bouw van een gymnastieklokaal en toebehooren ten dienste van leer lingen der R. K. school, met de conditie van medege bruik van deze inrichting door de kinderen der beide O. L. scholen te Schoorl, 't beter achtende, dat van gemeentewege en voor re kening van de gemeente Schoorl zulk een dusdanige inrichting worden gesticht, noodigt B. en W. uit, om binnenkort te komen met plannen en kostenberekening bij den Raad van eene ln het centrum van Schoorl te stichten Gemeentelijk Gymnastieklokaal, terrein en ver dere benoodigdheden, alles ten dienste van de kinderen der O. L. en B. L. scholen te Schoorl, heeft 't voornemen om eventueele plannen uit te voe ren, indien noch een verder raadsbesluit noch een uit spraak ln hooger beroep daarover, het bijzonder school bestuur ln staat zal stellen, om hunnerzijds tot den bouw van een desbetreffende inrichting over te gaan,.en gaat over tot de orde van den dag. De motie was onderteekend door de heeren Schermer, Duin, Gutter en Stam. Het is dus de bedoeling dat de door B. en W. te maken plannen in portefeuille blijven, totdat het ver zoek van het R.K. schoolbestuur tot in hooger beroep is verworpen. Spr. merkt verder op, dat uit het stuk van den In specteur L.O. wel duidelijk blijkt, het voordeel van een centraal gebouw, dat het de bedoeling is van het R.K. schoolbestuur in het te stichten gymnastieklokaal ver gaderingen te houden. Nu mag daar wel niets tegen zijn, maar het gebouw lydt eronder. Is een dergelijk gebouw van de gemeente, dan kan huur worden ge vorderd. Tenslotte wijst spr. op de samenstelling in den raad, waaruit blijkt dat de gemeente voor 5/7 ge deelte niet katholiek is. De heer Duin wijst erop, dat hij oorspronkelijk de oplossing door het R.K. schoolbestuur aan de hand gedaan, uitstekend vond. maar hij toen nog niet op de hoogte was van het schrijven van den Inspecteur, waar- In deze erop wijst, dat als de gemeente voor een cen traal gebouw zorgt, de bijzondere scholen verplicht kun nen worden van het lokaal gebruik te maken. Dat heelt spr. aan 't wankelen gebracht en als door een gemoe delijk praatje met het R.K. schoolbestuur kon worden bereikt, dat de gemeente zelf een gymnastieklokaal stichtte en de R.K. kinderen er het onderwijs zouden krijgen, zou spr. dat zeer toejuichen. Spr. wijst erop, dat dit Is een zeer lastige zaak, nog lastiger dan straks de uitspraak over gasvoorzienlng, maar dat de gemeente bestaat uit 2/3 andersdenkenden. Voor spr. geldt de vraag, één lokaal te krijgen, 't liefst door de gemeente en dan zoo opgelost, dat de R.K. er op redelijke manier gebruik van kunnen maken. Het is om deze reden, zegt spr., dat ik ben omgezwaaid. De heer Gutter zegt, voorstander te zijn van gelijk stelling van het onderwijs, maar hij ziet niet ln waarom de katholieken moeten zorgen voor een gymnastiek lokaal. Als de gemeente tot stichting overgaat, behoeven hun kinderen, nog niet met die van andersdenkenden om te gaan. De heer Kaag heeft nu al 3 tegengeluiden gehoord, maar nog niet een reden waarom het verzoek moet worden afgewezen. Dat er eens een enkele maal een groote vergadering ln het lokaal zal worden gehouden, is geen motief om het af te wijzen. Spr. wijst er op, dat de gemeente hier van een rompslomp afkan, dat een gemeentelijke exploitatie altijd duur is en dus dient het aanbod met beide handen te worden aanvaard. Over de stichtingskosten valt te praten, het bedrag komt spr. hoog voor, z.i. is het nog wel f 5000 naar beneden te krij gen. De Voorzitter merkt op, dat dit thans niet aan de orde is. De heer Stam zegt ook onderteekenaar van de motie te zijn en spr. deelt mede dat hij veel meer voor een gemeentelijke stichting voelt. Als het R.K. schoolbestuur sticht, dan zal de gemeente de onderhoudsgelden moe ten betalen, terwijl anderen zullen vertellen hoe dat on derhoud zal plaats hebben. Spr. gelooft niet dat de ka tholieken zoo op die exploitatie gesteld zullen zijn, maar dat het de vlag is waardoor de lading moet worden ge dekt. Spr. wijst er op dat de heer Bijl in comité-verga dering heeft gezegd dat de katholieken geen goed ge bouw hebben. Spr. meent dan ook dat het voor anders denkenden niet mogelijk Is, voor dit voorstel van B. en W. te stemmen, dat geheel ten gerieve van het katho lieke gedeelte der gemeente is. De heer Bijl zegt dat door hem niet is gezegd dat het voor vereenigingsgebouw zou dienen, wel zou het eens voorkomen dat voor een enkele maal tet lokaal voor een vergadering zou worden gebruikt. Er ls hier een goed gebouw voor vereenigingsgebouw. Spr. wijst er op dat het land voor halven prijs beschikbaar wordt ge steld, dat het is het mooiste punt ln de gemeente, dat van weerszijden goed bereikbaar ls en ook spr. meent dat als de gemeente exploiteert, dat duurder is dan als een vereeniging dat doet De heer Van Lienen zegt dat de katholieken blijk geven te willen samenwerken en omdat spr. niet wist dat er kans was van een eigen gebouw, daarom is spr. toen met de aangeboden regeling meegegaan. Anders zou hij dat als andersdenkende n iet hebben gedaan. Om de finantiën is spr. met het voorstel meegegaan en daarom kan hij nu niet voor de motie stemmen, maar zal hij zijn stem blanco uitbrengen. De Voorzitter zegt, dat de Inspecteur schrijft dat als de gemeente een lokaal bouwt, de andere scholen ver plicht kunnen worden daar gebruik van te maken. En wat nu de motie betreft, spr. verwacht dat Juist, omdat de gemeente op 't moment nog geen gebouw heeft, het schoolbestuur hoogstwaarschijnlijk in 't gelijk gesteld zal worden. Als de motie doel zou treffen, zou begon nen moeten worden met een lokaal aan te bieden. Uit het schrijven van den Inspecteur wordt de be doelde zinsnede gelezen, De Voorzitter wijst er nog op, dat als er een lokaal was geweest, B. en W. nooit met hun voorstel zouden zijn gekomen. De meerderheid van den raad kan avon turen om het verzoek van het R.K. schoolbestuur af te wijzen, maar spr. meent dat het niet voor verwerping vatbaar is, omdat er geen gemeente-lokaal ls. De heer Schermer wijst erop, dat de opmerking als zou de gemeente duurder explolteeren, geen hout snijdt omdat de gemeente haar scholen al zoo sober onder houdt, dat het niet soberder kan. Wat den goedkoopen grond betreft, ook wy moeten naar goedkoopen grond uitzien en bovendien dat maakt op de stichtingskosten niet zoo'n grooten invloed. Juist omdat de wet zoo lastig ls te lezen, vertrouwt spr. dat de raad in 't gelijk zal worden gesteld .want van heel besliste zijde, van offi- cieele zijde, is spr. medegedeeld, dat de uitlegging zoo ls, dat als de raad zich uitspreekt voor de stichting van een gebouw, dat beschouwd zal worden als een be staand gebouw. De heer Kaag had deze loop van de zaak niet ver wacht. bij wist niets van deze motie af en had gedacht dat dit gunstige voorstel niet zou stranden op een dergelijk bekrompen ldée. De Voorzitter zegt dat men vermoedt dat er niet enkele maar meerdere vergaderingen zullen worden gehouden en dan acht men het gewenschter dat er een gemeente gebouw is. De heer Bijl had ook deze gang van zaken niet ge dacht en wijst op do verklaring van een hoogstaand man in Amsterdam, een wethouder, dat de katholieken hier goed zijn en wilden medewerken. Het spijt spr. heel erg, dat nu blijkt, dat men niet met de katho lieken wil samenwerken. De heer Gutter zegt dat bedoelde S.D. wethouder daarmee wilde zeggen, dat we ln een gunstig geval ver keerden. De Voorzitter betreurt ok, dat de strijd, die voorheen in de Kamer heerschte, nu is overgebracht naar de gemeenteraden. De heer Duin kan zich best Indenken, dat het de beide katholieke raadsleden afvalt en spr. zou het een mooie daad vinden, als zij wilden trachten om het ter rein dat zoo bijzonder geschikt is, ook beschikbaar te krijgen voor een eventueel gemeentegebouw. De Voorzitter zegt dat daar wel geen sprake van zou zijn als spr. In de schoenen der heeren stond. Het zou wel een zeer mooi gebaar zijn, maar de liefde moet van 2 kanten komen. De heer Duin zegt daarop te hebben gedoeld, toen hij sprak van een gemoedelijk praatje. De heer Kaag kan den heeren die illusie wel ontne men, het terrein was gekocht voor een ander doel, en daar zal het dan wel voor bestemd blijven. De Voorzitter wijst er op dat ook hij protestant is en men hem heeft gezegd niet te begrijpen dat spr. als protestant voor de voorgestelde regeling kon zijn. Spr. zegt echter dat hy de practische oplossing wilde, die een besparing gaf van f 23000. De heer Schermer: Wij zijn toch ook wel practische menschen. De Voorzitter vertrouwt datals het RJK. schoolbestuur tenslotte in 't gelijk wordt gesteld, het gestand zal doen het aanbod dat de gemeente de beschikking over het lokaal krijgt voor de kinderen der O. L. scholen. De heer Bijl zegt, dat zijnerzijds daaraan niet behoeft te worden getwijfeld, maar, zegt spr., wij zijn geen ker kelijk schoolbestuur. De heer Schermer merkt op dat het niet de bedoeling ls geweest, te prikkelen. De heer Kaag: Wat dan wel?! De ingediend motie wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren Kaag en Bijl, blanco stemde de heer Van Lienen. Het verzoek tot het beschikbaar stellen van gelden voor den bouw van een gymnastieklokaal by de R.K. school, wordt vervolgens verworpen met dezelfde stem menverhouding. Do rondvraag. De heer Kaag wijst er op dat de Berenkuil tegenwoor dig gebruikt wordt voor vuilnisbelt. De Voorzitter erkent dat het genomen raadsbesluit gesaboteerd wordt, maar de kuil dempt zich op deze wijze zelf al. De heer Schermer bepleit de wijziging van het stroom tarief voor het gebruik van kachels e.d. en dat men zich daarbij zal spiegelen aen 't beeld van het P.E.N. dat voor deze doeleinden den stroom voor 5 ct. leevrt. Spr. oordeelt dat het 't stroomgebruik ln de hand zal werken. De heer Duin beschouwt het gebruik van die kachels nog als luxe en meent dat wel 8 cent betaald kan wor den. Zoolang de uitkomsten van het bedrijf niet aan- toonen, dat de aangebrachte veranderingen toelaatbaar zijn, zou spr. de voorzichtige politiek maar willen blij ven voeren. B. en W. zullen de opmerking van den heer Schermer overwegen. Hierna sluiting. VOR DEN POLITIERECHTER. Openbare strafzitting van Maandag 2 December. KLAAS KON ZE ALLEMAAL UITLACHEN. In den loop van dezen zomer werd als patiënt van den politierechter in behandeling genomen als verdacht van eendendiefstal, den landbouwer Nic. Mart. Gr. te Bergen, doch aangezien de veronderstelde eendenmepper pertinent ontkende onder de beschermende vleugelen van den Juridischen casuaris mr. Judell, eveneens 'n perma nent Bergenaar, en tevens duidelijk werd, dat het on derzoek nog wel iets te wenschen oevrliet, werd de behandeling geschorst en de zaak verwezen naar den Rechter-Commissaris ter verdere Instructie. Op de zitting van heden, door den politierechter be stemd tot uitdeeling van zyn St. Nicolaascadeautjes, kwam dit aviculturiaansch proces opnieuw ln behan deling, maar al direct deelde de Officier mede, dat de nieuwe instructie geen hoop op succes had kunnen geven en derhalve werd tot groote voldoening van boer Klaas en zijn juridischen raadgever en beschermer tegen de boosheden en listen van het recht, vrijspraak ge vraagd en verkregen. DE VELDWACHTER ZAT ER OOK BIJ. Een mijnheer uit Texel, Pleter K. ,was om een uit zakenafgunst voortspruitende reden tamelijk verstoord op zijn mede-eilander, de vrachtrijder Le Febrê, die hij in zijn tegenwoordigheid op 4 September eenige minder vleiende kwalificaties toevoegde. De vrachtrijder was daar niet lekker mee en deed klacht van de beleedlging, waarin hij tamelijk sterk stond, daar ook de gemeente veldwachter bij de rumoerige conferentie tegenwoordig was geweest. De beleedigde heer Le Febre smaakte dan ook heden het genoegen den verdachte veroordeeld te zien tot f 10 boete of 10 dagen. Wat hadden ze met z'n drieën daarvan 'n bonk lol méér kunnen hebben! ENDE HIJ GING UIT OM PLEZIER TE MAKEN EN HAD NIETS DAN NARIGHEID. De Alkmaarsche los-arbeider Jan K., die ter gelegen heid van de kermis in den avond van 27 September vol goeden moed en hoop op 'n overvloed van kermisleut op stap was gegaan, ondervond dien avond niets dan ellende. Hij werd vriendschappelijk getracteerd door royale scharretjes-mangelaars uit Egmond aan Zee en raakte toen zoo ln de olie, dat de politie zich niet ver antwoord voelde hem in dien toestand verder te laten laveeren, weshalve hij op de gebruikelijke wijze werd Ingerekend en opgeborgen ter ontnuchtering. Maar Jan had absoluut geen zin in deze kunstbewerking en ging zoo geweldig te keer, dat meerdere manschappen noodig waren om hem naar het schuurtje te sleepen, waar hij dan ook arriveeerde ln een niet bepaald eleganten of zelfs ook maar toonbaren toestand. Inplaats zich nu te kunnen vermeien in de geboden kermisvermakelijkheden, lag Jan nu ln uitermate ge derangeerd toilet als een wildeman op de harde brits te brullen en eerst toen den volgenden morgen de Augus tuszon hoog aan den hemel stond, werd hij uit zijn ge dwongen afzondering verlost en kon toen de noodige proces-verbalen hooren opmaken. Daarop stnd hij terecht voor den kantonrechter wegens openbare dronkenschap en werd hij veroordeeld tot een geldboete en heden moest hij wegens de gepleegde wederspaningheid, die niet zoo gering was, door den politierechter onder handen ge nomen worden en veroordeelde deze autoriteit hem tot f 15 boete of 15 dagen. De rekening-courant van Jan K. sloot dus niet met een batig saldo. Luister maar: Credit: 4 potjes Pils; debet: 2 veroordeelingen, 'n vernield costuum en 'n paar stijve armen! GRIJZE PIET GREEP ZIJN GEWEER EN LEGDE SUBIET DEN HERDER NEER. Een visscher-sluiswachter en schapenbout te Anna Paulowna, welke veelzijdige ontwikkelde agra riër is genaamd Piet K., oud 58 jaar, maar kan met overweldigend succes 78 presentttren, kreeg op 21 Juli op het door hem bebouwd land een herdershond in de gaten, die hij vermoedde, dat op zijn schapen loerde en zonder zich te bedenken, haalde hij zijn ganzenspuit en blies met een enkel schot den ramp zaligen Herder, die misschien niets kwaads bedoelde, het levenslicht uit. Juist niet tot bijzondere voldoe ning van den eigenaar Dirk Rezelman, die zijn ras zuivere Duitsche Herdershond miste en hem einde lijk terug vond, begraven op het erf van den heetge- bakerden Piet. Deze scherpschutter stond thans te recht wegens dezen Herdersmoord. maar Pieterbaas. als sluiswachter goed onderlegd in de wet, beriep zich heel manhaftig op de veewet, die de levende have van den veehouder beschermt en in artikel 65 straffeloosheid waarborgt aan ieder die op zijn eigen erf een dier, dat schade kan aanbrengen, van kant maakt. De officier was echter van m^oning, dat dit dooden niet was geschied op Piet s erf en vorderde daarom, f25 boete of 25 dagen. De politierechter ech ter scheen die overtuiging nog niet te deelcn en stel de als een voorzichtig Salomo de uitspraak 'n week uit. Valt die dan uit in het voordeel van Piet, dan is dat voor Dirk een dubbele strop, daar hij dan voor zijn dooden hond met stamboek, die hij schat op een waarde van 1150, geen centime vergoed krijgt. DE BEDREIGDE BLÓTE BIENELANDERS. Een te Wognum residecrende schildersknecht, in den leeftijd van 21 jaar, met name Arie B., had in den donkeren nacht van 15 op 16 September na voor- afgeganen heibel den vrachtrijder Nico Boots, die uit de Weere afkomstig is en aus n:et waardig kon zijn, opgenomen te worden in den intiemen kring der geheiligde bloole beenelanders, zooals de Aartswou- ders worden genoemd, te worden opgenomen, een watjekou verkocht en stond Dinsdag deswege voor den politierechter te pronk. Hij erkende nederig het feit, maar schreef zijn losbandigheid toe als het ge volg van het optreden van Niek Bout^ die de edele blootebeenelanders met een mes zou hebben gedreigd. Wat Niek betreft, die nam als getuige zoo n allerbe roerdste houding aan, dat Arie er hij bofte en tot sleechts een joetje boete of 10 dagen werd veroor deeld DER LIEGE FRIEDRICH KANN RUHIG SEI! De WelEd Heer I'rederik D, 'n notabel ingezetene van de Rijp, heeft, hij zelf met rechtmatige trots verklaarde, 'n reuzekanker aan den rijksveldwachter Telstra en hij gaf van zijn totaal gebrek aan sym pathie onmiskenbaar blijk, door in den nacht van 15 op 16 Sept. tijdens'de kermis aldaar, den politie man voortdurend te sarren en te dreigen, alsmede hem te bestempelen met den impopulairen naam: Huichelaar. Ter zake deze beleediging werd meneer Freddy, die nu juist bij de justitie als een persona grata staat genoteerd, veroordeeld tot f25 boete of 25 dagen. Evenwel behoeft de heer D. zich in 't vervolg om den rijksveldwachter Teistra niet zoo druk meer te maken, daar deze ambtenaar naar een andere ge meente in de buurt is overgeplaatst STORM OP HET BERKHOUTER BUURTJE. Omdat, naar het oordeel van de 21-jarige als 'n rijpe perzik blozende madam Elisabeth Gr., teeder beminde echtvriendin van Jacob de H. te Berkhout, haar 51-jarige buurvrouw, mej. Veldt, haar moeder plaagde, meende zij ook van leer te moeten trekken als liefhebbende en plichtgetrouwe dochter en grief de zij op 28 Sept. haar zooveel oudere buurvrouw vin nig en tot het diepst hare eerbare ziel, door het toe voegen van een scheldwoord, dat we niet wagen on der de kuische oogen onze- lieve lezeressen te bren gen. Men behoefde echter geen profeet te zijn om met zekerheid te kunnen voorspellen, dat de belee digde juffrouw Veldt het er niet bij zou laten zitten en Dinsdag plukte mej. dë H. dan ook de wrange vruchten vnn hnnr onsmakelijke woordenkeus, in den vorm vnn 7 gulden boete of 7 dagen. DE LES WAS LEERZAAM EN NIET DUUR. De bedaagde en deftige heer Simon K., een bloem bollenhandelaar uit Akersloot bevond zich op 16 September te Uitgeest in gezelschap van meerdere bollenkweekers, onder anderen oo kden heer Willem Twisk te Uitgeest en had toen de onvoorzichtigheid dezen heer ten aanhoore van alle aanwezigen te ver wijten, dat hij op de groene veiling hollen had ge kocht., waaraan een luchtje zat. De aldus als heler van gestolen bollen gesignaleerde heer Twisk wensch- te dit niet als zcete koek te verwerken en diende te gen den vrijmoedigen mijnheer K. een klacht in, met het resultaat, dat deze Dinsdag in de minder voor- deelige conditie als verdachte: voor den politierech ter verscheen De twee heeren boller.kooplieden stonden daar in 't begin nog al tegen elkaar op te bieden, doch toen vader Simon echter ten slotte als zijn hijbelschen naamgenoot had erkend, clat hij een zondig mensch was en beloofd had in 't vervolg beter op zijn woor den te letten, had dit kind oen zachten dood en werd de heer K. tot slechts fl boete of 1 dag veroordeeld. EEN BIJ UITSTEK ONGALANTE RAKKER. De Abbekerker dorpsganomydes, Willem K., mis schien verblind door zijn sjans bij ae landelijke schoo ns sexe, had in den 18den Septemberavond de tame lijk miserabele aardigheid een knap deerntje uit Lambertschaag, mej. Huisman, dat zich per rijwiel huiswaarts spoedde, te molesteercn en te dwingen van de fiets af te stappen. Om de kroon op dit on ridderlijk werk te zotten, diende hij het ontstelde suikerpoppetje ook nog een gevoeligen slag in haar 'frisch snoetje toe Natuurlijk waren we het cr allemanl Dinsdag, toen de held moest terechtstaan maar nu. vermoedelijk aan lef-tc-kort, in geen velden of wegen te zien was, roerend over eens, dat het een min optreden was en dc opgelegde straf f25 boete of 25 dagen, geheel over eenkomstig de qualiteit van Willems optreden togen dames. EEN HISTORISCHE PERSOONLIJKHEID OP HET BOKKEBANKJE. De 59-jarige rossenmenner Lourens D., is een im posante oude heer en eigenlijk n lleldersche be roemdheid, waar dit bolwerk van mnrinepikkers en zolderkonijnen trotsch op mag zijn. Mijnheer Lou D.: toch heeft, zoo hij Dinsdag toen hij terecht stond, we gens beleediging van zijn stadgenoot Jacob v. Os, rioe-ij met waardigheid de verrassende mededeeling, dat hij: in de droeve dagen van nationale rouw en kouw, November 1800, koning Willem III mee had helpen; begraven, welke tijding met eonige minuten stilte voor den onbekenden soldaat, op passende wijze voor kennisgeving werd aangenorhen. Deze historische figuur stond dan terecht omdat hij na een twist en ingekasseerde opstopper hem door v. Os toegebracht, dezen heer kernachtig, maar min der parlementair een snotneus en 'n smerige dikbuik had genoemd. De beroemde koetsier is voor eenige jaren terug ook al eens ter zake beleediging veroordeeld en deze we tenschap der justitie, waar de boekhouding punctueel in orde is en geen enkele oude schuld wordt afge voerd, werkte er ook toe mede, dat de assistent hij de begrafenis van onzen goeden ouden landsgebied^r tot een betrekkelijk hooge boete f20 of 20 dagen -verd veroordeeld. SPECULATIE OP MINDERWAARDIGE SEXUALITEIT. Op het Koningsplein te Helder bood op 7 Augustus een marktkoopman, zooals later bleek, zekere Abrarn B. uit Amsterdam, sigarenpijpjes te koop aan, dié met groote belangstelling werden bezichtigd en geen wonder, daar zij miniatuur pornografische foto's van dames in Eva's balkostuum en dergelijke schandelijke afbeeldingen in puris naturalibus bevatten. Het was gewoonweg afschuwelijk en dat nog wel in de da gen, dat onze zorgzame Tweede Kamer zich zoo af slooft, om het volk tot ingetogenheid te brengen! Maar Gode zij dank, kreeg de rechercheur Huidingd 'n puik, Heldersche stille diender, dit Hemeltergend bedrijf van den gewetenlóozen Mokummcr standwen ker in de smiezen, werd onmiddellijk aan de onwaar dige pret een eind gemaakt en de ontuchtige sigaren pijpjes in beslag genomen. Dc koopman. Dinsdag od de zondaarsdivan gerequireerd. ter zake het te koo aanbieden van voor de eerbaarheid aanstootclijke a! beeldingen, voelde natuurlijk veel nattigheid en wa link genoeg geweest, niet te verschijnen, waardoo i hij zich menige scherpe boetpredikatie bespaarde. Het was echter geen massale branch, die hij maakt en de „bsjores" ging totaal verloren, aangezien h\ tot f 50 boete of 50 dagen werd veroordeeld, met lasl i

Schager Courant | 1929 | | pagina 6