Hl Correspondenten VERKEERSONGELUKKEN. Om het Europeesche kampioenschap- schaatsenrijden. Plaatselijk Nieuws. fieur! Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Dronken waanzin. Verijdelde bomaanslag in een mijn. Door de koelbloedigheid van een filmoperateur. Eielson's noodlottige vlucht. Zwart opent de score als van Looij goed voorzet en Rus de Witte keeper onhoudbaar passeert Nadat Best een paar malen uitstekend gered had, moest hij zwich ten voor een penalty, terwijl hij vijf minuten later den bal opnieuw uit het net kon halen, toen hem het uitzicht werd belemmerd Met een vleugelschot bracht Van Looij de partijen weer op gelijken voet, Keeper Wind veroor zaakte een vrijen trap wegena „wandelen" met den bal, en handig wisten de zwarten het leer in het net te wer ken. Met een 32 stand voor het B.-elftal brak de rust aan. Na de thee kreeg de witte ploeg voor den wind en reed3 na vijf minuten wisten ze te doelpunten, 33. Han dig passeeren brengt W. Winter voor open doel, en kei hard schiet hij het bruine monster in het net Als kee per Wind vallende een voorzet van den zwarten links buiten wegslaat heeft Van Leeuwen er verder geen moeite mee, 44. De witten nemen nu het spel geheel in handen. Herhaaldelijk zweven ze voor het doel hun ner tegenstanders. Prachtige kansen worden hun er ge boden, maar ze weten er slecht gebruik van te maken, zelfs niet bij open doel staande. Kranig verdedigde Best zijn heiligdom, terwijl de lat hem ook goede diensten bewijst Echter kan hij niet verhinderen, dat het leer nog drie keer achter hem gedeponeerd wordt. Mt t 74 in het voordeel van wit komt Jiet einde. ANNA PAULOWNA. Breezand had licht werk met Texel II. Met niet minder dan 80 (rust 30) werden de eilanders huis toe gestuurd. WEERINGEN. Succesnieuws. Helder VSucces III 32. H.R.C. bSuces a 02. SPARTA. Zondag moest Sparta 2 op bezoek bij Helder 4. Het feit dat eenige spelers verhinderd waren en bo vendien dat Helder 2 en 3 vrij waren, was wel de oorzaak dat in Schagen werd verwacht dat Sp. 2 dik zou verliezen. Als scheidsrechter Metselaar de elftallen in het veld blaast, staat Sp. 2 dan ook tegenover het sterk ste Helder 4 dat reglementair mag uitkomen, hoe wel verscheidene van hen regelmatig in Helder 2 of 3 spelen. Het geheele Sp. elftal pakt echter direct goed aan en door het harde werken is Sp. toch in geen geval de mindere. Als bij een mooien aanval „Het IJzeren Paard" dan ook een gaatje ziet, verdwijnt de bal kei hard in den bovenhoek. Daar „Helder" echter geen doelnetten heeft hangen en de scheidsrechter te ver af stond om het te zien, wordt dit doelpunt onder hevig protest van Sp. niet toegekend. Uit een vrijen 6chop neemt Helder nu de leiding. Spr. geeft echter niet gewonnen en kort hierna scoort J. Paulusma de gelijkmaker 11, met welken stand onder groote spanning het einde komt, en het wispelturige 2e elf tal weer een puntje rijker is. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. I had bezoek van Anna Paulowna I. D. Is volledig, terwijl A. o.a. invallers heeft voor Kerk hof en Timmer. I). is de geheele wedstrijd het meest in den aanval en weet voor de rust door spil en mid- voor een 20 voorsprong te bemachtigen. Na de rust zijn de uitvallen van A. iets gevaar lijk en weten zij uit een strafschop de eer te redden, terwijl D. door toedoen van midvoor twee en links binnen één doelpunt, een 51 overwinning weet te behalen. D.O.S.K.O. II had in de Wieringerwaard met Wie- ringenvaard II tamelijk veel moeite, doch wist toch met 21 te winnen. N. H. V. B. Door de proefwedstrijden in Oudkarspel werden voor de eerste klasse geen wedstrijden gespeeld. 2e klasse. Breezand won met 8—0 van Texel 2, waardoor ze in puntenaantal met het niet spelende Wieringer waard gelijk staat. D.O.S.K.O. had met Anna Pau lowna ook geen moeite (51) en daar ook J.V.C. van H.R.C. 4 won (met slechts 3—0) is in den stand niet veel wijziging gekomen, ook al doordat Sparta 2 en Helder 4 met 1 Wieringerwaard Breezand D.O.S.K.O. J.V.C. Sparta 2 Succes 2 Helder 4 Texel 2 Anna Paulowna H.R.C. 4 D.O.S.K.O. 2 heeft de leiding overgenomen van Breezand 2 door een 21 overwinning op Wierin gerwaard 2. Helder 5 steeg naar de vierde plaats door een twee de achtereenvolgende overwinning op Succes (32). De stand is: 1 gelijk speelden. De stand is: 14 11 2 1 70-28 24 15 11 2 2 64—26 24 15 8 2 5 5937 18 12 8 0 4 4933 10 15 6 1 8 39-48 13 14 5 0 9 41—39 10 12 4 1 7 31—33 9 14 4 1 9 34—45 9 11 3 1 7 2553 7 8 0 0 8 0-52 0 3e klasse. D.O.S.K.O. 2 11 7 1 3 68—15 15 Breezand 2 9 5 3 1 34—17 13 D.E.S. 7 4 1 2 26-12 9 Helder 5 5 3 1 1 20—10 7 Succes 3 9 2 2 5 18—21 6 Wieringerwaard 2 9 3 0 6 21—37 6 Anna Paulowna 2 6 0 0 6 4—79 0 K. N. V. B. 3e klasse A. Volewijckers staat er buitengewoon mooi voor door O.S.V. te slaan (3—1) en moet nu alleen nog maar 2 maal tegen Helder spelen. De Kennemers won met 7—2 van A.P.G.S., waardoor de kans nog be staat dat ze kampioen worden, wat alleen kan ge beuren wanneer Helder Zondag van Volew. wint. Helder won van Purmersteijn (20). De stand luidt De Volewijckers 16 12 2 2 61—27 26 De Kennemers 15 10 3 2 4824 23 O.S.V. 15 10 1 4 54—27 21 Mooie successen van de Nederlandsche rij ders. Van der Heiden derde op de 5000 M. Zaterdag zjjn te Nidaros (het vroegere Trondjhem) In Noorwegen de wedstrijden in schaatsenrijden begon nen. De wedstrijden begonpn om 4 uur bij kunstlicht, waaraan de rijders niet gewend waren. De resultaten op de 50 M. waren: 1. Ballangrud, 44.9 sec.; 2. Pedersen, 45.4 sec.; Staksrud. 45.6 sec.; 4. Baroe, 45.8 sec.; 5. Van der Scheer, 46.1 sec.; 6. Holtung, 46.1 sec.; 7. Larsen, 46 sec.; 8. Hooftman, 46.4 sec.; 9. Lindboe, 46.4 sec.; 10. Andersen 46,4 sec.; 11. Nygreen 47.1 sec.; 12. Hottran 47.9 sec. 13. Lindberg, 47.9 sec.; 14. Anderson, 48.1 sec. 15. Carlsen. 48.2 sec.; 16. Tcnbeck, 48.2 sec.; 17. Pronk, 48.7 sec.; 18. v. d. Heiden, 50.6 sec. (gevallen). 5000 M.: 1. Ballangrud 8 min. 35.1 sec.; 2. Stenbeck, min. 38.3 sec.; v d Heiden 8.47.6 4. Carlsen 8.52.5; Staksrud 8.53.6; 6. Van der Scheer 9.00.4; 7. K. Andersen 9.01.9; 8. Aherson 9.10.6; 9. Larsen 9.1113; 10 Nygreen 9.12.1 11. Holting 9.15.9; 12. Lindboe 9.17.1; 13. Lindberg 9.19.1; 14. Hottran 9.22.5; 15. Pederson 9.26.7; 16. Baroe 9.26.9; 17. Pronk 9.28; 18. Hooftman 9.33.7. Teen het resultaat bekend werd, dat v. d. Helden derde was geworden, ls de Nederlandsche vertegenwoor diger door de Noorsche officials hartelijk geluk ge- wenscht De Nederlandsche vlag ging triomfantelijk in den derden mast. Ballangrud Europeesch kampioen. De Hollander Van der Scheer vierde in het eindklassement Zondag zijn de wedstrijden over 150 en 1000 meter ge houden, die eveneens door den Noor Ballangrud zijn gewonen en waardoor deze in het bezit blijft van den titel: Europeesch kampioen. Van de buitenlanders hield zich de Hollander Van der Scheer het beste, door de vierde plaats in het totaalklassement te bezetten. De tijden van Zondag waren: 1500 meter: 1. Ballangrud (Noorwegen), 2. m. 20.9 sec.; 2. Stadsrud 2 m. 22.9 sec.; 3. Van der Scheer (Ne derland), 2. m. 25.9 sec.; 4. Heiden Nederland 2 ro' 27.6 s. De andere Hollanders kwamen als volgt aan: 8. Hoofd man 2 m. 29.2 sec.; 17. Pronk 2 m. 34.4 sec. 10.000 meter: 1. Ballangrud, 17 m. 47 sec.; 2. Stenbeck, 17 m. 50.6 sec.; 3. Staksrud 18 m. 2.2 sec.; 4. Karlsen. 18 m. 8.5 sec; 5. Helden, 18 m. 9.3 sec.; 6. V a n der Scheer 18 m. 44.7 sec. Pronk was no. 12 met 19 m. 12.6 sec. en Hooftman no. 14 met 19 m. 32.1 sec. Het totaalklasement luidt: 1. Ballangrud 196.73 pnt.; Staksrud 200.70 pnt; 3. Stenbeck 203.13; 4. v. d. Scheer 205; 5. Karlsen 205.35; 6. Heiden 207.02 7. Anderson 507.10; 8. Holtung 209.10; 9. Nugren 209.34; 10. Andersen 209.38; 11. Lindboe 210.11; 12. Lindberg 211.38; 3. Pedersen 211.63; 14. Hooftman 212.10; 15. Pronk 214.60. LACH IEDEF.EN DAG! Zoo heet Jan Buisman's revue, die dan Zondag avond voor 't eerst in Schagen is opgevoerd. Voor heen was het altijd een Schager revue met Schager krachten, nu kwam deze revue vanuit Winkel tot ons, waar ze ook een tweetal zeer geslaagde opvoe ringen beleefde en waarover onze Winkeler cor respondent uitvoerig en met zeer veel waardeering heeft geschreven. Gehoor gevend fran de vriendelijke uitnoo'liging, hebben wij Zondagavond het eerste bedrijf van deze nieuwe revue gezien, en met genoegen. Werkelijk, als wij deze revue vergelijken met de vorige van Jan Buisman, dan is er in deze climax, in dezen zin, dat de algemecne inrichting, de ann- kleeding en vooral het musikale gedeelte zeer veel beter is. En niet waar, dat geeft aan het geheel meer Wij behoeven deze revue niet in haar geheel „de revue te laten passeeren" en verwijzen daarom naar ons nummer van Dinsdag 14 Januari, waarin dat reeds uitvoerig is gedaan. Voor deze opvoering te Séhagen, was er wat Scha ger politiek ingevlochten en dat was zeer verdienste lijk en niet ontbloot van geest gedaan. De visch- partij van Mimi en Joop, zoowel als de aankomst te Schagen en het bezoek aan de Slottorentjes en ons reeds beroemd geworden Heerenbosch, gaven alle gelegenheid om rake dingen te zeggen. Dat de over val in ons Heerenbosch niet werd vergeten, behoeft eigenlijk niet vermeld. De hulde aan Ds. Schermor- horn en later aan Dr. Stresemann, was zeer sympa thiek en werd heel goed gezegd. En zóó zouden wij nog wel meer aardige trekjes kunnen opsommen, maar uit dit alles spreekt vol doende duidelijk, dat ook deze revue in haar genre, vermaak en plezier schenkt. En daarom is het im mers te doen nietwaar: Lach lederen dag! de titel zegt het ons duidelijk genoeg. De goed bezette zaal heeft in steeds enthousiast applaus en van meeleven getuigende uitroepen en daverend gelach, haar instemming betuigd. VAN EEN DRONKEN MAN. Vrijdagavond vermaakte zich Schagcn's jongeling schap met een dronken man, dien ze op een kruiwa gen wat heen en weer karde en ten laatste afleverde aan de woning van een onz«r politieagenten. Te vo ren had Bachus' vriend bij een koekbakker koek in geslagen, die hij niet betaalde en was hij bij ccn broodbakker de deur uitgegooid, omdat hij den win kel voor een „Lookman's" genotmiddel aanzag. Zater dagmorgen was de eerste wandeling van onzen vriend, na op gemeentekosten te hebben geslapen en ontbeten, naar een onzer vergunning-lokalen, om een piercnverschrikkertje over de toonbank binnen te slaan. Hè dat smaakte! SCHAGER MARKTFONDS. In het 4e kwartaal 1929 werden bij het Schager Marktfonds verzekerd 410 runderen, waarvan in de openbare slachthuizen 6 geheel en 96 gedeeltelijk werden afgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 1826.28, en de uitga ven f 2S17.65. EEN NIEUWE VRACHTDIENST. Wij vestigen er de aandacht op, dat dezer dagen de heer C. Kaper een nieuwe vrachtautodienst heeft geopend van Schagen op Alkmaar en terug, die de volgende route neemt: SchagenNes—Haringhuizen- ZijdewindWaarland—Heerhugowaard—Alkmaar. Het is een dagelijksche dienst, en de ondernemer is de heer C. Kaper, alhier. DE STOFZUIGER. Een onzer mannelijke plaatsgenooten heeft zoo nu en dan tot plicht op de jongste kleine te passen. Dezer dagen kon hij de kleine met geen mogelijkheid stil krij gen. Lachen hielp niet la, 14, 14 hielp niet st, st, hielp niet niets hielp. De kleine verhief de stem steeds luider en luider. Eindelijk probeerde de vader een mid del dat afdoende bleek. Hij zette den electrischen stofzuiger aan en diens welluidend gebrom had het ge- wenschte gevolg. De kleine luisterde, zweg en sliep zelfs zachtkens in. ONDER EEN AUTO. Vanmorgen geraakte op het Noord een zoontje van den heer S. onder de auto van den heer Chr. P., Het knaapje met een klein wagentje reed, kwam er met eenige ontvellingen aan de handen en een buil op het hoofd af, terwijl het wagentje werd versplinterd. Den chauffeur treft geen schuld. van de tram, die in de richting Den Bosch reed. Geheel verminkt werd zijn lijkje onder de locomotief uitgehaald. Paard op hol geslagen. Voerman onder de kar geraakt. De knecht H., van den landbouwer Z. te Leek is Zater dagmiddag, toen hij bezig was met het vervoeren van hout, doordat het paard op hol sloeg, van den wagen gevallen. Een der wielen ging hem over het hoofd. Deerlijk gekwetst ls hij per auto naar het Acedemische Ziekenhuis te Gr1"- ren vervoerd. De man was gister morgen nog niet bewustzijn gekomen. Hondenkar op een onbewaakten overweg door den trein gegrepen. De beide dieren vermorzeld. Maandagmorgen ls tusschen Ruinerwold en Koekange in Drente een eigenaardig ongeval gebeurd. Een hon denkar werd door den sneltrein, welke om 8.15 uit Gro ningen vertrekt, op den onbewaakten overweg nabij Ruinerwold gegrepen. De bestuurder van den hondenkar had den trein niet hooren aankomen. De beide honden, die voor de kar liepen, werden totaal vermorzeld, de kar geheel versplinterd, doch de bestuurder kon er nog juist bijtijds afspringen. De trein had een half uur ver traging. Noodlottig auto-ongeluk bü Parijs. Twee mannen levend verbrand. Uit Parijs wordt gemeld: Zondagmiddag is op den straatweg bij Pontoise een auto, die een anderen auto trachtte in te halen, tegen een boom gebotst, waardoor het benzine-reservoir ont plofte en de auto in brand geraakte. Twee mannen, die in den auto zaten, zijn levend ver brand. Het gelukte een vrouw, een jong meisje en een klein kind uit den wagen to redden. De vrouw en het meisja hadden echter reeds ernstige brandwonden op- geloopen. REGENPROEF VAN DEN HEER VERAART. In stede van Vrijdag, Zaterdagmiddag herhaling. De proeven van den heer Veraart om kunstmatipen regen te maken, zullen niet Vrijdag, doch Zaterdag a.s. worden herhaald. Om 3 uur n.m. zullen de vlieg tuigen te Schiphol opstijgen. Tusschen Katwijk en Scheveningen zal het ijs worden uitgestrooid. Motor tegen een stoomtram gereden. De duorijder verpletterd. Zondagavond omstreeks zeven uur reed op den ho°k Beekstraat-Trouwsingel te Breda de motorrijder Do R.. met op de duozitting zekeren L., tegen een stoomtram. L. werd van den motor geslingerd en op slag gedood Zijn lijk was vreeselijk verminkt. De R. kreeg slechts lichte verwondingen aan een been. L. was 30 jaar oud en ongehuwd. De motor werd niet ernstig beschadigd. De R. reed met zeer gedempt licht. De stoker van de machine was midden op den weg gaan staan om den man nog te waarschuwen, doch dit had geen succes. De onervaren motorrijder te Rotterdam. Een van de slachtoffers overleden. Zooals men zich zal herinneren, heeft de vorige week een etaleur, die pas een nieuwe motorfiets met zijspan had gekocht en nooit op een dergelijke machine had ge reden, in de bloemstraat te Rotterdam ongelukken ge maakt De motorfiets is o.a. tegen den 22-jarigen kleer maker J. G. Sch. gereden. Deze ij? in het ziekenhuis aan den Coolslngel aan de gevolgen overleden. Tienjarige jongen door de tram overreden en gedood. Te Schijndel geraakte een 19-jarig zoontje van den heer G. van L„ op den Boschweg onder de locomotief VAN EEN RIJTUIG GEVALLEN. Het bijna zevenjarig zoontje van den heer W. Ei lander te Ilerxcn, die dagelijks met een aantal an dere schoolkinderen per rijtuig naar school wordt gebracht, viel gisteren uit dien wagen op den rijks weg te Herxen. De jongen zat voor bij den koeteier en toen hij achteruit wilde kijken, kwam hij te val len. Een der achterwielen ging het kind over den buik. Hij werd bij omwonenden binnengebracht. De dokter kon slechts den dood constateeren. UITVOERING DER ZIEKTEWET. Treedt binnenkort in werking. Naar het Ned. Corr. Bureau verneemt, zullen onge veer veertig bedrijfsvereenigingen zich bezig houden met de uitvoering der Ziektewet. In verband met de wettelijke voorschriften, waar bij is bepaald, dat het College van Toezicht den Mi nister moet adviseeren omtrent de erkenning der be drijfsvereenigingen, zal de eerstvolgende vergadering van dit college gehouden worden op 10 Februari a.s. Wanneer er dan nog vereenigingen mochten zijn, die het voornemen hebben de erkenning aan te vra gen, is het in haar eigen belang, dat deze aanvrage voor dien datum binnenkomt. Zooals men weet, treedt de wet op 1 Maart a.s. in werking. worden beleefd verzocht hun copie vlugger in te zenden en niet zoolang te wachten. Op deze wijze komt een massa copie op het laatste moment binnen die niet meer is te verwerken. Recensies en verslagen niet te veel uitbreiden s.v.pl. DE RED. Op het laatste oogenblik bemerkte echter de be stuurder van den kolentrein, dat vreemde voorwer pen op de rails lagen en bracht den trein terstond ot stilstand. Een ontploffing zou niet te overziene gevolgen heb ben gehad en aan talrijke menschen het leven heb ben gekost. DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. Zi]n vrouw met een mes gestoken. Zaterdagmiddag heeft in de Evertsenstraat te Lei den zekere S. zijn vrouw in een vlaag van waanzin met een mes een erstigen steek in den arm toege bracht. De man is naar een krankzinnigengesticht, de vrouw naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. INBRAAK. Trommel met f 4000.gestolen. Tijdens de afwezigheid van de bewoners, die een partijtje bijwoonden, is eergisternacht ingebroken in de lunchroom „Aneta", te Velsen. Een trommel, be vattende ongeveer vier duizend gulden aan gelds waarden en verdere papieren, wordt vermist. De po litie stelt een onderzoek in. IN DE SOEP GEVALLEN. Kind verbrand. Te St. Willebrord is het 1-jarig zoontje van den koopman J. Luijkx in een pot kokende soep gevallen cn aan de gevolgen overleden. EEN BRUUT. Jongen een knieschijf stnkgeschopt. In den Middel polder te Amstelvee is een schillen- ophaler met zijn vijftienjarig zoontje aangevallen door een aldaar woonachtig persoon en mishandeld. Het paard werd door den man bij den teugel gegre pen, waarna hij vader en zoon te lijf ging. De jongen werd zoodanig mishandeld, dat hij niet meer in staat was verder te gaan. Bij onderzoek bleek zijn knie schijf te zijn stukgetrapt. De marechaussee heeft te gen den man procesverbaal opgemaakt. ONDER KIEZEL BEDOLVEN. Zwakzinnige door dronken jongelui dood gemarteld. In een Fransch dorpje nabij Besancon is een zwak zinnige krantenbezorger door eenige opgeschoten jongelui doodgemarteld. Vier ongeveer 20-jarige jongens hadden zich be dronken aan brandewijn cn dwongen den zwakzin nigen dorpsbewoner, die altijd veel van de dorps jeugd te lijden had, om evcneeifs brandowijn te drin ken. Daarna bonden zij zijn voeten met een touw bij een en lieten hem van een hooiberg, waarop de on verlaten geklommen waren, steeds weer met het hoofd op den grond zakken, waarna zij hem weer met het touw aan de voeten omhoog trokken, het geen zij voortzetten, tot de ongelukkige geen teeken van leven meer gaf. De vier jongens zijn gearres teerd. Doodclijk ongeval te Stein. In de gemeentelijke kiozelgroove te Stein geraakte de 17-jarige J J. Zaterdagmiddag onder een zware laag afvallend gesteente. Toen men het ongeluk bemerkte, werden onmid dellijk pogingen in het werk gesteld om den onge lukkige te bevrijden. Helaas bleken echter, toen men hem na eenigen tijd vond, de levensgeesten reeds ge weken. Als door een wonder mislukt In een Fransche mijn bij Longwy is een niet alle daagsche aanslag ontdekt, die als door een wonder op het laatste oogenblik is mislukt. Op een diepet van eenige honderden meters onder de aarde waren op de rails voor het kolenvervoer 9 patronen gelegd, die tezamen ongeveer 1H K.G. ontplofbare stoffen bevatten. Men had er op gerekend, dat deze patronen zou den ontploffen, als de electrische locomoteif, die de kolenwagens naar de schacht brengt, daar overheen zou rijden. Een paniek bij de schipbreuk van de Mont Cervante6 voorkomen. Uit Buenos Aires wordt nader gemeld dat een groote paniek aan boord van de Monte Cervantes waarschijnlijk voor een goed deel voorkomen is door de koelbloedigheid van een jong Spaansch filmope rateur die, toen het schip op de rotsen stootte en allo pasagiers naar de dekken vlogen, op kalme wijze begon deze scène op te nemen, zoodat verscheidene passagiers onder den indruk van een afgesproken filmopname op slag kalmeerden en op ordelijke wijze in de booten plaats namen. De passagiers zijn zeer onder den indruk van den dood van kiyntein Dreyer. De resten van zyn vliegtuig In Alaska te ruggevonden. Te Falrbanks (Alaaka) is, volgens een N.T.A.-tele- gram, het overschot ontdekt van het vliegtuig van lui tenant Eielson, dat sedert 9 November vermist werd. Een Reuter-telegram uit Seattle. meldt verder: „Het militaire radio-station alhier heeft een draadicos tele gram opgevangen van de „Discovery". waarin gezegd wordt, dat het schip het vliegtuig van den sedert 9 No vember van het vorige jaar vermisten Noordpoolviieger Eielson heeft gevonden. De machine was geheel ver woest Naar men zich herinnert was Eielson in Alaska op gestegen, om een Amerikaansch schip, dat aan de Noord kust van Siberië in het ijs vast zat van proviand te voor zien. De „Discovery" meldde, dat men geen spoor van de vliegers zelf gevonden heeft COMMUNISTISCHE RUITENBREKERS. Onstemdheld tegen Mexico. Uit Monfcevldio wordt gemeld: Een troep communisten wierp hier de ruiten van de Mexicaansche legatie ln. LANG VERWACHTE REGENVAL IN AUSTRALIë. Een schade van mlliloenen voorkomen. V.D. verneemt uit Londen: Uit Sydney wordt gemeld, dat een hevige regenval in sommige gebieden van Z.-Wales en Queensland voor millioenen aan vee en indirect aan landbouwproducten heeft gered, aangezien het land tengevolge van de droogte haast geen voedsel voor de kudden vee op leverde en de gewassen op het veld verdorden. AARDSCHOKKEN OP GRIEKSCHGE EILANDEN, Talrüke huizen Ingestort Uit Athene wordt gemeld: Op de eilanden Psara en Antipsara zijn aardschokken waargenomen. Talrijke huizen ingestort. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. De aardschokken duren nog voort ONTPLOFFING IN EEN PETROLEUM- RAFFINADERIJ. Twee dooden. Wolff meldt uit Boekarest: Bij het opstellen van nieuwe machines had in de pe- troieumraffinaderlj der Astra Romana bij het station Ploesti een ontploffing plaats. Twee arbeiders werden hierbij gedood, terwijl vier anderen ernstige brandwon den opliepen. Den door de ontploffing, ontstanen brand was men spoedig meester. ONMATIG ALCOHOLGEBRUIK OVERLEDEN. Een jonge Oost-Pruisische arbeider had^met eenige vrienden gewed, een flesch cognac ln één teug te kun nen leegdrinken. Na de flesch te hebben leeggedronken, begaf hfj zich naar het station van zijn woonplaats om zijn krachtprestatie te laten zien. Onderweg stortte hij meerdere malen in elkaar en stierf tenslotte. STORM AAN DE PORTUGEE8CHE KUST. Twintig viMchersvaartulgen vermist. Volgens een bericht uit Portugal heeft Zondag een hevige storm aan de Portugeesche kust gewoed. De scheepvaart op de Taag ondervond daardoor veel be lemmering, terwijl ook groote schade werd aangericht. Men maakt zich bezorgd over het lot van 20 visschers- vaartuigen, die sedert eenige dagen worden vermist

Schager Courant | 1930 | | pagina 7