SchagerCourant I [WWWl Derde Blad. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. REGENFABRIKANT. Waarnaar men luistert Rattenschade en hoe er af te komen. Gemengd Nieuws. Dinsdag 28 Januari 1930. 73ste Jaargang. No. 8602 VOOR IJKT KLTSTNE VOLKJE. geval. De teelt ïs slecht ert de vorst heeft een deel vernietigd. Vandaar zeer geringe aanvoer. De bloem kool is klein van stuk, de prijzen laag. Voor de mooiste werd niet meer dan f3 betaald. De prijzen der roode kool liepen al weer achter uit. Kon de vorige week voor de 3-ponds kool nog over de fö per 100 K.G. worden gemaakt, deze week is alleen den eersten dag deze prijs nog bij hoogc uitzondering gemaakt. Er zijn dagen geweest, dat de mooiste kool van de meest gewcnschte grootte als maximum f5.40 opbracht. Met de groote soort ging het in dezelfde ongunstige richting. De laagste notee ring aan de Broeker veiling was Donderdag f2.50. V Vrijdags heeft mimipoes het altijd erg druk. want Zaterdag f 2.20. Voor doorschot werd den laatsten dag «dan moeten de kuikens in bad, en 17 kuikens, dat DE WASCEDAG VAN ONZE MIMIPOES. Klaagtonen hij boer en burger toestan den, dio herinneren aan 1923 ontevre denheid over het U.C.R.-merk en het bon nenstelsel geringe aanvoer van bloem kool bij lage prijzen lagere prijzen voor roode, gele en Deensche witte kool slechte prijzen voor uien en wortelen aanvoer groene kool onbevredigende prijzen. Wilt ge klaagtonen hooren, lezer van het over zicht der Langendijker Groenteveilingen, kom dan naar Langendijk. De tuinbouwers klagen steen en been over de buitengewoon slechte uitkomsten van de winterkoolcampagne, die wel zoo slecht niet is als in 1923, doch die belangrijk beneden het bevre digende blijft Nog is er wel geen sprake van een nieuwe noodzakelijkheid, om van overheidswege bij te springen als in het genoemde jaar (men wete, dat de toen verleende tuinderskredieten onder garantie van de provincie Noord-Holland voor een belangrijk percentage nog niet zijn afgelost, volgens het laat ste verslag van de Provinciale Commissie uit de Vei lingen, doch wc hoorden reeds verschillende van de minst kapitaalkrachtige bouwers, die zeer pessimis tisch waren gestemd en betoogden, dat, mocht de toe stand niet spoedig verbeteren, ze niet wisten „hoe ze het varken wasschen moesten': Naast de klachten der tuinders hoort men weinig opwekkende tonen uit de kringen van handelaars en exporteurs. Bij een levendige, geanimeerde stemming op de groente markt, waar de vraag het aanbod overtreft, is er voor den koopman wat te verdienen. Als echter de stem ming lusteloos is en men haast niet van zijn goed af kan komen, klaagt men ook in handelskringen. Bij al deze jeremiades voegen zich die van den ne ringdoenden middenstand, die in deze ongunstige tij den ondervinden de geringe koopkracht van velen onder de inwoners. De afgeloopen week was er een, welker uitkomsten voldoende aanleiding waren om aan de jammertonen meer kracht hij te zetten. Regen en mist, „rot" weer zeggen ze hier, was aan de orde van den dag en den nacht. Het is haast niet doenlijk de kool schoon te houden, die bovendien in qualiteit en gewicht be denkelijk achteruit loopt. Als dan onder deze omstan- dicheden de prijzen ook nog de laagte ingaan, dan moet men wel een echte democritus zijn, om er nog opgewekt onder te blijven. De afgeloopen week .bewees, dat de klachten niet alleen meer individueel maar ook collectief worden geuit. Deze gezamenlijke ontevredenheid hebben we reeds meermalen kunnen constateeren en komt voor al tot uiting in ongunstige tijden. In 1923 maakten we bok zoo'n periode mee. De salarissen der ambtenaren moesten het toen mede ontgelden en op andere uit gaven, werd eveneens critiek geoefend. Het scheen toen wel, of door enkele bezuinigingen de toestan den beter zouden worden. Tot nu toe hebben we ech ter #deze soort klachten niet vernomen, doch nu zijn het uitingen van ontevredenheid over het bonnenstel sel en het U.C.B.-merk. De gehouden vergaderingen der tuinbouwvereenigingen te Zuidscharwoude, Koe dijk, St. Pancras en Broek op Langendijk gaven daarvan blijk. St. Pancras is de vereeniging van tuin bouwers, die het felst tegen het bonnenstelsel agee-, ren. In voorspoedige tijden komt dit stelsel niet in het gedrang, in periode's van tegenspoed meent men iedere oorzaak, die, denkbeeldig of niet, de prijzen drukt, te moeten bestrijden en uitroeien. Het bonnen stelsel behoort volgens de St. Pancrassers tot een van die oorzaken. Straks, op de algemeene vergadering der L.G.C. komen de tongen van voor- en tegenstan ders los. We voorspellen, dat het stelsel zal blijven, zooals het thans werkt, als niet alle veilingsvereeni- gingen unaniem tot intrekking besluiten. Ernstiger nog zijn de klachten over het veilen onder het U.C.B.-merk. Velen zijn van oordeel, dat er niet aan te voldoen is, daar er aan de tuinbouwproducten wel steeds iets, al is het nog zoo weinig, mankeert Andoren meenen, dat het veilen onder het U.C.B.- merk zijn doel mist, daar er soms door handelaren onder dit merk wordt geëxporteerd, terwijl de bou wer de betreffende producten niet onder dat quali- teitsmerk aanvoerde. Zoo wordt dit veilen voor den bouwer een straf en een last, die geen voordeelen biedt voor hem, doch wel voor den koopman. We ver moeden, dat ook deze quaestie straks in het middel punt der belangstelling zal staan op de algemeene vergadering van de Langendijker Groenten-Centrale en allicht ook van die van den Noordennarktbond. Kon het zachte weer nog een beduidenden aanvoer van bloemkool doen verwachten, het tegendeel is het f 1.60f 4.20 betaald. Aan de Noordcrmarktbondveiling was dé laagste noteering de beide laatste dagen f 1.90. Gemiddeld zal voor roode kool deze week ongeveer f3.75 zijn gemaakt, een prijs, die exploitatieverlies beteekent. De aanvoer was, tengevolge van de terug- 1 nopende markt, kleiner dan verleden week: in totaal 120 spoorwagens, waarvan 80 te Noordschanvoude. Was de gele kool verleden weck al in prijs achter uit geloopen, deze achteruitgang zette zich nu voort. Ook hirr kon aanvankelijk voor het mooiste klein goed nog ruim f6 worden gemaakt, doch in den loop der week was f5.50 de maximumprijs. Voor groote of eenigszins kleinere van iets afwijkende qualiteit, werd van f2.30—f3 betaald aan de Broeker veiling, aan de veiling van den Noordennarktbond waren de laagst bestede prijzen f3.20f4. De achteruitgang in prijs van deze koolsoort vindt ongetwijfeld zijn grondoorzaak in het zachte weer. waardoor de vraag zeer gering is. De totaal-aanvoer beliep 50 spoorwa gens. Minder teleurstelling wekte de achteruitgang in prijs van de Deensche witte kool. De vraag naar deze koplsoort is onder de huidige omstandigheden bij zonder slecht. Het buitenland, waarop we voor de Deensche witte zijn aangewezen, verschijnt spora disch aan de markt, zoodat, bij de groote'voorraden, en daaruit natuurlijkerwijze voortvloeiende belang rijke aanvoeren, de prijzen wel gedrukt moéten zijn. Aan de veiling van de Langendijker Groenten-Cen trale werd voor het mooiste kleingoed gemiddeld f2 betaald, de groote kool bracht f 1.20 op. Zaterdag was de markt bijzonder stug; de noteering was toen f0.90 tot f 1.70. Aan de veiling van den Noordennarktbond waren de prijzen nog lager. Gemiddeld werd daar niet meer dan f 1.80 besteed voor het mooiste klein goed, terwijl de groote f 1 of minder opbrachten. Za terdag lagen de prijzen tusschen f0.70 en f 1.60. Aam beide veilingen werden ruim 90 spoorwagens aange voerd. De aanvoer van uien was niet groot. Duizenden hoopen staan er nog op de akkers, doch de prijzen zijn zoo laag, dat het bijna de moeite niet* loont, ze uit te zoeken en ze ter veiling te brengen. Men be- steede f 1.50—f2 per 100 K.G. Drielingen werden voor ongeveer dezelfde prijzen verkocht of een paar dub beltjes minder. Voor grove uien betaalde men f 1.90 tot f2.60, nep bracht f2.50—f2.90 op. De totaalaan- voer bedroeg 9 spoonvagens. Voor peen golden vrijwel dezelfde prijzfn als vo rige week: f 1.60f2.20 voor groote, f 0.8(1f 1.10 voor kleine. In 't laatst der week was de stemming al zeer lusteloos en werden lagere prijzen besteed dan in 't begin. Bieten werden verkocht voor f 1.20f 1.60. Groene kool bracht 1.80f3.70 op. Voor spruitkool betaalde men f7.90f8.40. Blauwe aardappels brachten aan de veiling van den Noordennarktbond f2.30 per 100 K.G. op. LIED VAN DEN DAG. Open brief aan den heer Veraart, regenmaker, Ryswyk. Zeer geachte regenmaker, Ginds in Rijswijk bij Den Haag! Ik verzoek U om een antwoord Op wat Ik U hierbij vraag. U maakt regen, heb 'k gelezen. Wat een mensch al niet beleeft 'k Lees, dat, als U dezen brief krijgt, U al lang geregend heeft. Och, zoo'n regenmakerij tje Dat is niet altijd een plaag. Zoo bijvoorbeeld als het droog is; U woont immers bij Den Haag? Daarom kan ik best begrijpen. Dat U regen ons bereidt; Daar 't bij U wat muf en duf ia Voelt U meer voor nattigheid. Maar, toch zou 't willen vragen Of U 't niet verand'ren kon; Hier ls geen gebrek aan regen. Hier is meer gebrek aan zon. Denkt U hiermee soms te dwingen Het Koop-eratief publiek? U is wellicht aandeelhouder In een parapluie-fabrlek! Misschien ook in een fabriekje Waar men klompen ijs bereidt, Zoodat dan, heer regenmaker, 't Mes van beide kanten snijdt. Maar, als U bet nou eens mij vraagt, Zeg ik: Toe nou maaketwat! Maak nou alsjeblieft geen gijntjea, D'r is bier al regen zat TROUBADOUR. WOENSDAG. 29 JANTJARL Hilversum 1875 M. 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Mid- dagmuziek Avro-kwartet; 2.00 Radiokinderkoorzang; 3.00 Naaicursus; 4.00 Studiemuziek v. piano; 5.00 Organi satie van den bluschdienst door partculieren en over heid; 5.30 Tafelmuziek Avro-kwartet; 6.00 Tijdsein; 6.45 Italiaansch; 7.45 Politieberichten; 8.00 Avro-radiotooneel studieopvoering van „Steekspel van Joffers" o. 1. v. Kom mer Kleijn; Nieuws, platen. Hulzen (298; na 6.00 u. 1071 M.) 8.15 Morgenconcert; Ï0.30 Ziekendienst; 11.00 Platen; 11.30 Harmoniumbespeling; 12.30 Middagconcert; 2.00 Concert; 2.45 Chr. Lectuur; 3.15 Vervolg Concert; 4.15 Platen; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Platen; 6.30 Koersen; 6.40 Electrotechniek; 7.10 Statische berekeningen; 7.40 Be- stuursmededeelingen; 8.10 1ste gedeelte concert: 2.55 De clamatie Arie Post; 9.20 Vervolg Concert; 10.20 Nieuws; 10.30 Declamatie Arle Post. Zeeeen (1635 M) 11.20 Platen; 1.20 Idem; 2.05 Jeugdtooneel; 3.05 Vrou wenuurtje; 3.20 Wat de dichter presteert; 3.50 Concert; 4.50 Liederen; 5.20 Duitsche wijnbouw; 6.15 Schatten der zee; 8.25 Marschliederen; Lezing en Dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 2.10 Lichte Orkestmuziek; 5.35 Kinderuurtje; 7.00 Or kestconcert; 8.50 Cabaretprogramma; Nieuws. Londen (1553 en 356 M.) 3.45 Licht Concert; 5.05 Orgelconcert; 5.35 Kinderuur tje; 7.00 Oud Italiaansche Cellosonaten; 8.10 „La Bohè me" van Puccini; 11.20 Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 2.50 Middagconcert; 4.35 Muzikaal kinderuurtje; 5.05 Skieen als volkssport; 6.05 Esperanto! 6.50 Hanns Flesch leest; 7.25 Cabaret; 8.25 Perpetuum Mobile Avond concert Hamburg (372 M.) 1.05 Concert; 3.50 Moderne componisten; 4.50 A. Goets; 5.15 Concert; 6.20 Problemen der Nederd. Tooneelspraak 6.45 Pedagogie; 7.20 Int Marschmuziek; 8.20 Marschlie deren; 10.00 Avondconcert. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 10.40 Muzikale school- uitzending; 11.30 Mechanische muziek; 12.25 Middagcon cert; 2.20 Kinderuurtje; 4.50 Vesperconcert; 6.35 Arbei dersuurtje; 7.00 Levensvragen van het Saargebied; 720 Robert Koppel-Avond (Zang en voordracht), Concert (Brussel (509 M.) 5.20 Concert; 6.50 Platen; 8.35 Concert Radloorkeet; Radio-Paris (1723 M.) 12.50 Symph. Muziek; 1.25 Concert; 4.06 Concert; 6.55 Platen; 7.40 Concert; 20.20 Concert heel wat De moeder van de kuikens is gestorven en nu heeft mimipoes zich over het grut ontfermd. Als ze gewasschen zijn, hangt zij haar pleegkinderen aan de lijn te drogen. De kuikens vinden het heerlijk in cie zon te hangen en piepen tegen elkaar wie het eerst droog is. Mimipoes haalt de drooge diertjes weer van 6e lijn af en geeft ze dan een paar slablaadjes, ja, ja, ze zorgt uitstekend voor haar lieven kuikens. EET SCEADUWSPELLETJE. Als jullie eens met veel kinderen bij elkaar zijn, dan is dit een aardig spelletje. Er wordt een laken gespannen in de deuropening en in de kamer wordt het licht uitgedaan. In de andere kamer of in den gang laat je het licht goed op het laken vallen. Om de beurt gaan •r nu een paar kinderen naar bulten en wandelen langs het laken, zoo dat hun schaduw op het laken komt. Iedereen mag net zooveel grimassen maken als hij wil om het voor de toeschouwers moeilijker te maken om te raden, wie er langs komt. Raadt iemand driemaal verkeerd, dan moet hij een pand geven, dat later terug verdiend moet worden. DE BELHAMELS Jan cn Wim zouden samen op een Woensdagmiddag buiten gaan spelen. Toen z(j een eind geloopen hadden, kwamen zij bij een vlakte, waar huizen werden ge bouwd. De werklui waren er niet, alleen een waker liep rond om de orde te houden en op te letten, dat niemand in de huizen zou gaan. De jongens loerden op den hoek van de straat waar de waker heen ging, en toen hij ver genoeg was, kwamen de jongens voor den dag, en gin gen in de hulzen spelen. In de verte zagen zij een paar vriendjes aankomen; zij gingen dezen vlug halen en vroegen hen. of zij mee wilden spelen, dan zouden zij verstoppertje doen. Dat vonden zij goed. Eerst nog even gekeken waar de waker was, en toen de baan vrij was, gingen zij ln de huizen. Wim was hem. Hij telde zoo hard hij kon tot 25 en g!ng daarna de andere Jongens zoeken. Hij zag een ladder staan en klom er op, om te kijken of de jongens boven waren, doch toen hij in het huis stapte, en rond keek, of de jongens misschien aan den anderen kant weer naar beneden zouden gaan, zag hij de ladder wegnemen. Nu zat hij gevangen. Hij liep door de huizen en ontdekte zijn vrienden. Toen dezen weg wilden Joopen, om vrij te bulten, riep hij hen terug, zeggende, dat zij er niet af konden, want dat de waker de ladder had weggenomen. Wim was echter slimmer dan de waker. Deze stond n.1. naar boven te kijken, of de jongens niet terug zouden komen, doch zij gingen binnendoor de hulzen naar het eind van de straat en lieten zich daar een voor een aan een touw naar beneden glijden. Toen zij allemaal beneden waren, gingen zij heel stil naar den waker toe, die geen erg !n hen had. Toen hij de jongens zag, was hij zeer ver wonderd dat ze toch uit de huizen waren gekomen, daar begreep hij niets van. HET TROTSCHE KUIKEN. Een boer had op een morgen een kuiken bij de an dere kippen ontdekt. Hij zag direct, dat het een haan tje was. Dat haantje was echter een trotsch beest, en toen het een paar weken oud was, ging het op een morgen naar den grooten haan en vroeg, hem den vol genden dag niet te kraaien als de zon ging schijnen, want hij zou het doen. De groote haan begon te lachen en zei, dat hij nog te klein was om te kraaien, en dat de boer het niet zou hooren, dus zich zou verslapen. De kleine hield echter vol, dat hij wel kon kraaien, zoodat de groote haan op het laatst maar toe stond, dat hij den volgenden dag zou kraaien. Toen den vol genden dag de zon begon te schijnen, kwam het kleine beest naar buiten, en begon te kraaien, doch het leek meer op piepen en schreeuwen, dan op kraaien. De boer had natuurlijk niets gehoord, en had zich versla pen, want toen hij wakker werd was het reeds half zes, terwijl hij anders reeds om 4 uur op was. Hij ging vlug de knechten roepen en daarna naar het kippen hok. Daar stond het kuiken 'rond te kijken, alsof het meester was van de geheele ren. Toen het den boer zag aankomen, begon het nogeens te kraaien. De boer moest er om lachen, en toen hij in het slaaphok den grooten haan rag zitten, begreep hij direct wat er gebeurd w*#< Hij nam het kuiken mee, en zette het met de kloek in een apart hok. Den volgenden dag precies om 4 uur kraalde weer de oude haan, en nu hoorde de boer het wel, en versliepen ook de knechten zich niet. Het kuiken was natuurlijk vreeselijk kwaad op den ouden haan, en toen het na een paar weken weer ln de ren mocht begon het te vechten met den grooten haan. Op het laatst moest het toch zwichten voor den grooten haan, en had voortaan niet zooveel praats meer. Het is heel gemakkelijk een groot artikel te schrij ven over de schade, die we in den tuinbouw van de verschillende soorten ratten ondervinden, maar het is minder gemakkelijk een uitvoerig artikel te geven over goede bestrijdingsmiddelen. Tcch willen we nog even over de schade spreken, want, het is mogelijk, dat men in het een of andere gewas schade hoeft, zonder dat men weet, waar de schade aan toe te schijven is. Dit geldt daji hoofdzakelijk voor schade aan de slootkanten en aan die slootkanten kan men er bijna zeker van zijn, dat daar de waterrat aan het werk geweest zal zijn. Deze rat kan men gemakkelijk herkennen, wijl de staart korter is dan de romp, wat bij de gewone bruine rat niet het geval is. Ook heeft de waterrat geen ringen op de staart, wat bij de bruine rat wel het geval is. Het zwemmen is geen zuiver kenmerk, want, ook de bruine rat kan zwemmen als een rat... Hier in het noordelijkste deel van Noord-Holland hebben we speciaal veel last van de ratten op tulpen veld en dat is heelemaal niet te verwonderen, want, er Is immers ln den winter hier in deze contreien al bij zonder weinig voor de ratten te halen, vooral als we weten, dat deze rattensoorten zich hoofdzakelijk voeden met plantaardige kost. De eiwit-bevattende tulpenbollen en eventueel andere bol- en knolgewassen zijn dus bij zonder welkom. In streken, waar nog vruchtboomen en slerboomen voorkomen hebben de ratten en dan vooral de echte waterratten nog wel wat te knagen want de wortels van vele boomen, vooral appelboomen, wilgen en po pulieren, zijn zeer in don smaak. DcÉ ondcrgrondsche gewroet van die ratten komt echter bij de boomen niet altijd even spoedig aan het licht, want, eer we iets vermoeden worden de boomen ziek cn als het flink stormt heeft men kans, dat de boomen omwaaien door gebrek aan wortels. Dat hebben we eens van een hecle rij populieren gezien. Dan kan men natuurlijk gaan bestrijden, maar beter is, zoodra men aan de water kanten kwijnende boomen heeft, eens met een spade op inspectie uit te gaan en te zien, of de wortels ook be- knaagd zijn. De ditteekens van de tanden zijn dan op de wortels duidelijk genoeg te zien. Ook b\j tulpen komt het wel voor, dat men eerst de schade waarneemt, als het eigenlijk telaat ls. n.1. als de tulpen boven den grond komen. Men neemt dan kale plekken waar, waar de tulpen niet boven komen. Be ter is dus* reeds direct bij het planten rekening '.e houden met mogelijke rattenschade en dan reeds zijn maatregelen te nemen. Een van de meest bekende middelen is wel het in den grond graven van fijnmazig kippengaas en wel tot een diepte van ongeveer 2 a 3 voet Deze diepte zal echter grootendeels afhangen van den grondwaterstand. Ver onder den waterspiegel behoeft men n.1. niet zoo bang te zijn, dat de ratten in den grond komen. Re kent men met het spitten op de aanwezigheid van dat gaas, zoodat men het niet met de spade aanraak, daa kan het tamelijk lang aan de ratten weerstand bieden. Komt het echter leder jaar met het spitten bloot, dan, zal het spoedig verteerd zijn en dan wordt het nogal kostbaar door het arbeidsloon om van het gaas maar niet te spreken. Doet men het echter goed, dan kan men wel zeggen, dat het de beste bestrijdingsmanier ls. Alle andere middelen toch helpen dan pas afdoende, als te buren het ook doen of men zou van het altru ïstische standpunt moeten uitgaan, dat men met genoe gen ook de kosten draagt van het wegvangen of dooden gyan de ratten der buren. Een uitzondering zouden we dan moeten maken met het ook wel bekende scrum van muizentyphusbacijlen dat natuurlijk een besmettelijke ziekte veroorzaken kan en waarvoor dus de ratten op grootere afstanden ook niet veilig zijn. Dit middel wordt ook ln onze pro vincie wel gebruikt Het ls een goed middel, dat echter zorgvuldig en volgens de daarbij gevoegde voorschrif ten moet worden aangewend, wil men kans op succes hebben. Het succes blijft ook wel eens wat lang uit en dan ls het nog niet zoo gemakkelijk te constateeren. Het voordeel van de ouderwetsche vangmethoden met rat- tenkorven en vallen ls, dat men vaststellen kan of men werkelijk succes heeft. Hetzelfde kan gezegd worden van het schieten. Van de gehelmmiddelen voldoet „Zelio" ln verschillende vormen zeer goed. St.-Pancras. VAN HERWIJNEN. MIJN-ONGELUK IN BELGIS. Drie dooden. In een kolenmijn te Billy bij Charleroi heeft zichi Zaterdag op 350 meter diepte een zware grondver zakking voorgedaan. Drie arbeiders werden onder de ingestorte massa begraven en zijn vermoedelijk om gekomen. DE MEER EN MEER GEBRUIKELIJKE WEG. Gastvrouw en gasten beroofd. Twee gewapende en gemaskerde dieven zijn een voornaam huis te San Francisco binnengedrongen tijdens een avondpartijtje en hebben de gastvrouw en haar elf gasten, allen heel bekende figuren uit de uitgaande wereld, beroofd van hun geld en kostbaar heden tot een totale waarde van verscheidene dui zenden dollars. Eerst hadden zij hun slachtoffers vastgebonden en proppen in den mond gestopt. HINDOES EN MOHAMMEDANEN. Bloedige botsing; drie Mohammedanen gedood; 26 gewond. Reuter meldt uit Allahabad: Er zijn drie Mohammedanen gedood en 26 gewond bij een botsing tijdens een verkiezing tusschen Hin does en Mohammedanen in het district Gorakhpur. TRAMONGELUK TE STETTIN. Twee dooden, 17 gewonden. Te Stettin heeft Zaterdagochtend een ernstig tram- ongeluk plaats gehad. Een volle tramwagen vloog op den hoek van een straat uit de rails en tegen een huis aan. De wagen werd totaal vernield. Uit de ruines werden spoedig twee dooden te voor schijn gebracht. Een zwaar gewonde overleed kort na zijn overbrenging in het ziekenhuis. Het aantal gewonden bedraagt 24. Het zijn meeren- deela vrouwen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9