NEERLANDS HONDERDJARIGEN. Zaterdagmiddag gesloten vanaf 4 uur. TRAPMAN Co. ALKMAAR. HOOGWOUD. WARMENHUIZEN, Ingezondei Stukken. B0EKHANDEL=DRUKKERIJ - De heer Van Rijn vraagt hoe het staat met Schoorl- dam. DeVoorzitter zegt, dat de Inspecteur, in verband met het kleine aantal leerlingen, geen bezwaar heeft dat er geen onderwijs in lichamelijke oefening wordt gegeven. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Do Jaarwt>dde-verhooglng voor burgemeester 1 secretaris en ontvanger. Bij K. B. van 4 Dec. 1929, is goedgekeurd het besluit van Qed. Staten tot nadere regeling van de jaarwedden van Burgemeesters. Secretarissen en Ontvangers, in de ze provincie en wordt In verband met dit besluit voor gesteld de begrooting voor 1930 te wijzigen in dien zin, dat de post Jaarwedden van den burgemeester en den secretaris wordt verhoogd met f 500, voor ieder en deze bedragen af te schrijven van den post onvoorziene uit gaven. Verder wordt voorgesteld om de huishuur voor den secretaris te bepalen op f 200. De Voorzitter deelt mede, dat de salarissen nu als volgt worden: voor den burgemeester van f 2500 tot f 3000; voor den secretaris van f 2300 tot f 2800, voor den ontvanger tevens secrearis f 700, maar waar het salaris van hem thans f 900 is, mag dit salaris niet worden verlaagd en moet gehandhaafd blijven op f 900. Het salaris van den secretaris-ontvanger is bij deze regeling f 300 minder dan bij de oorspronkelijke concept regeling van Ged. Staten. B. en W. hebben het stand punt Ingenomen, dat, waar nu de kogel door de kerk Is, het beste is dat de gemeenteraad er zich aan houdt en de verhoogde Jaarwedden op de begrooting brengt. De heer Molenaar zegt, dat de raad met hetzelfde wa ter al eens voor den dokter is geweest, de begrootin'* toen weer niet-goedgekeurd, terugkwam. Dat zal or'- nu wel weer zoo wezen, en waar dit weer extra we geeft, voor de secretarie en geen resultaat zal hebber- kan spr. zich vereenigen met het voorstel van B. en W. De heer Slot gelooft wel dat de raad weinig zal be reiken als hij zich tegen de jaarweddeverhooging verzet. De bepaling, dat de jaarwedden worden vastgesteld door Ged. Staten gehoord het advies van den raad, wel ge schrapt kan worden. Zij storen er zich toch niet aan, in zoover als ze meehen iets te moeten doen, dat zij in de goede richting achten. Spr. wijst er nog op, dat als de raad nog eens iets doet, hij er later de dupe van kan worden. Toen een algemeene salarisregeling van de ontvangers werd toegepast, heeft de raad het salaris van den ontvanger op f 200 boven het bedrag dat door Ged. Staten werd bepaald, vastgesteld, en van dit be sluit is de raad nu het slachtoffer, omdat nu, niet tot verlaging mag worden overgegaan, ondanks de drastige verhooging van thans. Toch kan spr. er zijn stem niet aan geven, spr. vindt het ongehoord dat de salarissen in de plattelandsche ge meenten zoo worden opgeschroefd en noemt als voor beeld het ambt van burgemeester In een plattelandsche gemeente. Misschien heeft het een kern van waarheid dat de burgemeester een stand heeft op te houden maar spr. oordeelt dat er dan een andere oplossing Is, n.1. het combineeren van enkele gemeenten. Spr. is over tuigd, dat een burgemeester burgemeester kan zijn van meerdere gemeenten, omdat ze met hun tijd geen raad weten. En ondanks wordt het salaris verhoogd en moe ten de ingezetenen de belasting er voor betalen, terwijl die In doorsnee lang een dergelijk salaris niet genieten. Ook al zal spr. dan in opstand zijn tegen de wetten, toch kan spr. voor zijn gevoel niet voor de verhoogde salarissen stemmen. De heer Swan symphatiseert ook niet met de verhoo gingen, maar het Is eenmaal wet ei> als wethouder heeft spr. de wetten uit te voeren. Met 5 tegen 2 stemmen wordt de begrotingswijziging goedgekeurd, tegen stemden de heeren Slot en van Rijn Over de huishuur. Wat de huishuur voor de secretariswoning betreft, meenen B. en W. dat het billijk is een matige huishuur van den secretaris te vorderen. De heer Slot vindt dit voorstel minder sympathiek. Spr. gelooft wel dat het voor B. en W. wel een lastige zaak was, maar spr. vindt het niet billijk nu langs een achterdeurtje een gedeelte van het verhoogde salaris binnen te halen. De secretaris nu Is eenmaal benoemd met vrij wonen en aan dat recht moet later niet worden ge tornt. De heer Molenaar oordeelt, dat de omstandigheden dermate veranderd kunnen zijn, dat van het eenmaal ingenomen standpunt kan worden afgeweken en spr. meent dat dit hier het geval is. Toen de secretaris hier werd benoemd, gebeurde dat op een salaris van f 1500, .en toen was vrij wonen geen overbodige weelde. Nu evenwel is het salaris f 4000, plus f 600 dat de gemeente aan pensioen moet betalen en dan is f 4 huur voor de betrekkelijke woning een schijntje. Als de heer Slot thans kon voorstellen het salaris van den ontvanger met f 200 te verlagen, zou hij dat doen en dus is het slechts een kwestie van vorm. De heer Swan is het met den heer Slot eens, en vindt het ook niet goed dat door een achterdeurtje een ge deelte van de verhooging wordt teruggevorderd. De heer De Groot heeft in de B. en W.-vergadering niet gehoord dat de heer Swan tegen het voorstel was. De heer Swan zegt dat hij zich wellicht toen verkeerd heeft uitgedrukt, hij heeft gezegd dat hij zich bij het voorstel zal neerleggen, terwijl hij had moeten zeggen, dat hij zich bij het voorstel moest neerleggen. Do heer De Groot zegt, dat B. en W. met algemeene stemmen hebben besloten de huur op f 200 te bepalen. Spr. sluit zich aan bij de redeneering van den heer Molenaar. De Voorzitter meent ook, dat nu het salaris op een goed peil is, er geen bezwaar tegen is, een matige huur te verhalen. Voor spr.'s gevoel mag het onaangenaam zijn, maar men moet ook wel het onaangename van zijn vak aanvaarden. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Slot, Swan. Van Rijn en Hof. Wat er aan vastzit. Naar aanleiding van voornoemd K. B. waarin wordt bepaald, dat de jaarwedden zuiver worden genoten en In de gemeente, waar pensioensbijdragen worden ver haald, het bedrag der deswege toegepaste korting aan de betrokken titularissen wordt vergoed, stellen B. en W. voor, het besluit tot verhaal van pensioensbijdragen vastgesteld op 27 Oct. 1922, met Ingang van 1 Jan. 1930 in te trekken. Voor het personeel der gasfabriek zal het kosten f 780, voor de andere ambtenaren f 450. De heer Slot is altijd voorstander geweest van verhaal van pensioenbijdrage, maar nu dit wapen den raad t.a.v. da hoogere ambtenaren uit de hand is geslagen, nu is spr. er principieel voor, ook de andere ambtenaren vrij te stellen. De heer Swan oordeelt dat het buitengewoon onbil lijk zou zijn het verhaal nu wel toe te passen op de la- gcro ambtenaren. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Een gasprqsverlaglng a.s. Overeenkomstig het voorstel van de gascommlssle ordt voorgesteld de calorische waarde van het gas terug te brengen van 5000 op 4500 calorieën en hierover met de gemeentebesturen van Harenkarspel en St. Maarten overleg te plegen en voorlooplg vast te stellen, dat bij overeenstemming, do gasprijs met de meteropneming van 1 Juli 1930 met 1 cent per M3. te verlagen. Uit het advies der gascommlssle zij vermeld, dat nu ^een der ovens vernieuwd moet worden, tot de nieuwe negeling kan worden overgegaan. Er zal minder onecono mlsch door worden gewerkt, want er zal minder arbeid verricht bohoevcn te worden. BUna overal wordt een gas van lagere warmte geproduceerd. De heer Swan wijst ook op het meer economisch wer ken, doch het groote publiek zal daarvan wellicht nog niet overtuigd zijn, doch vreest misschien voor minder waardig gas. De heer Slot zegt, dat hij zich naar aanleiding van de technische adviezen met het voorstel kan vereenigen. Het zal voor de verorulkers voordeel opleveren maar,' waar dat voordeel door de gasverbruikers niet gevoeld zal worden als er geen direct voordeel In 't licht wordt gesteld, daarom wordt voorgesteld den gasprijs met 1 cent te verlagen. Het eenigste bezwaar is dat do gas stellen opnieuw ingesteld moeten worden, maar dat zal gratis gebeuren. De heer Swan hoopt dat wij dan geen minderwaardig gas zullen krijgen, maar meerwaardig gas voor lageren prijs. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st aangenomen, onder voorbehoud dat de andere gemeenten een zelfde besluit zullen nemen. De Voorzitter deelt thans mede, als antwoord op een door den heer Slot in een vorige vergadering gedane vraag dat de banken voor de R. K. Jongensschool 24 stuks hebben gekost f 478.80. En niet zooals op de rekening stond f 677. Dit meer dere wordt echter veroorzaakt doordat er ook bij is ge kocht een lessenaar en schoolbord, en de vracht daarop. Rondvraag. De heer Molenaar vraagt waarom op len Kerstdag de lantaarns zoo vroeg uit waren, het was erg glad, kortom het was een noodtoestand. De Voorzitter zegt dat dit op een vergissing berust. Spr. had met den directeur afgesproken dat de lantaarns zouden worden gedoofd na afloop van den kerkdienst.De kerkdienst was om 7 uur, en niet zooals de directeur meende, om half zeven geëindigd. Spr. heeft er zelf ook de minder aangename gevolgen van ondervonden. De heer Slot komt terug op een door den heer van Rijn In een vorige vergadering gemaakte opmerking, als zou spr. als lid der gascommlssle niet veel van de '•jestanden aan de fabriek afweten. Spr. meende goed -> doen eens naar de fabriek te gaan, en daar heeft hij gesproken met de stokers en gevraagd waarom zij de bezwaren niet gericht hadden tot de gascommlssle, In plaats van ze te brengen in een openbare vergadering van den raad. De bezwaren die de stokers hadden ble ken niet zoo groot te zijn en als de vulling van de ovens gelijkmatig geschiedde, was er geen bezwaar, de nachtdienst en de dienst in den zomer waren ook vol gens hen niet al te zwaar. Hieromtrent bleek een ver schil van meening te bestaan, de directie meende, dat de stokers niet overbelast waren, en de conclusie van de directie was dat beslist dat werk moet worden ge daan wil de fabriek economisch werken. De stokers zijn volgens spr. niet bij een der raadsleden of den Burge meester geweest. Wel overtreden zij het reglement want zij werken in rusttijd. Spr. gunt hen die meerdere ver dienste van harte, doch de directeur meent als er rust tijd is er ook rust moet worden genomen, wil de ar beider weer volwaardig op de fabriek kunnen verschij nen. Het eenige zou dan nog zijn de werktijd in den zomer. De heer Van Rijn vraagt of de heer Slot persoonlijk bij de stokers is geweest. De heer Slot antwoordt bevestigend. De heer Van Rijn vraagt hoe lang de termijn van op levering van de straat op de Oostwal is. De Voorzitter zegt van 30 dagen. De heer Slot zegt dat de straat absoluut niet voldoet, het is beneden alles, en dit moet worden hersteld. De Voorzitter meent, dat dit niet zoo is, het verzak ken komt door de aanleg van gas en riool. De heer Van Rijn zegt dat het in het nieuwe ge deelte ook slecht is. De Voorzitter zegt dat dit komt door de huisaanslul- tlngen. De heer Hof vraagt wanneer het paardenpad wordt uitgehakt, als er op de werkloosheid moet worden ge wacht, kan het nog wel 2 jaar duren. De Voorzitter zal er speciaal op letten. De heer Van Rijn meent dat het vullen van gaten niet goed geschied, de gaten moeten worden uitgehakt, en dan met puin en grint worden opgevuld, dan ver krijgt men een goed resultaat De Voorzitter wenscht alle leden veel heil en zegen in het nieuwe jaar en hoopt dta het allen met hun gezin goed moge gaan. Sluiting. Telde ons land het vorig jaar op 1 Januari een 18-tal honderd- en meer- jarigen, van wie er Inmiddels 10 over leden zijn, momenteel is Nederland 20 eeuwfeestelingen rijk, van wie wij hieronder in chronologische volgorde eenige bijzonderheden laten volgen: 103 j. De weduwe GottschalkCanter te Bauchem werd 26 September 106 jaar. Zij is Nederlandsche van origine en werd geboren te Heerlen. 104 j. De weduwe C. A. Brestijn geb. Zuuren te Utrecht werd 31 October 104 jaar. Zij werd 31 October 1825 te Dbrksland in Zeeland geboren. Van haar vijf kinderen zijn er nog vier in leven. Zij is nog zeer kras, al gaat het loopen haar ook niet meer goed af. Twee jaar geleden ls zij n.1. gevallen en sindsdien is zij niet goed meer ter been. 103 j. Mej. de wed. BraafhartKoudijs te Ede werd 1 September J.1. 103 jaar. Zij stamt uit een gezin van negen kinderen. Zelf heeft zij tien kinderen gehad, waarvan er nog 5 in leven zijn. Den dag brengt zij hoofdzakelijk door met kousenbreien, lezen en aardappelen schillen. 102 j. De landbouwer J. Beverberg te Lonneker werd 25 Februari j.1. 102 jaar. Hij woont op de boerderij „De Beuken", even buiten de gemeente, met zijn vijf kinderen. Hij geniet nog een goede gezond heid en is nog helder van geest. 102 j. De weduwe J. Willems—Geurts te Beuningen werd 26 Mei 102 jaar. Ze geniet nog een goede gezondheid en heeft een zeer sterk geheugen. Iets wat 70 80 jaar geleden gebeurd is, weet zij nog te vertellen. De 106-jarige weduwe GottschalkCanter te Bauchem (Duitschtand) de oudste Nederlandsche van geboorte. De 04-jarige weduwe C. A. Brestijn geb. Zuuren te Irecht, de oudste Nederlandsche inwoonster. 102 jDe weduwe M. Magnée-Prechter te Maastricht werd 7 Augustus 1.1. 102 jaar. Zij werd geboren te Maastricht en Is reeds 65 jaar weduwe. Van haar seven kinderen zijn er nog drie in leven. Haar dag brengt zij door in gebed en lichte huishou- elijke bezigheden. 101 j.' e landbouwer C. den Boer te Brandwijk gem. ïolensarsgraaf werd 7 Maart j.1. 101 jaar. Tot jn 95e jaar heeft hij alleen gewoond. Van zijn •ie kinderen ls nog een zoon in leven. Hij heeft •kleinkinderen en 29 achterkleinkinderen. 101 j. weduwe H. S. van der LandVeenstra te illumerzwaag werd 21 Maart J.1. 101 jaar. „Al- Grietje" is nog zeer kras en gezond. Maar man 1(19 jaar geleden gestorven. Zij heeft twee kin d-en gehad, van wie thanB nog een in leven is. Z woont in bij twee stiefzoons en heeft een on- borgden ouden dag. 101 j. Deieer H. van Breugel, bekend onder den naam va Opa de Vries, te Rotterdam, werd 11 Juni j-llOl jaar. Hij heeft 6 kinderen, 28 kleinkinde- reien 53 achterkleinkinderen en 4 achterachter- klskinderen. Hij werd geboren te Standaardbul- tenN. B.), maar woont al 84 jaar te Rotterdam. 101 j. 21 Jl werd de heer M. S. Elkan, verpleegde van „Doodsche Invalide" te Amsterdam, 101 jaar, De ;er Elkan, die oud-diamantbewerker ls, is de oude nog in leven zijnde organisatieman, daar hij tds in 1867 lid was van de toenmalige Dia- maniijpersvereeniging. 101 j. Mej. f. GroenveldBijlsma te Mantgum werd 25 Augtus 101 jaar. Zij werd geboren te Jorwerd en stnt uit een gezin van negen kinderen, die allen en hoogen ouderdom bereikten. Reeds op 11-jaren leeftijd ging zij -bij een boer in betrek king. 5jj heeft een uitstekende gezondheid en leeft ,g geheel met haar tijd mee. 100 j. De wuwe Gepke HendriksTjadens te Gro- ningerwerd 29 Maart 100 jaar Zij is nog zeer kras c gaat geregeld lederen dag de stad in. 100 j. De Wuwe JacobsSwageman te Oud-Gastel werdMei 100 jaar. Zij is van een zeer krasse familieHaai broer, die verleden jaar overleed bereikt den leeftijd van bijna 102 jaar. Zij is nog gta ter been en verricht nog huishoudelijke bezighen. 100 j. Mevrouvde wed. J. P. SlegtmanVan de Graft te Den iag werd 29 Mei .1. 100 jaar. 100 j. Mejuffrov Lucie Hoven werd 28 Augustus 100 jaar. Zijroont te Leeuwarden, en is de oudste inwoonst van die stad. lederen morgen staat zij nog <i zes uur op en zij doet nog allerlei huishoudtjk werk. Lezen doet zij nog zonder bril. 100 j. Mevrouw WayVleesch, weduwe van notaris Way te rnhem, werd 27 September 100 jaar. Haar eoijenoot stierf vijf jaar geleden. Me vrouw W' geniet een uitstekende gezondheid en gaat danks haar hoogen leetfijd nog gere geld uit. «rieden jaar ondernam zij zelfs nog een reis ter Duitschland. 100 j. Mejuffrouw*e Wed. Antonie de ReuverKoot te Utrecht wd 11 October 100 jaar. Van haar vijf kinder zijn er nog drie in leven. Gedu rende haar^eheele leven is het oudje nooit ziek gewee 100 J. De heer Ge.-rit te Bruyn te Alblasserdam werd 2 December.00 jaar. De oude man geniet nog een goede zondheid. 100 J. De heer J. 1 Thysse te Den Haag werd 4 De cember 100 ar. Zijn vrouw is dertig jaar ge leden gestorvi. Zijn acht kinderen zijn allen nog in leven; hiheeft vijftien kleinkinderen. Hij gaat nog gegeid uit en leest nog zonder bril. 100 j. Mevrouw de ,red. StasPoulviquet te Amster dam werd 26 ;tober 100 jaar. Zij heeft acht kin deren, 42 klekinderen, 70 achterkleinkinderen en een achtexchterklelnkind. Zij is van Fran- sche afkomst; tar vader was een Fransch vluch teling en maa'e van Hollandsche zijde den slag bij Waterloo ede. In het afgeloopen j.r zijn 10 honderd- en meerjari gen hier te lande ovleden. Wij laten hieronder de doodeniljst volgen. De heer R. P. Cal<r, te Groningen (in 't Waar) overleed 18 Januari 19 op den leeftijd van 102 jaar. Mevrouw G. van LeevenLaterveer te Leiden over leed 2 Februari in deiieeftijd van bijna 101 jaar. De heer Roelof van »r Kley te Gouda overleed op den leeftijd van ruim 1 jaar. De heer J. Burm IfKloosterzande overleed op 30 Juni, op 23 Juni was hlOl jaar geworden. De heer H. L. Bosgoe te Terwolde overleed op den leeftijd van ruim 101 jaa Mevrouw de Wed. J. teekhuis te Den Haag over leed op den leeftijd van ]na 101 jaar. De heer R. van der Pt te Den Haag overleed op 13 Maart in den ouderdom n 100 Jaar. De heer A. van Lieshoi uit Beek en Donk is aldaar 17 Maart in den ouderdoivan ruim 100 aar overleden. Mejufrouw Ch. Jansen e Horst overleed begin Fe bruari op ruim 100-jarige leeftijd. Mejuffrouw J. B. KüttsirutterBiesterbos te Wllp, die 16 Februari 100 jaar wd, overleed begin Maart d.a.v. Geachte Redactie, Gaarne zou ik een beroewillen doen op Uwe me dewerking aan onderstaanin oproep, door het plaat sen van dit stukje. Zooals in de Schager Cou nt vermeld is, heeft een onzer medeburgers bij het •itoefenen van zijn be drijf, een vreeselijk ongeluk$ekregen. Toen nl. verleden week lkker Hnverkorn voor zijn z.g. heetwater-oven bezigvas, sprong deze met een geweldigen slag uit elkater, met het ontzetten de gevolg, dat de bakker de oom en het op hooge temperatuur verhitte water o\r handen en gezicht spoot In zijn pijn en radelooseid vluchtte de bak ker naar du buren om hulp, dth voor onbevoegden was hier geen hulp te bieden. Dadelijk werd dan ook de dokter opgebeld en met behulp van de zuster, werd de patiënt onder handen genomen wat eenige uren in beslag nam. Aan het direct en bekwaam in grijpen van dokter Oterdoom is het dan ook te dan ken, dat de patiënt thuis verpleegd kan worden. Maar Wanneer een bedrijf stil staat, de man ziek is, dus buitengewone onkosten komen, bovendien de oven vernield, die toch ook weer hersteld moet worden, dan is er geld, dan is er véél geld noodig. Daarom werd besloten, een lijst te laten circuleercn te Oudesluis, Schagerbrug en het Zand en omgeving. De toestemming van den Burgemeester is verzocht en verkregen. Wij hopen dan ook. dat er flink en naar draagkracht op geteekend zal worden. Natuurlijk zullen ook buiten de genoemde plaatsen menschen zijn, die gaarne iets wilden doen ter ver lichting van het zoo zwaar getroffen gezin; zij die behoefte gevoelen een bedrag hetzij groot of klein te willen bijdragen en door eventueele omstandig heden niet bezocht worden met de lijst, worden vriendelijk verzocht dit per postwissel aan onder- geteekende te willen zenden. De verantwoording der gelden zal dan in de Scha ger Courant plaats vinden, na afdracht van het to tale bedrag. U nogmaals dankend voor de verleende plaats ruimte, waardoor wij hopen, dat het eindresultaat groot mag zijn. Hoogachtend, DAAN POOL, Oudesluis, N.H. Wegens het inwerking treden van het voor winkels, is onze zaak voortaan op SCHAGEN. Tragisch einde van een retraite. De heer Jacob Beentjes, een 48-jarige ingezetene van Beverwijk, had als ijverig katholiek gedurende eenige dagen in geestelijke rust. en afzondering door gebracht in het welbekende retraitehuis te Bergen en zou alvorens naar huis terug te keeren, ook nog een bezoek brengen bij zijn zieken broeder, die n het St. Elisabethgesticht te Alkmaar ter verpleging was op genomen. Op den terugtocht echter op een open vrachtauto werd de heer B. op den Bergerweg van do auto geslingerd en in zeer ernstigen toestand ver voerd naar het ziekenhuis, alwaar zijn broeder ver toefde, welke inrichting hij niet levend meer zou verlaten. De overledene, die zitting had in den ge meenteraad van Beverwijk, genoot in cie plaats zijner inwoning de algemeene achting welke duidelijk sprak uit de groote belangstelling, betoond bij de plechtige uitvaart en begrafenis. Bij de openbare verhuring voor vijf jaren van een perceeltje tuingrond en boomgaard, ten zuiden van de Kerkelaan, in huur bij de raadsleden, de heeren P. Bossen en P. Groen, zijn deze perceelen weder door hen gehuurd voor respectievelijk f4.40 en f 17 per jaar. AARTSWOUD. Onze tooneelvereeniging „de Hoop" gaf op eersten Kerstdag en Vrijdag j.1. hare eerste uitvoering in dit seizoen in de zaal van Bakker. Naar ons ter ooi e kwam was het bezoek Kerstdag uitstekend, doch de jongelui waren nog al rumoerig,, wat altijd jammer is. Vrijdagavond toen wij aankwamen was de zaal aardig bezet en bood het een gezelligen aanblik. Op gevoerd werden „Op den Terugweg", een tooneelspel in vier bedrijven. Onze verwachting was niet hoog gespannen, daar er eenige nieuwelingen optraden en er eenige van de beste krachten waren vertrokken. Doch al direct bleek, dat de rollen er uitstekend in zaten, wat al dadelijk het spel ten goede komt. De grimeering en de tooneelaankleeding was in orde. Alles te zamen genomen gaf men een goed geheel en dat het publiek genoot, bewees de aandacht waarmee men luisterde. Tot slot een klein éénactertje, waarom hartelijk werd gelachen. Het was een goed geslaag de uitvoering en tot slot een gezellig dansje na. Verlaging tarieven, aansluiting en gesprekken. Naast de aanmerkelijk verlaagde kosten van aan sluiting, worden met ingang van 1 Januari a.s. de kosten per gesprek berekend naar drie tarieven, naar gelang de afstand. Zoo zal men dan hier met 24 verschillende plaat sen in den omtrek 3 minuten kunnen spreken voor slechts 10 ets. Onder deze plaatsen hehooren ook Alkmaar en de vier gemeenten aan den Langendijk, wat met liet oog op het verkeer met de stad Alkmaar en de groentenhandel tussohen de bestaande markten aan den Langendijk, voor deze plaatsen een belangrijk en beduidend financieel voordeel is. Met 15 verder gelegen plaatsen kost het dan 15 ets., wat voorheen in rekening werd gebracht voor 20 ets. Verder zijn er nog 80 plaatsen te bereiken voor 35 ets., die voorheen met 50 ets. per gesprek betaald werden. Deze laatste zijn berekend naar een afstand van niet meer dan 35 K.M. van hier verwijderd. Met ingang van denzelfden datum worden de plaatselijke (locale) gesprekken berekend A 2Vfc ets., met koning, boven een zeker aantal per jaar. Door bovengenoemde verlaging, zal het gebruik van telefoon zich meer uitbreiden, en volgens laatstgenoemde berekening de locaalgesprckkcn wel iets afnemen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 14