SchagerCourant ZIJPE. HEERHUGOWAARD. HARENKARSPEL. LANGENDIJK. HOOGWOUD. BARS1NGERH0RN. SINT MAARTEN. ANNA PAUiOWNA. WARMENHUIZEN. WIE*HNGFJR WAARD. WIERINGEN. WINKEL. Tweede Blad. Uit onze Omgeving. Plaatselijk Nieuws. Zaterdag 28 December 1929 72ste Jaargang. No. 8586 BURGER3RUG. Met blijdschap zien wij den 5en Januari a.s. tege moet. Want liooren of lezen we veel over de vooral in de laatste jaren door de Radio zoo populair ge worden Kees Pruis, thans zullen we hem in levende lijve in ons midden kunnen zien optreden. Datgene of beter de roep die van hem uitgaat, zal zeer zeker ook onze verwachtingen streelen door het persoonlijk optreden van dezen zoo bekenden zanger. 'T ZAND. We vernamen dat op Zondag 5 Jan. a.s. In plaats van door de Zangvereen. alhier, door de Bioscooponderne ming Van Loenen van Warmenhuizen een uitvoering bij G. A. de Wit zal worden gegeven, aangezien één der damesleden der zangvereeniging ongesteld 13. 'T ZAND. Donderdagavond 2en Kerstdag, traden voor een staand- en stampvolle zaal bij den heer Schrieken op, de zoo gunstig bekend staanden conferencier Kees Pruis, de soubrette Stella Seemer en hun pianist Willem Ciere op. Kees Pruis verschijnt als gewoonlijk met een aanloopje ten tooneele en begint direct met een paar zijner mop pen ten beste te geven, wat bij het verloop van den avond nog herhaalde malen gebeurt. Volgt een mono loog op „Vrijheid" waarbij alles op „eid" („ijd") rijmt. Hierna krijgen we van Stelle Seemer achtereen%'o!gens haar liedjes: „O, neen. zoo zijn onze Hollandsche vrou wen niet", „Tegenstelling", „Moedertje waar blijft Va der?". Bij dit laatste nummer zingt Kees Pruis het re frein telkens achter de coulissen mee, welke samenzang heel mooi klinkt. Verder geeft Stella: ,.,Mlss Amster dam", waarbij door haar achtereenvolgens worden uit gebeeld Volendamsch meisjes, Joodsche Koopvrouw, oud vrouwtje, en Jordaanvrouw, waarna de moraal op het geheel volgt Daarna draagt Stella voor: „De Kleine Vrouw", waar van de tekst door Kees Pruis is samengesteld. Een woord van waardeering hierover is zeker niet misplaatst. Tot voorloopig slot krijgen we hierna nog van Stella „De Koe". Daarna volgen door Kees Pruis voorgedra gen: „De eerste wals", „Heelemaal alleen, in je eentje", ,Het woord,je „te", waarna we verschllenlde opera-melo- diën, gefloten door hem, ten gehoore krijgen. Verder volgen „Ouderliefde en leed", .Flauwe kul", en „Daar gaat het om." Bij dit laatste liedje worden de refreintjes door het publiek meegezongen.Hierna volgt pauze. Na de pauze zien we Stella Seemer nogmaals optreden met resp.: „De boerengeschiedenis," „Ja, nee, ja," „De rekening", „Wat niet, en wat wel mag", en „Susanna heeft een hekel aan de mannen." Waarna we Kees weer krijgen met „Keetje", „Pa rodie op 4 woorden", „Mijn beste vriend," „Er ls slechts één vrouw", „De Slaapkop", en *.ot slot „Rol het kleed maar even op enz." Stella Seemer bleek bij het gebodene uitstekend voor haar taak te zijn berekend en maakte alles samengevat, een uitstekenden en beschaafden indruk. Zeerzeker komt hierbij eveneens een woord van waar deering toe aan Ciere voor diens bescheiden, correct pianospel. Dat een en ander bij het publiek in den smaak viel, bleek uit het steeds herhaalde krachtige applaus en de algemeene stille aandacht tijdens de voordracht Wat het door Kees gebodene betreft was de alge meene opinie dat dit in vele gevallen z.g. schuin was, en werd over den vorm en inhoud hiervan niet geroepen. Tot slot volgde een zeer druk bezocht bal. BURGER VLOTBRUG. In cafe de Nijs, gaf de Bioscoop-onderneming A. van Loenen van Warmenhuizen den 2en Kerstdag een schit terende voorstelling met de boeiende film „De Kleine Jack". De zaal was stampvol zoodat achter alleen gele genheid was voor een staanplaats. Diep aangrijpend was het hoofdnummer, dat een ieder bezoeker van begin tot het einde in spanning hield, waarop nog volgde een ge weldige Orkaan-film die het publiek deed schateren van het lachen, cn met daverend applaus dezen film avond deed eindigen, waarna een gezellig bal tot slot van den avond mocht zijn. ST. MAARTENSBRUG. Voor een matig opgekomen publiek gaf Woensdag len Kerstdag, de A.T.V. „Falkland" van Keilo een uitvoe ring ln de zaal van den heer Kossen. Opgevoerd werd „Het Onvermijdelijke", tooneelspel in 4 bedrijven, van S. la Chapelle Roobol, een stuk, dat aan de spelers zeer hooge eischen stelt Waar deze vereeniging hier reeds eerder met succes ls opgetreden, waren onze verwachtingen tamelijk hoog gesteld. Toch hebben wij, wat .de vertolking betreft, niet in die mate genoten, zooals wij ons dat hadden voorge steld. Zeker, wij kregen enkele heel goed gespeelde too- neelstukjes te zien, maar over het algemeen mocht de vertolking ons toch niet bevredigen. Mej. Nelly, die wel een zeer moeilijke taak op zich had genomen en die haar uiterste best deed het publiek onder den indruk van haar spel te brengen, hoede zich bij een volgende op voering voor te veel overdrijving en het geheel zal er aanmerkelijk bij winnen. Het meest hebben we genoten van de rol die mej. Trudi op zich had genomen. Voornamelijk in het le en 2e bedrijf gaf deze jonge dame opgewekt en heel na tuurlijk spel te zien. En de andere spelers,, zij deden hun best om het geheel zoo genietbaar mogelijk te maken. Voegen wij er nog bij, dat de tooneelen uitstekend verzorgd waren en dat een prettig bal het besluit was van den avond. Evenals het vorige jaar werd ditmaal op den 2den Kerstdag ln de Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd. De leden van den Vrijz. Chr. Jeugdbond hadden gelden in gezameld, waardoor het mogelijk was een Kerstboom aan te kleeden. Deze leverde voor de genoodigde kinder schaar doch mede voor het groote aantal bezoekers een heerlijken aanblik met zijn talrijke lichtjes en versierin gen. Vooral door de kinderen werd heerlijk genoten. De V.C.J.B.-ers mogen inderdaad met voldoening op hun werk terugzien. DIRKSHORN. Donderdag 2en Kerstdag, gaf de Gymnastiekvereni ging „U.dJ." onder leiding van den heer S. Keesman, een openbare uitvoering ln het lokaal van den heer D. Swager alhier. Geopend werd met „Vrije Oefeningen" van Heeren, waarbij reeds dadelijk uitstekend werk ge daan word. en waaruit weder bleek, dat aldus een doel matige oefening van verschillende spieren wordt be vorderd. Dat het ook geen licht werk was, kon men duidelijk waarnemen. Volgde ,3rug" voor Dames. Ook deze werkten kranig en met volle ambitie. De nu gegeven „Vrije Oefeningen van de plaats" door kleine meisjes, kan men het best bestempelen met den naam „pittig". En zoo wisselden staag oefeningen of groepen van da mes, heeren, meisjes en jongens elkander af. Zware, maar ook vlugge toeren werden uitgevoerd aan Rek en Brug. Tot slot een sierlijke dans, vol gratie gemaakt door eenige dames In fraai costuum. 't Geheel was een goed geslaagde uitvoering, demon- streerende do uitnemende leiding van den directeur. Het vrij talrijk publiek toonde zich dan ook zeer vol daan, al was een gedeelte, vooral tegen het einde der uitvoering, hinderlijk luidruchtig. Bal na. NOORDSCHARWOUDE. 2en Kerstdag trad in de tooneelzaal van „Coneordla" op de bekende tooneelvereeniging „Het Kleine Tooneel" met de comedie in 3 bedrijven „Overschotje" van Dario Nicodemie. De zaal was geheel vol, terwijl nob velen moesten worden teruggestuurd. De aanwezigen hebben wel genoten van de rake zetten, die er werden uitge deeld, onophoudelijk barstte men in lachen uit. De rol len waren dan ook wel in goede handen en het stuk boeide van begin tot eind. Na dc pauze werd nog gegeven de één-acter van A. Defresne: „Baas boven Baas", waarom ook onbedaarlijk is gelachen, vooral om de cntknooplng. „Het Kleine Tooneel" kan op een schitterend ge slaagde uitvoering terugzien. Ter secretarie worden inlichtingen gevraagd over een verloren portemonnaie, alsmede over een verloren sleu tel van een electrische klok. AARTSWOUD. De t radii ie getrouw werd Donderdagavond het Kerstfeest in de kerk gevierd, met de Zondagsschool en catechisatiekinderen. Er prijkte een prachtige Kerstboom, er werd mooi gezongen en aardig verteld en leuke cadeaux en versnaperingen uitgedeeld en de kerk vol belangstellenden en ouders. Alles te za- men een goed geslaagd Kerstfeest. Naar wij vernemen is de zaak in kruidenierswaren en aanverwante artikelen, van mej. M. Spaans, in eigendom overgegaan aan mej. A. Groen alhier. KOLHORN. Het bioskoopbezoek was op den len Kerstdag bij mej. de wed. Jonker niet groot Wat jammer was. Dc film van de „Kleine Jack", gegeven door de bioskoop-ondarneming van A. van Loenen te War menhuizen, is schitterend geweest. De aanwezigen hebben dien avond ten volle genoten. Om een dansje te maken was er ruimte, wat het bal in kleinen kring gezellig maakte. Evenals voorgaande jaren was voor den Kerstdag een handicap-biljartwedstrijd uitgeschreven in café „Rust cn Lust" alhier. Een 20-tal personen waren van de partij en door hen is menige mooie partij voor gegadigden en belangstellenden te zien gegeven. Als prijswinnaars kwamen uit de heeren Jn. Stroo- per le prijs, P. Koning cn P. Schager, bij loting, daar de tijd tekort schoot, den 2en en 3en prijs, P. Breed 4en prijs cn M. Koning 5en prijs, terwijl de heer Jn. Strooper voor de hoogste serie, zijnde 30 punten, het door den heer Zwakman uitgeloofde kistje sigaren tevens in de wacht sleepte. Het was voor de biljartliefhebbers een mooien, ge- ze Uigen dag. Den 2en Kerstdag vond in de N.D. H. Kerk alhier het aangekondigde Kerstfeest plaats. Het kerkgebouw was geheel gevuld, wat een aangenaam en gezellig aanzien gaf. De Kerstboom stond majestieus verlicht en was voor de kinderen het alles en alles en daar naast de tafel van overvloed, beladen met Kerstge schenken, deed hen popelen van ongeduld naar uit reiking hiervan. Maar geduld moest worden betracht, daar door hen eerst ecnige Kerstliederen moesten worden gezongen, die heel leuk in de groote ruimte klonken. Toen nog een Kerstvertelling door den dominéé, benevens de gewone kerkzang en toen kwam het groote oogenblik en kwamen de hartjes der kleinen tot rust, toen bleek dat een elk juist had gekregen wat of hij of zij verlangde. Zoo was dan dit jaar voor de jeugd onzer gemeente weer eens een echt Kerstfeest en velen zullen dit als een schoonc herinnering bewaren, daar het voor velen de eerste en de laatste keer beduidt. Dank dus aan hen die hiervoor hebben geijverd. ST. MAARTEN. (Stroet.) De heer G. Bijpost alhier, was zoo gelukkig de, door de „Sopla" Sigarettenfabriek uitgegeven 21 cijfers te bemachtigen, waarop hem door genoemde fabriek een prima Opel-rijwiel is toegezonden. EENIGENEURG. Door het te ver uitwijken voor eenige fietsers, op het zeer smalle wegje (Oost), dat de Westfriesche dijk verbindt, kwam de heer D. E. uit Burgerbrug op 2en Kerstdag in de zachte, smalle en niet minder steile bermheiling tercht, met het noodlottig gevolg dat zijn auto, waarover hij het stuur niet meester kon blijven, ondanks zijn pogingen daartoe, kantelde cn op zijn zijde in de wegsloot terecht kwam en weldra zoo goed als kopje onder dook. Door direct toegeschoten en verleende hulp der fietsers, slaagde men er in den heer D. E. en tw ee jonge meisjes, die mede uit toeren waren, ongedeerd, doch druip nat op den wal te brengen. Waar do bewuste auto een gesloten wagen was, mag men zeer zeker van geluk spreken, dat door snelle hulp waarschijnlijk erger werd voorkomen. In den namiddag heeft de fa. Met uit Alkmaar de auto onder veel publieke belangstelling, op het droge gebracht cn tevens medegenomen om haar weer reïs- klaar te maken. Een en ander veroorzaakte in dit anders zoo rustig dorpje nogal wat drukte. Donderdagmiddag 2en Kerstdag vierden de kinderen van de Christelijke school hun kerstfeest ln de nieuwe Gereformeerde kerk aan de Molcnvaart. Het hoofd der school, de heer Van Eerde, opende het feest met het zingen van Ps. 89 vers 3 en gebed, heette alle aan wezigen welkom en liet de kinderen zingen: „Eere zij God" en werd verteld van Jezus' geboorte. Daarna wer den versnaperingen uitgedeeld en kwam de mooie kerst vertelling „De Doorbraak". Nogmaals werd gezongen en verder het allermooiste van den middag, het uit reiken van de cadeautjes en het meenemen van lekker nijen naar huls voor hun kleine broertjes en zusjea Allen verlieten ongeveer half zes. met een blijde stemming het kerkgebouw na het goedgeslaagde feest Woensdag 25 Dec., de savonds 7 uur, werd ln de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd. Evenals andere jaren, was er ook nu weer. ondanks het slechte weer, veel belangstelling. De heer Kramer opende de bijeen komst en zag zich gedwongen ook voor het verdere van den avond de leiding te nemen, daar De. Vorstman ongesteld was. Nadat de kinderen een paar liederen gezongen hadden, en versnaperingen waren rondge deeld. deed de heer Kramer de Kerstvertelling, die door alle kinderen met groote aandacht werd gevolgd. Na het Kerstverhaal zong de jeugd nogmaals een paar Ysiajes en ging toen blij en voldaan, met een mooi bode onder den arm naar huls. Even werd nog opschudding verwekt doordat een der slingers van den Kerstboom in brand geraakte. Geluk kig echter doofde de vlam spoedig. Donderdagmiddag tweeden Kerstdag, hield de R.K. Volksbond alhier zijn jaarlijksch Kerstfeest in de zaaJ van den heer W. Kossen. Niet minder dan 263 kinderen werden er op allerlei lekkers onthaald en kregen bo vendien na afloop van het feest nog een leder een ca deautje mee naar huis. Donderdagavond, tweeden Kerstdag, gaf de man dolineclub „Kunst en Eer" alhier, onder leiding van den heer J. Geluk, een openbare uitvoering in de zaal van C. Slikker. Voor een talrijk publiek gaf de vereeniging een zestal nummers ten beste. Om een tonigheid van het programma te voorkomen, wer den de muziekstukjes afgewisseld door een drama tische schets in één bedrijf: „In Rouw" en door een klucht in één bedrijf, getiteld „Vergeten". Uit het applaus kon men duidelijk constateeren, dat het pro gramma in den smaak viel bij het publiek. Na afloop volgde een gezellig bal, dat opgeluisterd werd door den bekenden harmonica-virtuoos Jan Overweg. BREEZAND. Toen de winkelier P. Hoogeboom. aan de Zand vaart een van zijn klanten bediende en zijn paard niet vol doende had vastgezet, liep het dier om een grindhoop heen. waardoor de wagen kantelde en in den wegsloot terecht kwam. Het paard werd meegetrokken en zonk met de ponten ln den modder weg. Hoogeboom sprong dadelijk in de sloot om de strengen los te snijden, maar kon het paard niet op het droge krijgen. Na veel moeite gelukte dat pas aan de vele toegeschoten omwonenden. Ook de wagen stond nu weer spoedig aan den kant De heer H. had heel wat schade aan bedorven kruideniers waren. —In het EvangeLlsatiegebouw alhier, werd eersten Kerstdag, des avonds 6 uur, het Kerstfeest gevierd. Zoo als bij de meeste van deze feesten, werden de kinderen ook hier onthaald en werd hun een Kerstvertelling ge daan. Toen ze echter dachten, dat het feest afgeloopen was. werden ze nog verrast met een llchtbeeldenvoor- stelling, zoodat ze meer dan tevreden naar huis gingen. Op den lsten Kerstdag werd ln de Ned. Herv. Kerk alhier, onder leiding van Ds. Zillinger Molenaar het jaarlijksehe kerstfeest gehouden voor de kinderen der Zondagsschool. Te kwart voor zeven werden de lichten gedoofd en kwamen de kinderen achtereenvolgens met een brandende fakkel in de hand het kerkgebouw bin nen, wat een zeer aardig, ja zelfs Indrukwekkend ge zicht opleverde Hierop hield dominee een korte ope ningsrede, waarin hij ailen hartelijk welkom heette den wensch uitsprekende, dat zoowel jong als oud dezen avond met vreugde zullen vieren bij het aanschouwen van den verlichten kerstboom. Daarna werd door de talrijke aanwezigen gezongen: Gez. 229 vers 1. Vervolgens werd door de kinderen, on der leiding van den heer P. Mink. gezongen: „Hoort hoe de feeatklokken schallen" en „Stille Nacht" Hierop volgde een kort kerstverhaal over de beteekenls van het Kerstfeest en het geboorteverhaal van den Christus. De organist, de heer Jn. Vlam, gaf hierna het „Vrede op Aarde", dat keurig werd gespeeld. Hierna wederom zang der kinderen: „Bij de brandende kerstboomlichtjes" Dominee begon nu zijn kerstverhaal: „Kerstfeest in Zweden", hetwelk door allen aandachtig werd gevolgd. De kinderen zongen hierna „Gegroet met Jubelklanken", dat heel aardig door de kleinen werd gezongen. Ver volgens werden door Mevr. Zillinger Molenaar en Mej. J. Gutker met hare helpsters de kerstgeschenken uit gedeeld, die natuurlijk met blijde gezichten werden aan vaard. Aan de oudste leerlingen, welke nu de Zondags school gaan verlaten, werd als blijvend aandenken een kerkboek uitgereikt In het slotwoord sprak dominee een warm woord van dank tot deze kinderen over de prettige wijze van samenwerking en tot de overigen die door hunne gaven het mogelijk hebben gemaakt het jaarlijksche Kerst feest te doen vieren. Hierop volgde als slotzang Gez. 96, door allen. Vrijdagavond was de Kerk geheel gevuld (zelfs op de galerij hadden sommigen plaats genomen), met belang stellenden, die getuige wilden zijn van het Kerstfeest, dat van wege de V.C.J.B. werd gehouden. De leiding was aan Ds. van Beek van Wieringen. Onder leiding van de heer J. van Ham werden Kerstliedjes door de kinde ren heel aardig gezongen, enkele zelfs tweestemmig. Domine deed een mooie Kerstvertelling. In 't begin was er algeheele aandacht, doch zoo lang naar Iets te luisteren, wanneer er nog wat anders moet komen, valt voor kinderen niet mee. Na de vertelling werden door de damesleden van de V.C.J.B. versnaperingen rondgedeeld, wat natuurlijk dankbaar werd verorberd. Daarna nog een zangnummertje en dan neemt domine nogmaals het woord om een woord van dank te spreken aan allen die hebben medegewerkt en bijgedragen om dit feest zoo goed te doen slagen. In 't bijzonder aan den heer van Ham voor zijn uitstekende leiding bij de zang nummers. Het slot was ultdeellng aan leder kind van een tulp met rose papier en bovendien een mooi boek of een ander passend cadeau. Dit was natuurlijk het glanspunt voor de kinderen. Het "lerstfeest kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Het jaarlijksche kerstfeest in de Kapel slaagde ook dit Jaar weer goed. Door Cand. Winter werd het feest geopend met eon korte toespraak. Door den heer Dokter van den Helder werd op boelende wijze de Kerstgeschie denis verteld, terwijl juffr. Wigbout een Kerstverbaal vertelde. Een koor. onder leiding van den heer Kraak, zong enkele liederen. Natuurlijk werden de kinderen, een 70-tal niet vergeten en op royale wijze getracteerd. Nadat evangelist Eosma het feest gesloten had, ontvin gen de kinderen nog hun cadeautje en gingen opge wekt huiswaarts. De kapel was voor deze gelegenheid overvoL Ook het Kerstfeest ln de Evangelisatie te Hippo- lytushoef slaagde uitstekend. Medewerking verleende een zangkoor, dat op verdienstelijke wijze eenige lie deren zong. De heer Dokter uit den Helder vertelde ook hier op aangename wljy de kerstgeschiedenis en rong ook enkele Duitsche dederen, wat zeer in den smaak viel. Ook juffr. Wigbout vertelde hier een Kerst- vertaal. De heer Schut van Hlppolytushoef bespeelde het orgel. Alles had een prachtig verloop en boeide de aanwezigen van begin tot eind. Het feest stond on der leiding van evangelist Bosma. Na afloop ontvingen een 50-tal kinderen hun cadeautje en gingen blijde huiswaarts. Ook Rehoboth was eivol. Woensdag (lsten Kerstdag) gaf de gemengde zangver eeniging „Westfrisla", onder leiding van haar directeur den heer J. Hovenier, in de tooneelzaal van den heer R. Laan. de operette: „Marijke van Scheveningen". Ge heel vreemd stond men niet tegenover deze operette, die hier al eens meer werd opgevoerd, hoewel verscheidene ja ren geleden, doch men beschouwde haar meer als een oude bekende, waarmede men gaarne de kennismaking nog eens wilde vernieuwen. Was dus reeds op een zekere mate van belangstelling gerekend, dat het zoo zou wor den, had men niet durven verwachten, de zaal liep vol. Een kort openingswoord, bedoeld als dankbare erken telijkheid, voor zooveel belangstelling en van andere zijde, welwillende medewerking, en het orkest zet in, Als het scherm opgaat, hooren we een enkele ontboe zeming: „wat mooi". De achtergrond duinen, zee en visschersvaartuigen, geflanceerd door bosch en groen, en op den voorgrond zittend vier visschersmeisjes in vroolijk gesnap, 't Is ook een mooi gezicht. Zoo komen er verscheidene mooie tooneelen in voor en 't is één groote stilte, als tijdens een hevig onweder, waarbij de lucht donker wordt, de visschersbevolking knielend bidt voor hen, die op zee hun leven wagen. Het eerste bedrijf eindigt. Met dezelfde belangstelling is het geheele stuk gevolgd. Ieder deed wat kon, om het zoo goed mogelijk tot zijn recht te doen komen, en naast solistenwerk, gaf ook het koor goed werk te hoo ren. Deze eerste opvoering was voor „Westfrisia" een suc ces en dit ls ons wel gebleken, dat deze vereeniging be schikt over krachten, die haar in staat stellen, iets moois op te voeren. Was dus de eerste avond een suc ces, moge het ook zoo zijn den tweeden avond op 29 December a.a. Het was den tweeden Kerstdag een buitengewone ge beurtenis voor onze oude kerkgebouwen, binnen hare muren te bergen een zoo groot aantal menschen. dat alle banken bezet waren: en 't was mede een ongekende gebeurtenis, dat daar in het midden was opgericht een groote Kerstboom, vol lichtjes en versierselen, omringd door een bijna honderdtal kinderen, die reeds lang te voren dit gewichtig oogenblik hadden verbeid. Het Kerstfeest, waartoe de V.C.J.B. toestemming had ge kregen, dit met haar Zondagsschool in de kerk te mo gen vieren, was aanleiding tot deze buitengewone ge beurtenis. Het getal kinderen der Zondagsschool ls groot rekenen, met de kinderen, de ouders en familieleden, die zich gaarne interesseeren voor wat des kinds ls en medeleven in gebeurtenissen, die reeds ln de hulskamer haar voorspel hebben gehad, dan komen we tot dat groote getal, dat thans de kerk vult Op verzoek van de V.C.J.B. spreekt Ds. Haars uit Nieu we Niedorp een openingswoord en doet de gemeente hooren, het ons bekende Kerstverhaal. De kinderen komen nu aan de beurt en helder en klaar zingen ze hun liederen. Helder en zuiver klinkt hun „Eere zij God" en de leider van de Zondagsschool, de heer Stenneberg leest hun een kerstverhaal voor en als dan hun liederen zijn gezongen, en hun versna peringen zijn aangeboden, komt het groote moment want ieder krijgt wat van den kerstboom mede, met span ning luisteren ze, of hun naam wordt afgeroepen, want dat beteekent het in ontvangst nemen van hun cadeau, Ds .Haars spreekt daarna een kort woord tot slot om te bedanken de V.C.J.B.'ers die dit kerstfeest hebben voorbereid en die de Zondagsschool lelden. Voorts al len die genoemde vereeniging hebben in staat gesteld dit uit te kunnen voeren en dan de kerkvoogdij voor de beschikbaarstellng van de kerk. Ieder trekt dan weer huiswaarts. Voor de buitenwij ken rijden de autobusen, en 't is er een oogenblik druk van. Een kerstgedachte als deze was Iets nieuws voor ons. tot nu toe gebeurde dit slechts op andere plaatsen, doch door het werk van de afdeeling Winkel van den Vrijzinig Christelijken Jeugd Bond Is het ook hleh mo gelijk gebleken. KERSTFEESTVIERING. Donderdagavond, tweeden Kerstdag, was het Kerst feest voor de kinderen van de Zondagsschool van de Ned. Herv. Gemeente. Het geheele schip van de kerk was bezet met blijde en opgetogen kinderen, ruim een 200-tal. Een mooi versierde en verlichte Kerstboom prijkte in het midden en dat blijft voor de kleintjes, maar ook voor zeer vele grooten nog steeds een aantrekkelijk gezicht De meisjes en jongens zongen toepasselijke liederen, er volgde een aardig verhaal en al die kleinen werden weder onthaald en kregen allen mooie cadeaux mee naar huis De leiding was in handen van Ds. van Dijk en verschillende dames, die, het spreekt vanzelf, de handen vol hadden, maar in de opgetogenheid der kinderschaar vonden zij een ruime belooning. UITGAAN MET DE KERSTDAGEN. Schagen heeft met de Kerstdagen weer veel men schen getrokken. Op eersten Kerstdag was het Noord- hollandsch Koffiehuis best bezet toen „Pntsy" werd opgevoerd door de Vereenigde Schouwspelers. Zooals uit de door ons geplaatste reccntics duide lijk was te lezen, was „Patsy" een tooneelstuk dat alle kwaliteiten bezat om het gehoor te boeien, te amusecren. Nu, dat is dan ook bij deze opvoering in alle opzichten het geval geweest, men heeft zich best geamuseerd en het opgetogen applaus gaf daar van ondubbelzinnig blijk Enny de Leeuwe en Pierre Mols, maar vooral de eerste, mogen zich van dat suc ces het leeuwendeel toeëigenen. In het Theater Royal ging de „Sub-marine", een film die overal volle zalen trekt Nu, dat was ook hier het geval. Het Theater Royal was te klein om alle bezoekers te herbergen. Al spoedig was het al net als met de Amsterdamsche tram: „vol"! En me nige bezoeker kon Donderdagavond ongetroost huis waarts gaan. Dat is voor de directie de aanleiding geweest om, zooals de advertentie in dit nummer aangeeft, deze film te prolongeeren, zooals dat bij Tuschinski heet, m.a.w. Zondag draait de „Sub-marine" nog eens. F.n wij twijfelen niet of ook ditmaal zal het bezoek weer groot zijn. Zaterdag en Nieuwjaarsdag loopt de Paramount- film „Chantage", eveneens een succesnummer ge weest van vele theaters. He» is een film vol spannend gebeuren, waarin de hoofdpersonen alle gelegenheid krijgen aangrijpend spel te geven. Ook het bal in „Cérès" was druk bezocht. Ook hier was „vol" de goede aanduiding. KERSTFEE8TVIERING. Den 2den Kerstdag werd in lokaal „Bethel" met de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest gevierd. De samenkomst werd geopend met gebed en werd evenzoo gesloten. Het programma opende met een Fantaisie over het Eere zij God, voor viool en orgel. Door de kinderen werden vervolgens eenige liede ren gezongen, waarna de Kerstgeschiedenis werd verteld. Een lied werd vervolgens gezongen door mej. Hoogschagen, betrekking hebbende op het Kerst feest. Nadat nog een Kerstverhaal was verteld, volgde een Kerstverhaal, verlicht door eenige lichtbeelden* waarbij door mevr. Boon en toepasselijk lied werd ge zongen. De heer Klik sprak een woord van afscheid tot de kinderen, die de Zondagsschool gingen verlaten en gaf hun als gids op hun levensweg een N. Testa mentje mee. De heer Boon sloot vervolgens de bijeenkomst. Het Kerstfeest had een vlot verloop en werd door velen bijgewoond, geen plaatsje was onbezet. Zooals vanzelf spreekt, werden de kinderen eenige malen getrac teerd en kregen zij aan het einde elk een Kerstge schenk. DURE KONIJNEN. De ConclLla, een konijnsoort, dat een kostbare bont soort levert, wordt te Schagen al met succes voort- geteeld. Er zijn zeker al een twintigtal personen, die één of meer van dit ras hebben. Wij vernamen van iemand op het Noord, die er 50 k 60 stuks bezit. De handelsprije bedraagt f 12 4 f 13. Mantels van het bont kosten f 900 a f 1000. Het is wel aan te raden, deze kweekerij in de hand te werken.

Schager Courant | 1929 | | pagina 5