SFORT VAN ZONDAG BEfïïELS'JbWKORREL" weest op don niet al te Trreeden we?, tilt te wijken voor verschillende uit andere richting komende voertuigen, alwaar verdachte uit concludeerde, dat dit berijden wel noodzakelijk was geweest De heer S. B. onderschreef de uiteenzetting van zijn collega, waarop aanhouding dezer zaken volgde tot over 14 dagen. IN ZOETE DROOMEN VERZONKEN. Een te Alkmaar wonende magazijnknecht, de heer Ariën V. fietste op 13 Januari In een vlaag van ver strooidheid het Achterfnidsen ln, welk benauwd straat je geen rijwlelverkeer gedoogt en dus was afgesloten. Ongelukkiger wijze werd zulks opgemerkt door een sur- vulleerende agent en het gevolg van die ontmoeting he den door den heer V. en zijn portemonnaie, daar hij tot t 3 of 3 dagen werd veroordeeld. WEER EEN REFLECTOR ABSENT. Voor dit tekort in de moderne rijwieluitrusting ver scheen als verdachte de heer L. J., adj. anylist bij den Keuringsdienst te Alkmaar, die in den avond van 13 Ja nuari zelf de dupe werd van de analyse van een politie agent, dio bovengemelde afwezigheid constateerde. Ge vorderd werd f 3 boete of 3 dagen, waarop de heer J. verzocht om een voorwaardelijke veroordeeilng. Doch de kantonrechter wilde natuurlijk den heer J. voor een zóó onbeduidend feit den last niet aandoen hem eenige proef jaren op te leggen of te stellen onder toezicht van het Leger des Heils en legde hem meer eenvoudig f 2 boete of 2 dagen op. VOORTDURENDE INSPECTIE VERDIENT AANBEVELING. De sigarenhandelaar N. P. K. uit Amsterdam, wiens costuum den motorrytulgbestuurder verraadde, was op 16 Januari op den Schermerweg onder Alkmaar tegen de lamp geloopen, omdat de controleerende politieagent bleek, dat de handrem van zijn motorrijwiel in staking verkeerde. Het verdient zeer zeker aanbeveling voor el ke motorrijder of automobilist om zijn rijtuig nog eens extra te inspecteeren voor men de Alkmaarsche grens overschrijdt, daar de politie ln die gemeente zich steeds actief en paraat betoont Onvoldoend werkende remmen zijn een ernstige bedreiging voor de financien, zooals ook weer dezen heer K. bleek, daar hij werd veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. De ambtenaar had zelfs f 15 of 15 dagen gevorderd. ONVOORDEELIGE TIJDBESPARING. De 18-jarige harlngmarlneur Simon K. te Alkmaar, had op 13 Jan. reusachtig veel haast en wilde zich den langen weg naar Tepperary bekorten, door met zijn handkar het Verdronkenoord ln verboden richting te be rijden, welke vrijmoedigheid niet ontsnapte aan het scherpe oog van een gemeentedienaar. Simon was er echter misschien met een vermaning afgekomen, doch daar hij de hem geschonken gave der taal op minder hoffelijke wijze gebruikte, volgde een bekeuring en heden een veroordeeilng van Simon, op wiens houding thans niets viel aan te merken, tot f 4 boete of 4 dagen. DE STROP MAAR NIET AL TE NAUW TOEHALEN. Do heer R. H., timmerman te Alkmaar verscheen als verdachte ter zake een gepleegde overtreding der ar beidswet op 15 Januari, aangezien alstoen te kwart voor 10 uur namiddags ln zijn werkplaats werd aange troffen een werkende arbeider, terwijl de arbeidstijd ten 5 uur was geëindigd. De heer H. gaf een en ander ge redelijk toe, doch bedoelde arbeider was zijn eigen zoon, die buiten zijn voorkennis voor een vriend kosteloos een muziekinstrumentenkist had vervaardigd. Het proces verbaal stemde trouwens volkomen met deze opgave overeen, zoodat besloten werd de zaak aan te houden en als getuige don verbalisant, den zoon van den verdachte en den ontvanger van den kist als getuigon te hooren. Alzoo voortzetting op 31 Jan. Misschien was het niet ongewcnscht Indien bedoelde muzikale kist eveneens als overtuigingsstuk ter zitting werd medegebracht. RUWE BOLSTER, MAAR EEN HART VAN GOUD. De. 13-jarige melkrijder Jan K. te Alkmaar, 'n gezond blozend jongeling, verscheen ln volledig ambtsgewaad een paar geschilderde klompen niet uitgezonderd. Hij was in den avond van 14 Januari op de Friesche brug gecalanceerd, omdat aan het door hem bestuurde aan gespannen voertuig een reflector ontbrak. Do verdachte erkende zonder omwegen. De oorzaak was dat het offi cieel rijtuig momenteel onbruikbaar was. De van ahe onnooillge franje ontdane erkentenis wekte weldadig op het gemoed van den kantonrechter en volgde een ver oordeeilng tot slechts f 1.50 bf 2 dagen. EEN PEPERDURE JACHTAVOND. De 31-jarlge fabrieksarbeider Willem S. uit Wormer- veer had er de lucht van gekregen, dat te Akersloot een vette haas zich voor een spannende jacht beschikbaar had gesteld. De heer S., vol jachtlust. liet deze schoono goleger! ;id niet zijn neus voorbijgaan, wapende zich met zij.: jachtgeweer en wist inderdaad langoor spoe dig neer te leggen, doch werd helaas op heeterdaad bo- trapt door een veldwachter, die constateerde, dat S. niet in het bezit was van een verelscht Jachtacte. Haas en geweer werden ln beslag genomen en heden verbeurd verklaard, terwijl de heer S., de gelukkige en toch on fortuinlijke jager bovendien nog veroordeeld werd tot f 13 boete subsidiair 15 dagen rechtenis. „Beste Lyn, wat bezielt je?" en met een ruk trok Cecily knorrig haar handen terug. „Ik weet wat ik zeg!" antwoordde Paget boslist en stond op. „Je zult het natuurlijk tegenspreken; maar ik weet, dat wie je ook bent, Iris Kendal niet bent" „Jc bent dwaas!" riep Cecily uit. „Nog geen kwartier geleden herken je mijn voile en nu weiger je de draag ster te kennen!" „Ja. het is vreemd!" zei hij aarzelend.. „Met de voile en mot de kleeren is het in orde; alles is in orde, maar toch ben je Iris niot! De handen alleen zyn anders; je draagt wel haar ringen, maar je handen zijn mooier dan de hare. Dat is Juist het eenige wat aan haar overi gens volmaakte persoontje ontbreekt Waarom heeft ze jou naar mij toegezonden en vind je wel dat het heel eerlijk van je was om op die manlor hier te komen?" Ook Cecily stond nu op en trok haar handschoenen weer aan. „Als je voortgaat met zoo dwaas te doen en zoo on vriendelijk te zijn. ga ik weg!" zei ze. „Het Instinct van de vlucht na de ontdekking, ls het niet?" „Je weigert dus..." ze kon onmogelijk nog een woord uitbrengen. „Ik weiger jou, voor zoover mij dat dan mogelijk is, verder te betrekken ln een buitengewoon onplezierige zaak." zei hij. De deur ging open en eenige seconden later ontdekte Cecily dat ze eigenlijk op de meest beleefde manier ter wereld op straat goeet was. HOOFDSTUK XIII. DE OFENBARING VAN HET GEHEIM. De bescheiden bediende in het huls aan do Norfolk Street vertelde Cecily beleefd, dat Dr. Heriot in de stad teruggekeerd was. „Net vanmorgen mevrouw!" voegde hij er ongevraagd aan toe en geleidde haar naar dokter's spreekkamer. „Ha, ik verwachtte je al." zei Dr. Heriot. .Ik ben hier gisteravond ook al geweest, maar uw knecht weigerde me binnen te laten: hij vertelde me, dat u uit de stad was. Ik ben er absolut zeker van, dat dat een leugen was." „Je bent bepaald onbeleefd, mijn lieve klad!" „Ik ben hier niet gekomen om beleefd te zijn," zei Cocily koud. „Ik om u de verklaring van uw handel wijze vragen; van alles wat gister gebeurd is." Go Ahead kampioen. Willem II en A.D.O. komen dichter bij het kampioen schap. De ontkneoping in Afd. II neg niet gevallen. 26 Jan&uri. Met, uitstekend voetbalweer, minder voor de toe schouwers, heeit de laatste Januari-Zondag deze Ja- nuari-maand als sterke tegenstelling gemaakt van de overeenkomstige maand van het vorige jaar. AFDEELING L A.D.O. liep een punt op Ajax vooruit door zelf te winnen van Haarlem (6—1) en doordat Ajax tegen Sparta. gelijk speelde (22). H.B.S. verspeelde door een nederlaag tegen Hilversum (1—2) haar laatste kans. De stand is: Ajax 13 7 3 3 34—17 17 A.D.O. 11 6 4 1 34—19 16 R.C.H. 13 6 3 4 86-2S 15 2e klasse A. Z.V.V. brengt zich door een 52 overwinning op Spartaan alhoewel niet definitief, toch voorloopig buiten gevaar. Ook V.V.A. dat D.W S met 20 sloeg. W.F.C. verloor met 21 van West-Frisia, zoodat W.F.C. en Spartaan de rij sluiten. Jammer voor Alcmaria, maakte ze geen gebruik van de gelegenheid om haar achterstand op K.F.C., dat van H.R.C. verloor (zie verslag, tot 3 verliespun- ten te reduceeren, door niet verder dan 11 te bren gen thuis tegen Hollandia. De stand is: Alcm. Victrix 15 9 2 4 39-25 20 K.F.C. 12 8 2 2 37—24 18 Hollandia 15 6 4 5 27—36 16 D.W.S. 13 6 1 6 27—23 13 H.R.C. 12 8 1 5 31—26 13 V.V.A. 13 4 4 5 25-30 12 West-Frisia 12 5 1 6 2631 11 Z.V.V. 14 4 3 7 3032 11 W.F.C. 13 3 4 6 23—34 10 Spartaan 13 3 2 8 27-36 8 2e klasse E. Speelde D.E.C. vorigen Zondag gelijk, thans ein digde de match ZeeburgiaHercules in een 22 ge lijk spel, waardoor D.E.C. haar ééne punt voorsprong behoudt, t Is niet onwaarschijnlijk dat dit eene punt het hem doen zal. D.E.C. was vrij. Stand: D.E.C. 15 11 2 O 38—20 24 Zeeburgia 15 11 1 3 39—18 23 Hercules 13 7 4 2 43—33 18 Zandvoort bengelt hier stevig onderaan. Ze ver loor nl. wederom. Thans was het Velox, no. 4, die een 6—1 zege behaalde. Ook A.F C. verloor nl. met 52 van H.V.C. Volgende week waarschijnlijk de volledige stand der klasse. AFDEELING III. Blauw Wit doet een mooie gooi naar 't kampioen schap. Nu werd 't in nood verkeerende V.U.C. met 41 geklopt. Ook Feijenoord won nl. van Stormvo gels (5—1!) wnnrdoor de Rotterdammers te kennen geven op het laatste nippertje ook nog mee te wil len doen. t Gooi—Hercules D.Y.S. werd 11 en ook H.F.C. en E.D.O. speelden gelijk, waardoor V.U.C. 4 punten achter is bij no. De stand is: Z.F.C. 16 9 O 5 5034 20 Blauw Wit 15 7 5 3 29-21 19 Feijenoord 15' 7 3 O 4a—26 17 H.V.V. 14 7 3 4 33—30 17 ÖrjDe&teKaandjL doot Volledia voeder voor kuikens, kippen.eenden enz Alle fouiief voederen word! hierdoor opqeheven. Eenvoudiger.voordeeüqer en betere voeding sterker en moo.er dieren en 30<> méóren qrooter eieren van hooqfgnen smaak.dan van andere voeders kil° f O.50 P0^ Vr*a3q* brochure Oclrooi reeds verkreqen in Belqiè Canada Engeland. Frankryk.Italiè. Hongarije. Poten.SDanjeZuid-Afnka. „Alles? Hoe kort ben je, en hoe vaag? Er 13 zoo'n boel gebeurd sinds gisteren. Je verwacht toch niet van mij dat ik je alles verklaren zal?" „Ik verwacht een verklaring omtrent het echaamte- looze liegen, dat u gisteren tegen me gedaan hebt." 2el ze, terwijl ze hem strak aankeek. „Ik wil weten, waarom U me naar Carlton House Terrace gezonden hebt, Ik wil weten, op welke manier Lady Kendal aan baar eind kwam en waar ze nu is!" Hij wierp een snellen blik op Cecily. „Je nicht is do'od; dat weet je klaarblijkelijk. Ze stierf tengevolge van een ongeluk een auto-ongeluk. Het klinkt hard, maar het ls gelukkig, dat ze dood is. Het leven is moeilijk voor een jonge vrouw zonder geld en zonder vrienden, zooals je zelf wel zult weten," voegde hij er op veelbeteekenenden toon aan toe. Cecily was langzaam opgestaan. Ze bloosde lang en hevig. „Iris was noch arm, noch zonder vrienden!" riep ze verontwaardigd. „Maar mijn beste, we spreken niet ovei Jezelf, maar- over je nicht, Cecily Gerard." „Oom Felix, wat beteekent dit alles toch?" „Ik denk anders dat je me best begrijpt Cecily Gerard, die geen geld had en gebrek leed, ls dood,' her haalde hij, „en in haar plaats leeft en bloeit Iris Ken dal, overetelpt met liefde en gelu! en in het bezit van een zeer beminlijk echtgenoot." Cecily werd plotseling doodsbleek. „Dus dét beteekende uw telegram," zei ze zacht als schaamde ze zich voor haar eigen woorden. „Nu be grijp ik het Ins was al dood, toen u mij het telegram stuurde dood door een ongeluk of Iets anders, dat weet lk niet... en u dacht, dat ik een goede compag non zou zijn in uw gemeen complot..." „jncu. en heb ik verkeerd gedacht?" vroeg Heriot plompweg. „Ik denk het niet. Je hebt de rol, die ik voor je klaargelegd had, voortreffelijk gespeeld, voor zoover ik kan nagaan. Elke vrouw van Jouw tempera ment ls in haar hart een tconeelspeelster, wier kunst groeit met de noodzakelijkheid..." „En u wist, dat Anthony Kendal thuis was, toen u me naar zijn hui3 zond?" „Was Kendal thuis?" riep hfl verschrikt uit. „Ja,, hij was bijna de eerste, die ik in dat huis ont moette. Zij. Iris, had hem een boodschap gesturd en hfj clfehte ran verklaring van haar brief, een brief die op ccn verzoening duldde... toen wist lk dat u tegen me gelogen had..." AFDEELING DL Door een 3—1 overwinning op Vitesse en de neder laag (03) van Enschede tegen A.G.O.V.V. Is Go Ahead kampioen geworden. De staartclubs doen wonderlijk. P.E.C. won thuis met 3—1 van Tubantia. Robur echter won ook, doch met 51 uit van Wage- ningen, een niet te verwaarloozen prestatie van Elfring c.'s. Z.A.C., zonder Bakhuijs, was sterk ge noeg Heracles er onder te houden. De stand der staartclubs is: 8. Vitesse 17 3 5 9 35-55 11 9. Robur et Vel. 16 4 9 10 27—69 10 10. P.E.C. 16 4 1 11 4055 9 AFDEELING IV. Willem II heeft het kampioenschap voor 't nrijpen. Alhoewel P.S.V. in haar huidigen vorm absoluut de sterkste is, krijgt deze na de 32 overwinning op N.A.C. geen gelegenheid meer zich met Willem II te meten. Alleen N.A.C. zou door W. II te slaan de thans bestaande kloof tusschen N.A.C.P.S.V. en aan den anderen kant Willem II van 4 tot 2 punten terug kunnen brengen. Eindhoven—B.V.V. 4—2 en M.V.V.—Wilhelmina 3—1 hadden tot gevolg dat Wil- helmina of Roermond aangewezen is om de laatste plaats in te nemen. De stand is: Willem II 14 10 3 1 41—21 23 P.S.V. 14 9 1 4 46—26 19 N.A.C. 14 8 3 3 28—17 19 AFDEELING V. G.V.A.V.Leewarden, AlcidesFriesland en Achil- lesBe Quick eindigden allen in 3—1 zeges voor de thuisclubs Alleen VeendamVelocitas speelden ge lijk (2—2). Volgende week kan Velocitas kampioen zijn. H.R.C.K.F.Cn 3—2. Een spannenden strijd! Ondanks alle aanmoedigingen van Zaansche sport bladen die in K.F.C de tweede Noord-Hollandsche eerste klasser zien en het „IIup K.F.C.dat opsteeg uit een tegen het einde zure gezichten trekkend troepje Koogers, is K.F.C gesneuveld op Tuindorp. Toen K.F.C. tegen wind aftrapte, en de zig-zag be wegingen, die hun middenvoor maakte, tot een ge vaarlijken aanval leidde, zag 't er naar uit dat H.R.C. niet veel in te brengen zou hebben. Deze ge dachte word nog gesterkt toen de als zeer gevaarlijk bekend staande rechtsbuiten der Zaankanters een ,dot" van een voorzet gaf, juist zoo dat deze keeper Prins deed weifelen om toe te loopen. Meteen een hoogen sprong van den linksbinnen en keurig schoof de bal langs de paal door een fermen zet met 't voor hoofd van dezen speler (0—1). Tot onze verrassing echter nam Racing het spel in handen en we vonden 't beter om ons mooie plaatsje achter het Heldersche doel te verlaten en ons bij 't andere doel op te stellen. Daar ging 't nu keurig. Be neker was heel goed, wat ook niet al te dikwijls voorkomt. H.R.C. zat onophoudelijk voor 't vijande lijke doel en alhoewel keeper van 't Hof alles re tourneerde, evenals de backs was 't wel tactische, maar niet productieve spel van K.F.C. niet voldoende om aan de Racing-overmacht weerstand te bieden. Van 't Iloff, die zooals gewoonlijk buitengewoon was, toonde ons dat telkens weer. Keiharde kogels en welgemikte kopballen van Beneker, keurig genomen corners en voortdurend inloopen. dat alles ging hem zeer gemakkelijk af. Een opluchting voor K. was dat' Beneker maar telkens in den buitenspelval liep. Ten slotte weet. Beneker een buitenspèlgoal te maken, wat de scheidsrechter waarover straks terecht merkte, 't Valt op, dat K.F.C. zeer veel vrije schop pen tegen zich kreeg, alhoewel geenszins van ruw of hardhandig spel gesproken mag worden. Zoo komt het clan dat Beneker een vrije schop even buiten t strafschopgebied te nemen krijgt, welke hij juist over schiet. Een doelpunt zit er echter in de lucht. De linkshalf Boot geeft ook nog eens een keurig boogschot, v. 't Iloff echter tikt liem over de lat. H.R.C.'ers spreken van pech,, maar de waarheid is, dot de K.F.C.-keeper ongenaakbaar is. Dan, als v. 't, Hoff eon hal op den maag gehad heeft, is Beneker hem te vlug af en de gelijkmaker is geboren (1—1). Ondertussehen had K.F.C. enkele aanvallen onder nomen, zonder succes evenwel. De K.F.C. mirvoor ziet o.a. kans om een meter voor doel* huizen hoog over te schipten, wat Roobol hem na rust als tegen- prostatie nadoet. Na het H -doelpunt begint 't publiek zich danig te roeren en uitstekend gesteund door de half linie met, Piet Goudswaard aan 't, hoofd wordt weer een serie aanvallen ondernomen. Voor rust wor den echter geen doelpunten gemaakt. Na rust is K.F.C. voor den wind spelende dadelijk Heriot sprong op en greep haar bij de schouder. „En je hebt hem alles beleend...?" vroeg hij heesch. „Nee," zei het meisje flauwtjes, „u hebt mijn tempe rament bijzonder goed geschat... de tooneeispeelster kwam voor den dag toen het noodzakelijk bleek." „Best kind, best kind," mompelde hij half tot zichzelf. „Ik had gelijk toen lk op jou vertrouwde. Alles had niet beter kunnen loopen, dan het geloopen is. Voor ledereen, die bij deze zaak betrokken is." Cecily trok haar schouder weg vanonder zijn aan raking. „Vóór lk wegga, wil ik weten, waar u haar gebracht hebt," fluisterde ze wanhopig. „Voor je waarheen gaat?" „Waar denkt u dat Ik heenga?" Ze voelde zich krachtiger naar mate haar woede weer terugkwam. „Terug naar den man natuurlijk, die u bedrogen hebt en tegen wlen lk heb staan liegen, om hem eindelijk de waarheid te vertellen." „Lieve hemel!" er klonk iets van een lach in Herlot's stem. „Jullie Gerardsen schijnen een bijzondere voor liefde voor bekentenissen te hebben. En dus denk Jp., dat wanneer je naar Slr Anthony terug ging en heen dtze historie van a tot z vertelde, hij je gelooven zou?" „Ja." Heriot haalde zijn schouders op. „Je bent gelooviger, dan ik denk. dat je hem zoudt vinden. Maar," en Heriot's stem nam een vriendelijker klank aan, „het is niet noodig zoo'n ellondigen en on- plezierigen stap te doen. Ik heb een veel beter plan; lk denk, dat wanneer we een oogenblikje langer samen ge sproken hebben, je het met me eens zult zijn." Cecily maakte een afwerend gebaar met haar handen „Ik ben bang voor uw plannen, oom Felix! Wat is er te bespreken? Er is voor ons maar één ding te doen en dat i3 de waarheid te vertellen." „Werkelijk?" Herlot's mond was hard en vastbesloten, zijn donkere oogen flikkerden en het wit vertoonde een beslist gelen glans, een teeken van groote woede, die hij nog met de uiterste moeite in bedwang hield. „Dan waarom, als ik vragen mag, kwam je hier, wanneer je mijn hulp en raad toch niet noodig had? Waarom heb je de waarheid zelf niet gezegd? Je hebt gelegenheid genoeg, meer dan genoeg gehad." Cecily zweeg. Heriot's vraag had haar als hot ware lam geslagen. Waarom, ja waarom had ze do waarheid niet gezegd? „Er ls werkelijk r.lets anders voor je over dan naar mijn raad te luisteren.", gevaarlijk, doch is niet zoo uitgesproken in de meer derheid als H.R.C. het voor rust was. Ook vinden ze Heeris en Siersma en tenslotte keeper Prins in een voldoenden vorm om de meestal over rechts geleide K.-aanvallen te weerstaan en telkens was Gouds waard er om de voorhoede aan 't werk te houden, zoo zelfs, dat K.F.C. weer ingesloten wordt., doch doelpunten komen er vooreerst niet, wat niet zoo zeer voor de capaciteiten van Van 't Hoff als voor den ijver waarmee de backs staan te verdedigen stonden pleit. Tallooze schermutselingen met opge legde kansen, die ecliter allen hopeloos gemist wor den, gaan voorbij, totdat een kogel uit de halflinie op weg naar 's keupers uitgestoken handen juist van richting wordt veranderd door Beneker, die z'n hoofd er tegen zet (21). 't Gejuich is niet van de lucht. Nu begin K.F.C. te begrijpen dat er gevaar is en be gint geweldig op te zetten. Met enorme geestdrift werpt H.R.C.'s achterhoede zich in den strijd en Boot, de linkshalf, die vorige lceeren totaal onvol doende was, komt een pluimpje toe voor de wijze waarop hij den K.-rechtsbuiten in bedwang houdt, i'och heeft de K.-vorohoede meermalen een goede kans gehad, maar 't beslissende schot is er niet. De talrijke corners maken de spanning hevig en een op luchting is 't telkens als Goudswaard weer wat le ven in de voorhoede brengt. Bauke Prins vindt ech ter de backs in uitstekende conditie cn de gevaarlijke voorzetten die Beneker anders altijd van hem krijgt, blijven uit. Ook mist hij eenmaal op onvergeeflijke wijze, als v. 't Iloff een corner niet kan bereiken en de bal over diens handen heen vlak voor z'n borst komt. Inplaats van in te loopen, wil hij schieten, maar de toestormende Iv.-back stormt toe en weg is cie kans. K.F.C. bij tijden domineerend, weet dan uit een der aanvallen een buitenspel-goal te maken. Scheidsrechter Bosch had een van z'n schaarsche goede momenten en annuleerde 't doelpunt. Een doel punt kan nu elk oogenblik komen, 't Komt dan ten slotte als Ln een schermutseling een der K.-voor- waartsen de bal met de hand stopt en voor de voe ten slaat, waarna een klein tikje voor voldoende is om de doellijn te passeeren, 22. De scheidsrechter kon dit onmogelijk zien en daar ook de grensrech ters niet konden zien is en blijft de uitslag 32. Maar voor ons, in onze herinnering is 't 31. De Koogers vechten nu voor de overwinning, de Racers tegen de nederlaag. II.R.C. trekt hierbij aan 't langste eind als Roobol 5 minuten voor tijd uit een voorzet inkogelt. Onder groote spanning komt het einde met een 32 overwinning voor H.R.C., die absoluut verdiend is. Bij H.R.C. kunnen allen op een goeden wedstrijd terugzien, speciaal Goudswaard en Beneker. K.F.C. had als uitblinker haar keeper en na rust haar backs. De scheidsrechter, Theo Bosch, wordt o.i. te oud. 't Feit dat hij meestal in het middenveld stond, zoo dat hij nooit zag wat er bij de tallooze schermut selingen plaats vond en alzoo verscheidene hands ballen niet cn een paar niet-buitenspelgevallen wel zag, zou licht tot onaangenaamheden leiden. Dit i3 gelukkig niet gebeurd, o.i. dank zij het faire optre den van de spelers, Er was veel publick, ook van buiten. OUDKAESPEL. Zondagmiddag vond op het D.T.S.-terrein de wedstrijd der proefclftallen van de Ï&-I.V.B. plaats. Wa kunnen nu niet bepaald zeggen, dat er veel fraai's werd geboden. Zeer sporadisch werd er slechts goed combinatiespel ver toond. maar daar staat tegenover, dat er ook vaalt ho peloos geknoeid werd. Natuurlijk waren de spelers niet aan elkaar gewend, doch wanneer men soms den bal geheel vrij had werd er te dikwijls heel onbenullig weg getrapt. Bij de A--ploeg vlotte het nog het best en voor al na de rust, waren de witten overwegend sterker. Dat de score niet grooter geworden is, danken de zwartjes vooral aan 't uitstekend doelverdedigen van hun keeper W. Bost. Deze gaf meermalen blijk van zijn kunnen en de manier, waarop hij vallende en voor open doel staan de, redding wist te brengen, dwong bewondering af. Een handige speler was ook de linksbinnen van het A-elftal, W. Winter. Deze nam een groot aantal goals voor zijn rekening en stichtte vaak verwarring in de achterhoede van de zwarten. De elftalcommissie staat dan ook voor geen gemakkelijke taak om de beste uit deze 22 speleis te zoeken, want verreweg het grootste deel wist zich ;£et boven het middelmatige te verheffen, en zijn alle spe lers van dezelfde klasse. Het zware terrein zal sommigen ook wel parten hebben gespeeld. Onder leiding van den heer C. van der Hoven stelden de elftallen zich als volgt op: A. (Wit). A. Wind. (Schagen I) G. Stam A. Winter (W.F.C. ni) (Meervogels II) T. ten Toom G. Grootes Th. Rijkers (H. R. C. III) (N. Niedorp I) Succes I) Janneman A. Watertor R. Bruin W. Winder C. Ruiter (K.V.V. 2) (Schagen I) (W.F.C. Hl) (Tessel I) (Z.F.V. 4) C. v. Looij R. Rus B. v. Leeuwen J. Kokkes N. Brouwer (W.F.C. 3 (Schagenl) (H.R.C. 3) (Bergen I) (E.V.C. 2) C. van Veer J. v. d. Broek R. Heijman (W.F.C. III) (Purmersteijn) (Hoorn I) C. Dekker P. de Roo (Z.F.C. IV) (K.V.V. II) W. Best B. Zwart (Q.S.C III) Het meisje maakte een hartstochtelijk gebaar, maar hij wenkte haar om zich stil te houden. „Nee, val me niet in de rede. Je moet nu eens naar do koude werkelijkheid luisteren. Cecily Gerard heeft opgehouden te bestaan. Een meisje van dien naam is gisteren dood gevonden in haar kamer te Battersea; een medisch onderzoek heeft plaats gehad en het lichaam is naar het lijkenhuisje overgebracht om de teraardebe stelling af te wachten. Wanneer er navraag gedaan mocht worden, zijn er geen vrienden of bekenden om inlichtingen te geven; alleen de hospita blijft over, maar deze zal verklaren wat haar nuttig en gemakkelijk voor komt, en het is niet twijfelachtig hoe die getuigenis zijn zal. Ziezoo, en nu zou ik wel eens willen weten, wat jou na dit alles anders te doen staat dan Iris Kendal te zijn en te blijven?" Verontwaardigd, in machtelooze woede keek ze hem aan. „Ik kan nooit weer terug gaan..." „Het moet!" antwoordde Heriot koud. Tot het uiterste gemarteld vloog ze overeind. „Maar ik kan nog ergens heen gaan: de rivier in." „Zelfmoord?" vroeg Heriot minachtend. „Durft iemand als jij van zelfmoord te spreken, die zoo rad van goed en slecht praat? De laatste schuilplaats van den lafaard! Ik zag je voor flinker aan. Maar als je dekt op deze manier het best de zaken voor de doode Iris te kunnen behartigen..." Cecily sprong op en staarde Heriot met een spierwet gezicht aan. „Ja,fluisterde ze ten slotte, ik mag 't niet doen. Ik zal probeeren om terug te gaan. Ik moet terug." „Juffrouw Lumsden zit op u te wachten, mevrouw!" Dit was de boodschap waarmee Victorine Cecily be groette, toen ze iaat in den middag in Charlton House Terrace terug kwam. Ze had met Heriot den lunch ge bruikt, tenminste ze had voor de bedienden gedaan als of ze wat gebruikte. „Juffrouw Lumsden?" herhaalde Cecily, tevergeefs trachtend de ergernis uit haar stem te verbannen. „Waar is ze?" „In de witte kamer, mevrouw!" „Wil je haar vragen nog een oogenblik langer te wach ten? Ik kom bij haar zoodra ik me verkleed heb. En Vic torine. zeg beneden als-je-blieft, dat lk vandaag verder voor niemand thuis ben." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6