„GARPE-DIEM", Groet-Schoort Ég Uit onze Omgeving. Z IJ P E. W1ERINGEN. rijn voorbij. Hoogerop, tegen de bergen, verhieven «leb de massa's van een groot Grleksch klooster, een wir war van torens, daken en schoorsteenen. Dan begonnen de bergtoppen te gloeien en kort daarop vloeide het eerste zonlicht over de zee. Het ge hucht Daphnl met zijn weinge huizen, alle oud en zon derling van bouw, een eigenaardig mengsel van alle mogelijke stijlen, dat toch iets eigens heeft, bleef in de schaduw van het hooge gebergte, aan welken voet het rust, in den langen hecten zomer van het zuiden een groot voordeel; thans, in den korteren, koeleren winter een klein nadeel. J. K. BREDERODE. 'T ZAND. Vrijdagavond 24 dezer hield de IJsclub „Algemeen Be lang" ten huize van den kastelein C. Modder, haar eer ste algemeene vergadering in dozen winter. Aanwezig zijn 5 bestuursleden, terwijl van den Voorzit ter den hcor J. A. de Wit bericht is ingekomen, dat hU, door samenvallen met een andere vergadering, verhin derd was to komen. Door deze afwezigheid opent te 8.15 uur de vice-voor- zitter de heer W. Doedens, die zijn spijt uitdrukt dat Voorzitter hier niet kon zijn en heet hierna den aanwe zigen hartelijk welkom op deze le vergadering, dit sei zoen. waarna hij hen nog een gelukkig en voorspoe dig jaar toewenscht Voorz. spreekt hierna den hoop uit dat, alhoewel een IJsclub uit den aard der zaak voor vorst is, deze winter toch niet zoo streng zal worden als de vorige. Hierna worden de notulen der vorig Jaar gehouden alg. verg. door den secretaris den heer W. Jimmink voor gelezen. Volgt onder dank aan secr. voor diens duidelijke, vol ledige administratie onveranderde goedkeuring ervan. Aan de beurt van bespreking zijn thans de ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van den ijsbond Hollands Noorderkwartier, waarin aan de af deelingen wordt be kend gemaakt dat door voornoemden bond in samen werking met den Kon. Ned. 8chaatsrijdersbond is be- Bloten elk jaar in Noord-Holland 3 groote wedstrijden te doen houden en wel onder het reglement en de bepalin gen van den Kon. Ned. Schaatsrijdersbond. Hiertoe zijn drie kringen gemaakt, terwijl dan in elke kring elk jaar ijs en woderdiendende één wedstrijd wordt gehouden. Door den ijsbond H. N. worden hiervoor telkenjare prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de overige baten en insten welke eruit voortvloeien geheel voor .rekening der afd. waar de wedstrijd wordt gehouden, komen. De plaatsen waar deze wedstrijden worden gehouden worden door loting aangewezen, en kunnen hieraan mee doen, afdeelingen die zich bij den Bond hiervoor opga ven. Mocht een kleine afdeeling door het lot worden aan gewezen den wedstrijd te hunner plaatse te mogen hou den, doch beschikt zij niet over een ijsbaan, welke aa.n het doel beantwoordt, dan kan zij haar recht aan een andere afd. verlcoopen voor ten hoogste f 50, een en an der door bemiddeling van het Dag. bestuur van den Ijsbond. Aan de voet van dit schrijven worden de afdeelingen beleefd verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te willen geven. GELUKKIGE OMSTANDIGHEID, (Assic.) Z ij -• Het nieuwe keukenmeisje wenscht als een gezinslid behandeld te worden. H ijGelukkig I Nu kunnen we haar al les zeggen, waar het op aao komt. deeld. Maar jij bent in de laatste plaats do man, die er voor in aanmerking komt om zich van die taak te kwij ten. Daar zal Tremorro zelf wel voor zorgen, goed be grepen? Maar ik ben zoo vrij om er het mijne van te denken van die moreelo gevoelens van jou. Ik veron derstel dat ccn flinke duit je meening wel aan het wan kelen zal brengen. Ja of neen? Goef antwoord voor den dit en dat. U bent brutaal, dat moet ik zeggen, zei Tarbart met een boozen grijns. Ik dacht wel dat we elkaar zouden begrijpen, ze'. Frank kalm. Zijn scherpe oogen, die een golfbal tot hoog in de lucht konden volgen, twinkelden van ultbun- digen moed en levenslust. Mijn vriend is bang voor Je, Tarbart Ik niet. Als h\j niet zoo bang was kon hij je in het gedrang helpen, maar de sportieve lust ontbreekt hem Mij niet. Ik wil voor alles dl ongelukkige historie begraven. Maar aan mij heb je een kwaje. Want ik wil je vertellen dat ik besloten heb voor hem te handelen zonder hom daartoo verlof te vragen. Je denkt waarschijnlijk dat je hem brandschatten kunt. Maar dat zal je niet glad 'zitten, brave, om dc eenvoudige reden dat hij geen duit rijk Is. Heb je mc tot nu toe gevolgd? Ja? Dan zal ik je vertellen wat mijn plan is. Ik zal je een cheque van vijf honderd pond geven om je mond te houden. Geen pen ny minder. Een mooi sommetje om je nobel verant woordelijkheidsgevoel ten opzichte van miss Stilling het zwijgen op te leggen, vindt je ook niet? Dat wil ik voor Tremorro doen. Ik kan het missen en ik heb het voor hem over. Want hij betcekent meer voor me dan een schurk van jou kaliber begrijpen kan. Daarom ga ik zoo ver, maar ook geen cent verder, versta Je? Wat is je antwoord? Tarbart onderdrukte een te snel antwoord, hoewel het schitteren van zy'n oogen verried, dat zijn hebzucht ge wekt was. Na een pauze vroeg hij: Zonder voorwaarden? Als die episode uit het leven van mijn vriend uit lekt. zal Ik het wijten aan het feit. dat jij gekletst hebt. Ik zal het vergeten. Mr Wilson. Zoo. Dus nu neem je het masker af. Dus denk er goed om, als het bekend wordt, ga je er ?.an, want je hebt erkend dat je een afperser bent. Je zult geld heb ben, maar ik ben een boon als je er op een gemakke lijke manier aan komt Tarbart ging rechtop zitten. Ik begrijp het niet, zei hij wantrouwend. O. gemakkelijk genoeg om uit te leggen. Ik wil Je hoofd in een strop doen, die lk kan aanhalen op het moment dat ik meen dat het noodig is. Ik moet een Bloem* en BoomkweekeriJ Telef. 502 Het adres voor sterk en gehard plantsoen. y VOOBDEELIGE PRIJZEN. Na uitgebreide besprekingen hierover wordt beslot eerst deze zaak eens nader aan te zien door naar d plaats waar bedoelde wedstrijden dit jaar eventue i worden gehouden eens te gaan zien en zich dan eerJ eens van alles op de hoogte te stellen. Daarna kan dan volgend jaar alsnog opgave van der - name bij den Bond volgen. Volgt schrijven van hoofdbestuur over vernieling vaz banen door priksleden, arresleden e.d. waarbij de afd erop wordt gewezen dat het mogelijk is door aanvulling der gemeentelijke politieverordening het recht te ver krijgen diergelijke ijsbeschadigers van de speciale schaats rijdersbanen te weren. Besloten wordt om, zoo mogelijk in samenwerking met andere bondsafdeelingen in Zijpe, zich met een verzoek voor bovenverm. aanvulling tot den raad der gemeente te wenden. Is verder nog Ingekomen een uitnoodiging tot het bij wonen eener districtsvergadering te houden op Zondag middag 26 Jan. te Schagen in de „Posthoorn" van J. Peetoom. Na bespreking wordt als afgevaardigde naar deze ver gadering aangewezen do heer A. Zomerdijk. Hierna volgt dan punt 3 der agenda: Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Hierbij bleek dat eindsaldo vorig Jaar was f 75.9914. Totaal ontvang sten vorig jaar f 630.37%. totaal f 700.37. Hoofdsom uitga ven bedroeg f 693.78%; batig saldo alzoo f 12.58%. Daar de penningmeester de heer Th. Tosselaar, mede door de vele gehouden wedstrijden etc. in het vorig sei zoen nogal een uitgebreide boekhouding hoeft, wordt besloten om, ter besparing van tijd, de bescheiden op een volgenden avond bij penningmeester aan huis na te zien Hiertoe worden dan aangewezen de heeren A. 2k>mer- dijk en P. Tuin, welke hun benoeming tevens aannemen. Hierna volgt bestuursverkiezing ter voorziening in 'n een tweetal vacatures, n.1. die der heeren Jimmink en A. Stuit. Terwijl aftredend en herkiesbaar zijn de hee ren Hottentot en Swan. De belde laatsten worden bij acclamatie herkozen en zal hun door afwezigheid hier, hiervan bericht worden gezonden. De heer Jimmink deelt hierna mede dat hij, door de vele administratie die hij van andere vereeniglngen etc. o.a. Zuivelfabriek heeft, tot zijn spijt voor de functie van secr. moet bedanken, daar hij deze toch niet naar behooren kan vervullen. Voorzitter spreekt hierop zijn spijt uit, dat de heer Jimmink ons gaat verlaten, en wijdt hierna woorden van dank voor de vele gedane diensten door den heer J. voor de club gedaan. Daar zoo weinigen aanwezig zijn, wordt besloten in de nog opengebleven 2 plaatsen tw. secr. en bestuurslid, op een volgende vergadering te voorzien, terwijl van nu aan eens rondgezien kan worden naar goede krachten hiervoor. Do heer Zomerdijk wordt hierna verzocht het secreta riaat tijdelijk op zich te willen .nemen, waarin deze toe stemt. Van een en ander zal aan het hoofdbestuur ken nis worden gegeven. BU de rondvraag deelt de heer Tésselaar mede, dat hij wel als penningmeester aan wil blijven, doch bij even- tueele festiviteiten kan hü zich niet als commissielid meer beschikbaar stellen, aangezien hem hiertoe dan tijd ontbreekt. De heer Zomerdijk bespreekt hierna de mogelijkheid bij eventueel® wedstrijden een geheel aparte feestcom missie In het loven te roepen, waarop Voorz. meedeelt, dat reeds eerder pogingen hiertoe zijn gedaan welke echter op een fiasco uitliepen aangezien het publiek nu eenmaal meent dat het bestuur ook tot hiertoe haar be moeiingen moet uitstrekken. Na woorden van dank aan da aanwezigen voor de aangename wijze van bespreking hedenavond en nog eens speciaal woorden van dank aan de afgetreden se cretaris, sluit voorzitter hierna de vergadering. We vernamen dat do heer J. v. d. Taan, blijrtkuns* - naar te Bussum op Zondagavond, 9 Febr. a.s. te 7.30 uur ten tweede male in het café van den heer C. Modder een biljartseance zal geven. Door hem zullen partyen van 600 caramboles cadro gespeeld worden, terwijl de aan te melden tegenpartij er daarop 450 voor krijgt De genen, die vorige maal verzuimden dit te gaan zien, kun ncn dit thans goed maken. PETTEN. We vernemen, dat Zaterdag voor het eerst de elec- tromotor in werking is gesteld, die inplaats van den molen van den heer S. Brommer, dienen moet ter bemaling van den Leipolder. Dit is ongetwijfeld een belangrijke vooruitgang, die echter door velen niet als zoodanig wordt geappre cieerd. Althans de afnemers van electrischen stroom het tij voor licht- of radio-toestallen, hebben reden te te over om te klagen over de te geringe stroom- onderpand hebben, dacht Je dat ik gek genoeg was om 500 pond te beleggen In jouw eerewoord? Je zult geld hebben en je zult het binnen een uur hebben. Ik zal een cheque uitschrijven voor het bedrag, maar ik verbind er één voorwaarde aan: ik schrijf de cheqeu, maar Jij plaatst de handteekening. Begrepen? Jij onderteekent de cheque met mijn handteekening. Tarbart stond langzaam op. Loop naar den duivel, zei hij minzaam. Daar kom jij voor in aanmerking. Dus je hebt het goed gehoord Jij moet mijn naam onder de cheque zet ten. zei Wilson met groote beslistheid. Het geld dat Je in handen krijgt, is heelemaal voor Jou. Je mag ermee doen wat Je wilt Maar je lieve hoofdje zal zich voort durend In een strop bevinden en als je je woord niet houdt ten opzichte van Tremorro's geheim, wordt hij aangetrokken. De zaak komt dus hier op neer. dat ik Je een valsche handteekening laat zetten om zeker van je zwijgen te zijn. Als Je het geld ultbotaald hebt gekre gen. zal Ik mijn bankier zeggen dat myn handteekening vervalscht is, maar lk zal ze verzoeken pas aangifte bij de politie te doen, als ik ze instuctie geef. Ze zullen je eventueel herkennen, want 500 pond is geen bedrag dat maar ieder uur aan een wildvreemde ultgbetaald wor^t. Hou Je je woord, dan zul je niets te vreezen hebben. Welnu, hap jo toe? Neen, ik verdraai het Goed; dan ga ik direct naar de politie en geef je aan wegens afpersing. Ik doe het liever niet omdat Tremorro het zoo vervelend vindt en daarom heb ik er geld voor over. Dus lk stel je nog eens voor de keus: Je mond houden voor een cheque van 500 pond of aangifte bij de politie. Doe Je keus dus maar. Tarbart liep in tweestrijd met groote stappen het ver trek op en neer. Hij wierp allesbehalve vriendelijke blik ken op zijn bezoeker. Plotseling viel hij uit: Misschien heb je wel niet zooveel op je bankreke ning stnan! Nonsens! Wat zou Ik daarmee winnen? Tegen de onverbiddelijke logica hiervan had de schurk niets in te brengen. Nou goed dan. Maar ik ben met de helft van het geld tevreden als je die voorwaarden Iaat vallen. Best. Ik wil ook wol de helft van het geld geven, maar je teekent mijn naam, daar is niets aan te veran deren. zei Wilson onverstoorbaar. Tarbart hervatte zijn rusteloozo wandeling. Weer kwam er een tegenwerping: Hot verhaal van Tremorro's verleden zou kunnen uitlekken, ook zonder mijn toedoen. Wat dan? Maak je daar niet ongerust over. Ik zal heusch wel ontdekken uit wiens koker het kwam. De men- schen die er bier in Engeland wat van kunnen weten'. sterkte tengevolge van bovengenoemd feit en ook nog door een enkele andere oorzaak. Mogen de betrokken autoriteiten hieraan spoedig afdoend aandacht schenken. Vrijdag hield de vereeniging „Hulp in Nood" annex „Ziekenhuisverpleging", onder voorzitterschap van den heer J. Blom, ccn goed bezochte ledenverga dering in café Vriesman. Na opening, goedkeuring notulen en rekening van den penningmeester, herkiezing van de aftredende bestuursleden, kwam aan do orde het belangrijkste punt der agenda: Contributievorhooging. De vele uit gaven der vereeniging door talrijke operaties en zie ken ui tkeeringen, maken het noodig, dat naar inkom stenvermeerdering wordt uitgezien. Het bestuur stelt voor, uitsluitend de leden van ..Hulp in Nood" 5 cent ln contributie te verhoogen. Daarnaast gaan stem men op in de vergadering om de bijdragen der leden van „Ziekenhuisverpleging" gelijk io stellen aan die van de eerste groep, wat practisch hierop neerkomt, dat men gedwongen wordt lid te worden van „Hulp in Nood", ook dan wanneer men voor zichzelf „Zie- huisverpleging" voldoende acht. Ondanks verzet, ook van bestuurszijde, wordt dit voorstel na ampele be sprekingen tenslotte aangenomen. De uniforme contributie zal thans 23 cent per ge zinshoofd per week bedragen. Nadat nog een voorstel wordt aangenomen een verzookschrift om subsidie bij den gemeenteraad in te dienen, volgt sluiting. ST.-MAA RTENS VLOTBRU G. Woensdag 22 Januari hield de vereeniging „Hulp ln Nood" alhier hare, gewone jaarlljksche ledenvergadering ten lokale van den heer A. de Boer. Aanwezig waren 14 leden. De voorzitter, de heer P. Breed, opende de vergade ring met een hartelijk woord van welkom aan de ledon en de hoop er bijvoegende, dat 1930 een gelukkig jaar voor de vereeniging mag zijn. Hierna volgt lezing en goedkeuring der notulen. Uit het jaarverslag bleek, dat er aan 9 leden 232 zieken dagen waren uitgekeerd, en dat op 1 Januari J.l. de vereeniging bestond uit 48 leden en 27 donateurs. Er is een saldo gevormd groot f 72.18. Hierdoor kwam het zuiver bezit der vereeniging op f 1199.62. De commissie voor het nazien der rekening en ver antwoording verklaarde bij monde van den heer P. Veuger, dat door hen alles in de beste orde was bevon den, onder dankzegging aan den penningmeester, den heer L. Postma, werden de bescheiden voor goedkeu ring onderteekend. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen hekozen en namen hun functie weer aan, tw. de heeren P. Breed, voorziter, L. Postma, penningmeester en K. Doorn 1ste commissaris. Tot algevaardigden naar de bondsvergadering werden benoemd de heeren L. Postma en P. Veuger. Mededeelingen en rondvraag leverden anders niet op, dan eenige besprekingen over de Ziektewet. Op een verzoek van den heer P. Schouten, zal het bestuur in overweging nemen, nu eens een spreker te laten komen, om die wet eens uiteen te zetten. Hierna sluiting. jÊ&ni x steec^s Wybert-tabletten mee- nemen* 100 gauw hebt U kou gevat, laslig zijn de gevolgen. Kcgga Alleen In origlneele doozen k 45 en 65 cis. Algemeens vergadering van het „Visschersfonds" op jl. Zondagmiddag 3 uur. in het lokaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef. Aanwezig zijn 25 leden. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Zomerdijk, opende de vergadering met hartelijk welkom. Vorig jaar stond bet er met de visscherij wegens den stren gen winter slecht voor: Nu met den open winter is de visscherij veel beter. Jl. Vrijdag kregen we, zegt spr., onverwachte tijding van het overlijden van den afslager, den heer J Bakker Dz., Voorzitter hoopt, dat zijne trouwe werkzaamheden nog lang in ge dachte mogen blijven tij de vereeniging. Hiermede is dan de vergadering geopend en verzoekt de voorzit ter den secretaris, den heer S. Pz. de Vries, de no tulen der vorige vergadering te lezen. Na gelezen te zijn worden de notulen goedgekeurd, nadat do secre taris zelf een aanmerking maakt op zijn.notulen, nl. de verkiezingsuitslag is er in vergeten en zal.worden bij vermeld. Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer Jb Bakker Cz. Het batig saldo is op 22 Jan. jl f 509.6S. Er zijn 38 personen bo ven 38 jaar, welke dan, als er geen bij komen f8.43 per persoon kunnen ontvangen. Waterleiding in den ztjn te tellen. Er zijn er geen buiten Jou en my. Vooruit dan maar, snauwde Tarbart. Geef maar op je cheque. Ik zal het doen. Heel verstandig van je, zei Wilson met een grim mig laohje. Hij kneopte zijn vest los en haalde zijn che que-boekje te voorschijn. Ook een papier waarop zijn handteekening stond. Hij ging rustig zitten. Hier heb je een cheque-formulier. Ik zal het invul len en Jij zet de handteekening Maar eerst moet je er een beetje routine in krijgen. Probeer eerst maar eon keer of wat een kladpapier. Hier is de handteekening: P. H. Wilson. Eenvoudig genoeg, niets geen krullen of halen erbij. Maar je moet natuurlijk wel eerst een paar keer oefenen. Tarbart begon en zette de handteekening een paar maal op een stuk papier. Jij bent er verdacht handig ln, grijnsde Wilson, ter wijl hij over de schouder van den afperser keek. Het zou mij niets verbazen als jij dat meer bij de hand had gehad. Wilson nam het kladpapier en bestudeerde het nauw keurig. De laatste twee zijn zoo goed als volmaakt, erken de hij. Nu op de cheque. Nu was Tarbart toch wel een beetje zenuwachtig, maar het resultaat was toe hwel redelijk. Wilson bekeek het product van de schriftvervalsching een paar seconden. Dat zal best gaan, zei hij kort. Vooruit nu maar ermco. Het adres van de bank zie je op de cheque. Vlug, anders is de kas dicht. Tarbart aarzelde nog. maar nam toch vast zijn hoed. Je hoeft niet bang te zijn als ze lastig zijn met uitbetaling. Zeg maar dat ze me hier per telefoon kun nen bereiken. Je hebt hier toch zeker telefoon? Ja? De directeur is een clubvriend, die herkent mijn stem direct. De telefoon is beneden. Prachtig. Ga nu maar. Ik maak het je eigenlijk te gemakkelijk onmensch! Tarbart ging naar de deur. Vooruit dan maar. zei hij. niet erg op zijn gemak. Maar als je me verraadt, zweer ik je dat Tremorro ervoor boeten zal. Wilson zag uit het raam dat Tarbart het huis verlaten had en de hoek vsn de straat was omgeslagen. Hij wachtte nog een paar minuten en holde toen naar be neden. Gelukkig was er een geluldlooze telefooncel en Frank belde allereerst Tremorro op en bezwoer hem met do grootste spoed een taxi te nemen en naar het adres van Tarbart te rijden, zoo hard als het maar kon. Daar na te'.efooneerde hij den bankdirecteur en zei, dat zo de cheque van 500 pond, die direct zou worden gepre senteerd, gerust konden uitbetalen. Alleen zouden ze DE GESTRAFTE OPSCHEPPER (Hummel). Nauwelijks zas: men mii of men be stormde de loketten. En kregen zij hun geld terug afslag te Den Oever bracht aan onkosten f51.en daarvan werd terug ontvangen f45. Dus het water kost niet veel, hoewel er gebruikers zijn welke niets betalen. Er is daarvoor in den afslag een offerbus aangebracht, maar zelden komt er iets in. Volgt verslag van den Vischnfslag over 1929. Aan voer Den Oever van Oct. tot 28 Dec. 1929 3635 balen alikruiken, 1435 balen wulken en 2381 oesters, tot een totaal bedrag van f51311.20. Van 1 Jan. tot 20 April 844 baal alikruiken en 315 balen wulken, tot een totaal bedrag van f7648.41.. Van 14 Mei tot 10 Juni is 30237 ko. ansjovis aangevoerd tot een be drag van f26208.82. Totaal 4479 balen alikruiken, 1750 balen wulken, 2381 oesters en 30237 Ko. ansjovis, tot een totaal bedrag van f83168.43. Het visschers- fonds ontvangt 1 is dus f 851.68. De Ilaukes bracht op aau procentengeld fl.17. Al deze ontvangsten zijn heengegaan met uitgaven, zoodat de kas ledig is. De heeren Jac. Kapitein en Jac. Boersen hebben de rekening nagezien en ook de afslaguitkomsten en hebben alles in orde bevonden. Deze heeren worden voor hun bemoeiingen dank gezegd. Aan de orde is verkiezing aftredende bestuursle den. Dit zijn de heeren Jb. Bakker Cz., K. de Haan en Jac. Kaptein. Allen zijn herkiesbaar. Allen wor den met bijna algemeene stemmen herkozen en ne men hunne benoeming weer aan. Ingekomen is een schrijven van den heer D. Duijn- ker, de oud-afslager-penningmeester te De Haukes, welke eervol ontslag was gegeven wegens vertrek uit de gemeente. In dit schrijven wordt vermeld, dat hij hartelijk dank zegt voor het genoten vertrouwen in hem gesteld., en hij hoopt dat het de leden en het fonds goed moge gaan. De voorzitter zegt dan de heeren Takes en Koorn dank voor het gestorte geld in de kas van het fonds, wat eerst aan hen was uitbetaald. Volgt rondvraag. De heer C. Metselaar brengt de afwatering in het afslaggebouw ter sprake. De vloer ligt niet goed. Deze aangelegenheid zal worden on derzocht door het bestuur De heer J. Koorn deelt mede, dat iemand om den afslag te De Haukes te huur is geweest. De heer Jb. Bakker zou hem liever verkoopen. Wordt besloten deze te verhuren. De heer Jb. Bakker brengt ter kennis dat de ver eeniging wel vooruit gaat in financiën, maar ach teruit gaat in leden. Spr. zou willen, dat getracht werd meer leden te krijgen. Vooral de jongehowde visschers moesten toetreden De heer Kaptein zou die moeite willen sparen, een ieder weet dat het fonds bestaat. We hebben den laatsten tijd gezien, dat enkele jonge krachten zijn heengegaan en welke geen lid waren De weduwen blijven onverzorgd achter. Komen er 25 leden bij b.v. geeft dit f 50 per jaar aan contributie Zou er één ko men te vallen, zijn db uitgaven als f50 per jaar, De contributie is laag genoeg, dus de menschen moe ten zelf bun besluit nemen. Ten slotte moeten toch meer leden komen. Tweederde komt ten gunste van weduwen en weezen en eenderde ten gunste van ouden van dagen. De penningmeester vraagt, of hij met de uitkeering aan weduwen en weezen kan doorgaan als het vorig jaar. Dit wordt goedgevonden De heer K. de Haan vraagt, hoe te handelen met het heengaan van den afslager-boekhouder te Den Oever. De heer Jac. Kaptein vraagt ook in deze boe te handelen. De vergadering gaat er mede accoord ora bij het afloopen van het seizoen sollicitanten voor deze betrekking op te roepen onder de leden van het fonds. Volgt een lange en breedvoerige bespreking over het uitbetalen der gelden door koopers van den af slag. Getracht zal worden iemand te krijgen welke bij het boekhouden tevens uitbetalen wil. Deze zal dan een borgstelling moeten storten, en ontvangt dan een vergoeding voor het uitbetalen. hem een genoegen doen, door den aanbieder een kwar tiertje aan den praat te houden. Na een goed drie kwartier later kwam Tarbart de kamer weer binnen Wel, vroeg Wilson, die een sigaret stond te rooken met zijn gezelligste gelaatsuitdrukking. Goed afgeloo- pen of hebben ze nog kapsies gemaakt? Ik moest lang wachten, maar ze vroegen niets en ik heb het geld, zei Tarbart op onverschilligen toon. Dan zul je wel een beetje in de benauwdheid heb ben gezeten, papa, zei Wilson nog steeds met een ven- genoegd gezicht, maar het is jou van harte gegund. Tarbart had zijn hoed op een stoel gegooid en wilde juist het geld te voorschijn halen, toen tot zijn verba zing de deur achter hem openging en niemand anders dan Tremorro verscheen! Plotseling besefte hij niet goed meer wat er met hem gebeurde. Hij uitte een korten, scherpen kreet; hij voelde zich aangegrepen door de ijzeren armen van Wilson. Voor hij nog een geluid kon geven werd hem iets zachts op neus en mond gelegd en hij verloor het bewustzijn. Een uur later ontwaakte Tarbart uit zijn verdooving. Zijn verwarde brein zocht zich de dingen weer te her inneren. Met een geweldigen vloek scharrelde hij over eind. Hij tastte in zijn binnenzak en ontdekte tot zijn vreeselijken schrik dat het geld verdwenen was. Op den schoorsteen stond een koperen kaarsenhouder; daarheen werd zyn benevelde blik getrokken, want een vel wit papier was eraan vastgemaakt. Als een slaap- dronkene waggelde hij erheen en pakte het papier in zijn bevende vingers. En wat hij las was het volgende: „Geliefde vriend. Je bent er leelyk ingevlogen. Dacht je heusch dat ik zoo gek was om 500 van mijn koste lijke ponden aan jou te verspillen? Ik heb mijn woord gehouden, ik heb je een cheque beloofd van 500 pond en die heb jo gehad en ik heb je geld beloofd en dat vindt je hierbij: op de schoorsteenmantel ligt sixpence voor een borrel om op je verhaal te komen. Je had ze ker niet gedacht dat er nog slimmer lui op de wereld waren dan jij: dan heb je nu een goede straf voor de pedanterie en een lesje voor do toekomst Als je soms ln je portefeuille mocht zoeken naar een paar documenten waar je nog meer mer.schcn mee on gelukkig kan maken, moet je maar eens in de aschbak kijken, daar vind je de verkoolde snippers! Voor het geval je nog plannen mocht hebben: denk aan de val sche handteekening!" Einde.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2