Eindelijk gesnapt. De Wieringermeer. De sluipmoord te Voorburg. Door een bloedspoor opgehelderd. Een dolle auto-rit door Rotterdam. Gemengd Nieuws. Schipbreuk bij Biarritz. Kabinetscrisis in Spanje. Noodlottige brand in Colorado. Ongelooflijke tooneelen in de Berlijnsche rechtszaal. Verwoed gevecht in de leeuwenkooi. Nagekomen Berichten. Z IJ P E. W1ER1NGEN. LANGEND IJ K. CALLANTSOOG. NIEUWE N1ED0RP. K 0 E G R A S. W1 N_K E L. Operaties van een internationalen zakken roller in een Haagsche schouwburg. Een smoking die er op gemaakt was. Reeds een paar maal hadden bezoekers van den Princesse-Schouwburg in Den Haag geklaagd over het verdwijnen van taschjes en geldbeurzen. Ondanks alle maatregelen, slaagde men er niet in, zelfs maar een vermoeden te krijgen van den dader of de dade- res. Het personeel kreeg instructies, extra scherp uit te kijken. Gisteravond stonden juffrouwen uit de vestiaires in de pauze weer op de loer, en toen zag een van haar, dat een als heer gekleed persoon hij was keurig in smoking zijn hand gestoken had in den zak van een anderen bezoeker. Onmiddellijk waarschuwde de juffrouw den secre^ taris, den heer Hugo Helm. De man werd gevat; hij verzette zich hevig. Onmiddellijk werd de politie op gebeld om den zakkenroller in te rekenen. De zakken van zijn smoking bleken geheel op het bedrijf te zijn ingericht. Ze bestonden namelijk uit drie deelen, het eerste deel was een gewone zak, maar daaronder zat een zak zonder bodem, die via de los zittende binnenvoering van de jas hem in staat stelde net te doen alsof hij de hand in den zak had, maar toch er mede op verkenning in andersmans zak te gaan. Bovendien was een derde ingang in de zak, die uitmondde in de, broekspijp, die dus ook door een zakkenrollerscoupeur moet zijn ontworpen. De zak kenroller bleek een Roemeen te zijn, die er zijn werk van maakte op de stations, in de hotels en in de schouwburgen te werken. Als over eenige maanden de eerste Zuider zeepolder droog zal zijn. Wij lezen in „Het Volk": Over eenlge maanden is de eerste Zuiderzeepolder droog. Knappe landbouwkundigen zullen dan hun krachten inspannen om er een mooien polder van te maken. Reeds heeft de minister van Waterstaat drie flinke landbouwingenieurs aan het werk gezet om plan non te maken. Het moet in zijn bedoeling liggen, over eenkomstig art. 194 van de Grondwet een verordenend orgaan in het leven te roepen waarvan de leiding zal be rusten bij de ingenieurs Mesa (ontwatering enz.), Sme ding (cultures) en Roekoek (beheer). Volgens de traditloneele opvatting behooren alle wa teren en de daaronder liggende gronden, voorzoover de eigendom van anderen niet vaststaat, aan den staat on der behoud van de afdeelïng Domeinen van Financiën In verband met het feit, dat men niet erg tevreden is over het beheer en het technisch inzicht van Domeinen wil Waterstaat de gronden voorlooplg niet afstaan. Hoe wel nog adviezen over de wijze van uitgifte moeten bin nenkomen, moet de aigemeene opvatting reeds deze zijn, dat de Staat de gronden de eerste jaren, hier de zwaar ste en moeilijkste, zelf moet beheeren en eerst geleide lijk tot uitgifte moet overgaan. Dit stelsel heeft het voor deel. dat de Staat er een uitnemenden polder met boer derijen, electrisch licht, waterleiding, goede wegen, goe de landarbeiderswoningen, scholen enz. van kan maken. Ivomen dan zoo zoetjes aan de boeren opzetten, ,,'t Volk" acht eigen exploitatie, gecombineerd met lange pacht de oplossing dan kunnen deze over behoorlijke be drijven beschikken. De pacht en andere voorwaarden kunnen dan eveneens redelijk zijn. Dat alles te te krijgen, als de versteende dienst, die Domeinen heet, er buiten blijft. Hoe die dienst optreedt bleek een dezer dagen weer in Zeeland. Daar vergt Do meinen, gebruik makende van de omstandigheid, dat er een schrijnend tekort aan goeden cultuurgrond is, schan delijk pachten. Tot f 300 wordt verlangd en noodgedwon gen betaald. Wordt Domeinen in de Zuiderzee de baas, dan vreest men een gelijk optreden. Men behoort den grond op een redelijk bedrag, we denken een 1500 a 1600 gulden in het bedrijf in te brengen. Krijgt Financiën het zeggings- recht, dan zal het trachten den grond op een 2500 a 3000 gulden te waardeeren, hetgeen beteekent een nood lijdende polder. Financiën moet de handen thuishouden. Als in het komende wetsontwerp wellicht het tegendeel tot uiting mocht komen, dan zullen de Kamers hierover wel het noodlge zeggen. Een verdacht© aangehouden. 'x ingevolge van een aanwijzing, welke de politie te Leidschendara eenigen tijd geleden heeft gekregen, heeft de Haagsche politie Vrijdagavond gearresteerd de 35-jarige J. B., wonende in Den Haag. Er bestaan tegen den aangehoudene ernstige ver moedens dat hij betrokken zou zijn bij den moord op den manufacturier v. d. D., die eenige weken geleden 's avonds is neergeschoten. De aangehoudene is gistermorgen ter beschikking van de justitie gesteld en in het Kuis van Bewaring opgesloten. In verband met het onderzoek achtte de burgemees ter te Leidschendam het in dit stadium niet gewenscht verdere mededeelingen te doen. MOORDZAAK-LANS Hervatting voor de rechtbank te Rotterdam op 25 Febr. Op 25 Februari a.s. zal de destijds geschorste behan deling van de moordzaak-Lans voor de Rotterdamsche rechtbank worden voortgezet NA DE ONTPLOFFING TE GRONINGEN. Het lijk van hot kindje ook gevonden. In het Eemskanaal nabij Osterhoogcbrug is het lijkje gevonden van het eenjarig kindje, der familie Jasper, dat, zooals men weet, bij de ramp aan de Bontcbrug om het leven is gekomen. Het lijkje is naar het Academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd voor het onderzoek der politie. Daarna zal het wor den bijgezet in het graf der ouders. Inbraak in een sigarenwinkel te Den Haag. De inbreker by het vernielen van een ruit gewond. Schilder ln arrest gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. ontdekte een surveilleerende agent van politie, dat in het portiek van den sigarenwinkel van den heer J. op do Nieuwe Haven 334, te Den Haag, een plas bloed lag. Bij nader onderzoek bleek, dat er van daar af een bloedspoor liep langs de N. Haven tot aan de Hekkelaan. De agent be greep, dat er Iets bijzonders aan de hand moest zijn en liep terug naar den winkel. Hy zag toen, dat een ruit van de winkeldeur verbrijzeld was. Hoewel het glas van een behoorlijke dikte was, bevond zich een groot gat on geveer 20 centimeter boven het slot Aan den binnen kant van de deur stak de sleutel ln het slot, zoodat de Inbreker, die daar geweest moest zijn, op deze wijze ge makkelijk had kunnen binnenkomen. De agent ging naar binnen en vond daar alles in wan orde. De geldlade stond op de toonbank. Nu werd de Ju- stltieele dienst gewaarschuwd waarna een paar recher- cheurs verschenen, die tevens een onderzoek instelden ln een vertrek, achter den winkel gelegen. Daar vonden, zij een schrijfbureau open staan, waarvan alle laden er»j kastjes waren uitgetrokken. In den winkel lagen glas-jl scherven, zoodat kon worden vastgesteld, dat de ruit was' ingedrukt f> De bewoners werden vervolgens gewekt, Zij hadden van een en ander totaal niets gehoord. De heer J. was om 1 uur naar bed gegaan, nadat hij alles in orde had bevonden. Er bleek by onderzoek dat ongeveer 10 gulden aan wis selgeld uit de toonbanklade was verdwenen. Bovendien werd een partij sigaretten ontvreemd. Het ging er nu maar om, den dader spoedig in han den te krijgen. Het. was duidelijk, dat die vrij ernstig ver wond moest zijn, te oordeelen naar het groote bloedver lies. Zoo kwam de agent ertoe inlichtingen te vragen aan den Geneeskundigen Dienst Inderdaad was daar om streeks 4 uur iemand geweest, die gewond was aan zijn rechterpols en hand. De man had opgegeven te zijn ge naamd Jansen, wonende Hoefkade 146. Een onmiddel lijk ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat Jan sen op dat adres onbekend was. Omstreeks 5 uur zag men op de N. Haven een bekende van de politie loopen. zekeren A. J. P., wonende op no. 116. Hij droeg zijn rechterarm in een verband. Hem werd gevraagd of hij soms bij den Geneeskundigen Dienst was geweest Het antwoord luidde bevestigend en ook erkende hij, dat hij zich had laten verbinden onder den naam van Jansen, Hoefkade 146. Van de Inbraak zeide hij niets af te we ten, maar natuurlijk werd hij ingerekend en ter beschik king gesteld van den commissaris van politie. Intusschen had één der rechercheurs ontdekt, dat aan de onderzijde van het gat in de ruit een stukje huid kleefde. Dit werd in beslag genomen en gaf «au den commissaris aanleiding een onderzoek te doen in stellen door dr. Rochat van het gemeenteziekenhuis om te doen uitmaken of het stukje huid ook kon zijn van den aangehoudene. Het resultaat was, dat dit laatste ongewijfeld het geval was. De gearresteerde is reeds verscheidene malen wegens diefstal en inbraak veroordeeld. Hij is schilder van beroep en verdient een goed weekgeld. Hij maakt ech ter nogal gebruik van sterken drank, zoodat er niet genoeg geld schijnt over te blijven om zijn vrouw en drie kinderen te onderhouden. Hij ontkent, zooals reeds gezegd, en geeft als oor zaak van zijn verwonding op, dat hij aan 't vechten is geweest op den Scheveningschen weg met twee on bekende Scheveningers, die een flesch jenever hadden. Zij boden hem een slok aan, maar toen P. eenmaal de flesch aan den mond had, wilde hij deze heelemaal leeg drinken. De Scheveningers trokken hierop de fl»sch uit zijn handen en gaven hem er een klap mede op de hand met als gevolg deze verwonding. Hij was de ke rels gevolgd tot ver in de Keize-straat, maar was hen daar kwijt geraakt Hoewel P., als hij wordt aangehouden, steeds een on waarschijnlijk verhaal opdischt is op den Schevening schen weg nog een onderzoek ingesteld naar eventueele bloedsporen. Er is echter niets gevonden en het moet uitgesloten worden geacht, dat hij zich met zulk een verwonding daar zou hebben bevonden zonder de straat te besmeuren met bloed. De aangehoudene gaat morgen naar het Huis van Bewaring. GROOTE STEUR. De stoomtreiler Mies en Truus IJM 119 heeft Dins dag te IJmuiden een steur van ongeveer 270 pond aan gebracht welke in den afslag f 256 opbracht LANDARBEIDERS NAAR Z.W. FRANKRIJK. De rijkscommissie voor emigratie van landarbeiders gezinnen naar Frankrijk heeft besloten, in het a.s. voor jaar wederom een aantal Nederlandsche gezinnen in Z.W.-Frenkrijk te plaatsen. De proef, tot nog toe ge nomen met r.k. gezinnen In de streek van Ager, zal verder worden uitgebreid, en getracht zal worden ge schikte plaatsen te vinden voor Protestantsche gezin nen in de streek van Montauban. Wilde jacht op een „aangeschoten" chauf feur, een dappere, maar ongewenrchte passagier en een volhoudende politie-auto. Gisteravond reed dc 50-jarige chauffeur A. W. uit de Si onsdwarsstraat over de Kruiskade te Rotterdam, op zijn fiets aan de rechter zijde van den weg. Ach ter hem kwam een personen-auto, bestuurd door den -42-jarige chauffeur P. de C. Deze auto reed met vrij groote snelheid W. onderste boven. Blijkbaar had de bestuurder den fietser niet opgemerkt. W. bleef on gedeerd, maar zijn fiets was kapot. Er ontstond tusschcn hern en C. een woordenwis seling over de schuldvraag en over de vraag, wie de reparatie van de fiets zou moeten betalen. Daarbij bleek al spoedig, dat de C. onder den invloed van sterken drank verkeerde. De debatten werden steeds heftiger, de. C. wond zich meer en meer op en wilde eindelijk een eind aan de discussie maken door weg te rijden. Dit was niet naar den zin van W., die daar door de kans op schadevergoeding zich zag ontglip pen. Ten einde de C. te dwingen te stoppen, sprong hij op de treeplank van den auto, maar de C. trok er zich niets van aan en ging steeds sneller rijden. Wel dra had hij een snelheid van 70 80 K.M. bereikt. Staande op de treeplank verkeerde W. in een zeer hachelijke positie en hij begon luidkeels om hulp te roepen. Inmiddels was de auto de Kruiskade af en den Coolsingel op gevlogen, waar de zeer snel voortjak kerende wagen en de luid roepende man op de tree plank de aandacht troken van een toevallig langs- komenden agent van de motorbrigade, die terstond aan de achtervolging begon. Met groote snelheid re den de beide auto's achter elkaar het Calnndplein over de Boybanshol op, de Soetensteeg door langs de Vischmarkt naar de Blaak, waar de C. klem reed tus- schen den trottoirband en een tram. Hierdoor raakte het linker voorwiel ontzet cn begon verdachte te slingeren. Het dreigde van den wagen te zullen vallen, mar d° C. bleef doorrijden en ging via Beursplein, Gelderschckade en Bolwerk de Wil lemsbrug over, met nog steeds den om hulp roepen den W. op de treeplank en de agent in het politie- auto'tje achter hem aan. Laatstgenoemde had in dien tusschentijd nog kans gezien om onderweg een col lega op te pikken en bij zich in den wagen te nemen. Op den oprit in de Van der Takstraat wist dc mo tor-agent naast den vluchtenden auto te komen en de zen moer en meer naar den zijkant van den weg te drijven, waardoor de C. werd gedwongen vaart te minderen. Hiervan heeft de tweede agent gebruik gemaakt om al rijdende van den eenen in den anderen auto over te stappen.. Toen was het pleit gauw bc-siist en vlak voor de Koninginnebrug kwamen de beide auto's tot stilstond. De C. is in het politiebureau aan de Nassaukade opgesloten. W., die onderweg zijn had verloren, is tot bedaren gebracht. De autq is in beslag genomen en naar de Duivenvoordestraat overgebracht. Doordat tramconducteurs en bestuurders verklarin gen moesten afleggen over de wijze, waarop de C. heeft gereden en over de aanrijding op de Blaak on dervond het tramverkeer met den overkant nog eenige stagnatie. Het gebeurde heeft in de binnenstad veel sensatie gewekt. Engelsch schip ln tweeën gebroken. Alle pogingen tot redding der opvarenden aan vankelijk vruchteloos. Het B.T.A. meldt uit Biarritz, d.d. gisteren: Het Engelsche s.s. „Knepworth" heeft bij den vuur toren van Biarritz schipbreuk geleden en is vanmorgen in tweeën gebroken. Een en twintig leden der beman ning en twee vrouwen konden het voorste deel van het schip bereiken. Alle pogingen tot redding zijn totdusver vruchteloos geweest Een kabelverbinding tot stand gebracht Nader wordt uit Biarritz gemeld: Na pogingen, die twaalf uur duurden, is het gelukt, met de schipbreukelingen van het uiteengeslagen Engel sche stoomschip .Knepworth" een kabelverbindir.g tot stand te brengen. Met behulp van een langs dozen ka bel loopenden reddingsboel konden reeds enkele schip breukelingen de kust bereiken. De eerste geredde deel de mede, dat zijn broer overboord was gespoeld. Er wa ren van de 23 opvarenden nog 22 in leven. De reddings pogingen met de boei vorderen langzaam, doch men hoopt alle opvarenden te redden. De verbinding met het schip loopt echter gevaar doordat de kabel langs een klip loopt, waardoor hy kans heeft te breken. Primo de Rivera afgetreden. Reuter seint uit Londen, dd. 28 Jan.: Uit Madrid wordt gemeld, dat Primo de Rivera is afgetreden en dat Berenguer met de vorming van een nieuw kabinet is belast, Berenguer is de chef van het militaire huis des konings. Zitting der Nat. Vergadering uitgesteld. Havas meldt uit Madrid, dat de plenaire zitting der Nationale Vergadering, welke heden zou worden ge houden, voor onbepaalden tijd is uitgesteld. Een boodschap die met buitengewone be langstelling tegemoet wordt gezien. Gisteravond zou Prima de Rivera zijn laatste bood schap aan het Spaansche volk richten, waarbij hij zal rnededeelen, dat zijn dictatorschap geëindigd is Deze boodschap wordt met buitengewone belangstel ling tegemoet gezien. Tot dusver is er nog geen enkele aanwijzing, waar uit men zou kunnen opmaken, of de nieuwe regeering wellicht een voortzetting van Primo's bewind in an deren vorm zal beteekenen, dan wel of generaal Be renguer, die voorheen tot de Romanones-partij be hoorde, zal trachten een constitutioneel kabinet te vormen. Gezin, bestaande nit 7 personen, in de vlammen omgekomen. Reuter meldt uit Fredericks (Colorado): Bij een brand in een hut nabij de Slopeline-mijn zijn de bewoners, een gezin bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen, om het leven gekomen. HET COMPLOT IN MEXICO. In verband met het in Mexico ontdekte complot, deelt het hoofd der Mexicaansche politie mede, dat het doel was den nieuw gekozen president Ortiz Ru- bio te vermoorden, de voornaamste gebouwen van de hoofdstad in de lucht te doen springen en de regee ring omver te werpen Onder de 19 gearresteerde per sonen bevonden zich verscheidene vrouwen. Verze kerd wordt, dat de verslagen candidaat voor het pre sidentschap Vasconcelos achter het complot stond. De rechters door verdachten aangevallen en op vuistslagen onthaald. Met veel moeite de orde hersteld. Voor de rechtbank te Neukölln hebben zich heden bij het proces tegen twee beruchte Berlijnsche recidi visten ongeloofelijke tooneelen afgespeeld. Op een gegeven oogenblik vielen de beide verdachten, de „losse arbeiders' Letow en Brauer, die zich wegens oplichterij- en valschheid in geschrifte hadden te verantwoorden, de rechters aan, terwijl zij hun in de zaal aanwezige vrienden aanspoorden, aan hun „ac tie" deel te nemen Brauer sprong over de verdacht en- bank en ranselde op den president los, die ettelijke vuistslagen in het gezicht kreeg, waarbij ook een an dere rechter getroffen werd. De razende man wierp zich vervolgens op den veldwachter, die den rechter te hulp was gesneld, waarop de veldwachter zijn gummistok trok en Brauer eenige klappen op het hoofd moest toedienen. Inmiddels waren op een alarmteckcn nog eenige veldwachters te hulp gekomen. Zij kwamen nog juist op tijd, daar de vrienden der verdachten voortdurend opgehitst werden, eveneens aan de vechtpartij met de rechters deel te nemen. De veldwachters deden vervolgens de zaal ontruimen, waarin zij slechts met behulp van hun gummistokken slaagden. Intusschen was het gelukt, ook Lettow te boeien en hem naar het huis van bewaring terug te brengen. Op straat schoolden de vrienden der beide verdach ten nogmaals samen en een poging werd gedaan om het gerechtsgebouw binnen te dringen. Ten slotte wist een afdeeling politie de joelende kerels uiteen te drijven. VLIEGONGELUK IN DENEMARKEN. Twee dooden. Gistermiddag botsten in de buurt van Gjcdser op Falster, twee militaire vliegtuigen tegen elkaar. De machines stortten neer en werden vernield. Do bei de vliegers zijn gedood. Temmer door een zijner leeuwen aange vallen en zwaar gewond. Uit Parijs wordt gemeld: Een jonge leeuwentemmer, Jean Fischer, die op trad in een circus, dat eergisteravond te Limoges arriveerde, werd gistermorgen door één van zijn leeuwen aangevallen en zoo ernstig gewond, dat men alle hoop op zijn behoud heeft opgegeven. Fischer was bezig met de generale repetitie voor dc openings voorstelling van gisteravond, toen plotseling een der verscheurende dieren hem besprong. Na een verwoed gevecht, dat meer dan 10 minuten duurde, slaagde men er in den leeuw terug te drijven; Fischer bleex zwaar gewond tc zijn en werd bewusteloos naar het ziekenhuis overgebracht. DRIE DOODEN BIJ ONTPLOFFING IN PENNSYL- VANIA. Uit Scranton (Pennsylvanla) wordt gemeld: Te Carbondale zijn bij een ontploffing, ten gevolge waarvan brand ontstond, drie personen, o.w. twee vrouwen, om het lever, gekomen. NALATENSCHAP VAN EDWARD BOK. Twee millioen dollar voor philantropischen arbeid. Reuter meldt uit Norristown (Pennsylvanië): Edward Bok liet 2 millioen dollars na ter voortzet ting van zijn philantropischen arbeid. MISLUKTE OCEAANVLUCHT. Postvliegtuig verdwenen. Do Compagnie General Aeroposta'.c, die de lucht vaartverbinding EuropaZuid-Amerika onderhoudt, deelt mede, dat het toestel, hetwelk 18 Jan. j.1. met de luchtmail uit Buenois Aires vertrok, als verloren wordt beschouwd. OUDESLUK. Naar wij vernemen heeft de heer Buisman, café alhier het plan opgevat omstreeks half Februari gemaskerd bal te houden. Voor de liefhebbers(sters) is er dus weer werk aan den winkel. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie in dit blad. SCHAGERBRUG. Bij den heer W. Süjkerman te Stolpen bracht een schaap reeds twee lafrimcren. Aan den Westlanderweg zal een burgerwoonhuis wor den gebouwd door den heer J. Kooij Mz., voor rekening van mej. de wed. J. Rotgans Nz. De WelEerw. heer Jb. Jonker heeft zijn beroep bij de Ger. Gemeente te Den Oever aangenomen. Ds. Jonker is thans candidaat tot den H.-dienst te Wurkendam. Bij den heer Ant. Keijzer te Hippolytushoef is het eerste lam van dit jaar geboren. BROEK OP LANGENDIJK. We vernemen, dat zekere P. gevankelijk naar Alkmaar is gebracht wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met een 13-jarig meisje. BROEK OP LANGENDIJK. Alhier doet zich een geval van typhus voor. Vanwege het Provinciaal Electriciteltsbedrijf van Noord-Holland werd hier op Dinsdagmiddag in Hotel „Duinzicht" een kookdemonstratie gegeven door Mevr. RoerschSemeijns. Gezien het feit, dat voor velen een tocht naar het Dorp zeer bezwaarlijk Is, mag de op komst zeer bevredigend genoemd worden. Een honderd tal personen, voor 't meerendeel dames, was opgekomen om met de zegeningen van de electriciteit kennis te maken. Het openingswoord werd uitgesproken door den heer Leonard, hier nog bij velen bekend uit den tijd van onze fancy-fair, waar het P.E.N. destijds een stand had. Daarna was het woord aan Mevr. Roersch, om de voordeelen van het electrisch koken met woord en daad aan te toonen. Een nadere uiteenzetting van de eigenlijke demonstratie is hier onnoodig. daar dit reeds eerder in de Schager Courant geschied Is; we volstaan dus met de opmerking, dat de aardappelen, worteltjes en *t vleesch er zeer smakelijk uitzagen en een goede reclame waren voor 't gebruik van electriciteit. Ook de geschonken thee en de heerlijke cake waren wel geschikt om de gemoederen gunstig te stemmen voor deze nieuwe wijze van bereiding. Op buitengewoon onderhoudende, dikwijls geestige wijze, worden dan door den heer Leonard een aantal apparaten besproken, waarbij steeds den nadruk weid gelegd op de voordeden: zindelijk, gemakkelijk en... goedkoop. Aan het einde der demonstratie werd onder de aan wezigen een electrisch strijkijzer verloot. De gelukkigo winnares was Mevr. N. BakenDoevendans. Het was een interessante en nuttige middag, die ze ker niet zal nalaten het in gebruik nemen van elec- trische apparaten te bevorderen. Naar we vernemen heeft ..Nledorp's kinderkoor" onder leiding van haren directeur Jb. I Hovenier, eenigen tijd geleden in studie genomen de operette „De Woudko ningin" van Mart Schuit, waarmee zij Zondagavond a.s. ten tooneeie zal komen. We weten het reeds bij ondervinding, hoe aardig een operette door b.g. koor kan worden opgevoerd. We denken daarbij aan „Goudsterretje", en „Repel steeltje". waarvan ons zeer aangename herinneringen zijn bijgebleven. De goede reputatie welke er van ons kinderkoor uit gaat, twijfelen wij niet of het zal haar Zondagavond we derom wel niet aan belangstelling ontbreken. Velen zul len ook nu getuige willen zijn van de aardige zang en het leuko kinderspel. (Zie advertentie in dit blad). JULIAN ADORP. Voor het gehouden machinister-examen te Den Haag slaagde de heer C. Marees, alhier. Dinsdagavond vergaderde de afd. Winkel van den Bond voor Staatspenslonneering. ten huize van de wed. P. Leijen. Aanwezig waren 19 leden. De %'oorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen goedgekeurd. Ingekomen stukken zijn voornamelijk van huishou- delijken aard. Een mededeeling van het federatiebestuur, dat in de op 9 Febr. a.s. te houden vergadering een voorstel wordt behandeld van de afd .Kolborn, om jaarlijks zooveel mogelijk leden af te vaardigen naar den Haag naar de opening der Staten-Generaal. Dit voorstel heeft reeds een punt van bespreking uitgemaakt, doch er zijn fi- nancieele bezwaren aan verbonden. Als afgevaardigde naar de federatievergadering wordt benoemd de heer C. Hartog, die vrij mandaat krijgt De rekening van den penningmeester over 1929 wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heer L. Haven en E. Kernspecht. De ontvangsten hebben bedragen f 292.57, de uitgaven f 222.41, batig saldo f 70.16. De commissie heeft alles in orde bevonden en adviseert tot goedkeuring. In overeenstemming met dit advies wordt besloten en den penningmeester bedankt voor zijn gehouden beheer en de commissie voor haar Onderzoek. De aftredende bestuursleden J. Haven, P. Zwager man en A. Mantel, worden herbenoemd, doch de hoeren J. Haven en A. Mantel bedanken. Bij een daarop volgende verkiezing worden tot be stuursleden benoemd de heeren L. Haven en C. Hartog. De propaganda is door het bestuur voorbereid, en de propaganda-avond bepaald op 9 Febr. a.s., met als spreker de heer H. Bruin uit Alkmaar, die als onder werp zal behandelen: „Wat nu?". Voorts zal mede op treden mevrouw M. Portegies, declamatrlee. Een kleine attractie wordt voorbereid. Bij de rondvraag worden nog enkele vragen gesteld ten opzichte van het uitstapje met de ouden van dagen en dit uit te breiden tot alle 65-tlgers, ook geen rente trekkers. Dit getal zou echter zoo groot worden, dat het de financiën te boven gaat Meenden men enkele opmerkingen te moeten maken ten opzichte der indee ling, aan den anderen knat sprak men woorden van waardeering voor de vele zorgen, die het bestuur zich heeft getroost en voor de goede wijze waarop het uit stapje is geslaagd Niets meer te behandelen zijnde, volgt sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3