NIEUWJAARSGROETEN 50 cent SPORT VAN ZONDAG NIEUWE NÏEDORP. f SCH00RL. HARENKARSPEL. WARMENHUIZEN. Uit onze Omgeving. Vergadering van de vereeniging „IJs en Volksver maak" op Zaterdag 14 Dec. j.1. ten huize van den heer H. J. Kossen alhier. Aanwezig zijn 20 loden. De Voorzitter de heer H. Wilbrink opent de vergade ring met een hartelijk welkom. Spr. memoreert in zijn openingswoord tevens het heugelijk feit, dat de heer A. Visser heden 30 jaar lid van IJ. en V. is geweest, waar van hij 25 jaar als secretaris der vereeniging fungeerde. Voorzitter spreekt den jubilaris, een woord van warme hulde toe voor hetgeen hij in dit lange tijdvak voor de vereeniging heeft gedaan. De vergadering geeft door een hartelijk applaus blijk van instemming met de woorden van den Voorzitter. Hierna leest de secretaris, de notulen der vorige ver- dering, welke onder dank worden goedgekeurd. Een zeer uitgebreid jaarverslag laat de secretaris hier op volgen. Een en ander geeft een prachtig overzicht van de gebeurtenissenr van den vorigen winter, welke secretaris in zijn verslag aanteekende, als een ouderwet- sche winter, als van 90 op 91. Deden de herinneringen aan de felle koude ons bijna de koude rillingen over den rug loopen, vele aangename herinneringen aan mooie wedstrijden kwamen ons weer helder voor den geest, ter wijl de herinneringen aan verschillende type's, welke de bekende „Kermis op de Rijd" vervolmaakten meermalen invloed op onze lachspieren uitoefende. Dat zulk een winter niet alleen een aangenamen tijd is voor de liefhebbers van de schaats, maar tevens een zegen is voor de werkeloozen-kas, kan wel geconcludeerd worden uit het feit, dat in den vorigen winter niet min der als f 975.38 aan arbeidsloon op het ijs is uitgekeerd. Ook het gemeentebestuur is hier ten volle van over tuigd en heeft als blijk van sympathie IJ. en V. weder om een subsidie toegezegd van f 450. Na een kleine wijziging, aangebracht in een vermel ding omtrent uitdeeling der prijzen, wordt het keurige Jaarverslag, met woorden van dank vastgesteld. Hierna brengt de heer Visser als afgevaardigde van de vergadering van den K.N.S.B. en de heer C. Rutsen als afgevaardigde van de I.J. H. N. verslag uit. Wij zullen omreden reeds eerder verslag werd uitge bracht van beide vergaderingen hierover niet uitwijden. Naar aanleiding der besprekingen acht Voorzitter het gewenscht, dat steeds beide vergaderingen afgevaardigd worden. Namens de commissie, belast met het nazien der reke- nlng wordt verslag uitgebracht door den heer J. v. d. Btok. De ontvangsten hebben bedragen f 2145.88, en de uit gaven f 2093.18, zoodat de rekening een voordeelig saldo aanwijst van f 52.68. In aanmerking dient genomen te worden dat de ontvangsten en uitgaven, van de gehou den kermis hierin niet zijn begrepen. De heer Van der Stok adviseert namens de commissie don penningmeester te dechargeeren. De heer J. Keetman protesteert echter tegen het saldo der rekening, omdat alles nog niet is afgerekend en af betaald. Bij nader opgegeven cijfers blijkt dat ook dat alles Is afgerekend, geen voordeelig, doch een nadeelig saldo zal zijn te boeken van ongeveer f 60. Na bespreking wordt besloten dat in het vervolg naast de rekening, ook een balans opgemaakt zal worden. Terwijl, op voorstel van den heer Visser, naast 't kas boek, een boekhouding op hoofden zal worden gemaakt, er zal dan een prachtig overzicht worden verkregen. Hierna wordt aldus het advies der commissie, de re kening goedgekeurd, en den penningmeester den heer C. Rutsen dank gezegd voor 't beheer. In de plaats van den heer J. v. d. Stok (aftredend) wordt als lid van de commissie 't nazien der rekening van 't volgend jaar aangewezen de heer H. Peereboom. Hierna volgt verkiezing van een bestuurslid In de plaats van den heer Jn. Keetman, welke niet herkiesbaar is. Na twee vrije stemmingen, waarbij de heer J. v. d. Steen het hoogst aantal stemmen behaalde, volgt een herstemming tusschen de heeren H. Vrede. E, Brouwer, C. Koops, en C. Brouwer. Tot slot een herstemming tus schen J. v. d. Steen en E. Brouwer, waarbij de heer v. d. Steen met meerderheid van stemmen als bestuurslid gekozen wordt. Waar het reglement hier recht op geeft, wordt na nogal uitgebreide besprekingen het Bestuursvoorstel, om den heer Keetman (aftredend bestuurslid) aan het ge wone bestuur toe te voegen, door de vergadering aange nomen. Een en ander houdt verband met de groote ijver en liefde waarmede de heer Keetman zijn functie als bestuurslid steeds heeft waargenomen. In het aanstaande winterseizoen zullen, ijs en weder dienende de navolgende wedstrijden en feesten worden gehouden. Toegestaan door den K.N.S.B. Kampioen-hard rijden voor Noord-Holland en kunstrij den. Voorts amateurswedstrijden In het hardrijden om de wisselbeker, wedstrijden voor schoolkinderen en club- feesten. Het Beetuursvoorstel, over te gaan tot wijziging der artikelen 4 en 5 van het Huishoudelijk reglement in dien zin, dat het lidmaatschap voor iedere persoon van 16 jaar en daarboven één gulden bedraagt, terwijl kin deren van 13 tot en met 15 jaar 30 cent* contributie per jaar betalen. Kinderen onder de 13 jaar kunnen gratis op de ijsbanen worden toegelaten, geeft ook nog al aanleiding tot bespreking, doch na eenige gemoede lijke discussie wordt het Bestuursvoorstel bij mondelinge stemming aangenomen. Na betrekkelijk ampele bespreking, wordt goedge vonden, dat door IJ. en V. f 25 disponibel wordt ge steld voor uitzending van een schaatsenrijder naar het buitenland ter training. Als vergaderplaats voor het nieuwe vereenigingsjaar wordt de Prins Maurits aangewezen. Als afgevaardigde naar de vergadering van den IJ.H.N. wordt benoemd de heer C. Rutsen, terwijl als afgevaardigde naar de vergadering der ICN.S.B. wordt benoemd de heer A. Visser. De heer J. Peereboom zou gaarne zien, dat IJ. en V. Ic.ts deed voor jongens dat uitblinkers blijken te zijn in het hardrijden (welke niet in staat zijn zich op eigen kosten een stel Nooren aan te schaffen) en deze jongens bedoelde schaatsen te versohaffen op een of andere manier, of in ieder geval ze in de gelegenheid te stellen zich er op te kunnen oefenen. Nadat hieromtrent verschillende voorstellen in het midden zijn gebracht en besproken, zegt het Bestuur In deze richting haar volle medewerking te verleenen. De vergadering machtigt het Bestuur in deze vrij te handelen. De heer H. Peereboom verzoekt het beloop van de ronde baan, wat de scherpe hoeken betreft to wijzigen. Toegelicht wordt, dat hieraan voldaan zal worden, Voortaan toch zal geen baan van 500 M. gemaakt worden en moet deze 400 M. wezen, zooals overal elders. De heer Peoreboom zag ook gaarne dat de ronde baan, door geen andere als door beoefenaars van deze sport wordt bereden. Het Bestuur zegt dat zulks heel moeilijk Is, maar dat het mot medeworking van alle leden zeer veel kan verbeteren. De heer Coops, die zich over dit punt nogal heftig maakt, meen dat door het aanstellen van baancommis sarissen de moeilykheid geheel uit den weg is te rui men. Geprobeerd zal worden een verbetering aan te brengen door de beoefenaars in het hardrijden op de ronde baan van een kaart te voorzien; en voorts baan commissarissen te benoemen. Inmiddels is het vrij zeker, dat de heer Coops een der eerste Is, die voor deze «eivolle betrekking in aan merking zal komen, en zoodoende te trachten een en ander in goede banen te lelden. De heeren C. Brouwer en Vrede zouden gaarne zien. dat niet alleen de beoefening in 't hardrijden werd bevorderd, maar ook wel degelijk de aandacht geschon ken zal worden aan het schoon- en kunstrijden. Het Bestuur zegt ook hiervoor alle medewerking toe. en deelt mede, dat zij in deze richting reeds werkzaam is geweest voor het as. seizoen. Op voorstel van den heer J. Keetman zal de functie van penningmeester gesplitst worden, en zal zich voor taan kunnen bepalen tot de ontvangsten en de uit gaven, en de zorg voor de banen enz. zal aan anderen opgedragen worden. Waar de tegenwoordige onbruikbaar zijn, wordt be sloten een nieuwe chronometer aan te schaffen. Door bemiddeling van den heer Van Loer zijn deze tc be komen a f 40 per stuk. Het is een heele uitgaaf, maar we kunnen er niet buiten. Er moeten er zelfs minstens twee zijn. Maar medegedeeld wordt, dat de gemeente er ook een moet aanschaffen en deze zal dan In bruikleen worden ge geven. Hierna volgen nog enkele besprekingen van huishou- delijken aard, waarna de voorzitter, met dank voor het aangenaam verloop, de vergadering sluit. Wintert eeneiig U behoeft niet met winterteenen te blijven o pen. Maar U moet er wat tegen doen. E i U kunt er wat tegen doen. Akkcr's K oosterbalsem herstelt de cellen der huid, verzacht onmiddellijk de pijn en voorkomt ernstiger ontstekingen. Akktr's Kloosterbalsem ,,Ceen goud zoo goed" VuMWWti Omtrent het 25-jarig jubileum van den heer Wog- num als voorzitter van de Tumbouwvereeniging, waarover wij in ons nummer van Zaterdag reeds een kort bericht opnamen, schrijft men ons nog het volgende: Den lOen December was er een feestavond geor ganiseerd in de zaal van den heer Schuijt door de Tumbouwvereeniging, ter eere van den voorzitter, den heer R Wognum, die dezen dag herdacht, dat hij voor 25 jaar terug als voorzitter gekozen werd. De zaal was feestelijk versierd en dit gaf een ge zellig aanzien. Nadat de voorzitter en diens echtge- noote met een auto van huis waren gehaald en door de leden gecomplimenteerd waren, opende de vice- voorzitter, de heer Jb. Mooij, de feestvergadering. Spreker heette allen hartelijk welkom en wees op het feit, dat het 25 jaar geleden was, dat de heer Wognum als voorzitter word gekozen. Hierna over handigde hij den jubilaris een voorzittershamer en sprak den wensch uit, dat hij dien nog vele jaren mocht hanteeren. Daarna verzocht hij den jubilaris punt 2 van de agenda te willen behandelen en wel de benoeming van een eere-voorzitter (applaus). De voorzitter nam het woord over en richtte zich nu tot den Edelachtbaren Heer Baron van Fridagh: Mijnheer de Burgemeester, reeds lang hadden we 't plan opgezet om U als eere-voorzitter van onze ver eeniging te benoemen. Maar wij Hollanders, zijn nog al stug cn ook de Schoorlaars zijn hier niet vreemd aan. We willen eerst de kat eens uit den boom kij ken. De Duitscher zou zeggon, benoem een Burge meester als eere-voorzitter wener vereeniging, daar kun je van profiteeren. Maar, mijnheer de Burge meester, zoo zijn wij niet. In de jaren, dat gij hier zijt, hebt U vele blijken van sympathie voor de T.B.V. getoond. En nu zal het ons zeer aangenaa.m zijn, indien U de functie van eere-voorzitter onzer vereeniging wilt accepteeren (applaus). De Burgemeester antwoordde hierop, dat het hem een groote eer was, als eere-voorzitter te worden benoemd. In werkelijkheid, vervolgde spreker, ben ik wel geen tuinbouwer, maar in mijn hart voel ik veel voor den tuinbouw, die in Schoorl zulk een groote rol speelt. Ik hoop dan ook, op vele vergade ringen aanwezig te zijn en wensch een prettige en aangename samenwerking met het bestuur. Spreker nam de benoeming gaarna aan en dankte, ook na mens zijn vrouw, voor het geschonken vertrouwen. (Applaus). De vice-voorzitter nam nu het woord weer en vroeg den eere-voorzitter, den jubilaris de cadeaux te wil len overhandigen. De eere-voorzitter achtte het zich een voorrecht dit te mogen doen en sprak den jubila ris als volgt aan: Mijnheer de voorzitter, namens alle leden der T.B.V. feliciteer ik U nogmaals van harte met uw jubileum. 25 jaar onafgebroken voorzitter van eenzelfde ver eeniging te zijn, is een mooie prestatie. Gaarne zou ik nog enkele punten willen aanhalen uit Uw 25- jarig voorzitterschap. In 1903 als vice-voorzitter, in 1904 op 5 Dec. als voorzitter benoemd. Een Sint Ni- colaasverrassinig in den waren zin des woords. Uw bemoeiingen met de Noorderstoomtram, met, het vei len van de tuinbouwproducten, met het oprichten van een veiling te Alkmaar, waar U heden ten dage als bestuurslid voor Schoorl op de hres staat, kortom alles wat U voor de T.B.V. gedaan heeft, waa»*deeren wij ten zeerste. Maar niet alleen op tuinbouwgebied, heb ik, als burgemeester, U ontmoet, maar ook in V.V.V., de Ziekenhuisverpleging, de Begrafenisver- eeniging, de Staatspensionneering, waarvoor U als voorzitter dier vereenigingen al veel heeft gedaan. Maar het mooiste is dat Wognum eenvoudig gebleven is. Want er zijn helaas velen, die ijdel worden, als ze met diverse personen omgaan. Maar U, mijnheer de voorzitter, wat U gedaan heeft, heeft U van harte gedaan, steeds heeft U de belangen van uw vereeni ging op den voorgrond gesteld. Dat U met uw tijd meegaat, bewijst wel Uw sympathie voor de glascul tuur, waar ik het geheel met U eens ben. Met betrek king tot de Boerenleenbank ligt er voor de jonge tuinders van Schoorl wel toekomst in. Maar ten slotte, wilde ik U namens ons allen een geschenk aanbieden, en hoop dat U, met uw gezin, er nog vele jaren van mag profiteeren en namens V.V.V. Groet- Camp bied ik U een bloemstuk aan."(Applaus). Dit geschenk der T.B.V. bestond uit zes mooie stoelen, die op het toonoel waron geplaatst, tevens een mooi bloemstuk. De jubilaris zeide. dat hij nu de kluts kwijt was, zooveel waardeering en hulde had hij niet verwacht. Wel wist hij, dat er buiten hem om vergaderd was, wat nooit gebeurde, maar 't rechte wist hij niet. Maar dit had hij zeker niet verwacht Vervolgens dan' hij den eere-voorzitter voor diens hartelijke wuor i cn de leden voor hun huldeblijk. In de 25 jaar. ik heel wat vergaderingen geleid, maar altijd a prettige manier. Ik lieh goed, maar ook r.s niet goed gedaan, maar wat ik gedaan heb, Leb ik naar mijn beste weten gedaan. (Applaus). Nu zichtbaar bewogeu, dankte de jubilaris de ver gadering nogmaals, namens zijn vrouw cn kinderen, voor al hetgeen ze gedaan hadden om dezen dag voor hem tot een onvergetelijke te maken. (ApplausL Daarna stelde de vice-voorzitter voor een eere- dronk op den jubilaris te geven. Nadat de wijn inge schonken was, stond de vergadering op en met den heer N. Schuijt aan do piano, werd het, „Lnng zal hij leven'* gezongen en geklonken op het welzijn van do fam. Wognum. De eere-voorzitter en diens echtgcnoote verlieten om 10 uur de feestvergadering, na nog een enkel woord van aangenaam samenzijn te hebben gespro ken. De voorzitter sprak, nu hij weer geheel de oude was, nog een woord van dank aan den vice-voorzit ter, den heer Mooij, voor diens uitstekende leiding en bracht dank aan V.V.V. Groet-Camperduin, de In ons: blad, dat DINSDAG 31 DECEMBER a.s. verschijnt, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van een NIEUWJAARSGROET aan Begunstigers, Familie, Vrienden enz., tegen CONTANTE BETALING van (mits niet grooter dan 3 regels) Elke regel meer 15 cent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons Bnrean of aan H.H. Kantoorhouders en Boekhandelaars. en de fam. Schuijt, voor de mooie bloemstuk- ken en attentie op dezen dag genoten en aan de le den voor hun groote medewerking om dezen avond zoo goed mogelijk te hebben doen slagen. Te elfder ure sloot de vice-voorzitter met een welgemeend woord de vergadering. DIRKSHORN. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herkozen, respectievelijk tot ouderling cn diaken, de heeren S. Bood en H. de Vries. Onze vroegere plaatsgenoot, de onderwijzer G. Paardehaar, is als zoodanig benoemd te Haarlem. Met Kerstmis zal in de Ned. Herv. Kerk voor de kinderen van de Zondagsschool een Kerstfeest wor den gehouden. Enkele jonge dames hebben zich be reid verklaard om met een lijst bij de ingezetenen rond te gaan om de milde gaven in ontvangst te nemen. E De leiders winnen ln Aid. I, II en III. P.S.V. doet het weer goed. Leeuwarden geslagen. K.F.C slaat Hollandia. K.N.V.B. AFDEELING L Ajax nam op waardige wijze revanche op Hilver sum (61) en heeft nu nog steeds de leiding. A.D.O. laat het er ook niet bij zitten. De pittige 51 overwinning op Excelsior getuigt hier wel van. Sparta had nog een zware dobber aan Haarlem. Dit is wel te begrijpen, want t was de laatste kans van de Roodbroeken. De uitslag was 3—2 voor de Spar tanen. De Haarlemmers zullen nu wel definitief op de laatste plaats blijven. Dat zou men verleden jaar ook niet gezegd hebben na hun mooi soezoen. H.B.S. had meer moeite met V.S.V. dan verwacht werd. De uitslag was 33. De Velseroorders staan nog no. 3. R.C.H D F.C. eindigde in een 32 overwinning voor de Haarlemmers, die met één punt verschil met Ajax op de tweede plaats staan. Ajax 9 5 o 2 24—11 12 R.C.H. 9 4 3 2 26—19 11 V.S.V. 10 3 4 3 22—23 10 A.D.O. 7 3 3 1 1913 9 Hilversum 9 4 1 4 20—25 9 en voor de laatste plaats 8 Sparta 3 2 3 20—20 8 Haarlem 8 0 1 7 15-35 1 AFDEBLIN II. 't Gooi kon 't ondanks terreinvoordeel niet van H.V.V. winnen. De Groote Haagsche bleef door een- ferme 20 overwinning no 1. Feijonoord won ter nauwernood van V.U.C. met 4—3, daardoor de goede kans behoudend. In IJmuirien vond Stormvogels— E.D.O. plaats. De Vogels geven 't nog niet op, getuige de 40 overwinning. Z.F.C. verrastte vriend en vijand door de Stadion bewoners Blauw-Wit met een gevoelige 7—1 neder laag naar huis te sturen. Een geduchte streep door de rekening van de zoo vol goeden moed begonnen Amsterdammers. II.F.C. bevocht een gelijk spel (1—l)t egen Hermes. D.V.S. en staat nu gelijk met V.U.C. De stand luidt: H.V.V. Feijenoord Stormvogels Z.F.C. AFDEELING IU. Enschedé maakte korte metten met Tubantia (41) en behoudt daardoor de tweede plaats. Z.A.C., dat op eigen terrein een moeilijke 5—2 zege op "Wageningcn haalde, bezet de derde plaats. Go Ahead won weer en is de eerste Nederlandsche club die voor de 10e maal m successie won. Thans werd Robur et Vel. met 7—1 aan de zegekar gebon den. P.E.C. bleef evenals Vitesse nog in 't hekkesluit- moeras Eerstgenoemde werd met 61 door A.G.O.V.V. geklopt en Hercules won van Vitesse met 42. De stand luidt: 10 5 3 2 26—23 13 9 5 2 2 32—13 12 9 6 0 3 25—18 12 11 5 1 5 34—29 11 tief buiten gevaar, de eerste maand. De Groningers hebben echter nog een lotgenoot, nl. W.V.V., deze, welke er nog slechter voor staat, werd nu met 7l geslagen door Veendam. Frisia-Leeuwarden op 't terrein van laatstgenoemde liep niet op een overwin ning voor hen uit, maar de aloude Friesche club (Friesia) ging op den ingeslagen weg voort en sloeg ook hun stadgenooten met 5—3. Voor Leeuwarden ondertusschen 'n gevoelige klap. Velocitas is zoogoed als zeker weer kampioen. Achilles' goede plannen wer den nu weer verstoord door hen met 3—0 huistoe te zenden. Frisia permiteert zich nu de weelde oin de derde plaats in te nemen. De stand luidt: Velocitas 12 9 2 43—20 20 Leeuwarden 11 7 0 4 30—26 14 Frisia 11 6 1 4 30—21 13 Achilles 10 5 2 3 2622 12 AFDEELING I. 2e Klasse A. K.F.C. heeft in Hoorn een gova-! rbjke klip omzeild. Ze wist nl. een zeer lastige wedsu ,jd van Hollandia te winnen. De cijfers (32) geven blijk van weinig krachtsverschil. De Koogerc staan er buitengewoon goed voor. West-Frisia—Z.V.V. was afgelast., 't ter rein was zeker nog niet droog. Ook lazen we van de weck in „De Courant" dat de tribune omgewaaid is. W.F.C. en Spartaan speelden met 44 gelijk. W. be gint mooi op te halen. ïl.R.C. klopte V.V.A. met 5—2, waardoor de Amsterdammers de laatste plaats innemen. 2e Klasse B, A.F.C. won van Zandvoort met 31, wat haar goed te pas komt. BloemendaalBaarn werd een gelijk spe^l (33). De uitslag is niet belangrijk. Velox gaf D.E.C. de handen vol werk (11), zoodat er nog eeni ge spanning komt Tenslotte bleef Zeeburgia tweede door een 32 overwinning op B.F.C. Zandvoort, dat o.a. D.E.C. sloeg, staat nu no laatst. De standen der tweede klassen luiden: K.F.C. 8 7 1 0 30—15 15 Alcmaria 10 6 1 3 26—19 13 Hollandia 10 5 2 3 26—23 12 D.W.S 8 4 1 3 19-14 9 Spartaan 9 3 2 4 19—21 8 H.R.C. 8 3 1 4 19—20 7 Z.V.V. 9 2 2 5 18—23 6 W.F.C. 9 O 2 5 17—29 6 West-Frisia 7 2 1 4 14—16 5 V.V.A. 8 2 1 5 15—23 5 D.E.C. 11 8 1 2 29—14 17 Zeeburgia 10 7 0 3 22—14 14 Velox 10 5 2 8 31—21 12 Hercules 9 4 3 2 29—26 11 Baarn 11 5 1. 5 22—30 11 Bloemendaal 9 3 2 4 17—21 8 A.F.C. 10 3 1 6 22—24 7 H.V.C. 10 2 3 5 17-27 7 B.F.C. 11 3 1 7 16—23 7 Zandvoort 9 2 2 5 13—20 6 Go Ahead 11 10 1 0 51—14 21 Enschedé 9 6 2 1 30—11 T4 Z.A.C. 9 6 2 1 29-14 14 A.G.O.V.V. 9 G 1 2 36-25 13 AFDEELIN IV. floera! P.S.V. begint onstuimig naar voren te ko men. Thans werd M.V.Y. met 5—1 ingemaakt en ze stijgt daardoor weer twee plaatsen Of ze 't nog tot de eerste plaats zal brengen, betwijfelen we, maar zeker is dat ze binnen enkelen tijd een leidende positie zal innemen. Willem II won haar plaatstelijke „derby" van I.ouga, met 3—2 en is dus nog steeds ongeslagen. N.O.A.Ü. verspeelde weer een punt door tegen Wil- lielmina gelijk te spelen (1—1) De laatste is er ech ter zeer mee gebaat, daar ze de voorsprong op Roer mond, dat niet speelde, tot 3 punten heeft vergroot. N.A.C bevestigde dat B.V.V niet zoo sterk is. Ze is zelf sterk gebaat met de 20 overwinning, al is t direct gevolg dat Willem II bovenaan staat. De stand luidt: Willem II 9 6 3 0 25—13 15 B.V.V. 11 7 0 4 36—20 14 N.A.C. 8 5 2 1 19—9 12 N.O.A.D. 11 4 4 3 22—18 12 M.V.V. 10 5 0 5 11—19 10 P.S.V. 8 3 2 3 25—18 8 't Zal raar moeten loopen als Willem II geen kam pioen zóu worden. AFDEELING V. Friesland speelde 't klaar om Be Quick in eigen home in te maken (4—3). De Friezen zijn nu defini- OUDESLUIS. Er stond voor Zondag een belangrijke wedstrijd op 't programma. Breezand zou op bezoek komen. Vergezeld van een menigte supporters waren ze er dan. üm even over twee werd er afgetrapt. B. spoelde voor den wind eu had één invaller, D.O.S.K.O. had er twee, waaronder één voor don rechtsback, 't Begin kenmerkt zich door een betrekkelijk klein overwicht van B„ dat 't geheel op links gooide, 't Spel werd echter zoowel bij B. als bij D. veel te kort gehouden en de D.-keeper was buitengewoon goed, zoodat doel punten uitbleven. Menigmaal werd hij op de proef gesteld. Hij bewees echter, niet van wijken te wil len weten. Zoo kwam de rust met een blanco 00 stand. Na rust was 't spel veel meer open en vooral B. werd nu gevaarlijk. Door 't goede opstellen van de B.-spil en midvoor werden de door den D.-kee per en achterhoede weggschotcn hallen bijna allen weer opgevangen. Nadat D. ook weer eens eenige aanvallen had gewaagd, werd de bal door den B.- midvoor (of was 't soms de spi»?) naar den links buiten geplaatst, welke met een pracht voorzet Jb. Wiggers in staat stelde te scoren, 01. Dit was een uitstekende ruggesteun voor de Polderschen. D.Ü.S. K.O. speelde nu verder voornamelijk een verdedigen de rol, al probeerde vooral C. Stammis enkele ma len door te breken. De B.-keeper gaf echter alles re tour. De D.-keeper maakte een uiit >kénde indruk; 7.00 hield hij even later vallende u schuiver van Wiggers Toch werden we nog tiour een tweede doelpunt verrast, wederom van Wiggers. Zoo kwam dan 't einde, nadat aan beide zijden nog ettelijke serieuze pogingen tot 't maken van een doelpunt mislukt waren. B. behoudt door deze 20 over winning z'n kans; D. kan als uitgeschakeld wor den beschouwd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6