Wegens de Kerstdagen WAAR ZAL DE NIEUWE OPENBARE SCHOOL GEBOUWD WORDEN? Plaatselijk Nieuws. Dinsdag en Zaterdag. Waar is Rembrandt begraven? De volksmuziek der Lappen. De heer Dekker zegt, dat het ongeveer f 4000 duurder zal komen als wij nu gaan aflossen. Wij hebben dan de 5 woningen 20 jaar eerder In ons bezit, doch spr. vindt dit niet zoo noodzakelijk, tenzij er aan wordt vast geknoopt, dat de woningen zullen worden verkocht De heer Kamp meent, dat de huur van de woningen wel zou kunnen worden verhoogd. Als wy om ons heen kijken dan ls het overal duurder. Voor de meerdere huur zouden do woningen flink kunnon worden onderhouden. De Voorzitter merkt op, dat meerdere huur de trans actie ten goede zou komen. De heer Spaans ia van meening, dat men de woningen zoo goed mogelijk van dg hand zou kunnen doen. De heer Kriek zegt, dat thans voor onderhoud f 40 per woning wordt uitgegeven, maar na verloop van ja ren zal het onderhoud hooger worden, Ja, misschien wel f 60 bedragen. Daarom meent spr. dat deze transactie voordeellger zal zijn. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en verworpen mot 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Spaans, Kriek en Dekker. Verzoeken ontheffing schoolgeld. Door K. van der Oord te Oude Niedorp wordt onthef fing gevraagd van schoolgeld voor zijn zoon D. J. v. d. Oord, die de UL-O.-school 1 October 1929 heeft verlaten B. en W. stellen voor 7/12 gedeelte ontheffing te ver- leenen. Allen voor. f Ontheffing hondenbelasting. B. en W. stellen voor de aanslagen ln de hondenbe lasting van P. S. Vries en K. Koeten oninbaarte ver klaren. als zijnde ten onrechte opgelegd. Goedgevonden. Voor de schoolreisjes. Ingekomen is een verzoek van het gemeentebestuur ;Van Barsingerhorn om een bijdrage voor aldaar school- gaande kinderen, die deelgenomen hebben aan een schoolreisje. Door het gemeentebestuur van Barsinger horn wordt verzocht om voor elk kind uit de gemeente •Winkel, dat ln de gemeente Barsingerhorn een o. 1. school bezoekt en dat zijn er 24, f 2.71 per kind te be talen voor deelname aan de schoolreisjes. Een dergelijk verzoek werd eerder reeds gericht tot B. en W., doch dit college meende daartoe niet te moe ten overgaan, aannemende dat in de f 15, die voor elk kind worden betaald, is opgesloten, dat die kinderen hetzelfde zullen genieten, als Barsingerhorn zijn eigen schoolkinderen aanbiedt. Deze steljagel is ook steeds te i Winkel gevolgd, waar in de laatste jaren regelmatig kin deren uit andere gemeenten de U..O.-school bezoeken en ook mede op reis gaan, waarvoor een belangrijk deel dier kosten door de gemeente wordt gedragen en ook geen verzoek om bydrage wordt gericht tot de besturen der gemeenten, vanwaar de leerlingen komen. Is deze regeling een gevolg van een andere regeling, zooals Barsingerhorn schryft, dan komt het B. en W.voor, dat het gewenscht ware geweest, voor af daarvan kennis te geven, dat deze regeling Inhield een zekere financieels belasting der leerlingen uit do buitengemeenten. B. en W. meenen hun standpunt te moeten handhaven en stellen den raad voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. De Voorzitter meent, dat do gemeente Barsingerhorn niet daarom moet vragen voordat overleg ls gepleegd. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stem men aangenomen. Voor het gouvernementsgebouw. Volgt het voorstel tot het verleenen van een crediet van f 100, voor een geschenk aan het nieuwe Gouverne mentsgebouw. Door een commissie uit Ged. Staten ls verzocht aan de gemeenten Hoogwoud, Obdam. Hensbroek, Ursem, Oude Niedorp en Winkel, gezameniyk een geschenk te geven voor het nieuwe gouvernementsgebouw en wel een kast, voorzien van de wapens der schenkende gemeenten. B. en W. stellen voor hieraan mede te werken en voor dit doel een crediet van f 100 beschikbaar te stellen. Goedgevonden. Voorstel tot het verleenen van een crediet van f 200, voor aanschaffing van een auto matisch begraaftoesteL Het komt B. en W. gewenscht voor om te trachten te komen tot het gebruik van een automatisch begraaftoe- atel en vragen daarvoor voor 1930 een crediet toe te staan van f 200. De Voorziter zegt, dat het meer indruk wekt als op deze wijze de laatste eer aan overledenen wordt bewezen. De heer Brugman zegt nooit een begrafenis met een toestel te hebben bijgewoond, maar meent dat het In Winkel netjes gaat Er ls een vast corps, dat alles goed doet De heer Honing meent dat het prachtig ls een be graaf toestel en wil, als zoo'n toestel safe is, zyn stem er wel aan geven. De heer Kriek heeft een begrafenis bijgewoond, dat hot niet goed van stapel liep, maar dat was een verou derd systeem. Den laatsten tijd is de prys terug geloopen en zyn de toestellen uitstekend. Spr. meent, dat het mot een toestel plechtiger gaat De heer De Veer merkt op, dat de arme gezinnen niet dcor de vcrceniging worden begraven en slechts alleen zij die geld hebben en verzoekt B. en W. stappen te ne men opdat hierin verbetering komt De Voorzitter doet de toezegging er eens werk van te zullen maken en de heer de Veer dan van antwoord te zullen dienen. De heer Kamp heeft het door den heer De Veer ge sprokene ook als een leemte gevoeld, maar door het begraaftoestel zullen allen worden begraven en dit ls «en stap ln de goede richting. De Voorzitter stelt voor het crediet te verleenen met de bepaling dat het toestel in het byzyn van den raad sal worden gedemonstreerd om te zien of het deugdeiyk te. Aldus wordt besloten. Benoemingen. Lid van de commissie van toezicht op het lager on- derwys, periodieke aftreding van den heer K. Mulder. Leden van het algemeen burgeriyk armbestuur, perio dieke aftreding van den heer G. Kamp. De aanbeveling luidt als volgt: No. 1 de heer G. Kamp; no. 2 de heer P. Bart Periodieke aftreding van den heer J. Vethman. De aanbeveling luidt als volgt: no. 1 de heer J. Vethman; no. 2 de heer D. Molenaar. Vacature wegens het bedanken van den heer S. Kriek De aanbeveling luidt als volgt: no. 1 de heer L. van Wyk, no. 2 de heer J. Peetoom Jbz. Regentes voor het Tehuis voor ouden van dagen. Pe riodieke aftreding van mevrouw G. BrugmanVries. De voordracht luidt als volgt: No. 1 Mevr. G. Brugman Vries; no. 2 Mevr. E. BrugmanGrootes. Lid der gascommissie. Periodieke aftreding van den heer J. Koster. Do aanbeveling luidt als volgt: no. 1 de heer J. Koster, no. 2 de heer J. Spaane. Gekozen worden de heer Mulder met 7 stemmen. De hoer Kamp met 6 stemmen (hy neemt de benoeming aan); do heer J. Vethman met algemeene stemmen; de heer L. van Wijk met 6 stemmen; Mevr. G. Brugman- Vries met 6 stemmen. (De hoer Brugman stemde niet mee). Als lid van de gascommissie wordt met alge meene stemmen de heer J. Koster herkozen. Een tweede suppletoire begrooting dienst 1929 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 1306.78. een supple toir kohier hondenbelasting tot een bedrag vs-n f 8. Nlcuwjaarscommlssle. B. en W. stellen voor op geiyke wyrs als anders Ja ren een nlcuwjaarscommissie ln te stellen. Goedgekeurd, Rondvraag. De heer Honing vraagt of al eenige mededeelingen over electrificatie kunnen worden gedaan. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Honing vraagt voorts hoe het met de straat ia De Voorzitter zegt zoodra toestand en middelen het toelaten zal worden begonnen. Do hoer Brugman vraagt hoe het ls met de lantaarns in Lutjewlnkel, zooals de man het nu doet, ls het nutteloos dat hij rondgaat De hoer Dekker vraagt wat B. en W. gedaan hebben tot behoud van de traan Sc hagenWognum. De Voorzitter zegt dat de heer De Ridder, secretaris en spr. lid ls van de commissie van actie om de tram te behouden. Er Is een vergadering geweest ln Span broek met de vertegenwoordigers der belanghebbende gemeenten en de spoorwegen, om zoo mogelijk tot over eenstemming te komen. E>r is een juridisch advies ge vraagd of men recht had op het voortbestaan van de tram. Dit bleek echter niet zoo te zyn. Reizen zijn ge maakt naar Utrecht, Haarlem en Den Haag, alles ls geprobeerd, doch waarschijniyk wel zonder succes. Thans is vanwege de Kamer van Koophandel de heer Nobel naar de betrokken lichamen geweest om de tram te behouden. Alhoewel dit gebeurt zonder de betrokke nen hierin te kennen, niettemin meent de Voorzitter dat men zich op dat hoog standpunt moet stellen en het toe moet Juichen, Jammer zou het zyn als de tram vordwynt, maar valt de slag dan zullen wy er in moeten berusten. De heer Dekker dankt den voorziter voor het vele werk, dat er ten opzichte van de tram is geschied. De heer Kamp is van meening, dat het niet noodig Is dat de lantaarns een uur langer branden, daar van de 10 keer dat spr. 's avonds laat op straat is, hy 8 maal niemand ontmoet. Ook de man die de lantaarns uit doet, zou dan vroeger naar huis kunnen gaan, en zou met zoo'n laten dienst hooger gesalarieerd moeten daar hy voor half twaalf niet klaar ls. De voorzitter zegt dat dan de overeenkomst zou moeten worden gewijzigd. De heer Kamp vraagt of B. en W. wel eens een kykje nemen ln de school, de band tusschen Dag. Bestuur en school zou dan nog beter worden. De Voorzitter merkt op, dat dit behoort tot het werk van de schoolcommissie. De heer Kriek dankt den Voorzitter voor de gespro ken woorden tot hem bij zijn rfscheid als lid van het Burgeriyk armbestuur. Spr. heeft met den Burgemeester en Wethouders en met den heer Kaay, Voorzitter van dat bestuur steeds pretLig samengewerkt en dankt hen daar voor. De heer Kamp zegt namens het Burgeriyk armbestuur den heer Kriek dank voor de prettige en gezellige wijze waarop deze steeds heeft samengewerkt en voor de uitnemende wijze waarop hy zich van 'zijn taak heeft gekweten. De heer Kriek was uit de S.D.A.P. en er Is op de voordracht wederom een lid van de S.D.A.P. en spr. hoopt met de heer van Wyk even prettig te kunnen samenwerken als met den heer Kriek het geval was. De Voorzitter dankt de leden voor de gezellige geest en de aangename samenwerking die er steeds was ten opzichte van de gemeentebelangen van zoo verschillen den en spr. wenscht allen een gezegend Kerstfeest en een prettige oudejaarsavond en een gelukkig nieuwjaar toe. Spr. feliciteert den raad met de belangrijke genomen besluiten speciaal ook den schoolbouw en spreekt den wensch uit dat velen nog daarvan zullen mogen profi- teeren. Spr. dankt voorts de pers dat zy steeds op haar plaats was en steeds getrouw de handelingen van den raad aan de gemenschap heeft bekend gemaakt en wenscht ook de pers een gezegend Kerstfeest en ge lukkig nieuwjaar toe,. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Op Initiatief van het Bestuur der Vereeniging „Al gemeen Belang", had Donderdagavond eene bijeen komst plaats van de Besturen der plaatselijke Ver- eeniglngen Algemeen Belang, Middenstandsvereeni- ging, ,.De Hanze", de Oudercommissie en waartoe ook hot Hooid der Openbare Lagere School, do heer D. Brouwer, was nitgenoodigd. Doel der bijeenkomst was, van gedachten te wisselen over de meest wen- schelijke en geschikte plaats, waar de nieuwe school gebouwd zou kunnen worden. De belangstelling voor deze vergadering was groot. Ze werd geleid door Mr. Buiskool als voorzitter der uitnoodigende vereeniging Algemeen Belang. Bij de zeer geanimeerde en zakelijke besprekingen, waaruit de algemeene belangstelling voor het onder werp duidelijk bleek, kwamen twee terreinen naar voren, nl. de Zuid-West-hoek van het gemeenteiyk Heerenbosch-bouwterrein, of achter de tegenwoor dige school op de Loet, waarbij het tegenwoordige gebouw c.a. zou moeten verdwijnen. Het bleek aldra, dat het voor de vergadering moei lijk was tot een bepaald besluit te komen, omdat de plannen van het Dagelijksch Bestuur der Gemeente in dutsternis zijn gehuld en niemand-der aanwezi gen daaromtrent iets definitiefs kon mededeelcn, noch omtrent het terrein, noch omtrent het ontwerp- gebouw. Ook het Hoofd der School kon de vergade ring niet inlichten, omdat hij er niets van wist. Het slot der besprekingen was dan ook, dat beslo ten werd eene commissie naar B. en W. af te vaar digen met het doel inlichtingen omtrent een en an der in te winnen, ook mode in verband met de we gen, en kanaalplanncn naar en bij de Loet, welke plannen wel eenig verband kunnen houden met de eventueele terreiilkeuze. Besloten werd tevens, binnenkort eene groote open bare vergadering te houden, waar het onderwerp dan opnieuw zal worden besproken. Tot afgevaardigden naar B. en W. werden gekozen het Dagelijksch Bestuur van Algemeen Belang, de heeren Mr. A. E. J. Buiskool, L. Bolte en A. Zijde wind. WU kunnen hieraan nog toevoegen (fat het in het voornemen ligt van Burgemeester en Wethouders, om voor half Januari a.s den Raad ter vergadering bijeen te roepen, om een beslissing te nemen ter zake de plaats, waar de nieuwe school zal moeten ko men. I verschijnt dit blad de Ejjj volgende week alleen s s op KALENDERS. Wij ontvingen van Albert Heijn een kalender voor 1930. De leuk uitgevoerde plaatjes zullen vooral voor de kinderen een groote aantrekkingskracht blijken te bezitten. VERANDERING VAN ZAKEN. De heer P Bak heeft zijn winkel in groenten opge heven In dit perceel zal de heer Burgman een ma nufacturenwinkel vestigen. ALLES ELECTEISCH. Het P.E.N. zal in Hollands Noorden een tweetal de monstraties voor de pluimvee-uitbreiding houden, al les met behulp van de electriciteit. Ze zu'len bestaan uit electrisch broeden, electrische verlichting en ver warming, kunstmoeders met electrische verlichting en verwarming en wat meer bij het bedrijf te pas komt en door electriciteit verkragen kan worden. Dirkshorn cn St. Maartensbrug komen voor de de monstraties in aanmerking. Ook de Pluimveevereeni- ging alhier zal, wanneer daar eene gelegenheid voor is te vinden, zich in verbinding met het P.E.N. stel len. SLIKVENPOLDER. De Slikvenpolder herkoos tot Molonmeester de heer C. Kooij Hz. te Schagen. De heer Kooij werd tevens gokozen tot voorzitter van het College van Molen- meesters. SCHAPEN VERSCHEURD. In langen tijd hoorden wij niets meer van bloed dorstige honden, die aanvallen op schapen deden. Thans is wedei een schaap van den heer A. Slote- malcer door een hond of honden verscheurd. Het beest werd letterlijk in stukken gescheurd. Een hond, die waarschijnlijk direct of mede schuldig aan den aanval is geweest, is opgepakt. De inhoud van het darmkanaal zal nu uit moeten maken of hij aan het bloedbad heeft deelgenomen. POLDER BURGHORN. De heer A Vlaar, die als lid van het Bestuur van den polder Burghorn heeft bedankt, trad daarmee tevens af als voorzitter van dit waterschap. Op Woensdag 18 Dec. had een verkiezing plaats van een nieuwen titularis. Verkozen werd de heer Bas, St. Maarten: de heer De Boer, Burghorn, Schagen, werd bestuurslid. KRITE SCHAGEN. Het Tooneelgezelschap van de Krite Helder zal op 11 Januari 1930 te Schagen optreden voor de Krite Schagen. THEATER ROYAL. Zondag geeft de Directie van het Theater Royal haar trouwe bezoekers: Op weg naar Singapore, een span nend zeemansdrama. Met de Kerstdagen volgt Sub-marine of de doodstrijd der S-44, een aangrypende tragedie uit de wereld waar geen lach klinkt Het is een film ln 9 acten, een zee drama vol heldenmoed, met Jack Holt, Dorothy Revier en Ralph Graves in de hoofdrollen. In de tropische wateren der Philippynen oefent een deel van de Stille-Oceaan-vloot En het spreekt vanzelf, dat als de Amerikaansche Jantjes aan wal zyn, zy avontuurtjes hebben met de Phillippynsche meisjes. Twee jonge zee-officieren, Rob en Jack, leveren hun aandeel ln deze liefdesgeschiede nissen, waart»y Bob echter steeds de mooiste meisjes voor den neus van zb'n boezemvriend wegkaapt De vloot gaat echter naar San Dlego terug en Rob moet achterbiyven, omdat hy overgeplaatst wordt op de S-44. Jaok raakt ln Californië verliefd op een danseresje en trouwt met haar. Dorothy is echter een vlinder-vrouwtje en Jack ls voor haar te ernstig. Als haar man op reis ls, begint zy weer Laar vrooiyke leventje en heeft al spoedig een nieuwen aanbidder en dat is Bob. Deze is zoo juist van de Philippynen teruggekeerd en daar Bob denkt dat Dorothy nog vry ls, ontspint er zich een intieme verhouding. Het gevolg ls dat Jack de beide geliefden betrapt en hy jaagt zyn boezemvriend het huls uit Korten tyd daarna vermelden extra-edities de on dergang van de S-44. Een botsing heeft de onderzeeër 100 voet diep doen zinken. De bemanning acht men reddeloos verloren. Eenige duikers dalen af, maar zij komen onverrichterzake meer dood dan levend weer boven. Jack volgt vol spanning het werk en hy, de meest vermaarde duiker der marine, wordt de eenige geacht die redding kan brengen. Maar daar beneden ls ook zyn doodsvyand, Bob, die hem bedrogen heeft En plichts gevoel en wraakzucht strijden een vlnnlgen strijd, tot dat Dorothy bekend, dat niet Bob, maar zy schuldig -s. En toen snelt Jack te hulp. De toestand op de S-44 is uiterst crltiek. De voorraad zuurstof ls opgebruikt en het gebrek aan versche lucht doet zich mede gewei- ïft I reen goede spijsvertering door Bullridi'Zout S*nds 100 jaar onovertroffen bij moeilijke spijsver tering, maagpijnen eni 250 gr. fl. 0.G0 TnblcUi-n n. 0,25 en ff. 1,20. Slechts echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monters gralls en franco van den hoofdvertegenwoordiger Bruin. Amsterdam-Oost. Uanacusparkwec 18 dlg gevoelen. De jongste der bemanning is gestorven, een ander ts krankzinnig geworden en allen wachten op den dood. Tot eindeiyk Jack de onderzeeër bereikt en de ver binding met de buitenlucht hersteld wordt De mannen zyn gered. Af en toe krijgen we van die typische voorbeelden, wat vreemdelingen in ons land kan trekken. Zoo ont leende „De Hotelhouder" aan een brief van een Ame rikaansche toeriste, die haar ter inzage werd verstrekt het volgende: „Het schynt dat de belangstelling voor de meeste bezienswaardigheden in Holland afhangt van het feit of de troepen van Napoleon ze wel of niet verminkt hebben. Al sdat waar ls, zooveel te beter. Kerken In Broek en Waterland en Veere (de laatste werd voor een militair hospitaal gebruikt en in verband hiermede veranderd zyn er het voorbeeld van. De eerste heeft muren, dateerend uit de 14e eeuw en beschilderde ramen, voorstellende een groote brand door de troepen gesticht Tot myn grootste verbazing kwam ik in Hol land tot de ontdekking, dat Rembrandt's graf niet alleen onbekend is, doch dat slechts enkelen weten dat zijn laatste rustplaats ln Amsterdam is. Na eenige uren gezocht te hebben in de Jodenwyk, waar hij ge woond heeft en na informatie bij reisbureaux, politie en ook by den bewaarder van het weinig belangrijke mu seum in het huis, dat Rembrandt eens bewoonde, kreeg ik eindelijk de Inlichting, dat hy in een van de twee kerken, die men my noemde, moest begraven zyn. Ik gang naar de eene en kwam tot de ontdekking, dat het de andere moest zyn. By de Westerkerk trof-ik muzi kanten aan met stroohoeden, die op het steenen kerk plein dansmuziek speelden, ter eere van den verjaardag van Koningin Wilhelmina.Groentenventers lieten hun paarden by een fontein op het plein stilstaan om ze met koel water te besprenkelen over hun koppen en nekken. Ik verliet het kerkplein en ging naar den achterkant van de kerk tegenover de gracht. Door een ruk aan een bel ln een bewoond gedeelte, kwam een vreemd gebocheld vrouwtje te voorschijn, dat, hoewel op zijn minst 70 jaar, nog blond was. Zy sprak geen Engelsch, ik geen' Hollandsch, doch beiden verstonden wij het eene woord „Rembrandt" en i zy bracht my door een kraalchelderen gang naar de j kerk. Afschuwelijk in haar naaktheid en leelykheld en met haar leeftyd van 300 jaar, \scheen de kerk my een teeken van verval van de stad Amsterdam en nu be greep ik, waarom geen reisbureau er plezier in had het verzuim van de stad te toonen als de kerk niet op vol doende waarde kan worden geschat. En hier was het, dat de beroemde schilder die slechts 40 dollar voor zijn anatomische les" ontving, op kosten van de stad begra ven was. Een heel gewone steen op de vloer van de kerk wees aan, dat dit de begraafplaats der armen was van de 16e eeuw. Personen van gewicht hebben inscrip ties of teekens van hun beroep op hun grafsteenen ge grift Een kleine marmeren gedenksteen van nauwelijks 2 by 3 voet groot, hangt aan een pilaar, vasthoudende de herinnering van Rembrandt van Rhijn. En dat is nu Rembrandt's graf. De Zweedsche musicoloog Karl Tirèn heeft een stelselmatig onderzoek ingesteld naar de volksmu ziek der Lappen, die zeer oud is en een volstrekt mystisch karakter toont. Naar hun taal zijn de Lap pen verdeeld in zeven of meer dialecten, die zoo sterk van elkander verschillen, dat de Zuidelijke Lap- nen de Noordelijke niet kunnen verstaan. Hun me lodieën, joyks genaamd, zijn evenwel dezelfde en worden door alle Lappen begrepen, welk dialect zij ook gebruiken. Wat is nu een „joyks"? Dit is een niet al te lange reeks rythmisch geordende noten, die bepaalde voorwerpen denkbeelden, personen, stammen, dieren en landstreken symboliseeren Zoo j heeft de beer, het rendier, de wezel, het oud ge meenschappelijk kerkhof der Lappen (een prachtig eiland in een der Laplandscbe meren) elk zijn eigen „joyks". Tirèn vergelijkt de Laplandsche „joyks" met de leidmotieven, welke Wagner voor Wotan, j Fricka en eenige andere mythologische figuren in zijn Der Rinig der Nibelungen aanwendt en welke ook uit korte notenreeksen bestaan. Hij merkt hier- Dij op: „de hoogste cultuurvormen raken hier de pri1 mitieve natuurvormen". De Lappen waren nog in J het begin der vorige eeuw in hun hart heidenen en j beoefenden hun oude heidensche religie door drink gelagen, zangen en dansen Toen nu de Zweedsche j predikant Lastadius zijn bekeeringswerk der Lappen had voleindigd, durfden dezen hun heidensche wij zen niet meer in het openbaar zingen, en aldus ble ven de melodieën tot op heden onbekend. Eerst Ti-, rèn is erin geslaagd, het vertrouwen der Lappen zoo te winnen, dat zij hem in de geheimen hunner volks-1 muziek Inwijdden. Tirèn's notities zullen binnenkort in druk verschijnen. BILLY BOO. T>*uc -—I Bllly staarde Knlckey aan, Zei: „Dat had lk niet verwhcht" En ook de anderen riepen: „Dat hadden we niet gedacht." Billy riep weer: „Je moet mee, Bedenk je niet langer nou." Knlckey zei: ,,'k Ben bang, Bill dat 'k Op aarde heimwee krygen zou." „Onzin" riep Bil, „kom vooruit", „O neen, o neen" zei Knickey weer „Ik zoek den ooievaar, Ik spoedig weder keer." Ais een pyl uit den boog Snelde Knickey toen voort. En zijn geroep: „Ooievaar kom" Werd door Billy goed gehoord. Zouden ze Bllly allemaal uitgeleide doen?

Schager Courant | 1929 | | pagina 20