SchagerCourant Uit Alkmaar. FOSTER'C* Zaterdagmiddag gesloten vanaf 4 uur. TRAPMAN Co. Derde Blad. Hoe het buitenland het Nieuwjaar heeft ingeluid. Pijn in den Rug. X RugpijnNierenPillen In memoriam Jan de Mik. Boekhouden voor landbouwers en veehouders. - B0EKHANDEL=DRUKKERIJ en XEEHOUDERIJ Zaterdag 4 Januari 1930. 73ste Jaargang". No. 8589 De Duitsche hoofdstad met het gebruike lijke rumoer. 382 al te luidruchtige per sonen ingerekend. Het Sylvesterfeest is te Berlijn weer op de gebruike lijke rumoerige wijze gevierd en ofschoon de hoofd commissaris van politie bevel had gegeven om zoo veel mogelijk vergrijpen, enz., door de vingers te zien, moesten toch nog 382 personen wegens al te groote luidruchtigheid worden gearresteerd. Het weer was uitstekend en de halve stad was op de been. Vooral in het centrum der stad, op den hoek van Linden en de Friedrichstrasse en voorts in het Westen op den Kurfurstendam heerschte een uitbun dige feestvreugde. Een sluitingsuur was niet vastge steld en ook in de vroege ochtcn durend heerschte nog een vreugde van belang. De noodige incidenten en relletjes bleven natuurlijk niet uit. In het geheel werden door de politie, die overigens blijk gaf van een buitengewoon groot ge duld en van vérgaande lankmoedigheid, niet minder dan 382 personen ingerekend. 124 hunner waren het nieuwe jaar met een vechtpartij begonnen, 42 anderen hadden in hun feeststemming lantaarns stuk geslagen of de brandweer gealarmeerd. Zeven feestvierders moesten ingerekend worden omdat zij zonder betaling uit een koffiehuis poogden te ontsnappen en voorts ■werden er 12 op heeterdaad betrapt bij het plegen van diefstal. Een groot deel der gearresteerden is den- zelfden dag al weer m vrijheid gesteld. Tal van personen zijn ook gewond. In de Koppen- 6trasse verwondde een" dronkaard twee chauffeurs zeer ernstig met revolverschoten. De dader kon wor den gevat. In de Manteuffelstrasse vond men 's nachts een man, die een kogel in de borst had gekregen, be wusteloos liggen. De schuldige kon in dit geval ont komen. Te Neu-Koeln ontstond om drie uur 'soch- tens ruzie in een herberg. Een 34-jarige arbeider trok zijn revolver en schoot op de overige gasten, waarvan cr drie werden gewond. De man ging er toen van door, maar werd achtervolgd door de menigte, die hem bijna lynchte. Hij werd met levensgevaarlijke verwondingen naar een ziekenhuis gebracht. In de Tempelhoferstrasse werden een man en een vrouw tijdens een vechtpartij met messteken zwaar gewond. Hier vonden vier arrestaties plaats. Onbekenden wier pen vuurwerk in de brievenbus van een snoepwinkel te Schoeneberg. De winkel brandde geheel uit. Een groote brand woedde in het atelier van Man- neamann Röhren Werke. De brandweer verscheen hier met vergroot materiaal, terwijl bovendien een drijvende stoomspuit aan het blusschingswerk deel nam. Te Essep. werden in den Nieuwjaarsnacht bij een vechtpartij 14 personen zwaar gewond; vier hunner bevinden zich in levensgevaar. Ook uit Hannover worden ernstige relletjes gemeld. Een agent van politie werd met messteken en hamer slagen zwaar gewond door vier mannen, die gear resteerd konden worden. Steekpartij te Hamborn. In een oudejaarsnacht is het te Hamborn tot he vige gevechten gekomen, waarbij een persoon gedood en drie zwaar gewond werden. Op den „Goetheplatz" kwam Franz Schwarz met zijn broeder en zwager in gevecht met drie tot dus ver onbekende personen, in het verloop waarvan Schwarz zóó ernstige messteken opliep, dat hij onmid dellijk overleed. De daders vluchtten, zoodat de po litie hen niet kon arresteeren. In den loop van den nacht kwam het verder nog tot drie vechtpartijen, waarbij drie personen met messen zóó ernstig toegetakeld werden, dat zij in het •iekenhuis moesten worden opgenomen. Ontzettend ongeluk in den Nieuwjaars nacht. Volle autobus door den trein ver brijzeld. 5 Dooden en 11 gewonden. In den Nieuwjaarsnacht is bij Insterberg in Oost- Pruisen een ontzettende ramp gebeurd. De trein van Insterberg naar Tilsit is kort nadat hij Insterberg verlaten had, op een autobus gereden, welke geheel werd verbrijzeld. Bij deze ramp zijn tot nu toe vijf dooden en zeven zwaar gewonden te betreuren. De geheele linkerzijde van de bus werd door de locomo tief van den trein vernield en alle passagiers die aan deze zijde zaten, kwamen onder den trein, die hen nog een twee honderd meter verder medegesleurd. De locomotief werd met den bagagewagen uit de rails geslingerd. De conducteur van de autobus die nog op het laatste oogenblik van den wagen wilde springen, werd door de locomotief geheel in stukken gescheurd. Drie passagiers werden op slag gedood. De vrouw van een leeraar werd zoo zwaar gewond, dat haar beide beenen geamputeerd moesten worden, ze is Woens dagmiddag overleden. Een zestienjarig meisje wer den de beenen afgereden. Een andere vrouw werd zwaar gewond, terwijl haar vijftien jarig dochtertje een schedelbreuk kreeg. Een Berlijnsch student die de vacantie te Insterberg had doorgebracht en zijn zuster werden zwaar gewond. De baanwachter die verzuimd had de boomen neer te laten, lag bewuste loos in het wachthuisje met een gebroken lamp naast zich. Men vermoedt dat hij door gasvergiftiging het bewustzijn had verloren. De man die en zeer goede reputatie genoot, is nog niet verhoord kunnen worden. Volgens een later bericht zouden er behalve de vijf dooden, 7 zwaar- en 4 lichtgewonden zijn. Verscheiden dooden in Engeland op Nieuwjaarsdag. Nieuwjaarsdag hebben in Engeland eenige ernstige verkeers- en andere ongelukken plaats gehad. Door ongevallen op straat, werden te Londen 2 personen gedood en 40 gewond. De meeste ongelukken hadden plaats na de Sylvesteravond viering, bij terugkeer naar huis. In Porth (Schotland) zijn drie jongelui in de Swan-rivier verdronken. Oudejaar te New York. De overgang van het oude in het nieuwe jaar is op de gebruikelijke wijze in New York (stad) gevierd. Zelfs onder de verscherpte drankwetbepalingen vloei de de alcohol in stroomen. Alle cabarets en restau rants waren stampvol. Op de balcons der groote dans gelegenheden verdrongen zich de menschen om met luid gejuich het nieuwe jaar binnen te halen, terwijl de in de havens liggende schepen hunne sirenen en etoómfluiten lieten gillen. Toch bleef de politie niet werkeloos; er werden invallen gedaan in 17 nacht clubs en clandestiene drankgelegenheden. Vijtauizend handjes. Reuter meldt uit Washington: Meer dan vijfduizend personen hadden Woensdag middag de eer, president Hoover en mrs. Hoover ter gelegenheid van nieuwjaar de hand te drukken. De receptie was de* grootste sedert het bewind van pre sident Roosevelt. Het alcohol gebruik grooter dan ooit. Uit New York wordt gemeld: Het gebruik van alcohol is in den Nieuwjaarsnacht grooter geweest dan in vorige jaren. Tengevolge van het overmatig gebruik van sterken drank vonden te New York drie personen den dood en liepen bijna tachtig verwondingen op. De oorzaken zijn velerlei: een ge vatte koude, tooht, influenza, over spanning enz. En de taak der nieren, die het bloed moeten zuiveren van de zich erin bevindende onzuiver heden, is toch reeds zwaar. Zoodat wanneer de nieren verzwakken, het geen wonder is, dat gij kunt gaan lijden aan lendenpijn, duizeligheid, een vermoeid gevoel, waterzuchtige zwellingen en urinekwalen. Geef aan de overwerkte nieren juist die hulp, die zij noodig hebben en welke van zoo groot belang voor u is. Volg het voorbeeld van zoo- velen, die Foster's Rugpijn Nieren Pillen gebruikten en er volgens hun eigen verklaring baat bij vonden. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon In den grijzen namiddag van den tweeden Kerstdag werd in allen eenvoud en stilte ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. de Mik, die op 61- jarigen leeftijd, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, van ons is heengegaan. In hem verliest de maatschappij geen voornaam maar een goed mensch, wat dikwerf méér beteekent! Altijd schalde zijn lied en zijn lach, steeds blijmoedig en deelnemend en altijd bereid zijn zangerskracht te geven, waar die gevraagd werd. Want Jan was zanger in hart en nieren! Geen zanger bij Gods genade, niet van superiore kwaliteit, maar 'n krachtbas, die voor een lage C niet vreesde, respectabel prima vista lezer, maatvast en oplettend, boVen alles steeds vol ambitie, kortom een zanger, welkom bij lederen dirigent als steun voor het koor en zijn partij. Ontijdig gesloopt door een moordende kwaal, is de sterke kerel eindelijk gevallen; zijn lied is verstomd! Hls mighty voice is silence! Maar vertrouwen wij dat zijn stem thans weer klinkt voor het aanschijn van zijn God, wiens eere hij zoo dikwerf bezong in kerk en zaal! En roepen wij hem tot afscheid toe de treffende slot woorden van de Vliegh's indrukwekkend doodenlied „Bij de Groeve": „Rust zacht, wij drogen het oog, Maar blijven U gedenken... Tot wederziensOmhoog!" Een Ingrijpende daad, berekend op een oogst van goede vruchten. Van zéér betrouwbare en belanghebbende zijde deed men ons de mededeeling, dat op verzoek van de E.E. W.W. geestelijke overheid de twee bestaande R.K. ge mengde tooneelvereenigingen „Inter Nos" en „Alber- dinck Tijm", welke tooneelgezelschappen ook in de pro vincie niet onbekende zijn, zullen ontbonden worden, om zich daarna in één gezelschap vereenigd, te kunnen continueeren. Centralisatie van goede tooneel krach ten, die ontwijfelbaar moet leiden tot vermeerdering van artisticiteit, zoowel als tot bevordering der eensgezind heid en vrede in het huiselijk milieu, moeten voor deze drastische maatregel de motieven zijn geweest. Vermoedelijk zal de kans, dat de al3 gevolg van de groote financieele opofferingen, die Alberdinck Thijm zich heeft willen getroosten, om tot een schitterende jubileumviering te geraken, voor de garanten ontstane moeilijkheden op bevredigende wijze zullen kunnen wor den afgewikkeld, door deze fusie worden vergroot. Het moet dan ook in het voornemen liggen, een der meest populaire dilettanten en vooraanstaand lid van Alberdinck Thijm, op grond van zijn begaafdheden, zoowel op artistiek als commercieel gebied, met de leiding der nieuw te formeeren vereeniging te belasten. Eclatant staaltje van postambtenaar»- beleid Teneinde de toch al niet bijster verwende cliëntèle der Nederlandsche posterijen te gerieven, heeft men den maatregel Ingevoerd, waarbij aangeteekende brieven thuis worden bezorgd na eigenhandige, teekening van het regu, door den besteller aan den geadresseer de mogen worden afgegeven. Nu weet ieder geestelijk normaal mensch, dat een aangeteekende brief gewoonlijk geldswaarden bezit of zoodanige gewichtige mededeellngen, dat een werkman, die In den regel vroeg uit de veeren wordt getrommeld, geen overmaat van dergelijke bijzondere poststukken heeft te wachten. Maar daarentegen wèl geadresseerden, die 's morgens 'n uurtje langer in de aangename omarming van Mor- pheus kunnen vertoeven óf het voorrecht genieten, om, weggezonken in zwanendons en kippen-pluimage, onbe wust van dringend dagwerk, 'n smakelijk kopje sterke thee te kunnen verorberen. En om het die langslapers nu eens bijzonder aange naam te maken, worden deze rompslompige brieven of zooals de post het meer deftig noemt „poststukken" mede gegeven in de eerste morgenbestelling! Achtung. meine Herrn und Damen! Met het resultaat, dat iedereen kan voorzien, behalve natuurlijk een hoofdambtenaar der posterijen, dat zoo'n geadresseerde uit zijn warm nestje moet worden ge klopt om het regu te teekenen, daar hem anders zijn gewichtigen brief niet mag worden afgegeven! De ongelukkige besteller moet natuurlijk minstens 5 of 10 minuten aan de deur staan wachten, tot de formaliteit is afgeloopen en dan weet hij natuurlijk nog allerminst of de geadresseerde zelf heeft geteekend! Maar wat hij wel weet is, dat zijn bestelling belang rijk wordt vertraagd tot nadeel van de andere gegadig den, die zoovee! langer op hun poststuk mogen wachten! Nu zijn we van „Tante Pos" en daar is het mensch oud voor, al heel wat stommiteiten gewend, doch dit spant ons inziens toch de kroon De afgewezen persbroeders en de onhoffe lijke velling-magnaten. Passend gestoffeerd met uilenbril in nieuwste montee ring, voorzien van convocatie met begeleidende beschrij vingsmissive gewapend met blocknoot, blauwtje en fel gepunt potlood, onmisbaar verslaggevers-materiaal, be gaven zich Zaterdagmiddag de vertegenwoordigers der voornaamste persorganen van deze gemeente in casu Alkm. Courant en N.-H. Dagblad meer plichtgetrouw dan bepaald blijmoedig naar het veilingsgebouw, alwaar een aandeelhoudersvergadering der N.V. Alkmaarsche exportveiling van Land- en Tuinbouwproducten zou wor den gehouden. Niet beter wetend, dan dat hun tegen woordigheid op hoogen prijs werd gesteld (en een der gelijke rasreporter is daar steeds van overtuigd), maak ten zij reeds de fertigkeitsmimiek: Geef acht, toen plots een zich als secretaris bekend makend heer hen de verpletterende mededeeling deed, dat deze vergadering niet voor de pers toegankelijk was gesteld, welke jobs tijding door een ander, nog gewichtiger heer en met name de voorzitter, ernstig knikkend werd bevestigd. Alhoewel niet ongenegen het naar overrijpe uien en muffe eigenheimers riekend interieur te verlaten, terwijl langer toeven tegen het uitdrukkelijk verlangen van den eigenaar of rechthebbende kon leiden tot het misdrijf, nader omschreven in artikel 138 wetboek van strafrecht en bekend als „Huisvredebreuk", werd nolens-volens de eervolle aftocht toch niet geblazen, alvorens de lichte lijk gekrenkte Persrepresentanten met behoorlijke vrij moedigheid de vraag opperden, waaraan zij deze zonder linge en in elk geval, onheusche behandeling hadden te danken, op welke vraag echter misschien gedachtig aan het spreekwoord: Een gek kan meer vragen, dan 99 wijzen kunnen beantwoorden, geen afdoend of dui delijk antwoord werd vernomen. Natuurlijk verzuimden echter de geexileerde persbroe ders niet in hun respective bladen van hun treurige er varing in flink gespierde taal melding te maken, waar door de met ongeduld naar het vergaderingsverslag der andijviekweekers en bietenplanters, snakkende lezers tevens werd duidelijk gemaakt, dat zij ditmaal van deze belangwekkende lectuur verstoken zouden blijven. Hierop achtte de voorzitter der vereeniging, gesierd met den aangenaam klinkenden naam „Mak' 'het ge- NEGENDE LES. We zullen ditmaal eerst beginnen met eenige be sprekingen over de uitkomsten der zevende les. We schreven dat de totaalsom in rubriek drie moest zijn f 14.810,31. Dit bedrag heeft geen enkel van de cur sisten becijferd. Waarom niet? Wel het drukfouten- duiveltje heeft ons parten gespeeld. We mogen dit den zetter niet kwalijk nemen, want al die cijfertjes zetten is lang geen gemakkelijk werkje. De enkele foutjes bezorgen ons evenwel last. We zullen eerst beginnen om de drukfoutjes te corrigeeren. Mijn cursisten zullen mij hierbij wel willen volgen en na het aanbrengen van de verbeteringen zullen wij nog eens zien hoe het uitkomt. Aug. 3 Kamwieltjes centrifuge moet zijn f4.50 en niet f4.30; Aug. 5 loon arbeiders moet wezen f198 en niet 189 gld.; Juni 11 loon knechts is f 51, waarvan f 36 onder 4 en f 15 onder 10 moet wor den geplaatst en niet onder 15, zooals stond aange geven. En dan nog tenslotte Aug. 28 beursbezoek is niet f 1.50 doch f 1.25. Als deze verbeteringen zijn aan gebracht en we ook de optellingen in verband hier mede hebben gewijzigd, zijn de onderscheidene uit komsten: rubriek 3 - f 14.810.81; rubriek 4 f4365; rubriek 5 f3205; rubriek 6 f938; rubriek 7 f142; rubriek 8 f612.06; rubriek 9 f 141.50; ru briek 10 f 1145.75; rubriek 11 f 1500; rubriek 12 f144; rubriek 13 niets; rubriek 14 f2425; rubriek 15 f 192.50; en rubriek 16 niets. Het vijftal foutjes in de opgave maakt het nazien der ingekomen antwoorden wat lastig. Trouwens ie dereen kan zijn uitkomsten na de verandering wel even vergelijken met de hierboven aangegeven ant woorden. Alleen wil ik enkelen nog een afzonderlijke vingerwijzing geven. P. R. Czn. te S. zal zich precies moeten houden aan de opgaven. Daarom zult u de post van 1 Aug. dienstbode f 48 moeten herzien, en eveneens post 3 Aug. kamwieltje centrifuge. Oct. 2 8 wagons mest, moet natuurlijk wezen 8 wagens mest. De prijs ondergaat dus geen verandering, terwijl u ze moet plaatsen zooals is aangegeven onder 6. C. K. te D. U maakt ook al een opmerking over den post van 2 Oct. Zie voor de verbetering hierbo ven. Mej. J. L. te N. N. U wilt de noodige ver beteringen wel aanbrengen in verband met hetgeen ik in het begin van deze les mededeelde aangaande de drukfoutjes. Dan zal alles wel kloppen. Hetzelfde heb ik te vertellen aan C. R. te T. en mej. G. H. te St. Maarten. Ik mis enkele briefjes van anders trou we inzenders. Krijg ik die nog, of was er te veel werk aan. Maar met een beetje goeden wil kan men toch wel tot een eind komen met deze lange winter avonden. 'tZijn koningsavonden voor dergelijke kar weitjes. We hebben gelukkig overal bijna electrisch licht. Toen men zich vroeger met een walmende olie lamp moe9t behelpen, waren de opofferingen veel grooter. Na deze bespreking volgen hieronder de op gaven voor deze week. Nauwkeurig schrijven en reke nen jongelui. Aan het eind van dezen cursus krijg ik de schriften zeker wel eens te zien. 1 Nov. stallantaarn f 4.75 10; 2 Nov. grond belasting f86.10 10; 4 Nov. loon arbeiders f114, waarvan f 101 onder 4 en f 13 onder 10; Nov. 4 loon knechts f 45, waarvan f 30 onder 4 en f 15 onder 9. (Het vee is nu op stal gekomen en dat vereisrht ook verzorgingskosten.) 6 Nov. rentezegels f90, waarvan f45 onder 7, f35 onder 9 en f 10 onder 10; 8 N'ov. 5 vaarzen T. Frenk f 1000 14; 11 Nov. loon arbeiders f 00 4; loon knechts f45, waarvan f24 onder 4 en f 15 onder 9 en f6 onder 10; 14 Nov. weegloon bieten f54 6; Nov. 18 14 koehalsters f28 9; 18 Nov. loon arbeiders f60 4; 18 Nov. loon knechts f45, waarvan f 21 onder 4, f 15 onder 9 en f9 onder 10; 22 Nov. petroleum voor stallan- tarens f5 10; 24 Nov. onkosten hengst f500 16; 25 Nov. loon arbeiders f60 4; 25 Nov. loon knechts f30, waarvan f9 onder 4, f 15 onder 9 en f6 onder 10. 1 Dec. loon dienstbode f64, waarvan f32 onder 9 en f 32 onder 15; 2 Dec. benzine f 65 7; 2 Dec. loon arbeiders f 45 4: 2 Dec. loon knechts f30, waar van f6 onder 4, f 15 onder 9 en f9 onder 10; 4 Dec. telefoongesprekken f2.50 10; 6 Dec. 500 K.G. mais C. Boer f 75 9; 9 Dec. loon arbeiders f 30 4; 9 Dec. Wegens het inwerking treden van het voor winkels, is onze zaak voortaan op SCHAGEN. wenscht in een ingezonden stukje op de plaats gehad hebbende Mlk-Mak terug te komen en de houding van het bestuur nader te verklaren, welke verklaring dan kortelijk hierop neerkwam, dat de beraadslagingen cn belangen der vennootschap buitenstaanders niets aan gingen, waarop de respectieve Redacties niet verzuim den de noodige repliek te leveren en den heer Mak c.s. onder het oog brachten, dat een publiek lichaam, waar aan ook de stedelijke gemeenschap in den zoo gezelli- gen vorm van belastinggelden den noodigen steun ver leende en waarin dan ook Burgemeester en Wethouders zich medezeggingschap hadden verzekerd, zeer zeker de moreele verplichting van openbaarheid kan worden op gelegd. Ten overvloede vatte de Redactie van het N.-H. Dag blad nog eens extra vlam, omdat hangende het geschil, was gebleken, dat deze courant, in tegenstelling met de Alkmaarsche. géén speciale uitnoodiging had ontvangen en werd alzoo de opmerking gemaakt, dat het ontbre ken van die uitnoodiging was opgemerkt, doch niet was verondertsteld, dat de N.V. opzettelijk de Katholieken zou negeeren. Natuurlijk is dit conflict door lederen journalistleken zwaargewicht-bokser met groote belangstelling gevolgd en zal voorzeker bij de opgetogen lezers opnieuw wel den reeds bestaanden indruk zijn bevestigd, dat het met de Ridders van La Reine du Monde, toch maar slecht „kersen" eten is. loon knechts f30, waarvan f 15 onder 9 en f 15 onder 10; 14 Dec. draineerbui/.en v. herstell. f250 7; 16 Dec. loon arbeiders f30, waarvan f 15 onder 4 en f 15 onder 10; 16 Dec. loon knechts f30, waarvan f3 on der 4, f 15 onder 9 en f 12 onder 10; 16 Dcc. opgraven draineering f 60 7; 19 Dee. postzegels f 1.50 10; 22 Dec. Inschrijfgeld 2 veulens stamboek f5 12; 23 Dec. loon arbeiders f30 IQ; 23 Dec. loon knechts f30. waarvan fló-omter 9 en f 15 onder 10; 25 Dec» loon opgraven draineering 160 7; 27 Dcc. 2 stal bezems f 1.20 10; 30 Dec. loon arbeiders f 15 ■- 7; 30 Dec. loon knechts f30, waarvan f 15 onder 9 cn f 15 onder 10; 30 Dec. loon draincering f 40 7; 3 Jan. abonnement telefoon f20 -- 10; 6 Jan. loon knechts f30, waarvan f6 onder 2, f 15 onder en f!) ónder 10; 10 Jan. rekening veearts f 134, waarvan f67 onder 8 en f 67 onder 9; 12 Jan. ahonn. landbouw courant f5.60 10; 13 Jan. loon knechts f30, waar- van f 15 onder 9 en f 15 onder 10; 13 Jan., loon aan leg nieuwe draineering f70 13; 17 Jan. rekening molenaar f305, waarvan f290 onder 9 en f 15 onder 15; 17 Jan. rekening smid 2e halfj. f164 8; 20 Jan. loon knechts f30, waarvan 19 onder 4, f 15 onder 9 en f6 onder 10; 20 Jan. loon nieuwe draineering f120 13; 21 Jan. buizen, nieuwe aanleg f400 13; 26 Jan. rekening timmerman f1510, waarvan f 110 onder 10 en f 1400 onder 13; 27 Jan. loon knechts f30, waarvan f 12 onder 4. f 15 onder 9 en 3 gld. onder 10. 27 Jan. loon nieuwe drainage f120 13; 29 Jan. ge neesmiddelen vee f 10.50 9; 3 Febr. loon knechts f30. waarvan f 15 onder 9 en f 15 onder 10; 5 Febr. rekening wagenmaker f 110 8; 7 Febr. kadegeld tarwe f7 6; 9 Febr. rekening za delmaker f74 8; 9 Febr. 100.000 K.G. pulp f550 9; 10 Febr. loon knechts f30, waarvan f6 onder 4, f 15 onder 9 en f9 onder 10; 14 Febr. onkosten leve.: ring vee f5 9; 16 Febr. rekening metselaar f875, waarvan f 100 onder 10, f600 onder 13 en f175 onder 15; 17 Febr. loon arbeiders f28 7; 17 Febr. loon knechts f30, waarvan f 12 onder 4, f 15 onder 9 en f3 onder 10; 19 Febr. 224 balen super f761.60 3; 23 Febr. 50 weidepalen f 40 9; 24 Febr. loon arbei ders f30 7; 24 Febr. loon knechts f30, waarvan f 15 onder 9 en f 15 onder 10; 1 Maart rente hypotheek Vz jaar f 1500 11; 2 Maart reparatie motor f65 7; 3 Maart loon ar beiders f24 7; 3 Maart loon knechts f34, waarvan f8 onder 4, f 17 onder 9 en f9 onder 10; 5 Maart 500 K.G. mais f75 9; 9 Maart 1 kalf C. Boer f '.0 H; 10 Maart loon arbeiders f20 7; 10 Maart loon knechts f34, waarvan f 17 onder 4 en f 17 onder 10; 12 Maart vracht super f27.50 5; 15 Maart 4000 K.G. lijnkoek f 680 9; 17 Maart loon arbeiders f 14 7; 17 Maart loon knechts f34, waarvan f 12 onder 4, f 17 onder 9 en f5 onder 10; 19 Maart 5000 K.G. koi'slag, verharding oprit f30 10; 24 Maart koehaisters f 24 9; 24 Maart assurantie paarden f175 8; 24 Maart loon arbeiders f51 4; 24 Maart loon knechts f34, waarvan f 17 onder 4 en f 17 onder 9; 20 Maart, reis kosten markt Rotterdam f 12 10: 31 Maart loon ar beiders f54, waarvan f 48 onder 4 en fil onder 10; 31 Maart loon knechts f34, waarvan f 12 onder 4, f 17 onder 9 en f5 onder 10; 3 April weeggeld aardappelen f7 6; 6 April reke ning smid le kw. f36 8: 7 April loon arbeiders f 48 4; 7 April loon knechts f34, waarvan f 17 on der 4 en f 17 onder 9; 10 April 10 H.L. zaaibare,- f 70 6: 14 April loon arbeiders f 02 4; 14 April loon knechts f51, waarvan f34 onder 4 en f 17 onder 17 April commissie verkoop vee f25 9; 21 Aprii 25 H.L. poot aardappel en f150 6; 21 April loon ar beiders f74 4; 21 April loon knechts f51, waarvan f34 onder 4 en 17 onder 9; 21 April rentezegels f59, waarvan f35 onder 7 en f 15 onder 10; 24 April beurs bezoek f1,25 10; 28 April loon arbeiders f78 4: 28 April loon knechts f51. waarvan f28 onder 4. f 17 onder 9 en f6 onder 10; 30 April pacht f2500 11; 30 April huur dienstbode f 80, waarvan f40 onder 9 en f4 onder 15; 30 April eigen verbruik (zie ontv.) f1062 15; 30 April voeding personeel (zie ontv) f100 10. Als alle bedragen op de goede plaats zijn gezet en het drukduiveltje ons geen parten speelt, is het to taal der uitgaven f30.863.31. De totale uitgaven in de onderscheidene rubrieken zie ik wel weer tegemoet in den loop der weck. Volgende week zullen wij over eenige posten nog wel een opheldering geven. Voor het oogenblik zul len wij hiermede volstaan.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9