VEREENIGING VAN OUDLEERLINGEN DER R.LW.S. TE SCHAGEN. HET WAPEN VAN SCHAGEN. Waarnaar men luistert behoeven we natuurlijk ln het geheel niet te schrijven, maar, dat alles betrekkelijk is zien we ook weer hier, want, die z.g.n. uitgesproken nuttige vogels, b.v. de meezen, et$n wellicht ook zoo nu en dan nuttige insec ten en zijn dan weer schadelijk voor ons, In het belang van het evenwicht ln de natuur is het echter, dat de mcnsch niet ruw ingrijpt b.v. door te gaan schieten, maar, dat alle soorten ongeveer even sterk blijven. In dit verband wilden we wijzen op het nut, de vogels, en dan vooral de kleinere soorten in den winter, vooral als het hard vriest en als er lang sneeuw ligt, in de buurt van het huis te voederen. Naast het nuttige daarvan behoeven we wel niet te wijzen op de op voedende waarde, die erin ligt, als we de dieren be- echermen en ook op het feit, dat het een dooie boel zou 2ijn in de natuur, als er geen vogels en andere dieren waren; vooral de vogels echter versieren den tuin of het bosch. Verleden winter zijn er vele vogels ten gevolge van de koude doodgegaan en mochten we weer zulk een stren gen winter krijgen, dan zouden we ieder buitenmensch op het hart willen drukken, toch vooral aan de vogels te denken en alle tafeloverschotten buiten de deur te _werpen en tevens zoo nu en dan wat water buiten te zetten. Men zal zien, dat de vogels er zeer spoedig aan gewend zijn en altijd op hetzelfde plekje en tegen hetzelfde uur terugkomen. Rotte appelen, spekzwocr- den, cocosnoten, olienooten, kaaskorsten enz. zijn zeer gewild. Wie gelegenheid heeft koope ook eens een paar nest kastjes of make ze zelf; m enzal er verwonderd over staan, hoe spoedig ze bewoond zullen zijn. Heeft men verleden jaar veel last gehad van rupsen in de vruchtboomen, dan verdient het dubbel aanbeve ling de vogels in de buurt van het huis te sparen. St.-Pancras. VAN HERWIJNEN. (Vervolg.) De regeering is zich toen in Amerilta vooral moeite gaan geven om de boeren moed n te spreken en het publiek er van te overtuigen, dat binnenkort de graanprijzen, boslist, zouden stijgen. Als reden daar voor wees zij dan telkens weer op den kleinen Ca- nadeescben iarwe-oogst van dit jaar, op de te ver wachten kleine oogsten in Argenitnië en Australië en op de zekerheid, dot Europa, dat gedurende den nazomer en den herfst van dit jaar zeer weinig tarwe kocht, later in het seizoen veel meer import noodig zou hebben. Dat laatste was dan gebaseerd op het ar- gement, dat Duitschland, Frankrijk en Italië wel zeer groote oogsten hadden gehad, doch die eigen tarwe in snel tempo verbruikten en dus later veel meer zouden moeten koopen. Evenals in de Vereenigde Staten regeeringspersonen zich dit jaar voortdurend in dezen geest uitten, zonder dat van de ter be schikking gestelde 500 millioen dollar veel voor prijs opdrijving werd uitgegeven, deed dat in Canada de groote landbouwcoöperatie, de tarwepool. Ongeveer <m van de Canadeesche tarweproductie wordt aan die organisatie afgeleverd en op de tarwemarkt is zij dus een machtig lichaam. Ook zij voorspelde hoogere prijzen cn het resultaat van dit alles is geweest, dat dit jaar veel tarwe in Canada en de Vereenigde Sta ten is achtergehouden. Noch de tarwepool, noch de autoriteiten in de Vereenigde Staten wezen het pu bliek op de abnormaal groote voorraden, die er in beide landen vari den vorigen oogst waren overgeble ven. Die overschotten waren zoo groot, dat er vooral in de eerste maanden pa het binnenkomen van den nieuwen oogst steeds tekort was aan opslagruimte. Ook nu nog moeten nu en dan de aanvoeren aan de markten worden beperkt tot er weer wat ruimte is gemaakt. Tot de Amerikaansche argumenten voor de te verwachten prijsstijging behoorden vooral de slechte oogstvooruitzichten in Argentinië en Austra lië. Werkelijk zijn de oogsten daar veel kleiner dan in het bijzonder voorspoedige vorige seizoen, maar in Amerika hoeft men die ongunstige vooruitzichten 'erg overdreven. Amerikaansche zoogenaamde oogst- experts, werden naar Argentinië gestuurd en telegra feerden zeer lage oogstramingen naar Amerika, waar jmen. dan trachtte daarmee de prijzen op te drijven. (•Dit is een voorbeeld van onjuiste berichtgeving, die dikwijls den prijsloop in de wat stuurt Dikwijls heeft jmen de laatste jaren den indruk gehad, dat ook in do Vereenigde Staten de ol'ficieele oogstberichten 'zulk een tendentieuze strekking hadden en den toe- jstand niet geheel juist weergaven. Eigenlijk is dat wel te begrijpen, wanneer allen, die tot het samenstel len der rapporten meewerken, den wensch koesteren, dat de prijzen stijgen. In jaren van groote oogsten plegen te lage oogst- ramingen in veel landen voor te komen. Omgekeerd wordt ook wel eens propaganda gemaakt met te hoo ge schattingen. Dat is de laatste jaren meer dan eens in Rusland gebeurd, In de meeste gevallen komt op zettelijke of nl dan niet onbewuste onjuistheid van verkeerde oogstramingen later wel uit maar dikwijls jhebbcn, zij op veler meening omtrent de verhouding van vraag cn aanbod dan toch reeds lang den ge- v.enschten invloed gehad. Het is nu echter wel dui delijk, dat men oogstramingen, oogstberichten, enz. met, een critischen blik moet bekijken, vóór men zich bij het betalen of accepteercn van een zekeren prijs daardoor laat leiden. Toch is het meestal moeilijk, om die critiek op de juiste wijze uit te oefenen. Want het spreekt van zelf, dat men van Europa uit niet kan beoordeelen, of de oogst van tarwe of mais in Argentinië grooter of kleiner is dan een gepubliceerde officieele raming. De handel in de. groote productielanden zelf heeft echter meestal wel een vrij juist meening over de vooruitzichten en later over het resultaat van den oogst. Die meening komt tot uiting op.de groote ter- mijnmarkten, welke in die landen gevestigd zijn en het gebeurt dan ook nog al eens, dat ramingen, waar van eigenlijk sterke prijsstijging of prijsdaling het gevolg zou moeten zijn, die uitwerking niet hebben. Dat, komt dan, omdat de handel er anders over denkt, liet gaat bij dit alles niet alleen om regeeringsra- mingen, doch evenzeer om ramingen, die van tijd tot tijd, vooral in de Vereenigde Stalen cn Canada door particuliere deskundigen cn statistici bekend ge maakt worden. Ik noemde zooeven reeds dc termijnmarkten en daarover zal ik uitvoerige! dienen te spreken. Bij de prijsvorming voor graan spelen zij namelijk een zeer groote rol. Wat de tcrmijnniarkteii voornamelijk doen is namelijk het maken der graanprijzen. Eigen lijk wordt daar geen graan verhandeld met de be doeling, dat op den verkoop en den inkoop werke lijk levering zal volgen. Wie aan de termijnmarkt koopt is in verreweg de meeste gevallen van plan om het gekochte weer te veikoopen, vóór het oogen- blik van levering is aangebroken. Toch worden aan de groote termijnmarkten enorme zaken gedaan. Misschien vind ik straks nog gelegenheid nader in te gaan op die termijnzaken, maar het is een zeer moeilijk onderwerp en er zijn zelfs veel graanhan delaren, die de werking en de beteekenis der ter mijnzaken niet geheel begrijpen. Voorloopig kan ik volstaan met U er op te wijzen, dat aan de termijn markten alle berichten samenvloeien, die invloed kunnen hebben op de vorming der graanprijzen. Er zijn aan de termijnmarkten handelaars, die belang hebben bij hooge prijzen, cn anderen, die graag prijs daling zouden zien. Alle berichten, die er binnenko men, worden dus critisch bekeken cn zoowel die, welke prijsstijging met zich zouden kunnen brengen als de in tegenovergestelde richting wijzende be richten ondervinden critiek cn men tracht er een an der bericht tegenover te plaatsen, dat de uitwerking verzacht. Zoo ontstaat meestal wei een prijsbeweging, die ongeveer gerechtvaardigd wordt door de werke lijk optredende omstandigheden. Die omstandigheden zijn zeer talrijk en van zeer uiteenloopenden aard. Weerberichten, oogstberichten cn oogstramingen zijn wel de voornaamste factoren, die de prijzen voor graan beheersehen en juist, onulat hel weder overal zoo veranderlijk cn onberekenbaar pleegt te zijn, ko men, in de graanprijzen zoo veel schommelingen voor. Er zijn echter nog veel meer prijsvormende fac toren. Daarbij behooreu alle veranderingen in de wei vaart in de verhruikslnnden, omdat daarvan ten zeerste de omvang van het verbruik van verschillen de graansoorten afhangt. Dan dient steeds nauwkeu rig te worden gelet op de handelspolitiek der Euro- pecsche invoeiTanden. Vooral in dn iaar gaat er over Europa op agrarisch gebied een golf van economisch nationalisme, een golf van bescherming. Zij heeft ton gevolge, dat veel landen den invoer van buiten- landsch graan bemoeilijken, ten einde den landbouw in hot eigen land er toe te brengen de graanproduc- tie te vergrooten. Veelal stelt men zich daarbij ten doel zooveel graan voort te brengen, dat er geen in voer meer noodig is en men dus zijn behoefte geheel uit de eigen productie kan dekken. Vaak wordt daar bij uitgegaan van eigenlijk militaire overwegingen. Men wenscht namelijk de zekerheid te hebben, dat er toch van eigen dobem genoeg raan in 't land is, als in tijd van oorlog de vijand den. invoer mocht be lemmeren. -In dezen gedachtengang verhoogt, dus groote graan productie de militaire weerbaarheid van een land. Bij de maatregelen, die in Duitschland en vooral in Italië dè laatste jaren voor uitbreiding dei- productie genomen worden, speelt dit militair argu ment geen onbeteekenende rol. Tot die maatregelen behoort in de eerste plaats verhooging van invoer rechten, zooals in dit jaar zoowel Duitschland als Frankrijk en Italië hebben gedaan. Verder is on langs in Duitschland aan de tarwernolens voorge schreven minstens 50 inlandsche tarwe te gebrui ken, welk voorschrift natuurlijk de strekking heeft den invoer te doen afnemen. Dezelfde strekking heeft een onlangs in Frankrijk uitgevaardigd voor schrift, volgens hetwelk bakkers slechts 3 meel en bloem van buitenlandsche tarwe mogen gebruiken. Ook Oostenrijk heeft zulke plannen en Mussolini heeft onlangs aangekondigd, dat hij iets dergelijks voor Italië overweegt. Het doel van zulke maatrege len is dus den invoer te beperken. Daardoor vermin dert de vraag op de wereldmarkt en de daar heer- schende prijzen worden er daarom door gedrukt. Verder blijkt er uit, dat de landen, die zulke maat regelen nemen, over veel eigen broodgraan beschik ken, want anders zouden zij er niet toe overgaan den import te beperken. Op die groote eigen voorraden wordt dus nog eens extra de nadruk gelegd, hetgeen weder een prijsdrukkende werking heeft. Er zijn op het gebied der handelspolitiek dit jaar, en vooral in de laatste maanden, in de reeds genoemde landen nog meer maatregelen genomen, die alle den prijs loop van het graan beïnvloeden. Sommige van die maatregelen zijn echter zoo ingewikkeld, dat het uiterst moeilijk is na te gaan, of die op de interna tionale markt nu prijsdaling of prijsstijging te weeg zullen brengen. Een enkel voorbeeld daarvan zal .ik U geven. Duitschland heeft dit jaar, een zeer grooten rogge oogst gehad en heeft dit geheele najaar grotjta moeite gehad om voor al die rogge plaatsing te vin den. Voor inlandsch gebruik was do oogst veel to groot en in do naburige Europeesche landen bestond er naar rogge al evenmin veel vraag. Daardoor cn ook door du concurrentie van goedkoope gerst kwa men de roggeprijzen in Duitschland op zulk een laag peil, dat de prijzen voor de boeren verlies met zich brachten. Als nu maar de gerst niet zoo goedkodp was geweest, door den enorrnen Roemeenschen gerst- oogst, zou men wel meer rogge voor veevoeder heb ben gebruikt. Daarom besloot de Duitsche regeering het invoerrecht op gerst te verhoogen en tevens nog op andere wijze het gebruik van rogge als veevoe der te doen toenemen. Aan varkenshouders, die ge noeg rogge gebruiken, zal nog gerst worden verstrekt waarvoor het oude invoerrecht van Mark 2.per 100 K.G. is betaald, maar overigens zal dat invoer recht op Mark 5.worden gebracht. Toen deze plan nen onlangs bekend werden, steeg de roggeprijs en men betaalde ook dadelijk in Nederland hoogere prijzen voor Duitsche rogge. Tegelijkertijd echter werd gerst lager aangeboden, omdat verwacht werd, dat, daarvoor de Duitsche vraag zou verminderen cn Duitschland in Europa het grootste invoerlanrl voor gerst is. Wanneer nu gerst maar sterk genoeg daal de in prijs, zou men die in Duitschland, ondanks het hoogere invoerrecht, toch nog weer beter kunnen gebruiken dan de duurder geworden rogge. Daarom ging na eenigen tijd de stijging van 'den roggeprijs weer verloren. Wanneer nu gerst in Duitschland on derhevig wordt aan een hooger invoerrecht, zal men daar meer dan tot nog toe ma is importeeren. Daar voor kan het invoerrecht voorloopig niet. verhoogd worden, omdat dit in verschillende handelsverdra gen is vastgelegd, die tot einde 1930 blijven gelden. Dus kwam er reeds begin December meer vraag in Duitschland naar mais, ofschoon de verhooging van het invoerrecht op gerst eerst op 1 Januari ingaat. Iloe tenslotte de verandering der Duitsche invoer rechten de graanprijzen definitef zal beinvloeden, zal later blijken, maar in December hebben de on derhandelingen en besprekingen over de plannen reeds veel onrust en prijsschommelingen met zich gebracht. Naast oogst- en weerberichten, overdreven of in overeenstemming met do werkelijkheid, hebben dus ook maatregelen van handelspolitiek en van steun aan den landbouw invloed op de graanprijzen. Ver der zijn er nog verschillende andere factoren, zooals wijzigingen in de oceaanvrachten, welke zich qp den prijs van het overzeusehe graan in Europa laten gelden. Van grooten invloed is natuurlijk ook de om vang van het verbruik, omdat die de grootte der vraagt bepaalt. Voor broodgraan is het verbruik af hankelijk van de mate van welvaart, maar voor voe- dergrancn wordt het bepaald door den omvang van den veestapel. In hoe hooge mate dat het geval is, is de laatste jaren gebleken, toen er groote wijzigingen plaats vonden in het aantal varkens in vele landen van West-Europa. In 1927 waren er in Duitschland en ook in Neder land zeer veel varkens, maar door het groote aantal werd het bedrijf der varkenshouders steeds minder loonend Dientengevolge is reeds in de eerste maan den van 1928 een vermindering van den varkenssta pel begonnen, die tenslotte een grooten omvang heeft aangenomen. In Nederland werd die vermindering nog in de hand gewerkt door het bekende Engelsche invoerverbod van versch varkensvleesch. Do ver mindering van den varkensstapel heeft in West- Europa geleid tot, afname van het gebruik van voe- dergranen en omdat daarvan overvloedige hoeveel heden in de wereld aanwezig waren, was prijsdaling bet onvermijdelijke gevolg van de afgenomen ver- bruiksvrang. Sedert eenigen tijd valt nu wel weder in Duitschland en Nederland eenige toename in het aantal varkens te constatecren, doch die gaat zoo langzaam in haar werk cn is tot nog toe van zoo weinig beteekenis, dat nog geen toename van het verbruik van voedergranen te bemerken valt, welke groot genoeg is om bij het overvloedige aanbod tot vastere markten te leiden. Invloed op de graanprijzen gaat er ook uit van het tempo, waarin in de groote productielanden het graan ter markt komt en van de hoeveelheden, wel ke er iedere week uit de exportlanden naar Europa worden verscheept. Daarom wordt geregeld gepubli ceerd, hoeveel er in Canada en de Vereenigde Staten gedurende de afgeloopen week van de voornaamste graansoorten aan de gezamenlijke markten is aan gebracht, hoe groot de voorraden in de havens en de belangrijkste opslag-centra zijn, hoeveel ervan alle graansoorten voorradig is in de Argentijnsche havens, hoeveel er elke week uit alle uitvoerlanden naar Europa is afgeladen en hoeveel er in totaal naar de Europeesche havens onderweg is. Ook nog wel andere cijfers vindt men telkens in de vakbla den cn ook in de gewone dagbladen. Zij betreffen bijvoorbeeld de hoeveelheden graan, die er op ge regelde tijdstippen nog in Duitschland aanwezig zijn bij de boeren, de voorraden van verschillende graan soorten in de Engelsche havens. Zoo zijn er nog veel meer zaken, waarvan de graanhandelaar kennis moet nemen. Zij alle hebben invloed op den loop der prijzen, omdat zij aanwijzingen bevatten voor de verhouding tusschen vraag en aanbod. De waarde, welke de gezamenlijke handelaren over de geheele wereld hechten aan die gegevens bepaalt, of zij hun graan willen afgeven voor zekere prijzen, die hen geboden worden en of zij bereid zijn de gevraagde prijzen te betalen. De invloed van al die factoren iaat zich dus gelden via het oordeel der handelaren en dat oordeel is natuurlijk niet altijd juist. Daarom is de uitwerking van zulke factoren dikwijls te sterk of te zwak en is er op den loop der graanprijzen zoo weinig staat te maken. Wel is het soms mogelijk om met juistheid een algemeene prijsbeweging voor de toekomst te voorspellen, maar vóór men zeggen kan, dat die voorspelling is uitgekomen, zijn er gewoonlijk reeds een' heele reeks prijsschommelingen geweest. Zoo komt een algemeene prijsverlaging gewoonlijk niet langs 'n geregeld dalende lijn tot stand, maar tre den telkens periodes van tijdelijk prijsherstel in. Ook bij algemeene prijsstijging komen toch telkens weer tijdelijke inzinkingen voor Die tijdelijke fluctuaties hangen dan dikwijls samen met wijzigingen van het weder, dat nu eenmaal altijd onberekenbaar is, of met campagnes, zooals tegenwoordig in de Ver eenigde Staten en elders door de regeering op touw worden gezet en die niet anders zijn dan kunstma tig ingrijpen in den natuurlijken loop der prijzen. Dan is er nog de wisselwerking tusschen de prij zen der verschillende graansoorten. Als rogge erg goedkoop is in vergelijking met andere graansoor ten, wordt veel rogge als veevoeder gebruikt, hetgeen dan weer voor mais en gerst den prijs drukt. Zelfs komt het bij overvloed van tarwe wel voor, dat ook veel tarwe aan het vee wordt gevoerd, hetgeen dan eveneens do vraag voor voedergranen vermindert. Dit is gebeurd in Europa in 1928, toen het verbruik van tarwe als veevoeder nog werd vermeerderd door de aanwezigheid van veel tarwe, die niet goed genoeg was voor brood Als er weinig rogge in Duitschland geoogst is en deze dus hoog in prijs staat, kan het. voorkomen, dat het tarweverbruik toe neemt en er tevens, nu minder rogge dan veevoeder gebruikt wordt, meer vraag ontstaat naar voedergra nen. Als Italië en Roemenië, waar mais zeer veel als menschel ijk voedsel wordt gebruikt, een kleinen maisoogst hebben, zooals in 1928, dan neemt in die landen de vraag naar tarwe toe. Die slechte mais- oogslen in Zuidelijk en Zuid-Oostelijk Europa heb ben dan ook in het vorige seizoen niet slechts den prijs van mais, doch ook dien van tarwe gesteund, evenals nu de zeer groote Europeesche maisoogsten den tarweprijs drukken. Van deze wisselwerking tus schen de prijzen der verschillende graansoorten zijn natuurlijk meer voorbeelden aan te halen, maar het zal U ook reeds nu duidelijk zijn, dat men ter be oordeeling van den tarweprijs zich ook van de ver houding tusschen vraag en aanbod van andere graansoorten rekenschap dient te geven, en omge keerd geldt natuurlijk hetzelfde. Wordt vervolgd. Legende, door M. VISEER. Eens keizers nazaat, Albrecht's zoon, Een ridder, hoog in eere, Werd rijk met goederen bedeeld En Stfhagen's trotsche Ileere. 1) Hij, Willem, bouwde zich een slot Welks torens nog verrijzen En na vijf eeuwen dus de kracht Van 't machtig slot bewijzen. Het kleine vlek om gracht en wal Mocht snel in welvaart winnen, Beschermd door Willem's krijgsbanier, Fier wapp'rend van de tinnen. Was 't reeds een dorp met poortersrecht, Het werd een kleine stede En telde als lang de minste niet In 's graven landen mede. Maar nog ontbrak hoe graag begeerd! Het eigen wapenteeken, Dat tot in 's graven verst gebied Van Schagen's bloei zou spreken. Den Heer werd om dat recht gebeên. De wensch maakte offervaardig Graag gaf men voor het schoone doel; Een wapen, Schagen waardig. Heer Willem had een willig oor Voor wat de plaats beoogde. Met vreugd zag hij haar groei en bloei, Die ook zijn naam verhoogden. Hij zou zijn vader, Holland's graaf, Zijn Heer, de bede zeggen Zoodra hij dien een goed ontwerp Voor 't wapen voor kon leggen. Juist riep een steekspel op naar 't hof. Geen ridder zou ontbreken, Die jong en krachtig, vlug te paard, Nog speer cn lans kon steken. Men ging te eer wijl 's lands gravin Zelf hem den prijs zou reiken, Die als verwinnaar in den kamp Elk mind're zou doen wijkon. Het was de'kamp al heette 't ook spel, Dat Heer en Vrouwe boeide. Het bloed uit menig diepe wond Van ros en rilder vloeide. Het kleurde 't veld. Met bloed gekocht Werd hier ook 's ridders slagen. In d'eindkamp won den eerpprijs, Men juicht; de Heer van Schagent VRIJDAG, 3 JANUARI. Hilversum (298, na 6.00 u. 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding; 12.00 Avro-kwartet; 2.00 Platen; 3.00 „Maak het zelf", door mevrouw Schaak© Verkozen; 4.30 Lezing C.F.H. Tuckermann, oud-voorzit ter Kon. Ned. Brandweerver.; 5.00 Orgelconcert d. H. Boesnach; 6.00 Avro-kwartet; 7.15 Cursus Binnenvaart; 7.45 Platen; 8.00 Tijdsein, concert, Kamermuziek door Hollands Strijkkwartet; 9.00 Concert stafmuziek 5e i*e- giment inf.; 10.15 Nieuws, 10.15 Voortzetting concert, daarna dansmuziek uit Carlton Hotel, Amsterdam. Huizen (1875 M.) 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Halfuurtje voor jeug dige zieken; 11.30 Dodsd. halfuurtje K.R.O.; 12.00 Tijd sein: 12.15 K.R.O.-trio: 1.15 Platen; 2.00 Idem; 4.00 Pla- tenconcert N.C.R.V., 5.00 Concert; 6.30Landbouwpraatje door J. Roosmalen; 7.00 Cursus in schriftverbetering; 7.30 Uitzendavond V.P.R.O., concert en voordrachten. Zeesen (1635 M.) 11.20 Platen: 1.20 idem; 1.50 Kinderuurtje; 3.00 Uur en Kalender; 3.50 Concert; 4.50 Gesprekken over muziek; 5.50 Engelsch. 6.15 De textielindustrie, 7.20 Actueele Uit zonding; 19.50 Pop. Muziek; 8.20 Herm. Kasack; 8.30 Ko ning David, populair concert. Daventry Jr. 479 M.) 4.20 Liederen; 5.50 Kinderuurtje; 6.50 Licht Concert; 8.20 Lichte kl. muziek; 9.20 Milit. muziek; 10.35 Dans muziek. Londen (1553 en 356 M.) 3.20 Liederen; 5.35 Kinderuurtje; 8.20 Internationaal Concert, Keulen, Brussel. Londen: 10.10 „Kleiderstander" een radioverhaal; 11.10 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Concert; 4.05 Dansmuziek; 6.55 Platen; 9.05 Con cert. Weenen (516.4 M.) 2.50 Platen; 3.50 Academie; 5.00 Sport: 5.20 Sportvoor- dracht; 5.50 Lezing over hartkwalen; 6.20 Lezing; 6.50 Wcenscho Staatsopera; daarna avondconcert. Hamburg 32 M.) 3.35 Vroolljke liedjes; 4.20 Adolf Gotz leest; 4.45 Sprookjes; 5.15 Concert; 6.20 Verzekcrlngspraatje; 6.45 Schaakles. 7.20 Wat is er in Lubeck te doen?, 9.30 Ac- tueelo afdeeling; Pop. Muziek. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 11.30 Mechanische muziek: 12.25 Middagconcert; 2.20 Kinderspceluurtje; 5.20 Wat zal ik worden?; 4.05 Kinderuurtje; 4.50 Vesper- concert; 7.00 Het nieuwe Wereldbeeld; 7.20 Avondcon cert; 8.20 Klassieke avond, georganiseerd in overleg met Engelsche en Belgische stations. Daarna lichte muziek. Brussel (509 M.) 5.20 Kamermuziek: 6.20 „Nieuwe Bouwkunst", 6.50 Viaamsch gramofoonuurtje; 8.35 Concert Radioorkest; Internationaal programma, daarna dansmuziek. ZATERDAG. 4 JANUARI. Hilversum (298, na 6.00 u. 1071 M.) 10.00 Morgenwijding; 12,00 Concert Avro-kwartet; 2.00 Filmpraatje (Max Tak), 2.30 Filmmuziek; 4.30 Sport- praatje door H. Hollander; 5.00 Gezondheidshalfuurtje; „Goed georganiseerde Ziekenhuisverpleging"; 5.30 Pla ten; 6.00 Concert; 8.00 Populair Vara-concert o. 1. v. Hu- go de Groot; Willy Derby, Humorist; 10.00 Nieuws; 11.00 Vara-varia; Platen. Huizen (1875 M.) 11.30 Godsd. Halfuurtje, 12.00 Tijdsein, 12.15 K.R.O.- trio; 1.15 Platen; 2.00 Kinderuurtje; 4.00 Platenconcert; 5.40 Weekoverzicht; 6.00 Concert o. 1. v. D. Monnicken- dam; 7.15 Lezing Mr. J. H. v. Maarseveen; „Is een Rijks kindertoeslag gewenscht; 7.45 Politieberichten; 8.00 Tijd sein; Concertavond door K.R.O.-orkest en een gem. koor; 9.30 Nieuws; 9.40 Vervolg Concert; 11.00 Vroolijk pro gramma, Zeesen (1635 M.) 11.20 Kindertooneel; 1.20 Platen; 1.50 Kinderboeken; 3.05 Vrouwenuurtje; 3.50 Concert; 5.50 Fransch; 6.20 Stille Stunde; 7.20 Jazz; 8.20 Wanneer heeft het voor het laatst bij u gespookt?; Dansmuziek. Daventry Jr. 479 M.) 3.50 Cabaret, 4,50 Dansmuziek, 5,50 Kinderuurtje; 7.05 Licht concert; 8.20 De Storm (Drinkwater) en Colom- binc (Arkell); 9.20 Symphonieconcert; 10.40 Concert. Londen (1553 en 356 M.) 5.05 Orgelconcert; 5.35 Kinderuurtje; 7.05 Schubert's pianosonaten; 7.50 Cabaretprogramma; 8.45 „Dear Love" lste acte; 10.55 Orkestconcert; 10.35 „Dear Love", 2e acte; 10.50 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen; 4.05 Dansmuziek; 6.55 Platen; 9.05 Lied jes en populair concert Weenen (516.4 M.) 2.50 Concert; 5.20 Wat kinderen in Engeland zingen; 5.50 Uit Max Kalbeck's werken; 6.20 Het Weensche pla netarium; 6.50 Actueele Uitz.; 7.25 Uit oude en nieuwe operettes. Hamburg 32 M.) 3.10 Wat dansten onze voorvaderen; 3.50 Rudi-Stephan en orkest; 4.50 Marschen en dansen; 5.35 Concert; 7.20 „Gasparaonne", operette (Millocker)9.40 Actueele Uitz. 10.10 Dansmuziek; 11.50 Heruitzending van Canada. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Mechanische Muziek; 12.25 Middagmuziek; 2.20 Kinderspeeluurtje; 4.50 Vespercon cert; 6.35 Arbeidersuurtje; 7.20 Vroolijke avond, dans muziek. Brussel (509 M.) 5.20 Platen; 6.50 Concert; 8.35 Concert; Nieuws.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6