Krachtvoederkoek T.D. ALVOEDERKOEKDUYVIS N.V. Oliefabrieken T. DUYVIS Jz. Binnenlandsch Nieuws. KOOG AAN DE ZAAN - LEEUWARDEN Do Coöp. Zuivelfabrieken. i'4 en f 15 onder 10; Aug. 8 assurantie 5 beesten ƒ10 9; Aug. 12 loon arbeiders f204 4; Aug. 12 loon knechts 151, waarvan 142 onder 4 en 19 onder 10; Aug. 14 dekgold 2 koeien f8 9; Aug. 14 sproeipoeder aardappelen f40 6; Aug. 15 1 vat machineolie C. Wit f30 8; Aug. 16 2 jonge varkens D. Bruin 1S0 14; Aug. 16 100 K.G. bindtouw G. Koning f70 8; Aug. 19 smetpoeder tarwe f 4 6; Aug. 19 loon arbeiders 1124, waar van f118 onder 4 en f6 onder 10; Aug. 19 loon knechts 151, waarvan f48 onder 4 en f3 onder 10; Aug. 21 vracht machineolie 11.50 8; Aug. 22 500 K.G. mais C. Boer 170 9; Aug. 26 loon ar beiders 1114 4; Aug. 26 loon knechts 151, waar van 1 -48 onder 4 en 13 onder 10; Aug. 28 300 K.G. panrdebooncn G. Boer 142 8; Aug. 28 beursbe- zook 11.50 10; Sept. 1 telefoongesprekken Aug. f 1.50 10; Srpt. 2 touwwerk G. Koning 115 8; Sept. 2 loon arbeiders 1136 4; Sept. 2 loon knechts 151, waarvan f42 onder 4 en f9 onder 10; Sept. 4 rente hypotheek V2 jaar a 5 f 1.500 11; Sept. 5 post zegels, postpapier f2.50 10; Sept. 9 loon arbei ders f 144, waarvan f 140 onder 4 en f4 onder 10; loon knechts 151 4: Sopt. 12 grint voor oprijlaan 121 10; Sept. 14 100 klaverruiters W. Smit 170 10; Sept. 14 reparatie graanmaaier f24 8; Sept. 16 loon arbeiders f125, waarvan f120 onder 4 en f5 onder 10; Sept. 16 loon knechts f51, waar van f45 onder 4 en f6 onder .10; Sept. 18, 2 kalvpren f 70 14; Sept. 19, benzine W. Bloemhof, f 18 7; Sept. 23, loon arbeiders f149 4; Sopt. 23, loon knechts 151, waarvan 139 onder 4 en f 12 onder 10: Sept. 25, assurantie inventaris 184 10; Sept. 30, 4 hietenrieken 16 7; Sept. 30, loon arbeiders 1156 4; Sept. 30, loon knechts 151, waar van f 45 onder 4 en f 6 onder 10; Oct. 2, 8 wagons mest C. Geel 130 6; Oct. 4, lidmaatschap Lnndb. Mij.. 120 10; Oct. 7. loon arbeiders 1187 4; Oct. 7, loon knechts f51 4; Oct. 9, castreeren 2 veulens f 10 12; Oct. 11, rekening schilder 1180, waarvan f40 on der 10 en 1110 onddr 15 Oct 14, loon arbeiders f 168 4; loon knechts 151, waarvan 148 onder 4 en 13 onder 10; Oct. 18, assurantie paarden f 189 8; Ocl. 21, loon arbeiders 1164 4; Oct 21, loon knechts f51, waarvan f45 onder 4 en f G onder 10; Oct. 24, polderlasten f 189 10; Oct. 26, beursbezock f 1.75 10; Oct. 28, loon ar beiders 1133 4: Oct. 28, loon knechts 151, waarvan 145 onder 4 en 16 onder 10 Hiermede zijn wij klaar met het eerste halfjaar. Het tweode zullen wij uitstellen tot een volgende les. Het is toch nl een heel geschrijf en getel. Wat dit laatste betreft, zal ik de bewerkers een steuntje ge ven. iUt de totaalsom in kolom 3 komt tot nu toe uit 114.810.81. Wat er uit do afzonderlijke kolommen komt, neen dat zeg ik niet. Dat moeten de cursisten zelf imaar eens uitrekenen en hun antwoorden in den loop der volgende week weer doen toekomen aan de Redactie der Schager Courant. Op een ding wil ik nog eens wijzen. In deze boek houding worden de kosten van het huisgezin geheel buiten de bedrijfsboekhouding gehouden. Een huis gezin is een intieme zaak, waar een buitenstaander niet in behoeft te neuzen. Daarmede wil ik niet be weren dat het niet noodig is om de uitgaven voor het huisgezin niet te noteeren. Zeer zeker is dat noo dig, doch een apart boekje, waarin niemand een oog behoeft te slaan, is daarvoor voldoende. Ook staan in deze boekhouding geen gelden welke men plaatst op de boerenleenbank en worden ook niet vermeld de gelden die men daar uit het tegoed weer opneemt. We kunnen volstaan met het saldo van dit boekje te raadplegen als we onze kas opmaken Stel dat wij in een half jaar aan ontvangsten hebben 118.000, aan uitgaven volgens het kasboek f 14.000, Dan zou er in kas moeten wezen f 4000. In het huishoudboekje staat vermeld, dat de uitgaven hebben bedragen f ISOO en dat op de boerenleenbank een saldo te goed is van f 1200. Dan behoort er aan baar geld in de kas te we zen 1000 gld. We kunnen ons dus best redden zon der deze uitgaven te vermelden in het uitgavenkas- book. In de vorige les besprak ik de manier om het loon te noteeren volgens de dagen en uren die in een ze ker gewas zijn gewerkt. De noteering hiervan had meer betrekking op de losse arbeiders. Doch ook voor do vaste knechts is het noodig een specificatie to maken van het door hen verrichte werk, ten einde dit op dezelfde manier als bij de arbeiders over de verschillende gewassen te kunnen verdoelen. Op be paalde tijden van het jaar, wanneer er weinig werk op het land door de knechts verricht wordt, zal een groot deel van het loon gerangschikt moeten worden onder de algemeene onkosten. Ten einde een zoo juist mogelijke verdeeling van het loon te verkrij gen, zal het ook voor de knechts noodzakelijk zijn loonkanrten bij te houden. We willen verder ook de kosten van het paardewerk berekenen, m.a.w. we wil len weten hoeveel het kost, als men een dag met een of twee paarden op het land werkt. Een ruwe schat ting van de kosten voor een paard in een geheel jaar is voldoende bekend. Een paard kost ongevper aan onderhoud de gemiddelde opbrengst van 1 H.A. ge wassen, zegt men dan. Doch deze taxatie is toch op geen stukken na voldoende. En nu we toch een goe de boekhouding bespreken, moeten wij dit ook eens nader uitwerken. Om deze berekening mogelijk te maken, is het noodig, dat we weten, hoeveel dagen de paarden per jaar werken. Daarom is het noodig hiervan iedere weck in het loonboek een aanteeke ning te maken In deze notitie wordt het aantal dn gen, dat de paarden gewerkt hebben, herleid tot een totaal aantal dagen voor 1 paard. Als voorbeeld voor zoon berekening moge het onderstaande staatje dienst doen. Week Naant Werkzaamheden Uren of dagen Uur- of dagloon Totaal loon Man gels Aard appelen Alg. on kosten Suiker bieten 7-14 Mei M. Brommer P. Lacker D. Prater 1 dag 2 paarden man gels zaaien 4 dagen 1 paard aard appelen aanaarden 1 dag schuurwerk 5 dagen 1 paard bieten wieden 1 dag schuurwerk J dagen schuurwerk 6 6 6 f 3— 3.— 2.50 f 18. 18. 15. f 3.- f 12.— f 3.- 3.- 15.- f 15. f51. f 3— f 12.— f21. f 15. Aantal dagen pnardenwerk: 1 dag 2 paarden 2. d. 1 prd. 4 dagen 1 paard 4 d. 1 prd. 5 dagen 1 paard 5 d. 1 prd. Totaal 11 d. 1 prd. Als we ook dit hebben overdacht en er onze op- en aanmerkingen over hebben gemaakt, zullen wo een volgende maal nog wc! eens op deze zaak terug ko men. Velen zullen deze methode wel wat omslachtig vinden en weinig liggende op het terrein van een landman, die toch wel wat anders te doen heeft, dan geregeld met de pen om te gaan, dit verandert toch niets aan de zaak, dat men alleen door goed boek te houden de meest juiste gegevens kan verkrijgen be treffende de rentabiliteit onzer bedrijven. Tot een volgenden keer dus. S. V. IR. J. W. ALBARDA. De ongesteldheid, die den voorzitter van de Soc.- Dem. Tweede Kamer-fractie ir J. W. Albarda reeds eenigen tijd belet de zittingen der Tweede Kamer bij te wonen en zijn andere werkzaamheden buitenshuis te verrichten, is een gevolg van een val op 5 Decem ber, waarbij hij zijn linker dijbeen brak. Hoewel het genezingsproces vordert en de gezond heidstoestand van den heer Albarda overigens niets te wcnschen overlaat, zal het toch eenige weken du ren vóór hij van de govolgen van zijn val geheel hei- steld zal zijn. BLOEDVERGIFTIGING. Een dame uit Alkmaar krabde Zondag per ongeluk een klein puistje open. Er deden zich verschijnselen van bloedvergiftiging voor. Maandagavond is zij naar het ziekenhuis gebracht en daar is zij thans over leden. gen. Zo huiverde cn Instinctmatig school ze dichter naar Hubert toe. Hij koerde zich om en zag toen ook nog net het on heilspellend gezicht van den kantoorklerk „.Is dat niet de klerk van je vader?" zei hij. „Eigen aardig type!" „Hij jaagt me altijd schrik aan," mompelde Vanessa verlegen. „Hij ziet er net uit of hij niet goed bij zijn ver stand is maar Papa zegt, dat je hem absoluut kunt vertrouwen." Hubert had gezien, hoe 's mans oogen schitterden van woesto bewondering en vol verachting zei hij dat dan ook. Vanessa ging kaarsrecht zitten, al de trots der Mon- tanianl's en heel haar klasse-vooroordeel kwam in op stand. „Een bediende mij bewonderen!" Toen herinnerde ze zich alle goede deugden, die haar ingeprent waren, van Christelijke naastenliefde en ne derigheid en ze bloosde. Hubert lachte zacht. Ze was eenlg mooi en had veel meer karakter dan hij ooit gedacht had. Eensklaps begon hij er belang in te stellen, wat er wel uit haar zou kunnen groeien. Ook kwam lilj voor do eerste maal on der de bekoring van hare nabijheid Er hing een zacht parfum van roode rozen en toch was haar bouquet wit Herinneringen drongen zich aan hem op „Je hebt eon wonder goede odeur", zei hij. „Ja, het is een echte rozengeur Papa heeft het voor me meegebracht uit Bulgarije essence, ln van die vreemde, motalen doosjes Met één fleschje doe je jaren." Hij vond, dat het goed bij haar paste de reinheid eoncr roos. Toen beheerschte hy zich weer, was woedend op zichzelf, omdat hij besefte, dat hU belang begon te stellen in ecne jonge vrouw, die hy alle reden had te verachten en die maakte dat hy niet zonder zelfverwyt aan eigen daden denken kon. Dit huweiyk was hem op gedrongen cn hy zou wel zorgen, dat het geen gevoels kwestie werd. Maar voor ze de deur van hun huls in St James's Street bereikten, kwam hy tot de ontdek king, dat hy vechten moest tegen het verlangen haar in zijn armen te nemen. Toen Vanessa In haar koel, weelderig bed lag, wilde de slaap niet komen. Er was iets nieuws In haar le ven gekomen wat het was, wist ze niet Hubert had haar ln de hall yskoud goeden nacht gezeg eigen lijk moest ze verdrietig wezen maar dat was ze niet Ernstig ongeluk bij Zwolle. Auto met 10 stuks vee op dea onbewaak- ten overweg door den trein gegrepen. Een man en enkele dieren gedood. Donderdagochtend vertrok een vrachtauto van H. J. Klosse uit Ommen naar Zwolle. De auto was ge laden met tien stuks jong vee; de eigenaar hiervan, de heer v. d. Hoek, en de 45-jarige M. de Haas, even eens uit Ommen, reden mee. Omstreeks halfnegen was men bij den onbewaak- ten overweg naby Dalfsen. Ten gevolge van den mist bemerkte de chauffeur niet ,dat een sneltrein uit de richting Dedemsvaart naderde. Zoodra hij het gevaar zag, gooide hij het stuur om, doch hij kon niet meer vorokomen, dat de auto door den trein gegre pen en meegesleurd werd. De heer De Haas werd er uit geslingerd, kwam onder den trein terecht en werd geheel verbrijzeld. De bestuurder Klosse en v. d. Hoek waren op hun plaats biyven zitten en bleven vrijwel ongedeerd; alleen eerstgenoemde kreeg een lichte hoofdwonde. De marktauto werd geheel ver Ze voelde zich alleen erg opgewonden In het donker strekte ze de armen uit en riep hardop: „Ik hou van je"! Toen verborg ze beschaamd haar hoofdje in de lakens. Want het huweiyk was natuuriyk niets anders dan één enkele ceremonie en waariyk hoogstaande menschen moesten hunne gevoelens weten te bedwingen. Hubert was naar de Turf Club gegaan, omdat hy het niet aandrufde, met zyne gedachten alleen te zyn. Hierna zagen ze elkaar de eerste dagen alleen aan de maaltyden toen werd Hubert naar Wales geroe pen voor eene vergadering over de mynen en bleef een week weg, gedurende welken tyd Ralph Dangerfield de bruid beter leerde kennen. Vanessa voelde zich dade lijk tot hem aangetrokken zyn kalm geduld en zyn vriendeiyke, bruine oogen boezemden haar vertrouwen in. Hy was ln deze nieuwe wereld, die ze was binnen getreden, de eenige, die oprecht vriendschappeiyk was, die haar scheen te begrypen en voor wien ze zich niet ln acht behoefde te nemen. Op een middag zaten ze samen ln het Park geheel afgezonderd van de menachenmenigte, die daar rondwandelde en zonder dat ze er zelf erg ln had, wist Ralph een byna volmaakt beeld van haar melsjestyd van haar te krijgen van dat tydperk. overvol met hooge muren die haar van het werkeiyke leven afsloten en waarin iedere gevoelsuiting haar was ontzegd. „Wanneer zag Je Hubert voor het eerst?" vroeg Ralph ten slotte. „Hy is er echt een kerel naar, om dadelyk door een meisje te worden opgemerkt" Vanessa bloosde verrakkeiyk. „In de Opera by „Madame Butterfly" en den volgenden dag vertelde Papa my, dat hy om myne hand had gevraagd." Een oogenblik zat Ralph stom verbaasd, zyn vermoe den was dus Juist geweest Zy had geen schuld aan het gebeurde. En ze koesterde blijkbaar romantische gevoelens voor Hubert ze bloosde zoo echt ouder- wetsch. ,,'t Is wel hard voor meisjes, dat ze hierin altyd den wil harer ouders moeten volgen," ging hy voort als was dit de gewoonste zaak van de wereld, ln plaats van iets' ongehoords. „Maar ik geloof niet dat het zoo'n vreese- ïyke straf zal wezen, met Hubert getrouwd te zyn," en hy glimlachte sympathiek. Vanessa was geen zottinnetje. Ze wierp een snellen blik op hem haar begrip was verbazend vlug gewor den in die veertien dagen, die ze nu in de groote wereld MURWE vervangt Lijnkoek volledig, doch is veel lager in prijs, Garantie 45 °/0 eiwit en vet. KRACHTVOEDERKOEKJES MET SUIKER T. D. MURWE Garantie 30°/, eiwit en vet. Gehalte zetmeelachtige stoffen ca. 44 °/0. ALVOEDERKOEKJES MET SUIKER T. D. Vraagt gratis toezending Brochure met Voederrantsoenen; U kun! op Uw voederrekening veel besparen! nield. Het vee lag langs de rails Twee dieren waren op slag dood, vier andere moesten later worden af gemaakt In den trein bevond zich een wachtmeester der marechaussee, die onmiddellijk uitstapte. Spoedig kwamen ook de officier van justitie uit Zwolle cn de burgemeester van Zwollerkerspel ter plaatse tot het instellen van een onderzoek. AFSCHAFFING DER PAARDENKXARKT TE 's GRAVELAND. Na een bastaan van 280 Jaar. In de Donderdagmorgen gehouden raadsvergade ring van 'sGraveland in het Gooi, is besloten de paardenmarkt, welke sedert 1669 bestaat, af te schaf fen. TÜSSCHEN EEN WINCH BEKNELD. Aan boord van den in de Visschershavén te IJmui len liggenden Duitschen stoomtrawler S.D. 107 is bij het lossen der lading visch, de machinist met zijn hand tusschen de winch bekneld geraakt, waardoor dit lichamsdeel ernstig verminkt werd. GOEDKOOPE TREINEN OP ZONDAG. net Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat op Zondag 8 December een aantal extra treinen van Amsterdam naar Haarlem en van Amsterdam naar 's Gravenhage hebben gcloopen le gen verlaagd tarief? Zoo ja, hoe is deze handelwijze van de spoorweg directie overeen te brengen met de uitdrukkelijke verklaring van den minister, afgelegd in de Tweede Kamer van 15 November, dat het rijden van goed- lcoope treinen op Zondag door de regeering zeker niet mag worden uitgelokt, en dat, voor zoover het plaats heeft, bevorderd zal worden, dat hieraan een einde komt? DIphteritus te Arnhem. ONGEVEER NEGENTIG JEUGDIGE BACILL .4- DRAGERS GEÏSOLEERD. In verband met een 8 h 9-tal ernstige gevallen van diphtheritus, waarbij de patiënten voor het mceren- dcel overleden, stelde dr. Overbosch, directeur van het gemeente ziekenhuis te Arnhem, een onderzoek in naar den haard dezer gevallen. Alle schoolkinde ren der stad werden onderzocht en met toestem ming van B. en W. werden de jeugdige baccilleu dragers in de barakken en het daartoe gereserveerde schoolgebouw aan het Roermondsche Plein ter obser vatie opgenomen, tegen met 50 pet. verminderde ver- pleegkosten. Het aantal dezer bacillen-dragers (allen kinderen) beloopt 80 tot 90. De gezinnen, waarin bacillendragers verkeerden, werden eveneens onder zocht. Over 5 weken hoopt men van deze maatregelen re sultaten te ondervinden, die verdere toename van het aantal gevallen zullen stuiten. verkeerde. Ze was ten slotte gaan begrypen, dat haar huweiyk niet was als andere huweiyken. Ze bracht het gesprek handig op iets anders en Ralph was te fh'nge- voelig om verder op dit punt door te gaan. Ze spraken over muziek en boeken en haar geliefd Florence. En het was Ralph, als werd hy ln de clnque cento overge plaatst en als was Vanessa een edele Florentynsche jonkvrouwe, die hy eens had aangebeden. Blijkbaar had ze nooit echt met haar eigen tijd meegeleefd Plotse ling zag hy duideiyk de geveinsdheid en de alledaagsch- held van de menschen uit zyne omgeving. Ze mocht dan de dochter van een geldschieter wezen, ze was verre weg de edelste aristocrate, die hij in heel zyn leven ooit ontmoet had. Ten slotte spraken ze over de Mon- taniani's. Het was een Florentynsche familie, die zich later ln Rome had gevestigd. „Ze wilden myne moeder nooit meer erkennen, om dat ze met Papa getrouwd was was dat nu niet dwaas van hen Papa die toch zoo groot is." Vanessa zelde dat laatste zoo onbevangen. Dus daar had ze die echt patricische trots vandaan Het meisje was een wonder, en Hubert was een ver blinde dwaas. Maar Ralph kende zyn neef te goed, om niet te weten, dat het gewoonweg onmogeiyk zou wezen, hem ronduit iets over zyne vrouw te zeggen hij moest de dingen maar aan Onzen Lieven Heertje overlaten maar intusschen zou hy doen wat hy kon. Ralph was er nooit heel zeker van geweest, hoe diep die geschiedenis met Alllce of Llncolnwood gegaan was Hubert praatte nooit over vrouwen Hy had het onbehaagiyke gevoel, dat het wel eens heel ernstig had kunnen wezen, en zou Hubert ln dat geval een hem opgedrongen en antipathiek huweiyk een genoegzame belemmering achten voor de voortzetting hunner ver houding? De toekomst zag er, wat dat betrof, niet al te rooskleurig uit Als ze van hem houdt, en hy doet haar lyden door de Duchess, houdt ze het lang uit," was ten slotte zyne overpeinzing. „Ze is zoo trotsch als Lucifer en zoo hartstochteiyk als wat." HOOFDSTUK X. By naturen, als die van Vanessa, heeft de liefde geen dagen noodig om zich te ontwikkelen. Voor het mid- den-Jull was, was haar liefde voor Hubert al tot eene alles overhccrschende pac3le geworden en als ze ln haar jeugd niet zoo'n strenge leerschool had gehad, zou En do dividend, en tantièmobelasting. Eenigen tijd geleden heeft de secretaris van den Alg. Ne l. Zuivelbond een onderhoud gehad met den minister van Financiën naar aanleiding van het feit, dat een belastinginspecteur te Alkmaar de coöp. zui velfabriek „Wilhelmina" in de Beeinster, had aange slagen in de dividend- en tantièmebelasting vanwege het melkceld, dat aan het einde van het jaar wordt uitgekeerd, nl. bet in 't begin van het jaar voor ex ploitatiekosten gereserveerde bedrag, verminderd met de gemaakte exploitatiekosten. Deze volkomen normale uitkoeringen aan de leden voor de gelever- da melk xvhs door dien ambtenaar niet alleen be schouwd ols een uitdeeling in den zin der wet op, de D.l en T.-belasting, rnanr de betrokken Rand van Beroep had dien ambtenaar zelfs in het gelijk gesteld! Thans heeft de minister van Financiën daaraan eens eri voor goed een einde gemaakt cn wel door een aanschrijving aan de belasting-inspecteurs De heer Geluk, secretaris van den Al". Ned. Zuivelbond vindt, dat deze resolutie waard is., om op het kan toor van elke coöp. zuivelfabriek in een lijstje te worden gehangen. En terecht, gezien het getob, dat nu hier, dan daar, over deze qua est io is geweest! Felle brand te Oegstgeest. Eet tloembcllcnfcodiijf van de N.V. H. Ho- mu cn Co iu de asoh gelegd. De schade op een kwart millloen geraamd. Te Oegstgeest bij Leiden heeft Donderdagmiddag een brand gewoed van buitengewoon grooten omvang, grootcr dan sinds menschen heugenis aldaar ooit is voorgekomen. Omstreeks kwart voor drie hoorden werklieden en omwonenden een hevigen knal in de bollenbcrgplaats van de N.V. II. Homan en Co., aan den Ithijngeester- straatweg, een gedeelte van den grooten weg, die Leiden met Haarlem verbindt. Tegelijkertijd zag men dat het middelste gedeelte van het gebouw in brand stond. Men gelooft, dat vonken uit den verwarmingsketel het nabij liggende hout en houtwol vlam heeft doen vatten. Het hoofdgebouw en de daarachter gelegen bollen schuur bestonden uit twee verdiepingen en het geheel was volgepropt mcf, bloembollen, meest zoogenaamd najaarsgoed, vooral gladiolen cn begonia's. Voorts waren groote hoeveelheden turfmolm, houtwol en an der pakmateriaal in de gebouwen opgestapeld. Zoodra de commandant van de Oegstgeester brand weer dit noodig oordeelde het was inmiddels twin tig minuten over drie geworden werd de Leidsche brandweer gewaarschuwd, die tien minuten na het ontvangen verzoek met de groote raotorspuit onder bevel van den commandant van de vrijwillige brand weer, bij den brand aankwam Van den aanvang af was het echter te zien, dat aan blusschen van deze vuurzee niet te denken viel. Het geheele complex van tachtig meter lengte en zestig meter breedte was één brandende oppervlak te. Naar alle zijden verspreidde zich een vonkenre- gen, die gevaar opleverde voor de omliggende pan- den. De brandweer van Leiden en die van Oegstgeest zelfs haar natuuriyke trotsch niet hebben kunnen belet ten, dat haar gevoelens zich naar buiten toonden. Hy, van zyn kant, had zich na den avond, van de voorstel ling aan het Hof, flink onder den duim gehouden en door met opzet haar nooit aan te zien, en zichzelf nooit toe te staan, na te gaan, welke gevoelens zy bij hem wakker riep, wist hy te beletten, dat zyne gevoelens zich bewust ontwikkelden. En toen gebeurde er Iets byzon- ders. Hubert had een oom, die Bisschop was, en getrouwd met de zuster zijner moeder. En Lady Adelisa Carstaris zag niet ln, dat in een modern huweiyk een aparte slaapkamer voor man en vrouw een eerste vereischte was. Ze hield geen rekening met nleuwerwetschen onzin! Hubert en zijn vrouw zouden komen logeeren in het Bisschoppeiyk Palels, ln de Cathedral Close, to Prase- minster en de groote logeerkamer, gemeubileerd ln de styi van Koningin Elizabeth, werd voor hen in gereed heid gebracht Op het grasperk voor het huls werden ze welkom ge- heeten, men dronk thee, en daarna bracht Tante Ade lisa haar in hoogst eigen persoon met koude statigheid naar hare kamer. „Hier is Hubert's kleedkamer, beste," zei ze, op een smalle deur in de eiken betimmering wyzende en ter- wyi ze de kamer uitging, voegde ze er nog aan toe „het andere vertrekje, aan do tegenovergestelde zyde, heb ik voor badkamer laten inrichten." Vanessa verstijfde. Toen wierp ze een blik op het ge laat van Madelaine, die by de toilettafel een en ander ln orde bracht. Ze zag het gezicht weerkaatst in den spiegel, en het droeg eene uitdrukking, die moeliyk te deflnlceren was. maar die hare meesteres te denken gaf en haar er toe bracht, het kleine, eiken deurtje eensklaps vastberaden te openen. In het vertrekje, zes voet in het vierkant, stond een mooie Chippendale ladenkast, een kaptafel, een wasch- tafel en één styve stoel uit dat styve tydperk meer niet Eensklaps drong er iets tot Vanessa door Waar moest Hubert dien nacht slapen Even overmeester-, de haar gevoel haar. Ze beefde zoo, dat ze nauwe- ïyks op haar beenen kon blyven staan. Alle onderdrukte! emoties der laatste weken schenen plotseling op haar los te stormen Ze werd duizelig en ging op den harden! stoei zitten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 10