J I HOOGWOUD. WIERÏNGEN. LANGENDIJK. KOEGRAS. SINT MAARTEN. BARSINGERHORN. ANNA PAUL0WNA. BEKENDMAKING. MIJNHARDT'S TABLETTEN Zenuw Laxeer Hoofdpijn Kiespijn Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. I tabletten I Buisje 75 ct. I tabletten Doos 60 ct. tabletten Buisje 30 cn 60 c [tabletten Buisje 30 ei Deze artikelen iijo voorzien van den naam N'ijohardl co verkrijgbaar bij Apoth.co Drogisten Dominee spreekt hierna zijn slultlngrede uit en be dankt hierbij vriendelijk resp. de dames der breikrans voor de kleed ingstukken enz., de leidsters dèr Zondags school en verder allen die voor en aan dit feest mee werkten niet het minst zij die cp do gecirculeerde lijsten teckenden. Spr. wijst er verder nog even op, dat bij het verlaten der zaal aan de deur een collecte zal worden gehouden en sluit hierna den avond. Wij vernamen later, dat de collecte f 14.1414 opbracht. De op 20 dezer gehouden verloting ten bate der jaariijikscho kerstfeestviering had den volgenden uit slag: Prijs no. 1, een gehaakte sprei, op lot no. 127, werd gewonnen door den heer Holema, alhier; prijs no. 2, witte wollen sjawl, op lot no. 15, werd gewonnen door mej. M. Keizer, alhier; en prijs no. 3. een gehaakt kleedje, op lot no. 180, prijswlnster mej. v. Ekeren te Keinsmerbrug. ZIJPE. Voor de betrekking van le kaasmaker tevens bedrijf»- ...leider van de coöperatieve zuivelfabriek „De Een dracht" G.A. te Stolpervlotbrug, gom. Zijpe, hebben zidh 44 sollicitanten opgegeven, waaruit hot volgende drietal alphabettech is opgemaakt: J. Doets te Twiek, D. Buis man te Edam, W. Bijl te Spijkerboor. In de bestuursvergadering van 21 Deo. werd de heer W. Bijl benoemd. Onder voorzitterschap vnn den heer Stapel had Maandagavond 23 December in het cafc Modder de algemeene vergadering van de afd. Opmeer en om stroken der Holl. Mij. van Landbouw plaats. Na het openingswoord vnn den voorzitter, volgt vaststelling der notulen, worden mededeelingcn gedaan, o.m. (Jat voor den landhouwcursns een rijkssubsidie is toege staan van f359, voor den cursus in bedrijfscontrole f30.23. De heer J. de Vries nam zijn benoeming tot lid van de tentoonstellingscommissie aan. Aan het marktwezen te Alkmaar zal in overweging worden gegeven de paardenmarkt op een ruimere plaats te houden. In de voorjaarsvergadering zal een spreker een le zing over pluimveeteelt houden. Verslagen van diverse vergaderingen worden uitge bracht De hoeren J. Stapel Gz., Siibekarspel, S. Koomen te Spanbroek en D. Itookcr te Hoogwoud, zullen de reke ning 1929 nazien, dc heer P. Slagter is plaatsvervan ger. Tot afgevaardigde naar dc vergadering van Hol lands Noorderkwartier wordt voor 1930 benoemd do heer P. Koppos, tot plaatsvervanger de heer II. van Ree. Met een hartelijk woord worden vérvolgens de di ploma's aan de cursisten van den landbouwcursus uitgereikt, waarbij hulde wordt gebracht aan den leider, don heer H. v. Ree, die helaas wegens ambts bezigheden vanavond hier niet aanwezig is. Doch namens den heer Van Ree dankt dc heer P. Slagter de afdeeling voor de ondervonden steun. De op brengst. van de onafgehaalde prijzen der verlating be droeg f 11.30. Rij do rondvraag brengt ook de heer D. Rooker builde aan den heer Van Ree voor het landbouwonder wijs dat zijn 5 zoons hebben genoten, bij welke woor den de heer S. Glas zich aansloot. Met de beste wenschen voor 1930 en dankbetuiging aan dc afgetreden bestuursleden cn aan de pers, volgt sluiting. AARTSWOUD. Benoemd tot Kerkvoogd de heer M. Bruin, inplnats van den heer K. Vel, die wegens behaalde leeftijds grens niet meer herkiesbaar was. Zaterdagavond 8 uur had in hotel de Haan te Hlppo- lytushoef een openbare verkooping plaats ten verzoeke van mej. de wed. Joh. Rotgans en kinderen ten over staan van Notaris Obreen. van verschillende landerijen met behuizing: Perceel I, huis en land, groot 1.01.30 H.A., opgehouden. Perceel II, Klavorkrocht, groot 1.42.00 H.A., Noord helft, hiervan pl.m. 71 aren aan S. Veerdig Cz. voor f 2150. Overige gedeelte opgehouden. Perceel III, Krocht van Meijert Maars, opgehouden. Peroeei IV. Ven van S. de Vries, 1.39.70 HA., op gehouden. Perceel V. De ventjes, 1.32.00 HA, aan D. Veerdig Sz. f 2412.00. Perceel VI. Belgstuk bij het gemaal in den Hippo- lytushoeverkoog, 77.20 aren, aan S. Bakker Sijbrz., f 1310. Perceel VII, Kaartenven in de Stroeërkoog, 1.13.00 H.A., aan M. Bakker Sz. voor f 836.00. Naar wij vernemen, zal zich hier ter plaatse in den Mekkensluinweg een tweede geneesheer vestigen en wel Dr. C. Beeker, zoon van den vroegeren en zoo bekenden geneesheer van Barsingerhorn. De R.K. tooneelvereoniging „Excelsior" uit den Helder zal op 19 Jan. a.s. in de zaal van den heer S. Veerdig te Ilippolytushoef, eene openbare uitvoe ring geven met op te voeren het blijspel „Hallo met Mars". Gezien hot succes wat „Excelsior" hoeft gehad bij het optreden voor den R.K. Volksbond alhier bij den laatstcn feestavond, zal het zeker niet aan be langstelling ontbreken. net Kiescollege der Hervormde Gemeente te Oos- terland c.a. heeft den heer S. Gorter herkozen tot ouderling cn den heer J. Kool als diaken. Zaterdagavond sprak op de bovenzaal van N. Kok te Ilippolytushoef voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling Ir. J. F. Mazure over het bekende boek „Juli '14" van Emil Ludwig, dat de voorgeschiedenis vart den wereldoorlog behandelt, specianl de gebeur tenissen van do laatste maand voor de oorlogsver klaringen. Na afloop van de boeiende lezing werd ovorgogaon tot de oprichting van een afdeeling van het Instituut in de plaats van het bestaande corres pondentschap. Het ledental, dat 28 bedroeg, steeg tij dens de vergadering tot 44. In het bestuur werdeu ge kozen J. P, Mazure, voorzitter, R. Windsraa, secreta ris, P. J. Sleinmetz, penningmeester, en II. Stubbe, een 5e lid zal door de afdeeling van de S D.A.P. wor den aangewezen. Tocns Woensdagnamiddag kapitein de Groot met de sleepboot, afkomstig van de M.U.Z., en genaamd ,de Madoera" van den Helder, met een ledige kolen bak naar Wieringen zou varen, raakte de kapitein door de mist de koers kwijt. Hij kwam echter op de Piewert nabij den Oever terecht. De kolenbak is op vlotwatcr gebleven, maar de boot zit tot heden toe nog vast, en als de waterstand niet beter wordt, zal het schip nog wel een tijdje blijven zitten. Do sleepboot „de Partoutkapitein P. Keizer, heeft ge tracht het schip af te slepen, maar de pogingen ble ven vruchteloos. Kapitein Iloogendijk kwam Zaterdagmorgen met een met steen geiaden Rijnaak naar den Oever. Door het slechte vurengezicht is de kapitein de koers kwijt geraakt cn geraakte op de vlakte van den rob- benhoek aan den grond. De heer Iloogendijk is met de boot, genaamd „de Johanna", die nog vlot was gebleven, naar den Oever gekomen om assistentie te vragen. Zondag zijn eenige visscherslui van den Oevor met een sleepboot ,de Elizabeth 2" van Bos- ker, uitgevaren om te trachten het schip op vlot wa ter te brengen, wat hen, door het schip te lichten, is gelukt. Sleepboot en Rijnaak liggen alhier behouden in de haven. Maandagmorgen begon de verhuizing vnn de oude O. L. school te Ilippolytushoef naar de nieuwe. In lange rijen trokken de schoolkinderen met boeken en tasschen onder den arm naar het nieuwe gebouw, Aan.uitroepen als: oh! en wat mooit ontbrak het niet. De kinderen schenen wel in hun nopjes met hun school, die ze na de vacantie zulien betrekken. 6 Ja nuari worden de lessen in de school aan de Elft voort gezet. De officieels opening heeft plaats op 4 Januari a.s. WIERINGEN (Den Oever). Toen de. broodbakker S. Koorn Jz., Zaterdagmorgen vroeg met zijn brood-auto Den Oever uit ging, kwa men van den anderen kant auto's Den Oever binnen, en geraakten met elkander in den weg. Ook kwam een arbeider der Zuiderzeewerken per fiets tusschen de auto's. De berijder, de heer H. Westerbeek genaamd, bezeerde zich zoodanig, dat bakker Koorn het noodig achtte met den patiënt naar den dokter te rijden, om aldaar verbonden te worden. De fiets werd totaal ver nield. Vanwege de Langendijker Groenten-Centrale zal in het gebouw van het Bctaalkantoor een vergadering wor den belegd voor kweekers, van chrysanten. Een prac- tisch en deskundig kweekor uit Aalsmeer zal daarbij een uiteenzetting geven van de techniek dezer cultuur en verder nuttige wenken verschaffen voor een zoo ren dabel mogelijke teelt, ook op het gebeid van de afzet We vernemen, dat de omzet aan de veilingen over het kalenderjaar 1929 ongeveer een millioen minder zal be dragen dan over het vorige kalenderjaar. Het moeten vooral de slechte aardappelprijzen zijn# die dit hebben veroorzaakt. We vernamen, dat verreweg de meeste tuinbouwers hun personeel volgens de ziektewet hebben verzekerd bij hun eigen bedrijfsvereeniglng, zoodat voor de Rijks verzekeringsbank weinig posten zullen overblijven. De tuinbouwer voelt over het algemeen weinig voor in menging van Regeeringsorganen, doch knapt liever zelf zijn zaken op. JULIANADORP. Het bouwen van een nieuw woonhuis voor de fa. Roo- zing te Heemstede op de boerderij „Jikke's Hoeve" aan de Doggersvaart is opgedragen aan den aannemer D. de Graaf Jz. aan de Kortevliet te Koegras. Het bouwen van een nieuw woonhuis voor den heer C. Bakker te Koegras op een perceeltje grond In de Friesche buurt aan de Kortevliet Is eveneens opgedra gen aan den aannemer D. de Graaf Jz. Het maken van tweo betonnen bruggen over den M.'d- denvliet te Koegras, één voor de gebroeders Tromp en één voor de fa. Zeegers te Lisso, Is opgedragen aan den aannemer J. de Graaf te Jullanadorp. Verloren: Een wollen beige heeren halsdoek met franje. Inlichtingen ter secretarie Zondagmiddag vond in het café van den heer A. de Graaf de aangekondigde biljart-seance plaats. De heer J. van der Laan scoorde in 24 beurten 700 ca ramboles met als hoogste serie 110 en liet zijn tegen stander op 150 staan, 23 beurten, hoogste serie 39. De partij werd zeer vlot gespeeld en d6 talrijke biljart liefhebbers hebben volop kunnen genieten. Na afloop werden door den heer Van der Laan verschillende kunststooten gedemonstreerd, welke veel bijval bij het publiek verworven. De queue, welke werd verloot, werd gewonnen door den heet A. de Graaf. KOLHORN. Door het breken van een boeidraad gistermorgen op den bagegrmolen van den heer Kooijman uit Harlingen, had de molenbaas het ongeluk van dien draad een slag op het hoofd te krijgen, zoo ernstig, dat hij een gesple ten wond opliep, en overbrenging naar het ziekenhuis In Alkmaar noodig was. Begrafenis P. Visser. Maandagmiddag half twee werd wijlen de heer P. Visser naar zijn laatste rustplaats gebracht. Een schat van bloemen dekte de baar, o.a. waren er palmtakken en kransen van zijn tooneelvereeniging „Ormenio" en „O. B. K.'\ waarvan de overledene regisseur was, van het bestuur van de vereenlging „T.A.G.O.", waarvan hij bestuurslid en van de Schager en Heldersche Courant, waarvan hij correspondent was; verder van de collega's en oud-collega's, van zijn oud-leerlingen en van den uit gever der door Visser geschreven boeken. Gevolgd door de naaste familieleden en eenige colle ga's bereikte de stoet de begraafplaats, waar een groot aantal belangstellenden haar afwachtte om zich achter de dragers aan te sluiten. Onder deze belangstellenden merkten we op, behalve nog weer andere collega's en echtgenooten, ook zelfs uit den omtrek van verre gekomen, de belde wethouders en den secretaris van de gemeente, leden van de too- neelvereenlgingen, van T.A.G.O. en vele vrienden, oud leerlingen en bekenden van den overledene. Allen schaarden zich om de geopende groeve en brach ten hun laatsten groet. Geheel naar den geest van den eenvoudigen man, die ten gravo was geleid, werd aan het graf niet gesproken. Een der familieleden dankte voor de betoonde eer en belangstelling en langzaam en stil, diep onder den indruk van deze eenvoudige, maar juist daardoor zoo aangrijpende plechtigheid, verlieten allen de begraafplaats. Zondagavond traden bij Slikker op Maloitz, de beken de telepaath en zijn partners, de humorist Herman Dle- derlchs en Mevrouw Hetjkens. 's Midngs was reeds een auto-seance gegeven, waar voor de heeren D. J. Kaan. D. Koorn, G. Visser en P. Wllms een opdracht hadden gemaakt De heer Herman Diederlchs brengt daarna onder de aanwezigen met ztjn witzen en lled.ies een vroolijke stemming. Vooral zijn paradie op „Die schönste augen hat melne frau" sloeg In. Daarna trad Maloitz op. Een drietal opdrachten door het publiek opgesteld, werden door hem uitgevoerd. Niet alles ging even vlot waarvan de telepaath aan de ge leiders schuld gaf, maar toch werd tenslotte gedaan, wat opgegeven was. De laatste opdracht voerde hij zelfs zingende uit Na de pauze gaf de heer Diederlchs nog „Schaatsenrij- derslledje", en daarna kregen we massa-suggestie en magnotlsme, en het verdere reeds meermalen ln ons blad beschreven programma. Zaterdag 28 en Zondag 29 Dec. worden vanwege de Afd. van den Bond voor Staatspenslonneerlng een paar propaganda-avonden gehouden. De tooneelvereenlglng „O.B.K." verleent haar medewerking. Naastepad heeft op zich genomen de ouden van dagen, die Zaterdag vrije toegang hebben, geheel kosteloos van huls te halen en terug te brengen. De Geref. Zangvereenlglng „Sursum Corda" alhier, gaf Maandagavond een openbare uitvoering. De Voorzitter der vereenlging, de heer A. Schouten noodlgde de aanwezigen uit den avond te openen met het zingen van psalmen 75:1. Daarna ging hij voor in 't gebed en na voorlezing van psalm 75. heette hij allen die samen waren gekomen in de mooie kerk aan de Molenvaart hartelijk welkom, in het bijzonder de soliston de dames A. Riekwel, sopraan, J. Hollestelle, alt, en den heer F. Asma, orgelist, die allen uit den Helder gekomen waren om hun welwillende medewerking te verleenen. Hij deelde mede, dat dit de tweede uitvoering was, dat het ledental vrijwel gelijk was gebleven, en sprak de hoop uit, dat men zou merken, dat de vereenlging voor uit ging onder de bekwame leiding van den directeur, den heer Joh. F. Asma, aan wien hij nu de verdere lei ding overdroeg. Nu kregen we de zangvereeniging te hooren, afge wisseld door de belde solisten met orgelbegeleiding. Of er werkelijk vooruitgang was, sinds de vorige uit voering, konden we niet beoordeelen, daar wij de eerste niet meegemaakt hebben, maar oordeelende naar wat de jonge vereeniging presteerde, gelooven wij dit wel. Er werd over het geheel goed gezongen; een enkel num mer (psalm 42 "van Weiss b.v.) was nog wel wat zwaar voor de zangers en klonk dan ook niet geheel zuiver. Verder vonden we het jammer, dat het koor wat ver spreid stond opgesteld. In een kerk kunnen de stemmen juist zoo mooi in elkaar vloeien en samenklinken en dat had naar onze meening beter kunnen zijn als de zan gers wat dichter bijelkaar hadden gestaan. Daaraan kan het ook liggen, dat we de tenoren, vooral ln de forto's te sterk, de alten over het geheel te zwak vonden. Maar overigens, zooals we reeds zelden, werd er goed gezon gen en de nummers werden danook met aandacht ge volgd. Voor 't laatste lied reikte de voorzitter met eeni ge toepasselijke woorden aan ieder der solisten een bloemenmand over en aan den orgelist een uziekstuk Nt het laatste zangnummer bracht de heer Schouten dank aan solisten, koor en orgelist en directeur, ver zocht allen den .Avondzang" te zingen en sloot ten slotte de heer Pieterse met gebed. Voor het eerstvolgend concours van den Noordhol- landschen Zangersbond, dat gehouden wordt eind Juni of begin Juli 1930 zal onza plaatselijke vereeniging Zang- lust de gastvrouw zijn. Da mede werkende vereeniglngen zingen in de groote tent van Veerburg. - BREEZAND. De heer J. Wiggers, alhier, behaalde op den voor- drachtwedstrijd te Lutjewinkel een tweeden prijs en een publieksprijs. PLAN VAN UITBREIDING. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat het door den Gemeenteraad vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding, in uitvoe rige kaarten uitgewerkt, ter Secretarie dezer ge meente ter inzage van een ieder is nedergelegd van 21 December 1929 tot en met 4 Januari 1930. Schagcn, 21 December 1929. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. DIRECTE BELASTINGEN. In verband met het a.s. vertrek van den heer Bleoker, is met de waarneming van het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier belast de heer Gans van Rotterdam. BEPLANTING GEGUND. Het aanbrengen der boomenbeplanting in de nieu we straten van het Heèrcnbosch is gegund aan de firma D. Kruit alhier. HEERENBOSCHSTRAAT. Ook onze Schagers houden van korter of gemak kelijker te zeggen namen dan van de officieele, die dikwijls zoo lang of moeilijk zijn. Kent Amsterdam b.v. zijn Pé Cé enz., onze gemeentenaren noemen de Heeren-Bosch-Straat de H.B S.-straat Of we ook grootsteedsch worden! Maar een echte H.B.S. hebben we toch nog niet. RECTIFICATIE. In het Raadsveislag van Schagen komt o.a. voor, dat de voorzitter zich niet kon vereonigen met het voorstel van den heer v. Rijswijk ora mej. De Vries f200 salarisverhooging te geven. Dat moest zijn, dat de voorzitter zich er b e s t mee verecnigen kon. VOOR SPANJE DEN BOER OP. De aankoop van vee door Spanje zal door een Spaanseh koninklijk besluit veranderingen onder gaan, waardoor het voor Spanje bestemde vee niet meer op de vrije markt gekocht zal en kan worden. Spanje wordt door dit besluit op den aankoop bij den boer aan huis aangewezen. Genoemd besluit eischt, dat de beesten moeten zijn van Friesch-Hol- landsch ras. De invoer mag uitsluitend bestaan uit koekalveren, jonge koeien en jonge stieren, waarvan de moeder en de grootmoeder G00 kilo of meer melk hebben gegeven met een vetgehalte van 3.2 pet. of meer; tweede kalfskoeien, welke bij de lactatieperio- de 4000 kilo of meer melk hebben gegeven, met 3.2 pet. vet of meer, en koeien, die meer dan 2 maal heb ben gekalfd, die 0000 kilo melk of meer hebben gege ven met een zelfde vetgehalte. POSTNIEUWS. De directeur van het Postkantoor te Schagen brengt ter kennis van belanghebbenden dat het hoofdkantooi te Schagen en de hulpkantoren in het district Schagen op beide Kerstdagen zullen zijn geopend als op Zondagen. De poststations te Burgerbrug, Callantsoog, Kol- horn, Oudesluis en Petten zijn op beide feestdagen gesloten. Op den lsten Kerstdag zal geen, op den 2en Kerstdag zal één bestelling plaats hebben Gelegenheid tot afhalen van correspondentie be staat op lsten Kerstdag als op Zondagen, op 2en Kerstdag niet. INBRAAK. Maandag had de heer H. Bleker, rijksontvanger al hier, bezoek gehad en nadat hij met dezen bezoeker even een boodschap was wezen doen, ging hij thuis komend, met eenige paperassen naar zijn kantoor, om die in zijn bureau te bergen. Het kantoor werd opengesloten en het licht opge draaid en daar zag de heer Bleker, die anders altijd zijn hond bij zich heeft, maar nu juist niet. een man voor zijn bureau neergehurkt, die juist gereed bleek te zijn met het openbreken van een kastje van zijn bureau. De heer Bleker schrikte natuurlijk niet weinig bij dit zien van dezen onverwachtcn inbreker. Op de vraag wat of hij daar in het kantoor doed, werd geen antwoord gegeven, maar schoof do inbre ker langs de balustrade en zocht daar dekking achter, blijkbaar van plan den aanval te wagen, om zoo bui ten te komen. De heer Bleker achtte het toen het best om te reti- roeren en waarschuwde telefonisch de rijkspolitie. De gemeentepolitie is in Schagen op geen enkele wijze telefonisch te bereiken. De rijkspolitie, majoor Bood, was direct present cn met hem de gemeentepolitic Flapper en Van Ha ren, die met z'n drieën een onderzoek instelden. De inbreker was natuurlijk verdwenen, maar het bleek dat hij aan de achterzijde een klein raampje van het kantoor had uitgesneden en met een h a .je of zooiets, de sluiting van het groote raam had los getrokken. Op deze wijze was de m ui binnen gestapt en was zijn werk begonnen. Door dc komst van den heer Bleker werd hij gestoord. Was dat niet gebeurd, clan had hij al zijn moeite en werk toch tevergeefs gedaan, daar geen geldswaarden in het bureau war-n geborgen. Vingerafdrukken, voetafdrukken enz. zijn natuurlijk geconstateerd cn bovendien heeft de heer Bleker van aangezicht tot aangezicht met den inbreker gestaan, zoodat het niet moeilijk zal vallen hem te herkennen. Hij was een voor den heer Bleker onbekend per soon, met een blauwe kiel aan en een omgekeerde •pet op het hoofd. Het spreekt vanzelf dat de onderzoekingen ijverig worden voortgezet. WOENSDAG 25 DECEMBER. (le KorsUlug). NED. HEliV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Kerkkoor. Potten, nam. uur, Ds. Van D\jk. Kerstboom. Callantsoog, voorin. 10 uur, geen dienst Nam. 7 uur, Ds. Van Dijk. Kerstboom. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Valkkoog, voorm. 9% ur, Ds. Tinholt. Sint Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tinholt Kerstfeest Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hippolytuehoef, nam. 6 uur, Kerstfeest Anna Paulowna, nam. 7 uur, Kerstfeest Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: De Engelenzang. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, De. de Leeuw. Oude Niedorp, geen dienst Burgerbrug, geen dienst St,-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kerstfeest Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Zangkoor. Julianadorp, nam. 6 uur, Kerstfeest der kinderen. Huisduinen, geen dienst Hoogwoud, nam. 7 uur, Kerstboom. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Ziliinger Molenaar. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Mej. van Vliet Collecte voor noodl. kerken en personen. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Spaargaren. Kerkelijk Zangkoor. Collecte voor noodl. kerken en personen. Winkel, geen dienst Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Verwaal. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Da R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haara EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Joh. J. van Kempen, van Haarlem. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 6 uur, Kerstfeest Hippolytusihoef, voorm. 10 uur,-de heer Boema. Kapel Den Oever, nam. 5 ur Kerstfeest voor de kin deren der Zondagsschool. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preek!ezen. Nam. 2Yi uur, Ds. Akkerhuis van Maassluis. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer AJcse, v. Beverwijk. DONDERDAG 26 DECEMBER 1929. (2e Kerstdag). NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, nam. 6)4 uur, Ds. Van Dijk. Kerstboom. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Kolhora, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Eenigenburg, nam. 7 uur, Ds. Tinholt Kerstfeest Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Liturgi sche dienst met medewerking van V.C.J.B. Westerland, nam. 5 uur, Kerstfeest Oosterland, nam. 7 uur, Kerstfeest Burgerbrug, geen dienst St.-Maarfcensbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kerstfeest Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Julianadorp, geen dienst Huisduinen, nam. 3 uur, Da Damsté. Hoogwoud, geen dienst Aartswoud, nam. 6% uur, Kerstfeestviering. Collecte voor de Vereeniging „Tot Steun". DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Burgeer-vlotbrug, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Hofmeester Jr. Nam. 5% uur, Kerstfeest Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. Nam. 5 uur, Kerstfeest GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Akkerhuis, van Maassluis. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. VRIJDAG 27 DECEMBER 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Wlerlngerwaard, nam. 7 uur, Kerstfeest (Wegens het niet-verschljnen van ons blad op Don derdag, 2den Kerstdag, zie men voor de diensten van Zondag 28 December het nummer van Zaterdag 27 December). ALKMAAR, 21 Dec. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 paarden f 100225, 1 melkkoe f 290, 31 nuchtere kalveren (slacht) f 1234, 98 schapen (vet te) f 36—46, overhouders f 30—36, 73 biggen (10 weke»* f 2429, 6 bokken en geiten f 812. ALKMAAR, 21 Dec. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrleksboter le soort f 0.95—1.05, 2e soort f 0.80—0.90, per Kg. Eieren (groothandel) f 7.758.75. ALKMAAR, 21 Dec. Aanvoer: 100000 kipeleren 56—58 Kg. f 88.60, 5860 f 8.36—9.10, 60—62 Kg. f 8.80—9.40. 62—64 Kg. f 9.16— 10.50, bruine 60—65 Kg. f 9.10—10.50, kleine eieren f 6.40 7.90, 4000 eendcieren f T.éO7.80. NOORDSCHARWOUDE, 21 Dec. Uien f 2.90—3.10, drielingen f 2.46—2.50, nep f 1.90, grove f 3.70, peen f 2.40—3, kleine peen f 1—1.20, roode kool f 2.70—6.80, gele kool f 4.70—6.30, Deensche witte kool f 1.70—3, kroten f 2.46—2.60, per 100 Kg., bloemkool f 5 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 6600 Kg. uien, 7200 Kg. peen, 155600 Kg. roode kool, 16600 Kg. gele kool, 27600 Kg. Deensche witte kool, 750 Kg. kroten. 150 stuks bloemkool WARMENHUIZEN. 21 Dec. Roode kool le soort f 3.507.60, 2e soort f 2.80—6.80, gele kool 2e soort f 1.604.60, Deensche witte kool le soort f 1.60—3, 2e soort f 1.10—1.40, per 100 Kg., bloem kool le soort f 14 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 95175 Kg. roode kool, 3875 Kg. gele kool, 15125 Kg. witte kool, 65 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Dec. Roode kool f 3.60—6.20, II f 2.20—5.50. gele kool f 5.40 6.10, Deensche witte kool f 2.102.60, uien f 2.702 90, grof f 2.80, peen f 2.30—2.50 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 17500 Kg. roode kool, 8000 Kg. gele kool, 2500 Kg. Deensche witte kool. 2200 Kg. uien, 2500 Kg. peen. (Zie rest Marktberichten elders in dit blad.)

Schager Courant | 1929 | | pagina 10