Mager Courant PUROL Vierde Blad. TWEEDE KAMER. KUER nSIROOP Gemengd Nieuws. Ontslagen gevangene neemt wraak. Auto door een goederentrein gegrepen. Eigenaardige verkeersregeling te Manchester. Noodlottige botsing in Spanje. Waarnaar men luistert Zaterdag 21 December 1929 72ste Jaargang. No. 8584 De Oorlogsbegrooting en die van Kunsten en We tenschappen is achter den rug en zonder hoof lelijke stemming aangenomen. Veel nieuws is daar niet meer over te vertellen. De Kamer is vervolgens begonnen met het Zuider- zecfonds en zat dus minister Reymer wederom ach ter de tafel. De vrijzinnig-democraat Ebels was de eerste spre ker die zeide dat er ongerustheid was gewekt door de overschrijding dei oorspronkelijke ramingscijfers. Spr. meent, dat de oorzaak van de stijging gezocht moet worden hoofdzakelijk in de hoogere prijzen van het baggermateriaal Spr. vraagt in hoeverre de deelnemers in de N.V. tot uitvoering der Zuiderzee werken de baggermaterialen waarover zij de beschik king hadden, in die vennootschap hebben ingebracht. Spr. meent dat overlegging van het rapport van de commissie omtrent de landbouw-technische ontgin ning van de Zuiderzeegronden, langzamerhand urgent wordt. De heer Buijzer, acht de M.U.Z. te duur. De bouw van kerken moet mogelijk worden gemaakt. De heer Bongaerts erkent, dat de kosten van den afsluitdijk en den Wieringermeerpolder in 1924 ge raamd op f 127 millioen met f 53 millioen zijn over schreden. Maar daarin zitten bijkomende werken, verder proefpolder Andijk en stormschade. Door de vorming der M.U.Z. die sterker is dan de kleine aannemers, die in het begin en deconfiture zijn gekomen, zijn wij in staat gewees.t, groote werk tuigen te bouwen, waardoor in 1928 reeds f 8 millioen is kunnen worden bezuinigd. Gaat men nu nieuwe droogmakerijen maken, dan wil men, dank zij dit groote materieel, door meer geschoold personeel be diend, gaan inloopen op de volgende werken. Dan krijgen wij een overschrijding van slechts 20 Eerst sedert korten tijd is dat groote materieel bezig. De Minister is bang om flink voort te gaan. Maar blijft het groote materieel werkeloos en vertrekt dat ge schoolde personeel naar andere werelddeelen, dan eerst kost het geld. De Minister neme dus onmid dellijk maatregelen om nieuwe groote droogmakerijen aan den Wieringermeerpolder te doen aansluiten. De heer Duimaer van Twist vraagt hoe de minister zich de cultuur van den Wieringermeerpolder denkt. Hoe wordt die polder ingedeeld? Het wordt voor spr. hoe langer noe moeilijker zijn stem te geven aan het onderdeel der begrooting betreffende de uitvoe ring der Zuiderzeesteunwet Maatregelen dienen te worden getroffen voor de verplaatsing of de vervor ming der bedrijven Daarvoor dienen gelden beschik baar te worden gesteld. Maar de tonnen gouds wor den besteed voor allerlei steunregelingen, buiten de liquidatie der bedrijven om. De gelden gaan goed deels in een bodemloozen put. Intusschen komt de Minister nu binnenkort met een wijziging der Zuiderzeesteunwet Er zal zoo aan stonds tien millioen gulden moeten beschikbaar zijn voor de 'IiqUidatie van het Zuiderzeevisschersbedrijf. Elk misverstand moet daaromtrent uitgesloten zijn. De heer Drop oppert bezwaren tegen de arbeids voorwaarden van de arbeiders bij de Zuiderzeewer ken. De loonen zijn te laafg, ver beneden die van col lectieve contracten. Er worden te veel overwerk uren gemaakt. De organisaties moeten optreden en het zal niet te voorkomen zijn dat er stakingen komen. Er moet meer gedaan worden voor ontwikkeling en ont spanning der arbeiders. Het systeem putbazen is uit den booze. De heer Wijnkoop zegt, dat de Zuiderzeesteunwet meer van een armenwet heeft. De wet houdt geen roldoende rekening met de waardevermindering van j scheepjes, vischtuig enz. Oude visschers moeten vol ledig pensioen, jongeren en andere in betrekkingen i geplaatst. De heer Van der Waerden informeert hoe de minis ter zich den dienst voorstelt die z.i. noodig zal zijn om de gronden van den Wieringermeerpolder in cul tuur te brengen. De Minister kan over de voorstellen van den dienst advies vragen aan de commissie- Lovink of de commissie-Vissering Maar die dienst moet rechtstreeks onder den Ministei staan, En het beste is, dat de Zuiderzeeraad in de toekomst de ad viseur van den Minister zal zijn. Spr. sluit zich ver der aan bij den heer Bongaerts en dringt er ernstig op aan bij den Minister, dat hij nu doorzet. Ten on rechte doet de Minister het voorkomen, alsof hij niet vrij is zonder toestemminig der Staten-Generaal met de inpoldering van nieuwe gedeelten voort te gaan. De heer Snoeck Henkemans zegt, dat wat de Zui derzeesteunwet heelt gedaan, niet in een bodemloo zen put is geworpen. Voor waardevermindering van schepen enz. is wel niets gedaan, wel echter voor het r geven van bijdragen voor het onderwijs aan jonge- 5 ren en steun aan anderen. Spr. dringt aan op bevordering van onderwijs in den land- en tuinbouw aan de jonge visschers. De heer Van de Bilt betwijfelt, of de gelden voor den steun aan de Zuiderzee«Tsschers wel op de juiste wijze worden aangewend. De gewijzigde Zuiderzee- een steunwet moet een liquidatiewet worden. De Minis- den ter zal moeten komen mei millioenen bedragen. De minister zegt, dat het waar is. dat er aanmer- die kelijke overschrijdingen zijn. En het beste zal zijn om deze te begrijpen, dat men een scheiding maakt Je lk tusschen het verleden en de toekomst. Het is uitge komen, dat het allemaal ramingen waren. Eenheids- ,roel prijzen overleggen gaat niet steeds, omdat de kos ten van een werk daardoor niet steeds kunnen wor- a 0p-tien bepaald. Spr. zal dus geen eenheidsprijzen over- e mij leggen, maar wel overwegen om die ter inzage van gaat de Kamer te leggen. i" De M.U.Z. heen geen groot baggermateriaal ge- i was kocht, doch het gehuurd tegen marktprijzen. De erg ste periode is thans voorbij. De drooglegging van de door^'ierin8c,meeG zoolang de afsluitdijk nog niet ge- )racht'e0d was, heeft ernstige moeilijkheden opgeleverd. Na ie periode van proefnemingen hebben we meer erva- klonk'infe' opgedaan. Als men den tegenwoordigen toestand ;hu\vd)ri(lerzoekl is ei' al,e rec,en om de zaak door te zet- :en. Thans breekt de periode aan van het in cultuur doen)rcn£en van de gronden. Alle debat daarover is ovaar-!cn^sz^ns praeruatuur. De Kamer zal over de des- irertuPctreffennfe posten immers later moeten stemmen. ientenk,aar lÜden dringen. De Zuiderzeeraad zal de ad el eerti3eur regeering in de toekomst blijven. De taad en de commissie-Vissering hebben den minister geadviseerd een afzonderlijken dienst in te stellen. De dienst zal niet te groot en niet te klein moeten lp v en oj lij mt ir miji allééi >k pr« :d ha< ijn en een zekere mate van zelfstandigheid moeten ebben. Hij zal echter op landbouwkundig gebied oeten samenwerken met de commissie-Lovink. Het denkbaar, dat de technische uitvoering wijziging 1 moeten ondergaan. Het is zeker niet de bedoe- ng de drooglegging der Zuiderzee stil te leggen, an de plannen wordt doorgewerkt. Maar alvorens deze zal uitvoeren, moet spr. de goedkeuring Jaarvan hebben van de Staten-Generaal. De loonen der arbeiders noemt de minister redelijk, jok de ontspanningsgelegenheden voldoende. Voor klierachtige gestellen HET geneesmiddel bij uitnemendheid. Voor Engros; Fa. GEBR. ROTGANS, Hoogzijde, Schagen. Ook verkrijgbaar bij: N. Tijsen, Dirkshorn; P. Dekker, 't Rijpje; P. Constant, Julianadorp; Rijs, Burgerbrug; K. Visser, Eenigenburg; C. Zeeman, St. Maartensbrug. Een bespreking van den steun aan de Zuidcrzee- visschers is meer op haar plaats bij de wijziging der Zuiderzeesteunwet, die thans bij den Raad van State aanhangig is. Het is nooit de bedoeling geweest, dat de menschen volledig zouden moeten worden schade loos gesteld. Het wetsontwerp wordt vervolgens zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Het Wegenfonds is daarna onder handen genomen en werden daarbij verschillende plaatselijke en streckbelangen besproken. Er werd aangedrongen om meer voor de wegen te doen, in vlugger tem|>o te werken. Treurig is het dat voor de tertiaire wegén niets wordt gedaan. Een betere, organisatie is noodig om sneller tempo te kunnen krijgen. Het doorgaande verkeer met het buitenland, voor al vereischt betere wegen. De rivierovergangen moeten verbeterd. 's Avonds gaat de Kamer verder met do oorlogsbe grooting, waarbij de minister aan het woord komt Wat de opleiding van het inlandsch personeel be treft, zal dat zulk een voortgang hebben, dat het per soneel in 1933 voltallig is. Spr. ontkent dat het in landsch personeel voor de vloot niet geschikt is. Wat de verhouding van den commandant, van de zeemacht in Indië tot den minister van Defensie be treft, constateert spr., dat die autoriteit voor een deel is bevelvoerend officier van de zeemacht en au.lcr zijds chef van het marine-departement in Indië. Ten aanzien van een gedeelte van de taak van den com mandant der zeemacht, dat overigens moeilijk is te defineeren, is de minister verantwoordelijk en aan die verantwoordelijkheid zal spr. zich niet onttrek ken. Overigens berust de uitvoering van die taak op samenwerking, waaromtrent spr. gecnerlei ongerust heid koestert. Wat de vloot in Indië betreft, daarover onderhan delt spr. nog met zijn ambtgenoot van koloniën. De bescherming van Cura<;ao zal spoedig afdoen de geregeld zijn. De onderzeebooten acht de minister van groote be- teekenis. Met een politievloot is niet te volstaan. Wa tervliegtuigen mogen niet worden onderschat. Wat de personeelbelangen betreft, is een betere marine-kazerneering in Rotterdam noodig. Spr.'s departement is steeds bereid de Kamerleden inlichtin gen te geven over het personeelvraagstuk. Er is wel eenig tekort, maar in» 1934 zal dit tekort zijn aan gevuld. De opleiding voor den Indischen dienst voldoet aan redelijke eischen. Er wordt naar gestreefd om de bevorderingskans van het beroeps-personeel gelijkmatig te doen zijn. Overleg en samenwerking met de organisaties zal geschieden. Wat de samenvoeging der beide departementen be treft, hieraan zal men nog moeten wennen. Het loodswezen is niet zoodanig militair geschoeid, als vele leden meencn. Vermindering van legersterkte wordt onüitvoerbaar genoemd. Als de motie-Ter Laan werd aangenomon. zou spr. die niet kunnen uitvoeren. Spr.'s streven zal echter eerder op vermindering dan op vermeerde ring der lcgeruitgavcn gericht zijn. Wat de werf te Hellevoetsluis betreft, zal spr. een commissie instellen tot onderzoek. Dat de artillerieinrichtingen niet voor haar taak berekend zijn, gelooft spr. niet. Mochten er arbeiders aan verbonden zijn die in moeilijke oogenblikken hun plicht niet kenden, dan zou de minister niet aarze len maatregelen te treffen. De sterkte van het leeer zal, wanneer de wijziging der dienstplichtwet 1928 zal zijn voltooid, zoowel nominaal als effectief in orde zijn. Daarna behandelt de minister eenige technische onderwerpen met betrekking tot don vrijwilligcn landstorm, de school voor reserveo-fficieren enz., waarna het gebruik van inlandsch vleesch in het leger ter sprake komt. Ook de minister acht het gebruik daarvan prefe rabel boven dat van buitenlandsch vleesch, in zoo verre dat het leger wordt betaald door de Nederland- sche belastingbetalers. (Zie voor vervolg Tweede Kamer-versiag elders in dit nummer.) Ruwe Huid. Ruwe Handen Woesteling doodt drie mannen en ver wondt drie vrouwen. Uit Rommey in den Amerikaanschen staat West Virginia, wordt melding gemaakt van een drievou- digen moord. Een onlangs uit de gevangenis ontslagen persoon, die zijn straf van 6 maanden had uitgezeten, waartoe hij wegens het in voorraad hebben van alcohol ver oordeeld was, begaf zich met een jachtgeweer gewa pend, naar het huis van den vrederechter en schoot dezen, toen hij aan de deur kwam, dood. Vervolgens ging hij naar het huis van een ande ren inwoner der stad, dien hij door een schot door het raam doodde, terwijl de man aan het ziekbed van zijn vader zat. Daarop keerde hij naar de gevangenis terug, waar hij een oppasser, die naar buiten kwam, necr.-choot en bovendien drie vrouwen verwondde. FELLE KOUDE TE PEKING. Een en twintig personen doodgevroren. Uit Peking wordt gemeld: Plotselinge sneeuwval, vergezeld van een ijzigen wind, heeft groote ellende onder do bevolking teweeg gebracht. De laatste dagen zijn in de straten van Pe king 21 personen doodgevroren. KRUITMAGAZIJN IN FRANKRIJK IN DE LUCHT. Geen slachtoffers. Woensdagavond is te Toul een kruitmagazijn, dat 20 ton kruit bevatte, in de lucht gevlogen. Er ont stond een brand, die twee uur duurde. Er zijn geen slachtoffers. (Op 12 November is eveneens te Toul een kruitmagazijn, het grootste der stad, in do lucht ge vlogen). 50 Meter meegesleurd, drie gewonden. Een doode en Naar uit Berlijn gemeld wordt, is Donderdag een ernstig auto-ongeluk gebeurd op den spoorwegover gang bij Rehain, op de lijn Falkenberg—Wittenberg. Een auto. die blijkbaar voor den goederentrein uit Falkenberg den overweg nog wilde passeeren, reed met groote vaart door de reeds neergelaten afsiuit- boomen en kwam in botsing met de locomotief van den trein. De auto werd ongeveer 50 meter meege sleept en geheel vernield. Eén inzittende was op slag dood; de chauffeur heeft ernstige verwondingen ODge- loopen, terwijl de twee andere inzittenden er met lichte kwetsuren zijn afgekomen. DIJKDOORBRAAG BIJ BERGEN. Groote oppervlakte overstroomd. V.D. verneemt uit Brussel: Tusschen Quaregnon en Jemappes zijn de dijken van het kanaal naar Bergen doorgebroken. Verscnei- dene hectaren land zijn overstroomd en vele boerde rijen zijn door het water geïsoleerd. Voor zoover tot dusver bekend is, zijn er nog geen slachtoffers. Het toestel voor en bediend door de voet gangers. In Oldhamstreef. to Manchester is thans het seintoe- stel voor (en door) voetgangers in werking gesteld, waarvan wij onlangs melding maakten. De voetgan ger drukt op een knop, er verschijnt een rood licht, dat het rijverkeer gebiedt stil te staan en in de 15 seconden gedurende welke het licht schijnt, heeft de voetganger gelegenheid veilig over t® steken. Auto matisch verandert na die 15 seconden het roodo licht in een groen licht en eerst na 15 seconden kan hot opnieuw rood worden gemaakt. Er was eerst niet veel neiging om van het toestel gebruik te maken, tot een schooljongen de stoute schoenen aantrok en op don knop drukte, zoodat het verkeer stilstond. Alsof hij iets verkeerds had ge daan, verdween hij onder de menigte, maar toen was ook meteen het ijs gebroken en werd er een geregeld gebruik van gemaakt van het signaal. Autobus door een trein meegesleurd. 16 personen gedood en verscheidene ge wond. B.T.A. seint uit Barcelona: Een uit Tarragone komende trein kwam in botsing met een autobus, dienstdoende tusschen Sant Sadurni en Barcelona. De autobus werd langs de baan mede- gesleept. Zestien personen werden gedood; verschei dene gewond. SNEEUW OP DEN VESUVIUS. Te Napels is het plotseling koud geworden. Sinds gisteren is de top van den Vcsuvius met een sneeuw kleed bedekt. ZONDAG 22 DECEMBER. Hilversum (1071, na 12 u. 298 M.) 9.00 Vioolconcert op 77 (Brahms); 9.45 „De Volken bond" VU; 10.00 „Doe het veilig"; 10.15 Ochtendconcert: Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot: 12.00 Dr. C. H. Sluiter. „De ontwikkeling der Sterrenkunde"; 12.40 Middagcon cert; 2.00 Tooneelhalfuurtje; 2.30 Concert omroeporkest o. 1. v. N. Treep; 4.15 Platen en sportuitslagen; 5.00 Bij de Pomp; 5.15 De familie Mulder (kinderuurtje Vara); 6.30 Godstdienstoefening; 8.00 Tijdsein, opvoering „Hans en Grietje", opera In 3 acten (Humpcrdick) Utrechtsch Stedelijk Orkest Platen. Huizen (1875 M.) 8.30 Morgenwijding K.R.O.; 10.30 Kerkdienst; 12.30 iCRi^-ti'io; 1.20 Platen; 2.00 Litterair halfuurtje; 2.30 Ooncenr-4-30 Ziekenlof; 5.50 Kerkdienst N.C.R.V.; 7.30 Lezibg; 7.55 Voetbaiuits lagen; 8.05 Praatje tot de luis teraars; 8«15 Concertavond; 10.45 Epiloog. Klein-Koor. Zeosen (1635 M.) 8.15 Klokkenspel; 8.20 Morgenwijding; 10.50 Orgelcon cert; 11.20 Middagconcert; 1.20 Kinderuurtje: 1.50 Aan komst van het Kerstmannetje; 2.05 Pop. Concert; 3.50 Kinderliedjes; 4.10 Kerstmis in 1914; 4.30 Lichte muziek; 6.20 Fluitmuzlek; 6.50 Dichtersuurtje; 7.20 Weinachtsora- torium (Cantaten 1—4). van Joh. S. Bach. Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 4.35 Kamermuziek, 8.20 Kerkdienst; 9.20 Concert ge zang. Londen (1553 en 856 M.) 3.20 Kerkcantate; 4.05 Mllit Concert; 5.35 Pianocon cert Solomon; 9.25 Symphonleconcert Radio-Paris (1725 M.) 12.20 Preek; 1.20 Platen; 5.20 Dansmuziek; 6.50 Pla ten; 7.50 Radiocircus; 8.20 Café-concert; 10.20 Dansmu ziek. Weenen (516,4 M.) 9.50 Orgelconcert; 10.30 Symphonleconcert; 2.20 Mid dagconcert; 4.20 Vroolijk Gezang; 4.50 Lezing over Boschjesmannen; 5.20 Liederen; 5.50 Kamermuziek; 7.20 „Die Bajadere". Hamburg (372 M.) 6.20 Havenconcert; 8.40 Morgenwijding; 10.50 Matlne- concert; 11.50 Concert; 1.20 Zangles; 2.20 Kinderliedjes; 3.05 Pianoconcert; 4.20 De Geboorte van het Kind; Kerst spel van Rich. Moelier; 5.20 De Nacht van het Licht. Concert; 6.40 Nieuwe Kerstcantaten: 7.20 Concert o. 1. v. José Eibenschutz; 9.30 Actueel Uurtje; 10.00 Dansmu ziek. Langenberg (473 M.) 6.20 Platen; 8.20 Morgenwijding; 11.20 Middagconcert; 2.10 Schaakles; 3.30 De kunst om feest te vieren; 3.50 Vesperconcert; 5.45 Bruiloft in Tetoean; 7.35 „De Gla zen Berg", Dultsch sprookjesspel van Walter Braunfels; Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Concert: 6.20 Kinderuurtje: 6.40 Kinderconcert 6.50 Platen; 8.35 Concert uit het Volkshuls. MAANDAG 23 DECEMBER 1929. Hilversum (298 M., na 6.00 nur 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 11.15 Wat zullen onze kinderen lezen? 12.00 Politieberichten, 12.15 Middag concert Avro-kwartet, 2.00 Wenken Kookkunst door P. J. Kers, 2.45 Illustr. Filmmuziek. 5.00 Kinderuurtje (C. Schaake—Verkozen). 6.00 Tijdsein. Platen. 6.30 Koersen. 6.45 Boekenhalfuurtje, 7.15 Engelsche les, 7.45 Politie berichten, 8.00 Radio-concert: Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. Koor: Kunst Adelt; Arnhemsche Orkest; Solisten; daarna platen. Hnizeji (1875 M.) 8.15 Tijdsein, Concert, 10.30 Korte Ziekendienst, 11.00 Lezen Chr. Lectuur, 11.30 Concert, 12.30 Orgelconcert, 2.00 Lezing, 3.-5 Cursus Stofveraieren. 4.00 Zikenuurtje. 5.00 Concert, 6.30 Lezing. 7.00 Uurtje Rijpere Jeugd. 8.00 Tijdsein. Nitzendavond N.C.R.V. Zeosen (1635 M.) 11.20 Platen. 1.50 Kinderuurtje. 3.05 Vrouwenuurtje. 3.50 Concert, 7.20 Heruitzending van Praag (De verkochte Bruid); dansles; dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 3.20 Orkestconoert, 4.20 Balladen. 4.50 Dansmuziek, 6.50 Licht concert, 8.20 Concert (Operette-muzlek, 9.20 Mi litair concert, 10.35 Dansmuziek. Londen (1553 en 356 M.) 12.20 Balladen. 12.50 Orgelconcert, 1.20 Licht concert, 3.20 Zang, 3.50 Dansmuziek, 5.35 Kinderuurtje, 8.05 „Eethlehem", Kerstspel, 9.55 Contrasten, 10.50 Dans muziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen, 4.05 Platen, 8.20 „De Wevers" van Ger. Hauptmann; daarna kamermuziek en liederen. Weenen (509 M.) 10.20 Platen. 2.35 Middagconcert, 5.00 Kinderuurtje, 6.20 ..De verkochte Bruid"; daarna Concert. Hamburg (372 M.) 7.00 Concert, 10.20 Platen. 12.25 Concertj. 4.20 Oude Kerstliederen, 5.20 Kerstconcert, 7.20 Vrooüjke Kerst dagen!, 8.00 Duitsche Kerstliederen, 10.00 Actueelc af- deellng, 10.00 Concert. Langenberg (473 M.) 6.20 Concert, 9.35 Platen, 11.30 Platen, 12.25 Middag- ooncert 2.20 Kinderspeeluurtje. 4.05 Jeugduitzending, 4.50 Kamermuziek. 5.50 De wereld van het Boek: 6.10 Nieuws; 7 20 Het Duitsche Volkslied. 8.20 Het Marla- klnd, legende-spel van Huijsmans; daarna Nachtconcert en dansmuziek. Jazzplaten. Brussel (509 M.) 5.20 Trioconcert, 6.35 Esperanto, 7.50 Persnieuws, 8.35 Koor, 9.20 „Een Kerstdroom", spel met muziek. DINSDAG 24 DECEMBER 1929. Hilversum (298 M., na 6.00 uur 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding, 12.00 Politieberichten, 12.15 Middagconcert Avro-kwartet, 2.00 Gramofoonmu- ziek, 2.30 Knipcursus, 4.00 Concert (kwartet), 4.40 Pla ten, 5.30 Lezing. 6.00 Concert Muziekkorps Ve Reg. Inf. 7.45 Politieberichten, 8.00 Tijdsein, Praatje, 8.45 Platen, 9.00 Luiden van de Klokken der St Janstoren te Den Bosch: Kerstprogramma; 9.30 Concert door het Am- sterdamsch Strijkkwartet, 10.00 Nieuws. 10.15 Kerst- overpeinzing, 10.30 Balladenconcert door A Capellakoor o.l.v. Willem Hespe, 9.00 Platen. Huizen (1875 M.) 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.00 Tijdsein, 12.15 Middagcon cert K.R.O -trio, 1.15 Platen, 2.00 Vrouwenuurtje, 8.00 Naailes, 4.30 Concert, 5.00 Platenconcert 6.00 Koersen, 6.05 Platen, 6.15 Esperanto, 6.30 Platen, 7.00 Cursus Kerklatijn, 7.30 Lezing, 8.00 Tijdsein, Kerstuitvoering. Zeeeen (1635 M.) 9.20 Wat zullen wij hedenavond zingen?; 11.20 Kerst platen; 1.20 Sprookjes; 1.50 Kindertooneel; 3.00 Vrou wenuurtje; 3.20 Hoe de bekendste Kerstliederen ontstaan zijn; 3.50 Concert; 4.50 Dichtersuurtje; 5.00 Kerstfeest (Concert); 6.20 Heilige Avond; 7.35 Kerstconcert (uit Leipzlg). Daventry Jr. (179 M.) 3-20 Dansmuziek; 4.20 Licht klassiek concert; 5.50 Kin deruurtje; 6.50 Dansmuziek; 7.20 Licht Concert; 8.20 Or kestconcert; 10.35 Dansmuziek. Londen (1553 en 356 M.) 12.20 Orgelconcert: 1.20 Kerstconcert; 3J20 Balladen; 3.50 Kerstdienst: 5.05 Licht Concert; 5.35 Kinderuurtje; 7.05 Beginselen der Muziek; 7.20 Spookgeschiedenissen; 8.05 Dansmuziek; 9.20 Kerkdienst; 10.00 Kerstmoppen; 9.55 Strijkorkest; 11.05 Dansmuziek. Radio Paris (1725 M.) 11.05 Platen; 12 50%Concert6.55 Platen; 8.20 „Monsieur Beaucalre" (Messager) opera. Weenen (516.4 M.) 10.20 Platen; 2.40 Kindertooneel: 4.40 Middagconcert; 7.00 Liederen met orgelbegeleiding; 7.50 Choralen en Kerstliederen; 8.20 Populair concert Hamburg (372 M.) 10.20 Platenconcert; 2.50 Funkheinzelmann haalt het Kerstmannetje; 4.15 Sprookje; 4.35 Godstdienstoefening 5.35 Kerstvertelling; 6.35 Kerstconcert; 8.20 Kerstmis voor de eenzamen (Reportage), daarna nieuws enz. Langenberg (473 M.) 10.40 Platen; 11.50 Platen; 12.25 Middagconcert; 2.20 Kinderspeeluurtje; 2.50 Kerstconcert; 4.20 Christkind's Erdenrelse, Sprookjesoperette van Gustav Kneipp; 5.20 Orgelconcert; 6.10 Koorgezang; 6.35 Pauze voor dc Kerst man; 8.20 Kerstmuziek. y Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Gramofoon; 8.35 Orksetconcert

Schager Courant | 1929 | | pagina 13