SCH00RL. CALLANTS00G. HOOGWOUD. HARENKARSPEL. HEERHUGOWAARD. SINT MAARTEN. ANNA PAULOWNA. KOEGRAS. WIERSNGEN. STER-TABAK Plaatselijk Nieuws. 3en naam van „hobbelende getf*. Deze trekt recfts direct veel aandacht en blijkt uitstekend te function- neeren; de jongedames voelen zich op deze geit reeds zeer goed thuis, wat wel blijkt uit het schaterend gelach, dat uit de ingewanden der geit opstijgt. In het midden van dc zaal staat een lange tafel, waarop giften van diverse soorten systematisch zijn gerang schikt. Men ziet er kinderspeelgoed, kinderkleeding, babyartikelen, wandversiering, aschbakjes voor de hoeren en eaudc cologne voor de dames; voor elck wat wils dus. Ook ziet men er huishoudelijke artikelen; bijzondere aandacht trokken de rubbermatten, iets wat huismoeders vooral niet nalaten moeten te bezich tigen: kantoorbenoodigrlheden, boeken en dan least not least, wat hebben de dames zich goed gehouden, wat ziet men er niet een prachtige kussens, kleedjes, kanten kraagjes en een mooie pyama-zak! Wo voegen hier dan ook graag een woordje van dank aan een goed doel voor dc dames. Langs de kanten van do zaal zien wc de verschil lende attracties, in de eerste plaats reeds hot onsterfe lijke rad van avontuur, waarhij ecnige kisten gevuld met flesschen zure haring. Zure hariijgliefhehbers moeten zich hier wel op hun plaats voelen, want even verder staat nog een keurig ingerichte zuur kraam. Op het toonecl van dc zaal zien we den thee tuin van de firma Holsmuller, liet. ziet er reeds gezel lig uit en door middel van een radio-toestel met pirk- up worden er een paar vroolijke gramafoonplaten ten geliooro gebracht Gaan we de zaal in het rond, dan ontmoeten we standen van verschillende soort, zooals een voor le vensmiddelen, rookartikelen en snoepgoed (er komen toch kinderen ook). Van do vele attracties noemen we op de meerge noemde „hobbelende geit", 't rad van avontuur, een spijkertafel, een goifspcl, een haktent, een voetbal veld, doelgooien, vlotbrug, sjoelbak. We zien verder talrijke aardige prijzen, welke we reeds eerder in dit blad vermoldden. Vooral voor de verloting zien we mooie prijzen. Zoo is alles bezich tigd en indien ons de voorteekencn niet bedriegen, wacht Oudkarspel thans een schitterende bazar, alles wat er ingekomen is overtreft de stoutste verwach tingen, hot weer is tot nog toe goed, een groote schare van mcnschen staat gereed, om ieder een goede ont vangst voor te bereiden. Wij wenschen D.T.S. van harte succes met haar hazar en vanaf deze plaats wijzen wij er ieder op, die de hazar bezoekt, zijn beurs niet thuis te laten en vooral geen beurs mee te ne men. die lastig open gaat, want D.T.S. heeft geld noodig en zij verdient het ook. het is een club met clubliefde, die waardig is te bestaan en die bij iedere andere club goed staat aangeschreven vanwege haar sportiviteit. We liopen dan ook van harte, dat D.T.S. door deze hazar eens goed in haar slappe was komt te zitten, in de N.V.B. slaat ze een goed figuur door de. kracht van haar spelers, laat de club bij haar crediteuren een goed figuur slaan door do kracht van haar vrenden! Wij hopen het! Naar wij vernemen, zal de tooneelvereeniging „Jong Leven" alhier, een uitvoering geven op 9 en 11 Februari. Opgevoerd zal worden het tooneclspel „Zie hier ben ik." NOORDSCHARWOUDE. Dc opbrengst van den verkoop van kinderzegels ten bate van het misdeelde kind, heeft alhier f 176.84 op gebracht. Naar men ons mededeelde, zal dit bedrag het vol gend jaar ongetwijfeld meer zijn, aangezien de groot handel zich reeds van zegels voorzien had en men dit jaar later is begonnen te collccteeren als aanvankelijk do bedoeling was. ZUIDSCHARWOUDE. Maandagmiddag werd In de kolfbaan van den heer P. Kramer alhier de jaarvergadering gehouden van de tuinbouwvereeniging „De Toekomst", welke vrij goed be zocht was. In zijn openingswoord memoreerde de Voor zitter, de heer S. de Boer. de uitkomsten van den tuin bouw in het afgeloopen jaar, en stond even stil bij het verloop der wintercampagne. Tegenwoordig gaat het den bouwers niet naar wensch; gedurende den geheelen winter is de opbrengst der stapelgroenten niet geweest, wat men redelijkerwijze mag verwachten. Het is reeds verkocht tegen te lage prijzen. Gehoopt wordt, dat de toestand gunstiger wordt en dat de tuinbouwers meer voor hun producten mogen maken. Na de lezing der notulen, die ongewijzigd werden vastgesteld, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, dat een kort resume gaf van de werkzaamheden, door de vereeniging verricht en een blik werd geworpen op de uitkomsten van het tulndersbedrljf. Er werden in het afgeloopen jaar 12 bestuursvergade ringen gehouden, 3 ledenvergaderingen en 2 vergaderin gen voor den Proeftuin. Den secretaris werd dank ge bracht voor zijn werkzaamheden. De heer W. Mulder deed eenlge mededeelingen om trent zijn bevindingen inzake het onderzoek naar de doelmatigheid en wenschelijkheid van de oprichting eener poterbewaarplaats. Bezocht waren de nieuw ge bouwde bewaarplaatsen te Oudkarspel en Noordachar- woude. en die van de heren Jb. Strijbis in de Woudmeer De indrukken ervan waren gunstig en ongetwijfeld voorzien bedoelde bewaarplaatsen in een behoefte Op een desbetreffende vraag werd nog medegedeeld, dat die te Noordscharwoude f 1GOOO heeft gekost en dat aan bewaarloon 16 cent per bakje wordt betaald. Nog werd meegedoeld, dat voor „De Toekomst" een kleine hoeveelheid bloemkoolzaad, in Italië geteeld, be schikbaar is gesteld en eveneens een qu&ntum zilver- nepzaad. Uit het verslag van den penningmeester stippen wc aan, dat de ontvangsten f 703.24 hadden bedragen, waar onder f 385.41, zijnde het 1/10 pet. ultkeering van den door de leden geveilde producten aan de velling der L.G.C., en f 80 terugontvangst voor rattenserum, waar voor met andere verdclgingskosten f 203 was uitgegeven. De totale uitgaven beliepen f 739.14, zoodat er een na- deelig saldo was van f 35.90, waardoor het kassaldo ad f 110.13 tot f 74.23 was teruggebracht Het verslag van de kunstmestrekenlng vermeldde, dat aan verschillende bouwers voor een bedrag van onge veer f 9200 aan kunstmest was geleverd, door gezamen- lijken aankoop. Als bestuursleden werden herkozen de heeren H Schrijver en C. de Boer Wz., die hun benoeming weer aannamen. Herkozen werd ook als bestuurslid der L.G.C. de heer S. de Boer Kz.. die ook in dank voor het her nieuwde vertrouwen deze functie aanvaardde. In de mandencommissie werdon opnieuw aangewe zen dc heeren D. de Geus Jbz. en T. Kliffen Kz. Voor de zetkoolregeling werden dc heeren P. de Rui ter Cz., J Mulder en J. Klingeier opnieuw aangezocht. De kunstmestcommlssle zal bestaan uit de heeren J. Twliker en A. Schrijver en als reservelid voor den laat ste, de heer W. Keppel, Bij hetpunt voorstellen voor de algemeene vergadering werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de tegen- woordige wijze van veilen, in het bijzonder over het vei len onder het U.C.B.-merk. Van verschillende zijden wor den klachten geuit, over dit stelsel, en er waren er. die meenden, dat de bouwers er financieel door worden ge dupeerd. IJet blijft een onmogelijkheid producten aan te voeren, waaraan totaal niets mankeert: het zal moge lijk zijn, dat over de mooiste producten nog aanmerkin gen kunnen worden gemaakt. Betoogd werden intus- sehen ook het U.C.B.-merk van groote beteekenls is voor het hoog houden van den goeden naam der Hollandsche producten in het buitenland, en gewezen werd In dit verband op de maatregelen, die in het buitenland wor den getroffen, ten einde geen minderwaardig goed over dc grenzen te laten gaan en ook, hoe daar alle aandacht wordt besteed aan sorteering en verpakking. Het resul taat van de vrijloopige discussies was, dat deze quaestie aan het oordeel der Algemeene Vergadering zal worden gebracht, waarbij dan de wenschelijkheid zal worden uit gesproken. dat voor de verschillende qualiteitcn spreken de aanduidingen zullen worden vermeld op het veiling- bordje De contributie werd weer bepaald op 2 cent per snees. Vermelden we ten slotte nog, dat bij de rondvraag nog enkele minder belangrijke punten werden besproken en dat de heer P. Zeeman wees op de voordeelen van het gebruik van Thomasfosphaat tegen kalkverarming van den bot,rtm. Doorna volgde sluiting. De boerderij met 60 snees land van MeJ. Wed. J. Rotgans te Oosterklief, is in onderhandschen verkoop overgegaan aan D. van Duin te Westerklief voor de som vsn f 7000; te aanvaarden op 1 Mei a.a. Toen J.l. Zondagmiddag omstreeks vier uur, de luxe auto van A. Kooij en de bakkersauto van N. Koorn elkander zouden passeeren in de Hollebalg, ter hoogte van het perceel van Wed. Tijsen, stak plotseling het zoontje van de aldaar wonenden heer J. P. Wig bout dwars over den weg. Kooij. die het dichtst bij het ventje was, probeerde door geheel naar links uit te balen, een ongeluk te voorkomen, wat hem grootendeels gelukte. De kleine Jan kreeg door de aanrijding nog zware hoofdwonden, zoodat hij met dezelfde auto bij den dokter werd gebracht, die de bekomen wonden kramde en verbond. De auto, welke in de greppel was terecht gekomen, bekwam geen schade. De patiënt, hoewel geheel van streek, maakte het later goed. DEN OEVER. Zaterdag 18 Januari 1930 hield de IJsclub „Voor waarts" hare jaarvergadering m het lokaal van den heer J. Lont te den Gever. De voorzitter, de heer Jb Kuiper, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwe zigen en spreekt zijn leedwezen uit, dat de vergade ring zoo slecht bezocht werd. Maar dit, zegt spr., zal wel hoofdzakelijk daarom wezen dat het niet vriest. Voorzitter zet uiteen hoe het was afgeloopen met het maken van een ijsbaan. Het geraaa' in de Hip- polytushoeverkoog en de duiker onder den dijk van de Oeversche koog, daar was geen water meer te vinden en de grond bleek niet bestand om water in de baan te houden. Er volgde voorlezing der notulen en jaarverslag van den secretaris, den heer S. Bakker Jbz. Alles werd met dank goedgevonden. Rekening en verantwooi ding van den penning meester, den heer M. Kuit, werd door de heeren C. Koorn en S. Hegeman nagezien en accoord bevon den. Daarna volgde bestuursverkiezing. Volgens rooster moesten aftreden secretaris en penningmeester, de heeren S. Bakker en M. Kuit, maar waren terstond herkiesbaar. Deze stelden zich niet herkiesbaar. De heer S. Wagemaker stelde voor de heeren bij acclamatie te herbenoemen, om reden er geen betere waren te krijgen. Met veel over een weer praten na men de heeren het wederom aan. Hartelijk applaus. Ook bedankte de voorzitter door te drukke werk zaamheden voor de functie. Het spijt voorzitter wel, om reden hij sinds tien jaren plezierig heeft samen gewerkt, maar de omstandigheden laten het niet anger toe. De heer S. Wagemaker stelde de verga dering voor, den heer Kuiper alsnog tot eere-voor- zitt.er te benoemen, wat met algemeene stemmen wordt goedgevonden. De heer Kuiper zal zijn collega, den heer Jaspers, onderwijzer aan de openbare school verzoeken, de functie van voorzitter waar te nemén. Verkiezing keurmeesters. Het waren de heeren S. Wagemaker, J. Smidt en C. Bakker die met alge meene stemmen werden herbenoemd en deze namen allen hunne functie weer aan. Als vaste bode werd benoemd de heer S. Hegeman, voor de somma van f 10 per jaar. De rondvraag niet meer opleverende, sloot voor zitter onder dankzegging deze zoo gezellige verga dering. DEN OEVER. Onlangs is melding gemaakt, dat de zangvereeni- ging ,Afd. tot bevordering der toonkunst, is ontbon den. Thans zal men weer trachten een vereeniging op te richten, welke den naam zal dragen „Excel sior". Zaterdags is bij den heer Wermenhoove te Den Oever een aanvang daarmee gemaakt. Ilot voor- loopig bestuur bestaat uit de heeren M. J. Bosker, D. de Jager en KI. Stein. Zestien werkende leden gaven zich op; nog velen zullen volgen. Zondagavond was het de avond van de Gymnastlek- vereeniging „Olympia". Reeds weken aan weken heb ben grooten en kleinen met ijver en met lust onder de allcsbezlelende leiding van den heer J. van Zoonen uit Alkmaar geoefend, en als dan, na al deze moeite de dag déér is, om aan het publiek te toonen wat men heeft geleerd en door oefening verkregen, dan is die dag, of liever die avond voor de leden van de „glm" een gebeurtenis. Doch ook is het een attractie voor het publiek, dat dan ook Zondagavond van heinde en verre was opgekomen naar de zaal van den heer Schuijt, welke meer dan bezet was. Over het geheel genomen, kan gezegd worden, dat door alle afdeelingen goed werk Is verricht en de emi nente leider, de hoer Van Zoonen, heeft het succes mo gen boeken, dat door zijn onvermoeiden arbeid, waarop feitelijk alles drijft, in alle afdeelingen weer vooruit gang geconstateerd kon worden. Te half acht opende de voorzitter, de heer Zuurbier, met een korte toespraak de bijeenkomst, dank bren gende aan allen welke hadden medegewerkt om de or ganisatie van den avond te doen slagen, tevens de aan wezigen bedankend voor hunne belangstelling, terwijl een extra woord aan den heer Van Zoonen in 't uitzicht werd gesteld tot de pauze. En na deze gebruikelijke plichtpleging begon men aan het programma en werkte het snel en zonder storende wacht-pcrloden af, iets wat door de aanwezigen altijd wordt gewaardeerd. We zullen niet uitvoerig Ingaan op de bijzonderheden en de prestaties van elke afdeeling; allicht komt men er dan toe om, zij 't ongewild, den een meer te roemen dan den ander. We zouden kunnen volstaan met 't korte oordeel, dat alles omvatte, en geuit werd door iemand in onze omgeving: „De ien doet 't wat beter dan de Aer, maar faitelijk is er gieniene slechte bal." En zoo was 't ook, en dit wil wat zeggen als men als leider met tusschen 80 en 100 groote en kleine men- schen heeft om te springen. Nog vermelden we, dat in de pauze de voorzitter namens het bestuur, of liever namens de geheele ver eeniging de mooie taak had om het echtpaar Van Zoonen te huldigen. De vrouw met een bloemenhulde als verzachting voor de vele uren, welke ze in eenzaam heid had moeten doorbrengen, wanneer haar man elders was, en de man met een enveloppe met inhoud, waar door hij in staat werd gesteld iets te kunnen koopen wat overeenkwam met zijn wenschen. Werkelijk was deze hulde verdiend, want nog eens, de heer Van Zoo nen is de kurk, waarop Olympia drijft, de leidende ziel van de Vereeniging. Namens den beschermheer van de Vereeniging, den heer Smits, reikte de voorzitter aan de vereeniging uit een chronometer, welke in dank werd aanvaard. Het bal, dat later volgde, hebben we niet afgewacht, 't Zal er wel geweest zijn: Warm, vol en gezellig. SCHOORL. Voor rekening van 3e ervan W. Stammes van Chrisjeswerf te Schagen, wordt alhier aan de Slot- laan een burgerwoonhuis gebouwd. Voor den dienstplicht, lichting 1931, zijn in deze gemeente ingeschreven: G. Kruit, G. Kos, A. Zeeman, K. Kreijger, C. Bakker Jaczn, De beide laatstgenoem den hebben vrijstelling aangevraagd wegens broeder- dienst. De vorige week Dinsdag Is hier een reddingsboei aangespoeld met het opschrift „Freya", Stettin. Zoo als de bladen reeds eerder vermeldden, is het Duit- sche s.s. „Freya", een vrachtboot met een lading sui ker van Stettin naar Amsterdam, reeds eenige dagen over tijd, zoodat het aanspoelen van deze boei wel reden tot ongerustheid geeft. De gezagvoerder van het Letlandsche stoomschip, dat op de Eierlandsche gron den strandde, meende een schip in zinkenden toestand te hebben opgemerkt. Gezien de windrichting welke gedurende den stormnacht overheerschend was, lijkt het waarschijnlijker, dat het schip op de hoogte van Callantsoog of ten zuiden daarvan vergaan is. In dit verband is de verklaring van den oud-bootsman te Callantsoog, den heer M. Mooij Jaczn. niet van be lang ontbloot. Deze heeft in den stormnacht te pl.m. kwart, over een lichtseinen meenen op te merken. La ter zijn deze echter niet meer waargenomen. De boei is Zondag naar Amsterdam vervoerd. De heer P. Vos, timmerman en aannemer al hier, is opgedragen het houwen van een woonhuis voor rekening van den heer Jac. Langereis, Groote Keetcn, Callantsoog. Door Z. Exc. don Minister van Defensie is aan Joh. Stroomer, dienstplichtige van de lichting 1923 dezer gemeente, voor 1 jaar vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens het bekleeden van een geeste lijk ambt. Op Vrijdag 17 dezer had bij den heer O. Scher mer, kastelein alhier, de jaarlijksche wedstrijd plaats van de leden van de Sociëteit „Niet Klappen". Er werd gespeeld met handicap. De prijzen (in geld voor luxe voorwerpen) werden gewonnen als volgt: le prijs S. v. d. Deure, 2e prijs J. Bakker Sr., 3e prijs II. de Boer Sr., 4e prijs C. de Boer, 5e prijs K. Slager, Ge prijs D. Mulder: 7e prijs H. de Boer Jr., Sste prijs Jb. Schermer, 9e prijs W. Vijn, 10e prijs R. de Boer, 11e prijs O. Schermer, 12e prijs Jn. Bos, allen te Hoogwoud. Er is goed gespeeld, er waren spelers, die zonder een puntje te krijgen, werden opgeknapt. DIRKSHORN. Zaterdag hield de afdeeling Harcnkarspel van de S.D.A.P. een propaganda-avond in het lokaal van den heer D. Bruin alhier, met welwillende medewerking van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling te Am sterdam. De voorzitter, de heer C. de Vries, heette de niet talrijke aanwezigen welkom en lichtte toe, waarom men ditmaal twee achtereenvolgende avonden meende te moeten geven. Door verschillende omstandigheden was de zaak echter niet geloopen, zooals men had gewenscht. Hierna werden een paar films afgedraaid, van welke we er een al eerder van het Instituut hadden gezien, n.1. de Weensche film, demonstreerende den nieuw- huizenbouw aldaar. Dat deze opname niet op fanta sie berust, bleek ons o.a. uit een uit de N. R. Ct. in de Schager van 18 Januari overgenomen bericht: Merkwaardige uitkomstan. Na de pauze werd gegeven de beroemde film „De Wevers", uitmuntende door groote duidelijkheid, waarin de strijd tusschen groot industrieel en arbei ders wordt uitgebeeld. Aan het einde hartelijk applaus, mede voor de vlotte, door geen enkele fout onderbroken afdraaiing. De voorzitter sloot met dank aan den vertegenwoor diger van het Instituut en den heer König, den pianist, tevens den wensch uitsprekende, dat de aan wezigen den volgenden avond weer zouden verschij nen. VEENHUIZEN. De heer J. Liefhebber, hoofd der school alhier, is als No. 1 geplaatst op de voordracht voor hoofd der nieuw te bouwen school voor M.U.L.O. te Emmer Compascum (Drenthe). Zondagavond hadden wij het genoegen met de too neelvereeniging „Ormenio" uit Anna Paulowna ken nis te maken en wel in café „De Tuinbouv alhier, waar door haar werd opgevoerd het tooneelspel van Jan Fabricius, getiteld „Ynsko". Wij schreven genoe gen en dat was het voor de bezoekers welke van too neelspel houden, daar hier mooi spel te zien was. Om een elk, welke ons dit genot verschafte, een pluim op den hoed te zetten, behoort niet tot onze gewoonte, daar het geheel „af" was, maar een woord van lof voor ons „Ynske", mag toch niet achterwege blijven, daar haar keurig spel dit verdient. Als loon voor aller werken werd dan ook door de vele aanwezigen, telkens krachtig geapplaudiseerd. Ook op den Kerkweg, deel van den doorgangsweg WleringerwaardDe Kooij, die van een stofvrij wegdek voorzien zal worden, is men thans aan de eerste werk zaamheden begonnen. Naar wij vernemen, is door den heer C. Hartog, oud-agent van politie dezer gemeente, een perceel land gekocht aan den Zwarteweg van den heer P. J. Tim mer, met de bedoeling daarop een woonhuis te laten bouwen. Politie. Verloren: een gouden dameshorloge. Ge vonden: een bankbiljet Inlichtingen ter secretarie. Ten behoeve "in den heer M. J. Rozenbroek alhier zal door Doedens en Schilder te 't Zand, een woonhuis worden gebouwd aan den NIeuweweg. In deze gemeente zijn voor de lichting 1931, 57 personen voor den dienstplicht ingeschreven. GEMEENTE ANNA PAULOWNA- Geboren: Cornclls Franciskus, zoon van M. J. Hul- berts en van C. C. Veul. Johanna, dochter van D. de Rover en van C. W. van Klaveren. Overleden: Dleuwertje Spaans, weduwe Gradus Phi- lipsen, oud 76 jaar. Dirk Hoogschagen, echtgenoot van Geertje Berg, oud 55 jaar. BREEZAND. Vellin g*vereen! gin g. In de ledenvergadering van Zaterdag j.l. Is besloten begin Februari een voorveiling te houden en daaraan te verbinden een velling van gladiolussen. Het r.k. kerkbestuur, dat, om tot oen plan te ko men, reeds meerdere kerlcen bezocht zal spoedig zijn keus bepalen en naar het gekozen ontwerp zal dan nog in dit jaar begonnen worden met den bouw van de nieuwe kerk, die het gebouw, dat thans In gebruik ls, moet vervangen. De heer J. Spects, besteller alhier, heeft over plaatsing verzocht en verkregen naar Enkhuizen. Indien er financieel geen te groote bezwaren zijn en levensvatbaarheid verwacht kan worden, zal men metertijd ook van r.k. zijde trachten een bewaarschool op te richten. JULIANADORP. De fancy-fair ten bate van de vereenigingen „Kunst zin" en „J.V.C.", behoort weer tot het verleden. Zij heeft zich in een ruime belangstelling van het pu bliek mogen verheugen en vooral Zondag was de toeloop bijzonder groot, hetwelk als yan zelf spreekt, dat dit ook bevorderlijk was voor de ontvangsten. Wij mochten althans vernemen dat een en ander weer een goed succes is geweest, zoodat er aanstonds, na de eindrekening, een goed batig saldo zal zijn te ver- deelen. Het is er heel gezellig toegegaan, geen wanklanken werden gehoord. Het Jazz-Band-orkest heeft zich op uitnemende wijze van zijne taak gekweten en vele voeten in beweging gebracht.. Ook dc gérant was bo venst best te spreken over het. goede verloop van deze feestdagen. Toen wij Maandagavond nog eens een kijkje namen, was er van de fancy-fair niet veel meer over dan de leege stands enz. Maar daar ging het ook om. Zondag j.l. werd tot Notahei gekozen de heer J. P. Boontjes, zulks ter vervulling van de nog vacante plaats. De Harmonie „Kunstzin" geeft a.s. Zondag een uitvoering, afgewisseld met voordrachten, te Petten, in de zaal van den heer H. Vriesman. De vereeniging „V.z.o.S." zal op Zaterdag a.s.*hare jaarvergadering houden, en zal dit de laatste maai zijn, dat een groot aantal leden ter vergadering zul len kunnen komen daar als de Ziektewet in werking zal zijn getreden, een groot aantal leden automatisch van deze vereeniging afvallen. Dit had niet noodig ge weest, maar de Regeering heeft de Bedrijfsvereniging N.V.Z., waar ook onze kas onder ressorteerde, niet erkend, als zijnde te jong. Dit nu kan voor enkele kassen wellicht het geval zijn, maar de meer ingewij de weet wel, dat de meeste kassen reeds van 205(1 jaar op dit gebied werkzaam zijn en een goeden kijk op deze zaken hebben. Maar wij kunnen evengoed op timistisch blijven, er blijft voor onze kas nog arbeids veld genoeg over, en een ieder niet verplicht verzeker de, zal zoo langzamerhand ook wel gaan begrijpen, dat hij het risico van niet verzekerd zijn, toch niei alleen behoeft te dragen, wij kunnen nog best de lasten samen dragen. Twee schoolmakkers twee sportbroeders vrienden in vreugde en leed, bij nederlaag en overwinning! Eén van gedachteen... beidenge- nietend van hun geliefde In het genot van deze heer lijke tabak ligt de krach tigste bezegeling van hun hechte vriendschap. HELP O ZELP. De ziekte vereeniging „Help U zelf" te Schagen, hield Zaterdag eene bestuursvergadering, die van blijmoediger aard was, dan in de laatste kwartalen het geval was. Méérmalen had men met nadeelige saldo's te kampen, doch dank zij het zuinig beheer, wist men de moeilijkheden, zonder bijzondere hij- dragen van de leden te vorderen, te overwinnen. De ontvangsten bedroegen f29G.15 aan contributie. On der 7 leden kwamen 153 ziektedagen voor, waar voor f 125.62 noodig was. Het kwartaal bracht, na vele kwartalen met een nadeelig slot weder een batig saldo; dit bedroeg f65.21. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari j.l. 142. In het 4c kwartaal bedankten 4 personen en kwamen er 3 nieuwe leden bij. Omtrent do verhouding van „Help U Zelf" tot de nieuwe Ziektewet, zal in de algemeene vergadering die' weldra gehouden zal worden, wel oen en ander gezegd worden. Zeker is het aan te bevelen, dat deze vergadering druk bezocht wordt. GESLAAGD. Voor het practijk-diploma Boekhouden van de Ver eeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, is geslaagd de heer J. de Waard te Petten, klerk ter Registratie alhier. Do heer De Waard is leerling van den her J. J. de Vries, Leeraar M. O. Boekhouden alhier. THEATER ROYAL. De opvoering van de film „De Groote Parade" is voor de Directie van ons Theater Royal een overwel digend succes geworden. Zaterdagavond uitverkochte zaal en zelfs men- schen terug. Zondagavond eveneens „vol" en hon derden terug. Maandagavond wederom geheel bezet. F.n steeds was het enthousiasme over wat op het wit te doek kwam. zeer groot De film blijft een overwel digenden indruk maken en sleept het publiek steeds nog mee. Wij twijfelen er niet aan. of ook heden Dinsdagavond, nu de film voor de laatste maal draait, ral het bezoek nog zeer groot zijn.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2