Asmm mmiMOP VERMAKELIJKE KRONIEK Groot Gortbuikenburg, door DIRK Hoofdstad van Opper-Kafferstein Uw Gemengd Nieuws. Onveiligheid op de Belgische spoorwegen. Ernstig ongeluk bij Essen. Storm in de Adriatische Zee. Werkloozenreüetjas te Berlijn. Een noodlottige vergissing. Mislukte bomaanslag te Berlijn. ölifautenjacht bij Leipzig. gaven met tien stralen woter, vier stralen van de Oegstgeester motorspuit, vier aangesloten op de groo- te motorspuit van Leiden, die nabij het Oegstgeester- kanaal was opgesteld, en twee slangen np de water leiding. In hoofdzaak werd gelet op de aan de buiton- rijde staande muren. Hieraan is het o.m. te danken geweest, dat de belendende panden gespaard zijn gebleven. Van de gebouwen van de firma Homan zelf zijn niet anders overgebleven dan de sterk gehavende voorgevel aan de straatzijde en een paar zijmuren, een en ander van het hoofdgebouw Alles wat zich daar achter bevond is tot den grond toe afgebrand. De boeken uit het kantoor heeft men bijtijds in vei ligheid weten te brengen Persoonlijke ongelukken er waren ongeveer twin tig arbeiders in een ander gedeeelte dan dat waar de brand ontstond, aan het werk zijn niet voorge komen. Vooral toen de duisternis was ingetreden, gaf het terrein van den brand een fantastisch schouwspel. Bonken turfmolm, hoopen bollen, geheel in brand staande muurtjes en zijgevel, waaruit de vlammen als brandende tongen omhoog lekten, gaven prachtige lichteffecten, die soms niet weinig verhoogd werden door een achtergrond van donkere rookwolken. Van uren uit den omtrek waren nieuwsgierigen naar het terrein van den brand getogen, door de Oegstgeester politie, versterkt door rijksveldwachters, werden zij op afstand gehouden. Over de schade valt uit den aard der zaak nog wei nig te zeggen. Deskundigen taxeerden de gebouwen op f 80 000 tot f 100.000. Het houfdgebuuw was eerst twee jaar geleden opgetrokken. De waarde van den voorraad bollen enz. werd geschat op ongeveer an derhalve ton, een bedrag, dat zeker niet weinig hoo- ger zou geweest zijn, indien de huidige prijzen voor het najaarsgoed niet betrekkelijk laag waren. Eerst laat in den avond kon de brandweer in rukken. VAN DUY \IEL Junior. Vaar ster- uwe- ■ukte haar irden RIDLNDO DICERE VERUM! Waar gij de rauwe waarheid biedt; v Zoo doet het schertzend. Want... dan kwetst ge niet! XVIII. Teekenfilm voorloopig afgewimpeld - Noodlottige gevolgen van een aardbeving in Thibet. - Trui verliefd op een onbekenden radio-explicateur. - Muzikale appreciatie van Trui voor Dirks concerlbas. - Werk aan den winkel. - De Schager neemt geen blad voor den mond. - Een deftig heer in Groolgortbuikenburg. - De Paradijsvloek. - Dirk neemt FranseIte les en laat kaartjes drukken. - Vader Behel Bonsi verdient er ook wat aan. - De baard van wijlen Dr. Mensonides overtroffen. - Herzlich abscliicd von dem kleinem Windthorst. - Vruchtbare repetitie onder auspiciën van Dirk Groen, de dansmeester. - De zoon van Robert de Duivel dient, zich aan. - Het nichtje van monsieur Henri te Pantalon-Collant. - De grol van Jaap Moeijes wordt opgemerkt. - De V.V.V.V. aan brandhout gehakt. - L'oi- scaubleu wordt bewonderd. - Alsmede de historische tekkel en de bontkraag van den Vice-president. - Plechtige bijzetting van GrootgoribuikenburgsMausoleum. - Le Poilu enconnu! - Een historisch woord van den zonnekoning 'op 't juiste moment geci teerd. - Monsieur le Petil Musolini in volle werking. - Grootgortbuikenburger stieren gevecht. - Gevierd Toreador Venor Henrico Custeros. - Jammer dat de stier op stal staat. - Monsieur Baiseuses hef kroonju weel van Grootgoribuikenburgs Paleis de Diplomatique. - Appreciaties van monsieur -Geraud - Lancer de Oeillades oftewel Sjan- sies. - Geen ongepaste grappen. - Welver diende lof gebracht aan den Politierechter. - Gegronde crific on de W.G. van het jusfi- tiegebouw. - Minister Donner moet daar 'n stokje voor steken. - Zeldzame scherpzinnig heid van de Parijsche advocatuur. - Harte lijk afscheid van een eminent Franschman. - Wij zingen doploos, staande, samen de Marseillaise. - Le sjoer de Klare wordt ge serveerd. - Geheime zitting ter bestudee ring van het alcohol-vraagstuk, invoerrech ten door het keelgat) en accijncen tot be sluit. - Geen medcdeelingen aan de Pers! Mille Pardons. Mijn lieve, makke, en volgzame schapen van de etembuskudde in den kieskring Helder, Du wensch ik een gelukkig Kerstfeest en vele zoenen onder de Mlstle- toe-toel Ingevolge de aan mijn Ietwat te zwaar gerookte schatte bout. mijn allerliefste Trui (zoo ze mij in confesso heeft medegedeeld, ls ze nog nauw verwant aan de beroemde Trui van den ouwen Toetelfoet Dré, den llteraJren Brabantschen boer met zijn afgezakte bril op z'n ver kleurde stofzuiger, die ons in de Rooie Piepèr weke lijks zoo aangenaam bezig houdt met zijn leerzame brieven, smakelijk gekruid, leerrijk en gekulscht, ju weeltjes van opbouwende moraliteit en spiegeltjes van deugdzaamheid, Ingetogenheid en erbaarheld voor alle al te wufte en opdringerige vrouwen, en de onthullingen van dit verrassende geheim gaf mij bijna den moed aan bovengemelden, als boer vermomden paedagoog het schuchtere verzoek te doen, of hij deze Trui misschien voor 'n zacht prijsje van mij zou willen overnemen... Ingevolge mijn belofte dan aan mijn Trui gedaan, zou lk me deze week hebben laten kieken door den snel- teekenaar van de Opperkaffersteiner, doch door ver schillende bijkomende omstandigheden moest deze plech tigheid tot de volgende week worden uitgesteld In de eerste plaats zijn er door de seismograaf bij het Metereologisch Instituut te de Bilt (Hoe zeg ik dat, Jongelui, correct hè? Je kunt wel zien. dat het nog geen tijd is voor het morgenhapple in het Tontelhuisie) welk metereologisch instituut een zware aardbeving in het Hamalaya-gebergte registreerde, zijn er drie voortanden uit mijn nieuwe gebit gevallen en dient dus dit hiaat eerst behoorlijk te worden, aangevuld. Bovendien schijnt Trui verliefd te zijn geraakt op een der omroepers van de Radio, ik weet waarachtig niet of het Willem Vogt, Speet of Dokter van Staveren, o nee, die is voorzitter van de bioskoopkeuring, je raak met al die Hooge oom es .tegenwoordig finaal verward... Enfin... ze zit nu den godganschen dag bij de luld- spoker, draait met haar himliche blaue augen als 'n stervende kip, schenkt haar liefste marseptjnen glim lach aan dat papiere-rotdlng, zucht als 'n lekke motor band en zegt dan kwijlend: Wat 'n lieve stem heit die man. hè Dirk. Wat 'n hemelsbreed verschil met die ongesmeerde uithangborden-sepraan van jou, vent! In ieder geval, van de week geen portretzitting en da's maar gelukkig ook, want ik heb het ontzettend druk gehad voor mijn Grootgortbuikenburger gijntjea-kronlek. Nu moet u weten, en u wéét het, dat weet I k beslist, want het hoeft geaveteerd gestaan in onze Reuzeschager, het eenige nieuwsblad zonder mondblad, dat Grootgort- buikenburg visite heeft gehad van Monsieur Henri Geraud, advocaat bij het Hof van pèl te Parijs. Met dat Hof van Appèl moet jelui niet denken aan stam vader Adam met zijn appel, waar ie nuchter van moest blijven in den Hof van Eden, maar dat is een soort van Hoogerberoeprsrechtbank, je weet wel, Klunder en Teunissen, en die mesjeu Geraud is dus 'n groote Piet, waar ik, Dirk Duivel wel eens kennis mee wou ma ken. Ik heb dus direct 'n les genomen in de Fransche taal, natuurlijk, om die taal die ik vlot en vloeiend lees, spreek en versta, wat bij te plemuren, 'n paar visitekaartjes op gewapend beton laten drukken bij mijn vriend, raadsvader Bebel Eonsi, de Demosthenus der Grootgortbuikenburger Jacobijnen, zonder knikker maar met een kauwgum mi achter z'n kiezen en ik brutaal op Monsieur Henri losgetippeld. 'n Charmante oude Charmeur, niet groot, maar keurig geproportio neerd, grof maar regelmatig, krachtig geteekend, kar rakteristiek aangelaat, 'n pracht Sinterklaasbaard, die de beroemde Goliath's sik van Dokter Mensonides zali ger nog ver in de schaduw stelde. Hij nam juird af scheid van onzen kleinen Windhorst, (die nu helaas zijn Bismarck moet missen), die hem gedurende zijn bezoek tot gids had gediend en nu al buigend zijn voor die speciale gelegenheid vervaardigd Alpenhoedje afnam en verdween. Ook ik maakte de elegante buiging, die ik al 'n paar uur onder leiding van Dirk Groen de dansleeraar, had gerepeteerd en reikte hém mijn visite kaartje over, waarop hij beminnelijk glimlachend- een blik (geen vullisblik hoor. maar 'n oogenbllk-bllk) sloeg en zeide Ah, mon^iettr Theodere Diable, oui oui. Robert le Diable fils? Non, monsleu, gaf ik prompt ten antwoord: Antoini Barthelemy fils... expediteur de lange turf... Justernent, zei hij. agreabel, oui... Jil ken sprek ook In die Pays Bas. oui. ikke petoel in die Hollondsch ik spreek bona potlt jou kikker langaga.Jij mot weet. Ik nog hep familion in die Pantalon Collant... Nom de Tcnnèree... zei lk stomverslngen, wat zegt u in Spanbroek? Oui, antwoordde monsieur Geraud, daar woont ma belle Cousine Adelalde... Ze ls getrout met een Cechon. Wat schrok ik met een varken... met een varkes- boer... eindigde mr. Geraud, na zich nog driemaal ver slikt te hebben, zijn volzin... Niettemin, het ijs was gebroken en de Fransche jurist nam volgaarne mijn verzoek eens 'n wandelinge tje door Grootgortbuikenburg te maken. aan. We spra ken af om onderweg 'n aperitif. dat ls dan 'n neutje te nemen in de Grot bij Jaap Moeijes. want hij vond dat deze knijp er al bijzonder buitenlands uitzag. Preciseman Mentonne, was zijn waard oer end oordeel over deze Inrichting, zoodat Jaap 'n kleur kreeg van trots en ons direct de leverworst in 't zuur presenteer de. Laat lk zeggen, dat we den godslagen dag op stap zijn geweest en het mij is gelukt, zijn oordeel over Grootgortbuikenburg, dat al heel gunstig was, nog be langrijk te verbeteren. Laat de V.V.V.V. dat record eens verbeteren! Het mooiste vond hij nog den nieuwen auto van onzen welbeminden burgemeester, welk procht- wagentje lk Monsieur Geraud voorstelde als de L'oiseau bleu, met de stellige garantie dat er nooit een bas-bleu in zou mederijden. Bijzonder verrukt toonde hij zich over de legendari sche tekkei van den president der Rechtbank, die hij een beau chlen noemde en toen lk hem vertelde, dat dit schoone exemplaar van het genus Canus famlliaris na zijn dood in het gaskastje zonder eenigen twijfel zou worden bijgezet in het mausoleum, verbonden aan het Grootgortbuikenburger Museum, nam hij zijn hoogen dop eerbiedig af en prevelde: „Le poilu enconnu!" Het beroerdste Incident was wel onderweg, dat een van monsieur's sokken afzakte en Z.Ed. verplicht was om dit intieme kleedingstuk op de leuning van de Ber- gerbrug weer in z'n fatsoen te brengen, doch ik redde de situatie met het historische woord van Louis Qulnze Le Rol de Solellle... Nul n'est un grand homme devant son valet de cham- bre, monsieur! Niemand is een groot,man in de oogen zijns kamerdieners! Was ik effe bij den tijd of niet, mensche? En dan zijn er nog ezels in Grootgortbuiken burg, die meenen, dat mijn moeder me niet lang ge noeg door heeft laten koken! Over zijn gids, monsieur le Peti Musolini was mon sieur Geraud bijzonder in zijn Zondagsche humeur! Ah, monsieur Le Diable. merkte hij welwillend op, dat les nou die ekte franske retenaar, die het volle oor eeft van tie. Ja hoe noeme jullie tat: Ronger... de... Bali... Oui, oui, Monsieur zei ik haastig... U be doelt Ballklulvers... Justem&n, zei mr. Geraud, hoogst voldaan, precise in ft n een volks retenaar par excellence, woorden rollen als donterslage uit zijn embouchure... frappant! Emi nent reksgeieerte... Slakvaartik debattre... O. monsieur, dan moet u hem als keeper van geel-wit eres in den gemeenteraad hooren, subliem, subliem! Als ik niet zoo'n pauvre sujet was. zou ik u op mijn kosten eens over willen laten komen om zoo'n zitting eens bij te wonen... Een stierengevecht is er niets bij... Monsieur Baiseuses als politiek Torreador in de stads- arena van Grootgortbuikenburg... un drama a grond spectacle, monsieur Geraud, unique a son genre! Over de heeren rechters le Magistrature raakte monsieur Geraud niet uitgepraat. Hij wist niet wat hij wel het meest bewonderde, de bontkraag van den vice-president of het poezele kin netje van madamme de Conciërge... De politierechter prees hij hemelhoog. LTiomme char mant! Dat was une skoone man magnlflque barbe-Intel- ligente bruine jeux... Oui monsieur, beaamde ik, te serieus voor lancer de oeillades... Niet zoo onteugent, monsieur Le Diable. waarschuwde monsieur Geraud mU met opgeheven vinger van zijn blanke jatje... ernstige rekters geven keen sjansies... is skatelek voor hun prestige... Malntenant, monsieur, zei lk sussend, het was maar 'n canard... 'n farge... Oui, zei mr. Geraud, mij welwil lend op den schouder kloppend, maar uw polltierekter is een internationale beroemd-eid. Zijn renommé kaat ver buiten de krenzen van u land..* di Is pekend in Enkland, in Amerika en die kansche continent... La Feve Brün... viel ik in, maar monsieur legde mij met een breed* gebaar, wijlen Laborie, de wereldberoemde pleetbezorger van Dreyfus waardig, het zwijgen op en zei, alvorens afscheid te nemen: Monsieur L'Diable, ik pen zeer voltaan over uw skoone ville, die practike, Bastion's de u ne ville, die vorstelike ecoles des pauvres d'une ville, tat zijn ware paleize, waarpai zelfs uw pa lais de justice niet kan konkureere, maar wat mae teke ies ke valle dat ies tie skandeleke reti* 'o in het pa lais van u Tribunai, ais taar die mannc zig moete ab- senteere en komme tan die mademoiselles en madammes ook in hooge necessité, dan keeft tlt in üün occasion tok keen pas, en ik bekrijp niet dat uwe minester de justice monsicuw exceüenzie Donner, die zoo kodsdien- stik en punctueel ls, tie onoudpare situation kan tole- reere. O, monsieur zei lk, wat ben lk sjosjeu dat ook u de zen wantoestand hebt opgemerkt Dat is een reclame voor de opmerkingsgave en de scherpzlnnigheoid van de Parijsche advocatuur! Waar hier niemand op heeft gelet, dat krijgt u, monsieur Geraud a la mlnute In de gaten... ik ben u dankbaar voor uw welwillendheid, uw allerprettigst gezelschap, uw onderhoudende conversatie en uw leerzame terechtwijzingen... au revoir, monsieur Henri Geraud, en niet adieu, wat was het mij een onder scheiding, dat gij mij wel de hand hebt willen drukken. Kom, laat ons tot afscheid samen zingen: Allons enfants de la Patrie. le sjour de klare is arri vee... Want juist kwam de kelner in café „Central" van Kees Berkhouwer met twee stevige hassebasslea aan sjouwen... en daarop zijn we overgegaan in comité-se creet, waarvan ik, als onder ambtseed staande, u ver der niets mag mededeelen. Dus ma fières, mille pardons voor uw. Dirk D. Jr. Natuurlijk Is het het be-te dadelijk Akkert Abd oap te nemen, w. r de eerste asthmat:sche verschijnselen zooals: spoedig vermoeid zijner Mjgen, beymntnde benauwd! ed n b.J traj p*n- klunmen enz. zich voordevn. Men voorkomt daarmee erger Maar cok wat neer Uw kwaal re ds verge.-or- derd is. ook dan zuit Gij van een ge regeld gebruik van Akker's Abdijsiroop ogenblikkelijk verlichting kunnen ondervinden. Volg het voo. bce'd van duzenden. die ééns aan asthma leden en versterk Uw luchtwegen en bevrijd hen van het slijm met AKKER'5 Voor dt Borst Per koker: f1.50, f 2.75, f -L50 Een serie van kleine botsingen en ontspo ringen. Een doode en verscheidene ge wonden. De Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen maakt thans een zwarte periode door. Sedert do ramp te Namen hebben zich niet minder dan zeven ontsporingen en eene botsing voorgedaan. De ontsporingen gebeurden te Corlenberg La Chaussée, Jumet, Charleroi, Court Saint-Etiünne, Jaminulx en Bokrijk. In dit laatste sta tion kantelde Woensdagmiddag een wagen die op het spoor viel, waarop juist de personentrein uit Hasselt kwam binnengereden. Dank zij de koelbloedigheid van den machinist, die onmiddellijk al de remmen sloot, wat tot gevolg had dat enkele reizigers licht gewond wer den, kon een ramp worden vermeden- Te Klein Longcrloo, bij Geulz, in de prov. Limburg, liepen twee met aarde en kiezel geladen treinen op el kaar. De stokers konden nog tijdig van de locomotieven springen, maar de machinisten hadden minder geluk. Een hunner werd letterlijk verpletterd van onder zijne gekantelde locomotief gehaald, de andere werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht Een machinist weigert met een overroUcn trein te vertrekken. Ingevolge de motie door de machinisten en stokers, welke deel uitmaken van de nationale vakvereenlging van spoorwegpersoneel Zondag J.l. aangenomen, heeft de machinist van den sneltrein BrusselHasselt Don derdagavond geweigerd met een overvollen trein uit het Noorderstation te vertrekken. De stationschef gaf den machinist gelijk en deed een aantal reizigers weer uit stappen. Dit ging echter niet zonder veel moeite. Het heele politiepersoneel van het station moest er bij te pas komen. Met 1% uur vertraging kon de trein Brussel tenslotte verlaten. Locomotief op een groep arbeiders gereden. Zes dooden en verscheidene gewonden. De spoorwegdirectie te Essen deelt mede, dat Donder dagmorgen een locomotief even voor het station Mul- heimEppinghoven In een groep arbeiders ls gereden. Zes personen werden gedood en zes gewond. Nader wordt gemeld, dat het ongeluk bij Mühlheim ls veroorzaakt door den dikken mist, waardoor het uit zicht zeer belemmerd werd. In het geheele Roergebied was de mist Woensdagnacht en Donderdagmorgen zoo dik, dat aanmerkelijke ver tragingen in het tram- en treinverkeer Intraden. Som mige arbeiderstreinen waren dien morgen 1 uur te laat Naar de chefs der betrokken stations mededeelden, was van het vertrek der alleenrljdende locomotief aan de betrokken posten kennis gegeven. De arbeiders-co lonne had overeenkomstig de daarvoor geldende bepa lingen wachtposten uitgezet, die bij het naderen van treinen door hoornsignalen zouden waarschuwen. Voor- zoover Cot dusver kon worden vastgesteld, zijn deze sig nalen bij het naderen der locomotief niet gegeven, doch in verband met den mist staat niet vast, of hier van on oplettendheid der wachtposten kan worden gesproken. Den machinist treft In elk geval geen schuld. De lijken van sommige slachtoffers, waarvan het aan tal naar het schijnt later tot 8 gestegen ls, zijn onher kenbaar verminkt. De visschersvloot voel te lUden gehad. Verscheidene ipenschenlevens te betreuren. V.D. verneemt d.d. Donderdag uit Rome: De hevige storm, die op het oogenblik op de Adriati sche Zee woedt, heeft vele ongevallen veroorzaakt. Het zeilschip „Irene" is nabij de haven van Ancona gestrand. Ze3 leden van de bemanning zwommen naar land. Drie van hen werden ernstig gewond, doordat zij op de rot sen werden geworpen. De schipper verdronk. Nabij Mondoife is een reddingsboot omgeslagen bij een poging hulp te verleenen. Een der redders is ver dronken. Het luchtverkeer tusschen Ancona en Zara ls stopge zet Te Fiume zijn verschelden personen ten gevolge van den storm gewond. Talrijke huizen zijn ernstig bescha digd. Hevige botsing met de politie. Wol ff meldde Donderdag uit Berlijn: Naar aanleiding van do gc:rernteraadszltting van he den hadden de wcrkloozen een betooging op touw gezet met het oog op een grootoren Kerstmisbijslag. Daarbij onr.-. md een hevige botsing met de politie. In de buurt van de A!ox--ndcrrlatz hadden zich honderden betoogers ver meld. dlo het daar liggende bouwmateriaal voor de ondergrondspoor begonnen te vernielen. Toen de po litie ingreep werd er uit de menigte op haar geschoten, waarop zij antwoordde met ettelijke schoten met los kruit. De betoogers vluchtten naar de omliggende stra- 'en en in het station Alexanderplatz. In overleg met de spoorwegdirectie deed de Schupo het station ontruimen. Het aantal der gewonden, die voor het meerendeel door de betoogers werden meegenomen, ls nog niet bekend. De politie had een buitengewoon moeilijke taak en ip.eein de omgeving van de Alexanderplatz telkens op nieuw charges met den gummistok doen. Ettelijke on ruststokers werden gearresteerd. Duitsch postvliegtuig vergist zich door den zwaren mist In de richting en raakt bU een noodlanding In brand. Twee der inzittenden om het leven gekomen. Het postvliegtuig „Tenerife", dat op weg was van MarscUie naar Eerlijn, is op tragische wijze veronge lukt. Het vliegtuig had Berlijn namelijk reeds bereikt, doch ten gevolge van den zwaren mist en de invallende duisternis zagen de inzittenden niet, dat zij boven de westelijke buitenwijken der stad vlogen. Daarom werd de tocht voortgezet, doch toen Neuruppin bereikt werd, bemerkten de vliegers hun vergissing. Ten gevolge van fcenzlnegebrck moesten zij echter dalen. Hierbij brak het onderstel bij een aanraking met den grond, met het gevolg, dat het vliegtuig in brand vloog. De mon teur Eichentorf sprong er uit, waarbij hij licht gewond werd. Niettemin wist hij den kapitein-vlieger Albreeht, d!» els passagier den toch mede maak te. en wiens schoenen reeds brandden, uit het vliegtuig te halen. Daarna kon hij met behulp van een toevallig passee- renden fietser ook den bestuurder van Schröder uit het brandende vliegtuig bevrijden, en vervolgens melding van het ongeluk maken. Albreeht en van Schröder waren toen reeds bewusteloos; zij bloedden uit ver scheidene wonden en overleden kort daarna. In een der kantoorlokalen van A.E.G. Gewezen employé de dader. Donderdagmorgen is een bomaanslag gepleegd op de kantoren der A.E.G., te Berlijn, waarbij evenwel nie- iren werd gewond terwijl ook geen noemenswaardige schade is aangericht In een lokaal, dat naar de kas leidt werden drie bommen gevonden, waarvan twee ontploft waren. Het materiaal was echter zoo minder waardig, dat het bij een lulden knal bleef. De dader bleek een gewezen employé der A.E.G. te zijn, zekere Hubatach, die de kantoren was binnengeslopen om de bommen neer te leggen. Men neemt aan, dat hij het plan had gebruik te maken vah de verwarring na de explosie, om loongelden te stelen. Toen hij zag. dat zijn plan mislukte, vluchtte hy zonder iets te hebben mee genomen. Men gelooft, dat 's mans geestvermogens niet normaal zijn. Voor een sneltrein geschrokken en zich toen losgerukt. In het dorpje Böhlltz-Ehrenberg by Leipzig ls Dlna- dag olifantenjacht gehouden. Het circus Busch had een oude fabriek aldaar ge huurd en Ingericht voor winterkwartier voor olifanten en andere dieren. Dinsdag zouden de olifanten naar Leipzig gebracht worden voor een voorstelling. De grootste olifant droeg kettingen, de andere wer den door employés geleid. Toen de stcet langs de spoorbaan kwam, schrokken de dieren van een sneltrein. Zij werden wild, rukten zich les en renden weg. Zy braken zich een weg over een fabrieksterrein, vernielden heggen en afsluitingen, maar werden tenslotte toch door hun bewakers opge vangen en, dit keer stevig geketend, naar hun winter kwartieren teruggebracht Na hier gevoederd en geheel tot kalmte te zyn ge bracht, werden de olifanten zonder nieuwe Incidenten naar Leipzig overgebracht MOORDENARES TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank tc Praag heeft de 37-jarigo gehuwde vrouw Maria Volf tot den dood door ophanging ver oordeeld wegens roofmoord, gepleegd op den smid Anton Hcymann. De vrouw was door een advertentie met Hevmann in kennis gekomen en had hem, na dat hij haar een bedrag van 20.000 kronen en zijn spaarbankhoekje had gegeven, in zijn woning met een hamer vermoord en verder beroofd. AUTO TE WATER. Vijf inzittenden verdronken. Uit Mertinez (Californië), wordt gemeld: Ven de tusschen Jersey Island cn het vasteland va ren :1e veerboot is een automobiel in het water ge vallen. De vijf inzittenden verdronken.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11