Naard-Hollandsche van S. KROM Raad Zijpe. Waarnaar men luistert Verboden Wapenen. 3500 Families zandpolder waren voor moldrainage totaal onge schikt. In den proefpoldei te Andijk is ze niet toe gepast, omdat de ondergrond plaatselijk te zandorig was. Wel kan spr. op de Zuiderzeegronden een nut tig effect van de moldrainage verwachten, maar spr. vindt het een te gewaagd experiment om zich voor de ontwatering uitsluitend te bepalen tot mol drainage. Spr. zou de moldrainage willen beschou wen als een aanvullings-ontwateringsmethode, maar niet als hèt systeem van ontwateringsmethoden voor jonge gronden. De heer H. Visser. Utrecht, wijst op de grrootc be langstelling die voor de onderwerpen die door den heer Smeding zijn behandeld, vandaag blijkt te be staan. Voor een belangrijk deel zal dit wel toe te schrijven zijn aan het feil dat de heer Smeding deze voordracht heeft gehouden, maar ook zal een aard rijkskundige oorzaak hebben Wij allen toch staan op sprong om ons op die nieuwe gronden te werpen, in ieder geval, als er een vuur is zitten wij hier er 't dichtst bij. Maai toch is het niet alleen 'n zaak die Noordholland aangaat, maar Is het een zaak voor heel Nederland, een zaak voor den geheelen Ned. Land- en Tuinbouw, waar het, wanneer ook de zaak zal zijn drooggelegd, 200 000 II,A. nieuwe grond be treft. En spr. wijst dan op het feit, dat in de rede van den heer Smeding steeds een zekere onrust op gemerkt wordt, ccn onrust die dezen ondergrond heeft, dat de zaak or.der invloed staat van inenschen die niet het boereninzicht hebben. Die onrust komt tot uiting wanneer de vraag wordt gesteld of wel op tijd verkaveld zal worden, of wel op tijd het over tollige zoute water za1 zijn weggezakt. Spr. juicht het door den inloider aangegeven systeem toe, het systeem, waarhij niet wie het msest e geld heeft mag boeien. En waar het nu hier betreft een zaak die heel Nederland aangaat, en die onrust bestaat, vraagt spr. zichzelf af uf deze zaak wel landbouw kundig georganiseerd wordt behandeld Is bet geen kwestie die in alle organisaties in Nederland dient te worden besproken, opdat blijkt welke inzichten men elders over deze zaak heeft Spr acht het zeer gewenscht dat het Ned. Landbouwcomité bij de or ganisaties aandringt op het uitspreken van haar oordeel over het bedrijf, dat zich hier langzamer hand gaat ontwikkelen. De heer Ir. Smeding deelt mede, dat Zaterdag 1 Maart, de heer Westendijk, lid van de commissie- Vissering, vooi hot Kon. Ned. Landbouwcomité een lezing zal houden over het in cultuur brengen van de Wicringermeer enz. en spr. denkt wel dat de con- clusicn zullen zijn: lo. er is zeer veel haast, en 2o. overleg met de organisaties is noodig om te komen tot rationeele. oordeelkundige colonisatie van de Wieringormeergronden. Dat is de eerste poging van het Landbouwcomité om in deze richting te werken. De heer Van Reenen, Bergen, de-nkt voor de uit- noodiging voor deze bijeenkomst en feliciteert de vereeniging met de wijze waarop dezen dag is ge organiseerd. Uit de volle zaal blijkt wel, dat er groote belangstelling be&taat voor h-*t behandelde onder werp en dat zal wel in hooge male te danken zijn aan den heer Smeding, die op zulk een uitstekende wijze de toelichting heeft gegeven. De heer P. Stapel Cz.. Hoogkarspel, dankt den Voorzitter voor diens vriendelijke woorden bij de opening tot hem gericht en wijst ook op de goede verstandhouding die er tusschen de Vereeniging van Oudleerlingen en Noorderkwartier bestaat, een ver standhouding die dient te blijven bestaan, omdat spr. in de oudleerlingen der R.L.W.S. en diverse cursussen toekomstige leden van Noorderkwartier meent te mogen zien. Spr hoopt, dat de vereeniging door zal gaan met het behandelen van actueele on derwerpen, in bijeenkomsten die door de leden van Noorderkwartier gaarne zullen worden bezocht. Spr. zal geen gebruik maken van de gelegenheid om vra gen te stellen, maar zil allepn constateeren dat ver schillende problemen onopgelost zijn gebleven. Spr. wijst er op. dat in het buitonland velen met enthou siasme gadeslaan het werk dat hier gebeurt. Men is vol enthousiasme over wat door de ingenieurs op waterstaatkundig gebied presteoron. Maar als vol gend jaar diezelfde buitenlanders ons vroegen wat er nu in de naaste toekomst zal gebeuren, zouden we die vraag niet kunnen beantwoorden. En zouden die buitenlanders dan niet wat enthousiast zijn? Het wordt nu oindelijk eens tijd, dat men in Den Haag geen commissie-vergaderingen belegt, maar tot daad zaken komt Als er a.s. zomer 20 000 bunders droog komen te liggen, zullen er nog tal van onopgeloste problemen zijn en sju hoopt dan ook dat die einde lijk eens opgelost zullen worden. De heer Ir. Vecnstra zegt, dat waar tot nu cultuur- economische vragen zijn gesteld, spr. graag een cul tuur-technische vraag wil stellen en wel welke re sultaten in den proefpolder zijn verkregen met d3 verschillende bomestimgen, mot stikstof, phosphor- zure kalk en kali. Nadat do heer Ir Smeding mededeeling had ge daan van de hoeveelheden der verschillende produc ten, die waren geteeld, deelt spr. mede dat stikstof- homestinig eenigc meerdere opbrengst gaf, terwijl noch van kali-, noch van phosphorbemesting conig rosultaat viel te bespeuren Maar 1e betrekkelijk gun stige omstandigheden werken daartoe ook mee, De heer K. Kuiper, Oostwoud, dankt voor de vriendelijke woroden die de Voorzitter bij de ope ning lot hem richtte. Inderdaad bestaat er bij de Hollandsche Maatschappij van Landbouw belang- stèlling voor het werken van deze vereeniging en verwacht wordt, dat weldra vele leden dier vereeni ging tot de centrale maatschappij zullen behooren. Door de vereeniging worden zulke practische onder werpen behandeld dat haar cursusvergaderingen de belangstelling van heel Noordhqlland hebben. Spr. heeft de inleiding van vandaag gevolgd en dankt dan ook den heer Smeding hartelijk voor zijn voor dracht. Vooral het laatste gedeelte heeft spr. met belangstelling aangehoord en waar men zich ernstig ongerust maakt over de tot nu toe onbeantwoorde vraag, hoe de gronden uitgegeven moeten worden, wijst spr. er op, dat de beantwoording van die vraag wellicht lang uitblijft, omdat het zoon moeilijke kwestie is om op te tossen De heer H. K. Koster, Wieringerwaard, voert als voorzitter van de commissie van toezicht op de R.L.W.S. te Schagen het woord en zegt dat die school de aanleiding is geweest tot de oprichting van deze vereeniging. Ook spr wijst op de buifengewone belangstelling voor de lezingen, maar weet tevens hoe moeilijk het is actueele onderworpen te vinden en ook personen om die onderwerpen duidelijk te maken. En waar ook deze vereeniging weer heeft gebrek aan geld, wijst spr. er op dat naast de ge wone loden ook het instituut buitengewone leden bestaat, en spr. wekt daarom allen op, die ter ver gadering aanwezig zijn te willen toetreden als bui tengewoon lid. De heer Vethman informeert nog naar de zoetwa tervoorziening. Door den lieer Ir. Smeding wordt medegedeeld, dat verwacht wordt dat het IJsselmeer in voldoende mate als zoctwaterreservoir voor Friosland en Noor J- holland zal kunnen dienen, en als dan de groote zuidelijko polder komt, zal het de vraag zijn hoe het met het beruchte militaire peil zal gaan. De Voorzitter zegt, dat we vandaag hebben gehoord wat er gedaan is, wat gedaan wordt en wat vermoe delijk gedaan zal moeten worden voor het in cul tuur brengen van de Wieringermeergronden. Als we nagaan wat er ten aanzien van de indijking gedaan is, moeten we respect oaarvoor hebben, maar toch lijkt het spr. dat het in cultuur brengen der gron den nog veel moeilijker zal zijn We 2ijn daarom dankbaar dat er menschen zijn als de heer Smeding, die zooveel mogelijk hun kennis trachten te ver meerderen en bijstanc wallen verleenen bij het in cultuur brengen der gronden. Ook deze lezing heeft er wper toe medegewerkt cm ae band tusschen den heer Smeding en de vereeniging te versterken en heeft er too bijgedragen ont onze kennis te vermeer deren. Wij danken den heer Sm-»dine ten zeerste DONDERDAG, 6 FEBRUARI. Hilversum (1878 M.) 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Mid- dagmuziek; 2.00 Platen: 3.00 Halfuurtje Hulsvrouwen- vereen.; 3.30 Platen; 4.00 Ziekenuurtje; 5.30 Dinermu- zlek; 6.00 Tijdsein; 6.30 Platen; 6.45 Landbouwuurtje; 7.15 Fransch; 7.45 Politieberichten; 8.00 Aansluiting op Theater Carré, A.'dam, Operette: O Yes Kitty" 1ste be drijf; 9.00 Concert. 10.00 Nieuws; 11.00 Dansmuziek. Hulzen (298; na 6.00 u. 1071 M.) 8.15 Concert; 10.00 Zang; 10.30 Korte zlekendienst; 11.00 Christelijke Lectuur; 11.30 Platen; 11.45 Landbouw uurtje; 12.30 Middagconcert; 2.00 Uitzending v. scholen; „Uit het loven van Augustinus"; 2.45 Fraaie Handwer ken; 4.00 Ziekenuurtje; 5.00 „Zielkundige invloeden op het ziekteverloop," 5.45 Orgelconcert; 6.30 Koersen; 6.40 „Methodische Behandeling met Muziek bij ongewone per sonen'", 7.40 Maleisch; 8.10 Volkenbond en Vrede; 8.30 Concert Chr. Radioorkest; 9.00 „Bibliologie over Mr. Groen van Prinsterer"; 9.20 Concert; 9.30 Lezing; 9.50 Vervolg Concert; 8.45 Persberichten. Zeesen (16SÖ M.) 11.20 Platen; 1.50 Kinderuurtje; 3.05 Vrouwenuurtje; 4.50 Dichteisuurtje; 7.20 „Zum Thron der Götter"; 7.50 Populair Concert; 8.40 Concert; Dansmuziek. daarvoor en hopen dat hij in de nabije toekomst goede resultaten zal zien van zijn ijverig streven. Spr. dankt ook gaarne den directeur van de R.L.W.S. voor het gebruik van de lantaarn der school en den heer D. Waiboer voor de goede bediening ervan, dankt ook de pei» voor haie tcg; uwroraigheid en tenslotte de aanwezigen voer hunne aandacht cn sluit daarmee deze laatste cursusvergadering in dezen winter en hoopt volgend jaar een even groote belangstelling te mogen waarnemen. LIED V' A V DEN DA (i. Droog. De in opdracht van de regeerlng ln het buitenland vertoevende Amerikanen is het thans ook verboden alcohol te gebruiken op straffe van ontslag uit hun betrekking. Amerika! Het is het land, Der hoog geroemde vrijheid, Daar heerscht slechts het gezond verstand In vreugde en in billijkheid. Daar doet een Ieder wat hij wil, Daar ls geen etiquette, Maar van een borrel blijf je af, Dèt zal men Je beletten. 't Woord „ouwe-klare" kent men niet, Jenever Is misdadig, En al dat snoode, fijne goed Vernietigt men gestadig. Want ouwe klare en cognac Dat zijn verboden vruchten, En daarvoor zit er menigeen In het gevang te zuchten. Wie 's avonds naar een borrel snakt, Dat Is daar streng verboden Wordt aanstonds in zijn kraag gepakt, Zoo is de vrijheids-mode. En wie versmacht naar een glas bier, Al is het nog zoo'n brave Mag, al versmacht hij van de dorst, Zich slechts met water laven. De vrijheidszon in 't vrljheidsland Is danig aan het tanen, Het was niet uit te houden meer Voor de Amerikanen. Slechts wie er naar Europa mocht Om daar te gaan regeeren, Kon dan daarbij, 's lands wijs, 's lands eer, Zijn keel voldoende smeren. Maar zie, ook dat is nu gedaan, Hoe wijs toch zoo'n beleid is. Daar hij, die hier een neutje neemt, Direct zijn baantje kwijt is. Straks zal niet één Amerikaan, Meer om zoo'n baantje vragen, En heel het droog gezantendom Wordt dan en bloc ontslagen. TROUBADOUR. Er wordt heel wat gemopperd en geketterd over alles wat de Staat ons voorschrijft en verbiedt Zoogenaamd leven leven we ln een „vrij" land, maar wat blijft er van de hooggeroemde vrijheid over? We moeten dit en dat en honderd andere dingen, en als we het vergeten of vertikken, wordt het ons ter dege ingepeperd. Hier blijft het echter niet bij. Naast de voorschriften omtrent hetgeen we moete n, staan ontelbare verboden, van wat we niet mogen of we het zouden willen of niet. Wil u een voorbeeld? We mogen als burgers geen wapenen dragen, ten minste geen wapenen die wat beduiden. Geen goweren. revolvers, pistolen, geen degens, sa bels, klewangs, enz. Vindt u het niet vreeselijk? Al schiet een onverlaat, die het verbod overtreedt, u tot een zeef, of al hakt en snijdt hij u in mootjes weerloos moet ge het ondergaan, want Vadertje Staat heeft u het dragen van wapenen verboden. Dat is toch dom van Vadertje en onredelijk. Wel zijn wapens gevaarlijk, doch een gepast gebruik alleen tot verdediging bijv. en op een nette manier, dat moest toch geoorloofd zijn. Geen dum-dum-kogels natuurlijk en slechts gladde steekwapenen, die niet vergiftigd zijn: waarom niet, zooals Prof. van Embden in ..De Telegraaf" spottend opmerkt, waarom niet toegestaan bijv. twee schoten of steekwonden van een paar c.M. diep, welke edele declen sparen? Het voorschrift ls echter onverbiddelijk: of ge bulten woont en bij nacht en ontij langs donkere, eenzame wegen moet gaan, dan wel of ge woont ln de groote stad en uw weg moet zoeken door stegen en sloppen, waar het uitschot van het menschdom huist, ge zult onge- Daventry Jr. (479 M.) 12.20 Liederen; 1.20 Licht Concert; 1.35 Mlllt. Muziek; 5.35 Kinderuurtje; 6.20 Orgelconcert; 7.35 „De groote Pompejus", tragedie; 9.20 Cabaret. Londen (1553 en 356 M.) 2.50 Schooluitzending; 3.20 Godsdienstoefening; 5.35 Kinderuurtje; 7.05 Debussy's pianosonaten; 8.05 Milit Concert; 9.55 Fransche avond, Dansmuziek. Weenen (516.4 M.) 2.50 Concert; 6.50 Uitzending van de Weensche Staats- opera: „Andrea Chenier", van Gardln; Avondconcert. Hamburg (372 M.) 12.25 Concert; 4.45 Schaakles; 5.00 Concert; 5.45 Voor dracht; 6.45 „Margaretha", opera van Gounod; 10.20 Ac tueele Uitzending; 10.40 Concert. Langenberg (473 M.) 6.20 Concert; 9.35 Mechanische Muziek; 12 25 Concert; 2.20 Kinderspeeluurtje; 4.50 Vesperconcert; 7.20 Concert van Inor Strawlnsky uit Dusseldorf; Naohtooncert en dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Dansmuziek; 6.50 Platen; 8.35 Orgel; 9.25 Concert, 9.40 Platen. Radio-Paris (1725 RL) 12.25 Concert; 2.40 Koersen; 4.05 Concert; 6.55 Platen; 8.20 Concert wapend zijn en Vadertje zegt, dat die weerloosheid minder slechte gevolgen heeft dan uw bewapening zou hebben. En heeft hij geen gelijk? De tijd is er geweest, dat ieder de wapenen droeg en hanteerde, die hij wenschte. In die vrijheid zijn we beknot en o wonder onze veiligheid is er grooter op geworden. Het geweld Is verminderd het Recht versterkt Zoo is het gegaan voor den afzonderlijken mensch, voor de individuen. Zoo moet het worden voor de volkeren, en de eerste stappen op den weg naar dat verheven doel zijn gezet. De Volkenbond leidt die wankelende schreden en vraagt van elk volk, dat het zal doen wat mogelijk Is om den voortgang te bevorderen. Kleine volken, die toch onmachtig zijn om zich ge- weldmiddelen aan te schaffen, waarmee iets te bereiken is, hebben een gemakkelijke keus: Niet langer goed geld naar kwaad geld smijten, en dus: Ontwapenen! zenden thans geregeld hun wasch naar de ALKMAAR. Dit aantal waarborgt U een prima afwerking. Vergadering op Dinsdag 4 Februari 1930, des morgens te 10 uur. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, secreta ris de heer J. de Boer. Afwezig de heeren v. d. Oord en dë Boer, met kennis geving van verhindering. Na opening der vergadering volgt de goedkeuring der notulen. Mededeellngen en ingekomen stukken. a. Mededeeling Inzake goedkeuring raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleenlng, groot f 100.000. b. Mededeeling Inzake aanneming van de in de vorige vergadering gedane benoemingen. c. Mededeeling inzake verleende vrijstelling van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. De vrijstelling is verleend voor de scholen Burgerbrug. St. Maartensbrug, 't Zand en Petten tot 1 Januari 1931, met de verplichting dat onderwijs zal worden gegeven in vrije en ordeoefeningen. d. Mededeeling inzake bedanking van S. Kossen als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te St Maartensbrug. e. Mededeeling inzake bedanking van B. Bruijnvan der Oord als Regentes van het Algemeen Weeshuis. f. Verslag van de Adviescommissie der Noordholland- sche Gemeenten voor Bouwontwerpen en Uitbreidings plannen. g. Overzicht van wat op de onlangs te Hoorn en Alk maar gehouden vergaderingen is medegedeeld over de maatregelen, die ter voorkoming van het optreden der aardappel-wratziekte genomen kunnen worden. De heer Van der Sluijs deelt mee dat uit dit over zicht wel blijkt dat de raad een goed besluit heeft ge nomen. h. Proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeen te-ontvanger. In kas was f 659.31, op de giro f 271.36, bij de Zulvelbank f 18704,21. Alles was in orde. I. Mededeeling inzake vaststelling door Ged. Staten van het bedrag, van het presentiegeld voor de leden van den Raad, dit is bepaald op f 4 per vergadering vanaf 24 Juli 1929. J. Rekening over 1928 en begrooting voor 1930 van den Keuringsdienst voor waren ln het gebied Alkmaar. De rekening sloot met een voordeellg saldo van f 8917 19. De bijdragen der gemeenten is bepaald op 16.12 ct per Inwoner, vorig jaar was dit 16.81 ct. k. Verzoek R.K. schoolbestuur te Burgerbrug om voor schot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig art 101 der lager onderwijswet 1920, voor hot jaar 1930. Ook van het schoolbestuur te 't Zand is een dergelijk verzoek ingekomen. B. en W. zijn echter nog niet gereed met hun berekeningen. 1. Beschikking van God. Staten inzake verdaging van hunne beslissing ten aanzien van de gemeentebegrooting voor den dienst 1930. m. Mededeeling dat het B. en W. wil voorkomen, dat het niet mogelijk ls een regeling te treffen, waarbij de niet aangeslotenen van het electrisch net niet meebetalen aan de jaarlijks aan de Provincie te betalen bijdrage van f 6000. In de kosten van exploitatie van het electri- olteitsbedrljf. De heer Dignum had oorspronkelijk ook de meening gehad dat hier een groote onbillijkheid in 't spel was, tegenover hen die niet aangesloten waren geweest. Bij onderzoek is spr. evenwel gebleken, dat het zeer moei lijk ls om een oplossing te vinden, al Is ze dan niet on mogelijk. Hot tarief van het P.E.N. staat hier In den weg. Als men de niet-aangeslotenen vrij zou stellen van het meebetalen aan de f 6000, dan zou dat alleen kun nen door de goede gebruikers te treffen ten voordeele van de lammelingen. Het is wel een staat waard, maar een overzicht van den administratuer van het G.E.B. heeft spr. geleerd, dat zij die het wel kunnen betalen het licht toch niet gebruiken en niet hooger komen dan hun 30 K.W.U. en alleen de goede gebruikers het gelag zou den moeten betalen. Spr. zal zich daarom tevreden moe ten stellen met wat B. en W. willen. Voorzitter zegt dat indertijd door een lid van den raad hier is gezegd, dat in een plaatsje In Zuidholland zulk een regeling bestond. B. en W. hebben hebben op verzoek van het P.E.N. die regeling gekregen, maar het bleek dat wij In de Zljpe daar niets aan hebben, het was alleen een belasting op de lichtgebruikers. B. en W. zien geen mogelijkheid om de kwestie te regelen Evenals de heer Dignum zien B. en W. de onbil lijkheid om de goede gebruikers te laten betalen voor anderen. De heer Doorn vraagt of bij de nieuwe belastingrege ling het euvel niet is te ondervangen. Voorzitter zegt, dat B. en W. er geen kans toe zien. De secretaris heeft het geval verschillende malen over wogen. Bovendien achten B. en W. het ook onnoodig, er zijn In een gemeente verschillende zaken waar niet alle burgers van profiteeren, terwijl zij er toch aan meebetalen. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Het cadeau. Ontvangen een circulaire van een lid van Ged. Staten betreffende het aanbieden van geschenken aan het nieuwe Gouvernementsgebouw. De vraag wordt gesteld, hoe B. en W. hierover den ken. Voorzitter zegt, dat B. en W. geen voorstel hebben, er is gevraagd een lichtkroon van f 300. De heer Doorn zegt dat men algemeen spreekt van Groot-Zijpe, het is mee een der grootste plattelands gemeenten, dus kunnen wij in dit geval niet achter blijven. De heer Smit keurt dat afbedelen van een cadeau voor Ged. Staten ten sterkste af. Allen verklaren zich voor een cadeau, behalve de heer Smit. Voorzitter vraag of f 300 dan goed is. Verschillende heeren verklaren, dat f 300 te veel Is en stemmen allen tegen op den heer Smit na, die zegt, dat nu de heeren besloten hebben iets te geven, het ook wat van beteekenis moet zijn. Beter was niets te geven. Besloten wordt f 200 te geven. Salarlsregellng. Provinciaal Blad no. 118 van 1929 betreffende jaarwed- de-regeljng voor de Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers. Secretaris weet niet dat deze salarissen onveranderd zijn, alleen bij het eerste voorstel van Ged. Staten, be halve voor den ontvanger dit f 200 verlaagd is. Volgt hierna de ontwerp-regeling voor de jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger der nieuwe gemeente Zijpe voor de laatste 8 maanden van 1929. Deze salarissen zijn: Burgemeester f 3500, f 4200; Secretaris f 3100, f 3800; en ontvanger f 1600, f 2200. Met 1 Mei 1929 is Petten bij Zijpe gevoegd, dus moet vanaf dien datum een andere salarisregeling worden in gevoerd. Ged. Staten schrijven dat zij de regeling wil len doen gelden die vanaf 1 Januari 1930 is ingevoerd. De' raad moet hierover echter nog worden verhoord. De heer Dignum zegt dat het niet veel uitmaakt wat de raad zegt, Ged. Staten doen toch wat ze willen. Voorzitter zegt dat de vorige actie toch zooveel heeft uitgewerkt dat de salarissen der ontvangers met f 200 zijn verlaagd. De heer Dignum: Dan hier ook maar protesteeren, misschien helpt het Gevraagd wordt hoeveel het verschil uitmaakt als de nieuwe regeling wordt gevolgd, of wanneer de oude van toepassing is. Het blijkt dat het ongeveer f 440 a f 450 is voor de 3 ambtenaren to zamen. De heer Van dor Sluijs zegt dat Burgemeester over dit punt niet veel zal zeggen, doch spr. wil de heeren niet in bescherming nemen. Hij acht het echter conse quent de salarisregeling te nemen van 1 Januari 1930, Ingaande 1 Mei 1929. de datum van samenvoeging. De heer Bellis acht dit niet juist. De raad heeft ge protesteerd tegen de verhooging der salarissen en meent dat voor den tijd dat deze nieuwe regeling niet diende, ook niet het salaris mag worden genomen waartegen de raad zijn bezwaar had, maar het voor dit tijdstip nog van toepassing zijnde salaris. Wij moeten onze eenmaal geuite zienswijze handhaven. De heer Bruin gaat met deze redeneering volkomen accoord on wordt dit voorstel-Bellis met algemeene stem men aangenomen. Afvoergoten. Voorstel inzake het van gemeentewege doen aanleg gen van een afvoergoot op den westelijken berm van den Rijksweg te St Maartensvlotbrug en te Stolpervlot- brug (ten Noorden van den Schagerweg). B. en W. zijn van oordeel dat de bewoners dezer beide buurtschappen hetzelfde recht hebben als die te Burger vlotbrug en 't Zand. Allen voor. Benoemingen. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school te Oudesluis (vacature Mej. E. G. Bos). De voordracht luidt als volgt: 1. G. A. Lek te Oude sluis (tijdelijk onderwijzeres aldaar); 2. D. A. van Dieren te Oosterleek; 3. J. G. van Ooijen te Alkmaar. Mej. Lek werd benoemd met algemeene stemmen. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim te St Maartensbrug wegens bedanking door den heer S. Kossen. De aanbeveling luidt: 1. A. A. Wllbers te St Maartens brug; 2. W. den Hartog te St Maartensbrug. De heer Wllbers werd benoemd met algemeene stem men. Benoeming van een regentes van het Algemeen Wees huis, wegens bedanking door Mevr. B. BruijnVan der Oord. De aanbeveling luidt: 1 J. WinkelBrak te Schar gerbrug, 2. A. Kooijman Van der Sluijs te Schagerbrug. Mevr. WinkelBrak wordt benoemd met algemeene stemmen. Voorzitter brengt een woord van dank aan Mevr. BruijnVan der Oord voor het vele, dat zij ln die lange jaren voor het Weeshuis heeft gedaan. Het spijt spr. zeer, dat zij om ernstige ongesteldheid haar ontslag heeft moeten nemen. Wel wordt zij weer wat beter, maar kan deze functie toch niet meer vervullen. Benoeming van leden van de Commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling. De aanbevelingen luiden: Voor LidWerkgever: 1, E. A. Llndenbergh, Oude sluis, 1 J. E. J. Kramer, Burgerbrug, 1. C. de Leeuw, 'c Zand; 2. P. Vries, Schagerbrug, 2. C. N. de Wit, Stolpen, 2. D. de Leeuw Wz„ St.-Maartensbrug. Benoemd de no.s 1 der voordracht. Voor Lid-werknemer: 1. H. Blok, Oudesluis, 1. N. Fil mer, 't Zand, 1. P. Schager, Petten; 2. M. van Dok, St.-Maartensbrug, 2 A. Pater, Stolpen, 2. J. Timmerman Gz„ Petten. Benoemd de no.s 1 der voordracht. Tot voorzitter wordt alsnog benoemd de heer Jb. de Moor. Salaris correspondentschap arbeidsbemid deling. Voorstel Inzake vaststelling van de jaarwedden vsn de correspondenten der arbeidsbemiddeling.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6