De Westfriesche Kanalen. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Z IJ P E. T ZAND. j Rijbewijs Ingetrokken. Aan den heer A. E., timmerman alhier, is de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen ontzegd voor een termijn van zes maanden, ingegaan 17 Oct J.l. 'T ZAND. Maandag 3 dezer werd de her M. V. van Callantsoog door den melkrijder H. B. van hier met diens vracht auto aangereden. De heer V., die links van den weg fietste, stak door 't signaal gewaarschuwd, op 't laatste moment naar rechts over, waardoor een aanrijding on vermijdelijk werd. Daar V. geenerlei letsel bekwam, en alleen de fiets eenigszins beschadigd werd, liep dit ongeval wonder boven wonder best af. E.M.LH.U. Electrlciteits-, Middenstand»- en Huishoud beurs. Wij hebben enkele weken geleden reeds melding ge maakt, dat er in de maand Juli een tentoonstelling zou gehouden worden. Nu de voorbereidende werkzaam heden der tentoonstelling in vollen gang zijn, staat het thans vast, dat deze tentoonselllng van 26 tot en met 31 Juli Ir. de garage van den heer C. Boontjes te Scha gen, zal worden gehouden. Deze tentoonstelling valt samen met het 25-jarig Jubileum der Mlddenstands- vereeniglng te Schagen. Groote binnen- en buitenland- sche firma's hebben reeds hun steun toegezegd om aan de tentoonstelling deel te nemen en zal deze zeker bij haar voorgangster van 1927 niet achter staan. Het Da- gelijksch Bestuur der tentoonstelling is samengesteld door de heeren: Ch. H. Th. Schmalz, Voorzitter van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Mlddenstands- Vereeniging (Voorzitter); B. G. G. Könlg, Voorzitter v. d. Hanze, (2de Voorzitter). Mr. J. A. E. Buiskool, secre taris, E. Tosi Facino, Technisch leider. De inschrijving is heden geopend en wordt onherroepelijk op 14 Februari gesloten. Voor eventueele deelname wende men zich tot den Secretaris, Markt A 88, Schagen. Binnenkort hoopt men op deze belangrijke tentoonstelling terug te komen. DONDERDAG 6 FEBRUARI 1930. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 7% uur, Bijeenkomst. Binnenlandsch Nieuws. Zuiderzeevisscherijraad. Bespreking wetsontwerp wijziging Zuldor- zeesteunwet. De regeling der waardever mindering. De Zuiderzeevisscherijraad vergaderde een dezer da gen te Enkhuizen ter bespreking van het Wetsontwerp tot wijziging der Zuiderzeestunwet Hoewel het wets ontwerp eene verbetering is en tegemoet wordt gekomen aan enkele der vroeger kenbaar gemaakte wenschen dor visschers, was men algemeen van meening, dat de regeling der waardevermindering nog onvoldoende is vooral voor hen, die geen ander bedrijf meer kunnen aanvangen. Er zal dan ook getracht worden hierin nog verbetering te verkrijgen. Twee winkeldieveggen gearresteerd. In een Haagsch Warenhuis. Een hcele party gestolen goederen In beslag genomen. In een warenhuis in Den Haag zag een verkooper Zaterdagavond, dat een jonge dame een coupon stof weg nam. Zij was in gezelschap van een andere dame. Bei den werden door den verkooper, die zich van den domme hield, aan den praat gehouden, en Intusschen werd de politie gewaarschuwd, die haar overbracht naar het hoofdbureau van politie. Daar gaven zij op, zusters te zijn en beiden in betrekking te wezen. De politie stelde vervolgens oen onderzoek in op de kamer, waar -Ij woonden. Daar werden een groote collectie van winkel goederen aangetroffen, ter waarde van honderden gul dens: japonnen, sjaals, allerlei slreaden, flesschen eau de cologne, enz. Deze voorwerpen blijken in verschillen de groote magazijnen in Den Haag gestolen te zijn. De aangehoudenen hebben van de meeste voorwerpen be kend, die gestolen te hebben. De diefachtige zusters •orden in het huis van bewaring opgesloten. DE HONDERDDUIZEND ER UIT. Gevallen op No. 893. De prijs van f 100.000 in de Staatsloterij is gisteren gevallen op no. 899. DE KONINGIN OP REIS. Dn koningin is met prinses Juliana, baron en baro nesse Van Hardenbroeck en een gevolg van acht tien personen te Oberstdorf in de Allgau aangekomen. Zij heeft haar intrek genomen in hotel „Wittelsba- rher Hof', warfrvan de goheele eerste étage voor het vorstelijk gezelschap in gehuurd. De koningin denkt twee a drie weken in Oberstdorf te blijven. Het. programma is nog niet. in bijzonderheden vast gesteld, maar het ligt in de bedoeling vnn de konin pin en de prinses om sledetochten en wandelingen in «i omgeving te maken. De weerspannige onderofficier. Hevig protcstoerend en onder den uitroep „Godvergeten rechters!" de rechtszaal verlaten. Wederom stond voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch terecht S. Z. uit Franekeradeel, adjudant-onder officier bij de le schoolbatterij van het 6e reg. veld artillerie te Leiden. Reeds meerdere malen was hij we gens overtreding der leerplichtwet veroordeeld en op nieuw was hem ten laste gelegd dat hU zijn drie zoontjes van 8 tot 11 Jaar het verplicht lager onderwijs heeft onthouden. Verd. stond nog altijd op hetzelfde standpunt, dat God alleen de kinderen onderwijst en zij geen onder richt van monschen noodig hebben. De president vermaande verdachte ernstig er nu eens mee op te houden. De Krijgsraad heeft vernomen dat verdachte in verband met deze aangelegenheid binnen kort voor goed uit den dienst zal worden ontslagen. De aud.-mllltalr wees er op. dat verdachte zich telkens bij zijn beroep op de H. Schrift op andere gronden verdedigt en dat de door hem verkondigde stellingen on houdbaar zijn. Ook het Hoog Militair Gerechtshof heeft zijn verde diging niet kunnen aanvaarden. Nu verdacht© voortgaat de wet te overtreden kan spreker niet langer een geld boete eischen, doch vroeg driemaal een dag hechtenis. Verd. merkte daarop den auditeur op: U hebt een eed Een belangrijke stap nader tot het doel. NU NOG MEDEWERKING VAN SLECHTS ENKELE GEMEENTEN EN WATERSCHAPPEN. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben de zer dagen van den Minister van Waterstaat de be langrijke mededeeling ontvangen, dat de Minister in beginsel bereid is te bevorderen steun door toeken ning van een rijksbijdrage voor den aanleg van een belangrijk gedeelte der ontworpen kanalen ln het Noordelijk deel van Noordholland. Deze toezegging betreft de volgende kanalen, waar van de kosten worden geraamd op de daarbij ver melde bedragen: a. HoornZwaagdijkMedemblik f2.323.000 b. Huigcndijk—ÜudkarspelKolhorn f2.150.000 c. OmvalHuigendijk f 380.000 d. StolpenSchagenKolhorn f 1.745.000 Ten behoeve van de voor kanaal b noo- dige boezemscheiding zal nog moeten worden gerekend op f 347.000 f6.945.000 Voor de verbetering van den vaarweg door de Alk- maardermeer werd reeds eerder steun toegezegd. Aangezien deze kanalen mede van belang zullen zijn voor de Zuiderzeewerken, bestaat bij den Minis ter geen bezwaar het van rijkswege te verleenen sub sidie te bepalen op het door Gedeputeerde Staten ge vraagde 1/3 van de kosten. Over de vraag, of ook voor de overige ontworpen ka nalen van rijkswege steun zal kunnen worden ver leend, zal naar de Minister mededeelt eerst een beslissing kunnen worden genomen, nadat de direct- bclanghebbenden naar het oordeel van Gedeputeerde Staten genoegzame bijdragen zullen hebben toegezegd. Een woord van hulde aan Minister Reijmer is hier zeker wel op zijn plaats. Kort na zijn optreden als hoofd van het Departement van Waterstaat, heeft hij aan een commissie uit Gedeputeorde Staten over deze voor Westfriesland zoo belangrijke aangelegen heid een particuliere audiëntie toegestaan. Vervol gens heeft hij spoedige toezegging van rijkssteun met groote voortvarendheid bevorderd. Het staat zoo- het rijk draagt een derde van de kos ten, do provincie neemt de helft voor baar rekening. Slechts een zesde blijft dus ov r voor alle gemeen ten en waterschappen gezamerlijk, die door de com missie-van Aalst hiertoe zijn aangezocht. Enkele ge meenten en wnterschappei hebben de voor hen bil lijk geachte bijdrage nog niet of nog niet ten volle -Tozegd. Tot de besturen van deze gemeenten en waterschap pen, zou ik met zeer groeten aahdrang en mot hoo- gen ernst willen zeggen: doet het alsnog en doet het zeer spoedig. Neemt niet op U da groote verantwoor delijkheid dat door een afwijzende houding uwer zijds deze groote werken, door vooruitziende en voor aanstaande personen van zouveel belang geacht, voor Westfrieslands bevolking, er niet zouden kunnen komen. Gedeputeerde Staten zullen zich binnenkort tot de besturen, die nog geen gunstige beschikking namen, wenden Van dp laatste nog ontbrekende toe- zeggingon hang' het af of met hei graven van de ge noemde drie kanalen nu weidia kan worden begon nen. Ik heb als lid van de provinciale kanalencommis- siq, als Statenlid en als Gedeputeerde deze zaak van den aanvang af medegemaakt. Als Gedeputeerde, be last met Waterstaatsaangelegenhêden, is dit onder werp sedert korten tijd aan mijn bijzondere zorgen toevertrouwd, ln tal van zaken, Noordnollands Noor derkwartier betreffende, heb ik ui den loop der jaren herhaaldelijk moeten aandringen op ruimer finan- cieelen steun. Dat was meingmaa; hard noodig. Maar als voor één zaak die aandrai g nimmer noodig is geweest, dan gold dit dank zij ook den voorzitter der kanalencommissie. den Commissaris der Konin gin den Westfnesehen kanalenaanleg. Is er heel in den aanvang nog wei sprake geweest van 1/3 bij drage door de direct-belanghebbennen, al zeer spoedig werd dat bepaald op slechts 1/6. Ik vertrouw, dat de Westfriezen, mijn stoere, werkzame en vooruitstre vende landgenooten. deze royale hDUding vooral van de zijde der provincie nu ook zuilen weien te waar- deeren, dat zij het algemeen belang vnn onze stleken zich voor oogen zullen weten le stellen, dat zij niet angstig zullen krentenweg«n of wellicht voor eenige gemeente of eenig waterschap de bijdrage iets te hoog is gesteld of iets te laag en of buurmans belang niet iets zwaardei zou moeien wegen; dat zij niet de verantwoordelijkheid op zich zullen willen laden, door hun aarzelende houding te beiemmeren het tot standkomen alvast van de bovengenoemde drie ka nalen, die verbindingen ook zullen ontsluiten van onze streken met de aanstonds droogvallende Wie- ringermeer. Vooruit than*, met den ruimen blik, waarop Westfrieslands volk, dat zoowel in de laatste decennia als in den loop der eeuwen zoo krachtig bestuur steeds te zien heeft gegeven, zich altijd door heeft mogen beroemen. Als door samenwerking ook ditmaal weder iets groots tot stand zal mogen ko men voor onze landouwen, dan is het nu wederom het psychologisch moment Zelfs met dat aandeel van gemeenten en waterschappen tot 1/6 van de kosten maakt de provincie het wel zeer gemakkelijk door ten laste van de provincie het geld te leenen, terwijl de gemeenten en waterschap! en slechts behoeven in te staan voor de annuïteiten verdeeld over 50 jaar. Ga spoedig de eerste spa in ilen grond! Ieder helpe door aanwending van persoonlijken invloed een handje om dit mogelijk te maken. D. KOOIMAN. gedaan, dat u rechtvaardig zult oordeelen. Als de leer plichtwet rechtvaardig is dan moet u mij tot de dood straf veroordeelen. Hevig protesteerend en onder den uitroep „Godvergeten rechters!" verliet verd. de rechts zaal. De Krijgsraad veroordeelde hem tot driemaal drie dagen hechtenis. NIEUW SPOORBOEKJE IN TWEE UITGAVEN. Een beknopte en een meer uitgebreide gids. Naar „Tram- en Spoorwegen"' verneemt, heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen besloten de nieuwe reisgids met ingang van 1 Mei a.s. in twee uitgaven te doen verschijnen, een kleine, die alleen de treinverbindingen in Nederland zal bevatten en een grootere, waarin bovendien de voornaamste bui- tenlandsche verbindingen, benevens mededeelingen omtrent tarieven e. d. worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling de gidsen ook in de toekomst op deze wijze uit te geven. Een politieagent doodgereden. De dader door de Haagsch© rechtbank tot zes maanden veroordeeld. Voor de Haagsche rechtbank heeft gisteren terecht gestaan een 38-jarlge koopman uit 's-Gravenhage ter za ke van het veroorzaken van dood door schuld. In den nacht van 9 op 10 October van het vorige jaar heeft ver dachte volgens de dagvaarding, op den Naaldwfjkscbe- weg onder Naaldwijk met'een door hem bestuurde auto mobiel gereden zonder voldoend voorwaarts uitstralend helder wit licht, snel, in duisteren nacht, terwijl hij ver keerde onder den invloed van alcoholhoudenden drank. De van de tegenovergestelde richting komende agent van pol^e der gemeente Naaldwijk, J. Bakker, die zich per fiets en ln uniform bevond, is door de auto aange reden en zoodanig gewond, dat hij kort daarop is overleden. In de tweede plaats was aan den verdachte ten laste gelegd, dat hij na de aanrijding ls doorgereden, hoewel hij wist, althans moest begrijpen, dat de aange- redene gedood o_f in elk geval gekwetst was. Getuigenverhoor. Een Haagsch caféhouder, die op den avond van het ongeluk met verdachte Is uitgeweest, verklaarde, dat zij In verschillende gelegenheden geweest waren en daar bier gebruikt hadden. Ook is er nog champagne ge dronken. Een autogaragchouder uit Den Haag verklaarde, dat verdachte in den ochtend van den lOen October te on geveer acht uur met zijn auto bij hem is gekomen ter reparatie. Er was veel haast bij. Verdachte zei tegen den getuige, dat een kennis van hem des nachts met den wagen uit geweest was en een ongeluk had gehad. In den middag van denzelfden dag heeft de motor politie den wagen ln beslag genomen. Verdachte gaf toe, dat hij in den avond van den 9en October in Den Haag Is uit geweest. Verdachte heeft bier gedronken. Er is in een nachtgelegenheid nog wel champagne besteld, maar verdachte heeft daarvan, naar hij verklaarde, niet gedronken. Toen hij met zijn auto wegreed, was hij volgens zfjn zeggen volkomen normaal. Wat de aanrijding betreft, deelde verdachte mede, dat hij zich alleen kon herinneren, dat hij plotse ling een schok heeft gevoeld. Iemand ln uniform heeft hij niet gezien, wel zag hij iets glinsterends. Na den schok heeft verdachte geremd; de voorruit van zijn auto was gebroken, waardoor hij zelf verwond werd. Toen verdachte stilstond, dacht hij iemand te zien staan en is weer doorgereden. De president merkte verdachte op, dat deze tegen zijn vrouw heeft gezegd, dat hij iemand had aangereden en dat het vermoedelijk een politiebeambte was. Requisitoir. Het O. M., waargenomen door mr. Blok, uitte in zijn requisitoir woorden van deelneming met de nabe staanden van den aangereden politiè-agent. Volgens spr. is komen vast te staan, dat verdachte heeft gereden ..onder den invloed", zij het misschien in geringe mate, en dat hij slingerend over den weg heeft gereden en niet rechts heeft gehouden. Verdach te heeft niet behoorlijk opgelet en zijn snelheid was in verband met de omstandigheden te groot. Spr. achtte de schuld van verdachte aan de aanrijding volkomen bewezen, maar het wegrijden daarna noem de spr. moreel van veel ernstigei aard. Spr. eischte zes maanden gevangenisstraf met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Pleidooi Verdachte s raadsman mr Hortensius, merkte op, dat het zeer gevaarlijk van den agent Bakker was om zonder licht te rijden, terwijl het zeer donker was en dat het slachtoffer daarvan zelf de verant woordelijkheid draagt. PI. concludeerde tot vrijspraak De uitspraak werd bepaald op 18 Febr. a.s. Het einde yan het Russische Simonow- klooster. Een der beste monumenten van de Rus sische mlddeleeuwsche architectuur door de bolsjewieken vernietigd. Een be schrijving van de wijze, waarop dit van dalisme heeft plaats gevonden. De pogingen van de Glawnaoeka en van vooraan staande Russische arcitecten, het Simonow-klooster. een der beste monumenten van de Russische middel- eeuwsche architectuur, te redden, waarover veel in de couranten reeds is geschreven, zijn mislukt. De bolsjewiki wilden niet naar rede luisteren en beslo ten het oude klooster en de kathedraal af te breken. De „Prawda", die voor de verwoesting van het klooster geijverd had, geeft een beschrijving van de wijze, waarop dit vandalismo heeft plaats gevonden. Aan het bolsjewistische blad zijn de volgende bijzon derheden ontleend: De redacteur van de „Prawda" werd 21 Januari, vroeg in den ochtend, in een militaire auto naar „het oorlogstooneei" gebracht, zooals de sovjet-journalist zich uitdrukt. Plotseling werd de auto aangehouden. „Halt! Verder is het verboden te rijden. Laat eens uw papieren zien". „Hier hobt u de vergunning naar het oorlogstooneei te gaan." „Het is in orde. Alles geschiedt hier als in den oor log. De stad slaapt kalm en hier wordt in de nachte lijke duisternis oorlog gevoerd." Deze oorlog tegen oude Russische kloosters vervult den bolsjewistischen jopmalist met trots en vreugde. „Breng hen naar den gencralen staf." „Rijdt u hierdoor, eerst naar rechts en dan ver der rechtdoor. Wees echter voorzichtig en raak de draden niet aan." „U bent wat laat", zei de sovjet-chef, die de ope raties tegen het klooster leidde. „Over twintig minu ten vindt de ontploffing plaats. Over tien minuten verlaten wij allen het klooster." In den grooten tuin. voorzichtig over de dikke, zwarte kabels stappend, den donkeren weg met klei ne lantarentjes verlichtend begaven wij ons naar dc kathedraal. De ontploffingsstoffen lagen reeds in de dikke muren van de kathedraal; het geheel deed aan naalden denken, die in het lichaam van een zieke steken, aan wie inspuitingen toegediend worden." De chef van de afdeeling, belast met het opblazen van de kathedraal, bracht daarna den bolsjewisti schen journalist naar het dak van een fabriek, op een grooten afstand van het klooster, om hem daar vandaan in staat te stellen het tafereel van de ont ploffing veilig gade te slaen. „De laatste seconden vóór de ontploffing, schrijft Koljtsow (de sovjet-journalist), duurden lang. Daarna volgde een geknal, minder sterk dan ik verwacht had. En een muui, een breede. dikke zwarte muur wordt langzaam opgetild ou* d iarna, nog langzamer, in te storten. Er volgt nog een ontploffing en de wolk van stof blijft een tijd lang hangen. Een schoone, schitterend witte heuvel verrees voor ons. Waar vroeger de kathedraal stond, verhief zich nu een heuvel van steenen. Zij doen aan een suiker brood denken. De steenen zijn m^t een dunne laag kalk bedekt en kunnen al dadelijk gebruikt worden als bouwmateriaal voor nieuwe gebouwen." De wraak van een student Nadere bijzonderheden. In aansluiting op een bericht elders in dit nummer, dat de student en onderofficier te Brussel Michel C., de vrouw van professor Schmitz heeft vermoord, wordt nog gemeld, dat de moordenaar ln zijn brief aan den se cretaris derschool het voornemen te kennen had gege ven, een einde aan zijn leven te maken. Gedurende den afgeloopen nacht was het de marechaussee niet gelukt een spoor van den dader te vinden, doch gistermiddag kreeg de justitie telefonisch bericht, dat de student zich stervende in den tuin van een villa te Schepdaelo be vond, waar hij zich een kogel door het hoofd had ge jaagd. Hij werd in hopeloozen toestand naar het 2ie- kehuis overgebracht. De taxichauffeur, die den moordenaar naar Vorst heeft vervoerd, en vervolgens naar Schepdaele, heeft zich bij de politie aangemeld. Hij verklaarde, door een onder officier te zijn aangeroepen, die hem vroeg, of hij veel tijd had. De militair verklaarde, dat hij veel boodschappen had te doen, liet zich naar Vorst rijden, waar hij eenigén tijd in een café vertoefde en vervolgens naar het huis van prof. Schmitz. Hij liet den auto echter op eenlgen afstand van het huis stilhouden en draaien. Na onge veer tien minuten in het huis te hebben vertoefd, kwam hij hard loopende terug en gaf bevel, naar Schepdaele te rijden. Onderweg postte hij een brief en na het ver laten van de taxi gaf hij den chauffeur nog vier ex presbrieven mede. Hij betaalde den rit, die 60 francs kostte, met een biljet van 100 frans. De student was door prof. Schmitz tijdens het examen op bedrog betrapt. Verleden week kwam hij bij den professor op bezoek en vroeg, of het voorgevallene van Invloed zou zijn op den uitslag van het examen. Prof. Schmitz gaf een ontwijkend antwoord en zeide, dat het examen nog niet ten einde was. Later bleek evenwel, dat C. niet geslaagd was. RESIDENT DOODT VERSCHEIDENE PERSONEN IN WAANZIN. Uit Sydne wordt gemeld, dat op één der eilanden van het Australische manrlaatsgebied de resident krankzinnig is geworden. Hij schoot zijn beide kin doren, den blanken geneesheer, diens vrouw en ver scheidene inlandsche politie-agenten dood. Vervolgons stak hij zijn huis en verschillende an dere huizen in brand. Tenslotte werd hij door een inlandsch politie-agent doodgeschoten. PAUSELIJKE GRATIE. De Paus heeft gratie geschonken aan Paolls, den eer sten veroordeelde in de Vaticaansche Stad, dia zich schuldig gemaakt had aan diefstal van zes lire uit een offerblok in den St Pieter. STAKING KLEEDINGBEDRIJF TE NEW-YORK. Vijf en dertig duizend stakers. Reuter seint uit New York: Vijf en dertig duizend leden van de federatie In het dameskleodingbedrijf hebben het werk gestaakt Zij eichen o.a. een minimum-weekloon van in Nederlandsch geld. 66 gulden. De helft der stakers zijn vrouwen. Er rjja 2500 zaken bij betrokken. Bij een betooging van stakers werden eenige personen gearresteerd. EEN ZEVENTIENJARIG VLIEGER KRIJGT ZIJN PATENT. T. A. Browning, een jongen van zeventien jaar uit Liverpool, heeft na slechts drie uur vliegonderwijs gehad te hebben.dat hij op dagen waarop hij ook op school was nam, zijn patent als vlieger gehaald. Hij heeft Zoftdag reeds deelgenomen aan een wedstrijd die op het vliegveld te Lympe door de vliegclub der Clnque Ports was uitgeschreven. Elk deelnemer moest van een hoogte van 500 voet af een noodlanding doen, nadat de motor afgezet was, en alles liep zonder onge lukken af. De jonge vlieger deed kranig mee. EEN HOOGLEERAAR DOOR GAS GEDOOD. Prof. dr. Joseph Marquart, hoogleeraar in de psycho logie van Iran en Armenië aan de universiteit te Ber lijn, is gistermorgen in zijn woning te Lichterfelde door zijn huishoudster dood gevonden. Uit het onderzoek is gebleken dat hij door uitstroomend gas ia gedood. Zeer waarschijnlijk ls de professor het slachtoffer van een engeluk geworden; vermoedelijk heeft hij bij vergissing den gaskraan geopend en is hij door het uitstroomend gas bewusteloos geworden en ten slotte gedood. Hevige pokken-epidemie in Bombay. Meer dan 700 sterfgevallen In een week. Uit Bombay wordt gemeld, dat de pokken-epidemie in dit district met groote snelheid toeneemt. Terwijl rich in den loop van de vorige week 2640 ziektegeval len voordeden, waarvan 662 met doodelijken afloop, steeg het aantal ziektegevallen in den loop van de af- qeloopen week tot 3645, waarbij 716 gevallen met doo delijken afloop. Ook ln Mexico woeden de pokken. Reeds 600 personen overleden. Reuter seint uit Ionacatepec, dat in de afgeloopen veertien dagen 200 personen, meest kinderen, aan pok ken zijn overleden. In het naburig district Axochiapan zijn meer dan 400 menschen aan de ziekte bezweken. ER NIET MEE TEVREDS» (Muskete.) Waarom «preek le altijd van mll air tt „betere helft' Denk -- tan, dat Ik |e „betere heelemaal btj.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2