Gemengd Nieuws. Ds zaerooverij in China. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. 15 maal zijn slag geslagen. Hondjes. Vastgesteld wordt nog een kohier hondenbelasting van f91. Grondverkoop ln het Heorenbosch. Van den heer K. de Moor te Alkmaar is een aan vrage ingekomen om een stuk bouwterrein, groot 235 M2. tegen f6.—, liggende tusschen de te bouwen perceelon van Mevr. Wed. Zwaag en Maj. Roggeveen. Allen voor. De rondvraag. De heer Van Nuland brengt opnieuw ter sprake de Aansluiting aan het electrisch net van het perceel van den heer Vader, Haler. Het spijt spr. dat B. en W. zoo laksch zijn, dat deze zaak nog niet behan deld is. De Voorzitter deelt mede, dat nog altijd gewacht wordt op antwoord van den heer Vader. Door B. cn VV. is gevrangd voor h*t leggen van een kabeltje gn- rantie te willen stellen, gedurende 10 jaar, maar Vader wil een garantie over 20 jaar. De heer Van Nuland meent, dai het standpunt van garantie stellen voor een buitenwijk nooit is inge nomen. Dit wordt ontkend, er wordt gewezen op Groote- wal, de Verwerkingsinrichting. De heer Schoorl wijst er op, dat het P.E.N. een zelfde garantie-stelsel heeft en als damheer Vader de electrisehe stroom dringend noodig Ifcd, zou hij op die bilijke voorwaarde wel ingaan. De heer Van Rijswijk wijst op de onbillijkheid dat menschen in de buitenwijken hun schot en lot moe ten betalen, maar geen stroom krijgen. Spr. acht het niet onbillijk als wij voor de aansluiting dier percee- len wat meer moeten betalen De heer Schoorl zegt, dat de oanlegkosten dan wel vele duizenden zouden bedragen cn de goede toe stand, waarin het bodrijf verkeert, in gevaar zou worden gebracht Den heer Van Erp is het nu te laat om een voor stel te doen, maar als we vcor de volgende verga dering niet zoo n lange agenda hebben, zal spr. een voorstel doen en is hij nieuwsgierig de billijkheids- gronden te vernemen van den heer Schoorl, om die menschen niet te helpen. De verkoop van boomen aan een raads lid. In strijd met artikel 1506 van hot Burgerlijk Wetboek. De heer Van Erp vraagt, of het waar is dat het raadslid Bakker van het college van B. en W. boo men gekocht heeft voor f50 en zoo ja op wiens ad vies is dat gedaan. De Voorzitter: Op dat van den opzichter De heer Van Erp kan zich voorstellen dat het col lege van B. en W. geen verstand van boomen heeft, maar toch mankt hij zich sterk, dat andere perso nen gevonden zouden hebben dat de opbrengst zeer weinig was. Maar had de heer Bakker het recht deze boomen ondershands van de gemeente te koo- pen?, afgescheiden van het feit dat het zakelijk beter was geweest, dat ook andere menschen in de gelegen heid waren gesteld de boomen te koopen, of de men schen die bij de Waag staan wat te laten verdienen met het rooien der boomen. Is U, mijnheer de Voor zitter, niet van oordeel dat in strijd is gehandeld met artikel 1506 van het Burgerlijk Wetboek? De Voorzitter zegt, dat strikt genomen voor ver koop aan een bestuurder wpI de toestemming van de Koningin noodig geweest kan zijn, maar het be trof hier een kleine aangelegenheid. Misschien was het beter geweest dat ze bij inschrijving waren ver kocht, maar is het nu zoo erg als de heer Bakker er wat aan heeft verdiend. Indertijd heeft de heer Bak ker steenen gekocht en daar heeft hij zeker op ver loren. De heer Gorter meent, dat de Voorzitter een derge lijke reden niet mag laten gelden. Dat de heer Bakker f150 op die steenen verloot De Voorzitter: Dat zeg ik niet. De heer Gorter: Neen, dat zeg ik. Als U zich op dat pad begeeft, waar blijft U dan. Straks kan een aan nemer wel op 'n bepaald werk f 1000 verliezen, maar moet daar dan aan vast zitten, dat hem dan maar een ander werk moet worden opgedragen? Als de heor Bakker koopman is, moet hii weten wat hem die steenen waard zijn. Spr. is te weten gekomen, dat de heer Bakker voor de boomen voor het kantoor van den heer Trapman f35 vroeg en hij krijgt van het College de 10 voor f53 en dus zegt spr., dat ze veel te goedkoop zijn geleverd. Door den heer Bakker is spr. onlangs in de schoenen geschoven, als zou hij zich bevoordeeld hebben ten koste van de gemeente, maar nu zegt spr. op zijn beurt dat de heer Bakker dat heeft gedaan en dat. het moest komen van den 'anderen kant van de tafel. De heer Leguit zegt dat het niet van dien kant !s ge komen. De opzichter heeft gezegd dat hij een bod had voor een aantal boomen, een grooter aantal dan nu Is gerooid. Op dat bod is niet ingegaan, maar een week later vertelde de opzichter dat hij een bod had van den heer Bakker van f 50. Spr. heeft overwogen dat als de gemeente de boomen zelf zou laten rooien, het veel meer zou kosten. Als de heer Bakker er wat aan heeft ver diend, vindt spr. dat beter dan dat hij er aan zou ver liezen. Als B. en W. niet goed hebben gehandeld zullen ze het in den vervolge niet meer doen. De heer Gorter zegt dat de heer Blaauboer niet in de gelegenheid werd gesteld de boomen te koopen. Zit do heer Bakker zoo aan het college vast? Den heer Bakker was het bekend dat dit boomen zaakje ter sprake zou komen, want de heer Van Erp had bij zijn bezoeken aan de cafó's al verkondigd dat het raadslid Bakker gewipt zou worden. Als men ech ter reclame wil maken, moet men dat voor eigen zaak doen Er schuilt hier een addertje in 't groen en spr wijst er op dat toen de heeren Gorter en Van Erp wet houders waren, de heer Gorter tot driemaal toe bij spr. kwam vragen of hij de boomen wilde rooien. Tenslotte heeft spr. het voor f 30 per week gedaan, hoewel hij een stuk werk had dat f 28 per week gaf. Maar spr. heeft het gedaan, en er heel wat nadeel van ondervonden, want er zijn altijd menschen die zeggen: zie Je wel, dat komt omdat hij aan het laadje zit. Door den opzichter waren da boomen getaxeerd op f 40„ en om geen gezanik te hebben heeft spr. toen f 50 geboden. En spr. tart een leder om aan te toonen dat hij er buitengewoon aan heeft verdiend. Toen er door het voormalige college een kolenloods moest worden afgebroken heeft ook spr. ingeschreven en waar hij de hoogste was. werd het hem gegund. Maar toen is nooit gezegd dat het niet mocht Het is hier he* uitspelen van een persoon. Spr. heeft altijd gezegd, niet aan do gemeente te mogen leveren of verlcoopen, maar dat koopen verboden was wist spr niet Dat spr. voor een heel dikke boom f 35 vraagt, maar er geen bod op wordt gedaan, beteekent niets. Wel waren er 6 doode boomen onder en die iepziekte hadden. De heer Tuinman heeft de boomen nu gekocht en spr. deelt mede. dat hij kan rekenen op f 4 verdienste per dag, plus wat gebro ken rommel. Maar er moest een aanloopje gemaakt worden, voor een zaak die spr. ziet aankomen. De heer Van Rijswijk noemt het van den heer Bakker niet zoo stom dat hij tegen lagen prijs iets koopt,1 als het tegenovergesteld was, zou het veel stommer zijn ge- woest. Den heer Bakker treft dan ook geen blaam, al is het Iets anders of de gemeente de boomen tegen dien prijs had moeten afstaan. De heer Gorter zou het op prijs stellen als de opzichter ter vergadering werd ontboden, maar de Voorzitter zegt dat die in bed ligt. De heer Van Rijswijk zegt dat het geval er ligt, en den heer Bakker moet men er niet over aanvallen. De heer Gorter blijft cr bezwaar tegen maken, dat de Voorzitter zegt dat Bakker de boomen krijgt, omdat hij aan do steenen heeft verloren. De Voorzitter ontkent dit te hebben gezegd. Spr. heeft gezegd: is het nu zoo erg, op do steenen heeft Bakker verlorpo. De heer Gorter, tot den Voorzitter: Maar dit ls niet uw persoonlijke mccr.lng, durft U daar voor uitkomen? De heer Leguit zegt er voor uit te komen, dat hij tot den heer Keesman heeft gezegd, het niet zoo erg te vinden, als Bakker er wat aan verdiende. De heer Van Erp herhaalt, dat in strijd met een ar tikel van het Burgerlijk Wetboek is gehandeld. De bluf van den heer Bakker kent spr. zoo langzamerhand wel, en dat de heer Bakker gewipt zou worden, dit ligt niet in spr.'s macht en daartoe heeft hij de capaciteiten ook niet, al zou het toch wel gaan. Wat die kolenloods be treft, toen was er Ingeschreven, nu is het onderhands gebeurd. Spr. acht dat niet de juiste manier en het doet hem genoegen, dat de heer Leguit zegt, dat het niet meer zal gebeuren. Het ligt niet op den weg van een raadslid, zooiets te doen, men dient rekening te hou den met de mentaliteit der menschen, en een raadslid geen voorrang geven. De heer Leguit: Er was geen voorrang, hij was alleen. De heer Van Erp: Zeker om een van de meerder- heidsgroep terwllle te zijn. Als het mijnheer De Vries of een ander was geweest, zou spr. het ook ter sprake hebben gebracht, maar die doen zooiets niet Wat er alzoo In het café wordt gesproken? Dat de heer Bak ker finantieeie verplichtingen heeft aan mijnheer Schoorl. De Voorzitter hamert en zegt dat het tooh te gek wordt om dergelijke dingen te zeggen. De heer Van Rijsv/ijK oordeelt, dat men de draad van het gesprek kwijt raakt, laten we het jaar 1930 goed Inzetten en dus zand erover. Wel voelt spr. voor de redeneeringen van den heer Van Erp. De Voorzitter: Zeker, we hebben gezegd, dat het niet meer zal gebeuren. Er wordt doorgeboomd. De heer Bakker wijst op de boomen ln de Hoep, tegenover perceel Huiberts, die het verkeer ln den weg stean. Deze kwestie is aan B. en W. bekend, maar de Voor zitter is tegen rooien, van deze mooie gezonde boomen. De heer Bakker vervolgt, dat voordat tot het teren van den Stationsweg wordt overgegaan, de zieke boomen opgeruimd dienen te worden. De Voorzitter heeft gehoord, dat als de weg wordt ge teerd, alle boomen verstikken. De Stationsweg zal er dan niet mooier op worden. We hooren enkele stemmen zeggen: dan niet teren. De heer Van Erp vraagt voor wiens rekening het dempen van het slootje, in het Heerenbosch gebeurt, het slootje in het terrein van de firma De Moor. De heer Schoorl zegt voor rekening van het grond bedrijf. De heer Van Erp vraagt of hier bij verkoop van den grond over gesproken is en of er wel rekening mee gehouden is, dat met zand moest worden gedempt. De heer Schoorl zegt. dat er bij den verkoop reke ning mee is gehouden. Wel hadden B. en W. aanvanke lijk gedacht aan dempen met materiaal van de vuilnis belt, maar terecht maakte de architect daar bezwaar tegen. Op de desbetreffende vraag van den heer Gor ter zegt spr. dat gerekend was op het dempen van beide slootjes met zand. De heer De Vries informeert hoe het staat met de huisvesting der consultatiebureaux. Uit een uitvoerige correspondentie die wordt overge legd, blijkt dat de Noordhollandsche Vereeniglng voor de t.b c. bestrijding er mee accoord gaat, dat de gemeen te na 1 Mei 1930 het huis in de Cornelis Bokstraat on der contract huurt, en de gemeente dan een gedeelte dei woning verhuurt Te half een volgt eindelijk sluiting. Engelsch stoomschip overvallen. Dj bandieten onderling slaags over de ver- doeling van de buit. V.D. verneemt uit Lpnden: Een Engelsch stoomschip nl. de .,Tuck-Wo" van de Indo-China Steam Navigation Co. Ltd. te Hongkong op de Yangtse tusschen Nanking en Shanghai is door Chineosche zeeroovers overvallen De zeeroovers kwamen aan boord en onderzochten het geheeie schip voorgevende dat zij twee misdadi gers zochten. Zooals m n reeds weet, gingen zij er ten slotte met een groote hoevee'aeid opium, welke het schip vervoerde vandoor. Een Chineesch passagier werd gedood en de Chi- necsclie betaalmeester werd ernstig gewond. De zrch aan boord bevindende Chineesche secretaris van bet Britsche gezantschap te Peking wist dior zijn kennis van de Chineesche taal te voorkomen, dat de zeeroo vers onder de passagiers een bloedbad aanrichtten. Intudschen hadden andere roov rsbenden het stoom schip van den oever af hevig beschoten. Toen bleek, dat de zeeroovers met hun buit niet naar den oever terugkeerden, doch stroomafwaarts voeren, ontstond tusschen de aan land achtergeble ven roovers en hun concurrenten op de rivier een lange schietpartij, waarbij aan beide zijden gewonden vielen. DE VISSCHEX VAN DE THEEMS. Door een epidemie zijn de vlsschen van de Theems in Engeland bij massa's gestorven. Men heeft daarom nieuwe vlsschen uitgezet, voorlooplg voor een bedrag van 360.000 gulden. WOLVENPLAAG IN OOST-POLEN. In Oost-Polenneemt de wolvenplaag schrikbarende afmetingen aan. Buiten de dorpen worden menschen aangevallen en dikwijls dringen zij tot in de dorpen door. In een dorp moesten de boeren om aan de wolven te ontkomen in de boomen klauteren tot gewapende hulp kwam opdagen. EEN STROOM VAN 10.000 VOLT UITGEHOUDEN. Een arbeider aan de Rjukan salpeterfabriek in Noor wegen kwam ln aanraking met een hoogspannings- leid'ng van 10.000 volt. Do man had de tegenwoordig heid van geest, om oogenblikltelijk zijn elleboog tegen het stalen raam van een machine aan te drukken. De stroern ging nu alleen door zijn beneder.arm, die ver brandde. Maar de man kwam er met het leven af. FEANSCH GELEERDE DOOR ROOVERS OVERVALLEN EN GEDOOD? Volgens een bericht uit Rio de Janeiro aan de „Matin" moet de Fransche geleerde, George Olivler, bij Villabella door roovers overvallen en gedood zijn. De roovers zouden naar Bolivia de wijk hebben ge nomen. Een nadere bevestiging van dit bericht ls nog niet ontvangen. DE MIJNSTORTING TE BEUTHEN. Wolff meldt uit Beuthen: Na onafgebroken pogingen is men er glstermorgon vrccg in geslaagd, een dor arbeiders, die nog onder de puin- hoopen van de mijn bij Beuthen bedelven lag, levend cn slechts licht gcv.ond In veiligheid te brengen. Door het gebeurde was hij echter geheel uitgeput. Men vermoedt, dat do bride mennen, die zich thans nog on der het puin bevinden, om het leven zijn gekomen. STELSELMATIGE AANSLAGEN OP TREINEN. Onlangs werden nabij Kiel op één dag vijf verschil lende pogingen ontdekt om treinen te laten ontsporen. Thans zijn twee nieuwe gevallen ontdekt Een politie beambte vond op een punt van de lijn AltonaNeu- münster groote steenen opgestapeld. Op denzelfden dag werd op een trein nabij Neumtinster geschoten. In dit geval konden drie jongemannen worden gearres teerd. De autoriteiten zijn overtuigd, dat men te doen heeft met stelselmatig ontworpen plannen, die alle met elkander samenhangen en uitgaan van dezelfde perso nen. COMMUNISTISCHE AGITATIE IN NIEUW-ZUID-WALES. Vrees voor een burgeroorlog. Uit Londen wordt gemeld: De minister-president van NIeuw-Zuld-Wales heeft gisteren in verband met de staking der mijnwerkers ver klaard, dat de mijnwerkers onder communlschen Invloed staan. De toestand kan gemakkelijk tot een ultgebrelden burgeroorlog voeren, zooals ln de geschiedenis van Australië nog niet ia voorgekomen. De regeering van Nieuw-Zuid-Wales en de federale regeering van Au stralië zijn daarom gedwongen, de krachtigste maat regelen te treffen. VROUWENBETOOGING TEGEN OORLOG. Te Washington hebben de Amerikaansche vrouwen, welke deelnemen aan het congres tot verhindering van oorlogen, ccn betooging tegen den oorlog gehouden. Ruim 500 vrouwen kwamen op het kapltool bijeen en overhandigden een adres, waarin de wensch wordt uit gesproken. dat de Vereenigde Staten definitief tot het Internationale Gerechtshof te 's-Gravenhage zullen toe treden. Op de vlootconfenrentie te Londen zal een in leer gebonden boek worden overhandigd, dat de hand- teekeningen van 12 millloen Amerikaansche vrouwen bevat en een oproep ten gunste van de ontwapening. Een dergelijke oproep zal ook namens 100.000 Japan- sche vrouwen worden overhandigd WEER EEN BOTSING TE BERLIJN. In de Boxhagerstrasse in het Oosten van Berlijn zijn Donderdagavond om elf uur communisten en natio- naal-socialisten met elkaar handgemeen geraakt. Plot seling vielen kort na elkaar eenige schoten. Een postbeambte, die aan de vechtpartij part noch deel had, werd zwaar gewond. Eenige personen werden doe»r de politie gearresteerd. AARDSCHOK IN KLEIN AZIë. Het B.T.A.* seint uit Ankara: Te 1.42 werd gisteren te Moegla (ten Z.-O. van Smyrna) een krachtige aardbeving waargenomen, die twee a drie seconden duurde. Schade werd niet aangericht. DORPEN DOOR HET VATICAAN GEKOCHT. Ter huisvesting van Anneensche vluchtelingen. De correspondent van de „Times" te Jeruzalem meldt, dat naar vernomen wordt de Latijnsche pa triarch het dorp Ramah ten N.O.Van Nabloes heeft gekocht. Dit is het derde belangrijke dorp, dat in den loop der laatste maanden Vaticaansch eigendom is geworden. Het dorp werd gekocht van een lid van den Mohammednanschen Hoogen Raad. Het is de be doeling in dit dorp Armeensche vluchtelingen onder dak te brengen. AANVARING ONDER DE KUST. V.D. verneemt uit Hamburg: Het Duitsche stoomschip „Bockenheim" van de Un- terweser A. G. te Bremen, is onder de kust in aanva ring gekomen met een,schip van onbekende naam en onbekende nationaliteit, waardoor het Duitsche schip ernstige averij opliep. Op draadloos verzoek kreeg het schip assistentie van een bergingsvaartuig uit Hamburg, dat, nadat het opgeloopen lek voorloo- pig gedicht was, de „Bockenheim'' naar Vlissingen sleepte. EEN VALS CUE MTTNTERIJ ONTDEKT. De politie te Wemigerode heeft aldaar een valsche munterlj ontdekt De koopman Weidemann en de slo tenmaker Radisch, die reeds vroeger wegens het ver vaardigen van valsche munt ln de gevangenis heeft ge zeten, zijn gearresteerd. Zij hebben valsche twee mark stukken vervaardigd en in omloop gebracht De werk tuigen van de vervalschers zijn in beslag genomen. De munterlj werd bij toeval ontdekt toen de politie ln de woning van een vrouw, die zelfmoord had gepleegd, een huiszoeking deed en hierbij de valsche munterij vond. COMPLOT IN RUSLAND. Russische officieren er b\j betrokken. Volgens een bericht is te Leningrad een complot van officieren van het vroegere Russische dragondersregi ment ontdekt, dat ten doel had, het staatsgezag te on dermijnen voor valsch geld in omloop te brengen. Beweerd wordt, dat de officieren getracht hebben, groote hoeveelheden valsch geld ln omloop te brengen dat door medeplichtigen in Duitschland zou zijn vervaar digd. HOLLANDSCHE KAAS VOOR ENGELSCHE VERKOCHT. Tooh zeker wel een bewijs van hun goede kwaliteit In de jaarlijksche vergadering van de National Far mers Union tc Londen hebben Donderdag leden uit Cheshire ertegen geprotesteerd, dat Ilollandschc kaas zelfs in het hart van de kaasmakende districten van Cheshire voor Engelsche verkocht werd en dat de ver bruikers die kochten in den waan waren dat zij Chcshiresche kaas kregen. Bijgevolg eischte men dat Hollandsche kaas niet meer zonder aanwijzing van het land van oorsprong cn vermelding van het vet gehalte zou toegelaten worden. De voorzitter van de vergadering zeide dat de zui- velcommissie alle verkrijgbare gegevens bestudeerde in verband met de wenschelijkheid om volgens de merkenwet ccn verordening uitgevaardigd te krijgen. EIERVEII.ING, SCHAGEN, 16 Jan. Aangevoerd 68618 kipeleren. 48—51 Kg. f 5.30—5.70, 52—54 Kg, f 6—6.20. 55—57 Kg. f 6.10-6.50, 58—60 Kg. f 6 40—7.10, 61—63 Kg. f 7—7.30, ongewogen wit f 5.80 —6.80, ongewogen bruin f 6.507.20, klein f 5.306.30, 350 eendeleren f 6.707. HOORN. 16 Jan. 16 stapels kleine fabriekskaas f 44.50, 2 stapels kleine boerenkaas f 45. Totaal aanvoer 18 stapels, wegende 18324 Kg. Handel goed. BROEK OPLANGENDIJK, 17 Jan. Roode kool f 35.10, gele kool f 25.30, Deensche witte kool f 1.102.20, uien f 1.801.90, drielingen f 1, grof f 2.30—2.40, peen f 2.30 per 100 Kg., bloemkool f 3.90— 6.10, H f 0.90, groene kool f 2 103.30 per 100 stuks. Totaal aanvoer 40.000 Kg. roode kool, 39000 Kg. gele kool, 28000 Kg. Deensche witte kool, 4200 Kg. uien, 485 stuks bloemkool, 1670 stuks groene kool, 1350 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. Uien f L601.90, drielingen f 1.S0, grove f 1.90, roode kool f 2.405.20, gele kool f 35 30, Deensche witte kool f 12, per 100 Kg. bloemkool f 6.10 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 3200 Kg. uien, 165900 Kg. roode kool, 47300 Kg. gele kool, 99000 Kg. Deensche witte kool, 1200 Kg. spruitkool, 75 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 17 Jan. Uien f 1.60—2.40, drielingen f 1.20—1.60. nep f 2.70, grove f 1.802 10, peen f 1.60, kleine peen f 1, roode kool f 2.105.30, gele kool f 4 205.40, Deensche witte kool f 1.102, per 100 Kg., bloemkool f 4.504.80 per 100 st Totaal aanvoer: 10000 Kg. uien, 3300 Kg. peen, 92200 Kg. roode kool, 24800 Kg. gele kool, 77400 Kg. Deensche witte kool, 200 stuks bloemkool. ALKMAAR, 17 Jan Op de heden gehouden graanmarkt waren In totaal 1279 H.L.'s aangevoerd als: 259 H.L. tarwe f 10.50—12, 9 H.L. rogge f 7.50—8, 372 H.L. gerst chev. f 7.50—8.50, 468 H.L. haver f 5.508, 65 H L. boonen, w.o. paarde- boonen f 10.25, bruine boonen f 1518, citroenboonen f 3640, dulvenboonen f 16, witte boonen f 4447, kar- wijzaad f 36, 15 H.L. blauwmaandzaad f 36, alles per 100 K.G. Handel stug. ALKMAAR, 17 Jan Op ds heden gehouden kaarmarkt waren ln totaal 81 stapels, wegende 79934 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: kleine f 45.50, com missie f 46. Boerenkaas: kleine f 46, commissie f 50. Alles met rijksmerk. Handel goed. AMSTERDAM, 17 Jan. Zeeuwsche bonten f 2 20—2.50, ld. blauwen f 2.20—2.60, ld. bravo's f 1.802, id. bl. eigenheimers f 1.801.90, per H.L.; id. juin f 0.90—1.10 per 50 Kg., id. eigenhei mers f 1.501.70, id. blauwe poters f 1 60—1.80. id. bonte poters f 1.601.80, ld. Bevelanders f 1.401.60, IJpolder eigenheimers f 1.40—1.60. ld. bravo's f 1.80—2. id. blauwe eigenheimers f 1.80—1.90, id. Bevelanders f 130—1.50, Beverw. zandaardappelen f 2.103.50, Drentsche eigen heimers f 1.803.50. Flakkeesche eigenheimers f 1.60 I.70. Id. bravo's f 1.80—2, per HJ,.. id. juin f 0.90—1, per 50 Kg Spuische eigenheimers f 1.60—1.70 per H.L. WARMENHUIZEN, 16 Jan. Roode kool le soort f 2.706, 2e soort f 1.704.60, gele kool le soort f 3.30—5.30, 2e soort f 2.904.10, witte kool le soort f 0.90—1.80, 2e soort f 0.70—1.20. drielingen f 1 1.20, uien f 1.301.80. grove uien f 22.60 per 100 Kg Totaal aanvoer: 75500 Kg. roode kool, 7900 Kg. gele kool, 25400 Kg. witte kool, 5200 Kg. uien. WARMENHUIZEN. 17 Jan. Roode kool le soort f 2—5, 2e soort f 1.704.60, gele kool 2e soort f 3.104.20, witte kool le soort f 1.101.60, 2e soort f 0 600.90, drielingen f 0.90, uien f 1.302.30* grove uien f' 1.90—2.30, peen f 2 per 100 Kg. Aanvoer: 39100 Kg. roode kool. 3800 Kg. gele kool, 11150 Kg. witte kool, 35500 Kg. uien, 1000 Kg. peen. ALKMAAR, 17 Jan. Andijvie f 1.20—3.30. bloemkool I f 12—27. n f 5.20, boerenkool f 1—5.20, groene kool f 1.50—3.50. knolselderij f 3.50—12.20, per 100 stuas. gelekool f 1.90—5.20, roode kool f 1.90—6.20, spruiten f 7—19, uien f 1 90—2.60, per 100 Kg., prei f 26.20, selderie f 2, wortelen f 6.7015 per 100 bos, spinazie f 1.70 per bak, witlof I f 8, n f 3 6 per 100 pond. Inbreker te Eindhoven gearresteerd. Den laatsten tijd werd Eindhoven en omgeving on veilig gemaakt door talrijke inbraken en diefstallen. De politie slaagde er niet in den dader te arresteeren. Alleen was haar bekend, dat een persoon, gekleed met een regenjas en voorzien van een rijwiel, waar aan een actetasch was bevestigd, in de omgeving was gezien. Tezelfder tijd werd ook ingebroken in Valkenswaard en een persoon van dezelfde gestalte, die eveneens een rijwiel bij zich had, werd in de nabijheid van de woning waar was ingebroken, ge zien. In verband hiermede stelde de Eindhovensche po litie zich in verbinding met de Valkenwaardsche. Daar was de man door twee dames goed opgenomen. Donderdag slaagde men er in, op aanwijzing van deze dames, den dader te Kindhoven te arresteeren. Het bleek L. A. Adams, oud 24 jaar en koopman, wo nende te Buddel te zijn. Na een verhoor bekende hij 15 diefstallen te hebben gepleegd, waaronder een radio-toestel, en bont en ver schillende andere artikelen. STELLING MET ZES SCHILDERS ER OP GEBROKEN. Aan boord van het ss. „Rotterdam" van de Hol- !and-Amerika Lijn, dat aan de Wilhclminakade te Rotterdam gemeerd ligt, brak gister een stelling waarop een zestal schilders werkzaamheden ver richtte. Vijf wisten zich nog aan touwen en planken vast te grijpen, doch de 29-jarige P. Kattestaart uit de Putschelaan, viel van 6 M. hoogte op een cylinder van een machine Met een bekkenfractuur en een ernstige hoofdwond is hij door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. ERNSTIG ONGEVAL BIJ DE HOOGOVENS. Arbeider in een toaw verward geraakt. Op het terrein der Hoogovens te Velsen had Don derdag de 37-jarige gehuwde arbeider A. Dekker, wo nende te Wijk aan Duin het ongeluk, met het linker heen verward te raken in het geleidtouw van een mast. die werd opgeheschen. Dekker werd daardoor omhoog getrokken cn doordat het touw brak, viel hij van een hoogte van ongeveer vijf Meter omlaag met het gevolg, dat hij een schoudei- en een knie breuk bekwam. Hij werd, na op het terrein van de hoogovens te zijn verbonden per zieken-auto naar het Roode Kruiszickenhuis te Beverwijk overge bracht Gistermorgen was de toestand van den man re delijk, hoewel niet zonder gevaar. IN DEN HOOGEN RAAD VAN ARBEID. De heer D. de Boer Dz. van Stompetoren benoemd. Op verzoek eervol ontslagen met dank ir. F. R. Y. Croesen te Den Haag, als lid van den lloogcn Raad van Arbeid cn benoemd tot lid van dien raad de heer D. d e B o e r Dzn., te Stompetoren.

Schager Courant | 1930 | | pagina 20