lipÊM V'l -è y] vfv// HOOFDPIJN FOSTER'S MAAGPILLEN 7 2 VA SPORT L NZONDAG Ingezonden Stukken. Barsingerhorn, 20 Jan. 1930. Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoek ik u eenige plaatsruimte in uw blad. Het is naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer v. d. Kuil. Voorop wil ik dan direct zeggen, dat ik met mijn woorden over die ruitengeschiedenis niets heb ge zegd, dat de heer v. d. Kuil als aanmerking op zijn leiding bij het onderwijs kan opvatten. Anders trek ik die woorden terug. Ik ben overtuigd, en heb dit ook altijd tegenover anderen uitgelaten, dat dc heer v. d. Kuil het onderwijs goed verzorgd. Betreffende de ruiten merk ik op, dat er 37 stuk waren geweest, behalve nog die door de jongens betaald zijn gewor den. Men kreeg zoo den indruk dat de school in een vroolijke keuken was veranderd. De heer v. d. Kuil maakt dan een rekensommetje, dat hij voor 7 rui ten maar verantwoordelijk was en een zeker gedeelte op een ander schuift. De oorzaak van het kapotcaan is nu achteraf moeilijk meer na te gaan. Ik zal daar om niet overgaan om ook oen rekensom daarover te maken, en heb dat alleen maar geconstateerd als vergelijking bij andere jaren. Anders staat het met de houding van don heer v. d. Kuil in de gemeente. Wij zijn bij ons een dergelijke houding niet gewend, en dc geschiedenis met het huis gaf mij terecht aanleiding om mijn meening over het optreden van den heer v. <1. Kuil eens uit te spreken. Ik weet, dat ik met mijn opvatting niet al leen sta. Nu de brutaliteit van den heer v. d. Kuil. Ik blijf zijn houding in deze zaak brutaal vinden, dat. hij fatsoenlijke mcnschen, die even zijn huis van binnen wilden bekijken, botweg den toegang wei gerde. Zijn uitdrukking in de courant „afbraak-op- koopers" bewijst al dnt zijn houding tegenover die aannemers niet bepaald aangenaam is geweest. Op het dorp, waar ik nu reeds 50 jaren woon, en steeds met allen cn iedereen heb meegeleefd, kent men zulke botte weigeringen en tegenwerking niet Die houding past bij ons niet, en zoo denken minstens 99 van dc inwoners bij ons er over. Ook zijn beweringen omtrent de huuropzegging zijn niet juist.. De heer v. d. Kuil wist tijdig en officieel genoeg, dat het huis moest worden afgebro ken en dat hij er uit zou moeten. Hij kan dit niet ontkennen en de papieren op de secretarie wijzen dit wel uit. Daar zorgt onze actieve secretaris wel voor. Wij hadden van den heer v. d. Kuil reeds niets anders dan tegenwerking en een onsympathieke hou ding ondervonden cn wisten dus wel, dat het noo- dig was om te zorgen dat onze zaken in orde waren. En daar gaat het nu om. Die houding is niet goed, en ik heb deze openlijk afgekeurd. Maar, dat kan veranderen. Als de heer v. d. Kuil tot het inzicht komt, dat het anders moet, zal ik de eerste zijn om hem de hand te reiken. Dat kan niet anders dan in 't algemeen belang zijn, maar ook voor den heer v. d. Kuil in hét bijzonder. Ik herinner mij uit mijn jonge jaren, dat meester Schuitemaker ons een gedeelte uit de Gencstet voor las, waarin voorkwam: Met schade cn schande wordt men wijs, Jawel met dien verstande Dat men de schade stelle op prijs, En God dankt voor de schande. Deze regels lijken mij hier op zijn plaats. Op verder geschrijf ga ik niet in. Als het noodig mocht zijn, zal ik mij op het raadhuis wel verde digen. Met vricndclijken dank voor de opname. Hoogachtend, C. SMIT Gz. is vaak te wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van aagpillen, het ideale 1. Alom aangeprezen, acon. Fostcr'i IV laxeermidde f 0.65 per Westfriesche Bond van Harmonie ën Fanfarecorpsen. Vergadering van den West-Fr.eschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, op Zondag 19 Jan., n.m. half 2e in café Sopar te Hoorn. Aanwezig zijn de afgevaardigden van 31 vereeni- ginpen, waaronder uit de naaste omgeving: Aarts- woud, Dirkshorn, Winkel. Zuidscharwoude. Heerhugowaard, Schagcn, Nieuwe Niedorp. Kolhorn. Schagerbrug, Oudesluis. Schoorl. Afwezig 2 corpsen van Wieringen, Juiianadorp en Texel. De plaatsvervangende voorzitter, de heer Buurt, opent en wijdt waardeerende wootden aan den zoo noodlottig om het leven gekomen Bondsvoorzitter, den heer T. v. d. Meer, die zooveel voor den groei en bloei van den Bond heeft gedaan. Allen verheffen zich uit piëteit voor den overledene van hun plaats om alzoo nog zijn nagodachtenis to eeren. Ook me moreert voorzitter het zoo schitterend geslaagd con cours te Winkel. De notulen en het jaarverslag worden goedgekeurd. I)e. Bond bestaat thans uit 27 fanfarecorpsen cn 9 18 tinon ie vereenigingen I)e rekening over 1929 gaf aan een saldo van f669.47. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer Brinkman met algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van den hpei v. d. Meer wordt gekozen r.a herstemmen, de heer Brugman te Winkel met 1G stommen. Groenewoud, Twisk, verkreeg 15 stemmen. Voorzitter bespreekt de mogelijkheid van het uit' zenden van ons concours door middel van de Ra dio en om den uitslag ook per radio bekend te ma ken. Voor het bekend maken van den uitslag per radio gevoelt de vergadering wel, maar voor uitzen ding van het concours vreest men met het concours- bezoek afbreuk te doen. Gepoogd znl worden de uit slagen door middel van de radio bekend te maken. Voor de plaats waar in 1930 het concours zou wor den gehouden, had Concordia te Abbekerk zich vorig jaar opgegeven. Deze heeft zich terug getrokken. In- tusschen heeft Nieuwe Niedorp zich voor hot con cours als gegadigde opgegeven, welke medodeeling met applaus wordt ontvangen on allen kunnen er mee acocord gaan, dat het Bondsconcours dit jaar in Nieuwe Niedorp plaats vindt. Als datum wordt we derom bepaald Hemelvaartsdag en den Zondag daarop volgende. Het voorstel van Zuidscharwoude, Heerhugowaard, om in het reglement op te nemen dat „Vereenigingen, uitkomende in de le afd. cn hooger mogen met hun eigen gekozen nummer in de voorafgaande jaren geen le prijs hebben behaald", kon geen meerder heid vinden en wordt vorworpen met 12 tegen 19 stemmen. Het motief dat het meest bezwarend voor velen was, lag hierin dat men meende dat de vrij heid der vereenigingen hieidoor te veel aan oan- den werd gelegd. Het voorstel van Concordia te Oudesluis, dat iede re vereeniglng, die niet bij machte is om uit te ko men In de afd. waarin zij blaast, teruggesteld kon worden in een lagere af deeling, wordt imgetrokken. omdat hierin reeds hei reglement van den Bond voorziet. Een voorstel van dezelfde vereeniging om de con tributie van den Boud te bepalen naar het aantal leden van ieder corps, wordt verworpen met 7 tegen 24 stemmen. De contributie voor 1930 wordt bepaald op f 10 per vereeniging en flo voor nieuw toegctrodoncn. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering wordt aangewezen Alkmaar. Bij de rondvraag wordt besloten, de critische ver slagen voortaan voor deu kostenden prijs aan de le- Puntloos gelijk spel tusschen Z.F.C. en Stormvogels. H.F.C. slaat Feijenoord. Ajax neemt de leiding. 19 Januari 1930 Deze derde achtereenvolgende mooie voetbal zondag van dit jaar heeft in lal van afd- g n nl heel wat scherpere lijnen getrokken. AFDEELING I. Ajax behaalde een ferme 31 overwinning op 't Haagsche H B.S. dat vorige week volgens haar naam zoo „braef stand1' hield tegen A.D.O. De laatste welke niet speelde, is hierdoor twee punten bij Ajax ten achter gekomen, doch heeft twee wedstrijden minder gespeeld. In de ontmoeting in Amsterdam tusschen Ajax en A.D.O., welke 2 Februari plaats vindt, zal het dan wel niet aan spanning ontbreken R.C.H. be haalde een kernachtige 3—0 overwinning in 't Hil- versumsche Sportpark op de club van dien naam, waardoor liaar waarschijnlijk de eervolle derde plaats zal toebedeeld worden Excelsior verrichtte een niet slechte prestatie door het altijd nog sterke V.S.V. met 4—0 te kloppen. Haarlem, welke men nog in staat achtte, door een overwinning op D.F.C., den achterstand op te halen, is daarin met geslaagd. De Dordrcchtenaren bleven met 53 meester van het veld. De stand luidt: Ajax 12 7 2 3 32—15 1G R.C.H. 13 6 3 4 3G—28 15 A.D.O. 10 5 4 1 28—18 14 AFDEELING II. Aller belangstelling was gericht op Stormvogels— Z.F.C. O.i. zijn de Zaandammers er met het gelijke spel nog best afgekomen. Dat 't spel een puntloos resultaat had wijst o.i. op zenuwachtig klein spel van beide voorhoeden. Doch de Zaandammers heb ben nog één troost, en dat is wel het feit dat H.F.C. er in slaagde Feijenoord te slaan (3—1;, waardoor het vrijwel vast staat, dat de „Feijenoord-periode", de welke vanaf 1923 duurt, voorbij is. H.F.C. is met de 31 overwinning sterk gebaat, :emeet daar zoowel 't Gooi als V.U.C. zich lieten kloppen respect, door E.D.O. (82) en H.V.V. (3—1). H.V.V. staat er thans weer heel mooi voor. Blauw-Wit omzeilde in Schie dam een buitengewoon zware klip door H.D.V.S.,met 10 te slaan, waardoor B.W. no. 2 staat. De siand luidt: Z.F.C. 16 9 2 5 5034 20 Blauw-Wit 14 6 5 3 25—20 17 H.V.V. 14 7 3 4 33-30 17 Feijenoord 14 6 3 5 40-25 15 Stormvogels 13 6 0 5 32—27 11 K.D.O. 12 4 3 5 29—29 11 't Gooi 14 5 1 8 22—36 11 ilermes-D.V.S 11 3 4 4 17—27 10 H.F.C. 12 3 4 5 22—29 10 V.U.C. 12 3 1 S 23-36 AFDEELING IIL Eindelijk valt er eens een verrassing te noteeren in Afdeeling III Go Ahcad nl. ondervond in eigen home zoon zware tegenstand van Hercules, dat ze 't niet verder dan 22 bracht. Dit ging echter ge paard met een nederlaag van Enschedé tegen Wa- geningen (2—3) en een gelijk spel 3—3 tusschen Z.A.C. on A.G.I.V.V. (33), zoodat Go Ahead uit haar 4 resteerende wedstrijden nog maar 3 puntjes be hoeft te behalen om zich als kampioen te rnogen aanrekenen. De wedstrijd Robur et Vel.— P.E.C. ein digde in een 31 overwinning voor Jan Elfring c.s. en 't zou ons niets verwonderen als dit de beslis sende klap voor P.E.C. geweest zou zijn. Tubantia— Vitesse werd 33. De stand is thans: Go Ahoad 14 12 0 59—17 26 Enschedé 13 8 2 3 41—19 18 A.G.O.V.V. 14 7 4 3 44—34 18 Z.A.C. 13 6 3 4 35-26 15 AFDEELING IV. Alle drie gegadigden behaalden een overwinning: Willem II sloeg thuis M.Y.V. (51). P.S.V won thuis met 2—1 van Louga, terwijl N.A.C. een moeilijke 43 overwinning in Den Bosch op B.V.V. bevocht. Eind hoven nestelde Roermond vastoi op de laatste plaats, door een 2—1 zege. Oe stand is: Willem II 13 9 3 1 38—20 21 N.A.C 13 8 3 2 27—15 19 P.S.V. 13 8 2 3 43—23 18 AFDEELING V. Nog één o. .v inning en Velocitas is kampioen. De oorzaken zijn do volgende. Velocitas won zelf met G1 van 't in ernstig gevaar verkeerende Alcides- Frisia en Achilles maakten elkaar eon punt ufhan dig (2—2), terwijl Leeuwarden met 3—1 door haar stadgenoote Friesland werd geslagenë W.V.V. bracht door een 2—1 overwinning op G.V A.V. haar punten- aantal gelijk aan dat van Aleides (7). De stand is: 1. Velocitas 14 li 2 1 52—23 24 2. Frisia 13 7 2 4 33—23 16 3. Veendam 13 2 5 37—22 14 ANNA PAULOWNA. De tweede ontmoetiug tusschen Anna Paulowna en Breezend zou niet weer in een ove»winning voor de Spoorbuurters eindigen, dat stond vast! Toch was men naar den uitslag benieuwd, wat wel bleek uit 't feit, dat er een 75 man publiek was. Ja, t is toch vrij droevig met de publieke belangstelling voor voetbal g.esteld, als 75 man publiek mooie wordt ge noemd. Dat was in de dagen van de West-Friesche undersü De wedstrijd, die door niet opkomen van den scheidsrechter (kunnen ze die nu geen boet.; opleg gen?) pas om kwart voor drie begon, ving aan on der leiding van een oud-C mcordia spelei, en we moe ten zeggen, dat hij absoluut niet partijdig was. Al zag hij misschien een aantal buitenspel gevallen over 't hoofd, dan was 't hem nog wel toevertrouwd om dit onbenullige goedaardige partijtje voetballen naar bohooren te leiden. A.P. wint den toss en di rect reeds laat de B.-keoper een „rollertje"' door z'n vingers gaan (1—0). Vlak hierop heeft Jb. Wiggers succes (1—1) Nog geen twee minuten luter vergroot Post op keurige wijze den vooisprong (12) en hierna is 't v. d. Berg die den stand gelijk maakt -—2). 't Spel dat Br. meestal in handen heeft, is vrij aan- den der corpsen beschikbaar te stellen bij tijdige bestelling. Op een vraag van Hoorkarspel wordt meegedeeld, dat de juryleden voor volgend jaar vermoedelijk zijn de hoeren Hazebroek, cn Boudijn, terwijl v. d. Kleij zal worden aangeschreven, want Schuitemaker was bezet Oostwoud recommandeert haar vereeniging aan voor het concours in 1931, als die vereeniging 40 jaar bestaat. Om een superieure eere-afdeeling in te stellen zal door het Bondsbestuur onder de oogen worden ge zien. Hierna volgt sluiting door den voorzitter, met de beste wenschen voor 1930 trekkelijk, vooral als blijkt dat fle A.-achterhoede goed verdedigd. Toch duurt het nog tot ongeveer 10 minuten voor rust dat Jb. Wiggers Br wederom de leiding bezorgd door een van z'n bekende „kogels". Rust. Direct wordt gedraaid en B. heeft voor den wind. In de periode die nu volgde heeft de B.-voorhoede kans gezien minstens 10 kansen onbenut te laten, al dient gezegd, dnt de A.-keeper zeer kleravast was on de trouwe hulp van de doelpalen had. Hierdoor zette A. telkenmale geweldig op, denkende dat het spel gelijk op ging. Tot eon goeden aanval konden de weinig doortastende A-voorwaartsen het echter niet brengen, ondanks goed aangegeven ballen uit de middenlinie. Toen v. Wees eindelijk nog 4 inschoot (een pracht goal!) was 't met A. gedaan en veel meer dan verdedigen deed ze niet Toch wist men bijna nog een punt te fabriceeren, doch B. werkte corner. Dit was t laatste wat keeper Post te doen kreeg. Z'n collega aan den overkant kreeg 't nu des te drukker. Door treuzelen van den links-back wist men na veel moeite no 5 te scoren terwijl no. 6 uit inloopen door Tauber werd gemaakt. De B.-voor hoede gaf geen voorbeeld in doortastendheid. De op stelling der partijen was: Breezand: Post Hendriks Evenhuis. Terburg B. Wiggers W. Hoep Tauber, Post, Jb. Wiggers, J. Huisma.n Jb. v. Wees O Angevare, v. d. Berg. J. Leijen, Leek, Hoek v. Dijk Kerkhof Looijenstein Rozenbroek Pljnacker Pijnacker Anna Paulowna. Programma Zondag a.s. K.N.V.B.: II.R.C.K.F.C. N.H.V.B.: - le klasse: Nieuwe NiedorpTexel. 2e klasse: Helder 4Schagcn 2; II.R.C 4J.V.C. 1; Breezand 1—Texel 2; Oudesluis 1—Anna Pau lowna 1. 3e klasse: Helder 5—Succes 3: Wieringerwaard 2— D.O.S.K.O. 2. „Alg. Sportblad". Wieringerwaard IJ.V.C. I, 43. Wanneer scheidsrechter Snijders, die uitstekend geleid heeft, laat beginnen, speelt Wieringerwaard eerst met zon en wind in den rug. Direct gaan de roodbroeken tot den aanval over, doch de J.V.C.- backs zijn op hun post. Tocht maakt Schröder spoedig de eerste goal 10. Geen minuut daarna werd weer een doelpunt gemaakt, wat door off side niet werd toegekend. Het blijft een vlug spel met wissolende kansen, doch weer is het Wieringerwaard die doel punt 2—0. Dat werd de tegenpartij te kras en uit een corner die goed werd voorgezet verkleinen ze den achterstand, 21. Vlak voor rust een mooi opgezet ten aanva! van Wieringerwaard er» goed samenspel tusschen Gras en Schröder brengt het derde doel punt 31. Dan is het rusten. Na rust is J.V.C. eerst gedurig in de meerderheid en het wordt dan cok 3—2. Wieringerwaard, die thans eon speler mist, die geblesseerd is. speelt met 10 man verder, doch J.V.C. is niot te houden en na een misverstand tusschen keeper Jimmink (die overigens goed werk leverde) en den linksback vloog de bal in 't net, en de 3tand was gelijk 3—3. De spanning steeg tot het uiterste. Wieringerwaard probeerde hYt onmogelijke. Nog 5 minuten zijn te spelen Schenk komt naar voreu en na een razend v.uggen aanval tusschen hem cn Schröder mocht het hun gelukken Wieringerwaard opnieuw de leiding te geven 43. Nogmaals probee- ren de J.V.C. ers het, doch het is te laat. Het eind signaal klinkt en Wieringerwaard heeft weer twee kostbare punten op een zwaren concurrent ver overd. Er was voor dezen spannenden wedstrijd veel belangstelling. NIEUWE NIEDORP. Sparta I Nieuwe Niedorp I. 13, In een van beide zijden goede en bovenal- sportieve wedstrijd, is het Nieuwe Niedorp, dat vooral na do rust heel goed speelde, ten tweede male in dit seizoen Selukt om over Sparta I te zegevieren. Dit keer was e uitslag 31. Sparta zal wel voor uitvoeriger verslag zorgen. De wedstrijd Nieuwe Niedorp I—Texel I zal wel uitgesteld worden. OUDKAKSPEL. D.T S. I—R.C.A. I (Amsterdam) 6—3. D.T.S. zette' haar opmarsch voort,door de hekkenslui ters met een nederlaag naar huiB toe te renden. Door dezen uitslag behouden ze een goeie kans op 't kampi oenschap, hoewel er nu juist niet in kampioensvorm is gespeeld. Het terrein was echter zeer zwaar en daar komt nog by. dat de bezoekers wel een beetje zijn onder schat. De Amsterdammers speelden lang niet slecht en het is voor hun niet noodig om de minst eervolle plaats te bezetten. De ploeg heeft hier een zeer goeden indruk achtergelaten en ze hebben getoond, een ruime opvat ting van sportiviteit te hebben. Dapper was hun vol houden, ondanks den achterstand en ze smaakten de voldoening om een drietal togenpunten te maken. In hun achterhoede blonk vooral de rechtsback uit en tal- looze aanvallen maakte hij onschadelijk. Handig zotte h'J de D.T.S -voorhoede buitenspel, maar ook mislukte het een paar' keer. waarvan de govolgen niet zijn uitge bleven. Ven de voorhoede vonden we de linkervleugel het gevaarlijkst. Het enthousiasme bij de thuisclub was niet zoo groot, als we dat gewend zijn. Kort na de rust leek hot zelfs een tijdje, dat ze een traditie gestand wouden doon. door van de zwakste te verliezen. De stand was toen 4—3. Het schieten was zeer zwak en talloozo kansen gingen door treuzelen en slecht richten verloren, maar ook vooral het zware terrein was er voor een grcot gedeelte debet aan. Bij D.T.S. was W. Kos ook weer In de gelederen, en dus van zijn ziekte in Zwitserland hersteld. R.C A. wint de toss, en om ruim twee uur trapt J. Eecen' af. Nauwelijks is het spel een paar minuten oud of de bal gaat van links naar rechts, tot Jb. Kos goed voorzet en de Geus den bal in het net werkt. 10. Een vrije trap voor D.T.S.-doel werkt van Dijck weg. Met eenige aanvallen der bezoekers heeft de achterhoede van D.T.S. niet veel moeite. Als er ruim een kwartier is gespeeld, gaan Kuis cn Kuiper er van door en met een prachtschot brengt de laatste den stand op 20. Eecen WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleedlng, Kousen en Sokken, ook de allerfijnste. JAAP SNOR. Znid- straat 15, DEN HELDER. Let op den geien winkel. Depot Schagen: C. de Moei, Moord. loopt den keeper den bal uit zijn handen, doch het leer wordt weggewerkt. Aan den anderen kant mist de rechtsbinnen van R C.A. een prachtkans. R.C A. brengt het buitenspelsystcem in toepassing. Het wordt hun even wel noodlottig als Eecen juist tusschen de backs in staat. Snel gaat hij er vandoor en met een enorme ko gel weet hij te doelpunten 3—0. Een corner van K03 kopt Kuis over, wat de Geus later bij een voorzet her haalt. Een schot wordt door Kansen onvast gestopt, val lende tipt hij den bal nog weg, doch een toeloopende Amsterdammer schiet den bal in het net 3—1. Vanaf de aftrap neemt Eecen den bal mee, breekt door alles heen en keihard schiet hij het bruine monster in, 4L Dan trekt R.C.A. naar voren. Kansen stelt zich iets voor de doellijn op. wat hem noodlottig wordt bij een hoog schot in de linkerbovenhoek 42. Nadat Jb. Kos door treuzelen een goede kans verloren doet gaan is het rusten. Na de thee wordt R.C A. al spoedig gevaarlijk en voor open doel staande, is de stand al gauw 43. D.T.S. heeft thans een periode van inzinking en de toeschouwers be ginnen zich te weren. Als de linksback van de Racing- c'.ub mist loopt Jb. Kos toe cn met een houdbaar schot scoort hij 53. Hopeloos wordt er door de D.T.S.-voor- hoede geknoeid. Telkens wil men nog even doordrijven of samenspelen, maar evenveel keeren is er een been, dat de toegang verspert In 't veld zijn er soms groöta geping.n. Ennigc corners, goed genomen leveren niets op, te: wijl de keeper met de schoten, die op 't doel ko men, wel raad weet Bij een scherpe voorzet van Jb. Kos begaat hij echter een fout en slaat den bal in eigen doel. 63. De thuisclub blijft sterker met zoo af en toe een snelle uitval der gasten. De Geus schiet tegen de paal, terwijl Kuis den terugspringendon bal meters naast schiet'Een doelpunt van R.C.A. wordt wegens buitenspel geannuleerd. Jb. Kos probeert het met een harde kogel, doch de vallende keeper stopt prachtig. Beide doelverdedigers moeten nog een paar keer hande lend optreden, maar geen van beide laat zich meer ver schalken. De leiding was in goede handen. Opgepast D.T.S De kans is er nu, echter wacht jullie nog een zwaar programma. Bedenk dit: „waar een wil is, is een weg." KWALITEIT HOLIANDTCH El BOVENAAN DOOR BERTELSJIfj^ïMREL" (Volledig Pluimveevoeder9) daar deze uit ideale grondstoffen is vervaardigd en qéén vischmeel bevat Alles vereend in één korrel.niefs byvoeren Sedert 1925 is de pluimveeteelt verrijkt met Berteb'.Kunstkorrel'het wetenschap pelijk ideale, voordeeliqer en volledige voeder voor kuikens, kippen eenden enz waarin de qnanen.vleeschmeel, vilaminen.voedinqszoulen enz. in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver- kreqen wordt: arbeidsbesparing, laqere productie kosten en betere bevruchting v.h.ei.qrocferen smake IQker eieren.sterker en mooier dieren en 50%méén aeren dan metdeomslachtiqe dubbel voedering met Ochtendvceder en qemenqd qrean. Alle foutief voederen.waardoor nog millioenen verspild wor den, wordt door de. Kunstkorrel "in eens opqehe- ven.'ln Nederland voert men reeds Z mülioen kippen en eenden met Q&rftds Xwistkoltel QfM 50 kl'° 0.50 Posfv Vraagt brochure fit, op orts loodje. wacht 21 wm m.cnaa.'isefef vBERTElS'&^rSa AMSTERDAM Odrooi reeds verkregen in Belgiê.Canado.Enqeland. Franl^njk. Italië. Hongarije. Pelen .Spanje. ïj id -Afrika. Helder—O.S.V. I 5—3. Het is Helder gelukt O.S.V. haar derde nederlaag toe te brengen, welke zeer zeker verdiend was. Helder kan op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Het beste deel der ploeg was wel de voorhoede. Alleen was Bakker voor rust niet erg op dreef, maar daarna was hij veel beter In do middenlinie viel vooral Mulder op. De ver dediging was goed. Bij O.S.V. waren keeper, rechtsback en rechtshalf de besten, terwijl voor rust de linkervleu gel ook uitstekend speelde. Helder verliest de toss en trapt tegen wind en zon in af. Aanvankelijk is O.S.V. in de meerderheid en Kenter krijgt talrijke schoten te verwerken. Als hij een hoog schot uit zijn handen laat vallen ontstaat een gevaarlijk oogenblik, voor het H.-doel. De O.S.V. rechtsbinnen schiet tegen de paal, waarna Bodenstaff wegwerkt. Bur ger vangt op en geeft door naar Bakker Deze mist echter. Amersfoort plaats een vrijen schop mooi voor doel. Ort weet den bal te bemachtigen en schiet in. Zijn schot wordt keurig door den O.S.V.-keeper gestopt. Bij een O.S.V.-aanval plaatst de linksbuiten mooi naar den middenvoor. Deze schiet langs den uitloopenden Kenter, doch de bal gaat net naast. Een mooi schot van den O.S.V.-rechtblnnen wordt door den H.-keeper corner geslagen Deze corner wordt door Bodenstaff wegge werkt. Een mooie hoekschop op het Helder-doel wordt tegen de lat gekopt. De terugstuitende bal wordt on houdbaar Ingeschoten (01). Onmiddellijk krijgt Ort den bal toegespeeld. Hij plaatst naar Bak, die prachtig voorzet en de Boer kogelt in (1—1). Als De Boer even later uit een corner van Bak inschiet, redt de O.S.V.- keeper keurig. Bij de volgende I-I-.aanval krijgt Ort den b?l in zijn macht, passeert een drietal O.S.V.-ers en ko gelt onhoudbaar in de rechterbovenhoek (21). Bij eert O.S.V-aanval mist Janmaat en de middenvoor van O.S.V.' maakt gelijk f2—2.) Daarna is het rust Na de rust is O.S.V. in het begin meest in de aanva], maar de Helder-verdediging verplaatst het spel al spoe dig. Een goede kans van Bak gaat verloren, doordat hij mist D. O.S.V. rechtsbuiten brengt hierna mooi op, zijn voorzet wordt echter door den middenvoor naast ge schoten BU een O.S.V.-aanval schiet de linksbuiten naast Hierna valt Helder gevaarlijk aan. De O.S.V.- recbtsback redt op corner. Deze wordt mooi door Bak ker genomen, maar Mulder kopt net over: Als Mulder dan opbrengt en naar Bak plaatst, zet deze schitterend voor. De bal wordt door Ort opgevangen en deze gaf den keeper geen schijn van kans (3—2). O.S.V. protesteerde tegen dit doelpunt Als O.S.V. aanvalt wordt de rechts binnen ongeoorloofd aangevallen door Bodenstaff Ir. het strafschopgebied Penalty. De rechtsback plaatst zich achter den bal cn schiet onhoudbaar in. (33). Er zyn dan nog ruim vijftien minuten te spelen. Helder komt geweldig opzetten. Er wordt dezen laatsten tijd vrijwel aldoor op de O.S.V.-helft gespeeld en het is voorname lijk aan den rechtsback te danken dat er nog niet meer doelpunten vallen. Ort lost een hard schot, dat door den keeper corner wordt geslagen. Deze wordt door Bak mooi voor doel geplaatst en Mulder kopt schitterend in (43). Helder blijft sterk in de meerderheid, en de voorhoede wordt goed gesteund door de middenllnie Als Mulder opvangt plaatst hij den bal naar Burger, die naar Bakker doorgeeft De Helder linksbuiten maakt zich vrij en zet hoog voor doel. Ort vangt op en schiet naar den vrijstoanden De Boer. die scoort (53). Vlak voor hel einde mist Ort nog een kans. Het eind© komt dus met een verdiende overwinning voor Helder. De scheidsrechter was goed. Hij trad zeer streng op tegen ruw spel Helder kwam uit in de volgende opstelling. Kenter Janmaat Bodenstaff Van Amesfoort Mulder Spigt Bak De Boer Ort Burger Bakker

Schager Courant | 1930 | | pagina 6