SchagerCourant lal het vriezen of dooien? collectie KamertherniDmeters Vierde Blad. Encycliek van den Paus. KORTE BERICHTEN. Binnenlandsch Nieuws. Burgemeesiersjaanvedden in N.-Hoüand. Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. Schipbreuk in de Chineesche wateren. Gemoedelijke napraat uit Alkmaar's Vroede Moeder en Vaderen Raad. Dinsdag 24 December 1929 72ste Jaargang. No. 8585 De oplossing der Romeinsehe quaestie her dacht. De godsdienstige gebeurtenissen, die dit jaar in Europa hebben plaats gehad. Het B.TA. meldt uit Rome: De encycliek, aangekondigd In de allocutie in het consistorie, is een belangrijk document, dat de groote gebeurtenissen opsomt, die in het jubileumsjaar van den paus hebben plaats gehad, en waarvan het voor naamste gedeelte betrekking heeft op de oplossing van de Romeinsche quaestie. De paus herinnert eerst aan de bewoordingen, waarin de quaestie werd gesteld toen hij den troon besteeg en aan de conventies, tusschen den Heiligen Stoel en Italië gesloten, waardoor een eind is gemaakt aan een onrechtvaardigen en onver- dragelijken toestand, die het civiele keizerschap van den Heiligen Stoel loochenend, de wettige onafhankelijkheid van het Vaticaan belette, ten volle in het licht te treden. De paus verzekert opnieuw dat zuiver geestelijke be doelingen hem leidden zonder eenige aardsche begeerig- heid. Nu de volledige souvereiniteit van de Pauselijken Souverein ten volle werd verkrgen, nu de rechten van den Heiligen Stoel plechtig werden afgekondigd en nu de vrede van Christus werd hersteld, geloofde de paus zich voor het overige vaderlijk, welwillend en toegeeflijk te moeten betoonen in de mate, welke zyn plicht toeliet. Wat betreft het concordaat, dat tezelfdertijd is vast gesteld en geratificeerd als het verdrag, verzekert en proclameert de paus, dat het op gelijken voet zal staan als het overeenkomstige verdrag, daar beide voortsprui ten uit hetzelfde beginsel. Zij zijn een en ondeelbaar en zullen noodzakelijkerwijs tezamen voortduren of verdwij nen. De paus wijst op de algemeens vreugde, waarmede de overeenkomsten werden ontvangen, die vrede verschaft aan het geweten der Italianen. Alle katholieken zullen gewag maken van de als door de Voorzienigheid veroor zaakte coïncidentie van deze gebeurtenis met de feesten van de Notre Dame te Lourdes en den Sacré Coeur en den 75en verjaardag van de proclamatie van het dogma der Onbevlekte Ontvangenis. De paus ziet in deze co ïncidentie de hand van den Hemel. Het is zeker, dat veel goeds voor de katholieke zaak, voor Italië en voor de familie der menschheid uit deze overeenkomsten zal voortvloeden. De Paus ging vervolgens over tot verdragen en con venties, gesloten met Portugal, Roemenië en Pruisen, aan de welwillendheid van welke landen hij hulde brengt Deze diplomatieke conventies zullen niet slechts voor zien in de vrijheid van de kerk, doch ook het bestuur dezer staten vergemakkelijken, doordat voortaan elk conflict tusschen de civiele en godsdienstige machten wordt vermeden. De paus verheugt er zich derhalve over, dat genoemde landen met den Heiligen Stoel banden van vriendschap hebben aangeknoopt. De beëindiging van de achtervolging der katholieken in Mexico ver vult het hart van den paus eveneens met vreugde. De paus prijst zich verder gelukkig wegens de zeer lnn:ge betrekkingen, die er tusschen Rome en de Oostersche •erediensten bestaan. De paus onderzoekt vervolgens de godsdienstige ge beurtenissen, die dit jaar in alle landen van Europa heb ben plaats gehad. Hij wijst in het bijzonder op de fees ten van Dumont Cassin, het elfde eeuwfeest van de evangelisatie in Zweden, het vijfde eeuwfeest van de bevrijding van Orleans door Jeanne d'Arc, de feesten van den Heiligen Wenceslaus en vooral het eeuwfeest van de godsdienstvrijheid in Engeland. De paus wenscht er zich geluk mede, dat de Engclsche en Schotsche ka tholieken de vrijheid die hun werd verleend, hebben ge bruikt, niet tot het uiten van klachten over de onrecht vaardigheden uit het verleden, doch voor het propagee- ren van de wet van Christus, zich daarbij geheel onder werpend aan de civiele machten. De paus prijst zich ver- Volgens gelukkig wegens de vele bedevaarten naar Rome en betuigt zijn erkentelijkheid voor de prachtige ge schenken, hem ter gelegenheid van zijn priesterjubileum aangeboden. De paus bedankt niet slechts de bedevaart gangers, doch ook de regeeringen, die de bedevaarten vergemakkelijkten. De paus besluit met te verklaren, dat hij met het oog op de vele bewijzen van trouw van de katholieke we reld besloten heeft het pauselijk jubileum tot eind Juni van het volgend jaar te verlengen met al de inschikke lijkheid, daaraan verbonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in Roe menië binnen korten tijd voor de derde maal een aanslag gepleegd op het spoorwegtraject Ploesti Boekarest. Een stuk was uit de rails gezaagd, zoodat een passeerende goederentrein derailleerde. Naar uit Weenen gemeld wordt, waren door een groep Kroatische nationalisten bomaanslagen be raamd tegen het Servische Koningshuis. 10 samen zweerders zijn gearresteerd, onder wie ook Dr. Mal- sjek, de voorzitter van de vroegere Kroatische fcoe- ••onartij. De toestanden in den Hongaarschen landbouw zijn zoo droevig, dat verschillende landeigenaars nu reeds aan de graanfirma's verzoeken om hun oogst van 1930 af te koopen of een voorschot te geven, welke laatste natuurlijk met hooge kosten aan rente is verbonden. De politie te Boedapest heeft een bedelares opge pakt, die een barones bleek te zijn en voor twintig jaar terug tot de gevierde schoonheden van de uit gaande wereld in Hongarije behoorde sic transit gloria- Volgens een decreet van de Perzische regeering moeten alle in het buitenland wonende Perzische on derdanen naar hun land terugkeeron, op straffe, dat hu bezittingen in Perziö worden verbeurd verklaard Na aanmelding kunnen ze weer naar hun land terug- keeren, onder storting van een flinke waarborgsom. Naar uit Mexico-city wordt gemeld, is daar tegen den dezer dagen teruggekeerden vroegeren president, generaal Calles, een samenzwering ontdekt. Er zijn 70 personen aangehouden, onder wie zich ook regee- ringspersonen moeten bevinden. Ter gelegenheid van het huwelijk van den Ita- liaahschen kroonprins Humbert met prinses Marie José van België, blijven de geschenken toestroomen, welke echter allen op uitdrukkelijk verlangen van piuajsaq uepaom uepuioiaop eüipypjaii jooa sujad uap In het Duitsche stadje Dahlem zijn enkele perso nen, onder wie een geologisch professor, onder raad selachtige verschijnselen overleden. Men gelooft hier te doen te hebben met de z.g. papagaaienziekte, om dat ook twee papagaaien, die het eigendom van den professor waren, zijn gestorven. In het Hockey tournooi te Barcelona hebben de Ne derlanders een schitterende 8—0 overwinning behaald op de Zwitsers. De oudste man ter wereld schijnt de te Constantino- pel wonende Turk te zijn, die beweert 150 jaar te zijn. Behalve dat hij een beetje doof is, voelt hij zich nog volkomen gezond. Te Kaïro zijn Zaterdag de twee Australiërs Mon- son en Wilsori aangekomen. Zij waren te voet van Kaapstad gekomen en hadden de ruim 11000 K.M. in vijftien maanden afgelegd. In een kloosterbrouwerij bij Munchen is bij het schoonmaken van vaten op verklaarbare wijze een dier vaten in de lucht gevlogen. De kracht van de ontploffing was zoo sterk, dat een brouwersknecht het hoofd volledig van den romp werd gescheiden. De Noordpoolreis van de „Graf Zeppelin" gaat niet door, omdat geen enkele assurantiemaatschappij de risico van de verzekering op zich wil nemen. Bij een spoorwegongeluk in Polen, zijn 15 personen gewond, doch niemand gedood. Volgens den uitgewezen royalistischen leider, Léon Daudet, wiens terugkeer naar Frankrijk den laatstcn tijd druk wordt gesproken, zou er binnen twee jaar weer oorlog zijn. De hoofdprijs van.de jaarlijksche Kerstloterij in Spanje viel op het lot van een groep fabrieksarbei ders te Saragassa. Deze prijs is ongeveer 7 millioen gulden. HET GEVAARLIJKE IJS. Het eerste slachtoffer. Zaterdagmorgen waagden zich drie kinderen van den landbouwer P. Potter te Tholen op het ijs der vest van den Singel aldaar. Ze zakten er alle drie door. Twee hunner konden worden gered. Een meisje van tien Jaar werd eerst na tien minuten dreggen opgehaald. Pogin gen om de levensgeesten weer op te wekken mochten niet baten. BADPLAATS OP TEXEL. Met het oog op den gestadigen groei van de badplaats De Kooij op Texel heeft de raad der^gemeente Texel Zaterdag besloten aan den architect Wiegert Bruin, op dracht te verstrekken tot het vervaardigen van een uit breidingsplan van De Koojjl. Naar het oordeel van de advies-comm. der Noord-Holl. gemeenten zijn te De Kootj alle factoren voor een gunstige uitbreiding aan wezig. TWEE SLEEPBOOTEN GEZONKEN*. De opvarenden gered. Gisterenmorgen omstreeks half acht zijn de sleepsche- pen „De Kei" en „Van Es", geladen met sodasulfaat, op weg van Gent naar Antwerpen beneden de haven van Hansweert volgeslagen en in diep water gezonken. De bemanningen, bestaande uit 8 personen zijn met zeer veel moeite door de proviciale boot „Zeeuwsch-Vlaande ren" gered. De geredden zijn te Hansweert aan land ge bracht DE BIOSCOOFBRAND TE OSS. Do „Krassin"-fi]m verbrand. Zondagavond tegen half twaalf werd brand ontdekt in het bioscooptheater „De Schuur" te Oss. De brand breidde zich snel uit en in korten tijd was het geheele gebouw van binnen uitgebrand. Ook de cabine werd aan getast Vier films, waaronder de „IJsbreker Krassln" werden een prooi der vlammen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het onacht zaam wegwerpen van een brandende lucifer. Het theater was om elf uur na de laatste voorstelling gesloten. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt DE VERDUISTERING VAN f 18.000. Door een Haagschen kantoorlooper. Nu nog ongeveer f 2500 zoek. In verband met de In Den Haag gepleegde verduiste ring van f 18.000 door den geldlooper L. van de Haag- sche Bouw-Maatschapplj, wordt nader gemeld, dat het bedrag van ongeveer f 5000, hetwelk Zaterdag nog ge vonden Is, (zie ook het bericht elders ln dit nummer), in bewaring was gegeven bij een juffrouw In Den Haag, een kennis van den heler W. Deze juffrouw is nu ook opgesloten. Thans is nog ongeveer f 2500 zoek, welk bedrag zich, volgens verklaring van den verdachte L., ook ten huize van deze juffrouw zou moeten bevinden, hetgeen echter naar gebleken is, niet het geval was. Het plan van L. was, van Rotterdam naar Amerika te gaan. Met de helers, met wie hij het plan had opge maakt had hij de f 18.000 moeten deelen. Als eenlg mo tief voor zijn daad geeft hij op, dat hij geld wou heb ben. Amsterdam, 23 Dec. Ged. Staten van Noord- Holland hebben een nieuwe regeling voor de jaar wedden der burgemeesters, secretarissen en ontvan gers vastgesteld, uitgezonderd Amsterdam en Haar lem. De jaarwedden zijn in nagenoeg alle gemeenten verhoogd. Met de bezwaren van de gemeenteraden^- waaraan de ontworpen regeling om advies was ge zonden, is ten deele rekening gehouden. Voor gecom bineerde betrekkingen van burgemeester en secreta ris en voor ontvangers in kleine gemeenten zijn de bedragen iets lager gesteld dan aanvankelijk was ontworpen. De gemeenten tot 20.000 zielen zijn naar het zielental ingedeeld in negen klassen. De jaarwedden voor de burgemeesters zijn daarin f1500—f1800, f2000—f2400. f2500-f3000, f3000- f 3600, f 3500—f 4200, f 4000—f 4800 f 450O-f 5400, f5000— fGOOO en f5500—fGCOO. Wegens hoogen levensstandaard, stedelijk karakter, Maar al stijgt de temperatuur de prijzen van onze uitgebreide blijven LAAG. Bij inlevering van deze advertentie Kunt U tot en met 3 Januari bij ons een PRIMA THERMOMETER verkrijgen voor den prijs van 40 cent. Gediplomeerd Opticien. marktwezen enz. zijn sommige gemeenten in een hoogere klasse geplaatst dan het zielental mee bracht. Voor Alkmaar, Bussum, Haarlemmermeer. Uit de preeentiebokking wordt Ietwat meer vet gebraden. De edelachtbare dames en heeren, die de hooge eer genieten óf zich welwillend verwaardigen (geheel ad libitum) de belangen der diverse Ingezetenen in hun onderscheidene lagen te vertegenwoordigen, zullen ln de toekomst 3 gulden meer per bijeenkomst als presen tiegeld mogen opstrijken. Onnoodig te zeggen, dat lk dit intelligent college, deze Inkomstenvermeerdering van harte gun. Niet alleen komt hen zulks toe voor her- sensfljtage, doch ook als een magere tegemoetkoming voor de steeds dreigende totale verwoesting van hun zenuwgestel door de dikwerf moordende princlpieele de batten. Ten Hemelschreiend onrecht eindelijk ge wroken. Den wethouders der gemeente, die zijn aangewezen de dubbele lasten voor het welzijn der stad en dezelfs bevoners te dragen, zal dit zware kruis althans een weinig worden verlicht door het vooruitzicht op een, zooal niet weelderig, dan toch méér redelijk pensioentje, dan het wekelijksche armenfooitje, waarmede de ver sleten werkman zijn hongerlijden nog wat kan rekken. Natuurlijk zou het van verregaande onmenschllevend- held getuigen, indien tegen dezen mooien socialen maat regel bedenkingen werden geopperd. Bovendien zou het dan ook den schijn krijgen, of men den armen drommels van wethouders, waar van een 'n drukke rechtspractijk heeft, de tweede een gefortuneerd bouwondernemer en nummer drie groothandelaar in bakkersfourage is, dit brokje uit den mond zou willen kijken. Alleen valt het wel wat te betreuren, dat juist het eenige lid van het college, die noch advocaat, noch hui zenbouwer noch grossier was, maar zijn bescheiden maat schappelijk bestaan moest winnen ais propagandist en volksredenaar er precies werd uitgedrukt, vóór deze aanmoedigende bepaling werd aangenomen en dus nim mer ln de gelegenheid kwam van dit hapje haver uit de reservekist der gemeente die hij toch ook wel dubbel en dwars had verdiend, mee te lepelen! De plakkerskn!p zal nog meer slagen tellen. Naast de gewijzigde motor- en rijwielwet bleef ook de gemeente Alkmaar met haar steeds parate en actieve bestuurderen niet achter er ook nog 'n gemeentelijk schepje by te doen en zijn we dus weer 'n geheele her- zdene en stevig bijgewerkte verordening op motorrijtui gen en rijwielen rijker geworden. Afgescheiden van de omstandigheid, dat de verschil lende gemeenten nog het recht beziten, naast een vl- geerende rijkswet er naar hartelust bij te verordenen, waardoor de verwarring steeds grooter wordt en het den ter zake onkundigen vreemdeling, die zoo vrien delijk was, ln de ongastvrije stad, zijn goede geld te komen verteeren, nóg lastiger wordt gemaakt, wil ik in deze verordening voornamelijk toejuichen het verbod voor wielrijders, om daar waar de verkeersveiligheid zulks vordert, meerderen naast elkander te rijden. Niet alleen de automobilist en de wandelaar, doch vooral de geregelde bezoeker der zittingen van het kanton gerecht, zal de noodzakelijkheid van deze bepaling ten zeerste waard eer en. De artikelen, uitvloeisel van stuntelige oude-heeren- begripipen uit den rustigen tijd van draagstoelen en suffende koetspaardjes, die eigenlijk meer plaagzuchtig dan veiligheidsbevorderend zijn, zal ik dan maar zonder verdere criüek op den koop toenemen. Op het achterwaartse!»© rqpedaal getrapt Het sluitingsuur der café's is van 11 nu weer op 12 uur nam. gebracht Daarmede Is tegemoet gekomen aan den wensch van vele ingezetenen, die tot 11 uur geen kans zagen, zich behoorlijk vol te pompen. Straks bij het in werkingtreden van het nieuwe werktijden besluit of de z.g. wettelijke winkelsluiting, zal deze meer simpele toepassing op den sluitingstijd der vergunnlngs- en verlofgelegenheden den winkeliers ongetwijfeld hoogst welkom zijn. Het pleit ook van een zeer juist Inzicht tot verbetering der maatschapelijke toestand om de win kels vroeg en de herbergen laat te sluiten. Een titanischen heldcnstrijd ln het theater van Minerva. Met algemeene stemmen op 1 na is besloten, 60.000 gulden te voteeren uit de stad's kas voor ©en luxe tri bune in het gemeentelijk sportpark. De enkeling, die niemand anders was dan mr. Dirk Sluis, welke, moer ziel alleen en door niemand bijgesprongen, het waagde zich tegen deze brutale geldvermorsching te verzetten, verdient naar mijn bescheiden oordeel, den Nobelprijs voor moed, beleid en trouw. Niet alleen had hij den heroïken strijd, waarbij als tégen Koning David, zijn beste vrienden zich tegen hem keerden, wanhopig en den wissen dood voor oogen uit te strijden, doch ook ver wierf deze woede vader nog den blaam, dat hij een vijand van sport zou zijn. Nu, ik geloof, mr. Dirk Sluis in dit en vele andere opzichten beter te kennen! Hij moge een man zijn van geprononceerd Christelijke beginselen, hij la voorzeker niet als zijnde een bijzonder gevat en geestig mensch, niet wat men noemt een pilaarbijter of zemelenzifter. Integendeel, hij pleegt de blijheid in ons leven te bren gen en ons de waarde van den gullen lach te leeren kennen. Maar zijn standpunt ten opzichte van deze weelderige tribune, voor welks bedrag men een klein landgoed koopt, was ons Inziens volkomen billijk en rechtvaardig En het moet hem dan ook diep hebben teleurgesteld, dat hij zich verlaten zag, ook van hen, op wier prao- Den Helder, Velscn en Zaandam is de burgemeesters- jaarwedde f 8000, voor Hilversum f 10.000. De jaarwedden worden genoten zonder aftrek van pensioensbijdrage. Bij Kon. besluit is clo nieuwe re* j geling goedgekeurd. MEER DAN 250 MENSCHEN VERDRONKEN. Reuter meldt uit Hongkong d.d. gisteren: Het kleine Chineesche stoomschip „Lietsjiong" met een Chineesche bemanning en 250 Chineesche passa giers, waaronder vrouwen en kinderen is te midder nacht tijdens een hevigen storm vergaan kort na het vertrek uit een haven in Kwantoeng. Naar gemeld wordt, zijn slechts twee matrozen gered en zijn alle passagiers verdronken. ONGELUK IN DE BERGEN. Drl© dooden. Wolff meldt uit Berlijn: Een groep toeristen uit Berlijn is gisteren ln het Reu zengebergte in de buurt van Krummhübel verdwaald en daar door een lawine getroffen. Drie personen hebben zich weten los te werken en de Prins Heinrich-hut be reikt Hulpcolonnes hebben de drie anderen twee heeren en een dame tegen middernacht als lijken uitgegraven. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Anihonetta Zita, dochter van Arie Snaas, en Elisabeth Jannetje Brantenaar. WINKEL. Bij de Maandagavond gehouden publieke verkooping ten overstaan van den Notaris G. J. van Leersum, is het perceel bouwland van de heeren A. Barendrecht en Ch. Geel, groot 81 Aren, gekocht door den heer A. J. Porte c.s. voor een bedrag van f 2673. WINKEL. Mejuffrouw B. H. van Dieren te Oosterleek, heeft haar benoeming tot onderwijzeres te Winkel aangenomen. tisch helder Inzicht en redeneerkracht hij had gerekend Maar blijkbaar werd de juiste kijk in do blijde verwach ting van schitterende openlucht spelen. opgeluisterd door de meest hoogstaande persoonlijkheden des lands. Koninklijke Hoogheden en excellenties, do hoogst ge gradueerden van land-zeemacht en het corps dlploma- tique, wiens satijnen achterbouten niet mogen bcleedigd en geschaafd worden op een ongestoffeerden zitplank, zonder eenigen twijfel vertroeteld en mr. Dirk Sluis is dus gevallen, doorboord door vele degenstooten als wij len Florls V., doch in zijn raadsvadorlijken doodstrijd, heeft hy kunnen uitroepen met Frans I, Karei de Groote, Willem III of welke weet ik» ook historische vorstenfi- guur: Fout est perdu, fors 1'Honneur! (alles verloren, behalve de eer). Maar de vraag blijft echter over, of dit belangrijke bedrag, voor ,een gemeentelijke inrich ting die zich; op verre na niet zelf kan bedruipen, niet meer nuttig en zakelijk besteed had kunnen worden. Zou er niet bij de inspectie der gemeentelijke onroeren de goederen en verdere inventaris ongewenschte toe standen worden gevonden, die méér dringend voorzie ning eischten dan de sportparktribune? Is de staat der bestrating van do kleinere en meer buiten het wereldverkeer liggende buurten en stadsge deelten wel zóó onberispelijk, dat geen klachten gevreesd behoeven te worden? Zou een behoorlijk tegoltrottoir langs den zoo druk ken geest es weg, in aansluiting met het beter verzorg de Scharloo, den inkomenden vreemdeling en reizi ger niet meer in 't oog vallen dan de ideale futuris tische Sportparktribune! En is de exploitatie van het nieuwe gemeente-zie kenhuis in alle opzichten een welkom meevallertje? Het zijn maar een paar vragen, waarop ik niet eens verlang een antwoord te ontvangen. Een flesch wijn In ééns en 'n zwavelstok ln vieren? Bestuur en Raad van onze welbeminde City of May Cheese, anders gezegd „40 plus'" heeft, waardoor do voorbeeldige zuinigheid van onze geraeentelijko huismoeders en vaders weer bijzonder naar voren treedt, 'n reuzetip gemaakt door een uiterst voordee- ligen grondruil met t. Burg's boekhandel op den hoek I.angestraat en Koorstraat.Men kan daarbij de porte- monnaie, die trouwens toch niet wijd opengaat bij grondovername, finaal dicht houden en toch de be staande situatie belangrijk vcrbetcrcri! Dat is dus wat je noemt! Om de vreugde over dit buitenkansje nog te ver* hoogen, werd de gemeente nog in de gelegenheid ge steld om over te nemen een particuliere steeg, voor den spotprijs van 0 gulden! De voorgestelde verbetering belooft dan nog beter, ja op z'n allerbest te verbeteren. Het is maar gelukkig, dat alles niet zóó duur is, als 'n nieuwe Sportparktribune! En toch is het verschil feitelijk nihil! alleen maar 3 nulletjes! Het scheelt echter alleen maar waar ze staan! Op den Hoek Koorstraatof op het Sportpark! De laatste strop van 1923? Het staat nu wel vast dat de meterhuur voor licht gebruik, gas en clcctriciteit, niet zal worden opgehe ven. Dit nobele instituut schijnt bij de exploitatie niet gemist te kunnen worden! Vermoedelijk evenmin als de slechte kwaliteit kook-gas, waarvan de stank je op d# luchtpijpen slaat en dat ik niemand kan recommandeeren. 't Is anders wel eigenaardig, dot de gemeente, bij de tegenwoordige strenge veroordeeling van het huur koopsysteem, zich zoo hardnekkig blijft vastklem men aan deze armzalige wijze van geld maken en de afnemers huur blijft afpingelen, zonder ooit iets in koop af te leveren. Men is gewend, minachtend te spreken over huis jesmelkers, doch zou men eigentlijk de gemeente niet met evenveel en nog méér recht een metermclkster kunnen noemen? Dat sommige muntgascliënten den meter hopeloos bederven door met een hamer 'n onwilige gasmunt in de gleuf te drijven, kan toch geen geldig motief zijn om ook de ordelijke gasafnemers aansprakelijk te stellen! Dan moet men zulke ruw een onvoordeelige klan ten de aangericht schade laten betalen, of anders overgaan tot afsluiting. De kouwelijke V.V.V. Tot slot mijner beschouwingen is het mij een waar feest »og te kunnen berichten, dat het bestuur der verecniging voor vreemdelingenverkeer, dnt in het Waaggebouw zetelt en de gemeente reeds tal van entree-kwartjes van liefhebbers van economische bergbestijgingen in den zak heeft gewerkt, op spoed- voorstel van Mr. Leesberg, in 't vervolg met gas zal werden verwarmd. De kosten bedragen wel f910.— (ik kocht de Vori ge week bij uitdrager Verver een gashaard voor 7 gulden, maar i k ben niet zuinig aangelegd), doch dat is deze ijverige vereeniging, gelet op de moreele en stoffelijke voordeelen, die Alkmaar door haar be moeiingen. ten deel vallen, voorzeker wel dubbel en dwars waard. Het voorstel werd dan ook zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Zelfs mr. Dirk Sluis had ditmaal geenerlei beden kingen! Belastingbetaler Burger BlaftmaarbijtnieL Alkmaar, 23 van Wintermaand.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11