Uit onze omgeving. CALLANTSOOG. KOEGRAS. SSNT MAARTEN. ZIJPE. WIERÏNGEN. WARMENHUIZEN. WINKEL. ALKMAAR. ANNA PAUL0WNA. LANGF.NDIJK. SINT PANCRAS. HOOGWOUD. Nagekomen Br richten. De korte inhoud van deze film: De Groote Parade, behoeven wij niet opnieuw weer te geven. Het is en blijft de beste oorlogsfilm die er is en het is geen wonder dat de Pers in koor de roem van deze rol prent zingt. Ze is machtig in haar indruk en de tragiek wordt op gelukkige wijze afgewisseld en ge temperd door do heerlijke trekjes van humor in het soldatenleven, zegt de Maasbode. Het is iets bijzon ders en ze grijpt u in de ziel, deze film, aldus het Handelsblad, vele films zult ge zien en vergeten, maar deze blijft in uw hart gegrift. De kracht van den oorlog is in al zijn ellende geteekend. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag jl. goed; liep niet over; tot 55 ets De beweging in gelde- en kalfkoeien was weinig. Graskalveren waren ook niet aanwezig. De nuchte re kalveren werden weer duur en vlug verkocht Gebr. Kweldam besteedden voor één nuchter kalf 471^ gld. en voor nog één f36, dat zij toch zeker prij zen. Groote aanvoer van paarden. K. Stammes van Heerhugowaard doet daar veel m. De.handel in vette schapen was stil, tot 46 gld., hoogste markt. Voor den dood werden geen overhouders verkocht. Han del stil. De oude slachtscnapon werden stug duur ver kocht. De handel in biggen en schrammen was zeer matig. Van de vette varkens was een stuk af, weinig handel was daarin. Bokken en geiten werden er nogal veel aange voerd, die handel was best. Op de kippenmarkt is aardig leven, handel goed. Boter goedkooper. De Vereeniging „Hulp in Nood" te Callantsoog, •hield op 17 Januari haar jaarvergadering in hotel „Duinzicht". Aanwezig waren 27 leden. De voorzitter, de heer Jn. Hollander, opent de ver gadering met een hartelijk woord van welkom. Hij spreekt er zijn voldoening over uit, dat de opkomst zoo goed is. Tot zijn leedwezen is de penningmeester der vereeniging, de heer R. Bregman, nog niet in staat om de vergadering bij te wonen. Zijn gezond heidstoestand is echter nu vooruitgaand. Hierna worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer J. Vriesman Sr., gele zen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen is een schrijven van de Nederlandsche Vereeniging van Ziekenkassen. Hierin wordt mede gedeeld, dat de door de vereeniging opgerichte bc- drijfsvereeniging, welke 176.000 leden telt, door de Regeering als zoodanig niet is erkend. Mede was ingekomen een schrijven van den heer K. van Loenen, waarin deze zijn verontschuldigingen aanbiedt voor een, bij een eerder vastgestelde verga dering, begaan verzuim, in betrekking tot de verzen ding der convocaties aan de leden. Hierna wordt door den waarnemend penning meester, den heer A. Toes, verslag gedaan over het beheer der geldmiddelen over 1929. We vermelden uit dit verslag do volgende cijfers: Aantal ziektedagen: mannen 346, vrouwen 127, to- 47S- v Ongevalsdagen (uitsluitend mannen) 66. Totaal is uitgekeerd f701.50. De rekening vermeld verder de volgende .gegevens: Batig saldo 1928 f 1122.37, totaal ontvangsten 1929 f 60è.83j totaal f 1725.20. Totaal uitgaven 1929 f 885.99, batig saldo fS39.21. Het volgende agenda-punt was hierna aan de orde: Bestuursverkiezing. Deze heeft tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, de hoeren P. Zwaan, Jac. Vriesman Sr. en Jac. Bakker Hzn„ worden herkozen. De voor 1929 vastgestelde contributie blijft ook voor 1930 onveranderd. Het punt: Uitkeering bij ziekte, gaf tot langdurige discussies aanleiding. Het bestuursvoorstel het zieken geld te daten op het voor 1929 vastgestelde bedrag, f9 per week, wordt ten slotte aangenomen. Tot leden van de commissie voor het nazien der re kening, worden aangewezen de heeren R. Hollander Kzn., A. Boontjes en M. Bakker. Namens de commissie deelt de heer R. Hollander •mede, dat alle boeken en bescheiden in de beste orde zijn bevonden, waarom de commissie adviseert de rekening goed te keuren. De Voorzitter spreekt naar aanleiding van het door dc commissie uitgebrachte verslag een woord van har- telijken dank voor den penningmeester, die er on danks zijn langdurige ziekte, in geslaagd was, zijn werk pp zoo'n uitstekende wijze te verrichten. Door het bestuur wordt hierna voorgesteld, de lo den welke buiten de gemeente wonen, af te voeren als lid. Het innen dor contributies brengt zulke groote bezwaren met zich, dat de voorgestelde regeling zeer noodig bleek. Na langdurige besprekingen blijkt, dat de vergade ring een andere meening is toegedaan, waarom het voorstel door het bestuur wordt teruggenomen. In dit verband wordt er door den heer Jac. Mooij Mz. op gewezen, dat het juister is de wanbetalers wat steviger aan te pakken en zoo noodig te roveeren. Rondvraag. De heer Jac. Mooij Mz. stelt voor een spreker uit te noodigen om voor de leden van „Hulp in Nood" een uiteenzetting te geven van de Ziekte wet en de gevolgen, die het in werking treden van deze wet zal hebben voor de plaatselijke, ziekenkas sen. Deze zaak is toch van zeer groot gewicht en spr. meent dat slechts weinigen inzicht in deze zaak hebben. De heer A. Toes is het met den vorigen spreker eens, doch zou het. gcwenscht achten ten deze samen werking te zoeken met de afdeeling Callantsoog van den Bouwvakarbeidershond De penningmeester dier afdeeling, de heer Jac. Bak ker Hzn.. ter vergadering aanwezig, zegt hiertoe zijn medewerking toe. Het voorstel van den heer Mooij wordt hierna met affremeene stemmen aangenomen. De heer A. Kruit heeft den indruk gekregen, dat de ledenlijst niet geheel in orde is; hij acht het noodig deze eens grondig te herzien. De heer A. Toes verklaart zich bereid, zich met deze herziening te belasten. De heeren P. Bakker on J. Bakker danken voor de aan hen verstrekte uitkeeringen. een woord van dank voor de aangename be ogen, sloot de voorzitter hierna de vergadering. JULIANADORT. In de laatstgehouden vergadering van den Kerkeraaü der Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJullanadorp ls herkozen tot Diaken de heer G. Hoomsman te Jullana dorp, en zijn gekozen tot diaken de heeren H. Kater te Huisduinen en W. Slikker te Koegras. De heeren M. Noot te Jullanadorp en K. Klein te Hulsduinen tot he den Diaken, zijn thans gekozen tot Ouderlingen. Al deze heeren hebben hunne benoemingen aanvaardt. JULIANADORP. Openstelling van de Fancy-Fair. Vrijdagnamiddag werd de fancy-fair die gehouden wordt ten bate van de Harmonie „Kunstzin" en de voet balvereniging „J.V.C.", geopend. Zooals wij reeds meer dere malen in dit blad berichtten, Is door het comité en daarbij nog vele dames en heeren helpers en help sters reusachtig gewerkt om dere fancy-fair te organi- sesron. ?4en is daarin op uitstekende wijze geslaagd, en wij l-.vijfelen cr dan ook geenszins aan of ook deze ba zar zal een goed succes hebben te boeken. De fancy-fair van drie jaren geleden diende om „Kunstzin" te helpen aan een muziektent in het plantsoentje, thans zullen de eventueele baten aangewend worden voor beide vereenl- gingen bovengenoemd. Ten eerste om „Kunstzin" te hel pen aan eenlge nieuwe instrumenten, waaraan dringend behoefte bestaat en ten tweede om de voetbalvereen. Indien die mogelijk is te helpen aan een eigen terrein. Voor het propagandistische werk voor deze bazar, Is dezer dagen huis aan huis de „Julianadorper Courant" bezorgd en voor bijzonderheden verwijzen wij elk belang stellende daar dan ook naar. Voor de opening waren met kwistige hand tal van uitnoodigingen rondgezonden en toch was de belangstel ling niet groot te noemen, maar die er waren, dat waren diegenen, die met een groot optimisme deze zaak heb ben tot stand gebracht Te ongeveer drie uur neemt de Voorzitter van het comité, de heer J Blaauboer het woord, heet den da mes en heeren hartelijk welkom, en in het bijzonder den heeren Dr. Oterdoom van 't Zand en den heer J. de Vries alhier. Spr. meent dat hij zijn speech niet te groot zal maken, daar de verspreide courant hem dat reeds gemakkelijk heeft gemaakt, wat betreft een uiteenzet ting van het beoogde doel, het gras is spr. reeds voor een groot gedeelte voor de voeten weggemaaid. Hij spreekt echter den wensch uit, dat een en ander naar wensch zal slagen. Hulde brengt spr. aan het dames comité, de dames en heeren medewerkenden, aan se cretaris en penningmeester van het comité, voor hun steun tot heden verleend, aan den heer Beuneman voor het beschikbaar stellen van zijn zaal. Voorts aan de firma Van Nelle voor het inrichten van een schitte rende theetuin, Deze firma was daartoe onmiddellijk bereid, en het is tip top In orde. Aan J. Vonk voor het plaatsen van een Radio-Installatie en het aanleggen van elec. licht enz. Verder brengt spr. dank aan allen die iets voor deze fancy-fair beschikbaar stelden, zoowel plaatselijk als in Den Helder enz De directeur van „Kunstzin", de heer J. van Glabbeek' uit Den Helder heeft ook een pluim in ontvangst te nemen. Voorts een aanmoediging aan de J.V.G-ers om hun best te doen om J.V.C. in stand te houden, evenals bestuur en leden van „Kunstzin", om onder de bekwame leiding van hun directeur op het in geslagen pad voort te gaan. Dat een en ander dan ook schitterend zal slagen, zal de grootste belooning zijn voor allen, die hun tijd enz. voor het goede doel opof ferden. Spr. verklaart de fancy-fair voor geopend. Nadat thee en gebak was gereserveerd gaf „Kunstzin" een paar num mers ten beste, en nam vervolgens Dr. Oterdoom van 't Zand het woord, zegt dank voor de uitnoodiging, die hij met genoegen heeft geaccepteerd, feliciteert het comité met de vele hulpvaardigen, waardoor dit tot stand is gebracht Bij de vele personen die een woord van dank in ontvangst hadden te nemen, heeft uit be scheidenheid de voorzitter zichzelf vergeten, hetwelk U tot eer strekt. Met enthousiasme, optimisme en door zettingsvermogen is deze zaak opgezet, en zal zij zeker ooit tot een goed einde gebracht worden. In den groei van Kunstzin en J.V.C. passen de woorden, die spr. 3 jaar geleden gebruikte. „Kunstzin" maakt ervan wat ze wezen kan en wordt steeds grooter, al ls dat doorgaans voor een dorpsclub niet zoo gemakkelijk. Voor wat be treft J.V.C. hoopt spr. jaarlijks op een match en zoo mogelijk een retourmatch van veteranen. Met den wensch, voor het welslagen van de bazar, eindigt spr. Nadat de voorzitter, de heer J. Blaauboer, nog met eenlge woorden dank heeft betuigd voor het gesprokene noodigt hij de aanwezigen uit de stands te gaan bezich tigen en leeg te koopen. Gevolg gevende aan de uitnoodiging werd een en onder in oogenschouw genomen, en handige dames weten daar met veel tact een aanval op je beurs te doen en haar wat lichter te maken, maar daar is het ook fancy-fair voor. Wat er alzoo te zien ls, wij zullen het even in het kort releveeren. Men treft er aan een stand voor touw trekken, koekhakken, hengelen, postkantoor, spijker- slaah, schiettent, werptent, rad van avontuur, koek- rad, handwerlcstand, sjoelbak. Verder kan men er raden naar den naam van een pop, hoeveel knikkers er in een verzegelde flesch zijn, hoeveel sucade er in een groote tulband is, hoeveel ons een krentebrood van pl.m. 1% M. lengte weegt, enz. enz. Dan is er de fraa'e Ingerichte theetent van de firma Van Nelle, waar men onder het genot van thee en een gebakje, kan luisteren naar de Radio-muziek, daargesteld door den heer Joh. Vonk alhier. Voor de danslustigen ls in de voorzaal ge legenheid tot het maken van een step, waarbij een volledig Jazz-Band-orkest zijn assistentie verleent. Wil men echter er van verzekerd zijn, dat schrijver van dit overzicht de waarheid heeft neergepend, dan raden wij ieder aan persoonlijk naar de fancy-fair te gaan, dan kan men zien, hooren en zichzelf overtuigen. De fancy-fair is hedenmiddag om 4 uur weer geopend en Zondagmiddag om 2 uur. Men ga er dus heen. Donderdagavond hield de afdeeling St-Maarten van c'.en Bond voor Staatspensionneerlng haar propaganda- avond in het iokaal van den heer P. Schrijver. Bij de opening was het do voorzitter, die zijn groote tevreden heid over de belangstelling voor deze avondjes uitsprak en ook thans evenals weleer op een goed gevulde zaal neerzag. Na het welkom aan.allen en Inzonderheid aan spreker en voor dezen avond werkende leden te hebben toegeroepen, was het de beurt aan de Symphonie, welke onder leiding van den heer S. Schut met hare mooie muziek dc stemming er inbracht. De spreker, de heer Ds. Baar uit Allernaar, bij velen bekend, deed zich kennen als een talentvol spreker, die zijn gehoor geheel wist te boeien. Al wordt, volgens deze heer, het onderwerp waarover gesproken moet worden, oud en afgezaagd, toch is het hem volkomen gelukt niet alleen allen te boeien, maar ook hen, nog geen lid zijnde, tot leden te winnen, gezien het. feit, dat in de pauze 23 personen zich als lid opgaven. Voorwaar een reuze-succes. Nu kwam aan de beurt een door den heer S. Sohut samengestelde revue van de j.1. gehouden autorit met de ouden van dagen. Wat was gedacht werd bewaar heid en wel het was lachen lachen van begin tot einde, dus of het in den smaak viel. Voorts werd door den heer E. de Vries de voordracht „de Opera Faust" voor gedragen, welke ook alle lof oogstte. Ook een tooneel- stukje kregen wij te zien, getiteld „de Berenlijder". een e9n-actertje, welke goed gespeeld werd en groot applaus verwierf. Nog een nummer muziek en hierna sluiting door voorzitter, die hierbij dank bracht aan allen voor het welslagen van dezen avond. Als teeken dat de natuur thans allerminst haar winterslaap is ingegaan, kan dienen, dat de heer Boekei vanaf zijn landerijen alhier een flink ontwik kelde paardebloem medebracht, welke hij als curiosi teit aan do- mensohen vertoonde ST.-MAARTENSVLOTBRUG. Door het Bestuur van de Ver. „Nut en Genoegen" alhier werd besloten de eerstvolgende feestelijke bijeen komst te doen plaats hebben op 22 en 23 Febr. a.s. Alles zal in het werk gesteld worden, om die avonden zoo genoeglijk mogelijk te maken. ST.-MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat op een bijeenkomst van het Bestuur van Zijpe en Hazepolder de afgetreden opzich ter, de heer G. Veuger, bij monde van den Dijkgraaf, den heer C. Hooij, onder hartelijke bewoordingen een praohtig eikenhouten schrijfbureau werd aangeboden, voor do uitstekende diensten, die hij gedurende zy'n opzichtcrschap aan den Polder heeft bewezen. Waar de heer Veuger als opzichter ongeveer 23 jaar zijn taak met Ijver, trouw en nauwgezetheid heeft waargenomen, doet het ons groot genoegen, dat hem van de zijde van het Polderbestuur een dergelijk wel verdiend bewijs van waardeering werd geschonken. Moge dit mooi en practisch geschenk hem nog veie jaren van nut zijn en een prettige herinnering blijven aan de jaren van zijn opzichterschap. SCHAGERBRCG. Naar wij vernemen heeft Mevr. B. Bruijnvan der Oord wegens gezondheidsredenen bedankt als Regentes van het Algemeen Weeshuls alhier. SCHAGERBRUG. Door den heer A. Eakker te Lagedijk ls een bouwter rein, gelegen aan den Schagerweg on toebehoorende aan den heer K, Hoogschagon, aangekocht. SCHAGERBRUG. Biljartmatoh. Tusschen 6 spelers uit de Zijpe en 6 spelers uit Wlerin- gerwaard heeft Dinsdag in het Hotel „Het Wapen van Zijpe" een blljartmach plaats gehad, welke was uitge schreven door de vereeniging „Hollands Noorderkwar tier". Zijpe heeft zich in deze match de sterkste ge toond door 20 van de 36 partijen te winnen. Het meest aantal gewonnen partijen was beslissend voor dezen wedstrijd, welke op faire wijze is gespeeld en waarbij Zijpe zoowel als Wieringerwaard hun beste spelers hadden afgevaardigd. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 11 tot en met 16 Jan. Geboren: Cornells Anthonlus, zoon van Cornells Ni- colaas Deutekom en Margaretha Huiberts. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. Overleden: Trijntje Volkers, 75 Jaar, echtgenoote van Jan van Zonen. Ter gelegenheid van de uitvoering welke de Muziek- vereeniging .Harmonie" op 15 en 16 Februari a.s. zal geven, wordt opgevoerd „Dokter Klaus", blijspel in 5 bedrijven door J. H. Rössing. De buitengewoon opzichter bij de Zuiderzeewerken, de heer M. Dalebout, is met ingang van 13 Januari jl. overgeplaatst van 's Gravenhage naar Den Oever. Op het werk van de A B.C. (sluisbouw) te Den Oever bezeerde de werkman Burgmeier zich bij het remmen van kipkarren zoodanig, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Een stuk van een duim werd afgekneld. De men is na verbonden te zijn, naar Hattum, zijn woonplaats, vertrokken. Succesnieuws. Wedstrijden voor a.s. Zondag. Succes I komt om 2 uur uit tegen Helder III; Schagen II om 11.30 uur tegen Succes II; Succes III om 11.30 uur tegen Helder 5. J V.C. A. om 11 uur tegen Succes A. S. I en III spelen thuis S. 2 en A. spelen uit. Aan de velling te Roode kool Gele kool Gewone witte kool Deensche witte kool Bloemkool Peen Bieten Uien Nep Chineesche wltkrop Warmenhulzen werd In Dec 1929 1.291.976 KG. 105.215 K:G. 88.450 K.G. 364.925 K.G 8.355 stuks 10.700 K-G. 6.025 K.G. 48 800 K.G. 875 K.G. 3.070 stuks aangevoerd In Dec. 1928 1.344.200 K.G. 151.550 K.G. 47.300 K.G. 847.100 K.G. 9.400 stuks 15.825 K.G. 5.550 K.G. 158.675 K.G. S25 K.G. De omzet bedroeg in December 1929 f 62.238.55, tegen f 113.760.30 in December 1928. De omzet over het jaar 1929 bedroeg f 1.599.704.39 te gen f 1.585.745,28 in 1928. Het perceel van den heer J. Slooves Azn., alhier, in de Bosch is bij onderhandsche verkoop overgegaan op den heer D. Oukes eveneens alhier. WINKEL. 17 Jan. Appelen f 89, peren f 25, kool f 12, spruitkool f 56, witlof f 59, uien f 1.201.60 per 100 pond. Aikmaars Rechtbankpresident gaat heen. Mr. D v. Houwenirigen, 30 jaren Rechter, waarvan nagenoeg 25 jaar president der Alk. Rechtbank, legt 1 April het bijltje er bij neer en zal zich als ambte loos burger .te Hilversum vestigen. Over de bijzondere deugden van den scheidenden praesus kunnen wij niet uitwijden en over zijn juridische bekwaamheden geen oordeel vellen, maar wij beschouwen hem als een hoogstaand mensch en 'n onpartijdig en concien- tieus Rechter, die ook de pers niet ongenegen was. Aan zijn welwillendheid hadden wij het te dan ken. dat onze perstafel, die ook zonder eenige ver andering door een kleerenmaker als zoodanig kon worden gebezigd, een betere plaats kreeg in het zaal interieur. Het is jammer, ook voor de schatkist der gemeente, dat mr. v. Houweningen Alkmaar gaat verlaten. Doch wie geeft hem ongelijk? Hij kan el ders voor minder belastinggeld, zeker veer meer ge- niolen! BREEZAND. Radio-distributie. Door den heer Jo. Jonker, alhier, ns vergunning ge vraagd tot het stichten van een centrale voor radio- distrlbutle. Behoudens goedkeuring door den Minister van Waterstaat, ls door B. en W. van Anna Paulowna op zijn aanvraag gunstig beschikt, zoodat binnen niet al te langen tijd ook in Breezand degenen, die nog geen eigen toestel hebben, op deze goedkoopere manier kun nen profiteeren van wat de radio ons biedt. Weer een nieuwe kapperszaak. Het huls van den heer A. aan den Zwartenweg, zal ingericht worden als knip- en scheersalon. Zoo lang zamerhand zal de concurrentie voor de hoeren barbiers wel zwaar worden. NOORDSCHARWOUDE. De firma Kok, Tuinman en Wilken zal op de a.s. Auto mobieltentoonstelling te Amsterdam uitkomen met een „De Dion Bouton," autobus, waarvan de carrosserie ge heel van staal gemaakt is in eigen carrosseriefabriek. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond had in het lokaal van den heer J. de Bakker een propaganda-avond plaats vanwege de afdee ling van de Intern, antimilitaristische vereeniging. Deze avond was belegd door thuiskomst van een dienst weigeraar ter plaatse. De opkomst was uitstekend Als spr. trad op Ds. Bartel van Twisk, die het een verheugend feit vond dat het mogelijk was door de te vertoonen oorlogsllchtbeelden dezen avond, de vredes- ldeën te bevorderen. De beelden zijn ontleend uit het bekende oorlogsfotoboek van den Dultscher Ernst Frle- derlch. en laten de verschrikkingen van den wereldoor log duidelijk zien. Spr. verklaard© te staan buiten alle politieke partijen, en door christelijke beginselen gedreven er toe zijn ge komen deze propaganda te maken. Spr. gaf nog een overzicht van de kosten der wereld oorlog; van 19141918 was dit het respectabele bedrag van 800 milliard, gulden in tegenstelling met 92 milllard gulden in den Fransch-Dultschen oorlog van 1870. Behalve deze sommen aan geld, gingen millioenen aan menschenlevens verloren en bleven 5 mlllioen weduwen en 17 millloen weezen over. Ter afwisseling werd zeer mooi door spr. „De vlucht uit Belgenland" van Adema van Scheltema, gedecla meerd. Voorts verleenden eenige leden uit Nieuwe Niedorp en Winkel medewerking rnet eenige zangnummers ter wijl door Mevr. BankersenBoot van Oudkarspel o.m. gedeclameerd werd „Slachtveld" van v. Collum Een en ander werkte mede om dezen avond goed te doen slagen Tenslotte werd een tableau gegeven, voorstellende „Christus op het slachtveld", wat een diepen indruk op de aanwezigen maakte. Het was voor de vereeniging een goed geslaagden avond. LANGEXDIJK. Er zijn aan Langendijk met zijn druk verkeer verschil lende gevaarlijke punten. Hekjes en dakgoten werden herhaaldelijk stuk gereden, daar op vele plaatsen de ver schillende voertuigen elkander moeilijk kunnen passee- ren. Gelukkig zijn bij verschillende perceelen al hekjes achteruit geplaatst, zoodat het daar ruimer is geworden. Een zeer gevaarlijk punt, wel het gevaarlijkste, is de hoek bij de Oosterstraat in Noordscharwoude. We ver nemen dat vanwege het gemeentebestuur al do pogingen zijn gedaan om daar verbetering te brengen. Dat 20 de finitief mogen slagen! We vernemen, dat de* heer J. Lak, bediende bij de Coop. „Nieuw Leven" een vrachtauto-dienst gaat oprich ten tusschen Langendijk en Amsterdam. Als we goed zijn ingelicht, zal geen nieuwe bediende meer in de Coö peratie worden aangesteld, maar zal de bediening van de Langendijker klanten gedeeltelijk door den winkel houder geschieden. De omzet aan de veiling van den Noordermarktbond bedroeg over het afgeloopen jaar f 4.436.953.9$ tegen rond f 4 922.000 in het daaraan voorafgaande jaar. De aanleg van een fiets- en voetpad door de Daal- meer, verbinding tusschen Koedijk en St. Pancras, en verder met Langendijk, is gegund aan dc laatste in- schrijfster N.V. Scheeba te Schoorldam met f 15900. AARTSWOUD. Het onderling Nut en Genoegen hield zijn eerste ver gadering met dames ln dit seizoen. Door verschillende omstandigheden kon dit niet eerder gebeuren. Voorzit ter heette allen welkom, in het bijzonder Burgemeester Breebaart en zijn zoon en hoewel er open plaatsen wa ren door vertrek en overlijden, deed het hem genoegen, de oude getrouwe gezichten weer te zien. Na het gebruikelijke Welkomstlied volgde de lc2ing door den heer J. Koeten, welke daarvoor had gekozen fragmenten uit het bekende boek „Van het Westelijk front geen nieuws". De vaste bijdrage werd gegeven door mej. Van ScheijcnGroot en getiteld Stokje. Beide stukken werden met volle aandacht aangehoord. Hierna volgde Suffe Bet, van L. Bos; De gelukkige door mej. KorverBras; Zijn kleine zusje, door mej. KoetenWlggers; Waarom ik zoo gauw getrouwd ben, door L. Korver, terwijl D. Breebaart, als gast, ons te hooren gaf: De Reisgenoot, door Prof. Cannegieter en Voor 't eerst uit Vraien. Afgewisseld met zang, was dit weder een mooie en gezellige Nutsavond. Voorzitter dankte allen voor de medewerking en sloot de ver gadering. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Wiebe, zoon van Evert Wagenaar cn van Richtje Sijtsema. Nellie, dochter van Jacob Scftrie- ken en van Marie Mul. Overleden: Jacob Kuut, oud 63 jaren, echtgenoot van Neeltjc Bont. Afsluiting van de Wieringermeer. De toegangswegen tot de afgesloten Wieringenricer zijn tot 1 Maart a.s. voor do scheepvaart afgesloten. Visschers, die er thans nog varen, zijn tot dien datum ingesloten, terwijl van buiten af geen vaartuigen wor den toegelaten. VAN DE VOOR LKMSTERHAVEN GEZONKEN TJALK OP DE ZUIDERZEE. Drie slachtoffers? Het op een uur afstand voor Lemsterhaven gezonken schip, (zie ook elders in dtt nummer), is vermoedelijk de tjalk „Dankbaarheid", van schipper Post met een lading steenen onderweg naar Urk. De motorboot „U K. 47" schipper F. de Jong, is naar de plaats des on- heils gevaren, doch heeft van de opvarenden, drie in ge tal, geen spoor kunnen ontdekken. Men vermoedt, dat zij zijn omgekomen. VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Een vronw haar kaak stukgeslagen. Gisterenavond te ongeveer kwart over negen liep de 28-jarige mej .C. C., wonende Kruiskade, in deze straat met eenige kennissen en familieleden. Plotse ling ontstond er een twist, vermoedelijk naer tau- leiding van een familieveete, die spoedig ontaardde in een vechtpartij. Een nog onbekend gebleven man, heeft deze vrouw toen eon klap op haar gezicht gegeven, die zoo ern stig aankwam dat zij haar onder kaak brak en het bewustzijn verloor. Zij moest naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden overgebracht en is daar op genomen. De politie zoekt naar den dader. Diamanthandelaar vermoord. Zijn lijk in een blikken koffer in den trein achtergelaten gevonden. De diamanthandelaar Nimtsjand Tsjaganlal uit Bombay verliet Zondagmiddag zijn woning met een pakje edelgesteenten. Men hoorde niets meer van hem tot zijn lijk met vier kogehvonden gevonden werd in een blikken koffer in het station van Blioe- sawal, op bijna 500 K.M. afstands. De recherche te Bombay heeft in verband met deze zaak eenige aanhoudingen verricht. Men weet ech ter nog niet hoe en door wien de koffer in den trein werd geplaatst, waarin hij achtergelaten werd ge vonden alvorens bij de bagageafdeeling te Bhoesa- wal te worden afgegeven. Ook is er nog geen spoor gevonden van de diamanten cn andere cdelsteenen, waarmee de vermoorde zijn woning had verlaten. Wat zullen de gevolgen zijn? Sovjetsobepen door den Bosporus. Zon der voorafgaande waarschuwing. Het B.T.A. meldt uit Constantinopel, d.d. gisteren: Hedenmorgen om 10 uur trokken twee pantsersche pen van Sovjet-Rusland zonder voorafgaande kennis geving door den Bosporus naar de Zwarte Zee. Rus land, da1 geen onderteekenaar is van het verdrag van Lausanno, weigerde zich te gedragen volgens liet reglement van de commissie voor de zeeëngten. PASSAGIER VOOR EEN VUURPIJL. De man wU do wereldruimte in. De heer A. E. Lindenheim, een bewoner van de Zweedsche stad Gothenburg, heeft aan prof. Obcrth aangeboden, als passagier mede te gaan in de reu zen vuurpijl, welke deze in de wereldruimte wil af schieten. In een interview verklaarde de heer Lindenheim, dat hij den wereldoorlog heeft meegemaakt, onge trouwd is en geen bloedverwanten heeft, zoodat hij besloten is, dit risico op zich te nemen, indien prof. Oberth zijn aanbod aanvaardt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15