BILLY BOO. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK. WIERINGEN. SINT MAARTEN. WIERINGERWAARD. ANNA PAULOWNA. BARSINGERHORN. ZIJPE. bal nu en plaatst in het verlaten doel 21. Nu is het woord weer aan II.R.C.. Verschillende vrije schoppen worden op het Sp.-doel genomen en uit een daarvan kopt Beneker prachtig in. maar de keeper weet op de lijn den bal te bemachtigen. Spartaan werkt hard voor de gelijkmaker; 6 min. vr- het einde weet Beneker met een geweldige kogel de - .d tot 31 op te voeren, waarmee het pleit geslecht is. 1LR.C. m—Texel I 0—2. Deze voor Texel zoo belangrijke wedstrijd is door hen met 20 gewonnen. H.R.C. UI, die het eerst het voordeel van de wind had bood echter heftig tegenstand. Niettemin weet Texel door baar linksbuiten met een mooie kopbal de leiding te nemen 01. Rust 01. Na de rust weet Texel haar voorsprong te vergrooten, maar door het goede spel van H.R.C.-keeper en rechtshalf komt in de stand geen verandering meer. SPARTA. Zondag speelden Sparta's adsp. tegen Alcmaria-adsp. en verloren dezen wedstrijd met 21, hoewel de Spar- taantjes na rust overwegend sterker waren. Sparta II ontving Anna Paulowna I en wist deze met 92 te slaan. In het veld was A.P. niet zoo veel minder, doch de Sp.-voorhoede was veel gevaarlijker dan die van A.P. Met rust was de stand reeds 40. Sparta 3 trok naar D.T.S. III en verloor met 6—4. Het feit, dat D.T.S. II vrij was, zal hier wel niet geheel vreemd aan zijn; toen de Sp.-aanvoerder na afloop het elftal van D.T.S. opvroeg, werd hem dit tenminste ge weigerd. Door Sp. werd echter aan de N.H.V.B. verzocht om een onderzoek naar deze. Sparta I was vrij. Aa. Zondag ontvangt Sp. I N.V.V. I en Sp. H Succes II, zoodat ons weer 2 zeer spannende wedstrijden tc wachten zijn. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. II speelde haar laatste thuiswedstrijd, en had bedoek van Helder 5. Al spoedig bleek het, dat D. het zwaar te verduren zou krijgen, daar H. een best elftal in het veld bracht, waaraan het feit dat er slechts één hooger elftal speelde, wel niet vreemd zal zijn ge weest. Voor de rust is H. iets meer in de aanval,' en al hoewel de D.-verdediging het af en toe zwaar te ver antwoorden krijgt, weet zij de stand aan deze zijde toch blank te houden. Aan de andere zijde weten de D.-vleu- gelspelers met uitvallen, de H.-verdedlging aam het werk te zetten, zelfs neemt D. de leiding wanneer de links buiten goed voorzet, en den bal via den rechtsbinnen bij den midvoor beland, en deze met een onhoudbare schui ver D. de leiding geeft. Na de rust is D. het meest In den aanval, toch heeft H. het eerst succes met een mooi schot van rechts 11. H. krijgt het zwaar te verantwoorden, en als de links back van D. een enorme kogel lost van zijn eigen speel- helft, verdwijnt de bal via de inderkant van de lat in het doel. 21 voor D. H. maakt echter weer 22. En thousiast wordt er verder gespeeld en even voor het einde maakt D. den stand op 32 in haar voordeel. Het geheel was een mooie faire en vooral spannende wed strijd, welke het aanzien ten volle waard was. Zondag a.s. speelt D.O.S.K.O. I op eigen terrein om 12 uur tegen Texel II. WAAR BE VROUW BELANG IN STELT. Het vitamine-vraagstuk voor margarine opgelost? Men weet dat. vooral het tekort aan vitaminen in margarine de oorzaak is, dat de „kunst"-boter in voedingswaarde achterstaat bij de natuurboter. Reeds pcruimnn tijd is men bezig te trachten dit euvel te verhelpen, door de ontbrekende vitaminen tij de bereiding dor margarine toe te voegen. Zou men daarin slagen, dan beteekende dit een groote voor uitgang in de volksvoeding. Immers, verreweg het grootste deel der bevolking is genoodzaakt zich met margarine te behelpen, omdat natuurboter te duur is. Het schijnt, aldus „In cn Ora", dat thans het pro bleem zijn oplossing nabij is. Dr. E. Sluiter schrijft er over in het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde. Door onderzoekingen is gebleken, dat bij de meeste personen een tekort aan vet in de voeding bestaat, tengevolge van een te geringe boterverbruik, terwijl het onwaarschijnlijk schijnt dat dit tekort op vol doende wijze door andere voedingsmiddelen wordt aangevuld. Om het vraagstuk op te lossen geven een paar Engelsche geleerden drie wegen aan: le. de melkproductie en het melkverbruik te verdubbelen; 2e. het (natuur) boterverbruik te verdubbelen; 3e. het vitamine-gehalte van margarine op te voeren tot dat van boter. Daar om verschillende redenen de heide eerste wegen moeten worden uitgesloten, blijft alleen de derde over. De dierlijks vetten, die bij de ver vaardiging van margarine worden gebruikt, bevat ten zoo goed als geen vitamine A. en D., de plant aardige absoluut geen Boter is steeds de voornaam ste bron van deze vitaminen voor den doorsnee mensch geweest. Om het vraagstuk op te lossen zou dus een vet moeten worden samengesteld, dat in plaats van boter gebruikt kan worden, niet te duur is, een aangenamer, smaak heeft en voldoende hoe veelheid vitaminen A. en D. Dit vet schijnt gevonden te kunnen worden door het gebruiken van de vita minen A. en D. die de olie van vischlever bevat. Door middel van verzeeping kunnen deze vitaminen in hoQge concentratie en in smakeloozen toestand worden verkregen. In een goede soort olie en op be paalde wijze toebereide melk verwerkt, is men er in geslaagd een margarine te verkrijgen die even vita- minenrijk is als natuurboter. Onze slaapkamer. In spijt van de toenemende belangstelling voor de hygiënische wetenschap, schijnen vele menschcn nog steeds niet te willen erkennen, van welk belang een frissche atmosfeer in de slaapkamer is. Al jaren ge leden werd er van alle zijden de aandacht op geves tigd, dat vooral de lucht in de rustkamers zoo zuiver mogelijk behoort te zijn. Het boek, dat in 1855 van de hand van Dr. Mac. Cormac over dit onderwerp verscheen, is echter helaas ook voor onzen tijd nog van nut, zelfs nog meer dan toen, als m#n in het oog houdt, hoe de tuberculose sinds dien tijd aanmerke lijk sterker is gaan heerschen. „Het is allemaal te wijten aan de slechte kamerlucht," schreef Mac. Cor mac, en in het bijzonder de lucht in de slaapkamers. Niet de buitenlucht, hoe guur cn scherp, doet ons zooveel kwaad, maar juist de atmosfeer binnenshuis. Een zuivere lucht in de slaapkamers benevens een dikwijls vertoeven in de buitenlucht, zal ons zelfs in de steden nog beter bekomen, dan een verblijf op het land in een huis met slecht geluchte kamers. Wer ken met open ramen en slapen met open ramen of \n de kamers waar de ramen openstaan, zal onze gezondheid slechts ten goede komen, beter dan wer keloosheid en een verblijf in onfrissche huizen. Verstopte afvoerbuis. Loopt de gootsteen, of het fonteintje of een bad niet goed door? Een beetje verstopt door zeep, enz.? Stop dan een handvol soda en een handvol keukenzout in de afvoerpijp. Laat dat zoo maar een half uurtje zitten en giet er dan een grooten ketel kokend wa ter door. Naspoelen met een ketel warm water. OP DEN UITKIJK. Titel-Manie. Faradac nam onlangs in „De Tijd" een loopje met de titelmanie van dezen dikdocncrigen tijd. Van Oldcnbarneveldt werd „Meester" genoemd, net als een barbier-heelmeester maar hij was van Oldcnbarne veldt. Nu is een aankomend advokaatje, die nog nooit heeft kunnen toonen, dat hij iets bcteekent, al licht „Mééster Doctor". Henclrïck de Keyzer was „stads-timmerman", maar hij bouwde dc van vitaliteit tintelende torens van Amsterdam. Nu verbouwt een Prof. Dr. Architect B.N.A. een bouwvallig geworden sigarenwinkel. Vondel had alleen Joost voor zijn naam, maar hij dichtte „De Gijsbrecht", doch do tooncelspcler die zijn troep de rollen van dit stuk instudeerde, was in onzen tijd „Doctor honoris cau- sa". Als jc wethouder bent van een beetje stad cn je krijgt de begrooting sluitend door liet hoogst ver nuftige denkbeeld de belasting te verhoogen, dan wordt ge Doctor in de oeconomie, en ben jc dan naar buiten, van zeer vooruitstrevende richting, dan worclt je zoon op den koop toe Prof. in iets anders." Zoo gaat Faradac nog een tijdje door, lichtelijk spottend met de mode-razemij om in alle mogelijke en onmogelijke vakken professoren, doctors en andere titeldragenden aan te stellen. Faradac heeft gelijk. De titelvergoding neemt in ons goede vaderland vormen aan, die het belachelijke dwaze roeds lang benader den. Een 1-Iollandsche stad deed het vroeger altijd met een stadstuinman, in 1.915 was deze titel omgewerkt tot „opzichter bij de gemeente-plantsoenen" en thans moet bedoelde functionnaris worden aangesproken met tuin-architect. Mijnheer maakt nu studiereizen en zijn poovere vroegcren arbeid wordt nu verricht door vier personen met afdalende titels. In de Indische ambtenaarswereld, die zich anders door niets uit haar gemoedsrust laat slaan, ontstond dezer dagen een paleis-revolutie, omdat een roekeloos ondergeschikte zijn chef had aangeschreven als weledelgeboren, '.cr- wijl de autoriteit volgens de titel-maniakken recht had om hoogwelgeboren te zijn. Welke frissche orga nisatie zal de moed eens krijgen, om aan geheel üio duffe potsierlijke en onzinnige vertooning een eind te maken? Het zal echter een zware strijd worden, want van laag tot hoog hoeft de hebbelijkheid wor^i geschoten. Het operatiemes zal door een meester ge hanteerd moeten worden, wil het geen edele deelen raken. Bandietenovenal op een geldtransport. Drie ambtenaren door een bomaanslag in stukken gereten. Het roofplan mislukt. Te Wilkesbarre in den Amerikaanschcn staat Penn- sylvania, hebben volgens een bericht uit New York bandieten een bomaanslag gepleegd op een geld transport. Drie ambtenaren, die het transport begeleidden wer den in stukken gereten. De geldwagen werd geheel vernield en het geld, $30.000, dat in kisten was verpakt, werd naar alle richtingen verspreid. Door het krachtdadig optreden van dc spoorweg ambtenaren cn de politie gelukte het echter het geld te redden. Weer een kaslooper te Berlijn overvallen De daders echter op de vlucht geslagen zonder de tasch te bemachtigen. Gistermorgen is te Berlijn weer een overval op een kaslooper gepleegd. De 62-jarige Faustmann, looper van een ziekenkas in dc Michaelkirchstrasse, had in de Stadsbank 5000 mark opgenomen. Hij droeg het geld in een acte-tasch. Toen Faustmann de trap opging om zich naar de bureaux der ziekenkas te Ondeugende jongen, zei zijn moeder, Terwijl ze hem in heur armen nam. Toch ben ik blij, dat je hier bent.. Een traan in haar oogen kwam O, kind wat was ik eenzaam. Toen je mij zoo stil verliet, Gelukkig, nu je weer terug bent Is verdwenen mijn verdriet En ze groette d'anderen vriendelijk, Met veel gastvrij vertoon, „Welkom in mijn huis," zei ze „De vrienden van mijn zoon." En terwijl moeder het maai bereidde Vertelde Bil van zijn avontuur En hij had zooveel te vertellen Dat het laat werd, tot 't nachtelijk uur. Hoewel Billy en zijn vrienden Mars hebben verlaten, beleefden zc nog vele avonturen. Dat zullen jullie wel zien. begeven, werrl hij door verscheidene jonge mannen opgewacht.. Eén van hen liet hem struikelen, zoodat hij viel. Met een gummistok en een ander hard voor werp ging men hem te lijf. Tegelijkertijd trachtte men hem dc tasch te ontrukken. Faustmann schreeuwde om hulp; een vrouw kwam toegesneid, waarop de bandieten het hazenpad kozen. Zij zijn ontkomen zonder er in te zijn geslaagd de tasch te bemachtigen. ZUIDSCHARWOUDE. De eerste bekeuring. Wegens overtreding van het Werktijdenbesluit werd de slager B. alhier bekeurd. De omzet aan de veiling der L.G.C. bedroeg over het afgeloopen jaar rond f 3.724.000 tegen f4.298.000 in het daaraan voorafgaande jaar. De heer J. Deutekom uit Noordscharwoude zal een huis laten bouwen op de Kerkewei. Bij stormachtig weer is het in de buurt van den heer Stam geen prettig wonen. De electrische dra don slingeren daar zoo tegen cn over elkaar, dat groote vonken bij massa's op en bij de huizen terecht komen. Het lijkt dan of de bliksemstralen niet van de lucht zijn. De bewoners zijn dan daar zeer onge rust en worden in hun nachtrust gestoord. We verna men, dat het electrisch bedrijf met dezen toestand op de hoogte is gebracht. DEN OEVER. De Christelijke school, te den Oever, welke onlangs met één lokaal is vergroot, wordt thans nogmaals vergroot, door aanbouwing van het vierde lokaal. Met den bouw is reeds begonnen cn wordt door Gebr. Boersen uitgevoerd. Door verblindend licht van een tegenkomende auto geraakte de vrachtauto van P. Bakker te Vattrop jl. Maandagavond te veel aan den kant van den weg in de Westeling. De zwaar met mais beladen auto zakte in den berm weg en kantelde geheel op zij. De lading van 2500 K.G. kwam in de sloot terecht. De chauffeur C. Bakker en zijn mede-passagier kwamen met den schrik vrij. De auto werd niet beschadigd. Dit ongeval kwam dus best af. De storm heeft zoo hier en daar in deze gemeente haar kracht doen gelden. Zijn er vele perceelen waar de pan nen bij risten af zijn gegleden, ook grootere voorwerpen waren van zijn gading, o.a. de hooibergkap van mej. de wed. Kruier te Stroet, welke een 50-tal M. ver weg ls geslingerd en een stuk schuur op Dijkstaal, welke met den grond gelijk werd gemaakt. Persoonlijke ongelukken vonden gelukkig niet plaats. Bij de gister gehouden jaarvergadering van de Com missie tot Wering van schoolverzuim, zijn tot voorzitter en secretaris herbenoemd resp. de heeren D. Swart en W. C. Speets. EENIGENBURG. Zondag gaf de Zangvereenlglng „Zang en Vriend schap" alhier in café „De Burcht" een openbare uit voering. Het slechte weer ln aanmerking genomen, mag men over de opkomst tevreden zijn, daar het zaaltje bijna geheel met belangstellenden gevuld was. Deze reis door het barre weer zal hen niet hebben berouwd, daar de zang beslist goed voldeed, door zuiverheid en goede voordracht, terwijl een tooneelstukje met eenige voor drachten er terdege toe hebben medegewerkt, de ge zelligheid te verhoogen. Een gezeellg bal tot slot. Vergadering van de Rundveefokvereeniging, op Dins dagmiddag 2 uur, onder leiding van den heer Jb. Kaan Kz. Aanwezig 16 leden. Na opening worden de door den heer A. Keesman voorgelezen notulen onder dank va»tgesteld. Een paar Ingekomen stukken zullen bij de behande ling van den beschrijvingsbrief worden behandeld. Allereerst wordt nu door den heer D. Jimmink uit gebreid en duidelijk verslag uitgebracht van de gehouden algemeene vergadering te Hoorn, waarvoor Voorzitter dank betuigt. Als afgevaardigde voor dit jaar wordt gekozen de heer C. R. Blaauboer. Punt 4 is vaststeling entréegeld en salarissen. Het entréegeld blijft bepaald op f 10. De salarissen van den controleur-stamboekhouder, den heer A. Keesman en van den penningmeester, blijven ongewijzigd. Wat den jongen hulpmonsternemer betreft, stelt Voorzitter voor, dat deze regeling aan het Bestuur der fokvereeniglng en de fabriek wordt overgelaten. Allen voor. Dan staat op de agenda vermeld: Rekening en ver antwoording van den penningmeester. Voorzitter licht toe, dat door het nog niet aanwezig zijn van enkele bescheiden, de rekening nog niet in haar geheel kon worden opgemaakt. Evenwel doet de heer Daan Kaan als penningmeester eenige mededeelingen, waaruit blijkt, dat de uitgaven zijn geweest f 1689.58. Enkele van de hoogste posten worden toegelicht. Wat de ontvangsten betreft, zou er bij een omslag van f 5 per koe, een saldo zijn van onge veer f 103. In verband daarmee heeft penningmeester gemeend, met een omslag van f 4.75 per koe te kunnen volstaan, waardoor het saldo dan natuurlijk minder zal zijn. In een volgende vergadering zal dan door de daar voor aangewezen commissie rapport over de rekening worden uitgebracht. De drie aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Kaan Kz., F. A. F. Groneman, en C. R. Blaauboer worden herkozen. Uit het jaarverslag van den secretaris—boekhouder blijkt dat het ledental met 2 ls vermeerderd. De afdeeling Wieringerwaard is donatrice geworden van de Holl. Mij. van Landbouw. Door 9 leden van de vereeniging werd de stier Frans 116 aangekocht van den heer P. Donker te Hoogwoud. Eij dc gehouden keuring te Schagen, ls Wieringerwaard schitterend uitgekomen. Verder wordt ln het verslag melding gemaakt van reageerende stieren en zwarte vlekken, waarbij volgens 't oordeel van den secretaris de stieren, welke na deugdelijk onderzoek positief ge reageerd hebben, worden geweerd. Wat dit laatste betreft is Voorzitter dit niet eens wat uitvoerig wordt toegelicht. Voorzitter vindt 't niet gewer.scht om die stieren geheel en al te weren. Wel is spr. er voor (cn dit ls een voornaam punt) om dus danige dieren zooveel mogelijk af te zonderen, doch om een stier af te maken vindt voorzitter een al te krasse maatregel. Na nog heel wat beschouwingen over rea- geeren en wat daarmee in verband staat, wordt het ver slag onder dankzegging goedgekeurd. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de vergadering welke Woensdag 15 dezer te Hoorn zal worden gehouden, wordt afgevaardigde opgedragen voor lid van het Hoofdbestuur de heer Jm. Blaauboer Kz. te stemmen. In verband met het vraagprogramma voor de fokvec- dag wordt in bespreking gebracht dat niet alleen groe pen, doch ook enkele zeer goede stieren individueel be oordeel^ kunnen worden. Voorzitter licht toe, dat er ook reserves zijn en dat daaruit dan enkele avn de beste als zoodanig zullen worden beoordeeld Verder wil Voor zitter allen opwekken tot medewerking om dien fokvee- dag zoo goed mogelijk te doen slagen. - Na de algemeene vergadering zal tevens een district vergadering worden gehouden, welke in den regel te Schagen wordt gehouden, en op de vraag van den Voor zitter of iemand in verband met deze vergadering iets heeft, wil dc heer P. D. Schenk inlichtingen vragen over het puntenstelsel of letterstelsel. Uit dc uitvoerige be sprekingen bleek ons, dat het meerendeel der vergade ring het met den heer P. D. Schenk eens was om hot puntenstelsel te handhaven met duidelijke omschrijving van evcntueele afwijkingen. Voorzitter zal met het gesprokene in deze vergadering rekening houden. De heer Groneman zegt nog het te betreuren dat deze districtsvergadering te Hoorn wordt gehouden cn niet te Schagen. Voorzitter licht toe dat het een toevallige omstandig heid ls geweest. Ook werd nog medegedeeld, dat voor de ziektever zekering het personeel na 1 Maart bij de Landbouw Onderlinge wordt ondergebracht Het bestuur dat uit 9 leden bestaat, zal stelselmatig tot 5 worden terugge bracht. De statuten en huishoudelijk reglement zullen in een boekje worden herdrukt en aan 't bestuur wordt machti ging verleend dit na te gaan en vast te stellen. De rondvraag levert niets op, waarna onder dankzeg- ning de vergadering wordt gesloten. EREEZAND. Vergadering Harmonie Ver. „Concordia". Dinsdagavond, 14 Januari, vergaderde onze harrno- nievereeniging in een der kleine zalen van den heer Jb. Borst. Voorzitter, de heer B. de Vries, heet allen, ook do pers, hartelijk welkom en spreekt zijn tevredenheid uit, dat de leden in zoo'n groot aantal zijn opgeko men. Het spijt hem dat toch nog weer enkelen man- keeren, want zij moeten nu later hooren wat er be sloten is cn zonder dat zij aan de besprekingen heb ben deelgenomen en daarop invloed hebben gehad, zich toch bij de genomen besluiten neerleggen. Voorzitter hoopt, dat allen in den loop van den avond rond uitkomen voor hetgeen zij op 't hart heb ben, zoodat ieder voldaan naar huis moge gaan. Met deze woorden verklaart de heer De Vries de verga dering voor geopend en noodigt. den secretaris uit de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze worden met dank voor de uitgebreide en juiste weergave, goedgekeurd. De heer J. Wiggers verstrekt naar aanleiding van de notulen nog eenige mededeelingen over een ge sprek met den heer Rumpt. over eon krans, bestemd voor de muziekvereeniging te Oostwoud en de heer De Vries deelt mede. dat nog geen werk is gemaakt, van het schilderen van cie tent, omdat niet zeker is, dat deze op z'n plaats kan blijven staan. De commissie, belast met het nazien der boeken, van den penningmeester, brengt bij monde van den heer D. Daalder verslag uit; alles is in ord-j bevon den. De commissie wordt voor haar arbeid, de pen ningmeester voor zijn accuraat beheer bedankt. De ingekomen stukken geven geen aanleiding tot be spreking. De voorgestelde reglementsherzicning cn -uitbrei ding wordt na ampele bespreking met algemeene stemmen goedgekeurd. We stippen alleen aan, dat donateurs cn kunstlievende leden voortaan niet meer vrijen toegang zullen hebben op de openbare uitvoeringen. Opgemerkt werd, dat bij de bestaande regeling twee personen twee openbare en twee be sloten uitvoeringen konden bijwonen, zoodat per persoon en per uitvoering ctus slechts WA cent werd betaald. Donateurs cn kunstlievende leden zijn er toch om de vereeniging te steunen en niet om het voordeel te genieten van zoo'n lage entree. Volgens rooster moeten de bestuursleden, de hee ren B. de Vries, voorzitter, cn C. de Graaf, penning meester, aftreden. Beiden worden met op één na al gemeene stemmen herkozen cn neinen de benoeming aan. De heer De Vries echter onder deze bepaling, dat hij de volle toewijding van de leden vraagt, daar 't hem nu niet gclieei naar den zin gaat: liet ver zuim op de repetities is te groot en wordt te laat be gonnen. Hierna volgt bespreking van den beschrijvings brief voor de algemeene v(ien Wcst- frieschen Bond van Harmonie- cn Fanfarecorpsen. De gekozen afgevaardigden, de hoeren B. de Vries cn Schenkels, krijgen vrij mandaat. Van de rondvraag, die lieel wat opleverde, vermel den we alleen, dat het lid der vereeniging, de heer Schenkels, aangezocht en bereid gevonden werd, de adspirantleden op tc leiden. Bij dc sluiting dankte de voorzitter voor de goede samenwerking en sprak do hoop uit dat de genome» besluiten ten goede van dc vereeniging zouden ko men. BREEZAND. Mooie verbetering. Door de woningbouwvereniging is besloten de on- oogelijkc sloot voor de hulzen te Breezand te dempen. Als afscheiding zal een hekwerk en liguster geplaatst worden. Voor elk perceel komt nu een aardig stukje grond, cn wanneer van de beplanting wat werk gemaakt wordt, zullen de huizen een veel vriendelijker aanzien krijgen. In deze gemeente werden in het jaar 1929 12 bouw vergunningen afgegeven. Door Gedeputeerde Staten der Provincie Noordhol land is aan het Heemraadschap der strijkmolens van de Schagerkogpe vergunning verleend tot het sloopen van den duikersluis in den Westfrieschen dijk te Kolhorn. Door den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid is het bedrag der subsidie ,dat op grond van het Werkloosheidsbesluit 1917 ton laste dezer gemeente komt, over het 2e kwartaal 1929, vastgesteld op f 119.92. De heer J L. H. J. Westenberg heeft wegens zijn vertrek naar den Helder ontslag gevraagd als bi bliothecaris der Vereeniging „D.Ó.G." alhier. De heer S. Kossen heeft bedankt als lid van de com missie tot wering van schoolverzuim te St Maartens brug. Naar wy vernemen, hebben Ged. Staten aan deze ge- meento vrijstelling verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in, lichamelijke oefening voor de O. L. school te Burgerbrug, St. Maartensbrug, 't Zand en Petten* tot 1 Jan 1931. Door de wijkverpleegster voor Zuid-Zijpe, Mej. G. Kuil man, werden ln 1929 niet minder dan 4494 bezoeken af gelegd. De heer R. de Boer en echtgenoote te Schagen zijn Maandag 13 Januari J.l. In functie getreden als Vader en Moeder in het Alg. Weeshuls te Schagerbrug. Tot Secretaris-Penningmeester van het Alg. Weeshuis te Schagerbrug ls benoemd de heer A. Bakker, ambte naar ter secretarie dezer gemeente, zulks wegens be danking van den heer W Nicman. De heer K. Zeeman tc 't Zand, en J. Eriks te Burger- brug zullen in 1930 moeten aftreden als hoofdingeland van het waterschap Zijpe en Hazepolder, terwijl de heer G. de Wit Pz. te 't Zand aan de beurt van aftre ding is als Heemraad van genoemd waterschap.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7