Een beste Bril VAN ZONDAG Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. DE LANGENDIJKER GROENTENVEÏLINGEN. BILLY BOO. stuurraddraaier niet al te gunstig met zich zelf getrof fen. Htf is blijkbaar nogal een pechvogel en stond nu zelfs twee maal achtereen terecht. Ten eerste omdat op 22 Jan. te Alkmaar geconstateerd werd, dat de verlich ting van zijn wagen, niet in orde was. Slechts 1 kaplamp brandde en van het achterlicht ontbrak het roode glaasje Bovendien bracht de controle naar voren dat hij niet kon tconen een geldig rijbewijs, dat onvindbaar bleek. Gelukkig kon hij heden het tamelijk beduimelde docu ment triomfantelijk toonen. Het was duidelijk, dat hier meer ongeluk dan moedwil in het spel was, doch de rampspoedige compasant had toch alles bijeen genomen nog f 10 boete of 10 dagen aan zijn lederen pantalon. DAT LIEP OOK NIET MEE. De 18-jarige heer L. A. v. L., chauffeur te Haarlem, spoedde zich in den avond van 15 December per motor langs den Rijksstraatweg huiswaarts, toen te LImmen zijn carbidlanlaarn den geest gaf, wat al spoedig door een bevoegd belangstellende tot zijn schade werd op gemerkt. De straf bedroeg in dit meer ernstige geval niet minder dan f 12 boete of 12 dagen. Flnis. Ajax wint den groot enstrijd van A.D.O. - Z.F.C. versterkt haar positie. Sneeuw maakt in Afdeeling V spelen onmogelijk. K.N.V.B. OVERZICHT VAN 2 FEBRUARI. Gelukkig hield de regen tijdig genoeg op, zoodat deze bij uitstek interessante Zondag zij het dan met uitzondering van het Noorden haar maximum aan- tale wedstrijden te noteeren hoeft gegeven. AFDEELING L De allerbelangrijkste match in deze afdeeling niet alleen, maar ongetwijfeld van 't geheele land was Ajax—A.D.O. in Amsterdam Wonnen in Den Ilaag destijds de A.D.O.'ers met 2-1, thans wist de club van Van Kol revanche te nemen, zij 't dan slechts met 10. Toch behoudt A.D.O. relatief de beste papieren, daar zij de minste verliespunten heeft. Daar tegen over staat echter dan t nog door Ajax af te werken programma aanmerkelijk gemakkelijker is dan dat van A.D.O. H.C.H. nam do gelogenheid te baat om de tweede plaats in beslag te nemen, dank zij een 2—0 overwin ning op de hekkensluiters: Haarlem. Daar D.F C. met 21 van 't de laatste weken afzakkende V.S.V. won, is de situatie van Haarlem zóó geworden, dat D.F.C. (die no. 9 staat) nog slechts utf haar vier resteerende wedstrijden 1 punt moet behalen om het aantal pun ten te verkrijgen dat Haarlem in 't gunstigste geval nog bijeen zou kunnen krijgen. Volgende weck is dus waarschijnlijk Haarlems lot bezegeld if.U.S. verbeterde haar positie eenigszins. Een G3 overwinning op Excelsior was de oorzaak. Hilver sum bezet thans door een 3—2 zege op Sparta de derde plaats vóór A.D.O. De stand is thans: Ajax 14 8 3 3 35-17 19 R.CH. 14 7 3 4 38—28 17 Hilversum 15 7 3 5 33-37 17 A.D.O. 12 6 4 2 34—20 10 2o klasse A. Z.V.V. haalde wederom een overwinning (2—0) op V.V.A., waardoor laatstgenoemde weer leelijlt in de verdrukking komt, daar in de eerste plaats Spartaan tegen Hollandia gelijk speelde (1—1) en W.F.C. van H.R.C. won (21) Toch merkwaardig dat H.R.C. al leen kan winnen als ze flink aangemoedigd wordt! De groote strijd in deze afdeeling werd gisteren in de Koog gestreden, waar Alemaria tegen K.F.C. in 't veld trad. De draw (22) die 't resultaat was, heeft ons nog niet veel wijzer gemaakt, al is 't het feit dat Alemaria ondertusschen verliespunt op verliespunt boekt. Het is nu reeds zoover dat Alcmuria maximaal 25 punten kan behalen, terwijl K.F.C. er 19 heeft en nog 5 wedstrijden heeft tr spelen. Een gevaarlijke derde is er niet en het zou ons niet verwonderen als K.F.C. tenslotte met een kleinen voorsprong op Ale maria als kampioen uit den strijd tevoorschijn kwam. West-Frisia diende D.W.S, haar vierde achtereen volgende nederlaag too (01), daardoor zichzelf in veiligheid stellend De stand (tegelijkertijd een inge slopen fout verbeterend): Alemaria 16 9 3 4 41—31 21 K.F.C. 13 S 3 2 39—30 19 Hollandia 16 6 5 5 38-37 17 H..H.C. 13 6 1 6 32-28 13 D.W.S. 14 6 1 7 27—24 13 7..V.V. 14 5 3 6 31—30 13 West-Frisia 13 6 1 6 27—31 13 W.F.C. 14 4 4 6 25-36 12 V.V.A. 13 3 4 6 23-31 10 .spariaan 14 3 3 8 28—37 9 2« klasse B. Over 't algemeen had men niet gedacht dat er nog een 3e club zou zijn die aanstalten maken zou om de eerste plaats in te nemen. Toch is er een, en wel Hercules, dat reeds verleden week een gelijk spel be vocht tegen Zeeburgia en thans op eigen terrein brachten Wout Buitenweg c s. het tot een 2—0 zege. D.E.C., dat in Baarn tegen B.F.C. gelijk speelde (3—3) is dus nog weer een punt voorgekomen, want Hercu les stond met haar gelijk. In verband met de bezet ting van de laatste plaats waren de wedstrijden A.F.C.Bloemendaal 14,( ZandvoortH.V.C. 4—1 van belang, terwijl Velox no. 4 bleef door een 3--1 overwinning op Baarn. De volledige stand is: D.E.C. 16 11 3 2 41—23 25 Zeeburgia 16 11 1 4 39—20 23 Hercules 14 8 4 2 4o—33 20 Velox 15 9 2 4 46—27 20 B.F.C. 17 6 3 8 35-33 15 Bloemendaal 15 5 3 7 32-34 13 Baarn 16 5 2 9 27—47 12 Zandvoort 15 4 2 9 23-35 10 H.V.C. 16 3 3 10 25-45 9 A.F.C. 14 3 1 10 29—45 7 AFDEELING II. Z.F.C. gaf een o.i onweerlegbaar bewijs van haar superioriteit in den vorm van een ferme 02 over winning op II.D.V.S en blijft dus de kop behouden. 11.VA', en Blauw Wil waren tot Zondag jl. de clubs die Z.F.C 's puntenaantal nog konden overschrijden. Thans is één dezer twee afgevallen, nl. H.V.V., dat zich door het in nood veikecrend V.U.C. met 4—3 ge slagen zag De laatste loopt hierdoor 2 punten van achterstand van 4 in II.F.C. bewees inlusschen niets voor degradatiewedstrijden te gevoelen; Stormvogels werd nl. met 3—1 geklopt. De siai.d is: Z.F.C. 17 10 2 5 56—36 22 Blauw Wit 15 7 5 3 29—21 19 Feijenoord 15 7 3 5 45-26 17 II.V.V. 15 7 3 5 37—34 17 Met, spanning zien we uit naar de uitslagen van: H.V.V.—Blauw Wit en V.U.C.—Blauw Wit, welke waarschijnlijk do beslissing brengen. AFDEELING III. Go Ahead wil blijkbaar ongeslagen blijven en wil bovendien een zoo mooi mogelijk doelgemiddelde ver werven.. Zondag tenminste werd Wageningcn met 4-0 het slachtoffer: Tubantia is nog lang niet bui ten gevaar, nu ze wederom verloor, van llcracles nl. met 0—1. Enschedé tenslotte nam ten koste van A.G.Ö.V.V. de tweede plaats in, door met 2—1 in Zwolle van Z.A.C. te winnen. De stand is: Go Ahead 16 14 0 66—18 30 Enschedé 15 9 2 4 43—23 20 A.G.Ö.V.V. 15 8 4 3 47—34 20 Z.A.C, 15 7 3 5 38—29 17 AFDEELING IV. Steeds overwinningen behalend snelt het leidende trio naar de eindstreep Nog 3 wedstrijden heeft elk der drie nog te spelen Zondag won Willem II thuis met 3—O van Roermond, dat dooi besluit van de straf- commissie van den K.N V B. voorloopig haar emi- nenton keeper Wijnperle en nog een eerste-elftal-spe er moet missen. Deze tegenslag kon haar het eerste klasseschap wel eens kosten! Als troost mag wel licht dienen de nederlaag die Wilhelmina slikte van N.A.C (25), dat hierdoor haar geringe kans be houdt. N.A.C. krijgt thuis Willem II nog! Ook P.S.V. wacht op het faien van Willem II, ze won van B.V.V. met 5—2. Toch is het nauwlijks denkbaar dat Willem II uit haar 3 resteerende wedstrijden de drie benoo- digde punten zal behalen. De stand is: Willem II 15 11 3 1 PS.V. 15 10 1 4 N.A.C. 15 9 3 en van bet „lijdende'' duo: Wilhelmina 13 2 2 9 Roermond 13 1 2 10 44—21 51-28 33—19 20-37 14-40 Afdeeling V: alle wedstrijden afgelast. WAT WACHT DEN HEKKBSLUITERS? In Afd. I zal het hoogstwaarschijnlijk tusschen K.F.C., D.E.C. en Haarlem gaan In Afd II wacht den hekkesluiter hartig onthaal bij Fortuna, dat er in haar afdeeling als volgt voor staat: 1. Fortuna 14 14 0 0 59—14 28 2. Herxes 13 9 3 1 53—33 21 En in de andere 2e klasse zal D.H.C. wel weer (voor de hoeveelste maal?!) kampioen worden: 1. Quick 1G 10 2 4 63—35 22 2. D.H.C. 12 9 1 2 52—22 19 Ongeveer de zelfde situatie als tusschen Alemaria en K.F.C. In Afdeeling III zal Ensched Boys wel onbedreigd kampioen worden: 1 Erisched. Boys 16 12 2 2 53—18 26 2. K.H.C. 15 10 1 4 46—21 21 In 2 B. maakt A.Z.C. ui; Zutphen do kans: 1 A.Z.C. 1G 12 1 3 4527 25 2. N.E.C. 16 10 2 4 42—32 22 3. Quick 16 10 0 6 58—34 20 N.E.C. wijkt dus dit jaar van haar gewoonte af om kampioen te worden. In Afd. IV is de stand in 2 A: 1. T.A.C. 15 12 3 0 53-15 27 In 2 B blijft De Valk superieur: 1 De Valk 13 11 2 12 47-8 45—13 17 13 2 2 40—12 28 16 11 1 4 36—18 23 16 9 2 5 37—25 20 dat elk hier 22 wedstrijden moet 12 9 2 1 51—21 20 11 9 1 1 47—13 19 13 11 0 2 60-20 22 12 8 1 3 41—24 17 2 V.V.V. In de mijnstreek, 1. Bleijerheide 2. Stm. Hendrik 3. Stm. Emma Men denke er a spelen. In Afdeeling V 1. F.V.C. 2. M.S.C. In 2B: 1. H.S.C. 2. Noordster ANNA PAULOWNA. 't Was een goed idéé van het Breczandbestuur om dezen vrijen Zondag te benutten voor een vriend- schappelijken wedstrijd. Succes was hiertoe uitgenoo- digd. Om ruim halfdrie trapte Succes, dat den toss verloor, af. 't Duurde niet lang of het blijkt dat den wil om te winnen bij beiden ontbreekt. Ettelijke kan sen worden gemist. In 't Breezandrioel stond Mulder, die, alhoewel hij sinds eenigen tijd niet meer speelt, toch een uitmuntende kijk op den hal heeft en tal rijke schoten onschadelijk maakte. Voor rust is de wedstrijd wel aantrekkelijk geweest voor het publiek; aardige momenten waren legio en t deed goed te zien dat Succes de handen aan Breezand vol heeft. S. maakte het eerste punt; weldra maakte B. gelijk en het duuide warempel geen kwartier of de stand was 3—1 voor Breezand, wat ze wel voornamelijk aan hun volhouden en somtijds energiek doorzetten te danken hebben De jonge rechtervleugelspelers van Breezand waren in spel niet zoozeer de mindert van de linker vleu gel, maar de voornaamste factor was o.i. het feit dat ze veel lichter waren, waardoor hun overigens goede spel tegen clubs als Succes, m.a.w. clubs die uit „groote kerels" bestaan niet geheel tot hun recht komt. Met rust was de stand 4—2 voor Breezand. De B.-voorhoede was wel doortastend dezen keer. Na rust ging het lang zoo mooi niet meer. De voor hoede prutste en Succes zette meer op, uitmuntend gesteund soms (niet steeds) door Rijkers, die wel het beste bewijs leverde dat het hier om niets ging. Tech nisch beheerschte hij o.i het spel het best van allen, waar zijn opleiding bij Helde en Racing wel niet vreemd aan is. Over meerdere speltechniek beschikten de S.'ers over 't algemeen niet, wel vormden ze een beter ge heel waarin samenspel een hechte band vormde. Huisman verrichtte als verdediger op de plaats van Evenhuis uitstekend werk Tenslotte zij nog vermeld dat Breezand met 6—4 won A. Weijprs had de leiding. PROGRAMMA A.S. ZONDAG. Ie klasse: Schagcn 1—HelderS; Texel I—Helder 2. 2e klasse: Breezand—Wienngerwaard (scheidsrech ter W. Dol): Helder 4Oudesluis 1; II.R.C. 4Scha gcn 2: J.V.C. 1Succes 2. 3e klasse: Heluer 5DES. 1; Anna Paulowna 2 Breezand 2. .,Alg. Sportblad". Het N H.V.B.-elftal is voorloopig als volgt: A. Windt (Schagen) C. Stam C Dekker (W.F.C. 3) (Z.F.C. 4) W. den Toorn G. Grootes Th. Rijkers (H.R.C. 3) (N. Niedorp) (Succes) Nog niet bekend. A. Watertor, R. Biuin, W. Winter, (Schagen) (W.F.C. 3) (Texel) C. v. Looij (W.F.C. 3) Reserves: Best (Q.S.C 3); C. v. t Veer (W.F.C. 3); C. Ruiter (Z.F.C. 4) en KI. Schenk (W'wnard). Het definitieve elftal zal de N.H.V B. in diverse tournooion en wedstrijden vertegenwoordigen. Nieuwe Niedorp ITexel I, 12. Het is Nieuwe Niedorp dus niet gelukt, om revan che te nemen voor de 30 nederlaag op Texel ge leden. N.V.V. stelde zich op met één invaller voor Bies heuvel en naar we mecnen was Texel volledig. De overwinning der eilanders is volkomen verdiend, daar zij soms heel goed voetbal lieten zien. Scheids rechter Koorstra leidde o.i. niet bijzonder goed, zijn beslissing, waarvan Grootcndorst het slachtoffer werd, was geheel verkeerd en voor het aangenamen verloop van den wedstrijd was deze beslissing ook van grooten invloed op de gemoederen, vooral van het publiek was hierdoor nogal ontstemd. Texel heeft een goede ploeg waarvan het beste deel de acsterhoede is, hoewel de voorhoede zeer gevaarlijk is. De rust ging in met 10 voor N.V.V. Na de rust toen Texel voor den wind had, is de Texel-doelmnn niet zooveel keer voor moeilijke gevallen gekomen als daarvoor Een tweetal goede doelpunten waren het loon van de gevaarlijke aanvallen der T.-voor- waartsen. N Niedorp heeft dooi haar kranig vol houden tot het laatste toe, getoond dat zelfs de sterk ste ploeg haar handen aan haa rvol heeft. (Zie vervolg sport elders in dit nummer). ARGELOOS. (II. Travaso.) Hoe komt mijn zilver in je koffer? Dat is uw zilver niet. Kijk maar naar het merk, dan kunt U zien, d=t het van de betrek king is, waar ik het laatst was. a s. By de ontdekking van Amerika vertelden de zeevaarders van het „\w>ndergraan", hetgeen later mals bleek te zün. Bij de ontdekking van Amerika waren er over dit land de wonderlijkste verhalen in omloop. Men sprak van goud en edelgesteenten en meende, dat het nieuwe ontdekte gebied met kostbaarheden was overladen. De eerste zeevaarders, die Amerika hadden bezocht, vertel-- den van een graansoort, welke zij er gezien hadden, die wel zes voet lang was en een gouden korrel had, met lange aren. Dit „wondergraan" was het mais of Turk- sche koren. Al spoedig werd het mais overgebracht naar Spanje en vandaar ook in Frankrijk Ingevoerd. Later werd de verbouwing van mais zeer algemeen en thans wordt bijna in geheel Europa deze graansoort gekweekt De mais ls een zeer nuttige plant, daar nagenoeg alle deelen gebruikt kunnen worden. De halmen en blade ren zijn ln verschen toestand een uitstekend veevoedsel en gedroogd zijn zij een gezonde en zachte ligging. Het graan van de mals is een zeer goed voedsel en licht verteerbaar. Een groot gedeelte der bevolking van Azië, Afrika en Amerika gebruiken mais als hoofdvoedsel. In Amerika wordt mais veel als veevoeder gebruikt; het maakt de ossen spoedig vet, alsook de varkens, konijnen, kalkoenen en kippen, vooral wanneer men met maismeel vooraf met warm water aangelegd heeft Het vleesch der met maïsmeel gemeste dieren een fijneren smaak. De verbouwing van mais is zeer eenvoudig; daar deze graan soort in alle gronden opkomt. Op een lossen, eenigszins vochtigen bodem groeit mals echter het best. Het is echter niet aan te raden twee jaren achtereen het land met mals te bezaaien, daar het den grond sterk uitput Het land, dat met mais bezet zal worden, wordt gewoon lijk tweemaal geploegd; een keer voor of gedurende den winter; de tweede maal in de lente, kort voor het zaaien In het Zuiden van Frankrijk wordt in begin April ge zaaid; in meer Noordelijke streken wordt hiermede ge wacht tot het einde van dio maand, daar de minste vorst de opkomende plant zou vernietigen. Men zaait op verschillende wijzen. Sommigen landbouwers volgen de ploeg en werpen op gelijke afstanden het graan; anderen trekken in de lengte en breedte van het land voren; op de kruising van twee voren worden dan eenige korrels mais ge legd, welke terstond met aarde worden bedekt. Vijf of zes dagen na het zaaien komt de plant op. Zoodra de halmen ongeveer 4 c.M. hoog zijn, wordt het veld ge wied en worden de zwakke scheuten verwijderd; deze bewerking wordt herhaald als de halmen een voet hoog zijn. Als het mals rijp is, zijn de bladeren geel en be ginnen de aren los te gaan. De aren worden dan ge plukt en op vochtvrije plaats bewaard. Elke aar kan van zeven tot acht honderd graankorrels opleveren. Er bestaan een aantal soorten mals, welke zoowel in kleur als in dikte van elkander zijn te onderscheiden. De beste soort is wel de witte mais. Haar aar is langer en zwaarder; de korrels zijn breeder en op acht rijen geschaard. Deze soort is ook vruchtbaarder dan de andere en wordt ongeveer veertien dagen vroeger rijp. met ronde glazen f 2.00. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en GoedKoope OptieK. Mopperaars onder de tuinders. Gemis aan de noodige leiding. Is goede sorteo ring, verpakking en kwaliteit het eenige middel tegen de concurrentie? Kennis neming van belangrijke stroomingen nood zakelijk. Slechte prijzen voor de ver schillende koolsoorten. Alles loopt ach teruit. Zeer ongunstige prijzen voor peen, bieten en uien. We spraken in de afgeloopen week enkele tuinbou wers, die het dit jaar zeer slecht hebben in hun be drijf. Gedurende den heelen zomer hadden ze „een •beetje gevangen" en tijdens de wintermaanden was het hard werk voor geen verdienste. Neen erger, er moest geld bij. Elke week moest nog geld bij. Elke week moest men z'n arbeider(s) betalen en met de grootste moeite was het slechts mogelijk de eindjes aan elkaar te knoopen. Meestal was daartoe noodig, het opnemen van geld, het maken van nieuwe schulden dus. Steeds maar worden er nieuwe lasten op het bedrijf gelegd (nu weer de halve premie voor de ziekteverzekering, en men houdt er geen rekening mee, dat het bedrijf die lasten niet dragen kan. Een andere klacht was, dat de leiders zoo weinig lei ding geven. „Wat heb je aan die menschent" werd er gemurmereerd, „als ze toch niets doen. Als het goed gaat heb je ze niet noodig, en als het slecht gaat, gaat er geen initiatief van ze uit Waarom daarvoor dan nog geld gespendeerd?" We hebben het al eens meer gezegd, dat in tijden van tegenspoed de klachten los komen. Het blijkt nu weer overduidelijk. Maar de vraag is, of de leiders in tuinbouwkringen die reprimendes verdienen. Ws stellen ons geen partij in dezen, doch willen slechts opmerken, dat het aan leidende organen in den tuinbouw niet ontbreekt. Daar hebben we aller eerst de tuinbouwvereenigingen; verder de centrale veilingen; deze hebben zich weer vereenigd tot een Bond van veilingen in Nederland met de Provinciale onderafdeelingen. De Nederlandsche Tuinbouwraad ls ten slotte het lichaam, dat leiding geeft aan den geheelen Nederlandschen tuinbouw en dat bij de regeering zijn belangen kan voordragen en bepleiten. De organisatie is dus volkomen en we willen niet veronderstellen, dat het in die verschillende organisaties aan de noodige deskundige krachten ontbreekt Toch kwam bij het lezen van het verslag in de Schager Courant van de rede van Prof. Kaag de vraag bij ons op, of de leiders In den tuinbouw wel voldoende inzicht hebben in de verhoudingen, die de tegenwoordige maatschappij be- heerschen en de noodzakelijke kennis bezitten, desge- wenscht met een wetenschappelijken ondergrond, om de zoo gewenschte leiding te geven te midden van allerlei gevaren, welke den Nederlandschen tuinbouw bedreigen. Zijn de beteekenis en invloed van coöperatie, kartel- en trustvorming, het syndicaatwezen en alles wat zich daar omheen groepeert voldoende tot onre leiders doorgedrongen. Het kwam ons bij het lezen van het bedoelde verslag zoo voor, dat daarin onderwerpen werden aangeroerd, welker draagwijdte nog niet vol komen tot leidende persoonlijkheden in tuinbouwkringen waren doorgedrongen en dat het alleszins aanbeveling zou verdienen, als dergelijke redevoeringen werden ge houden op vergaderingen, waar leiders van tuinbouw organisaties samenkomen. Daar is nog veel voor hen te leeren en veel vastgeroeste verkeerde meeningen uit te roeien. De klagers, over wie bij het begin schreven, laakten ook de wijze, waarop de leiding wordt gegeven. Ze wezen er op, dat als het middel tegen alle kwalen in den tuinbouw werd aangeprezen, de zorg, besteed aan kwaliteit, verpakking, sorteering enz. Zonder deze zaken in beteekenis te onderschatten, werd echter de meening uitgesproken, dat dit misschien tijdelijk succes kan hebben, maar niet blijvend, omdat toch ook in an dere landen de noodige aandacht aan dit alles zal worden geschonken en men toch niet van het axioma mag uitgaan, dat Nederland alleen de kennis van deze geheimen in pacht zou hebben. Misschien dat deze uit spraken eenigszins beïnvloed zijn door een geprikkelde stemming, gevolg van ongunstige uitkomsten in het bedrijf, ongetwijfeld zijn ze de moeite van overdenking waard. Gelukkig maar, dat dezer dagen de officiële opening van het nieuwe raadhuis te Noordscharwoude heeft plaats gehad. Daar werd den wankelmoedigen tuin bouwer een riem onder het hart gebonden en werd ge wezen op de goede jaren, welke steeds na slechte volgen. Dan zijn de uitspraken van bloei en welvaart niet van de lucht en gaven zelfs vertegenwoordigers der arbei- „O, Billy, laat mij ook eens kijken," fluister de Jerry met opgewonden stem. „Ik wil wel eens roovers zien." „Dat is goed, klim maar op mijn schouders." zeide Billy. „Doe jij het ook maar Redneb. Maar wees voorzichtig, om hemels wil. als de roovers ons hooren, dan zijn we nog niet ge lukkig." En kijkende door het venster van de hut za gen Jerry en Redneb dat de roovers gewapend waren met messen en pistolen en roode zak doeken om hun hoofd droegen. „Ik zie, Billy, fluisterde Redneb. Maar laat ons nou wat bedenken om van die kerels hun gestolen en onrechtmatig verkregen goed weer af te nemen." ,Ik doe graag meezeide Billy, „doch hoe kunnen wij het doen?" „We moeten, natuurlijk, beginnen met het be gin," antwoordde Redneb. Ik ga om de hut loo- pen en klop aan de deur met mijn snavel. Dat zal de roovers doen schrikken en het eerste wat ze zullen doen, dat is het gestolen goed op een andere plaats verbergen. Jij en Jerry moeten goed opletten waar ze het verber gen. Dan klop ik weer en als dan de roovers naar de deur gaan om te kijken ,wic heft ge klopt en jacht op mij gaan maken, dan moeten jullie, Billy en Jerry ln de hut springen en den buit stelen." „Prachtig," beaamde Billy, en ze begonnen het plan van Redneb uit te voeren. Zou hun plannetje gelukken?

Schager Courant | 1930 | | pagina 6