Binnenlandsch Nieuws. Opnieuw Alastrim. De roofoverval op den Bussumer grindweg. De onbewaakte overwegen. Nachtelijke schietpartij te Deventer. Brand op een Nederlandsch schip. Jeugdig oplichter aangehouden. Worden ze nooit wijzer? De noodlottige aanvaring op de Maas. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Krankzinnige schiet twee politie-ambtenaren neer. Het Chineesch—Russisch conflict geregeld. Afschuwelijke misdaad. Een moord-epidemie in Bulgarije. BILLY BOO. tot verbeurdverklaring der in beslag genomen onze delijke sigarenpijpjes. Deze zullen ter verspreiding worden uitgedeeld aan de vereeniging tot zedelijke verbetering van gevangenen pardon, ik bedoel natuurlijk vernietigd worden. MONTE CARLO IN DE FEESTVIERENDE BLAUWE REIGER-POLDER. Het met zooveel enthousiasme gevierde 300-jarig be staan van Westfriesland s reclame Polder, H.H.- Waard, kreeg niet alleen een bijzondere beteekenis door de eclatante inbraak in de brandkas der Boe renleenbank, waarbij de kassier voor moed-Beleid- en trouw beloond werd met de nationale vetleeren medaille „pour le Merite'', doch dook door de aan wezigheid van een miniatuur speelbank a la Monte Carlo, in de herberg van Rus, welke gok-gclegen- heid welwillend, zooal niet geheel belangeloos, werd gepresenteerd door Jacob W.f 'n pienter en menschkundig Amsterdamsch koopmannetje. Na tuurlijk was de interesse reusachtig! De feestvierende polderboeren klommen met tronies rood van Voor burg en jolijt, op tafels en stoelen, om het mysterieuse nummer-kleedje beter te kunnen waarnemen. Een collega uit Groot Mokum, met den bedriegclijken, maar den boeren gemeenzaam in de ooren klinken den naam Goud, fungeerde als gangmaker, en had juist een sjoof ingezet, teneinde er een tweede bij te winnen, toen eensklaps de prozaische dienaren van den aartsvijand der gokkers, minister Donner ten too- neele verschenen om roet in 't eten te kletsen door ma teriaal en mesjommes, maar even 150 piek, in beslag te nemen en proces-verbaal tegen den rampzaligen croupeur op te maken. Monsieur Jacob stond nu Dinsdag terecht ter zake het publiek gelegenheid geven deel te nemen aan ver boden hazardspel, maar hij werd met veel considera tie behandeld en kwam er rcuzebest af, aangezien hij werd veroordeeld tot f20 boete en toen hij deze 2 joetjes had afgetikt, werd hem toegestaan de 150 pegcis, door de politie in beslag genomen, op te strij ken en mee te nemen naar moeder. Ik geloof dat dit de eerste maal was, dat Jaap om dat polder-avontuur heeft gelachen. En nu naar huis, in paardendraf, Het geld verdiend de kous is af! De Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst te Rotterdam meldt: Maandag 2 December jl. is weder een geval van variola minor (alastrim) aangegeven. De patiënt, een 36-jarige man, te Rotterdam woonachtig, is in de voor lijders aan een pokziekte bestemde gemeen telijke ziekeninrichting opgenomen. Gebleken is, dat hij zich in de alastrimperiode niet heeft laten revaccineeren. Bovendien is een geval van variola minor gecon stateerd bij een kindje van één jaar, aan den Klei weg 147, te Hillegersberg. De moeder weigerde het kind naar de barakken te laten overbrengen. In af wachting van een nadere beslissing is daarom een vaste politiepost voor de woning gezet. NOG EEN DERDE VERDACHTE AANGEHOUDEN. De Bussumsche politie heeft thans een derden ver dachte aangehouden, in verband me* den roofover val op den Bussumergrindweg nb den eveneens on geveer 22-jarigen C R. uit Bussum. Hij is door een bakkersknecht, die even na den overval in de rich ting Bussum fietste, herkend als de persoon, die plot seling uit een boschje te voorschijn kwam, zoodat de bakkersknecht genoodzaakt was sterk te remmen, wilde hij niet met hem in botsing komen. R. is ter beschikking gesteld van de Hilversumsche politie. Men vermoedt, dat thans ook meer licht is gebracht omtrent de verschillende inbraken, die den laatsten tijd te Hilversum werden gepleegd, mede in verband met het feit, dat R. oud-Hilversumer is en dus goed met de plaatselijke omstandigheden op de hoogte is. Hoewel de huiszoeking bij de beide andere verdach ten niets opleverden, stapelen zich de bewijzen voor hun medewerking op. TUINDER DOOR ELECTRISCHEN TREIN GEGRE PEN EN GEDOOD. Maandagavond is te Hillegom de 42-jarige tuinder A. v. d. H. uit Noordwijkerhout, toen hij den onbe- waakten overweg op den Dood- of Nieuwe Weg over stak, door een uit Amsterdam komenden electrischen trein gegrepen en gedood. BIJ DE JACHT OP EEN INBREKER. Gisternacht mobiliseerde te Deventer plotseling de gemeentepolitie, de marechausseebrigade en de groep der militaire politie, voor een jacht op twee Duit- schers, die kennelijk de bedoeling haddon in te bre ken, In de Noordenbergstraat had men namelijk oen begin van inbraak ontdekt in den antiquiteitswinkel van den koopman B. De politie trof in een gang aan den Boxbergerweg een Duitscher aan, die beweerde ziek te zijn, doch daarop overhaast de vlucht nam over de spoorlijn naar Zwolle. Later trof- men hem weer aan, waarna een schietpartij ontstond on een complete jacht begon. De Duitscher vluchtte in hei Noordeiplantsocn, waarbij tal van schoten op den man werden gelost, die echter voorloopig wist te ont komen. Gisternacht te drie uur werd de vluchteling gegrepen. Hij was doodop en ontkende ook maar iois met inbraken te maken hebben. Hij bleek te zijn de 20-jarige Duitscher K. uit Hamburg. De politie zoekt nog den anderen Duitscher, die Maandag op het spoorweg-emplacement was aangetroffen. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet en men heeft in wijden omtrek een cordon getrokken, teneinde den vermoedelijken boosdoener nog aan te houden. Do „Binnendijk" zwaar beschadigd. La ding lijnzaad ter waarde van 25.000 dollar verloren gegaan. Het Nederlandsche Telegraaf-agentschap meldt uit New-York: Aan boord van het stoomschip Binnendijk, van de Holland-Amerika-Lijn is brand uitgebroken. De lading bestaande uit lijnzaad ter waarde van 25.000 dollar ging verloren. De Binnendijk werd zwaar beschadigd. Het bureau Vaz DSas bericht: Uit Philadelphia wordt gemeld, dat aan boord van het Nederlandsche stoomschip Binnendijk, dat op de Deleware-rivier ligt, brand is uitgebroken. De brand ontstond in de lading, die hoofdzakelijk uit lijnkoeken en dergelijke producten bestond. De brandweer moest met veel materieel verschijnen om het vuur meester te worden. De EInendijk Is een vrachtschip van de Holland- Amerika-lijn te Rotterdam, meet bruto 6873 ton en is in 1921 gebouwd. Het schip is 5 November van Rotterdam vertrokken en zou Maandag van Philadelphia naar Bal- timore en Norfolk evrtrekken. Hierna zou het naar Rotterdam gaan. Reuter seint: Een telgram uit Philadelphia meldt, dat het op de Delaware-river liggende stoomschip Binnendijk, van de Holland-Amerika-lijn, door brand is vernield. De schade wordt op 300.000 dollar geschat. Alle beschikbare blusch- middelen waren gerequireerd; Maandagavond 11 uur stelden de brandweerlieden nog steeds ernstige pogingen in het werk om den brand meester te worden. De brand weer werd in haar werk belemmerd door natte sneeuw, die het dek bedekte. De directie van de Holland-Amerika-lijn Is van meening, dat dit bericht zeer overdreven is. Volgens door haar ontvangen telegrammen was de brand heel spoedig ge- bluscht en is de schade niet van ernstigen aard. Door het koopen op afbetaling In moeilijk heden geraakt. Tenslotte verscheidene predikanten en liefdadige instellingen op gelicht. Door de centrale recherche is Zaterdag te Rotterdam bij een predikant hier ter stede de 22-jarige winkel bediende M. M. aangehouden, verdacht van een reeks oplichtingen ten nadeele van predikanten, en liefdadige instellingen Deze jongeman was sinds eenigen tijd door eigen schuld zonder werk, had een niet al te juiste opvatting over „mijn en dijn" en liet zich verleiden allerlei dingen op afbetaling te koopen zonder dat hij het vooruitzicht of het plan had de termijnen te voldoen. Toen hij eenigen tijd geleden verliefd werd en zich ging verloven, werden zijn uitgaven grooter en daar hij toen verschillende kleedingstukken op afbetaling had gekocht en niet betaalde, richtte het afbetalingsmaga zijn zich tot zijn chef, die hem na eenigen tijd ontsloeg, omdat hij geen last meer wilde hebben van de schuld- eischers van zijn knecht M. die het thuis ook al zoo bont had gemaakt dat men hem daar niet meer wilde hebben, raakte aan het zwerven en bedacht het volgende listige middel om aan geld te komen: Hij trok zijn soldatenpakje aan, haalde uit een adres boek de adressen van predikanten en instellingen van weldadigheid en ging die afloopen om reisgeld te vragen teneinde naar Nijmegen te kunnen gaan. Hij vertelde, dat hij zijn behoeftige ouders moest ondersteunen, dat hij geen werk kon krijgen en dat hij had besloten, ko loniaal te worden. Hij moest dan naar Nijmegen gaan, om zich te laten keuren. In den regel lukte het hem wel om geld los te krijgen, waarbij hem de eigenschap, om tranen met tuiten te kunnen huilen, als hij wil, goed te stade is gekomen. In 10 dagen tijds wist hij circa f 60 los te krijgen. Dezer dagen is hij bij een predikantsvrouw gekomen, die hem f 10 gaf. Hij beloofde op eerewoord, het geld eerlijk terug te zullen geven. Den volgenden dag evenwel werd de predikantsvrouw opgebeld door een van haar kennissen, die haar vroeg, of het juist was, dat zij een 22-jarigen jongen man, gekleed ln mili taire uniform, voor reisgeld naar Nijmegen, naar haar had gestuurd. De predikantsvrouw vermoedde toen, dat zij was opgelicht, en zij waarschuwde de centrale re cherche. Deze stelde een onderzoek in en het gelukte haar al spoedig, den jongen man aan te houden. Het bleek de magazijnbediende M. M. te zijn, die onder een anderen naam verblijf hield in een logement te Rotter dam. Zijn oplichtingen had hij onder zijn eigen naam gepleegd. M. is een oude bekende van de politie. Hij is vroeger al eens naar Nijmegen geweest, om zich te laten keuren en hij is toen afgekeurd. Hij heeft daarop lijstjes samengesteld van alle mogelijke personen, die hij met eenige kans op succes zou kunnen bezoeken, met zijn roerend verhaal. Hij heeft wel ouders, maar deze zijn niet behoeftig en zij hebben ook nooit iets van hem ge kregen. Ofschoon deze.delinquent van nature een niet al te goeden aanleg heeft hij werd eenigen tijd naar een rijksopvoedingsgesticht gezonden en pleegde herhaalde lijk oneerlijkheden tegenover vroegere patroons, meent de politie in hem toch ook eenigszins een slachtoffer te zien van het afbetalingssysteem. Toen deze jongeman nog in vaste betrekking was. kon hij kleeren en boeken op afbetaling koopen, terwijl deze uitgaven zijn finan- tieele draagkracht ver te boven gingen. Hij heeft daar 'n al te dankbaar gebruik van gemaakt en raakte tot over .zijn ooren in de schulden. Zijn geval staat heusch niet alleen. Er zijn tal van menschen die in groote moeilijkheden zitten, doordat zij de verleiding van het koopen in afbetalingswinkels niet konden weerstaan en daarna overgaan tot kleine knoeierijen, oplichtingen of diefstallen. KOKENDE MELK OVER HET LICHAAM. Toen Maandagochtend vrouw v. B. te Maastricht haar zes-maanden oud kindje op een kussen op den vloer legde, heeft een ander zusje in een onbewaakt oogenhlik een kom met kokende melk van de tafel getrokken, waardoor het kleine wicht op de'borst zeer ernstige brandwonden bekwam, zoodat opname in het hospitaal moest plaats hebben. DE „VORST", DIE EEN RUIT INSLOEG. En in een cel werd opgesloten. De heer Leufkens, zich noemende* vorst van Ge leen, enz., op wiens meubelen wegens bölastingschuld beslag is gelegd, heeft zijn onderdanen bewezen hoe groot zijn vorstelijke macht is Hij begaf zich naar het gemeentehuis en vernielde na dreigementen een der ruiten, waarna hij de aankondiging van den execu torialen verkoop aan flarden scheurde. De politic moest ingrijpen, en arresteerde den vorst, die thans gcruimen tijd :n het gevang moest door brengen Lr werden twee processcnverbaal tegen Zijne Hoogheid opgemaakt. Een winkelier te Zandvoort opgelicht voor f -1000.—. Te Zandvoort is Zaterdag een ingezetene gearresteerd omdat hij een winkelier aldaar voor f 4000 heeft weten op te lichten. De manier, waarop de man dat geleverd heeft, is zóó naief dat men er verbaasd over moet staan dat er toch nog alijtd slachtoffers te vinden zijn, aldus de Haarlemsche corr. van de N.R.Ct De dader, volstrekt geen onbekende te Zandvoort, zei dat hij betalingen moest doen, maar op het oogenblik het ge'.d niet had; bovendien deed hij bestellingen bij den winkelier. En vertelde daarbij ter geruststelling dat hij zijn aanstelling verwachtte bij het gezantschap van een der Balkanstaten en dan f 30.000 per jaar verdiende. De winkelier dacht al aan voordeellge leveranties, maar werd op zijn manier voorzichtig en vroeg bewijzen. Dat was voor den Balkan-man een kleine kunst; hij kwam al heel gauw met een telegram aandragen, waar in ln het Balkansch zijn benoeming vermeld stond. Nog was de slimme winkelier niet overtuigd. Dan gaan we samen naar het gezantschap te Dra Haag, zei de legatie-ambtenaar. En ze trokken er heen; natuurlijk op kosten van den winkelier. Bij een der gezantschap3gebouwen verzocht de Bal- kanees zijn reisgenoot om even te wachten, dan zou hij de bewijzen gaan halen. De man wach'A ngeveer een uur. Toen kwam de nieuwo Balkan-vertegenwoordiger met een verheugd gezicht aanloopcn: „het is in orde!" En het schijnt de werkelijke waarheid te zijn de voorzichtige wnikelier was met dit bewijs tevreden! Ze gingen naar Zandvoort terug, op kosten van den winkelier, en de leveringen en voorschotten gingen voort De Balkanees had zijn salaris blijkbaar nog niet ontvangen- Toen het totaal aan schuld tot f 4000 was opgeloopen, werd de winkelier angstig en liep naar de politie. Nu vond hij het blijkbaar toch tijd om zelf te Informeeren en niet ook dat aan zijn cliënt over te laten. TWEE MANNEN VERMIST. Besti rende daarop de straat op, achtervolgd door een sergeant die juist op het bureau was. Toen hij den moor denaar Inhaalde draaide deze zich om en schoot ook den sergeant neer. Vervolgens rende do Italiaan door de straten, steeds op zijn achtervolgers schietende, van wie er 6 gewond werden. Tenslotte werd bij overmand en door de woedende menigte zoo mishandeld, dat hij op weg naar het zie kenhuis stierf. DE NIEUWE AMERIKAANSCHE MAILDIENSTEN. 250 millioen dollar worden eraan besteod. Het verdere onderzoek van de Rotterdamsche rivier politie heeft gistermiddag tot resultaat gehad, dat ge bleken is, dat op het lichterschip „Tennyson" vermist worden de 33-jarige schipper J. M. Witjes uit Malden en de 22-jarige knecht E. Notté uit Sluiskil, die gisteravond hun schip per roeiboot verlieten om inkoopen in de stad te doen. Maandagavond iaat is in de nabijheid van de Willemsbrug een licht beschadigde roeiboot gevonden, die door de familie is herkend als de boot, die Witjes en Notté bevaren hadden. Hun lijken zijn nog niet gevonden.' OUDERAVOND. Den 2den December werd in een der lokalen van de openbare lagere school alhier een ouderavond gehouden. Het slechte weer en de Sint Nicolaasvoorbereidingen deden wel afbreuk aan het anders zoo drukke bezoek. In zijn openingswoord wees de heer Brouwer, hoofd der school en ambtshalve voorzitter, in het bijzonder op de wisseling van het personeel aan onze school waarbij hij weer sterk liet uitkomen, hoe noodig het is, dat Schagen van 3de minstens 2de klas behoorde te worden, ja hoe alle Massificatie uit den booze is. Op het verzoek der oudercommissie om 4 vacantie- öagen in te voegen in verband vooral met de Christe lijke feestdagen, was door de autoriteiten goedgunstig beschikt. Van de plannen voor de nieuwe school kon spreker nog weinig meedeelen. In den raad had de heer De Vries er de aandacht op gevestigd. Afwachten dus maar. De heer Brouwer betreurde bet, dat niet-leerpllchtige kinderen, die handwerkonderwijs wenschen te ontvan gen, door den raad werden verwezen naar de Katho lieke school. Aan de openbare school zou dat dit jaar niet gegeven worden. Spreker begreep de houding van d enraad niet. Als het onderwijs in handwerken op de Katholieke school niét Katholiek was, zou men immers geen bijzonderen cursus daar hoeven te betalen en kunnen volstaan met één algemeenen cursus. Bij de rondvraag verzocht de heer Overdijk tegen het besluit van den raad te protesteeren. De ver gadering juichte dit voorstel toe. De rekening en veranwoording wees in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van ruim f 650, ^met inbegrip van de gemeentelijke subsidie. Niets meer aan de orde zijnde, sloot voorzitter op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst TOONEEL. Den lsten Kerstdag komen in het Noordhollandsch Koffiehuis de Vereenigde Schouwspelers met „Patsie", het tooneelstuk dat op verschillende plaatsen schitte rende successen heeft geboekt. Pierre Molls en Enny de Leeuwe, spelen er een rol in. AANBESTEDING. Door den architect, den heer Chr. Dekker alhier, werd voor rekening van den heer W. Kweldam in het café van den heer J. K. Boontjes aanbesteed het bouwen van een burgerwoonhuis in het Heerenbosch alhier. Een 14-tal inschrijvingsbiljetteii waren ingekomen, te weten: Jb. de Graaf. Moerbeek f 7990; K. Kreijger. Oude- sluis f 7900; A. Droog, Kolhorn f 7780; P. Tuin, 't Zand f 7700; S. Knuwer, Schagen f 7700; H. Balder, Alkmaar f 7600: J. Faus, N. Niedorp f 7599; D. Koning, Schagen f 7507; P. Doorn. St. Maartensbrug f 7450; K. West ra Warmenhuizen f 7440; G. Koning, Schagen f 7127; P. J. Boersen, Schagen f 6950; J. Kuiper, Schagen f 6889; H. Doorn. Oudesluis f 6700. De gunning is aangehouden. POLITIE SCHAGEN. Gevonden, een schaartje, een rijwielplaatje. De dader door de woedende menigte overmand en zoo mishandeld, dat hU op weg naar het ziekenhuis stierf. Maandag moest te Marseille de 24-jarlge Italiaan, Os car Besti. die wegens zijn gekrenkte geestvermogens vroeger reeds herhaaldelijk in een inrichting was ver pleegd, op het politiebureau komen om zich te verant woorden wegens mishandeling van zijn moeder. Met een geweer gewapend met 16 patronen in zijn zak begaf hij zich op wee. Onderweg stapte hij een fruit winkel binnen waar hij alles omverwierp en de aanwe zige klanten met sinaasappelen bombardeerde. In zeer opgewonden toestand kwam hij op het politie bureau aan, waar hij den dienstdoenden agent bedreigde en uitschold. Deze zag dat de man niet toerekenbaar was en trachtte hem te kalmeeren. Besti legde echter zijn geweer aan en schoot op den agent, die doodelijk getroffen neerviel. Volgens een bericht uit Washington heeft de direc teur-generaal der Amerikaansche posterijen omtrent de nieuwe maildiensten meegedeeld, dat hieraan 250 millioen ten koste zal worden gelegd. Voor de lijn van New York naar H amburg over Southampton en Cherbourg zullen i nieuwe sche pen worden gebouwd, die binnen 8 jaar in dienst zul len worden gesteld, terwijl voor de lijn van Balti- more naar Hamburg 5 schepen gebouwd of omge bouwd zullen worden. VROUW EN KIND VERMOORD. Vreeselijke daad van een koelie. Aneta meldt uit Sockaboemie: Een afschuwelijke dubbele moord heeft plaats ge had te Tjirarik, nabij Ngalindoeng. Een koelie aldaar heeft zijn echtgenooto en hun kindje van vier maan den met een golok afgemaakt. De reden tot de wan daad is onbekend. De zaak is in onderzoek. De dader is gevat en opgesloten in de gevangenis te Soeka- boemi. DE TOESTAND IN MANTSJOERIJE. Reuter meldt uit Moskou: De vertegenwoordigers van China en de Sovjet unie hebben te Nikols Koessoerisk een protocol getee- kend, waarbij het geschil over den Oost-Chineeschcn spoorweg wordt geregeld. Een jonge boer in Posen vermoordt zijn moeder en zes broers. Naar het W. B.- meldt, heeft in een dorpje nabij Pleschen (Posen) een jonge boer, uit woede, dat zijn verwanten zich verzetten tegen zijn huwelijk, zijn moeder en zos broers en zusters met een bijl gedood. De moordenaar is gearresteerd. DE KOUDEGOLF IN AMERIKA. Te Chicago 60 menschen doodgevroren. VLD. verneemt uit Londen: Volgens berichten uit Chicago, neemt de koude in het Noorden en midden- Westen van Amerika toe. Er is veel sneeuw gevallen. Te Chicago zijn 60 personen doodgevroren, of aan directe gevolgen van de koude overleden. RUITENTIKKEN MET EEN AUTO. ^et nieuwste op dit gebied. Te Londen hebben dezer dagen autobandieten met hun auto, die intusschen niet hun auto was (het voertuig was gestolen), een ruit van een bontwinkel verbrijzeld door achteruit te rijden. Daarop namen zij uit de uitstallinig voor .£600 aan goederen weg Veel genoegen hebb enze er intusschen niet van beleefd, want na den diefstal kwam hun auto in botsing met een omnibus en werd beschadigd. Twee mannen stapten er uit en zeiden tot een politieagent dat ze een garage gingen zoeken. Ze kwamen natuurlijk niet terug. Het gestolen bontwerk werd in de auto teruggevonden. Er bleek bovendien ook nog buit te zijn van een diefstal in een tweede bontmagazijn. ONBESCHERMDE OVERWEG. Drie dooden. Uit Oudenaerde in België wordt gemeld, dat een rij tuig, waarmee een gezin naar een feestje reed, op eeu onbewaakten overweg door een sneltrein is gegrepen en versplinterd. Drie menschen kwamen om het le ven. Schrikbarende toename van het aantal moorden. De correspondent van de „Voss. Z." te Sofia wijst op het in den laatsten tijd schrikbarend toenemend aantal moorden. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat vaak om betrekkelijk weinig beteekenende redenen naar den revolver wordt gegrepen: aan een men- schenleven wordt al heel weinig waarde gehecht. Niet alleen om politieke geschillen, maar ook om persoonlijke en amoureuse meoningsverschillen en ruzies wordt den tegenstander het leven benomen. De politierapporten vermelden ger3geld 70 tot 90 gevallen van moord en doodslag per maand. In de centrale gevangenis in de hoofdstad zitten op de 1000 gevangenen 360 moordenaars. Elders is de verhou ding vrijwel hetzelfde. In een Macedonisch blad is uitgerekend, dat alleen in het laatste kwartaal de in het kamp der Mace donische revolutionnairen uitgebroken broedertwist ruim 100 slachtoffers heeft geëischt, zonder dat de politie de daders heeft kunnen ontdekken. En kijkend naar de kleintjes, Was Bll's bewondering groot, Hij riep: Wat zal er nu gebeuren, 't Gezicht van opwinding rood. In zijn vuist hield de goochelaar De nikkertjes, nog zoo klein. Hij deed nu zijn hand dicht, En kneep de bables fijn. Hij kneep en hij mompelde: „Vooruit zwartjes, ga nu voort Weg weer naar je moeder En naar het land, waar je thuis behoort. Hij strekte weer de vingers, In zijn hand weer de zakdoek lag, Iedereen schreeuwde „hoera". Billy wist niet wat hij zag. Wat zou er met die arme zwartjes gebeurd zijn?

Schager Courant | 1929 | | pagina 7