ilitllll NiCHS- PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND. ZUPE. W1ER1NGERWAARD. ANNA PAUL0WNA. WARMENHUIZEN. ALKMAAR. RARSINGERHORN. LANGENDIJK. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Uit onze Omgeving. OUDE NIEDORP. WIERINGEN. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Doodgestoken. I Donderdag 19 December 1929. SC H AC 72ste Jaargang No. 8583 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag. Donder dag en Zaterdag. Bij Inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomcnd nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers G cent ADVER1 EN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bcwijsno. inbegrepen). Grootore lettors worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Gistermorgen is de winterzitting van de provin ciale staten van Noordholland in de Statenzaal te Haarlem voortgezet. In behandeling kwam een voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het gemeentebestuur van Landsmeer, om een uitkeering voor kosten van onderhoud te verleenen, gelijkstaande met het bedrag dat de gemeente zou ontvangen indien de weg, loopen- de van den Waterlandschen zeedijk af naar de grens der gemeente Ilpendam en Landsmeer op het wegen plan zou zijn geplaatst. De heer Ankersmit (s.d.a.p.) heeft den indruk dat deze weg niet zoo zeer voor steun in anmerking komt; andere wegen komen hiervoor eerder in aanmerking. Spr. constateert een meevaller voor de provincie wat de uitkeering uit het wegenfons betreft. Dit zou voor Ged. Staten aanleiding kunnen zijn om bij het ver leenen van bijdragen als deze een ruim standpunt in te nemen. De heer Spier (a.r.) zeide, dat een goede gemeente lijke weg, die het verkeer tot zich trekt, ook door auto's en dergelijke stukgereden zal worden, maar daar krijgt men geen vergoeding voor. De heer Koster (v.d.) vroeg meer tegemoetkoming aan de gemeentebesturen wegens de hooge lasten in het onderhoud aan de wegen verbonden. Spr. wensch- te een centrale commissie voor wegenbeheer. De heer Dc Vries (s.d.a.p.) meende dat men niet af wijzend moest staan tegenover het verzoek van de ge meente Landsmeer. Deze gemeente heeft zich offers getroost door het onderhoud van de wegen. Eenige L welwillendheid van Gedeputeerde Staten mag daar wel tegenover gesteld worden. Spr. sloot zich behou dens een klein verschil aan bij de woorden van den heer Ankersmit, De heer Kooiman (Ged. Staten) zeide dat de weg in Landsmeer niet op het wegenplan geplaatst staat. Spr. wees er nadrukkelijk op, dat het advies van de com missie betreffende afwijking van het wegenplan nog geen uitspraak van Gedeputeerde Staten heeft. Over de voordracht zelf behoefde spr. niets te zeggen, daar alle leden die hierover gediscusieerd hebben tot de conclusie waren gekomen, dat de voordracht aangeno men moest worden. De voordracht werd daarna met algemeene stem men aangenomen. Vervolgens werd goedgekeurd: een voorstel tot wijzi ging van de verordening houdende beperkende bepa lingen betreffende het maken van een uitweg naar en het bouwen langs primaire wegen; een voorstel inzake het van de Provincie Noordholland overnemen van een aantal wegen voor doorgaand verkeer en het over dragen van een weg die niet voor doorgaand verkeer is bestemd, de Besstedenweg van Hoo«-n naar Enkhui zen tusschen den Nadorst en de Koepoort in Enkhui zen; een voorstel om: a. uit de opbrengst der wegenbe- lasting in 1927 in het provinciale wegenfonds een be drag te storten van f261.517.04, en b. uit de opbrengst van de wegenbelasting in 1928 in het provinciaal wc- genfonds te storten een bedrag van f 272.746.21; een voorstel om Gedep. Staten te machtigen tot het zoo noodig langs den weg van gerechtelijke onteigening in eigendom te verkrijgen van de perceelen, benoo- digd voor het graven van een kanaal van Hilversum langs Kortenhoef naar de Vecht nabij het Hemeltje; een voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de gemeente Terschelling ten behoeve van het in stellen van een onderzoek inzake de drinkwatervoor ziening van die gemeente; een voorstel tot vaststel ling van een tweede supplemcntoire begrooting van ontvangsten en uitgaven van het provinciaal electri- citeitsbedrijf voor 1929, sluitende op een bedrag van ƒ5.145.000; een voorstel tot vaststelling eener tweede Bupplementoire begrooting van ontvangsten en uit gaven van het provinciaal waterleidingsbedrijf voor 1929. Gedep. Staten stellen voor f 100.000 beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het plaatselijke buizen net. Een voorstel tot vaststelling van een eerste supple- mentoire begrooting van ontvangsten en uitgaven van de provinciale waterleidingbedrijven voor 1930. Ged. Staten stellen voor f85.000 beschikbaar te stel len voor de verbindingslijn SpanbroekAbbebroek, Een voorstel om f5500 subsidie te verleenen ten be hoeve van het restaureeren van het kerkgebouw en de pastorie van de oud-katholielce gemeente Zaan dam; een voorstel tot vaststelling van een derde sup- plementoire begrooting der provinciale uitgaven en inkomsten voor den dienst 1928, tot het aangaan van een gcldleening en tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven voor den dienst 1929. De zitting was hiermee geëindigd. BURGERVLOTBRUG. Woensdag ,had ten overstaan van Notaris S. W. We- gener Sleeswijk de verkooplng plaats van verschillende vaste goederen in 't lokaal van den heer P. S. de Nijs. 1. Huls te St Maartensvlotbrug van wijlen den heer C. Broekhuizen, kooper Mej. wed. M. Bakker te Petten voor f 890. 2. Huis met kapberg, diverse boeten en weiland, in den Pettenerpolder, groot 1.93.50 H.A., eigendom van den heer J. van Lente Sr., kooper de heer Jn. Dalenberg te I Burgervlotbrug voor f 4278.96. 3. Welland in den Pettenerpolder groot 3.04.90 H.A., eigendom van den heer H. S. Eriks, opgehouden op 1f 4180.76, 4. Weiland aan de Zijper Zee-: in de gemeente Pet ten, groot 2.53.90 H.A., eigenö n den heer H. 8. Eriks, kooper de heer A. v. d. i. te Zijpe voor f 5328. —ST,-MAARTENSBRUG. Naar ons werd medcr M zal de tooneelvereenlging „Falkland" van Heiloo n len Kerstdag optreden In het lokaal Kossen alhier met hst tooneelstuk in vier bedrijven „Het Onvermijdelijke" van S. la Chapelle Roobol. Waar deze vereniging gunstig bekend staat, en zU hier reeds eerder met succes is opgetreden, vertrouwen wij, dat liefhebbers van mooi tooneelspel weer een genot vollen avond staat te wachten. ST.-MAA RTEN S VLOTBRUG. Naar wij vernemen, heeft het Bestuur van de Ver. N. en G. alhier besloten haar eerstvolgende bijeenkomst te houden op 8 en 9 Febr. a.a. Tot leden van het kiescollege der Hervormde Kerk zijn herbenoemd de heeren J. Oudendijk, C. Zwaag, en W. Peereboom en is benoemd de heer J. van der Knaap. Evenals vele plaatsen ln de omgeving werd ook ons dorp Dinsdag met een bezoek vereerd van den welbe kenden telephaat Maloitz, die vergezeld was van den hu morist Diederichs en mevrouw Heikens, de laatste voor het muzikale gedeelte. Des namiddags eerst een auto seance door de gemeente, de geheime opdracht slaagde uitstekend, 's Avonds werden verschillende opdrachten met en zonder geleider ln het cafe Balk, door den tele phaat, soms zingende verricht. Ook met de massa-sug gestie had hij bij enkele personen succes, vele, vooral dames, waren hiervoor bevreesd. De heer Diederichs wist het publiek aangenaam bezig te houden met het voordragen van humoristische voordrachten en het ver tellen van leuke moppen. Op verzoek zong Maloitz, als voormalig opera-tenor-zanger, schitterend een tweetal liederen. Jammer dat de opkomst niet grooter was, de zaal had voller kunnen zijn. In de gister gehouden vergadering van Hoofdlngelan den van de banne Oude Niedorp, werd de heer B. J. F. Meijer, herbenoemd als secretaris-penningmeester. Ongeval in den werkhaven te Den Oever. Woensdagmorgen gebeurde ln de werkhaven alhier een ernstig ongeluk, dat naar omstandigheden nog goed is afgeloopen. Verschillende arbeiders waren bezig met behulp van den grooten mQtorbok „Gier", aan het de- monteeren van den pl.m. 30 M. langen arm van den keileemtransporteur. M.U.Z. F. 3. De transporteur moest voor transport gereed gemaakt worden. Plotseling brak echter bij het hijschen door den bok „Gier" de arm mid dendoor. Een der arbeiders werd door het vallende stuk ernstig aan het hoofd gewond, doch niet levensgevaar lijk. Hij moest zich direct onder geneeskundige behan deling stellen. Het mag een wonder genoemd worden dat de man er nog zoo is afgekomen, daar toch de geheele arm van den transporteur uit ijzer en staal bestaat DEN OEVER. Toen j.1. Dinsdag een grondarbeider bij den heer Van der Valk, op den dijk bezig was werk te verrichten, kwam hij met een staaldraad van een daar werkenden baggermolen in aanraking en wel zoodanig, dat de man zijn enkel brak en de kuit ontvleeschd werd. Dezelfde persoon, Jacobus Dirks geheeten en uit Noord-Brabant afkomstig, brak van 't voorjaar ln Januari zijn linker been en heeft een half jaar in het hospitaal gelegen. Hij is er heden weer heen gebracht met het gebroken rech terbeen. De man is dus wel allesbehalve fortuinig. Naar men ons meedeelt, zullen de werkzaamheden bij de N.V. M.Ü.Z., behoudens vorst natuurlijk, half Februari weder aanvangen. Evenals hüt vors c jaar heeft zich ln onze gemeente een comité gevormd onder leiding van Dr. Ven Heste ren, tot het verkoopen van Kinderzegels. Enkele dames zullen bij alle ingezetenen rondgaan, dus wordt het zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt en een reis naar het postkantoor wordt hierdoor bespaard. De kinderzegels zijn iets duurder, zooals bekend is, dan de gewone zegels en deze meerdere opbrengst zal bestemd zijn voor het hulpbehoevende kind, onverschil lig welken Godsdienst en onverschillig van welken gees telijken of lichamelijken aard hunne afwijking ook mo ge ijn. We hopen, nu ook weder evenals vorig Jaar op aller medewerking voor dit zoo nuttige doel. Mevrouw Klantde Moor zal gaarne bereid zijn na dere inlichtingen te verschaffen aan de dames die zich met den verkoop willen belasten. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Geboren: Martinus Henricus, zoon van Antonlus Pe trus Pronk en van Catharina Antonia Vlugt. Nicolaas Jocobus, zoon van Jacob Mooij en van Joharma Wllhel- mina van Baar. Margaretha Geertruida, dochter van Teunis Lagerbrug en van Eilsabeth van Garderen. Theo- dora Catharina, dochter van Jacobus van den Berg en van Catharina Maria SteL Jan, zoon van Cornells Hout- kooper en van Elisabeth Jacoba van der Ham. Cor- nelis, zoon van Wilhelmus Ligthart en van Catharina Maria Mosch. Theodorus Petrus, zoon van Andreas Boe kei en van Catharina de Groot Grietje, dochter van Jan Zwaan en van Antje de Graaf. Ondertrouwd: Cornelis Nannes, oud 40 jaren, tuin bouwer en Johanna Cornella Pronk, oud 39 jaren, zon der beroep, beiden won. te Warmenhuizen. Gehuwd: Cornelis Rozendaal, oud 27 jaren, tuinbou wer en Elizabeth Adriana Pronk, oud 27 jaren, zonder beroep, belden won. te Warmenhuizen. Cornelis Nannes, oud 40 jaren, tuinbouwer en Johanna Cornelia Pronk, oud 39 jaren, zonder beroep, beiden won. alhier. Overleden: Wilhelmus Henricus Mosch, oud 1 jaar, zoon van Cornelis Mosch en van Anna Sophia Woes- tenburg. Afra Lingerak, oud 33 jaren, echtgenoote van Franciscus Antonius Legdeur. Aaltje Mul, oud 81 jaren, wed. van Jan Molenaar. Demonstratie-avond van den heer v. d. Volkere voor het Departement tot Nut van 't Algemeen te Warmen huizen. Vol verwachting waren velen weer opgegaan naar de kolfbaan van den heer Slikker,, want ver scheidene herinnerden zich nog den moolen avond van het vorig jaar, toen de heer v. d. Volkere zijn mooie demonstraties deed zien met vloeibare lucht Ook nu weer zijn allen zeer voldaan huiswaarts gekeerd. Het blijft toch altijd een waar genoegen om de demonstra ties van dezen zeer bekenden natuurkundige bij te wo nen. Dezen avond demonstreerde hij de draadlooze telegrafie en draadloos licht Zijn proeven op dit ge bied, het laten rinkelen van een bel en het laten bran den van een lamp op afstand, gelukten volkomen. Als men ziet hoe hij met zijn experimenten dit alles tot stand brengt is schitterend mooi. Men weet dat hij deze tot stand brengt, door in de stroomleidingen van bel en lamp een buisje met metaalvijlsel te schakelen, de detector, die, zooals v. d. Volkere dat noemt, tot coheri wordt door ergens een electrischen vonk te la ten overspringen. Het verschijnsel laat zich verklaren door een weerstandsvermindering, die in het metaal vijlsel optreedt, waardoor de stoomkrlng gesloten wordt en de bel gaat rinkelen en de lamp gaat branden. Men weet niet wat meer te bevorderen valt zijn buitengewone leerzame voordracht dan wel zijn humoristischen betoog trant en populair-bevattelijke wijze van toelichten. Voorts de manier, om door enkele grapjes en voorbeelden het publiek zoo mee te laten denken en dan door handig gestelde vragen de aandacht nog intensiever wordt De voorzitter, Ds. Zillnger Molenaar, bracht bij het eindigen namens allen aan spreker zijn hartelljken dank voor dezen moolen avond en den wensch uitsprekende, om den heer v. d Volkere nog eens in onsmidden terug te zien. BESTELLERS P.T.T. De Gewestelijke Vakgroep Bestellers P.T.T. ln Noord- Holland beneden het LJ van den Centralen Bond van Nederlandsche Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, (C.B.P.T.T.), kwam 15 December j.1. In zeer druk be zochte vergadering, te Alkmaar bijeen. Op deze bijeenkomst werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De Gewestelijke Vakgroep Bestellers ln Noord-Holland beneden het IJ, in uitstekend bezochte vergadering bij een op 15 December 1929 te Alkmaar; spreekt haar ontevredenheid uit over het feit, dat dc bestellers nog steeds bulten het Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke Rijksambtenaren staan; constateert, dat de bestellers nog altijd een 8% uri- gen werkdag hebben met vroege en late diensten, een 51-urigen werkweek met om de 2 of 3 weken dienst op Zondag, soms gedurende 3 4 uren, waarbij meermalen 2 keer per Zondag ln dienst moet worden gekomen, ter wijl in de vrije bedrijven in zeer vele gevallen 8 uur per dag en 45 uur per week wordt gearbeid; stelt vast, dat de bestellers nog steeds te zware rijwiel diensten verrichten; dringt er bij het Bondsbestuur van den CB.P.T.T. op aan, met alle ten dienste staande middelen hun werkge ver te overtuigen, dat hun recht moet worden gedaan en besluit deze motie ter kennis te brengen van den heer Directeur-Generaal, het Bondbestuur en te publiceeren in de pers en gaat over tot de orde van den dag. KOLHORN. Door den heer Langedijk, gep. veldwachter, ls een zoekgeraakt motorrijwiel opgespaard. OUDKARSPEL. Naar wij van den secretaris der Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" vernemen, heeft de kooltelilng haar be slag gekregen. Het resultaat luidt als volgt: 320 wagons roode kool, 110 wagons gele kool, 385 wa gons Deensche witte kool, 30 wagons uien, 10 wagons peen. Naar wij vernemen Is er a.s. Vrijdag 20 Dee. ten be hoeve van de Bazar D.T.S. een vergadering van Bestuur en Commissieleden, in het café van C. Jansen te Oud karspel. De Kerstvacantie begint alhier den 23sten Dec. a.s. na afloop der lessen. NOORDSCHARWOUDE. Vrijdagavond om 8 uur komt de gemeenteraad ln openbare vergadering bijeen. INVENTARISATIE NOORDERMARKTBOND. Inventarisatie van stapelgroenten bij den Noorder- marktbond per 16 December 1929. Wagons a 10000 K.G. Vereeniglng Rood Geel Deen Uien Peen Tuinbouwbelang, N.-S. 299 178 350 58 27 L.T.B., 't Veld 145 12% 87 7 2% L.T.B., Langendijk 350 66 328 45 29 Sint-Maarten 119 13 186 30 5% Waarland en Omstreken 59 4 50 314 5 Nieuw Leven, H.H.-W. 131 65 251 1014 5 H.-Hugow. L.T.B., 137 49 248 13 10 De Eendracht, Oudk. 320 110 385 30 10 Harenkarspel, Oost 278 19 206 11 13 N.-NiedorpWinkel 60 10 75 2 1% Anna-Paul.-Wieringerw. 37 3% 44 10 Totaal 1929 1925 530 2200 220 108% of 4983 wagons Totaal 1928 1569 725 1546 133 69% of 4043 wagons Totaal 1927 1018 468 1443 77 29 of 3035 wagons Deze cijfers spreken voor zichzelf. BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie der Stapelproducten van de Langen- dljker Groenten-Centrale. Op 15 Dec. 1928 was aanwezig: 962 wagons roode kool, 835 w. gele kool, 1341 w. Deensche witte kool, 201 w. uien, 49% w. peen, totaal 3388% wagon. Op 15 Dec. 1928 bedroegen deze voorraden: 792% w. roode kool, 1183 w. gele kool, 735 w. Deensche witte kool, 125 w. uien, 31 w. peen, totaal 2866% w. Hieronder is nog niet begrepen de gemeente Oter- leek, welke nog geen opgaaf heeft gedaan. Het vorig jaar was daar de hoeveelheid met elkaar 50 wagons. WOONHUIS VERKOCHT. Het woonhuis aan de Laan, van onze vroegere plaats- genoote, mevr. de wed. G. Muijs, thans te Arnhem, Is verkocht aan den bewoner, den heer C. A. Waiboer. PATSY. Met Kerstmis komen in het Noordhollnndsch Kof fiehuis, zooals wij reeds hebben meegedeeld, De Ver- eenigde Schouwspelers met Patsy". De Dredascho Crt. schrijft over stuk en opvoering het volgende: Onder leiding van Pierre Mols hebben de Ver- ocnigde Schouwspelers een vermaardheid verwor ven, welke nog altijd wassende is. En terecht. Dit ondernemende artistieke en consciëntieus wer kende ensemble verdient zulks alleszins. Dat werd gisterenavond weer bewezen, met de keurig verzorg de en succesvolle opvoering van „Patsy", een genoe- gelijk spel in drie bedrijven uit het Kngelsch be werkt door mevr. Enny Mols de I.eeuwe. Jammer dat de Concordinzaal niet beter bezet was; spel en spelers hadden moer waardering verdiend. De thuisblijvers hebben veel gemist; alleen het kos telijke spel van mevr. Enny Mols de Leeuwe in do titelrol was al de moeite waard, om de „Schouwspe lers"' achter het voetlicht te zien. Op verrassende en imponeerende wijze wist deze alzijdige, talentvolle actrice „Patsy'' tot levende werkelijkheid te br»Mi- gen en elke nuance van het karakter dezer rol met kleur en verve te vertolken. Patsy is het verschop pelingetje in het moderne gezin, maar heeft het gou den hartje, waarmede „alles"' overwonnen wordt. De tegenstelling is haar hnrtelooze zuster Grace die. door Ma ondersteund, hengelt naar fortuin er. een man. Allerlei genoeglijke, maar soms ook tragi sche conflicten, ontstaan door dit tweetal. Deze zijn in een vlot tempo en in een uiterst, verzorgd sa menspel door de Schouwspelers voor het voetlicht gebracht. Pierre Mols on J. Timrot waren naast Mevr. Minny van Ollefen en Mies Vink de hoofdvertolkers, die Patsy tot een waar succes hebben gemaakt. De aan wezigen waren enthousiast over deze goede vertoo ning en gaven daarvan door een hartelijk applaus zoowel bij „open doek" als aan het einde, overduide lijk blijk. Drama te Rotterdam. Koopman te Rot terdam door messteken gedood. De ver moedelijke dader reeds gearresteerd. Gisternacht heeft zich aan het Noordplein te Rotter dam een drama afgespeeld, waarbij een koopman, da 55-Jarige W. D. Timmermans, met een dolkmes in het zitvlak en in den bovenarm is gestoken. Waarschijnlijk is in den bovenarm een slagader geraakt zoodat de man tengevolge van bloedverlies is overleden. De zaak heeft zich als volgt toegedragen. Gisternacht omstreeks kwart voor één zijn twee man nen gekomen in den vischwinkel van P. T. aan de Weste Wagenstraat no. 11 alhier, om bokking te koopen. Zij werden geholpen door een 16-jarJg zusje van den winke lier. De mannen, die belden beschonken waren, bezigden minder nette uitdrukkingen tegen het meisje, waarop de winkelier en zijn vrouw ook in den winkel kwamen en den mannen verzochten heen te gaan. De mannen gingen Inderdaad naar bulten, maar een hunner zei: „Nou, kom er dan maar uit". Aan dit verzoek is niet voldaan. Terwijl de mannen nog buiten stonden, kwam van de Raamburg de 55-jarlge koopman W. D. T. de vader van den winkelier, aanloopen. Hij hoorde den twist en toen hij merkte, waarover het ging, zei hij tegen de mannen, dat het geen pas gaf, een meisje van 16 jaar „in de ma ling" te nemén. Hierover ontstond weer twist tusschen hem en de beide mannen. Volgens een van de getuigen heeft een van de mannen daarop een mes getrokken en daarmee T. in het zitvlak en in den rechter bovenarm, gestoken. T. riep: „Ik ben gestoken" en liep weg in de richting van de Hofstraat. Daar is hij bij de brievenbus van het postkantoor op de stoep gaan zitten, waar hij even later, door een besteller is gevonden. Deze waar schuwde dadelijk den geneeskundigen dienst, die den man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overbracht Bij aankomst aldaar, bleek de man reeds tengevolge van het vele bloedverlies te zijn overleden. Vermoedelijk is in den rechterarm een slagader geraakt. Inmiddels waren de winkeliers en enkele omstanders de beide mannen nagegaan, van wie de een de ver moedelijke dader naar den Coolsingel ging, waar hij door een paar agenten is gearresteerd. Hij is in den post aan de Raadhuisstraat opgesloten. Bij fouilleering ls een bebloed dolkmes op hem gevonden. Hij ontkent de steken te hebben toegebracht en zegt het mes van een onbekende te hebben afgenomen tijdens den twist Onmiddellijk heeft de inspecteur van den justitieelcn dienst in de eerste afdeeling. de heer E. W. Beekman, den verdachte en een aantal getuigen gehoord. De klee- ren van het slachtoffer, dat op het Noordplein heeft ge woond, en het dolkmes zijn in beslag genomen. Een van de getuigen heeft nog verklaard, dat vóórdat er is gestoken, het slachtoffer den verdachte een klap heeft gegeven. De verdachte heeft bij zijn verhoor voorts gezegd, dat hij zich vrijwel niets meer kan herinneren van hetgeen gebeurd is. In aansluiting op bovenstaande berichten kan nog worden gemeld, dat op de handen van den vermoedeüj- ken dader den opgesloten 48-jarigen koopman H. v. d. Z. bloedsporen zijn aangetroffen, en dat hij een kleino versche snijwond aan den linkerpink heeft. Hij heeft het in beslag genomen dolkmes herkend als te zijn zijn eigendom. Voor het overige beweert hij zich niets te kunnen herinneren omdat hij beschonken is geweest.

Schager Courant | 1929 | | pagina 1