SchagerCourant BRONCHITIS Liefde is blind ABDUSIR00P Tweede Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Uw 1 BERTELS:,KUNSTKORREL" Dinsdag 24 December 1929 72ste Jaargang. No. 8585 Strafzitting van Vrijdag 20 December. TELEURSTELLEND NIEUWS VOOR AMATEURS ZOETWATERVISSCHERS. In deze zitting werd in de allereerste plaats voort gezet een overtreding van de Visscherijwet, gepleegd op 1 September door (wee Amsterdamsche diamant slijpers, de heeren H R. en H. D.. die op genoemden datum warm gecalangeerd door Brigadier Talsma, op grond dat zij zonder voorzien te zijn van een gel dige vergunning zich hadden onledig gehouden met visschen in het Elandspolderwater door middel van aaldobbers. Genoemde visschers, terecht staande, be riepen zich op een hen door mej. de Wed. Kieft, die beweerde de rechthebbende te zijn, verstrekte schrif telijke vergunning door hen overlegd. Het nader in deze zaak gelaste onderzoek had dan heden plaats, buiten tegenwoordigheid der verdachten, die niet waren verschenen. Als getuige werd thans gehoord oud-Burgemees ter C. de Boer, Dijkgraaf van den Elandspolder, wel ke krasse grijsaard op de hem eigen opgewekte en ge zellige manier den kantonrechter voorlichtte met ile hem ten dienste zijnde middelen, waaruit ten duide lijkste bleek, dat do vroegere eigenaresse, mevr. wed. Jane Uiterspot, geboren Koorn, wonende te Brussel, de Elandspolder aan het bestuur had overgedragen, met alle daaraan verbonden rechten, dus ook het vischrecht. Vermoedelijk had echter een gewezen zaakwaarnemer van deze dame, van zijn opgedane kennis misbruik gemaakt cn aan de wed. Kieft een onwettige aanspraak op dit vischrecht uitgereikt. De zoon van deze weduwe, mede als getuige aan wezig, verklaarde echter dat zijn moeder thans van eventueele wettelijke of vermeende aanspraken heeft afgezien. De verdachten trokken evenwel na de geda ne ophelderingen aan het kortste eindje. Zij werden dus wel schuldig verklaard en veroordeeld, doch na hun gebleken goede trouw op hen geen straf toege past. BUITEN ZIJN BOEKJE GESCHREVEN. De heere Corn. Bakker, een vooruitstrevend jong landbouwer te Graft, wonende in den Elandspolder, koesterde het voornemen, na ontvangen vergunning een hem in eigendom toebehoorend gedeelte polder sloot, dat zomers een ondragelijken stank ver spreidde. in het belang der hygiëne, door demping on- schadelijk te maken. Hangende deze toestemming had hij bereids den wegberm langs deze sloot, die na officieele kadastralo opmeting, gebleken was tot zijn onroerend bezit te behooren, afgezet door paaltjes en 1 ijzerdraad. Deze afsluiting kon echter niet de goed- i keuring wegdragen van den 20-jarigen veehouder Jan Wilh. R., die zich daardoor gedupeerd achtte met be- trekking tot een vluggere verbinding van den open baren wg met het weiland zijns vaders, reden waar om deze heer de vrijheid nam zich aan deze afslui- Vting niet te storen en zich toch, ook nadat hem amb telijk het verbod was aangezegd, over Bakkers grond naar zijn land ie begeven. Op grond van over treding van artikel 461 wetb. v. Strafrecht stond deze jonge veehouder dan heden terecht en was al weder oud-Burgemeester De Boer de aangewezen deskun dige, om den kantonrechter met de landelijke situa tie, dikwerf voor buitenstaanden niet zoo gemakke- j lijk te overzien, op de hoogte te brengen. Glashelder bleek dan ook de onrechtmatigheid van de eigen- j machtige daad, door den heer J. W R. op 5 Decem- ber gepleegd en kon hij uit de door hem uitgelokte Kantonrechterlijkc beslissing, constateeren dat hij in 't ongelijk werd gesteld, blijkens zijn veroordeeling tot fG boete subs. 6 dagen hechtenis. DEN BAKKER WERD GEEN RUST GELATEN. De 32-jarige heer G. J. v. d. Z., bakker te Graft, had op 29 Mei tarwebrood vervaardigd, dat te weinig droge sloffen cn dus het vereischte gewicht niet be zat, zooals het onderzoek van den keuringsdienst cnloochenbaar aantoonde. Ter zake de fabricatie, be stemd voor den kleinhandel, van dit te natte en te licht kunstproduct, werd hem heden f7 boete of 7 dagen opgelegd. Diezelfde onfortuinlijke deegbewerker stond ecni- FEUILLETON door ELI NOR GLYN. n. Alles ten huize van den Bisschop ging even plecht statig en om precies acht uur werd er gegeten. En dat In den zomer! Nog op klaar lichten dag! „Je hebt de groote logeerkamer. Hubert," riep zijn Tante hem na, toen hij de trap opging, en met zijne ge dachten bij heel andere dingen, deed hij zonder kloppen de deur open en trad toen verbaasd een stap terug want Vanessa's verschrikte oogen staarden hem ver wonderd aan. dat hü zoo maar binnenkwam. Ze zat daar, in een doorschijnenden kapmantel, terwijl Made- laine de gespen van haar zilveren schoentjes dicht deed. „Neem me niet kwalijk." O ogenblikkelijk begreep hij de situatie Natuurlijk! Die eenige, ouderwetsche familieleden van hem, hadden den boel natuurlijk zoo stom onhandig ingepikt! Hij kende het huis op zijn duimpje, dat sprak van zelf. En terwijl hij zijn best deed, niet naar Vanessa te kijken trok hij zich onmiddellijk in zijn kleedkamer terug, waar Harding, die langs een kleine wenteltrap daar binnen was gekomen, hem al wachtte. Het gelaat van den kamerdienaar was al even wei-opgevoed niets zeggend, als dat van Madelalne geweest was Hubert voelde zich eigenaardig opgewonden en onrustig, maar hij had een ijzeren wil, dus beheerschte hij die gevoe- lens. Maar toen hij gekleed en gereed was en het nauwe vertrekje verliet langs de wenteltrap, lachte hij hardop, - Wat duivel, waar moest hij den nacht doorbrengen? Aan tafel gloeiden er twee brandende plekken op Va- nessa's witte wangen. Hubert kon haar tusschen de groote bloemen door net zien Wild bruiste hem het bloed door de aderen maar hoe meer zijn hart be- j gon te spreken, hoe meer hij zijn wil daar tegenin zette. Hij wilde niet toegeven aan zijne zwakheid. Eén bescha- mende herinnering was meer dan genoeg! De stijve, kerkelijke atmosfeer deelde zich ook aan j Vanessa mede uiterlijk wa3 ze even ijzig gereserveerd als de rest van het gezelschap, maar eene Intense op- j winding benam haar bijna den adem. Zoo ging de avond voorbij en op het respectabele, con- ventloneele uur van elven, lag het schoone, bevende we zentje te huiveren in het groote, veeren bed! Hubert, die met zijn Oom en een paar zeer eerbied- gen tijd later nogmaals terecht wegens overtreding van de arbeidswet, aangezien hij had toegelaten, dat zijn 15-jarige knechtje in de volle vurigheid van zijn nog idealen vakijver zich op 16 November geruimen tijd na hem zulks door de wet is toegestaan, had on ledig gehouden niet broodventen in den polder. De bakker gaf de overtreding eerlijk toe, doch gaf de schuld aan den krachtigen bries, die den fietsenden jongeling krachtig in zijp snelheidsontwikkeling-had belemmerd. Hoewel het feit den comparant was ten laste ge legd bij herhaling en mijnheer de ambtenaar niet minder dan f 15 boete of 15 dagen requireerde, was de kantonrechter humaan genoeg de straf tot f6 boe te of 6 dagen te beperken. STERK AFWIJKENDE GETUIGSCHRIFTEN. De vrachtautorijder en bestuurder Rijer W. uit Egmond aan Zee, aan wiens wijze van voorbijrijden het werd geweten, dat te Egmondbinnen een motor rijdende plattelands wethouder uit Berkhout, de heer Evert Wit, met zijn voertuig op den wegberm was gedrukt cn omgeslagen, was ook heden present, om zijn aangehouden zaak verder te hooren behandelen, door het hooren van Rijksveldwachter Mineé, die evenwel van de rijkunst van den vrachtrijder geen onverdeeld gunstige beoordeeling gaf. Deze presu- meerende, dat Minee stond te liegen, overlegde als tegengift 2 getuigschriften ten zijnen gunste, hem verstrekt door de respectieve burgemeesters van Eg- mond aan Zee en Egmondbinnen. De heer Minee per sisteerde evenwel bij zijn verklaring, ofschoon hij tot dusverre geen proces-verbaal tegen W. had kunnen opmaken, want, zeide getuige sarcastisch, al zien de heeren in de verte al de gladde lcnoopon van een be steller bij Vroom en Dreesman, dan zorgen ze er wel voor, dat hen niets ten laste kan worden gelegd. Mi nee voegde er echter bij, dat wel eens klachten over de manier van rijden door W. gebezig^, waren inge komen. De heer ambtenaar, aan de overlegde burgemeester lijk e testimomiums geen overmatige waarde toeken nend, daar deze burgemeesters niet voldoende met de rijpraktijk van verdachte op de hoogte kunnen zijn, achtte het feit wettig cn overtuigend bewezen en vorderde onder waarschuwing, dat bij herhaling ontzegging rijvoegdheid dreigde, f 50 boete of 50 da gen, uitspraak over 14 dagen. EEN DUCHTIGE BESTRAFFING. De 16-jarige tuinbouwerszoon Jan Liefting te Eg mondbinnen, reeds op 26 Juli met een driewielde kar, waarop ook zijn zuster Maria had plaats genomen, naar den akker om zich daar te wijden aan het z.g. Zorg ervoor, dat Uw aandoening der luchtpijpen (bronches). die Ge kunt herkennen aan een piepende, pijnlijke ademhaling en een diepen, blaffenden en pijnlijken hoest, niet slepend wordt. Vergeet nooit, hoe dicht de bronchitis de ontstekingskiemenbijdeteerelongen brengt. Wapen Uw slijmvliezen tegen de aanvallen der bacteriën door ze te versterken met de uit het sap van versche geneeskrachtige kruiden berei de Akker's Abdijsiroop. Deze helpt U het vastzittende slijm oplossen en ver lost U van een pijnlijken hoest, die Uw luchtwegen zou vernielen als ge niet tijdig Uw toevlucht nam tot de geneeskrachtige en toch onschadelijke AKKER'5 Voorde Borst Per koker: f 1.50,1275, f4.50 waardige gasten zat te praten, begon ineens, midden in een zeer tam mopje van een der geestelijken harop te lachen. De situatie was niet van sardonischen humor ontbloot Zou zijn wil de baas blijven? of Hij bedacht, welk een ontstellende uitwerking het op die goedige geestelijken zou moeten hebben, als hij hun zijne ware gedachten eens meedeelde! Toen begon hij weer te lachen en tevreden met zijn succes grinnikte de Bisschop mee. Natuurlijk sliep Vanassa nog niet toen ze Iemand de kleedkamer hoorde binnenkomen. Had haar hartje hevig geklopt op den avond van haar trouwdag, nu bonsde het gewoonweg Hubert ging op den eenen harden stoel zitten en lachte weer toen vloekte hij bijna hardop! Het was alles goed en wel, om je uit sportief oogpunt te harden, of tijdens den oorlog maar in vredestijd was hij een weelderig heerschap en die Chippendale stoel was drom mels hard! Een uur lang zat hij te woelen en te draaien rookte elndelooze sigaretten toen sloeg de klok één uur. Vanessa had nu een stekende hoofdpijn en haar han den en voeten waren ijshoud. Alle eigenaardige, rui- schende geluiden van den heeten zomernacht schenen door het open venster naar binnen te ritselen toen meende ze te hooren, dat het zachtjes begon te regenen. Hubert's heele lichaam deed hem pijn. Het gaf niet, of hij al zou probeeren, op den grond te gaan liggen de grootste plaats, die hij kon kiezen was minder dan vijf voet, en hij was zes voet één lang. Weer vloekte hij bijna toen schoot hij een kamerjas aan en ging het wenteltrapje af. naar beneden hij wist, dat er een gangdeur was, die in den tuin uitkwam maar toen hij met veel moeite den ouden, verroesten sleutel in het slot had omgedraaid en de deur uit wilde gaan vie len er dikke regendruppels op zijn gezicht. Nu ergerde hij zich ontzettend. De toestand was be lachelijk en ellendig onplezierig. Waarom zou hij er ge noegen mee nemen? Als een inbreker sloop hij op zijn teenen door de steenen gangen uit de boekenkast In de hall zou hij een boek nemen, en maar gaan zitten lezen. Hij wist, dat daar een Interessant werk over de forellenvisscherij stond. De gedachte kwam bij hem op, om in een van de zitkamers op een divan te gaan lig gen, maar moe, als hij wist, dat hij was. zou hij daar dan nog liggen, als de meisjes kwamen, om de kamers te doen en dat zou natuurlijk aanleiding geven tot einde loos geklets. Wat waren die ouderwetsche ideeën toch onmenschelijk en wat onhebbelijk toch van Tante om hen in zoo'n bespottelijke situatie te brengen. Hij wist niet, waar de schakelaar van het electrlsch licht zat, scharrelde in het donker de gang door en de trap op. Gelukkig wist hy in de hall, boven, precies waar KWALITEIT HOLLAND/CH El BOVENAAN DOOP (Volledig Pluimveevoeder) daar deze uit ideale grondstoffen is vervaardigd en qéén vischmeel bevat Alles vereend in één korrel.niels byvoeren Sederf 1925 is de pluimveeteelt verrekt mer BertelsjKünsfkorrel'her wetenschap pelijk ideale, voordeeliqer en volledige voeder voor kuikens, kippen.eenden enz waarin de granen.vleeschmeel, vilaminen.voedinqszouten enz in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver kregen wordt; arbeidsbesoaring.laqere productie kosten en betere bevruchting v.h.ei.qnooteren smake lijker eieren, sterker en mcoier dieren en 30^ méér ©enen dan met de omslachtige dubbel voedering met Ochtendvoeder en gemengd graan, Alle foutief voederen, waardoor nog millioenen verspild wor den, wordt door de.Kunstkornel "in eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds Z millioen kippen en eenden met YwnsthoVuiC' 50 ki'o f. QSO postw. Vraagt brochure 1 QPOKS fijodje. 7uachï 21 mm nrbrrtnn&wh f ÏBERTEIS'&SSIÏAMSTERDAM Odroci reed." verkreqen i.-i Bslgié.Canada.Enqeland, Franknjk.ltaüê.Hongarge.Rolen.Spanje.Zuid-Afrika. vetten, dat is het winnen van vetzaad uit de veld sla, en ten dien einde rechts van den weg het land willend oprijden gaf hij met de hand aan eventueele achter hem rijden cn, het bekende verkeersteeken. De heer J. A. H., uit Aar.icnhout, gem. Bloemendaal, een achterop rijdend bestuurder van een luxe auto, sloeg geen acht op dit teeken en de daarop volgende ma noeuvre. Hij bleef onveranderd rechts houden, met gevolg, dat hij recht op de kar inreed, zoodat een he vige schrik werd gewekt bij het inzittende gezelschap en het aangespannen paard, dat nauwelijks kon wor den afgehouden van het idéé op hol te willen slaan. Ernstige gevolg had deze roekelooze en met alle weg- regelcn spottend aanrijding niet, doch het paarden tuig was totaal vernield/ De automobilist, inplaats behoorlijk zijn excuus te maken, begon integendeel duchtig op te spelen en qualificeerde den jeugdigen voerman als n „stommert". Geen enwele poging werd voorts gedaan cm vader Liefting de door de vernieling van het tuig bekomen schade f7 50 te vergoeden en dus werd aangifte gedaan en de zaak heden behan deld. De verdachte inwoner van Aerdenhout was niet verschenen, wat niet verstandig was, daar hij niet bepaald met zachtheid werd behandeld. Gevorderd werd althans niet minder dan f60 boete of 60 dagen, terwijl het nog minder malsche vonnis luidde: f30 boete of 30 dagen, ontzegging van de rij bevoegdheid voor den tijd van drie maanden, alsmede toewijzing der door den heer Liefting Sr. ingestelde civiele vordering, bedragende f7.50. Ons dunkt, dat het wel toe kan! MUILKORFWET TOEGEPAST. De heer R. v. d. W. te De Rijp, die geen rekening had gehouden met de plaatselijke verordening be treffende het muilkorven van honden, werd deswege veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen. HET NACHTREGISTF.R NIET BIJGEHOUDEN EN TEN POL1TIEBUREELE BEZORGD. Ter zake deze overtredingen, gepleegd op 23 Octo- ber jl. stond terecht de heer J. F. W., verlof- en hotel houder aan de Voormeer te Alkmaar. De heer M. moest een en ander erkennen, doch voerde ter toe lichting aan, dat het hier betrof het bekende gezel schap Maloitz, dat zeer laat was gearriveerd en niet, zooals de heer W. veronderstelde, de nachtlijst had ingevuld. Door drukke bezigheden had verdachte de latere invulling en bezorging nagelaten, verzuimen die hem weiden berekend ad f6 en 12 boete, subsi diair 6 en 2 dagen plaatsvervangende hechtenis- dagen. WEDERZIJDSCHE SCHULDAFSCHUIVING. De 22-jarige chauffeur J. A. Prins uit Limmen ge noot op 30 October het voorrecht beslag te kunnen legen op een zeer presentabel duo-zitstertje, de 19- jarige mej. Cath. Wijte uit Alkmaar, en bracht in den avond omstreeks 10 uur in zeer tevreden stem ming zijn lieve last op zijn motor huiswaarts. Te Alkmaar werd echter op den Ivennemerstraat- weg het genoeglijke ritje op hoogst onaangename wijze verstoord door een geduchte aanrijding met een van de andere zijde naderende auto, die te veel links van den weg reed en werd bestuurd door den 29-jarigen heer Marcedis v. St., controleur van den plantenziektekundigen dienst te Heiloo. Deze aanrij ding had het gevolg dat het op den motor zittend paar wel niet ernstig werd gekwetst, doch er ook niet zonder kleerscheuren afkwam. Het meisje was vrijwel ongedeerd, behoudens 'n paar beschadigde kousen en schoenen, de motorrijder bekwam echter nog zooveel lichamelijk letsel, dat hij per auto huis die boekenkast stond, naast de deur van de logeerkamer en ook zou hij het boek best in donker kunnen vinden. Maar door het leven, dat hij had gemaakt was de Bisschop waker geworden en moedig trad die nu, met zijn slaapmuts op en den blaker In de hand, uit het ech telijke slaapvertrek te voorschijn, om te zien, of het een inbreker was. die de vrede van den nacht had verstoord Hubert had juist de boekenkast bereikt toen zijn Oom hem overviel. „Gode beware me!" riep de oude man. „Er is toch niets met Vanessa hoop ik?" zijn vriendelijk gezicht stond bezorgd. „O nee, Oom ik zoek naar e naar een boek!" De verwondering op het gelaat van zijn Oom Irriteer de den neef nog meer! Het was duidelijk, dat hij niet via de wenteltrap naar het kleedkamertje terug kon keeren. Natuurlijk werd er van hem verwacht, dat hij op gewone wijze de kamer van" zijn vrouw zou binnen gaan! De oude heer wachtte, tot hij het boek gevonden had hij hield er niet van, dat zijn boeken door het huis slingerden en hij vond het vervelend, zonder bepaalde reden ln zijn nachtrust te zijn gestoord wat een idee, om op dit uur van den nacht te willen lezen! De wereld was sedert zijn jeugd toch wel veranderd! Hubert was wanhopig misschien zou Vanessa, als hij de deur heel, heel stil opendeed, hem niet hooren en kon hij ongemerkt naar de kleedkamer sluipen. „Wel te rusten, Oom, 't spijt me dat ik U wakker heb gemaakt Toen deed hij de deur behoedzaam open en verdween. In de kamer hing een zwakke geur van kamperfoelie, voor het open raam bewoog zachtjes een zwaar be- bloesemde tak Hubert voelde zich zoo ontzettend moe. Hoe heerlijk zou het wezen, nu te rusten in dat groote, behagelijke bed, dat hij, toen hij voor den eten hier bin nenkwam, had zien staan, daar even te slapen, in dit frlssche, luchtige vertrek. De kleedkamer was zoo stoffig en warm Hij liep door, maar in het halve don ker kon hij niets zien. Vanessa beefde als een gevangen vogeltje. Als het eens een inbreker was! Ze had ln de hall hooren praten misschien was hij daarom hierheen gevlucht! maar haar zesde zintuig zeide haar, dat het Hubert was wrat kwam die hier doen? Vanessa had een gevoel, alsof hij het bonzen van haar hart moest hooren. Toen struikelde Hubert over een voetenbankje met kralenborduursel, de trotsch en de glorie zijner tante en Vanessa kwam verschrikt overeind. ,,'t Spijt me zoo, dat ik je wakker heb gemaakt," J»i hij. „Och eh zou je het licht even op willen ste ken?" Hoewel het regende, was het bijzonder warm. De wnarts moest worden geëxpëdeerd, wat echter den motor betreft, het restant verkeerde in dusdanige n droevipen toestand, dat slechts bijzetting op het autoke. ishof overbleef. Aangifte van het ongeval werd nog niet gedaan, doch daar de eischen van den heer Prins den controleur merkelijk te hoog voorkwamen, bleef schaderegeling uit cn viel ten slotte den kan tonrechter de taak weer ten -eel als zwarte Piet ia mogen optreden en den nalatigen automobilist tot de orde te roepen. Dus stond heden de heer v. St. terecht, met klem bewerend, dat niet hij de schuld droeg van de aanrijding en alhoewel hij moest toegeven, dat hij inderdaad iets te veel naar links had gereden, gaf hij verschillende, zijns inziens deugdelijke motieven ten beste die daartoe hadden gedwongen. De heer Prins Jr. wenschte een civiele vordering in te stellen tot een bedrag van f 250, aangewend tot aanschaffing van een geheel nieuwen motor, maar daar de 1 ntonrechter vorderingen boven de 50 gul den moot afwijzen, werd hiervan verder geen nota genomen. De partijen stonden uit den aard der zaak niet bepaald vriendschappelijk tegenover elkander cn ook kwam nog de vader van den aangereden mo torrijder uit het publiek naar voren, om in ecnigs- zins heftige bewoordingen het gedrag van den heer van St. te becritiseeren, totdat de kantonrechter hem streng het zwijgen gebood. De tamelijk bewogen strafzaak werd beëindigd door het requisitoir, waai in de ambtenaar, die niet wilde meegaan met het verweer van verdachte,, f50 boete of 50 dagen vorderde en het vonnis, waarin de automobilist tot f30 boete of 30 dagen werd veroor deeld. 'N VERLOOPEN PLAATSBEWIJS EN N VALSCHEN NAAM. Op 27 September arriveerde met een der binnen komende treinen uit richting Haarlem te Alkmaar een persoon, die door de controle trachtte te glippen onder vluchtig vertoon van een weekkaart, die den controleur Doorewaard toescheen, niet meer geldig te zijn. Hij wist den verdachte reiziger te achterha len en bleek zijn vermoeden juist te zijn. De man gaf toen op te zijn genaamd Willem de Vries, doch ook deze opgaaf bleek den toots der waarheid niet te kunnen doorstaan, daar hij in werkelijkheid Uil- bert B. genaamd was. Deze fantast werd heden ver oordeeld tot 2 tamelijk hooge boeten (de ambtenaar vorderde zelfs f20 en f30) en wel t 8 of 8 dagen voor het ongeldige plaatsbew ijs en f 12 boete of 12 dagen ter zake de naamvervalsching. VERBODEN GROND BEREDEN. Nabij een der scholen te Akersloot bevondt zich een weggedeelte, dat na een doodelijk ongeval, voor mo tor- en rijtuigen is afgesloten. De chauffeerendc han delsreiziger Gerrit O., die nu op 11 Nov. 11 uur v.m. als gevolg van een onjuist advies, dit stukje rijweg met zijn auto toch bereed, ondervond hiervan heden de wrange gevolgen, daar hij tot f 3 boete of 3 da gen werd veroordeeld. EEN MET BESTELLINGEN OVERLADEN BAKKER. Deze benijdenswaardige zakendrukte had voor den bakker Petrus Paulus B. te Limmen ook weer haar schaduwzijde daar hij op 15 Nov. zijn reuze- ijverigen knecht S. de Boer wel ruim 5 uur langer liet werken, dan de wet toestond, zoodat hij heden ter zake die overtreding tot f3 boete of 3 dagen wercl veroordeeld. RECHTS HOUDEN EN NIET NAAST ELKANDER RIJDEN. Behalve het onvermijdelijke rechts houden, zal voor wielrijders het achter elkander rijden het parool der* toekomst zijn cn de veiligheid van het verkeer door het tegengaan van deze sabottage ten zeerste wor den gebaat. De 19-jarige wielrijder Th. J. K., die zich te Alkmaar op het Kerkplein 18 November vergreep aan de regelen door links cn achter den agent om, den bocht te nemen, wercl heden gecorrigeerd dooi' het opleggen van f6 boete of 6 dagen. DE AUTOMOBILIST EN MOTORRIJDER ZIJN MET TE WEINIG OOGEN GEBOREN. Het is noodzakelijk dat de contructie van den mo torrijtuigbestuurder in het vervolg een belangrijke wijziging te doen ondergaan. Voornamelijk zal hij moeten worden voorzien van een etxra paar oogen in den rug. De 23-jarige bloemist uit Castricum on dervond heden ook weer de nadeelen van dit tekort,' daar hij terecht stond wegens een niet brandend ach terlicht op zijn motor en een dus onverlichte num- lucht scheen te trillen van spannende verwachting. Hubert zag het schilderijtje, dat Vanessa zoo vormde haar mooie oogen angstig en vochtig met lichte, violette schaduwen er onder haar gelaat, wit als een gardenia en haar mooi gevormd mondje, rood als een bedauwde roos. Door het rag-dunne kleedje dat ze droeg zag hij haar mooi, jeugdig figuurtje Een wilde harts tocht klopte eensklaps door zijn bloed zij was zijne vrouw Maar zijn belachelijke, ingeboren trotsch was hem de baas, en zonder een woord, keerde hij zich om en liep door naar de kleedkamer, de deur goed achter zich slui tende Vanessa viel terug in de zachte kussens en barstte ios ln hartstochtelijk snikken. HOOFDSTUK XI. Er werd verwacht, dat alle gasten van het Bisschop pelijk Paleis des Zondags naar de kerk gingen het heele gezelschap wandelde over het grasveld en door de oude kloostergangen naar den Kathedraal en nam plaats in de Chancel banken. Als de eene bank vol was, schoof men door naar de tweede, die er rechthoekig op stond. Zoo kwam het dat Hubert, die wat laat was, gedurende den geheeii-n dienst onafgebroken naar zijn Countess kon kijken. Het was voor het eerst, dat hem zoo iets overkwam, dat hij practisch gesproken verplicht was, haar anderhalf uur vlak voor zich te zien. Ze droeg een licht zomertoiletje zacht geel. met een hoed. die haar oogen overschaduwde, zoodat hij ze niet aldoor kon zien. maar toen ze haar hoofd ophief, zag hij dat er donkere kringen om lagen. Had ze gehuild? En waarom? Zijn eigen gemoedstoe stand was verre van kalm. Hij had geen oogenbllk ge slapen en hij was heelemaal in de war en in de put. Het visioen, hoe Hef ze er den vorigen avond had uitgezien en de herinnering aan de emoties, die hem toen hadden bestormd, Heten hem niet met rust; hij wilde het feit, dat hij meer en meer door haar bekoord werd, niet on der de oogen zien. Hij had zoo vastberaden alles, wat op haar betrekking had, uit zijn hoofd gezet, dat hij niet langer met zekerheid zou kunnen zeggen, of hij er al dan niet van overtuigd was, dat hijzelf ook aandeel aan zijne verovering had gehad. Hjj was eenvoudig van het standpunt uitgegaan, dat zij van haars vaders plannen had geweten, en daarmee uit! Dus onderdrukte hij vol bitterheid ieder gevoel, dat hem nader tot haar zou kunnen brengen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5