vast Werkman, Raad Den Helder. een Boerenplaats, Varkensboel met ren, een MM PAARD, INF. Bekwame Schilders Boerenknecht, vast Werkman, Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. Belastingverlaging. Perüken bij de Zuiderzeedrooglegging. Geloofsbroeders onder elkaar. „Regen maken". Advertentiën. GUURTJE, GRAMOFOON zware Ket, HARRY FRANCKEN, partij Dijkhooi, Witkapkar Boerenknecht Werkjongen. PRIISOPGAAF GEVRAAGD MOTORRIJWIFL, Bij den aanvang van de mlddagrftting van Vrijdag, de zesde van de begrooting 1930. was de Raad op den heer Van Dam na, compleet bijeen. De heer Eijlders vroeg het woord voor een persoon lijk feit, naar aanleiding van de uiting van den heer Biersteker, als zou een der rechtsche coalitiemannen bij do wethoudersverkiezing op den heer Smits hebben ge stemd. Spr. legde namens de A. R.-fractle de verklaring af, dat beide leden dier fractie bjanco gestemd hadden. (De heer Biersteker was toen nog niet ter vergadering aanwezig). Alvorens met de eigenlijke behandeling der begrooting voort te gaan, stolde de Voorzitter nog eenige kleinere agendapunten aan de orde, die allen werden aangeno men, ö.a. het verstrekken van een voorschot aan den bloemist Adrlaanse ter verplaatsing van zijn kweekerij van den Brekkeveldweg naar een terrein achter de Sluisdijkstraat. Tot onderwijzeressen aan de school voor achterlijke kinderen werden met algemeene stemmen benoemd de dames-L. C. van Vliet te Hilversum en E. C. de Leeuw te Arnhem. Hierna werd voortgegaan met de behandeling der be grooting; de algem. beschouwen waren reeds gisteravond beëindigd, en de Voorzitter stelde voor dadelijk te stem men over hat voorstel van B. en W. om aan het Oemeen- teperaoneel 2 pet. pensioenkorting toe te staan. Tot heden betaalde dat personeel 314 pet., dat zou dus bij aanneming van het voorstel 114 wordon. Het voorstel werd aangenomen, met 128 stemmen. Onder de voor stemmers (8 soc.-dem., 3 vrijz. dem.) behoorden ook de hecren Trap (opp. partij), Smits (r.k.) en Monhemlus (a.r.). Deze laatste had zich bU de debatten over dit vraagstuk principieel tegenstander verklaard; daarom had hij voorgesteld in plaats van de pensioenkorting aan het personeel een loonsverhooglng toe te staan, welk voorstel hij evenwel, na bestrijding van alle zijden, weer had ingetrokken. Respectievelijk werden daarna achtereenvolgens be handeld de begrootingen van het waterleidingbedrijf; de Gasfabriek; het Eelectrlciteitsbedrijf en de Reiniging welk viertal begrootingen zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Bij do begrooting van de Gasfabriek werd tegelijkertijd aangenomen het voorstel tot het in voeren van een nieuw vastrecht-tarief. Van dit tarief wordt verwacht meerder verbruik en tevens voordeel voor de afnemers, want na het verbruik van een be paald quantum wordt de gasprtjs volgens dit tarief slechts 5 cent per kubieke meter. Van de verceniglng van Belastingbetalers was nog in gekomen een adres om tot gasprijsverlaglng te beslui ten; dit adres werd door geen der raadsleden gesteund; wel werd door den heer Biersteker en anderen er uit drukkelijk op gewezen, dat, nu blijkens do mededeehn- gen van den Directeur van het bedrijf, de qualiteit van het gas belangrijk is verbeterd, dit op zichzelf reeds een besparing voor de afnemers inhoudt; terwijl bovendien door de Invoering van het nieuwe vastrechttarief, voor do afnemers eveneens bezuiniging wordt vorkregen, het geen r.og zwaarder zou wegen dan b.v. verlaging van den gasprijs met 1 ct. per M3. De voorgestelde verlaging van den eloctriciteitsprijs van 3 ct. per K.W.U. werd al gemeen toegejuicht. Opnieuw werd weer gevraagd om mot het P.E.B. in overleg te treden over het wegnemen van storingen, en tot verandering van het contract Bij de behandeling van de Gem. Reiniging was het de heer Meijer, die een pleidooi hield voor mechanlsee- ring van het bedrijf en zijn afkeuring uitsprak over de wijze, waarop hier de beer wordt opgehaald, welk laat ste deel van het betoog des heeren Meijer op hygiënische gronden ook door andere leden werd gesteund. Door de heeren Terra en Woud (leden der commis sie), werd een succosje geboekt, doordat hun voorstel om den post „fourage" met f 1000 te verminderen, dat in de commissie door den betrokken wethouders was afgewezen, thans door B. en W. word overgenomen en door den Raad met algemeene stemmen geaccepteerd. Wethouder Smits verklaarde in de mechaniseering van do reiniging geen bezuiniging te kunnen zien,, maar wil de toch het idee in overweging nemen en een onderzoek doen Instellen. Om kwart over 5 werd de vergadering verdaagd tot 's avonds 8 uur. In de avondzitting is de begrooting afgehandeld en met algemeene stemmen aangenomen. E IERVEILING, SCHAGEN. 23 Jan. Aangevoerd 74112 stuks kipeieren, 4851 Kg. f 4.40 4.60, 52—54 Kg. f 4.90—5.10, 55—57 Kg. f 5—5.30, 58—60 Kr., t 5.30-5.70, 61—63 Kg. f 5.60—5.90, 64—67 Kg. f 6 6.10, ongewogen wit f 4.805.60, ongewogen bruin f 5 6, klein f 4.104.70, 676 eendeleren f 5.506.10. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Jan. Roode kool f 3.605.40, 2e soort f 1.604.50, gele kool f 2.50—5.60. Deenscho witte kool f 1.30—2, uien f 1.80— 1.90, grof f 1.80—1.90, drielingen f 1.20, peen f 1.50, per 100 Kg., groene kool f 2.20—3.70 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 56000 Kg. roode kool, 52000 Kg. gele kool. 80.000 Kg. Deensche witte kool, 4000 Kg. uien, 1000 Kg. peen, 2400 stuks groene kool. NOORDSCHARWOUDE. 23 Jan. Uien 1.70—T.90. drielingen f 1.90—2.20, grove f 1.80 2, peen f 1.802, peen kleine f 1.30, roode kool f 2.40 —5.90, gele kool f 3.30—5.40, Deensche witte kool f 1—2 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 8400 Kg. uien, 2600 Kg. peen, 151600 Kg. roode kool, 87800 Kg. gele kool, 91600 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 24 Jan. Uien f 2.10, drielingen f 150, grove f 1.902, peen f 1.60 2.10, peen kleine f 1.10, roode kool f 1.905.40, gele kool f 45.10, Deensche witte kool f 1.101.90 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 1800 Kg. uien, 2500 Kg. peen, 101200 Kg. roode kool, 28000 Kg. gele kool, 80200 Kg. Deenscho witte kool. WARMENHUIZEN, 23 Jan. Roode kool le soort f 2.705.80, 2o soort f 1.105.30, gele kool le soort f 3.204.30, 2e soort f 2.704.70, witte kool le soort f 1.101.70, 2e soort f 0.601.10, drielingen f 1.40, uien f 2, grove uien f 2 per 10p Kg. Totaal aanvoer: 66500 Kg. roode kool, 9300 Kg. gele kool, 27100 Kg. witto kool, 600 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 24 Jan. Roode kool le soort f 2.805.70, 2e soort f 1.105.60, gele kool 2e soort f 1.904.40, witte kool lo soort f 1.10 —1.90. 2e soort f 0.600.80, drielingen f 0.90, uien f 1.80 2, grove uien f 1.90 per 100 Kg. Aanvoer: 33650 Kg. roode kool, 8275 Kg. gele kool, 24925 Kg. witte kool, 1600 Kg. uien. HOORN. 23 Jan. 13 stapels kleine fabrlokskaas f 46, 2e stapels kleine boerenkaas f 45.. Totaal aanvoer: 15 st., wegende 17250 Kg. Handel vlug. ALKMAAR. 24 Jan. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 81 stapels aangevoerd, wegende 75034 Kg; De prils der fabrleltskaas was: kleine met merk f 46.80, commissie met merk f 46.50, de prys der boeren kaas was: commissie met merk f 51. Handel goed. ALKMAAR, 24 Jan. Op c.e heden gehouden graanmarkt waren in totaal 982 H.L.'s aangevoerd als: 237 H.L. tarwe f 10—12.25, 1G7 H.L. gerst chev. f 79, 406 H.L. haver f 77.50. 50 H.L. boonen. w.o. bruine boonen f 1417, citroenboo- ncn f 2534, witte boonen f 3942, 1 H.L. geel mosterd zaad f 20, 2 H L. karwtJzaad f 34, 11 H.L. blauwmaan- zaad f 3435, 48 H.L. erwten, w.o. groene erwten (groole) f 18—19, grauwe erwten f 1416, vale erwten f 25, alles per 100 Kg. Handel stug. AMSTERDAM, 24 Jan. Zeeuwsche bonten f 2.202.50, id. blauwen f 2.30—2.50, id. bravo's f 1.702, id. bl. eigenheimers f 1.S01.90, .d. juin per 50 Kg. f f 0.75—1, ld. eigenheimers f 1.401.50, IJpolder eigenheimers f 1.401.50, id. bravo's f 1.70 1.90, ld. blauwe eigenheimers f 1.701.80, Beverw. zand- aardappelen f 2.103.50, Hillegommer zandaardappel«*n f 2.10—3.50, Drentsche eigenheimers f 2.103.25, Flalc- keesche eigenheimers f 1.601.70, Spuische eigenhei mers f 1.601.70 per H.L. ALKMAAR, 24 Jan. Andijvie f 13.50, Bloemendaler kool f 7.80, boerenkool f 13.80, groene kool f 1.507, knolselderie f 713.10, per 100 stuks, appelen f 10, peren f 3.3010.40, witlof I f 6, II f 35 per 100 pond, gele kool f 1.902.80, roode kool f 13.80, spruiten f 618, uien f 1.602.60, per 100 Kg., prei f 3.20—8.30. raapstelen f 3.10, selderie f 25.60, wortelen f 7—12.60 per 100 bos, WINKEL, 24 Jan. Appelen f 29, peren f 16, bleten f 11.40, spruit- kool f 46, witlof f 7—8.50, uien f 12 per 100 pon<L Het wetsontwerp tot afschaffing verdedi gingsbelasting n en opcenten op sulkerac- cyns in de Eerste Kamer aangenomen. Nog meer belastingverlaging In het voor uitzicht De Eerste Kamer heeft Donderdagmiddag met 26 te gen 8 stemmen aangenomen het wetsontwerp tot afschaffing van de Verdedigingsbelasting II en van de opcenten op den suikeraccijns; heffing van opcenten op de inkomstenbelasting ten behoeve van het Leening- fonds-1914 en wijziging van het tarief dier belasting en van het tarief van invoerrechten. Van do katholieken steraden alleen tegen de heeren Blomjous en Van Sasse van Ysselt, terwijl alle christe- lijk-historischen tegen het wetsontwerp waren, behalve de voorzitter, van de anti-revolutionairen stemden al leen do heer Briët tegen het ontwerp. In zijn antwoord heeft minister De Geer er nog op ge wezen. dat hij het waarschijnlijk acht, dat m e 'n 1 Mei 1983 de opcenten op de in komstenbelasting zal kunnen hal ve e r e n. De minister van Waterstaat wil een drie hoofdige directie voor den Wierlngerpolder instellen, maar kan nlot. Or.der bovenstaand opschrift schrijft het Hsbl.: Verheugend is het inderdaad, dat Maandag 10 Febru ari a.s. met zekere plechtigheid de beide gemalen zullen worden geopend, die den N.W. Zuiderzeepolder de Wicringermccr zullen leegmalen in zeven a negen maanden tijd. De motoren en pompen zullen hun werk doen en tegen het einde van dit jaar zullen wij de eerste buit veroverd hebben, maar... wat dan? Wij hebben indertijd het problemen-complex, dat Zul- derzee-vraagstuk heet, vergeleken met een lichaam van drie dimensies, waarvan de waterbouwkundige moei lijkheden der drooglegging de eerste, de landbouwkun dige der in cultuurbrenging do tweede en de sociaal- economische der kolonisatie de derde vormen. Gezien echter het ultbiyven van 't rapport der staatscommissie- Vissering. die de regeering van advies zal dienen inzake de uitgifte der gronden: verkoop, verpachting of staats exploitatie, hebben we toen de vrees uitgesproken, dat men hier verzeild zou raken op het hypothetisch terrein der vierde dimensie, waarmede wy de „p o 11- 11 e k" bedoelden. Toch zijn er n o g mé r moeilijkheden, naar onh be reids gebleken is. Dezer dagen n.1. heeft in sommige bladen een bericht de ronde gedaan, dat binnenkort de ontslag-aanvrage te wachten is van lr. A. L. H. Roe broek te Klundert, rentmeester van het rentambt Nier vaart, benevens van ir. F P. Mesu, rijkslandbouwcon- sulent te Zwolle, toegevoegd aan het Rijksbureau voor de Ontwatering, aangezien deze heeren zouden worden benoemd tot landbouwkundigen by de Zuiderzeewerken. Dit bericht nu is in dezen vorm zoowel voorbarig als onjuist Wat toch is het geval? Wat betreft de vraag, wat dient te geschieden met de Wieringermeergronden na het droogvallen, doch vóór de uitgifte, heefi do Zuiderzee-Raad aan den minister van Waterstaat voorgesteld, een driehoofdige directie voor den Wieringermeerpolder in te stellen. De minister nu is voornemens, dit advies op te volgen en daartoe aan te wyzen lr. Roebroek, die belast zal worden met de kolonisatie-aangelegenheden, inclusief de uitvoering van het uitgifte-stelsel, dat nog steeds geadviseerd, laat staan vastgesteld moet worden; het gedelegeerde lid der commissie-Lovink, lr. S. Smeding te Schagen, onder wien dan zal komen te ressortceren het landbouwkun dig onderzoek en de landb. voorlichting en het richting geven aan de cultuur. De „Drltte lm Bunde", lr. Me3u zal zich tenslotte belast zien met de cultuurtechnische zaken, detail-ontwatering, waterschapsaangelegenheden, enz. Uit dezen gang van zaken valt dus af te lelden, dat de regeering zeer' terecht o.i. het grootste risico der moeilijke in cultuurbrenging door d enstaat wil doen dragen on eerst daarna volgens welke beginselen dan ook de gronden aan den landbouw wil uitgeven. Wy zeiden, dat de minister van Waterstaat voor nemens is, dezen weg te volgen, want... er zitten eenige haken en oogen aan vast. ,In de eerst plaats is op de rijksbegrootlng-1930... geen cent aangevraagd voor de in cultuurbrenging der gronden, die in September of October droog zullen vallen. Daarom zal thans het middel van indiening eener suppletolre begrooting ter hand moeten worden genomen en eerst als deze door beide Kamers zal zyn goedgekeurd, kan van een in stelling van gonoemdc polder-directie sprake zyn. Doch de minister heeft bereids den drie heeren verzocht, hem een conceptrbegrooUng voor dit werk voor 1930 op te me ken. Maar er is nóg een bezwaar, en wel van zeer bijzon- deren aard en dat vóór alles opgelost moet worden... Wanneer de Wieringermeer n.1. droog zal zijn gevallen, is hy een domein en ressorteert uit dien hoofde onder het departement van Financiën, evenals indertijd dn Andijker en Balgzandsche proefpolders, die echter „voet stoots", zooa'.s logisch is, door dit departement werden overgedragen aan Waterstaat Ditmaal echter, nu het den 20.000 bunder grooten Wieringermeerpolder betreft, schijnt Financiën tot een herhaling van zulk een logi sche concessie niet bereid te zijn, hoé zonderling deze houding ook moge schijnen... M.a.w. de zeggenschap van Waterstaat over den polder, steeds als vanzelfspre kend aangenomen, hangt nog ln de lucht Slechts is te hopen, dat de ministerraad, aan wien in deze de definitieve beslissing is. méér zin voor werke- ïykheld en logica moge bezitten! Vertragend en vertroe belend werkt zulk een „toestand" zulk een onverwachte wending toch in elk geval. Verder commentaar op deze aangelegenheid achten wU overbodig. Landbouwkundig» Ingenieurs voor de Zui derzeepolders. In haar nummer van Donderdag nam ook de Schager Courant uit hot D. v. N.-B. ©en bericht over waarin de benoeming van ingenieurs by de nieuwe Zuiderzeepol ders was opgenomen. Thans schrijft dit blad: Naar aanleiding van ons bericht, als zou ir. A. Ro^- broek, rentmeester van het rentambt Niervaart te Klun- der.t als zoodanig aftreden en zijn functie verwisselen met die van landbouwkundig ingenieur bij do nieuwe Zuiderzeepolders, terwijl aan ir. Mesu te Zwolle en ir. Smeding te Deventer resp. het afwaterings- en landbouw kundig werk zou worden opgedragen, vernemen wij na der, dat de drie genoemde heeren vooralsnog alleen zijn benoemd In een door den minister van waterstaat sa mengestelde kleine commissie, aan welke is opgedragen, de sociale, afwaterings- en landbouwkundige vraagstuk ken der Zuiderzeepolders te bestudeeren en daarover den minister van advies te dienen. Het *commissie-werk zal genoemde heeren uit hun te genwoordige functies niet ontheffen. (Het blad schijnt echter nog altijd niet goed ingelicht, daar het nog steeds schrijft van ir. S. Smeding te D e- venter, wijl dit toch Schagen moet zyn. An dere bladen, die dit toch heel goed kunnen weten, ne men niettemin, het bericht maar ongewijzigd over. Red. Sch. Crt.) Aan Vrijzinnig-Hervormden ïe Amers foort een kerk geweigerd en dies moeten zijn hun voorganger in ds Markthal ont vangen. „Het Volk" verneemt uit Amersfoort; Door de vrijzinnig hervormden te dezer stede is een eigen predikant beroepen, nl. Ds. Dikboom. Deze predikant zal op Zondag 2 Februari a.s. worden be vestigd en zal daarna zijn intredepreek houden. Door het bestuur van de vrijz. hervormden was aan den kerkerand van de Ned Herv Gemeente verzocht voor deze gelegenheid te mogen beschikken over een der drie kerkgebouwen. Zulks werd echter geweigerd. En waar de Remonstrantsche en Doopsgezinde kerk voor dit doel te klein zijn, werd aan het gemeente bestuur verzocht orn de Markthal aan de Breede- straat voor dit doel als kerk te mogen gebruiken. En zoo zal dus in onze nieuwe Markthal door de vrijzinnig hervormden hun voorganger worden ont vangen. Staat er niet geschreven; „Kn Jezus de schare ziende, werd met innerlijke ontferming bewogen over hon". „En ik zeg U hebt elkander lief." Deze woorden brengen wij den Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente in herinnering cn voegen daar bij: „En gaat nu henen en doe desgelijks. Met behulp van sterk afgekoelde ijsdeel- tjes. De proef mislukt.. Dezer dagen hebben wij in de couranten kunnen lezen, dat Woensdagsmiddag op het vliegveld Schip hol te Amsterdam merkwaardige proeven zijn geno men om regen te maken. Het experiment, afkomsGg en uitgewerkt door den heer A. Veraar te Rijswf'-. cn in tegenwoordigheid van prof. Keesom te Leid n gehouden, komt hierop neer, dat vanuit een vliegmachine sterk afgekoelde ijsdeeltjes (tot 78 graden beneden nul) in poedervorm vanuit het vliegtoestel worden geworpen. Er was Woensdag een hoeveelheid van 2000 K.G. aanwezig, zoodat men een goede proef kon nemen. Wanneer het ijs nu in de lucht naar beneden valt zou volgens den heer Veraart, door de koude-ver- wekking èn door de electrische lading van de met tamelijke snelheid dalende ijsdeeltjes, de wolk tot neerslag (en dus tot regen) gebracht kunnen worden. Deze proef is Woensdag en ook Donderdag wegens ongunstige weersomstandigheden mislukt, Gister (Vrijdag) is ondanks de eveneens minder gunstige omstandigheden, de proef toch gehouden. Het vliegtoestel is in de richting Zandvoort gevlogen en men heeft daar de ijsdeeltjes laten vallen. Van uit de vliegmachine was het resultaat niet na te gaan. De deeltjes werden door den wind meegevoerd en moeten wel beneden gekomen zijn. Maar, regen was er niet van gekomen, in de buurt van Velzen was niets daarvan gemerkt. ZITN OPINIE. (Lustige Welt). Waarom kijk ie me zoo aan? Pappie zei. dat u een self made man was; maar dan hebt u zichzelf toch niet trg mooi gemaakt. Het weer werkt niet mee, zegt de heer Veraart, wol ken moeten er zijn. De he«r Veraart geeft het ech ter niet op. Volgende week herhaling, als er wolken zijn en het niet „natuurlijk" regent. Een correspondent van het Hbld. vroeg den heer Veraart, hoe hij er toe gekomen was deze proeven te nemen. „Mijn dochtertje", zeid.» hij. „had rachitis en dus behoefte aan zon, waaraan in den winter ofts land zoo arm is. Vaak mist het, vaak is er motregen, wel ke dagen aanhoudt Als het nu zou gelukken dien mist te verjagen, dien motregen te veranderen in oen plasregen, van e enuur b.v., zouden wij veel meer zon hebben. „Meer zon was mijn gedachte, jaag nevel en wol ken weg. Dit donkbeeld ging ik uitwerken cn zoo kwam ik tot de verdere consequenties, die o.a kun nen inhouden ook het land te beschermen tegen een al te verzengende zon, door kunstmatig wolken en regen te wekken. ,Wa't het maken van regen uit wolken betreft nog dit. Wij stijgen tot 1000 k 1500 m boven de wolken. Hoe hooger, hoe meer tijd het ijs beeft om te smel ten, hoe meer warmte het opneemt." Tot zoover de heer Veraart, die dus niet meer of minder wil, dan onze heele weersgesteldheid kunst matig veranderen. ZOLDER MET MEEL INGESTORT. In een der groote pakhuizen der fa. rle wed. Smits te Etten is Donderdagnamiddag een der zolders on der den zwaren last van den daar opgestapelden voorraad bloem bezweken en met donderend geraas naar beneden gestort. Drie der werklieden, die op een dei» zolders van dit pakhuis bezig waren, hoorden een kraken van balken, waarop zij ijlings de vlucht namen om zich in veiligheid tc stellen. Nauwelijks waren zij buiten of de zolder met zijn gcheelen last kwam naar beneden. Gelukkig^deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. MET 13900 OP DEN LOOP. Te Antwerpen aangehouden. Donderdag is door de politic tc Antwerpen aange houden de loopcr L., die bij de N.V. „Elias" te Eind hoven vorige week er met f5000 vandoor ging. Een klein gedeelte van het bedrag werd op hem bevon den. Zijn uitlevering is aangevraagd. DE ONTPLOFFINGSRAMP TE GRONINGEN. Nog weer een lugubere vondst. In het Ecmskanaal te Wolpcrsum is Donderdag drij vende gevonden een rechterbeen van een menschel ijk lichaam. Waarschijnlijk is het afkomstig van het stoffelijk overschot van mej. Jasper, die bij de ramp bij de Bonte Brug te Groningen is omgekomen. Van bet oengokomen ljarig kindje heeft men nog niets gevonden. INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren; Dochter van C. WIT en A. WIT-Pool. Wieringerwaard, 25 Jan. 1930. Uit de hand te koop of te huur: Een net met erf, zoo goed als nieuw, staan de in den Ruigenweg, St. Maartens brug. 1 Mei te aanvaarden. Te be vragen bij de Weduwe S. BRUIN, Ruigeweg, St. Maartensbrug. TE KOOP: Een met 44 prachtnummers, 500 roóde holle Pannen, een Balansploeg als nieuw, een Driewielde Kar en lerbak. Twee fornuizen, waaronder een ge bloemd emaille, 3 en 2 paards-even- aars, bij A. SCHOORL, koopman, Noord, Schagen. TE HUUR: met ongeveer 16 H.A. best weiland, te Hensbroek, eigendom van Mej. de Wed. P. Kok. Te bevragen bij D. KOK te Hens broek. TE KOOP: Een een Spekkuip, en een Petroleum lamp (brons koper), bij A. 8CHOU- WENAAR, Wachtpost 11, Anna Paulowna. TE KOOP:Een mak voor alles, een Driewieldokai met tuig. een nieuwe Pecnenma- china, een groote Kookpot, een par tij Puin, bij A. ENGEL, Kolhorn NIEUWE GRACHT 94 - HAARLEM. Effecten Coupons Prolongatiën Assurantiën vergoedt op Bankrente over ronde sommen van f 500.— en hooger de navolgende interesten: Voor 3 maanden vast4'/2% „6 5 zonder onderpand. 1 jaar 5'/a% 1 Indien onderpand verlangd wordt (voor bedragen hooger dan f 5000.zijn bovenstaande interesten met 1 te ver minderen. Unieke gelegenheid voor hen die tijdelijk losse gel den willen beleggen, daarvoor eens behoorlijke rente te maken. TE KOOP; Een geperst in balen f 45 per 1000 K.G., afgehaald, bij L. RAVEN, Balgweg, Breezand. met Collings Patentas TE KOOP voor ieder bod, ook te ruilen voor handwagen, bij K. W. MüLLER, Oudkarspel. TE KOOP: voor elk werk geschikt, uitzoeken uit 3 stuks, 4. 8 en 9 jaar, bij J. JES, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: Een zoo goed als nieu we voor 300 eieren. Te bevragen bij J. HOMAN. Burgerbrug. Gevraagd: Een of Knechtje, goed kunnende melken, bij R. C. KOS, Callantsoog. Gevraagd: Een P. SMIT, Schagerwaard. gevraagd, loon 60 cent per uur, bij Th G SMIERS, mr. Schilder, Anna Paulowna. Gevraagd, met 1 Maart of ter stond: Een goed kunnende ploegen, vrij wo nen. bij Jb. STRIJBIS, Harenkar spel Gevraegd. tegen 1 Maart, wegens teleurstelling: Een flinke goed kunnende melken, bij M. KANT. Avenriorp Schagen. voor het plaatsen van een NORTON. Aan hetzelfde adres te koop ge vraagd een niet ouder dan 1928, liefst een Ariel of F.N. Brieven onder lett. R H, bureau van dit blad. Gevraagd, wegens teleurstelling, met 1 Maart. F.cn best kunnende meikon, bij ALB. KAAN Kz., Wieringerwaard

Schager Courant | 1930 | | pagina 6