VERKEERSONGELUKKEN. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Ook deze was verbaasd, want het vat men kon het al op een afstand ruiken bevatte haring! De begeleidende brief maakte de zaak echter dui delijk: Een visscher aan de westkust van Ierland stond juist op het punt om met zijn Kotter zee te kiezen, toen hij door den luidspreker de waarschuwende stem van den Londenschrn omroeper hoorde, die een gevaarlijke storm aankondigde. Inderdaad kwam er na verloop van korten tijd geheel onverwachts een orkaan opzetten, die de boot ongetwijfeld op de rot sen zou hebben geworpen, wanneer de visscher was uitgevaren. De gelukkige visscher uit*e zijn dankbaarheid dus door het schenken van een ton met haring aan den omroeper, die redding bracht! MAltlNESLEEPBOOT VERGAAN. Vermoedelijk 19 menschen omgekomen. Reuter verneemt uit Londen: De admiraliteit deelt mede dat de marinesleepboot „St. Gennys" op 30 mijl ten N.W. van Ouessant is ver gaan. Vermoedelijk zijn 10 menschen omgekomen. DOOR HAAIEN VERSLONDEN. Uit Parijs wordt gemeld: Aan de kust van het eiland Mauritius, in den Indl- schen Oceaan, was een gezelschap van zes personen be zig, in een motorboot naar haaien te hengelen. Tenge volge van een plotselingen windstoot sloeg de boot om. Slechts een der hengelaars kon de kust bereiken. De anderen werden door haaien verslonden. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Naar schatting twee mlLMoen menschen omgekomen. Een Amerikaansch journalist maakt volgens een N.T.A. bericht uit New York melding, van een vreeselijken hon gersnood in de Chineesche provincie Sjansi, Van de 6 millloen inwoners is naar de meening van den journa list ongeveer een derde door honger omgekomen. De oorzaak hiervan zijn vijf opeenvolgende misoogsten en inbeslagnemingen door generaals tijdens den burgeroor log. MIJNONTPLOFFING IN Z.-FRANKRIJK. 6 dooden. 11 gewonden. Volgens een telegram uit Parijs heeft Zaterdag bij de gemeente Saint Maime Daphin (beneden Alphen) in een bruinkolengroeve een vreeselijke ontploffing plaats. Zes mijnwerkers, o.w. drie buitenlanders werden gedood, twaalf gewond. KOLHORN. In den nacht van Zondag op Maandag heeft ook hier in het dorp den storm schade gebracht Zoo hier en daar zijn pannen gesneuveld. De boerderijen met rieten daken hebben zoo hier en daar een gat in het dak. Bij den heer G. is een loods van zijn voeting verschoven en in elkander gedrukt. In den woonkeet M. de Sluis moes ten de menschen ook aan het ondersteunen, wilden zij niet dakloos komen dien nacht. Plaatselijk Nieuws. Alle samenwerking opgezegd. In de op 11 Januari j.1. gehouden vergadering van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen is besproken de wijze van beoordeeling dezer vereeniging, door den Raad van Schagen In zijn vergadering, waarin de begrooting voor 1930 en de bij drage aan deze vereeniging is behandeld, en heeft daar in aanleiding gevonden de samenwerking met Schagen te staken en voor een bijdrage te bedanken. DE STORM. Ook in onze gemeente heeft de storm zijn schade aangericht. Bij mevr. wed. Govers is een boom om gewaaid. Van het Noordhollandsch Koffiehuis is een deel van den glazen lichtkpker ingewaaid en het vingerdikke glas is door een lichtkoker in do huis kamer van den heer J. de Rooij terecht gekomen. .De kanier was als bezaaid met glas. Kopjes, suiker pot, alles en alles vol glas. Het was een hcelc conster natie. Ook achter liet perceel van den heer A. Deutekora op het Noord is een boom omgewaaid. Van ons Raadhuis is een gat in liet dak gewaaid. Misschien dat daar nu berichten doorgaan vanwege het geheimzinnig gedoe in dit gebouw. Of mogen wij in do gemeente niet weten, dat ze daar oen gaatje in het hoofd hebben. Y Botters in beslag genomen. Urker vlsschers komen de bepalingen van de Zuiderzeensfceunwet niet na. Van Enkhuizen zijn drie rijksveldwachters naar Urk vertrokken om twee Noordzeebotters in beslag te nemen. Het rijksrecherche-vaartuig uit Den Helder is ontboden om de botters naar Enkhuizen te sleepex». Nader wordt hieromtrent vernomen, dat deze inbe slagneming het gevolg is van de weigering van de eige naars dier botters om hun op grond van de bepalingen van de Zuiderzee-steunwet verstrekte voorschotten op tijd terug te betalen, hoewel zij daartoe financieel wel in staat zijn. DE STRAFZAAK TEGEN S. LIEBERMANN. In hooger beroep. Vandaag zal het Gerechtshof te Amsterdam de be handeling in hooger beroep voortzetten van de straf zaak tegen Salomon LIebermann. Zooals men weet, had het Hof op 3 December 1.1. de behandeling geschorst met het oog op een 138 folio pagina's groote, uitvoerig gedocumenteerde memorie, die de verdachte had ingediend en waarvan nauwkeu rige bestudeering in het belang van het onderzoek noo- dig was, voordat met de getuigenverhooren een aan vang kon worden genomen. ONDER EEN RIOOLBUIS GEDOOD. Te Winterswijk sloeg in de Spoorstraat bij de riolee- rinkswefken een bok om, waaraan do rioolbuis beves tigd was, met het noodlottig gevolg, dat deze buis te recht kwam op het lichaam van den 23-jarigen arbei der J. D. te Brinke. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men overleed de man korten tijd later aan de bekomen verwondingen. Het slachtoffer was ongehuwd. De verzakking van den spoordijk bij Nieuwerkerk. DE SLAPPE BODEM IN DLN ZUID-PLAS-POLDER DE OORZAAK. Spoorwegverkeer RotterdamGouda sinds Zondag middag gestremd. In aansluiting op een bericht elders in dit num mer omtrent een ernstige verzakking van een ge deelte der spoorwegbaan voorbij het station Nieu werkerk in den Zuidplaspolder worden nog de vol gende bijzonderheden gemeld: Op het laagste punt werd eene verzakking van niet minder dan 2'/j meter vastgesteld, zoodat de lo comotief van den zandtrein met den bovenkant ge lijk stond niet het rechte spoor. Met deze uitzakking van den spoorbaan ging ge paard een veenoppersing in den sloot langs de baan. IIierdoor werd de 2 a 3 meter breede watering over eénigen afstand zoo goed als gedempt door het van onder opdringende veen. De rails werden over een vijftig meter lengte uitgebogen en kwamen geheel vrij te hangen'. De telefoonpalen werden met den ta lud meegetrokken en kwamen aan den kant van de sloot, te staan. Dit gaf heel duidelijk de verschui ving van den grondlaag aan. Door den dienst van „Weg en Werken" der Ned. Spoorwegen weid daarop aanstonds het herstel van den weg ter hand genomen Den gcneelen dag en nacht heeft men met eenige ploegeu vaste en losse arbeiders doorgewerkt en gis termorgen was men zoover, dat het linkerspoor nog slechts oenige decimeters onder het normale hoogte- peil lag ou de groote uitbuiging der rails, welke op dit karsrechte deoj van het traject wel 1 2 Meter bedroeg, lot een halve meter was teruggebracht. Over Gouda is in den loop van den morgen een derde zandtrein gearriveerd. Deze kon tegen den middag worden gelost. Men hoopte daarmede vol doenden grond te hebben aangevoerd en met de ver dere reparaticwerken zoodei.ig te vorderen, dat de stremming van het verkeer overmorgen, misschien morgen middag reeds kan worden opgeheven. Voor het verkeer wordt hersteld, zullen evenwel meerdere proeven met zware overbelasting worden genomen om alle eventualiteiten uit te sluiten. Dank zij het voortdurend en nauwlettend toe zicht der Spoorwegen heeft deze ernstige baanver- zakking gex noodlottige gevolgen gehad. De stremming in het verkeer tusschen Gouda en Rotterdam heeft echter reeds veel hinder veroor zaakt. Als zich geen onvoorziene gebeurtenissen meer voordoen, hoopt men evenwel vandaag met den ar beid zoover te komen, dat over heide sporen Woens dag het verkeer weer kan worden hersteld. Er wordt ter plaatse met koortsachtigen ijver gearbeid. Het baanvak Rotterdam—Maas—Gouda weer in dienst gesteld. Naar het. V.D.-bureau hedenmorgen vernam, werd hot baanvak Rolterdam-Maas-Gouda gister weer in dienst gesteld, met dien veistande, dat op enkel spoor gereden worden tusschen Gouda en Nieuwer kerk a. d. Yssel. De eerste trein vertrekt te 16.40 van l'trecht naar Rotterdam-Maas. Uit tegengestelde lichting vertrekt te 16.05 uur eveneens een trein. De irein die te 16.35 uur van Amsterdam-W.P. over Gouda naar Rotterdam moet vertrekken, loopt he den nog niet. Door het rijden op enkel spoor zal, zoo nis te hegrijpen is, eenige vertraging worden onder vonden. Heden zal in den loop van den dag weer op dubbel spoor worden gereden. ONGELUK MET GELADEN REVOLVER. Zondagmorgen wilde de heer C. Balver te Uithoorn zijn revolver schoonmaken. In de onderstelling, dat deze ongeladen was, verzocht hij zijn veertienjarig dochtertje hem het wapen te willen aanreiken. De revolver ging plotseling af en het schot trof den heer Balver ln de hand, terwijl zijn dochtertje door een kogel in den buik werd getroffen. In zorgwclckenden toestand werd het meisje naar Amsterdam overgebracht, waar hef ln het Maria-PavJljoen is opgenomen. Ernstige vechtpartij. Een 27-jarlge man met het me« bewerkt Zaterdagavond omstreeks half elf heeft ln het huis van A. van der B. te Aarle Rlxtel, een dorpje in Noord- Brabant, in de Peel, een moordaanslag plaats gehad. De chauffeur G. van D. .wonende in het huls, gren zende aan dat van v. d B. was des avonds na een ver- moeienden dag per vraentauto thuis gekomen, vergezeld door een vriend C. Gruiter uit Lieshout. Nadat in de woning van Van D. koffie was gedronken, zou men naar Lieshout rijden. Voordat men echter hiertoe overging, begaf van D. zich naar het huls van Van der B., waarna na herhaald kloppen de voordeur geopend werd. G. was van D. op den voet gevolgd, niet wetende naar zijn zeggen tenminste. wat van D. wilde gaan doen. Na een woordenwisseling richtte van D. zich in de woning van v. d. B. weldra tegen Frans Weiten, kostganger bij van der B., met wlen hij reeds lang een appeltje wensch- te te schillen. Weiten trachtte daarop aan van D. te ontkomen, tij dens welke handeling hij verschillende ernstige mes steken opliep. De huisgenooten dachten aanvankelijk, dat de worsteling niet zoo ernstig was, doch na eenige oogenblikken bleek, dat van Weiten ernstig was ge wond tengevolge waarvan hij het bewustzijn verloor. Men had hem een breede wonde in de borst toege bracht Geestelijke en medischeh ulp werd ontboden. De laatste H.H. Sacramenten werden hem toegediend. Intusschen is de vermoedelijke dader van D. in het huis van H., waar hij was binnengeloopen, door den veldwachter gearresteerd, waarna de burgemeester hem had verhoord. Hij heeft nog niet bekend. Ook de andere personen werden gehoord. Het mes, waarmede de steken zijn toegebracht werd 's nachts in de privaatput van Van D. gevonden. De dader zelf kreeg een wonde aan zijn arm. welke hij waarschijnlijk zichzelf heeft toege bracht Van Weiten wiens toestand ernstig is, is 27 jaar oud en ongehuwd. De verdachte, afkomstig uit Oss, is 25 jaar oud en vader van drie kinderen. GEMEENTE CONTRA ONTVANGER. In de gisteren gehouden raadsvergadering der ge meente Bergen-op-Zoom besloot de Raad tot het instel len van een rechtsgeding in eersten aanleg tegen den oud-gemeente-ontvanger aldaar, ter bekoming van be taling van een bedrag, groot f 39.416, zijnde het bedrag door den ontvanger voornoemd aan de gemeente ver schuldigd terzake van een kas-tekort over het dienst jaar 1925, in zijn beheer als ontvanger dezer gemeente. Verder keurde de Raad het besluit van B. en W. goed tot het nemen van maatregelen, het leggen van beslag op de daarvoor in aanmerking komende goederen van den ontvanger ter verzekering der rechten van de ge meente Inzake de bovengenoemde vordering. De moord te Voorburg. Nog steeds geen lichtpunt in deze duistere zaak. In verband met den moord op den heer v. d. D. te Voorburg, (Zie ook elders in dit nummer), heeft de bur gemeester van Leidschendam een bekendmaking ver spreid, waarin een leder, die op den avond van Vrijdag 10 Januari tusschen 7 en 9 uur op den West-Vlietweg tusschen Iverkbrug en Wyckerbrug is geweest, wordt verzocht, zich zoo spoedig mogelijk ter secretarie te Leidschendag te melden. Naar wij vernemen hebben zich Zondag zoowel bij de Voorburgsche als bij de Leidendamsche politie verschei dene personen vervoegd, die de twee verdachte perso nen aldaar gezien hebben. Het onderzoek wordt nog steeds met kracht voortgezet, doch tot nu toe is er nog geen lichtpunt in deze duistere zaak gekomen. Zondag en Maandag heeft de politie nogmaals de plaats, waar de moord is geschied, afgezocht, en giste ren hebben zij nog drie hulsen gevonden. Zondagmiddag heeft de burgemeester van Voorburg, jhr. C. W. Stern, een bezoek van rouwbeklag bij- de we duwe afgelegd. Er is een comité gevormd voor een steunregeling ten behoeve van de nabestaanden. Electrificatie van de Noordhollandsche tram. Voor electrificatie is f675.000 noodig. De plannen. Opheffing van de lijn Alkmaar—Farmerend. In verband met de reeds eenigen tijd hangende plannen tot moderniseering van het bedrijf van. de Noordhollandsche Tram, verneemt het Hdbld., dat de autobusdiensten op den duiir een sterker concurren tie voor de N.-II. Tram gaan vormen en rle tramdi rectie heeft berekend, dat haar bedrijf het laatste jaar dientengevolge een inkomstenderving van f 100.000 heeft gehad. Er is nu een vergadering geweest van burgemeesters der betrokken gemeenten, waarbij ook Amsterdam vertegenwoordigd was.. In deze vergadering zijn een paar plannen bespro ken, waar tegenover men wel sympathiek stond. De gevraagde financieele steun ad f225.000 zal nu nader worden besproken on geregeld. Indien do partijen tot overeenstemming geraken en bij voorbeeld in het a.s. voorjaar met de werkzaamhe den worden begonnep, dan zou eind 1931 de electri- schc kunnen zijn voltooid, doch de dienst I'urmerend- Alkmaar zal reeds eerder worden gestaakt. Krijgt de hierboven in korte trekken geschetste re organisatie haar beslag, dan zal de Noord-Zuid-Hol - landschc onder directie van den hoer Burgersdijk alle verplichtingen van de Tweede Noordholland sche Tramwegmaatij (die de Noordhollandsche Tram exploiteert) volledig op zich nemen. De bedoeling is na de electrificatie op de beide lij nen (AmsterdamEdam en AmsterdamPurmerend) dagelijks minimaal 25 ritten heen en 25 ritten terug te maken, waarbij dan een halfuursdienst zou worden ingevoerd. Noodlottig ongeluk bij Assendelft. Auto van den dijk gereden. Een vrouw en een meisje verdronken. Zondagavond ongeveer kwart vóór 8 heeft te Nauerna (gemeente Assendelft) een ernstig auto-ongeluK plaats gehad, c\at aan twee personen liet leven kostte. De heer L. Taljak, grocntenteler en bloembollenkwce- ker te Wijk en Duin, die niet zijn vrouw en zesjarig dochtertje een bezoek had gebracht aan zijn schoon ouders te Zaandam, geraakte, toen hij de sluis te Nauerna gepasseerd was, door den storm en den striemenden regen voor ccn oogenblik het spoor bijster. Hij stopte daarom en bemerkte, dat hij even achteruit moest rijden. Terwijl hij op de treeplank staande, deze beweging wilde uitvoeren,ontwaarde hij tot zijn schrik, dat hij den motor verkeerd had inge steld en in plaats van achteruit, vooruit reed, met het gevolg, dat de auto den dijk afgleed en in het diepe water terecht kwam. Zelf kon dc lieer Tabak nog juist van den auto springen. Met behulp van een kraan wagen van de firma Steemeyer te Zaandam werden dadelijk krachtige pogingen in het werk ge steld tot redding van de inzittenden. Toen de auto bo ven water was gehaald, waren de levensgeesten van de 44-jarige echtgenoote van den heer Tabak en die van zijn zesjarig dochtertje echter reods geweken. Dr. van Roojcn, directeur van den geneeskundigen dienst te Zaandag en dr. Onderwater uit Assendelft konden slechts den dood vaststellen. Doodeüjk ongeval te Eindhoven. Motor tegen een auto gereden. Zondagmiddag te 1 uur kwam te Eindhoven mr. Passoors met zijn auto de Bleekstraat in rijden. Op hetzelfde moment kwam uit een andere straat een motorrijder aangereden. Do motor reed tegen den auto aan; de berijder kwam te vallen, bekwam sche delbreuk, herschenschudding en overleed twee uur later in het R.K. Gasthuis. Een tachtigjarige heert te Voorburg aan gereden en gedood. Zaterdagavond werd te Voorburg in het Oosteindo nabij het viaduct de 80-jarige G. uit die gemeente, door een auto komende uit de richting Den Haag, aan gereden. De man werd naar het ziekenhuis St. Anto- niushove vervoerd, waar hij nog denzclfdcn nacht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Na het ongeluk bij Sloten. Ook de vader overleden. De 6ljarige heer P. van der Voort, de eenige ge redde van het ongeluk met den vrachtauto, die Don derdag in de Ringvaart bij Sloten reed, is Zondag in het O. L. V. Gasthuis aan de gevolgen van het onge val overleden. In het Buitenland. Treinontsporing nabij Reinsfeld. Tenge volge van een ketelontploffing. V.D. verneemt uit Trier: Zaterdagavond omstreeks half 7 ontspoorden voor het station Reinsfeld, tengevolge van een ketelontplof fing de locomotief en de postwagen van den perso nentrein TrierTurkiesniuhlc. De stoker werd licht gewond. Dc vrouw van een wegwerker, werd bij het verlaten van een blokhuis door een voortgesleept en dwarsligger getroffen en tengevolge daarvan zwaar gewond. Haar toestand is evenwel niet zorgwekkend. Van de passagiers wejrd niemand verwond. Door de kracht der ontploffing werden talrijke kleine beschadigingen veroorzaakt aan de huizen van het in de nabijheid gelegen Reinsfeld. Vrachtwagen door sneltrein gegrepen. Volgens bericht uit. Goslar is Zondagmiddag op den overweg bij het station Ji'liushutte een sneltrein met volle vaart op een vrachtwagen gereden, die ge heel verwoest werd. De koetsier kon zich nog tijdig redden door van den wagen te springen. De locomotief weid oermate beschadigd, dat zij in Goslar moest worden vervangen. ALKMAAR, 11 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 paarden f 80130, 2 melkkoeien f 120310, 17 nuchtere kalveren (slacht) f 1032,23 schapen (vette) f 3642, overhouders f 20—28, 9 schram men f 42, 43 biggen (10 weken) f 2229, 1 bok of geit f 7 ALKMAAR, 11 Jan. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 0.92%1.02%, 2e soort f 0.80 0.90. eieren (groothandel) f 67. Eendeieren f 6.50. ALKMAAR, 11 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 135000 kipeieren, 56—58 Kg. f 6.60—7, 58—60 Kg. f 6.90-7.40, 62—64 Kg. f 7.80—9. bruine 60—65 Kg. f 7.608.60, kleine eieren f 5.606.50, 2000 eendeieren f 7. ALKMAAR, 13 Jan. Andijvie f 1—3.30, bloemkool I f 5.20, boerenkool f 1 6, per 100 stuks, gele kool f 1.903.30, roode kool f 1 —5.30, spruiten f 8—18, uien f 1—2.90, per 100 Kg., prei f 2.90—6, selderie f 2.60, wortelen f 7.90—19.40 per 100 bos, spinazie f 1.35—1.57 per bakje, wiüof I f 8—10, II f 58 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. Roode kool f 3.60—5.80. II f 2.40—5.30, gele kool f 3.60 —7, Deensche witte kool f 1.70—2.10, uien f 2.20—2.50, grof f 2.30, drielingen f 2, peen f 2.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 24000 Kg. roode kool. 30000 Kg. gele kool, 8500 Kg. Deensche witte kool, 4500 Kg. uien, 1500 Kg. peen. WARMENHUIZEN. 11 Jan. Roode kool le soort f 2.506:40, 2e soort f 1.905.20, gele kool le soort f 4.50—6.60, witte kool le soort f 1.30 2, 2e soort f 0.601, drielingen f 1.40, uien f 2.302.40, grove uien f 2.702.90, per 100 Kg. Totaal aanvoer: 108.650 Kg. roode kool, 11825 Kg. gele kool, 30425 Kg. witte kool, 2150 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 13 Jan. Roode kool 2e soort f 3—8.60, witte kool le soort f 1.10 —1.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 1000 Kg. roode kool, 5500 Kg. witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 11 Jan. Uien f 2.20—2.30. drielingen f 1.70, nep f 2.90, peen f 2.40, roode kool f 2.60—6.40, gele kool f 5—6.70, Deen sche witte kool f 1.402, spruitkool f 10 per 100 Kg., bloemkool f 8.809.70 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 5300 Kg. uien, 1100 Kg. peen, 149500 Kg. roode kool, 49600 Kg. gele kool, 61900 Kg. Deen sche witte kool. 140 Kg. spruitkool, 230 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. Roode kool f 2.80—5.90. gele kool f 5.10—7, Deensche witte kool f 1.40—2.30. per 100 Kg. Totaal aanvoer: 33100 Kg. roode kool, 12300 Kg. gele kool, 20200 Kg. Deensche witte kool. ALKMAAR, 13 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 53 vette koeien f 200—450, handel ma tig, 2 vette kalveren f 80100, vette kalveren per ned. pond f 1.50, 17 nuchtere kalveren (slacht) f 1432, 579 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.760.81, zou ters per ned. pond f 0.76—0.77, handel stug. AMSTERDAM. 13 Jan. Roode tarwe f 10.25—10.75, witte tarwe f 10.75—11.25, rogge f 8.258.75, chevaliergerst f 8.259, haver f 7—7.50, duiveboonen f 1415, paarde boonen f 10,7511, groene erwten f 11—12,50, vale erwten f 11—13 alles per 100 Kg., karwijzaad f 18.5019, en blauw maanzaad f 1819 per 50 Kg. AMSTERDAM, 13 Januari 1930. (Bericht v. d. mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 2.30—2.60, ld. blauwen f 2.402.60, ld. bravo's f 1.90 2.10. id. bl. eigenheimers f 1.701.80, ld. roodstar f 1.40 —1.50 per H.L.; id. juin f 1—1.25, per 50 Kg.; id. eigen heimers f 1.55—1.70, id. blauwe poters f 1.701.80, id. bonte poters f 1.75—1.80, id. Bevelanders f 1.45—1.50, IJpolder eigenheimers f 1.50—1.60, bravo's id. f 1.90— 2.10, ld. blauwe eigenheimers f 1.701.80, id. roodstar f 1-401.50, id. Bevelanders f 1.401.50, Noord-Holl. eigenheimers f 1.50—1.60. id. blauwe eigenheimers 1.70 1.80, id. roode star f 1.401.50, Anna Paulowna Zand I 2.102.80, Hillegommer zandaardappelen f 2.102.80, Dreijtsche eigenheimers f 2.10—3.50. Flakkeesche eigen heimers f 1.60—1.70 per H.L.; id. juin f 1—1.25 per 50 K.G., Spuische eigenheimers f 1.60—1.70 per H.L AMSTERDAM, 13 Januari 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 494 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 110120 ct., 2e kw. 90154 ct., 3e kw. 7486 ct., mindere soorten 6470 ct. per Kg. slachtgewlcht, 90 melk- en kalfkoeien f 280375, 38 vette kalveren, 2e kw. 110120 ct., 3e kw. 94108 ct., per Kg. levend gewicht. 49 nuchtere kalve ren f 1221, 102 schapen f 3644, 600 varkens: vleesch- varkens 90110 Kg. 9495 ct., zware varkens 9293 ct., vette varkens 95—92 ct., per Kg. slachtgewlcht; 112 paarden f 105—200. Uit dankbaarheid. Iersche visscher schenkt een vat haring aan den radio-omroeper van Londen. Een bestelwagen hield stil voor de bureaux van de B. B. C. te Londen en de koetsier meldde zich aan bij den portier van het omroepgebouw. Ik breng hier een vat voor den omroeper der weerberichten! deelde hij mede. De portier durfde de zending echter niet aan te nemen en liet den omroe per komen. HARMONIEKAPEL. Onze Kapel gaf Zondagavond voor een tamelijk goed bezette zaal in het Noordhollandsch Koffiehuis haar eerste wintcrconcert. Een concert in een zaal van een muziekcorps als onze Harmoniekapel i? niet wat je noemt een fijn genot. Het klinkt in een zaal nogal forsch maar dat neemt niet weg, dat de Kapel niet onverdienste lijk heeft gespeeld. Er stonden mooie nummers op het programma, al vonden wij daar in doorsnee be kenden op, maar dan goede bekenden. Als aanvulling gaf een Muzikaal Trio uit Den Hel der (Fagot, Hobo en Clarinct) enkele nummers. Deze hecren speelden zeer mooi en vertolkten hun num mers van Beethoven en Mozart zuiver en artistiek. Het was een mooie avond dien ozne Kapel en haar directeur de heer Dol, aan haar bezoekers schonk. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagen over dc maand December 1929. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f5307.97 en terugbetaald f 9022.91. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 3711.97. Het aantal nieuwe spaarbankboekjes bedroeg 3. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Di rectie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f500. Derhalve meer in- dan afgeschreven f500. VERGUNNING. De vereen. „Vergunning", hield hare jaarvergadering dit jaar in de Cérès te Schagen. Voorzitter, de heer J. Schermerhorn, te Sint Maarten, opende de vergadering met een Nieuwjaarsgroet, die alles wat wenschelijk is, voor de aanwezigen bevatte. Daarna werd kennis gegeven van de ingekomen stuk ken en deelde de heer Sj. Maakal, secr., Broek op Lan- gendijk, eenige kleinigheden mede, die geen vermeldens waardige bijzonderheden bevatten. Feitelijk had de penningmeester, de heer H. Raven, alleen Iets positiefs. Hij vertelde dat de ontvangsten f 628.54 bedroegen, de uitgaven f 531.99, zoodat er een batig saldo van f 96.55 "'as.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2