Goud=doublé Bril PUROL SPORT VAN ZONDAG OPENING NIEUWE 0. L. SCHOOL TE WIERINGEN. Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. Pijnlijke Kloven NOORDERMARKTBOND. WOENSDAG 8 JANTARL Hilversum (298 M., na 6 u. 1071 M.) 10.00 Tijdsein, Morgenwijding; 12.00 Middagmuzlek Avro-kwartet; 2.00 Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel; 3.00 Naaicursus; 4.00 De voornaamste studiemuziok voor piano; 5.00 Gramofoon; 5.15 Concert Omroeporkest; 6.30 Koersen; 6.45 Cursus Italiaansch; 7.45 Platen; 2e Aan sluiting Theater Carré „Le Forza del Destlne", opera van Verdi; in de pauze Nieuws; Platen. Hulzen (1875 M.) 8.15 Morgenwijding; 10.30 Korte Ziekendienst; 11.00 Pla ten; 11.30 Harmoniumbespeling; 12.30 Middagconcert; 2.00 Concert (Kamermuziek); 2.45 Lezen van Chr. Lec tuur; 3.15 Concert (Vervolg); 4.15 Platen; 5.00 Kinder uurtje; 6.00 Cursus electrotechniek; 6.30 Stat Bereke ningen; 7.00 Uurtjo Rijpere Jeugd; 2e Bestuursmededee- lingen; 8.30 Uitzendavond, Concert Boris Lensky-trio; Declamatie; 10.00 Lezing: Kan radio-ontvangst een in druk geven van werkelijkheid; Nieuws. Zeesen (1635 M.) 11.20 Platen; 1.20 idem; 2.05 Kinderuurtje; 3.05 Vrou wenuurtje; 3.50 Concert; 5.20 Lezing over Afrika; 5.50 Spaansch; 7.50 „Achter de Kachel"; Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 1.50 Licht Concert; 7.00 Mllit Concert;. 8.50 Vroolijke muziek; 9.55 Dansmuziek; Nieuws. Zaterdag 4 Januari had 's morgens om half 11 de of- ficieeele opening plaats van de nieuwe openbare lagere school te Hippolythushoef. Tegenwoordig waren burgemeester Kolff en diens «c-.. jenoote, de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie den Helder, de heer G. Ch. Dun en echtgenoote architect D. Saai en echtgenoote, de gemeentesecretaris, de heer Van Duin, de gemeenteraad, de aannemer P. Kleerebezem, de opzichters Deutekom en Poel, het hoofd van de nieuwe school de heer A. H. J. v. 't Hof en echt genoote, het onderwijzend personeel, de heer L. Spaan der, hoofd van de O. L. school te Oosterland, de heer Clay, hoofd van de O. L. school te Westerland, de com missie van toezicht op het lager onderwijs en meerdere genoodigden. De hoofdbouwopzichter en de hoofdinspec teur van het L. O. hadden bericht van verhindering ge zonden. Alle genoodigden kwamen in de gymnastiekzaal van de nieuwe school bijeen. Rede van den burgemeester. De burgemeester sprak een woord van hartelijk wel kom tot de genoodigden op dezen plechtigen dag. In het bijzonder werd een woord van welkom toegeroepen aan den heer Dun, Inspecteur van het L. O. in de inspec tie Den Helder. Gij hebt, aldus spreker, de eerste stoot gegeven, voor de totstandkoming van dit gebouw. Van verschillende kanten was er reeds gemompeld: Waar voor een nieuwe school? De oude is toch goed? Dit werd echter alleen gezegd door de menschen, die de oude school slechts van buiten zagen. Zij, die in aanraking kwamen met het Inwendige van het gebouw, zagen de vele nadoelen eraan verbonden, wel in. De muren brok kelden af, ventiloeren was onmogelijk, schoorsteenen be zweken, kozijnen moesten worden gestut. Dit alles was volgens den heer Dun absoluut niet overdreven. En zoo was fmen gekomen op de gedachte, dat een nieuwe school geen overbodige luxe was. Zoo werd besloten, vervolgde spreker, dat men tot den bouw zou overgaan. Op 31 Augustus 1927 werd aan architect D. Saai uit Alk maar opdracht gegeven een plan te maken voor een nieuw schoolgebouw, bestaande uit 7 leslokalen, een wo ning voor hot hoofd van de school (dit met het oog op voortdurend toezicht), en oen gymnastieklokaal. Alles moest zeer eenvoudig worden opgezet Allereerst moest nu worden omgezien naar geschikt terrein. Dit was niet eenvoudig, daar zoo'n gebouw aan verschillende eischen moet voldoen. Architect Saai heeft verschillende plannen gemaakt voor verschillend© ter reinen. Tenslotte viel het oog op den grond, waarop nu de school is verrezen. Voor dit stuk bouwgrond heeft de architect nog 3 plannen gemaakt, die in Februari 1928 klaar kwamen. Het plan, waarna het gebouw is gemaakt, is absoluut zonder één enkele verandering goedgekeurd September 1928 had de aanbesteding plaats, waarvoor 26 inschrijvers waren. Tot de gunning kon men niet overgaan, daar moest worden afgewacht, of het rijk de gevraagde subsidie zou verleenen. Toen hierover af wijzend was beschikt, had in November de gunning plaats. Aan den laagsten inschrijver, den heer P. Klee rebezem werd het werk gegund. Aan den aannemer zegt spr. hartelijk dank voor de wijze, waarop hij zijn werk heeft aangepakt. Onder het personeel heerschte steeds een prettige stemming, en er werd gewerkt om alles zoo goed mogelijk te doen. Na de gunning werd aan den gemeenteopzichter, den heer Poel,, verzocht, ook voor dit gebouw opzichter te willen zijn. Door drukke werkzaamheden kon de heer Poel aan dit verzoek niet voldoen, en adviseerde hij naar een andere opzichter om te zien. De heer Deutekom van den Oever verklaarde zich toen bereid, de taak van op zichter op zich te nemen. Hem zegt spr. dank voor zijn buitengewone ijver. 29 April 1929 werd de 1ste steen gelegd en spr. zegt dank voor het feit dat de eer daarvoor ten beurt viel aan zijn oudste dochtertje. Het ligt in de bedoeling de gymnastiekzaal te gebrui ken voor het nut van het algemeen, o.a. mag de gym nastiekvereniging de zaal gebruiken, de vakteeken- school zal erin worden gevestigd, ook als vergaderzaal mag de zaal worden gebruikt. Alle Ingezetenen moeten er van kunnen provlteeren. In de school is centrale verwarming aangebraoht Deze verwarming is in staat bij een daling van temperatuur 18 gr. onder nul, de school toch op kamertemperatuur te houden. Ook de gangen zijn verwarmd. Dit is vooral goed voor de kleercn van de kinderen. Dikwijls worden die nat opgehangen en na afloop der lessen moet de jeugd weer die natto jassen en mantels aantrekken, wat natuurlijk heel wat evrkoudheid en ziekte ten gevolge heeft. Nu kunnen de kleercn onder schooltijd tenminste weer behoorlijk drogen. De electrische installatie is gelegd door den heer P. Spaander van den Oever. Om de oogen te sparen Is ge bruik gemaakt van half-lndirecte verlichting. Het schilderwerk is verricht door den heer S. Hotten tot. De heer Hottentot heeft geen moeite gespaard om de omgeving voor de kinderen op te vroolijken. Alle lo kalen zijn verschillend gekleurd, en er zijn werkelijk goede tinten gevonden, die niet tegen elkaar indruischen De stoffeering is van S. Jongkind van Hippolytushoef, die dit werk heeft opgevat als een eerezaak. Alles is bui tengewoon goed verzorgd. De banken zijn geleverd door D. Minnes, ook te Hip polytushoef. Deze banken moesten geschikt gemaakt worden voor centrale verwarming. Dan zegt spr. In het algemeen dank aan allen, die heb ben meegewerkt aan de totstandkoming van dit nieuwe gebouw. Een enkel woord wenscht spr. nog te richten tot den raad, die blijk heeft gegeven, met den tijd mee Londen (1553 en 856 M.) 12.20 Licht Concert; 16.05 Licht klass. Concert; 8.05 Concert; 8.50 „The Proposal", klucht in 1 acte van A. Techov; 9.55 Kamermuziek; 11.20 Dansmuziek. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen; 4.05 Concert; 6.55 Platen; 8.20 De Bruiloft' van Figare, opera van Mozart; Symphonieconcert. Weenen (516.4 M.) 2.50 Concert; 4.10 Muziek. Kinderuurtje; 4.45 Hans v. Bulow; 5.10 Wintervoeding der vogels; 5.45 Arbeiders- uurtje; 6.20 Esther; Oratorium van G. F. Handel, Avond concert Hamburg (372 M.) 12.00 Concert; 2.00 Concert; 3.15 Voordracht; 4.00 Pianoconcert; 5.00 Platen; 5.15 Concert; 6.45 Italiaansch 7.45 Platen; 8.00 „De macht van het Noodlot", van Verdi, Platen. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Concert; 11.30 Platen; 12.25 Concert Weragorkest; 2.20 Meisjesuurtje; 3.45 Vrouwen uurtje; 4.50 Vesperconcert; 6.35 Arbeldersuurtje; 7.20 Avondconcert (Sted. Orkest Dusseldorf); 8.20 Vroolijke Uitzending: „Hinterm Kachelofen"; Dansmuziek en Vroolijke Muziek. Brussel (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Concert; 8.35 Fragmenten uit de opera „De Barbier van Sevilla." te gaan. De raad kan trots zijn op hetgeen hier door hun toedoen Is tot stand gekomen. Tot slot een woord tot het hoofd der school en zijn personeel. De nieuwe school wordt aan uw zorgen toe vertrouwd, aldus spr. De kinderen zullen na hun school leeftijd den strijd om het bestaan moeten beginnen. Die strijd begint reeds vroeg. Daarom moet de jeugd van het kind zoo vroolijk mogelijk wezen. En daarvoor is zorg gedragen. Het kind krijgt althans een vroolijke om geving. Door Jn de jeugd veel te leeren, zal de strijd om het bestaan worden verlicht Daarom, gaat door op den ingeslagen weg, en tracht met denzelfden ijver onze kin deren bij te brengen, wat zij voor hot latere leven noo- dlg hebben. Dan zal de school ook buiten Wieringen worden hooggehouden. Ik heb gezegd. Een hartelijk applaus klonk op in de zaal. na de woorden van den burgemeester, waaruit bleek, dat allen er mee instemden. Nog even vroeg toen de burgemeester het woord om dank te zeggen voor de bloemstukken. Het meest was spr. getroffen door de dankbaarheid van de schoolkin deren aan het gemeentebestuur. Zij hadden hun dank baarheid getoond door het zenden van een fraalen bloe menmand. Ook was er een mand gekomen van Volks onderwijs, afd. Wieringen en van den heer Deutekom, opzichter. Hierna stonden allen op verzoek van den burgemeester op en werd er gedronken op het heil van de nieuwe school. Dan werd het woord verleend aan den heer Dun, in specteur. Het is mij een voorrecht, aldus spr., U op dezen blijden dag te mogen toespreken. Einde 1923 kwam ik in mijn nieuwe ambt naar Wieringen, om mijn beste krachten te schenken aan het onderwijs. In 1925 voelde ik mij gedrongen een vernietigend rapport uit te bren gen over het schoolgebouw te Hlppoytushoef. Toen heb Ik reeds aangedrongen op het bouwen van een geheèl nieuwe school, daar alle onkosten aan het oude gebouw weggeworpen geld was. Ik verwachtte niet, dat de nieuwe school reeds ln 1925 zou verrijzen, want het was een heele sprong. Hangende de beslissing werd aan de oude school niets gedaan, behalve de lekken, die nood zakelijk moesten worden gestopt en de stutten, die moes ten worden aangebracht, om instorting te voorkomen. Na Juni 1927, toen in een besloten raadsvergadering de beslissing was gevallen, een nieuw schoolgebouw te plaatsen, ging er veel tijd heen met de voorloopige werk zaamheden. Maar nu staat er ook een fraai gebouw. Als lid van het rijkstoezicht past mij een woord van hulde te brengen aan den burgemeester en den raad voor de wijze waarop zij hun moeilijke taak hebben verricht. Nu zal blijken, dat duurkoop goedkoop is. Het gebouw zal wel een eeuw meedoen. Het nageslacht zal er nog trotsch op kunnen zijn. In de oude school was alles even somber. In zoo'n omgeving moesten de kinderen worden grootgebracht. De leus van de kinderen moet niet zijn: Die hier binnen komt, laat alle hoop varen. En bij de oude school moet dat zoo geweest zijn. Dat sombere gebouw moest op de kinderen een slechten invloed uit oefenen. De stille Invloed van de omgeving van de jeugd moeten we niet onderschatten. In de oude school waren vuile muren, ingekerfde banken. Hier ontzag het kind zich niet er nog een kerfje bij te maken, want in zoo'n gerval wil elk kind zijn aandeel brengen in het werk der vernieling. Maar ln dit mooie gebouw zal iedere leerling zich wel eenige malen bedenken, alvorens een streep of krasje te maken. De kinderen zullen uit zich zelf trachten alles zoo mooi mogelijk te houden. Spr. hoopt, dat van het gymnastieklokaal een ruim gebruik zal worden gemaakt, niet alleen door de school kinderen, maar door vele vereenlglngen. Spr. wenscht het gemeentebestuur, de ouders van schoolgaande kinderen en het personeel geluk met dit gebouw, dat een sieraad is voor geheel Noordelijk Noord- Holland. Het uiterlijk van de school is verzorgd, maar aet innerlijke moet er worden ingebracht door het on derwijzend personeel. En dat is hun wel toevertrouwd. Het is mij altijd een eer geweest de school van Hippo lytushoef te bezoeken, daar er altijd met zooveel ambitie wordt gewerkt ln het belang van het kind. Dan zegt spr. dank aan den architect Saai en het gemeentebestuur voor de prettige wijze van samenwerking. Allen zullen met trots aan dit fraaie gebouw terugdenken. Ik heb gezegd. Applaus. Het woord was aan het hoofd van de school, d^n heer A. H. J. van 't Hof. Spr. riep in de gedachten de oude school, waarin een steen was aangebracht, waarop te zien was, dat het gebouw 66 jaar had dienst gedaan. Als we dat bedenken, dan kan dit gebouw toch zeker een eeuw mee. aldus spr. Een mooi geheel Is het oude gebouw nooit geweest Eerst werd er een staart aange bouwd. later een stuk ervoor. Niets kon in het oude gebouw een prettige stemming teweeg brengen. De kin deren en het personeel zullen de school niet met we- moed verlaten. Dat was wel te zien aan de glundere gezichten van de leerlingen bij het verhuizen. Wanneer zo in de nieuwe school waren, moesten ze worden aangespoord om nieuwe vrachtjes te halen. En ln dit nieuwe gebouw zullen ze met meer ambitie werken en de vroolijke omgeving zal rüet nalaten, ook op het personeel een gunstige werking uit te oefenen. Ap plaus. Dan sprak de heer C. J. Bosker als lid van de com missie van toezicht op h«t L.O. Deze commissie moet een schakel vormen tusschen het gemeentebestuur en de ouders van schoolgaande kinderen. Volgens spr. trek ken de kinderen met'vreugde het oude gebouw uit, maar de ouderen denken toch nog met dankbaarheid aan de oude school terug, want zij hebben toch ln dat gebouw hun kennis opgedaan. Toch zijn zij het met het gemeen tebestuur eens. dat een nieuwe school noodig was. Hier nu ls licht, warmte, harmonische kleuren, en dat alles voor onze kinderen. Daarom zeggen wij allen, die hebben medegewerkt, om dit gebouw tot stand te brengen, uit naam van onze kinderen hartelijk dank. met dunne zwarte rand, compleet met ronde glazen f7.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en GoedKoope OptieK. Dezelfde spr. voert het woord ais voorzitter van Volks onderwijs. Ook voor Volksonderwijs is het feest. Hier ls een nieuwe school geplaatst, waar plaats is voor ieder kind. Ieder kind is hier welkom. Met christelijke naas tenliefde wordt hier gewerkt aan het welzijn van onze kinderen. Applaus. Nu was het woord aan architect Saai, Spr. zegt dank aan het gemeentebestuur, als directeur van het vak onderwijs, voor de bereidwilligheid, de gym-zaal voor het vakonderwijs disponibel te stellen. Tevens dankt spr. voor het vertrouwen in hem gesteld, en voor de prettige wijze van van samenwerking met den heer Kleeren- bezem en zijn personeel en den heer Hottentot met zijn helpers. Daarna dankte de burgemeester voor de woorden, door de verschillende sprekers gesproken en noodigde hij alle aanwezigen uit, het gebouw te bezichtigen. 's Middags om drie uur gingen de kinderen in optocht met „Harmonie" vooruit door het dorp van de oude school naar de nieuwe. Hier werden ze getracteerd. Do „Harmonie" speelde enkele stukjes. De burgemeester sprak de kinderen toe en drong er op aan, dat zij de school mooi zouden houden. Ook richtte spr. een woord van dank tot de leden van de Harmonie. En dat was wel op zijn plaats. Als de Harmonie gevraagd wordt een plechtigheid op te luisteren, dan zijn zij daartoe im mer bereid. De stemming was er dan ook wel in. Tegen 4 uur verlieten allen het gebouw, en aan de gezichten te zien, waren allen ook heel tevreden. verzacht en geneest men met Vergadering van het Noordermarktbondsbestuur, ge houden op 3 Januari, des avonds 6% uur ln café „Spoor- zicht" te Noordscharwoude. Niet aanwezig waren de heeren A. Dekker, P. Meereboer en K. Oudeman; van belde eerstgenoemden was kennisgeving van verhinde ring ingekomen. Op doze eerste vergadering in 1930 heet de voorzitter allen hartelijk welkom, het waardeerende, dat men het slechte weer heeft getrotseerd. Een speciaal welkom werd gericht tot den heer Band, voor 't laatst ter be stuursvergadering aanwezig. Spr. zegt hem dank voor hetgeen hij in het Bondsbestuur heeft gepresteerd. Voorts worden de beste wenschen uitgesproken voor den Nooredrmarktbond en zijn leden. De heer Kliffen las hierna de notulen der vorige ver gadering, welk onder dankzegging werden goedge keurd. Hierna kwamen de ingekomen stukken aan de orde. De inzet hiervan was een verzoek van den heer Schenk om salarisverhooging. aangezien de werkzaamheden zoozeer toenemen. Na eenige bespreking werd een voor stel van den heer Kliffen, om het salaris met f 100 te verhoogen, met algemeene stemmen aangenomen. Verschillende ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen, waaronder een dankbetuiging van de vereen. „De IJsploeg" voor de bijdrage in de kosten der openhouding van de ringvaart; een dank betuiging der tentoonstelingscommissie te Heerhugo- waard voor de beschikbaar gestelde medaille. Een cir- Bijna overal merkwaardige, doch niet zoo zeer verrassende resultaten. Aanvankelijk zag het er naar uit of ook de eerste Zondag van het nieuwe jaar achter de kachel doorge bracht zou moeten worden, maar de weergoden streken hun handen over hun harten, misschien wel om de sportlui gelegenheid te geven het voor dezen Zondag zoo belangrijke programma af te werken. We zeiden 't hierboven reeds: merkwaardige, dooh niet zoo zeer ver rassende uitslagen. Zoo bijvoorbeeld ln AFDEELING I. Waar A.D.O. zich een prachtige voorsprong verwierf, ten eerste door een fraaie 31 overwinning op R.C.H., welke de eerste plaats innam en ten tweede doordat zoowel Ajax als H.B.S. zich lieten slaan: Ajax door V.S.V/ (01) en H.B.S. door Sparta (24). Haarlem, dat men nu tot een overwinning op Hilversum in staat achtte, stelde daarin teleur en weer verloren de rood- broeken (1—3). Excelsior—D.E.C. (3—2) was van geen direct belang, als in 't verschil tusschen no. 2 en no. 8 miniem. De stand luidt: A.D.O. 9 5 3 1 25-15 13 R.C.H. 11 5 3 3 31—23 13 Ajax 10 5 2 3 24—12 12 Hilversum 11 5 2 4 29—30 12 V.S.V. 12 4 4 4 27—28 12 2e Klasse A. De overwinning van D.W.S. op K.F.C. is wel een bij zonder verrassend resultaat. De 41 zegt o.I. voldoende dat de Koogers er nog niet zoo maar komen. D.W.S. staat er op 't oogenblik niet kwaad voor. V.V.A. en Hol- landia deelden de eer. wat de Amsterdammers beter dan de Hoorners te pas komt W.F.C.—Z.V.V. werd ook een gelijk spel (1—1), en daar West-Frlsia van Spartaan met 43 won, zijn alle degradatiecandidaten in puntenaantal vooruit gegaan. De overwinning van H.R.C. op Alcmaria ontnam o.i. Alkmaar's laatste hoop; terwijl H.R.C. sterk genoeg te achten is om zich van de laatste plaats af te houden. De stand is: K.F.C. 9 7 1 1 15 31—19 Alcmaria 12 7 1 4 15 31—20 D.W.S. 10 6 1 3 13 26-16 Hollandla 12 5 3 4 13 29—28 H.R.C. 9 4 1 4 9 24—21 2e klasse B. Beide pretendenten D.E.C. en Zeeburgia wonnen. Eerstgenoemde ternauwernood van A.F.C. (43), terwijl de Zeeburgianen een 21 overwinning op Bloemendaal bevocht. No. 4., n.1. Hercules blijft volgen door een 41 overwinning op Zandvoort. B.F.C. stelt zich in veiligheid! De 51 in een uitwed- culalre der Plantenzlektenkundigen dienst met betrek king tot de wratziekte gaf aanleiding tot een breed voerige bespreking, vooral ook ten aanzien van het ver handelde hierover in de vergadering der Prov. Com missie. Algemeen wordt gevoeld dat, tengevolge van bepalingen in het buitenland vastgesteld, de zaalc ern stig genoeg is om flink onder de oogen te worden ge zien, aangezien het optreden der ziekte een groot ge vaar zou opleveren voor onzen export. De tuinbouw- en veilingsorganisaties zullen krachtig moeten optreden om voor deze ziekte onvatbare soorten zoo spoedig doenlijk Ingang te doen vinden. Hiertoe zal allicht poot- goed van dc onvatbare soorten moeten worden verstrekt. Zoowel niet-aangeslotenen als vereenigingsleden zullen in dezen moeten worden bewerkt. Tegen onwilligen zal dan desnoods een verordening dienstig kunnen zijn. Voorlooplg zal er vooral op gewerkt moeten worden om de meest vatbare soorten te doen verdwijnen; raadzaam moet het daarom niet geacht worden om de Bravo b.v. te doen vervangen door de Zeeuwsche blauwe; hiervoor is meer aangewezen de Bevelander, een uitstekende aardappel. Door den heer Band werd nog opgemerkt, dat ongetwijfeld wel spoedig meerdere onvatbare soor ten aanbevolen zullen kunnen worden, aangezien ln deze richting krachtig wordt gewerkt Vervolgens kwam ter tafel een schrijven der Spoor weg-Directie als antwoord op het verzoek van uitbrei ding der laadplaats. In dit antwoord wordt toegezegd het vervoer zoo goed mogelijk te regelen, ook ten aan zien van den rangeerdienst, doch uitbreiding kan nog niet worden toegezegd. Naar aanleiding hiervan reea de vraag of door het vcnnootschapsbestuur wel krachtig genoeg wordt aangedrongen op verbetering. Het resul taat der bespreking ls, dat een conferentie met genoemd bestuur zal worden aangevraagd, zoo noodig met de Spoorweg-directie. Door den heer Ootjers is een schrijven ontvangen van Mr. Niemöller, met betrekking tot de Statuten van aan gesloten vereenigingen; heirover zal nader worden ge correspondeerd. Door den secretaris werd nu voorge lezen een schrijven van de Centarale Bank te Utrecht ter zake van opneming van gelden bij Boerenleenban ken. In verband hiermede werd verslag uitgebracht eener conferentie met het bestuur van genoemde Bank en de daarop volgende bijeenkomst der bouwcommissie. Door deze commissie wordt het, gezien de omstandig heden, gewenscht geacht voorloopig zich te bepalen tot de stichting van een betaalkantoor; met betrekking tot voltooiing van den nieuwbouw acht de commissie het gewenscht daarvoor kapitaal te vormen, door b.v. het marktgeld met V* pet. te verhoogen. Hierover ontspon zich een tamelijk breedvoerige discussie. De stichting van een betaalkantoor vond geen tege'nstand, ook achtte men voor voltooiing van den nieuwbond kapi taalvorming gewenscht, doch met betrekking tot ver hooging van het marktgeld werd nog geen bepaald besluit genomen; dit zal geschieden in de eerstkomende bestuursvergadering. Door de besturen der aangesloten vereenigingen zal alvast de zaak in de ledenvergade ringen besproken kunnen worden. De heer Ootjers bracht verslag uit der gehouden ver gadering van den Vierbond met vertegenwoordigers van Koophandl. In deze vergadering is een reglement ontworpen voor boete-heffing. Dit werd voorgelezen en zonder bezwaar ook door het N.M.B.-bestuur aan vaard; het komt vrijwel overeen met het reeds bestaan de reglement van den N.M.B., zij het dan met enkele kleine wijzigingen. Bij algemeene aanvaarding ontvan gen de leden een afdruk. Medegedeeld werd, dat voor den N.M.B. beschikbaar is 40 K.G. zilveruienzaad, alsmede 12% K.G. reuzen- bloemkoolzaad. Naar voor 20 Jan. ingekomen aanvraag zal dit worden toegewezen, zoo noodig pondspondsgewij ze. Mede werd nog gediscusseerd over de in te voeren anrdappelsorteering. De vervanging van de 35 m.M. door 36 m.M. aoht men niet gewenscht, met het oog op de thans ln gebruik zijnde rollen; voorts zal de desbetref fende circulaire van de Prov. Commissie worden afge wacht. De voorzitter zegt een bespreking te hebben gehad met den heer H. van Zülfen te i5rö&K öp "Ehngeu- öijk, met betrekking tot het bijhouden van de bedrijfs- boeken van tuinbouwers. De voorwaarden werden bekend gemaakt, tewijl medegedeeld kon worden, dat reeds zeer vele tuinbouwers te Broek en Sint-Pancras van deze gelegenheid gebruik maken. Spr. verzocht de bestuurs leden hunne leden op deze gelegenheid voor een goede boekhouding te willen wijzen. Medegedeeld werd nog, dat voor 15 Jan. de volledige officieele ledenlijsten der aangesloten vereenigingen ln- gelend moeten worden bij den Bondssecretaris. Hierna sluiting. strijd op Baarn behaald spreekt boekdeelen. Velox ten slotte bleef in de „running", als men daar hier met de twee Amsterdamsche kanonnen aan het hoofd, nog van spreken kan. door een fraaie 20 zege op H.V.C. De stand is: D.E.C 13 10 1 2 36—19 21 Zeeburgia 12 9 0 3 27—15 18 Velox 12 6 2 4 34—23 14 Hercules 10 5 3 2 33—27 13 AFDEELING II. 't Is thans zoover gekomen dat Z.F.C. bovenaan staat. De 7—3 overwinning op Feijenoord heeft daar voor ge zorgd. Toch heeft Z.F.C. de eerste plaats alleen te danken aan 't feit dat ze twee wedstrijden meer dan Feijenoord gespeeld hebben. Blauw Wit is door een 43 overwin ning op Stormvogels, een gevaarlijke derde geworden. De IJmuidenaren zijn zoo goed als uitgeschakeld. H.F.C. heeft de laatste kans afgestaan aan V.U.C., doordat ze zelf met 32 in Hilversum van 't Gooi won en V.U.C. zoo goed was zich door 't bezoekende E.D.O. te laten slaan. H.V.V. werd door Hermes geklopt (2—3) waardoor beide clubs in de middelmoot staan. Z.F.C. 14 8 1 5 47—33 17 Feijenoord 12 6 3 3 39—20 15 Blauw Wit 12 5 4 3 23—19 14 AFDEELING III. Z.A.C. gaf men kans om van Go Ahead te winnen. Ze hadden echter geen kans en werden geklopt met 30. Tubantia—A.G.O.V.V. (2—2), en Wageningen—Vitesse 52 waren niet van belang. P.E.C. en Robur et Vel. blij ven elkaar gezelschap houden. Ze verloren n.1. beiden, resp. van Enschede (14) en Heracles (02). P.E.C. en Robur ontmoeten elkaar nog op het terrein van laatst genoemde. AFDEELING IV. Wederom ls P.S.V. een plaats gestegen, dank zij 't feit dat B.V.V. zich met 6—0 door Longa liet kloppen en ze zelf met 31 van Wilhelmina won. Willem H liet zich niet door Eindhoven verschalken en keerde met een 31 overwinning huiswaarts. N.A.C. verloor een punt door tegen Roermond gelijk te spelen (1—1). De stand is: Willem II 11 8 3 0 32—16 19 N.A.C. 11 6 3 2 24—12 15 P.S.V. 11 6 2 3 38—21 14 AFDEELING V. In 't Noorden is de hekkensluiter vrijwel definitief aangewezen. Be Quick n.1. maakte zich met 10 af van W.V.V., die nu 3 punten achtcrstanl bij een moer ge speelden wedstrijd hebben. Toch zal Be Quick goed doen, door op te letten. Frisia nestelde zich steviger op de tweede plaats, door een 10 overwinning op 't eerst zoo opkomende Achilles. Veendam en G.V.A.V. deeiden met 1—1 de eer.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6