SchagerCourant Abdijsiroop —BONBONS— DE VREESELIJKE RAMP TE PAISLEY. Vierde Blad. Epidemie in een vluchtelingenkamp. Wraak van misdadigers. Binnenlandsch Nieuws. Een Nederlandsche smokkelaar doodgeschoten. Het „bok-feest" op Oudejaarsavond. Vergiftigingsverschijnselen op een Noorsch schip. In zijn cel overleden. Thuis: Akktr's Abdijsiroop' Tegen Hoest Bronchitis Verkoudheid Influenza Heeschheid Xeelpijn Asthma Het is gelukt de van ouds bekende Abdij siroop te „stollen" tot een gemakkelijk in den zak mee te nemen „bonbon", met be houd van al de gene zende bestanddeelen. Alom verkrijgbaar. 60 cent per doos. Zaterdag 4 Januari 1930 73ste Jaargang. No. 8589 Nog eenige bijzonderheden over de doodendo paniek in het bioscoop-theater. Ruim 70 kinderen van tusschen drie en veertien Jaar oud gedood. De directeur van de bioscoop wegens veroorzaken van dood door schuld in hechtenis genomen. Reeds gaven wij in ons vorig nummer een droevig relaas van de vreeselijke ramp, die de Schotsche stad Palsley Op den laatsten dag van het oude jaar in diepen rouw dompelde. Ter aanvulling volgen hieronder nog eenige bijzonder heden over de ramp. Er werd in een bioscoop-schouwburg een voorstelling gegeven toen een film in het hokje van den operateur vlam vatte. Dichte rookwolken verspreidden zich in de zaal en de kinderen drongen allen naar den achteruit gang toe, waar zij een trapje afrenden. Er zijn onge veer tien treden naar de straat en sommige kinderen struikelden en vielen in hun haast. Honderden kinderen volgden hen in uitzinnigen angst en vertraden vele van de al maar vallende kinderen van wie er een groot aantal omkwamen. Twee minuten na het brandalarm, waren de brand weerlui al ter plaatse. De rook sloeg toen uit alle ramen. Burgers schreeuwden hun toe: „Zet je rookhelmen op! Wij kunnen niet binnenkomen en de bioscoop is vol kinderen!" Een brandweerman die een van de eersten was om hulp te bieden, zeide dat toen hij binnen was gekomen, hij een massa kinderen om het doek op een hoop vond. Zij grepen de brandweermannen bij hun kleeren en de redders brachten zoovelen zij konden, in allerijl naar buiten. Levenden en dooden lagen bij de uitgangen op getast. Sommige slachtoffers waren blauw in het ge zicht anderen lagen heel stil, weer anderen gilden nog. Een wicht van achttien maanden lag boven op een hoop kinderen. De kinderen die nog leefden, waren ver dwaasd van angst Een jongetje zat in een hoek klem tusschen de lijkjes, huilde en wrong de handen. Hij werd in veiligheid gebracht Wat de helper van den operateur vertelde. Aangaande de oorzaak van de paniek gaf de 15-jarige James McGey, die den operateur hielp, de volgende ver klaring. Zijn tegenwoordigheid van geest verhinderde dat. er vlammen opsloegen. Ik was, zeide hij, in het hokje van den operateur aan het werk, toen een van de opgerolde films begon te smeulen. Ik sloot de doos waarin zij lag, en wierp alles in de vestibule. De direc teur raapte de doos op en gooide haar uit een raam. Voor dit echter ae-beurd was. dreef de wind veel rook in de gangen door de open deur heen. Het was deze rook die de paniek deed ontstaan. De kinderen drongen in een razernij van angst naar de uitgangen. De direc teur wierp nog andere deuren open, maar de kinderen durfden niet door den rook heen. Men meent dat bij de paniek ook gasarmen in de gangen zijn afgerukt, daar een der dokters het ver moeden opperde dat vele lijkjes teekenen van gasvergif tiging vertoonden. De bioscoop kan ongeveer 2000 menschen bevatten en was bijna vol. Vanaf het oogenblik dat het brandalarm werd gegeven. Om halftwee werd het brandalarm ln de stad gegeven. Drie kinderen drongen toen reeds door de deur van het theater naar buiten. Een politie-agent die in de onmid- delijke nabijheid op post was, zag dadelijk, dat er iets ernstigs aan de hand was en zette het verkeer stil. Toen hij in het theater binnenging, had zich reeds een paniek meester gemaakt van de in de zaal zijnde kinderen. Het bericht van den brand verspreidde zich snel door de stad en wekte groote beroering onder de burgerij, voor al onder hen, wier kinderen naar het theater waren gegaan. Doordat de kinderen tijdens het gedrang onder den voet waren geloopen, en zelfs hier en daar bij de uitgangen op stapels over elkander lagen, werd het in middels reeds aangevangen reddingswerk zeer bemoei lijkt. Hoe de film in brand raakte, is nog niet opgehelderd. De operateur heeft verklaard, dat zijn helper in het hokje een film oprolde en plotseling een verdacht ge- ruisch hoorde. Een oogenblik later was het vertrekje met dichten rook gevuld. De eerste operateur trachtte de film, die fel brandde, buiten het gebouw te brengen,. De rook had zich reeds in de zaal verspreid en daar ontstond onmiddellijk een wilde paniek. Meer dan honderd brandweerlieden en politle-agenten hebben uit alle macht gepoogd de kinderen uit het ge bouw, waar zij als ratten wéren ingesloten, te redden. De tooneelen, die zich buiten afspeelden, waren in één woord verschrikkelijk en zij herhaalden zich later in het ziekenhuis, waar vele lijkjes der kinderen in lange rijen op baren waren ongesteld. De meeste slachtoffers hebben den dood gevonden door vergiftige gassen, die zich tijdens den brand ont wikkeld moeten hebben. In het ziekenhuis werden in het geheel 150 kinderen opgenomen van wie gelukkig slechts een klein aantal ernstige verwondingen hadden. Alle doode kinderen bleken of gestikt of vertreden. Vele vrouwen vielen in zwijm toen zij onder de lijkjes haar kinderen herkenden. Een jonge man redde alleen 18 kinderen. Alle slachtoffers zijn tusschen drie en veertien jaar oud. Reeds zijn enkele ongelukkige slachtoffers begraven, doch vandaag, (Zaterdag) zal de groote meerderheid tegelijk in het groote gemeenschappelijke graf worden neergelaten, dat door den gemeenteraad aan de arme ouders is aangeboden, die een of meer kinderen hebben verloren. De directeur van de bioscoop in hechtenis genomsti. De directeur van het theater Is Donderdagmiddag ge arresteerd onder beschuldiging van het veroorzaken van dood door schuld. Belde herinneringen aan soortgelijke rampen. De ramp, die Oudejaarsdag te Paisley heeft plaats ge had, is de grootste van dezen aard, die ooit in Engeland voorkwam. Het drama herinnert aan de ramp In het Iersche dorp Drumcollogher bij Limerick, in September 1926, toen vijftig menschen bij een bioscoop-brand en -paniek het leven lieten. Andere rampen van dien aard waren: Januari 1908, 200 dooden te Boyerstown (Pennsylvanlë)Januari 1908 16 kinderen gedood, 32 gewond te Barnsley; November 1912, 40 kinderen gedood te Bilbao; 4 Juli 1919, 80 doo den te Valence-sur-Rhone; November 1921 26 kinderen gedood te Berlijn; April 1924 26 dooden te Mexico; Oc- tober 1924 28 dooden te Athene: December 1926, 7 doo den te Alexandrië in Egypte; J«.nuari 1927 78 dooden bij den brand in de Laurier-bioscoop te Montreal in Cana da; Februari 1928 30 personen om het leven gekomen te Moviago in Italië. De ramp te Montreal ligt nog versch in het geheugen. De directeur der bewuste bioscoop werd onder beschul diging van doodslag door de rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl twee van zijn em- ploye's elk één jaar kregen. Versch in de herinnering ligt ook nog de ramp ln een ouden Madrilleenschen schouwburg in September 1928, die aan 170 personen het leven koste. Ben koortsziekte onder de kinderen. Reeds veertig kinderen overleden. Uit Berlijn wordt gemeld: In het vluchtelingenkamp te Hammerstein, waar de Russische kolonisten van Duitsche afstamming zijn ondergebracht, is onder de kinderen een epide mie uitgebroken, die men aanvankelijk voor maze len heeft aangezien. Volgens een mededeeling van den rijkscommissaris heeft men echter niet met mazelen te doen, doch met een eigenaardige koortsziekte, welke in de meeste ge vallen in enkele uren den dood ten gevolge heeft. Een middel tot bestrijding van deze ziekte is niet bekend, waardoor het te verklaren is, dat het aantal sterfge vallen betrekkelijk groot is. Tot nu toe zijn 40 kinderen aan de ziekte overleden, terwijl er 50 nog ziek zijn: Bovendien zijn ruim 100 kinderen aan mazelen ziek geweest, van wie een groot gedeelte echter reeds weder gezond is. Het kamp te Hammerstein, waar 3200 kolonisten zijn ondergebracht, wordt streng bewaakt. De toe gang tot het kamp is verboden en ook mogen de vluchtelingen van de afzonderlijke barakken elkaar geen bezoek brengen, om het gevaar voor een ver spreiding van de ziekte te verminderen. De rijkscommissaris heeft een aantal nieuwe ba rakken laten bouwen en ook nog meer geneesheeren laten komen. De behandeling van de ziekekinderen wordt gedeel telijk daardoor bemoeilijkt, dat de moeders haar kin deren verborgen, houden omdat zij niet van hen wil len scheiden. De vluchtelingen zijn alle mennonieten en trachten, zooals bij hen thuis de gewoonte was, de kinderen door bidden te genezen. De moeders hebben tot nu toe met alle mogelijke lis ten de kinderen steeds opnieuw aan het geneeskundig onderzoek weten te onttrekken, zoodat niets anders overbleef dan alle toegangen tot de barakken streng te laten bewaken en dan een nauwkeurig onderzoek in te stellen. In het kamp te Prenzlau lijdt een aantal kinderen aan de mazelen. Voldoende geneeskundige hulp en een voldoend aantal pleegzusters is hier aanwezig. In het kamp te MÖlln in Holstein is de toestand der Kinderen goed. POLITIE-INSPECTEUR NEERGESCHOTEN. Te Detroit is een inspecteur van politie door mis dadigers neergeschoten, die in een auto langs den wagen van den inspecteur reden en 12 schoten op hem losten. De inspecteur werd door 4 kogels getroffen en zwaar gewond. Een verdwaalde kogel trof noy een 11-jarig meisje, dat zoo ernstig gewond werd dat men aan haar behoud twijfelt. De inspecteur stond op de zwarte lijst der misdadi gers, omdat hij een bijzondere afdeeling had georganiseerd ter bestrijding van het misdadi- gerswezen. Hij zou dien dag als hoofdgetuige optreden tegen den eigenaar van een cabaret waar in September brand was uitgebroken, waarbij 23 personen om het leven zijn gekomen. SNELTREIN BAZEL—AMSTERDAM AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Op het traject Wezel-Emmerik ontdekte Woensdag bij een overweg een voorbijganger, dat de rails over eenige meters los op de dvvarsleggers lagen. Hij waar schuwde direct 't dichtstbijzijnde blokhuis, dat den spoedig passeerenden sneltrein Bazel—Amsterdam de plaats zeer langzaam liet langs gaan. Indien de trein met volle vaart had gereden, zou waarschijnlijk een ongeluk zijn gebeurd. Men neemt aan, dat de rails door het passeeren van zware goederentrein zijn los geraakt. VROUWELIJKE POLITIEAGENTEN. Voor den straatdienst. De gemeenteraad van Liverpool heeft besloten een aantal van niet meer dan 20 vrouwelijke politiebe ambten aan te stellen voor den dienst op straat, doch niet 's avonds. Zij zullen speciaal als kinderpolitie op treden en bij de verkeersregeling behulpzaam zijn. BRAND IN EEN POSTWAGEN. Twee beambten in de vlammen omgekomen. In den postwagen van den sneltrein Boedapest Fiume is uit onbekende oorzaak een bus met films ontploft. Ofschoon de machinist van den trein den brand tijdig bemerkte, zijn twee postbeambten in de vlammen omgekomen en een derde beambte, die uit den rijdenden trein sprong, liep ernstige verwondin gen op. DYNAMIET ONDER EEN BED. Reuter meldt uit Kaapstad: Na een woordenwisseling tusschen twee Euro peanen te Reitz (Oranje-Vrijstaat) bracht de één een kist met 25 K.G. dynamiet onder het bed van den ander tot ontploffing. Beide mannen werden totaal aan stukken gereten. ZES KINDEREN VERBRAND. Wolff meldt uit New York, 2 Jan.: Volgens een bericht uit Ormstown (prov. Quebec) zijn in den Nieuwjaarsnacht bij een brand zes kin deren omgekomen. HET RADIO-STATION VAN DEN KRAKATAU AFGEBRAND. Lang-Eiland bij Krakatau. Het radiostation der Ko ninklijke Marine, dat hier is gevestigd, is tengevolge van onvoorzichtig omgaan door het personeel met benzine, totaal afgebrand. Eveneens werden de wo ningen van het personeel in de asch gelegd. Dadelijk is aan Socrabaja om een nieuw station gevraagd. De stagnatie in den radiodienst zal ongeveer 14 dagen duren. Inmiddels is het kuststation Pasaoeran voor den radiodienst tijdelijk opengesteld. WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. De vrouw ln Rusland. Onlangs werd ln een Dultsch blad de toestand van de vrouw ln Rusland beschreven. In vele deelen van dit uitgestrekte land zijn de z.g. „vrije huwelijken" In zwang, d.w.z. dat het huwelijk als ouderwetsche instelling hee- lemaaJ is afgeschaft De paartjes, die bijzonder op een huwelijk gesteld zijn, kunnen zich hiervoor laten in schrijven, doch verplichten zich hierdoor tot niets, en niemand zal er hun leelijker om aan kijken, Indien zij toch niét huwen .De kerkelijke inzegening is reeds lang, als een gebruik uit den ouden tijd, vaarwel gezegd. Het gevolg hiervan is, dat veel mannen 20 vrouwen hebben. Met de een leeft hij een paar weken, een ander kan hem soms maanden boeien, doch indien hij er weer ge noeg van krijgt gaat hij weer op een nieuw liefdes avontuur uit Het tweede gevolg hiervan is, hetgeen nog veel treuriger ls, het aantal kinderen, die geen behoor lijke verzorging krijgen. Het blijkt niet doenlijk, om de vader van die kinderen aansprakelijk te stellen, voor hun onderhoud, terwijl de moeders zelf er dikwijls ook nipt toe ln staat zijn. Rijke menschen doen al wat zij kun nen om ln dezen toestand te helpen. Er zijn voorbeelden van paleizen, welke in opvoedingsgestichten 7/Jn omge bouwd, waarin dan deze arme kleintjes worden onder gebracht De statistiek vermeld, dat ln de laatste koude winter alleen in de straten van Moskou 1025 kindertjes gevonden zijn, die dood zijn gegaan door koude en ontbering. Door dit droevige feit zijn de oogvm der menschen open gegaan, en werd er een degelijk onderzoek ingesteld, hetwelk tot gevolg had, dat 7400 kleintjes halfdood van honger en koude in de hospi talen werden gebracht om aldaar verzorgd te worden. Zwakzinnige kinderen ln de Z.-Afrikaansch© Unie. Dr. Gillis heeft een overzicht gegeven over de ver- atandstoestanden in de verschillende scholen en inrich tingen op het platteland en in de steden. Uit het onder zoek blijkt, dat 1/5 van de in de Unie schoolgaande kinderen als zwakzinnig kunnen worden beschouwd. Het aantal zwakzinnigen op het plateland ls grooter dan in de steden. Er zijn in de Unie ongeveer 5000 schoolgaande kinderen, die zwakzinnig zijn. Behalve die 5000 kinderen zijn er nog veel met een aangeboren of een door ziekte opgeloopen achterlijkheid. Als zij evenwel op de goede manier behandeld worden, kunnen zij nog Iets presteeren voor de samenleving ln de maat schappij. Zonder hulp echter zullen velen van hen ook later als zwakzinnigen beschouwd moeten worden. Dr. Gillis is van meening, dat het totale aantal, kinderen, die een speciale behandeling eischen, 10.000 is. Nieuws wittebroodsweken geëischt voor zes maanden. Zekere van der Merwe te Pretoria Is voor Magistraat Thomas beschuldigd wegens mishandeling van zijn vrouw. Klaagster verklaart voor de rechtbank, dat zij haar man om drie uur 's namiddags gezegd had, zich gereed te maken om haar ouders te bezoeken. Toen is mijn man kwaad geworden en weigerde mee te gaan. Bij de deur heeft hij mij teruggetrokken. Hierop ben Ik gevallen en heeft hij mij met geweld tegen mijn beenen geschopt. Mevrouw van der Merwe verklaarde verder, dat zij twee jaar getrouwd was en een dochtertje had. „Wat is nu de moeilijkheid", vroeg de Magistraat aan den beechudigde. Waarop deze antwoordde: „Ik ben tevreden en wil wel met haar blijven leven, doch zij doet mij dikwijls veel verdriet. Ik beken, dat Ik dien dag onrechtvaardig gehandeld heb, maar toen zij merkte, dat ik haar de reden niet wilde zeggen, waarom Ik liever thuia bleef, is zij een reden gaan zoeken en toen ben ik kwaad geworden." De magistraat zei hun: Ik zal nu nog niet straffen. Jullie bent alelbei no gjong en hebt een kindje", terwijl hij hun den raad gaf: „Probeer liever in vrede en liefde samen te leven". Beschuldigde heeft een bewijs moeten teekenen, dat hij voor zes maan den den vrede zal bewaren. Dc parfum Oussadba-Russe. Aan deze parfum ia een heele geschiedenis verbonden. Prins Alexander Bezoukoff, die in 1789 ln Petersburg (Leningrad) verblijf hield, was een echte dandy. Zijn voorliefde voor parfums bracht hem ertoe, om een deel van zijn palels om te bouwen tot laboratorium, waar hij lederen dag nieuwe combinaties maakte, om op deze wijze heerlijke parfums te bereiden. Een nieuw parfum dat hij bereid had, beviel hem zoo buitengewoon, dat toen hij kort daarop een een feest gaf ln zijn zomerver blijf Oussadba, hy alles met deze parfum drenkte. Tot zelfs In het water van de fonteinen was parfum opge lost. Deze parfum werd dan ook zeer geliefd bij het Russische hof, en bleef dit van den tijd van Catharina II tot Nloolaas II. Door gelukkige omstandigheden is de samenstelling van deze parfum in handen gekomen van prinses Eristavi, die erin slaagde, een combinatie te vormen, die de verdere bereiding van deze parfum ln handen nam. Nieuwe mode in behangselpapier. De nieuwste mode ln behangselpapier is om de muren met uitknipsels uit allerlei kranten te beplakken en het dan geheel te vernissen om het duurzaamheid te geven. Een bekend Japansoh dagblad heeft het kantoor van den editeur beplakt met de voorpagina's van al de cou ranten der wereld. Een goede versiering vooral voor de kinderkamer zijn de kleurrijke aanplakbiljetten van toerisme e.d. Het geeft een vroolijk gezicht en aan de kinderen gevoel van kleuren. Die met 500 K.G. koffie en evenveel tabak per auto over de grens ging. Dinsdag is nabij Herzogenrath. vlak over de grens de bestuurder van een smokkelauto door een Duitsch douane-beambte doodgeschoten. De beambten losten aanvankelijk schoten in de lucht om den auto te doen stoppen, Toen dit niet lukte gelukte het een hun ner op het moment dat de chauffeur zijn vaart ver snelde op den wagen te springen en de ruiten stuk te slaan. De autobestuurder verzette zich. zoodat de beambte gedwongen was gebruik te maken van zijn wapenen. De chauffeur werd door een schot in den buik getroffen en was op slag dood. Naar de „Köln. Ztg." meldt, bleek de wagen ongeveer 500 K.G. koffie en evenveel tabak te bevatten, Het slachtoffer, een Nederlander, was gehuwd en vader van een gezin. Dat droevig eindigde en In 1930 begon met een kater en een proces-verbaal. Het was oudejaarsavond. Feest in de huizen en stil op straat. Ze liepen te slenteren langs het Hofplein te Rotterdam en zagen door een openstaande cafédeur hoe een buffetbedien- de een glas lekker vol liet stroomen met gulden bier. Ze likkebaarden en keken mekaar aan. Ouwejaar, geen cent op zak, geen zin om naar huis te gaan. Het plan kwam plotseling en bleek uitstekend. Toen ze in een open gang naast het café van D. een paar vaatjes zagen liggen, wipten ze met hun drieën het lage hekje over en wilden een vaatje inpikken, helaas, 't was leeg. Maar het kelderluik stond open, daar beneden la gen de goedige vaatjes rond en vol bij mekaar, de jongens waren handig en lenig, een sprong in den kel der, pakte een vat, de anderen hielpen, de men schen in 't café merkten niets en spoedig droegen of rolden zij hun buit een 32 liter-vat bokbier, langs de leege straten. 't Was alsof de kameraden het rooken, spoedig wa ren ze met z'n achten, een hunner wist een leeg staand huis in de Schooterboschstraat, daar werd het tonnetje binnengerold, er werden wat kommen ge haald, een leege sjokolabus en een klein emmertje, toen knalde de stop uit de sponning en het bok spoot vroolijk naar buiten. Elk vier liter zoet bier. Wat 'n uiteinde! Toen de laatste droppel was neergegorgeld door de gesmeerde kelen, trokken ze vroolijk en moedig de straat op, zingend van „Zunniee Booi". Maar de politie was waakzaam en een diender merktee dat er iets te veei was aan de knapen. Drie hunner belandden daardoor op het politiebu reau en het leege vaatje werd ontdekt. Zoo eindigde het bok-feest droevig en begon 1930 met een kater en eon proces-verbaal voor vier der heeren. De anderen zijn ontkomen, doch dat zij veel napret hebben gehad van hét leege vat, kan niet met zeker heid gemeld worden. „Msb." Drie Noorsche studenten om het leven ge komen. Vier andere verkeeren ln levene gevaar. Op oudejaarsavond is uit Bergen (Noorwegen) ln de haven te Rotterdam aangekomen het Noorsche passa giersschip „Zeta" met zeven studenten aan boord, die een studiereis maken. Het schip heeft met zwaar weer te kampen gehad en tijdens de reis zijn de passagiers onwel geworden. Een van de studenten is onderweg overleden. Aanvankelijk zijn er twee patiënten in het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam opgenomen, later zijn er nog vier patiënten opgenomen, van wie er Woensdag twee zijn overleden. De kapitein was eerst van oordeel, dat de patiënten ziek waren geworden tengevolge van zeeziekte, maar in het ziekenhuis heeft men vastgesteld, dat de ziekte verschijnselen te wijten zijn geweest aan ondeugdelijk voedsel. Omdat het onderzoek in deze zaak buiten de compe tentie van de Roterdamsche politie valt,daar de gevallen zich op Noorsch grondgebied hebben voorgedaan, is het Noorsche consulaat van het gebeurde in kennis gesteld. Men wacht nu op een verzoek van het consulaat, alvorens met het onderzoek te beginnen. Door ondeugdelijke alcohol vergiftigd. Het door de politie voorlooplg ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat men hier niet met zeeziekte te doen had. Men veronderstelt, dat de jongelui gesmokkel- den sterken drank aan boord hebben gehad, waarin vermoedelijk ondeugdelijke alcohol heeft gezeten. Een arrestant in een der cellen van het po litiebureau te Amsterdam plotseling over leden. Onderzoek naar de doodsoorzaak. Naar „Het Volk" verneemt ls op Nieuwjaarsmorgen in een der cellen van het politiebureau aan de War moesstraat te Amsterdam een 18-jarlge jongeman E. P. genaamd en wonende ln de Kleine Kattenburgerstraat overleden. Deze Jongeman was den vorigen avond omstreeks elf uur op den Zeedijk door twee agenten van politie ge arresteerd ln verband met het feit, dat hij ln kennelij- ken staat van dronkenschap verkeerde. Toen 's morgens de dienstdoende brigadier den arres tant te ongeveer zes uur uit het arrest zou ontslaan, kon hij hem niet wakker krijgen. De jongen lag te steu nen en daar dit den brigadier als een ziekteverschijn sel voorkwam, belde hij den G.G.D. op, met het verzoek een dokter te sturen. Deze medicus was spoedig ter plaatse en stelde als diagnose, dat de arrestant nog niet ontnuchterd was en met een paar uur wel weer bij be wustzijn zou zijn. Toen dit echter om tien uur nog niet het geval was, heeft de dienstdoende brigadier andermaal den G.G.D. opgebeld en wederom om een dokter gevraagd. Deze kwam na ruim een uur. Het was ditmaal een vrouwe lijke arts, die ln den toestand, waarin zij den jongeman aantrof, aanleiding vond zijn spoedopname in paviljoen 3 van het Wilhelmlna-Gasthuis te gelasten. De G.G.D. werd hiervan in kennis gesteld, maar eerst tegen half twee verscheen een ambulanceauto, waarmede het trans-

Schager Courant | 1930 | | pagina 13