Raad Den Helder. VERKEERSONGELUKKEN. Gemengd Nieuws. In den mist. Hoe een paniek voorkomen werd. Van een huwelijksreis die niet doorging. Berlijn als stad der misdaad. Binnenlandsch Nieuws. Het s.s. „Freya" als verloren beschouwd. Spr. vraagt den heer Haringhuizen inlichtingen hoe dat bestuur met bijn tram er mee staat. Tenslotte; meent spi eker, dat alle belanghebbenden moeten bijdragen, vooral de gemeente Schagen, de beide Kamers van Koophandel, enz. Voor 1 Februari kan dat alles niet en dus komt de tram stop te staan en kan men dat nu aan den lijve voelen. Wel licht dat men er zich spoedig aan aanpasse en men daardoor een ander inzicht krijgt. De heer Haringhuizon, Wieringerwaard. zegt, niet gerechtigd te zijn over de nog loopende onderhande lingen tusschen zijn trambestuur en de Directie der Ned. Spoorwegen uit te wijden. Spr. zegt, dat hun contract met de Spoorwegen ophoudt bij stopzeiting der tram Schagen-Wognum. Er moet, nu dat aan stonds 'n feit is, een nieuw contract zijn en daarover loopen de besprekingen. Spr meent dat zijn tram in de toekomst hetzelfde lot wacht. Spr. dringt even eens aan om nog eens met de Ned. Spoorwegen te praten. De heer G Nobel zegt, dat wat hem betreft, er bij het comité geen gevoeligheden moeten zijn. Spr. heeft alles gedaan in overleg met het comité en met medeweten van den voorzitter. Alles is alleen gedaan om het contact te behouden Spr. wil de commissie niets verwijten, maar vindt het jammer dat in laatste instantie alles schriftelijk is gebeurd. Men had eens met elkaar moeten praten. De Ned. Spoorwegen heb ben met de genoemde bijdragen in het exploitatie tekort geen handigheidjes gekweekt. Ook tegenover het comité is de f20000 vroeger reeds genoemd. Voorzitter wijst op de verschillende conferenties die hebben plaats gehad, dus de commissie heeft niet al les schriftelijk afgehandeld. De heer Nobel herhaalt, het oog te hebben op de laatste onderhandelingen. Spr. heeft zoowel telegra fisch als schriftelijk voorzitter geraden dit monde ling te doen. De vergadering wordt een oogenblik geschorst, opdat de commissie zich kan beraden over het voor- stel-Bisschop. Na heropening wordt meegedeeld, dat het comité geen heil ziet in een nieuwe commissie. Dit comité is bereid om aan de Ned. Spoorwegen de vraag te stellen of zij bereid is haar medewerking te verlee- nen, zoodanig, dat bij schenking van de rentelooze voorschotten de tram 20 jaar door haar zal worden geëxploiteerd. Wil de directie dat niet, dan zal de commissie haar taak als afgedaan beschouwen. Na een bevestigend antwoord der Directie zal belanghebbenden gevraagd worden of ze hun rentelooze voorschotten willen af staan. De heer K. Zijp wil beslist de bepaling dat er zal komen bij behoud der tram een betere exploitatie. Dit als besliste voorwaarde te stellen, anders is de Vier Noorderkoggen niet genegen haar aandeel te schen ken. Voorzitter zegt dat ook het comité op dit standpunt staat. De heer Nobel juicht het toe, dat het comité we der wil onderhandelen, maar wil niet vasthouden aan het vastleggen van de 20 jaar. Er moet wat spe ling blijven. Voorzitter meent dat de commissie dat standpunt moet vasthouden, er is nu al weer 5 jaar af gedaan. Eindelijk komt er een eind. Met algemoene stemmen, ofschoon er enkelen wa ren, die ook voor een minder aantal jaren waren te vinden, wordt het voorstel aangenomen. Er zal nu ook een beroep op de verdere belangheb benden, Kamer van Koophandel en Schagen wordon gedaan. De heer PI uister, Nieuwe Niedorp zegt, dat als de tram niet blijft bestaan, het toch wel aanbeveling ver diend, aan de vervreemding van de baan alle aan dacht te wijden. Spr. wil, dat eigenaren die indertijd hun grond voor die spoorbaan hebben moeten afstaan, in de gelegenheid worden gesteld die grond terug te koopen. Zij hebben in hun landerijen de schadesnij- ding gehad en ook met het oog op een goede verkave ling is het zeer ongewenscht dat die smalle strook tusschen al de landerijen doorloopend in andere han den dan die der verschillende eigenaren komt Spr. wil in deze een gezamelijk optreden. Voorzitter zegt dat alleen degeen die eigenaar is, hierover iets heeft te zeggen en dit is de Ned. Spoor wegen. Er is wellicht een weg te vinden. Hierna volgt de sluiting en Voorzitter roept de me dewerking van allen in in het belang van de streek. Spr. hoopt dat degenen die belang in de tram stellen, dit eerlijk meenen'en zelf gebruik maken van het ver voermiddel dat zij wenschen te behouden. Als dus de Spoorweg-Mij. bereid blijkt tot exploitatie, wekt spr. allen op om zooveel mogelijk van de tram gebruik te maken. Vergadering van 22 Januari 1930. V'/ethouder De Zwart, zijn rede van gisteravond voort zettende, betoogde aan de hand van verschillende ge gevens, dat de belastingdruk niets te maken heeft met den finantieelen toestand der gemeente. Spr. besprak ln dit verband de verandering die ontstaat na de Invoe ring van de Gemeentefonds-belasting, waarop onze gemeente naar spr's meening 50 opcenten zal moeten heffen om een begroeting zooals zij thans hier ligt sluitend te maken. Fel bestreed de wethouder het be toog van den heer Eijlders, die z.i, het door hem be handelde vraagstuk niet onder de knie heeft of den menschen een valsche voorstelling van zaken geeft, welk laatste hij van een raadslid niet mag verwachten. Te genover de schuldenlast van de Gemeente staan de be zittingen, die de heer Eijlders verzuimde te vermelden. De meerdere schuld is ontstaan door de vermeerdering van de schuldenlast van de productieve bedrijven (water en electrlclteit). Spr. zou het Electriciteltsbedrijf niet aan het P.E.B. willen verkoopen voor een millioen. De gemeente komt de laatste jaren ln een betere vermo genspositie. Bovendien hebben wij een bedrag van ruim 7 ton belegd. Spr. zegde den Raad nu en in 't vervolg een voorzichtige financleele politiek toe. Spr. heeft verzoeken van den Burgemeester om herzieningen ten bate van het Onderwijs, die zeer noodzakelijk zijn, moe ten afwijzen, omdat hij geen geld heeft Spr .ontkende, dat bij deze begrooting in de eerste plaats de belangen van de overheidsdienaren worden gediend; dit dienen van de geheele gemeenschap mag blijken uit de voor gestelde electrlciteltsprijsverlaglng, alsmede de wijzi ging van het vastrechttarief van gas. Dit laatste is vol gens spr. nog meer ln het algemeen belang dan verla ging van den gasprijs met 1 cent Aan de hand van een groote serie cijfers toonde de wethouder aan, dat bij de begrootingen vfti 1929 en van 1930 zeer zeker aan de belangen van de gemeenschap is gedacht De druk op de gemeenschap wordt door deze verlagingen verminderd met rond f 150.000. De door den heer Van Dam besproken kaspositle en het interen van 4 maanden belasting werden door den wethouder verduidelijkt waaruit bleek, dat de heer De Zwart het standpunt van den heer Van Dam vrHwel deelde. De schuld ligt bij Ged. Staten. Spr. wees er op, dat reeds vele malen door het Gemeentebestuur is ge tracht het contract met het Prov. Waterleiding Bedrijf gewijzigd te krijgen, en beloofde nogmaals een poging te doen. Op een daartoe gestelde vraag deelde spr. mee, dat de lekverliezen niet te ontgaan zijn. Het voorstel-Monhemius om de loonen van de gemeen te-werklieden beneden de f 3000 met 3% te verhoo- gen, ontraadde spr. op principieele gronden, daar het door den Raad zelf ln het leven geroepen Georg. Over leg. geheel was genegeerd. Spr. quallflceerde den heer Van Dam als he» lid. dat de innige samenwerking ln den Raad in gevaar heeft gebracht door met be paalde groepen over verschillende zaken vooraf te ver gaderen en bij voorbaat besluiten daar te stellen, met uitsluiting bij die bijeenkomsten van een ander doel der raadsleden. Spr. stelde in uitzicht, dat het heffings percentage mogelijk zal worden verlaagd. Aan het slot van zijn rede ontkende spr., dat er bij de wethoudersbenoeming-Smits vooraf gekonkeld was. Wij besloten eenvoudig, dat onze fractie den heer Van Os als wethouder moest weren. Het was ons recht onze macht ten deze te doen gelden. De heer Smits heeft echter nimmer meegewerkt om erzelf te komen, want er is gebleken, dat hij heeft gestemd op den heer Van Os. De heer Smits werd gekozen en vroeg beraad, en is toen bij spr. gekomen om dit te bespreken. Spr. heeft toen tegen den heer Smits gezegd: als je 't niet aan neemt, zal Van Os er ook niet komen, maar dan raken de R.K. hun zetel als wethouder kwijt Op dien grond accepteerde de heer Smits de betrekking. De politiek van de S.D.A.P. was geheel zuiver. De bestedingen voor de gemeente zullen nader wor den onderzocht. Om ruim 10 uur kwam wethouder Bok aan het woord die de sprekers respectievelijk beantwoordde. De wet houder was verstomd, dat de Raad niet opgevlogen was, toen de heer Schoeffelenberger op zoo onbehoorlijke ma nier over den ex-burgemeester Houwing sprak, en hield een loftuiting over dezen afgetreden functlonnaris. Ook de woorden over den tegenwoordigen burgemeester van de zijde van den heer Schoeffelenberger konden, volgens spr., niet door den beugel. De afd. „sociale zaken" be hoeft naar spr. oordeel, geenszins door een soc. demo craat worden beheerd, zooals de heer Schoeffelenberger heeft betoogd. Spr. ontkende, dat in deze gemeente honger behoeft te worden geleden, terwijl het aantal werkloozen betrekkelijk klein is. Nadrukkelijk werd er door den wethouder op gewezen, dat 't toezicht bij den bouw van de huizen voor de Woningstichting ruim voldoende is. Spr. verdedigde de democratie van de Unie-liberalen; dat is in een paar woorden: „ieder het zijne geven, maar niet overdrijven". Spr. achtte dan ook den tijd nog niet gekomen, voor premievrij pensioen, daar de ambtenaren en werklieden hier een zeer behoorlijk loon verdienen, dat de toets kan doorstaan van een vergelijking met andere gemeenten. De aanbesteding van de bestrating van den Ruijghweg, die door den heer van Loo is besproken, wordt uitvoe rig door den wethouder uiteengezet, waaruit o.a- bleek, dat de directeur van Gem. werken geen voldoende re kening had gehouden met de afkomende materialen (puin enz.). De uiteenzetting van den wethouder gaf aan enkele leden nogal reden tot interrupties. Ook de kwestie van den bouw van de Zeevaartschool werd door spr. verduidelijkt, waarbij hij zich beriep op het bestek, waarin o.a. de afdeeling betonwerk bizonder scherp was gesteld. Spr. wist niet of aan den aannemer Boerdijk gezegd is, dat het betonwerk in elk geval door een betonmaatschappij moest worden gemaakt, en deze tengevolge daarvan te hoog heeft moeten inschrijven, waardoor hij het werk niet heeft gekregen. Hierna was de wethouder Smits aan het woord, die eigenlijk van het woord zou kunnen afzien, omdat over zijn afdeeling geen opmerkingen zijn gemaakt. Alleen de kwestie van de benoeming van spr. tot wethouder, moest van de zijde van spr. belicht worden. Spr. verge leek den heer Schoeffelenberger met een gramofoon, die, als er niet op gelet wordt, met een schelle kras eindigt Spr. vond het niet de moeite waard om op de woorden van den heer Schoeffelenberger te antwoorden. Spr. had allerminst het resultaat van de wethoudersverkiezing zoo verwacht, hetgeen kan blijken uit de stemmencijfers. Het „Gij zult niet begeeren," is juist, als het maar niet het kwade is. Het ging hier om de democratische ka tholiek of de conservatieve, waarover de Raad een vrij recht had. Spr. ontkende dat hij zijn partijgenoot in den steek gelaten heeft Spr. ging nog dieper op deze kwes tie ln, waarbij spr. verklaarde, dat hij niets van de geste van de soc. dem. wist, daar juist hij het meest verrast was door den uitslag der stemming. De vergadering werd daarop om 11 uur gesloten. Een Italiaansche stad reeds sedert een paar dagen ln dichten mist gehuld. Bewoners kunnen hun hals niet terugvinden. V.D. verneemt uit Rome Sedert twee dagen is de Lombardijsche stad Bergamo ln een buitengewoon dichten mist gehuld, waardoor het verkeer ten zeerste wordt belemmerd. Trams en auto's rijden den geheelen dag, voor zoover het rijden nog mo gelijk Is, met ontstoken lichten. In de voorsteden zijn verschillende personen verdwaald en konden hun eigen woningen niet meer terug vinden. Van de hooggelegen bovenstad uit krijgt men den indruk,-dat de beneden stad in een zee is veranderd. Slechts een paar torens en eenlge zeer hooge boomgroepen steken boven den ne vel uit. Bij een brand ln een Londentche bioscoop. In een bioscoop in Barklng te Londen vatte Maandag avond een film ln het hokje van den man die het toestel bediende, vlam. Het personeel nam dadelijk maatrege len om te beletten dat rook in de zaal binnendrong en de directeur deelde van het tooneel af mede dat de voorstelling niet door kon gaan, omdat er iets aan net mechaniek van het toestel haperde. De duizend toe schouwers stroomden toen kalm uit de zaal weg op dc muziek van het strijkje. De film brandde middelerwijl lustig voort en werd op het dak geworpen, waar zij geheel verteerde. Opgesloten inplaate van naar het zonnige Zuiden. Ernest is een jongen van vier-en-twintlg, van wien niets dan goeds viel te zeggen. Hij werkte op een ac countantskantoor te Parijs en deed dat uiterst plicht matig tot groote tevredenheid van zijn chefs. Ernest werd verliefd op Eugenie, een charmant jonge weduwe. Eugenle was gewend het heel, héél goed te hebben, want wijlen haar betreurde man had er warmpjes ingezeten. Wat beteekent het salaris van een bediende op een accountantskantoor, een bediende, die zijn best doet, wanneer het er om gaat de grillen van een duur vrouwtje te voldoen? Ernest, in zijn verliefdheid, hing Eugenie zulk een totaal verzonnen beeld van zijn bloeienden financieelen toestand op. dat zij Ja zei toen hij haar ten huwelijk vroeg. Slechts een huwelijksreis van drie weken naar het zonnige zuiden kon Eugenie-bruid voldoen; Ernest- bruigom vond alles goed, hoewel een heel kort uit stapje naar Fontainebleau en dan 'b avonds weer thuis, beter zou gestrookt hebben met de financleele positie van een bediende op een accountantskantoor. Over wien iedereen bijzonder tevreden was. Het lot speelt de menschen soms rare parten. Een paar dagen vóór de zaligheden van de „lune de miel" voor Ernest en Eugenie zouden moeten beginnen, vond Ernest In de métro een chèque-boek, dat blijkbaar door de eigenaar was verloren. En toen is het gebeurd. Ernest, de oppassende, vlijtige, plichtmatige jongen van het accountanskantoor schreef voor zichzelf een cheque van 67.000 frank waarom zou hij juist dit bedrag hebben gekozen? daarbij het handschrift van den eigenaar van het chèque-boek nabootsend. Hij viel ech ter al door de mand toen hij de cheque presenteerde, Ernest werd ingerekend. In plaats van met het weeuw- tje naar het zonnige zuiden te vertrekken, is hij opge sloten. En denkt na. EEN AANVAL OP EEN TREIN. In Zuld-Cnina heeft een rooverbeqde een trein op de lijn naar Joenanfoe laten ontsporen. Toen vervolgens getracht werd de reizigers te plunderen lukte dit niet want de trein had militaire bewaking en de soldaten verjoegen de aanvallers. Echter kregen de militairen ge sneuvelden en werd er een passagier gowond. Dit Is in enkele weken tijds al de tweede aanslag op een trein. De vorige was gelukt. KEIZER DIENT EEN AANKLACHT IN. Tegen een journalist V.D. verneemt uit Berlijn: Naar de vertegenwoordiging van het voormalige Prui sische koningshuls mededeelt, heeft de ex-keizer tegen den verantwoordelijken directeur van de Berliner Mor- genpost, E. Mendel, een aanklacht wegens beleediging ingediend. BUILENPEST IN ZUID-AFRIXA. Reuter meldt uit Kaapstad: Te Heilbron (Oranje Vrijstaat) zijn 33 gevallen, ver moedelijk van builenpest voorgekomen, waarvan do helft een doodelijk verloop had. Allen waren het Inlanders. ONGELUK BIJ EEN SCHIETOEFENING IN SPANJE. Twee dooden. Bij schietoefeningen op de terreinen van de artillerie- school te Segovia in Spanje is een granaat gesprongen, Een kapitein is gedood en een luitenant ernstig gewond TYPHUSGEVALLEN TE BERLIJN. Volgens mededeeling van de politie zijn in het noorde lijk deel van Berlijn ongeveer 20 gevallen van typhus voorgekomen, waarvan drie met doodelljken afloop. De noodige maatregelen zijn genomen om 'uitbreiding van de ziekte te voorkomen. DE WERKELOOSHEID IN DE VER. STATEN. Een vermindering. Volgens een bericht uit Washington heeft de minister van arbeid aan president Hoover bericht, dat het aan tal werkloozen in de Ver. Staten voor het eerst sedert de crisis op de New-Yorksche beurs een vermindering aantoont VERGIFTIGING DOOR GRONDGASSEN. Drie dooden. Te Huil zijn gisteren bij graafwerk 15 arbeWers ziek geworden tengevolge van gasvergiftiging. Drft hunner zijn overleden. ONTPLOFFING AAN BOORD Ook de Talbot, een Amerlkaansch oorlogsvaartuig, te San Diego ln Californië. waren drie manschappen van een ander marinevaartuig, de Marlus, aan het werk. Bij een ontploffing vermoedelijk veroorzaakt door acetyleen kregen zij zware brandwonden. In 1929 32 moorden en 13 doodslagen. Wolff meldt uit Berlijn: Volgens den nieuwen politiegids voor 1930 uitgegeven door het Pruisische ministerie van binnenlandsche za ken, zijn er in 1929 in Berlijn 32 moorden gepleegd, waarvan tot nu toe vier nog niet zijn opgehelderd. Aangegeven werden veertien gevallen van poging lot moord, waarvan eveneens twee nog niet tot klaarheid Zijn gebracht. Van de dertien gevallen van doodslag is slechts ln één geval de dader nog niet gevonden. Acht gevallen van poging tot doodslag leidden tot ont dekking van den dader. Van de 277 gevallen van roof en geweldpleging zijn er 164 nog niet opgehelderd; poging tot dit .misdrijf kwamen 138 maal voor. Ongeluk op een onbewaakten overweg. - Een wielrijder door den trein vermorzeld. Op den onbewaakten overweg bij wachtpost 4 bij het cadettenkamp onder de gemeente Teteringen is hedenmorgen een man, die daar met zijn rijwiel den overweg wilde passeeren, door den trein gegre pen, die gisterochtend te 8.12 te Breda moest aan komen. De man werd totaal vermorzeld. De over blijfselen van den gedoode zijn totaal onkenbaar. Men vermoedt, dat het slachtoffer afkomstig is uit Beek bij Breda. Ook het rijwiel werd vernield. Nader deelt men mede, dat de getroffene is M. Evers, oud 55 jaar, gehuwd en vader van zeven kin deren, wonende te Ginneken en werkzaam in de boomkweekerij van den heer Akkerman te Tete ringen. Het ongeluk moet te wijten zijn aan de omstan digheid, dat de man zeer doof was. zoodat hij het naderen van den sneltrein Tilburg—Breda niet heeft gehoord en zijn aandacht afgeleid werd. Een vrachtauto in brand. Knechtje loopt ernstige brandwonden op. Dinsdagmorgen geraakte door kortsluiting een vrachtauto van de firma Ten H. te Heerenveen in brand. Het knechtje van den heer H., dat den brand trachtte te blusschen, liep daarbij ernstige brand wonden op. zoodat hij naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Met een brandbluschapparaat werd de brand ge- bluscht. De auto werd ernstig beschadigd. Door een auto aangereden. Het slacht* ofier overleden. Gistermorgen te half elf heeft onder de gemeente Koudekerk een auto-ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. De GO-jarige Mej. G. Zuidwijk wilde van achteren een wagen den weg oversteken. Zij werd door een passeerenden auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Zeer ernstig gewond werd de on gelukkige in het café van* den heer B. binnengedra gen, waarna zij kort daarop overleed. Een botsing met leelijk gevolg. Te Munsterscheveld is Maandagavond de 37-jarige R. Bengel te Emmer Compascum op zijn motorrij wiel in hotsing gekomen met een voetgangster. Hij werd op den grond geslingerd, doch is vervolgens nog op zijn motor naar huis gereden. Toen hij zich ter ruste had begeven heeft hij het bewustzijn ver loren en is zonder bij kennis te zijn ggkomen den volgenden morgen overleden. Gecompliceerde botsing te Santpoort. Tengevolge van den mist. Op den Rijksweg nabij Santpoort, had Dinsdag morgen, ten gevolge van den mist, een zeer gecom pliceerde auto-botsing plaats, waarbij drie auto's en een melkwagen betrokken waren. Een luxe-auto, be stuurd door den heer dr v. K., te Haarlem, rijdende in de richting Velsen, reed op een langs den weg staanden melkwagen. Direct daarop werd de auto van dr K. aangereden door een luxe-auto, bestuurd door een boltysnhandelaar, wonende te Lisse. Terwijl deze aanrijding geschiedde, kwam uit dezelfde lich ting een mestauto aanrijden, die den auto uit Lisse achterop reed, zoodat deze tusschen de beide andere wagens bekneld raakte Vooral de auto uit Lisse werd ernstig beschadigd. De mest-auto kon zijn weg vervolgen, doch de beide andere moesten worden weggesleept. Eenige voorbijgangers werden door dit merkwaardig incident licht gewond. IN HET BUITENLAND. Auto in oen bergravijn gestort. Zes personen gewond. V.D. verneemt uit Weenen: Een auto, waarin zich vier Weensch industrieelen en twee ingenieurs bevonden, slipte tengevolge van de gladheid van den weg op een der bergpaden cn stortte in den naast het pad gelegen 30 meter diepen afgrond. De auto werd geheel vernield cn van de inzitten den werden vier ernstig cn twee licht gewond. Met moeite konden de slachtoffers uit den vernielden auto bevrijd worden en de zwaargewonden moesten door de brandweer met behulp van touwen uit de diepte naar boven getransporteerd worden. In de lucht. Vijf dooden bij een vlieg ongeval ln Frankrijk. Zondag 1.1. is een taxi-vliegtuig van Amicns ge gaan naar Havre ter gelegenheid van een aldaar te houden voetbalwedstrijd. Tengevolge van den mist vervloog de piloot zich blijkbaar, want er werd niets meer van hem noch van zijn vier passagiers ge hoord. Gisterochtend werden de overblijfselen van het vliegtuig op vijf km. ten noorden van Dieppe gevon den. De vlieger en de vier passagiers waren dood. Autobus te Antwerpen door de tram om ver geworpen. Gistermorgen hing er een dikke mist over Antwer pen, welke alle verkeer in de stad en op de Schalde belemmerde. Als gevolg van dezen mist is 'n tram in botsing gekomen met een autobus, die arbeiders vervoert van het station naar Hemixem. De bus werd omgeworpen en achttien personen liepen verwondingen op. DOOR EEN RIEMSCHIJF GEGREPEN. Een bakker gedood. Dezer dagen is te Amsterdam een ongeveer 30-jarige bakker gegrepen door een riemschijf. De man werd eenige malen in het rond geslingerd. De G. G. D. heeft hem naar het Binnengasthuis gebracht, waar hij gisteren is overleden. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. De Krijgsraad te 's-Herto#enbosch veroordeelde den 23-jarigcn soldaat J. K. uit A. van de le schoolcom- pagnie, 18e reg. inf., wegens principieele dienstwei gering tot 6 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst. GOEDE HARINGVANGST OP DE ZUIDERZEE. Uit Enkhuizen wordt gemeld: Op goede vangstberichten is de geheele haringvloot naar zee gegaan, waarvan de eerste 25 vaartuigen reeds met mooie besommingen binnenkwamen. Voor al in het Noordelijk bekken der uZiderzee schijnt zich veel haring op te houden. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Het slachtoffer overleden. Dezer dagen is bij het verrichten van werkzaamhe den bij den nieuwbouw van de centrale Noord te Am sterdam een 35-jarige opperman van een steiger ge vallen, door het kantelen van een nlank, die zich op een hoogte van 6 meter bevond. Hij werd in bewuste- loozen toestand naar het Binnengasthuis overge bracht, waar hij is overleden. BRAND TE DONKERBROEK. Vee verbrand. Tc Donkerbroek (Fr.) is de boerderij van A. Krom hout uitgebrand. Drie koeien cn één paard verbrand den. DE OVERVARING VAN DE „DANKBAARHEID Het lijk van den schipper geborgen. Gistermiddag omstreeks vier uur is op Urk binnen gebracht het lijk van schipper C. Post van hot tjalk schip „Dankbaarheid", dat op vijf kilometer afstand van de haven van Lemmer op 15 Januari j.1. door tot nogtoo onbekend gebleven oorzaak is overvaren door het motorschip „Climax", kapitein De Jonge uit Oude Pekela. HET ZEVENDE RETOURVLIEGTUIG. Vrijdag op Schiphol verwacht. Blijkens bij de K. L. M. ingekomen boricht is het zevende retourvliegtuig uit Indiö gistermorgen 7 uur 45 uit Aleppo vertrokken en 13 uur 15 te Konstanti- nopel aangekomen. Indien zich geen bijzondere omstandigheden voor doen, wordt het vliegtuig dat 15 Januari uit Indië is vertrokken, Vrijdagmiddag op Schiphol verwacht. 17 MAN OMGEKOMEN. Tot heden is nog steeds geen bericht ingekomen om trent het vermiste Duitsche stoomschip „Freya" uit Stet- tln, zoodat met vrijwel zekerheid kan worden aange nomen, dat bedoeld stoomschip, welke een bemanning had van 17 koppen, tijdens den jongsten zwaren storm nabij onze kust is vergaan. Bij de reederij „Retzlaff" te Rotterdam kwam het be richt tinnen, dat nabij Den Helder een reddingboei van het s.s. „Freya" was aangespoeld. Reeds eerder was te Callantsoog een boei van de „Freya" aangespoeld, gelijk onze correspondent daar Dinsdag j.1. meldde.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7