SchagerCourant Lïfc Goud=doublé Bril Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. ZIJPE. Vierde Blad. LANGENDIJKER JENTENVEILINGEN. DE MAN MET HET STALEN GEZICHT. F2LMMILLI0ENEN. Uit onze omgeving. LANGENDIJK. WEERINGEN. WIERINGERWAARD. Dinsdag 17 December 1929 72ste Jaargang. No. 8581 De eerste cijfers van de kool telling. Bloem bollenteelt. Een eenigszins betere stemming voor roode en gele kooL Minder gunstig voor bloemkooL Lage prezen voor Deenscho witte. Idem voor uien, bieten en peen. Af wisselende prijzen voor wltkrop. De eerste cijfers van de gehouden kooltelling gewer den ons bij het schrijven van dit overzicht Zij bewijzen, dat onze voorspelling van de vorige week, gedaan met betrekicing tot de te verwachten voorraden, juist is ge weest We constateeren uit de verkregen cijfers, dat er &fdeelingen van de tuinbouwbonden zijn, waar de aan wezige hoeveelheden van 20 tot 30 pet. hooger zijn dan verleden jaar bij de eerste inventarisatie. Dat zal dus Uitloopen op een buitengewoon groot quantum, dat bij de tuinbouwers dezen winter in de koolboeten is opge slagen. De gevolgtrekking is mede niet gewaagd tt ver onderstellen, dat de hoeveelheden Deensche en witte kool, alsmede de uien, de voornaamste factor van deze voorraadsvermeerdering zullen vormen, doch dat van gele niet zooveel zal aanwezig zijn als het vorige jaar. Wat uien betreft, mag worden aangenomen, dat de slechte prijzen, welke tot nu toe voor dit product zijn besteed, er toe hebben bijgedragen, dat nog weinig is geruimd ln tegenstelling met het vorige jaar, toen voor dit product beste prijzen werden gemaakt. Hetzelfde geldt eenlgennate ten opzichte van de Deensche witte kool, die toen aanmerkelijk betere prijzen opbracht dan thans. Gele kool was toen daarentegen belangrijk lager ln prijs, doch de thans geldende noteeringen zijn inmid dels van dien aard, dat zij nog niet uitlokken tot groote aanvoeren. De afgeloopen week was, lettende op de weersgesteld heid, alles behalve gunstig; ze was oorzaak, dat de tuin bouwers overladen waren met werk, om de kool schoon te houden. Toch kon de stemming aan de veiling on gunstiger zijn geweest. Tegen veler verwachting ln, wa ren de prijzen van sommige producten hooger dan de ■vorige week, als was dit procentsgewijze niet bijzonder groot te noemen. Het stemt intusschen hoopvol, als in de dagen vóór Kerstmis bij een buitengewoon ongun stige atmosfeer een betere tendens valt op te merken. In de afgeloopen week hield de afdeeling Langen- dijk en omstreken van de vereeniging voor Bloembol lencultuur een vergadering. De toon, welke daar te be luisteren viel, was er een van optimisme. Het aantal le den was het laatste jaar met ongeveer 80 procent toe genomen, zoodat mag worden vastgesteld, dat de op pervlakte, die voor de bloembollenteelt in gebruik is, wel met die helft zal zijn vermeerderd. De uitkomsten dezer cultuur stemden tot tevredenheid en de toekomst voor het vak werd bemoedigend geacht Zoo zien we, naast de grove groententeelt, de cultuur van bloembollen een belangrijke plaats Innemen en zoeken velen ln de wis selvalligheid van het tuinbouwbedrijf compensatie in de betere vooruitzichten van een ander middel van bestaan Gevoegd bij de zich meer en meer uitbreidende kascul- tuur, zien we de teelt zich, meer en meer wijzigen en constateeren we, dat het veilingwezen, zich aanpast aan de gewijzigde omstandigheden. Het Luctor et Bmergo, het worstelen en overwinnen is voor onze tuinders geen ijdele klank. Zich beijevrende om de concurrentie van andere landen het hoofd te bieden, door de eischen. waar aan de tuinbouwproducten moeten voldoen, steeds hoo ger op te voeren, weten zij zich door de moeilijkheden heen te slaan en weten zij zich te ontworstelen aan de nadeelen, die de tuinbuw ondervindt van omstandighe den, die zich buiten hun wil voordoen. Zoo herhalen zich de goede en slechte jaren en weten zij zich in den strijd om het bestaan het hoofd boven water te houden. Noodig zal het intusschen zijn, zich te wapenen met de noodige kennis, om hun vak tot het hoogste peil op te voeren. De cursussen die voor de jongere tuinders wor den gehouden, om hun kennis te vermeerderen, zijn met te versmaden gelegenheden om in den wedloop met an dere landen niet achter te blijven. Allicht konden die ge legenheden meer en beter benut worden dan dit tot nu toe het geval Is. Al moge het waar zijn, dat ervaring en practijk de beste leidslieden zyn voor het verkrijgen van kennis en lnzich^ in het vak, de theoretische grondsla gen spreken toch ongetwijfeld ook een ernstig woordje mee. Aan de Broeker veiling werden geen aardappels meer aangevoerd; aan de veiling van den N.M.Bond brachten eigenheimers f 1.502.20, blauwe aardappelen I 2.50, bravo's f 1.50 op. De aanvoer was gering. Door de groote aanvoeren van Bloemkool uit andere landen op buitenlandsche markten, waren de prijzen van deze groente gedrukt. De mooiste, groote brachten aan vankelijk ruim f 11 op, wat in den loop der week f 14 15 werd. De laagste noteeringen voor eerste soort bloemkool lagen tusschen f 7.5010.70, Tweede soort werd verkocht voor f 2.305.20. Het bovenstaande geldt voor de Broeker veiling. Aan die te Noordscharwoude werd van f 6.2013.10 betaald. Het zijn nu voornamelijk reuzen, welke ter veiling worden aangevoerd. In 't ge heel werden 62000 stuks geveild, waarvan 48000 aan de veiilng der L.G.C. Maandag werd voor roode gooi aan de Broeker markt f 2.80—4.90, aan die te Noordscharwoude f 3.604.80 be taald. Dit waren ongeveer de prijzen, die verleden week werden besteed. Volgende dagen kwam er echter een ECHT. (Karikaturen.^ ActriceIk sta er op, dat ik echte champagne kriier in de feestscène. Sterft u soms ook echt m de vergnti- jgingssccne w' kleine verbetering: voor groote kon meer dan f 3 worden gemaakt en het mooie kleingoed bracht tot f 5.80 op. Te Noordscharwoude was de noteering Zaterdag zelfs f 3.106.10. Tweede soort bracht Maandag f 1.702.30, op, welke prijs in den loop der weck aanmerkelijk be ter werd, zoodat Zaterdag van f 2.305 werd betaald. Aan de Broeker veiling be liep de aanvoer 23 spoor wagens, aan die te Noordcharwoude 50. Ook ging het met de gele kool beter dan verleden week. Maandag werd aan de Broeker markt nog f 3.50 4.90 betaald; de aanvoer was toen echter gering; 6000 Kg. n.1., zoodat dit geen maatstaf gaf voor de verschil lende variaties in grootte en kwaliteit. Intusschen bleven de prijzen de eerste helft der week vrij wel gelijk aan die der vorige week, doch later kon voor het mooiste kleingoed tot over de f 6 worden gemaakt. Voor groote was de prijs f 22.50. De totale aanvoer bedroeg rond 12 spoorwagens.® Witte kool wordt zoo goed als niet meer aangevoerd De prijs ervan bleef laag: f 0.90. Deensche witte was ook eenigszins beter gedisponeerd, ofschoon de prijzen laag bleven. In de eerste helft der week werd aan de veiling der L.G.C. f 1.201.80 betaald, aan die van den N.M.Eond f 1.302 .Later kwam daarin een kleine ver betering, teen tot f 2.30 werd gemaakt. Aangevoerd werden 23 spoorwagens. Voor uien werd van f 2.302.80 betaald. Drielingen brachten van f 1.101.60 op, nep werd betaald met f 3.104.70, grove uien golden van f 2.603.20. De aan voer beliep ongeveer 5 spoorwagens. De prijzen van de peen weken weinig af van die der vorige week: f 2—3.20 voor groote, f 1.201.80 voor kleine. De lage prijzen, welke voor bleten worden be taald, zijn ongetwijfeld oorzaak, dat de aanvoeren niet grooter zijn. Er zijn er nog verkocht voor f 0.70 per 100 KG. Overigens lagen de prijzen tusschen f 1.50 en 1.80. Ook bleven de prijzen der Chineesche kool of witkrop- dezelfde als die van verleden week. Zoo werd Dinsdag aan de Broeker veiling van f 3.7D tot f 5.60 betaald, aan die van den Noordermarktbond^ 2.305.90. Zaterdag waren deze prijzen echter respectievelijk f 1.303.30 en f 22.40. Er werden ongeveer 12000 stuks aan beide markten geveild. Uit de Filmwereld Waarom Buster Keaton, de man met het stalen gezicht, steeds zwarte costnums draagt. Weinigen zal het opgevallen zijn dat Buster Keaton. de oer-komiek van het „witte doek", ook wel „de man met het stalen gezicht" genoemd, omdat hij zelf nooit lacht of ook maar een spiertje van zijn gelaat vertrekt, en hierin schuilt juist zijn kracht weinigen dan zal misschien nimmer opgevallen zijn, dat deze filmspeler in zijn creaties steeds zwarte costuums draagt. Dit is niet toevallig, doch heeft een bijzondere reden, want, meent Buster: „zwart is de beste kleur voor comedlan- tenkleeding, ofschoon zij anders algemeen als teeken van rouw geldt". In zijn laatste film draagt hij zes ver schillende costuums, alle zwart, met bijbehoorende zwar te hoofddeksels (hoeden kan alleen Iemand met veel •K BUSTER KEATON. fantasie ze noemen). „Ten eerste," verklaart hij, „vormt zwart de beste kleur om het gelaat goed doen uit komen zoodat iedere trek daarvan duidelijk waarge nomen kan worden. Bovendien schijnt degeen, die zwart draagt, kleiner, en het is een der voornaamste factoren van het succes van een komiek, dat hij in ver gelijking tot zijn tegenspeler, bij wien de Indruk van grootte, en sterkte nog door lichte kleeding geaccentu eerd wordt, zoo klein en zwak mogelijk afsteekt. Dan ls nog Iets anders: zwart suggereert steeds vormelijkheid en een zekere plechtigheid. Daardoor doet de man, die valt, bijv. wanneer hij op een bananenschil trapt, en dus ln alles behalve vormelijke of pleohtige positie ver keert, veel komischer aan in zulke kleeding. „De schurk of booswicht, die in iedere klucht vast en zeker op treedt," zegt de beroemde komiek, „kan lichte kleeron dragen, om den indruk zijner macht nog te versterken, als hij den kleinen clown afranselt totdat tenslotte de arme komiek den grooten onbehouwen booswicht een poets speelt en hem de baas wordt" De sprekende film is voor Buster Keaton niets bijzonders. „De acteur, die de gewoonte had om vroeger bij het maken van een zwijgende film, tijdens de opnamen te spreken, is eigenlijk al een veteraan op het gebied van de sprekende film." Dit verzekert Edward Sedgwick, de bekende regisseur van comedies, die binnenkort een aanvang zal maken met de regie van de Buster Keaton-film, voor de Me- tro-Goldwyn Mayer, waarvan de tijdelijke naam ON THE SET luidt Alhoewel deze film, de eerste „sprekende" zal zijn voor Keaton; ls het volgens den regisseur, voor den komiek een koud kunstje. „Er werd vroeger bij het maken van een zwijgende film, altijd door de acteurs gesproken en diegene, die toen werkelijk zoo spraken, als het in hun rol zijn moest, deden dus precies hetzelfde als tegenwoordig bij een sprekende film gebeurt," zegt Sedgwick. „Buster Kea ton bijvoorbeeld, sprak altijd vijf kwartier ln een uur tijdens een opname en altijd in de juiste gemoedsstem ming, van den persoon, die hij speelde. Het was soms werkelijk ongelooflijk ge.estig. Dus alles wat hij te doen heeft, is hetzelfde te doen wat hij altijd deed, alleen wordt het nu door de mlcrophoon opgenomen." „Wanneer acteurs, die vroeger ook reeds voor de film hebben gespeeld, klagen over de dialoog, dan klagen ze over iets, waar ze vroeger nooit een woord over heb ben laten hooren. Want ln zwijgende films werden ook altijd zinnen gezegd, alleen noemde men ze dan tl- ln zware uitvoering compleet met ronde glazen f 7.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en GoedKoope OptieK. tels, en omdat er geen mlcrophoon was, had niemand er bijzondere notitie van." De reeds boven aangeduide film zal een „musical co- medie" zijn en de man met het stalen gezicht zal niet alleen spreken, maar tevens ook zingen. Sedgwick, de regisseur, die tevens eenige songs voor deze film heeft geschreven, voerde tevens de regie voor de films DE CAMERAMAN en EEN HUWELIJK UIT WRAAK De bedragen, waarom het in de filmwereld soms gaat, zijn over weldigend groot. Om welke geweldige bedragen het dikwijls „gaat" in de filmwereld kan blijken uit de gegevens, die onlangs gepubliceerd werden naar aanleiding van het feit dat D. W. Griffith, de bekende regisseur van de United Artists, twintig jaar in de filmindustrie werkzaam is. Deze cijfers stellen in al hun beknoptheid en nuchter heid duidelijk in het licht de enorme belangen, welke bij een bepaalde transactie op filmgebied kunnen be trokken zijn, en geven aldus een verklaring onder meer voor de verwoedheid, waarmede op dit oogenbllk tus schen de Europeesche en Amerikaanschc filmmaat schappijen de strijd wordt gestreden om de hegemonie in het bijzonder van de Europecsche markten. Griffith dan maakte in deze 20 jaar 430 films, die hem 322.085.C00 gulden gekost hebben. De bruto-opbrengst dezer films, waarvan twee-derde gedeelte voor 1912 vervaardigd werd, heeft op het oogenblik reeds het reusachtige bedrag van 1440.132.500 gulden bereikt In dien men zijn vijf laatste films als basis neemt be draagt de gemiddelde opbrengst van een Griffith-fllm 3.250.000 gulden, wat ongeveer 1.100.000 gulden meer is dan de gemiddelde opbrengst der films van eenlgen anderen regisseur. De netto-opbrengst der 430 films bedraagt 62.500.000 gulden. Een frappante kijk op de ontwikkel:ng, welke de filmindustrie en het filmbedrijf in deze 20 jaar doormaakte, geven nog de volgende getallen uit vroegere Jaren, Ln het bijzonder, wanneer men deze stelt tegenover de zooeven vermelde recente gegevens: Tot 1910 werden gemaakt: 206 écn-acters, per stuk f 2500, kostprijs f 515.000, opbrengst f 5.150.000. Van 1910 tot 1919 104 twee-acters. per stuk f 5000, kost prijs f 520.000, opbrengst f 5.200.000. Drie-, vier- en vijf- acters, gemaakt naar het Biograph-systeem, volgens welk systeem de eerste films werden vervaardigd; on geveer 100 filmwerken, kostprijs f 6.250.000, opbrengst f 37.500.000. Wat het flnantleel succes betreft, ls zijn grootste film The Birth of a Nation geweest, een werk, dat den Amerikaanschen Vrijheidsoorlog behandelde. Het kostte f 275.000 en bracht tot nu toe f 26.250.000 op. Dit bedrag is natuurlijk de bruto opbrengst, de netto opbrengst bedraagt iets meer dan de helft. Zijn duurste films waren Intolerance Cf 4.022.0000) en Sorrows of Sa tan (f 2.625.000). BURGERBRUG. Vorige week bad ten lokale van den heer I icendijk een Nutsavond plaats, welke om 8 uur door dsn heer Raat, bij afwezigheid van den voorzitter, geopend werd. Hij heette allen hartelijk welkom en wel in het bijzonder den heer Voorthuijzen en de leden der zangvereenlglng „Nieuw Leven" en onze gasten mej. C. Jimmlnk en mej. De Boer. Spreker hoopte, dat deze avond, on danks eenigszins minder dan gewoonlijk, vanwege het stormachtige weer, bezocht, een prettig, gezellig ver loop zou hebben. Hierop volgde als no. 1 van het pro gramma een lezing van den heer Raat Het was een gedeelte uit de Camera Obscura van Nico laas Bects: Teun de Jager. Een zeer interessante en boeiende lezing, welke ons verplaatste ln het jaar 1840 in onze onmid dellijke omgeving, nj. Schoorl. Dat deze lezing bij de toehoorders in den smaak viel, bewees wel het vele applaus, dat den heer Raat ten deel vieL Als nummer 2 van het programma volgden eenige zangstukjes van de zangvereenlglng „Nieuw Leven". Respectievelijk hoorden wij: Op de Weefstoel, Mei morgen en Vlsschertje van Voorn. De stukjes werden heel mooi gezongen en met veel applaus beloond. Vervolgens waren we nu aan de tooneelstukjes, die op het programma stonden, gekomen. Als nummer 4 Zeemansafscheid, voorgedragen door de hoeren W. Burger en G. Smit 5. De Nieuwe Land weer. 6. Zilverdraden tusschen het goud, voorgedragen door den heer G. Smit 7. Bietenbouw, gezongen door onze gaat mej. G. Jimlnk, 8. Pierette-Pierot voorge dragen door mej. 't Hart en mej. Jlmmink. 9. Glück Auf, mijnwerkerslied. voorgedragen door de hoeren W. Burger en G. Smit 10. Ridderballade, voorgedragen door mej. M. Delver en de heer A. Nottelman. 11. De stoel met de blauwe bloemen van Hullebroek, voor gedragen door mej. Jimmlnk. 12. Jalouzie, voorgedragen door onze gast mej. De Boer. 13. De melskes van het boerenland. Voorgedragen door de dames M. Delver en de Boer. 14Deze tooneelstukjes vielen zeer goed in den smaak en wel ln het bijzonder nummer 14, hetgeen een verrassing moest blijven, voorstellende een kloek met vier kuikens. Deze kloek had de jonge diertjes gekroost de nieuwe krachten voor het nut Een daverend applaus en tot tweemaal toe moest het scherm opgehaald worden. Tot slot nog twee zangnummers van de zangvereenl glng „Nieuw Leven", getiteld Naastenliefde en Wiege liedje. Gehoord de liederen, welke deze zangvereenlglng ten beste heeft gegeven, mogen we wel zeer zeker aan nemen, dat zij den laatsten tijd aanmerkelijk is voor uitgegaan. Hierna volgde de sluiting. De heer Raat had nog wat te zeggen, n.1. dat wij nog langen tijd met veel plezier op dit recht gezellige avondje kunnen terugzien. Een woord van harte!ijken dank aan den heer Voorthuijzen, die met zijn zang vereenlglng onze Nutsavond weer zoo mooi had opge luisterd en spreker hoopte haar nog meermalen op de toekomstige nutsavond en is ons midden te zien. Te vens een woord van bartel ij ken dank aan onze gasten de dames G. Jlmmink en de Boer, welke ook zeer zeker, veel tot het welslagen van den avond hadden bijge dragen met hun mooie liederen. En lost not least een woord van oprechten dank aan mej. 't Hart, die onvermoeid de stukjes met haar lieve pianospel had opgeluisterd. De heer Raat sloot deze vergadering met den wensch uitsprekende, dat ln den loop der jaren, nog vele kui kens gekroost mochten worden, die onze Nutsvereeni- ging tot een krachtig en nuttig lichaam zullen maken. Gezien het daverend applaus, dat hierop volgde, bleek wel, dat deze avond bijzonder in den smaak was gevallen by het publiek. ZUTDSCHARWOUDE. Onder buitengewoon groote belangstelling werd gis teren in de kolfbaan van den heer Rijper alhier de tweede ronde gespeeld voor den match der Dangen- dyker Kolfclubs door de klassen A van deze clubs. De uitslag was de volgende: Op Maat, Zuidscharwoude, P. Molenaar 129 p, A. Berkhout 107, J. Reijne 97. P. Glas 107, K. de Boer 120, J. de Geus 112, totaal 672 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude, Jac. Zijp 118 p.f W. Kraakman 119, G. Mettes 134, D. de Lange 100, Jn. Zijp 103. P. Beere 97. totaal 671. Onder Vrienden, Oudkarspel, J. Schrieken 114, A. Eecen 113, O. Bakker C2, N. Quant 118, K. Kroon 94, Jb. Strijbls 119 p., totaal 620 p. Volharding. Oudkarspel. C. Vlug 125, P. Gelder 115, Jac. Gelder 02, S. Ton 82, P. Kat 112, J. Deutekom 91, totaal 618 p. Ons Genoegen. Noordscharwoude, C. Balder 90. F. Muileboom 122, C. Hopman 51, A. Moeijes 94, W. Koste lijk 82. P. Jee 112. totaal 556 p. Vriendenkring, Noordscharwoude, C. Langedijk 138, T. Pranger 134, G. Hop 109, P. Langedijk 124, C. Pran ger 132, T. Kostelijk 132, totaal 754 p. ZUIDSCHARWOUDE. Zaterdagvond vierde het Fanfarecorps „Kunst na Ar beid" zijn 35-jarig bestaan in de kolfbaan van den heer P. Kramer. Een groot aantal donateurs, voor wie deze feestavond ter herdenking van dit jublileum werd ge houden, was opgekomen, om dit feest mee te vieren. De voorzitter, de heer C. Oudendijk, verwelkomde de leden in eenige toepasseiyke woorden en greep deze gelegenheid aan, om do aanwezigen op te wekken de concerten, die door het corps worden gegeven, te bezoeken. Daarna kreeg de eere-voorzitter, burgemeester Jhr. Van Spengler. het woord. Hy ging het we! en wee van K.n.A. na en wees in het bijzonder op de groote ver diensten van dit corps op muzikaal gebied. Hij her innerde aan de vele lauweren, die het muziekgezel schap voor en na heeft geoogst, bracht hulde aan Di recteur en leden en sprak de beste wenschen uit voor den bloei van het corps. Daarna bracht het Fanfarecorps een drietal nummers ten gehoore, die, als altijd de onverdeelde belangstel ling van het publiek opwekten en lulde werden toe gejuicht Door mej. PI ui ster werd op gevoelvolle wijze gezon gen „SI vous 1'avier compris", waarna de heer P. Kist op de hem eigene wyze het publiek in verrukking bracht met enkele voordrachten, n.1. Mijn vroTiw is op reis, Lou Lou, Hallo, Bandoeng en Artisten-Olympiade. „Een gezellige kamer", tooneelstuk in een bedrijf, werd op verdienstelijke wijze opgevoerd door een vyftal leden, die door hun spel de aanwezigen eenige genoegelijke oogenbllkken bezorgd. Vermelden we ten slotte nog, dat door Excelsior te Noordscharwoude, Bergens Har monie, Gemend Koor te Zuidscharwoude, Kunstmin, R.K. fanfarecorps aan Langendijk en het muziekgezel schap H.U.G.O. te Hugowaard bloemen werden aan geboden, dan ls daarmee voldoende aangetoond, dat Kunst na Arbeid op een welgeslaagd herdenkingsfeest mag terugzJen, dat in het teeken stond van een wel verdiende hulde voor een 35-jarigen arbeid ln dienst der Kunst. J.i. Zaterdagavond gaf de V.V.M.P. In Hotel de Haan te Hippolytushoef voor haar leden en genoodigden een soiree dansante. Na de openingsmarsch gegeven door het dansorkest onder leiding van den heer G. A. Snap haan uit den Helder, heette de heer Van Wely de aan wezigen hartelijk welkom, en deelde by de opening mede dat geen eigen krachten dezen avond zouden optreden, maar dat geengageerd waren Louis Noiret en Stella Fontai e. Spreker dankte den heer de Haan voor het gratis beschikbaar stellen van zijn zaal. en den heer D. Minnes voor het gebruik van verschillend meubilair. Te vens werd dank gebracht aan de heeren v. d. Mark, Snaphaan en Polak voor hunne medewerking. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. Het bal met attracties onder leiding van den balletmeester J. B. Polak uit Den Helder was zeker in goede handen. Ook het optreden der reeds genoemde ar- tisten viel in goede smaak der aanwezigen. Door de vereeniging werd aan Stella Fontaine een bloemstuk geoffreerd. In de j.1. Zondagmorgen gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef c.a. zyn herkozen do heeren J. Bosker tot ouderling, en D. Blaaubocr tot diaken, welke beiden hunne benoeming weder aannamen. Ter gelegenheid van de onlangs gehouden lezing over T.B.C.-bestrijdlng onder, het rundvee hier ter plaatse, werd aanvankeiyk een afdeeling „Wierlngen" opgericht Reeds verschillende malen is door de leden vergaderd met het doel meerdere leden te werven. De belangstel ling was steeds zeer gering, en het is toch zoo'n goed doel. Belanghebbende veehouders dienen toch te begry- pen, van welk groot belang deze nuttige instelling is. Zaterdagavond sield de afdeeling Wieringerwaard van den B. v. S. een propaganda-avond in de zaal van den heer H. v. cl. Woucle. De voorzitter, de heer H. Limpers, opende de bijeenkomst, daarbij in 't bij zonder welkom uitsprekende aai het adres van Mevr. Marie Portegies van Alkmaar, die hedenavond zal optreden en aan de leden van de zangvereeni- ging „Apollo" die eenige nummers zullen zingen. Spreker memoreerde tevens de uitstekend geslaagde reis met de ouden van dagen gemaakt en maakte te vens van deze gelegenheid gebruik om hartelijk dank te betuigen aan de ingezetenen voor de financieels middelen en ook aan de eigenaars van de beschik baar gestelde auto's. De ontvangsten waren geweest VOORZORGSMAATREGEL. (Esquella.) Dokter, ik sukkel met mijn hoofd. Myo geheugen is verschrikkelijk slecht. Dan betaal alstublieft vooruit voor het geval u het zou vergeten.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11