GoucMoublé Bril Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E16, Schagen. Mannenmode. De Hotelkamer. Uit onze Omgeving. WIERINGERWAARD. HARENKARSPEL. S C H 0 0 R L. ST. PANCRAS. ST. MAARTEN. Z IJ P E. BARSINGERHORN. BILLY BOO. B. en W. stellen voor de jaarwedden als volgt vast te stellen: voor P. J. Renooij, correspondent der arbeids bemiddeling voor de dorpen St.-Maartensbrug, Schagsr- brug, Oudesluis en 't Zand en hunne omgeving, tevens belast met de algemeene leiding en met de controle der ■werkloosheidsverzekering voor de geheele gemeente op 350— pc 'aar (pensioensgrondslag eveneens f 350. ingaande I anuari 1930; voor J. Homan, correspondent der arbeidsbemideling voor de dorpen Burgerbrug an Petten met hunne omgeving, op f 50.— (pensioens grondslag eveneens f 50) ingaande 1 Januari 1930. De heer Bellis vraagt naar de reden van het groote verschil in salaris. Voorzitter zegt, dat dit zit in de werkzaamheden. Renooij behoudt alle controle, terwijl Homan zich zal bepalen tot het inschrijven der werkeloozen voor zijn •wijk. De heer Bellis acht f 50 als salaris toch heel weinig. Spr. wil tevreden zijn met deze regeling, mits B. en W. de toezegging doen, dat, zoodra ze van het werk op de hoogte zijn en f 50 blijkt te laag, dat het dan zal wor den verhoogd. Voorzitter zegt dat dit ook het plan van B. en W. is. Als het blijkt, dat Homan's werk meer is als werd ver wacht, zullen zij komen met een voorstel om het sala ris te verhoogen. De heer Doorn zegt tegen een 2e correspondent te zijn geweest. Hiertoe is nu eenmaal besloten. Maar apr. acht het verschil in salaris te groot. Een verdeeling van f 125 Homan en f 175 Renooij plus f 100 controle achtte spr. goed en dan werd het ook niet hooger dan f 400. Spr. meent dat Homan wel 1/3 van het werk zal krijgen. Uit Zuld-Zijpe en Petten komen nogal wat werkloozen. Voorzitter is dit niet met den heer Doorn eens, Re nooij houdt verreweg het meeste werk. De heer Doorn: Zijn salaris is ook verreweg het hoogst De heer Bruin acht f 50 ook heel hoog, maar spr. zal met B. en W. meegaan, mits als blijkt dat het salaris te laag is, het zal worden verhoogd. Voorzitter zegt dat dit de bedoeling is. De heer Doorn wil niet meer geld uitgeven en acht f 450 voor deze post voldoende. Spr. wil een andere ver deeling. De heer Smit zegt dat wij allen nog geen Idee van het werk hebben. Wij kunnen er hier wel over boomen, maar wil weten er allen niets van. Laat ons dus eerst het voorstel van B. en W. maar aannemen, later kan het salaris worden heTzien. Bovendien ziet spr. 'n deze f 50 voor Homan een douceurtje omdat hij het werk toch in gemeentetijd, als veldwachter, doet. De heer Bellis meent dat zoo niet mag worden gere deneerd. Wij hebben het salaris voor het correspondent schap te beoordeelen, al dat andere mag men er niet bij-tellen. De heer Van der Sluijs wil den heer Homan in zoo verre tegemoet komen dat wij eerst deze voorstellen van B. en W. aannemen in afwachting hoe de praktijk het ons verder zal aantoonen wat de werkzaamheden betreft. Volgend jaar zijn de salarissen dan te regelen, door het eene te verhoogen, 't zij uit de gemeentekas, 't zij door vermindering va n het andere salaris. B. en W. weten het nu ook niet precies hoe de f 400 te verdeelen De heer Doorn achtte het dan beter dat B. en W. hun voorstel terugnamen tot de volgende vergadering, dan hebben ze meer gegevens. Voorzitter zegt dat daarover veel langer tijd moet verloopen, voor en aleer men het weet. Het voorstel van B. en W. wordt nu met algemeene stemmen aangenomen. Straatverlichting. Voorstel inzake uitbreiding der straatverlichting. B. en W. stellen voor alsnog een lichtpunt voor de straatverlichting te doen aanbrengen te Schagerbrug (nabij de nieuwe o. 1. school) en te St. Maartensbrug (richting pastorie). Dit laatste op verzoek der bewoners daar. Allen voor. De heer Bruin vestigt de aandacht van B. en W. op de verlichting bij het postkantoor te Burgerbrug. Het is daar moeilijk te vinden, er zal of een lantaarn ver plaatst moeten worden of er een bijgeplaatst. De heer Elom vraagt, tot wie zioh te wenden, nu te Petten al in een paar dagen de lantaarns niet branden. De Voorzitter belooft onderzoek wat de verlichting bij het postkantoor betreft. Hij meent dat men zich het best tot Abbink kan wenden. Plaatselijke Landarbelderswet. Aanvrage ingevolge art. 13 der Landarbeiderswet van J. Mooij Az., thans wonende te Schagerbrug. Door J. Mooij Az., landarbeider, wonende te Schager brug (voorheen te Schagen) is een bedrag van f 3600 aangevraagd ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landarbeiderswet, waarvan de kosten als volgt wor den geraamd le. voor verkrijging van een perceeltje grond, gelegen aan de Grootesloot, groot 0.43.10 H.A. f 1500, 2e. voor den bouw van de woning f 2500, tezamen f 4000. De betrok kene heeft de vereischte 10 pet. en aan de verdere voor waarden is voldaan. Allen voor. Nog het een en ander. Voorstel inzake wijziging van de instructie voor de wijkverpleegsters. Het betreft alleen het schorsingsrecht, dat bij B. en W. moet zijn en niet bij den raad. Allen voor. Benoeming van een vertegenwoordiger en plaatsver vanger der gemeente in de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdlenst in den kring Barsinger- horn. Benoemd de heer Jb. de Moor, tot plaatsvervan ger de heer G. v. d. Sluijs. Voorstel tot wijziging van de Gemeentebegrooting, dienst 1929 en 1930. Het betreft suppletoire begrootingen van f 15000 en f 500. Allen voor. Rondvraag. De heer Bellis vraagt of de benoeming van een cor respondent der arbeidsbemiddeling aan B. en W. of aan den Raad is. Voorzitter: Aan B. en W. De heer Blom vraagt naar een adres van de vereen!- ging voor Ziekenhuisverpleging uit Petten. Voorzitter: Dat is gister pas ingekomen en hebben B. en W. nog niet kunnen behandelen. De heer Smit noemt de hoek te Schagerbrug bij café Broer, voor hen die van St.-Maartensbrug komen, zeer gevaarlijk. Spr. wil daar een spiegel plaatsen. Van af den kant naar St.-Maartensbrug kan men absoluut niets zien of er vanaf Schagen iets aankomt. En waar het verkeer van rechts voor moet gaan, is men eigen lijk verplicht te stoppen, om te zien of er wat komt. Spr. ziet in een spiegel een groote verbetering, dan kan men tenminste zien of er op den Schagerweg wat aan komt. Voorzitter beaamt het, dat het een zeer gevaarlijke hoek is. B. en W. hebben zich al reeds eens gewend tot den A.N.W.B., maar die voelde niets voor helpen. B. en W. zullen het nog eens overwegen. De heer Doorn zegt. dat is besloten om een nieuw arrestantenlokaal te St.-Maartensbrug te zetten. Spr. vraagt of dit nu zoo noodlg is; wij hebben te Schager brug ook zulk een inrichting. Als het dan moet, is er dan geen ander terrein? Voorzitter zegt dat een arrestantenlokaal noodig is en dat B. en W. zoeken naar een ander, meer geschikt terrein. De heer Doorn zegt, dat men hem niet moet be schouwen als een boodschappenjongen, maar Tuin van 't Zand heeft spr .gevraagd, hoe het nu moet met de huur van de woning aan den Burgerweg voor Heida. Die voor het opnemen van het gezin heeft gevraagd, moet nu toch ook de huur betalen. Voorzitter zegt, dat het Burgerlijk Armbestuur in dertijd gezegd heeft, de huur te zullen betalen, als dat gezin onderdak kreeg in de woning van Tuin. Aldus is in zware uitvoering compleet met ronde glazen f7.50. Gediplomeerd Opticien. Het aangewezen adres voor Goede en GoedKoope Optiek. geschiedt. Maar na dien tijd heeft Heida voortdurend werk en het B. A. meent, dat hij zelf de huur kan be talen. Dat is aan Tuin geschreven en dat het B. A. ophield te betalen. De heer Doorn: Ja, maar Tuin vraagt geen huur en de menschen zitten er nu eenmaal in. Voorzitter: Maar Heida is nooit zonder werk, kan dus zelf wel betalen. De heer Van der Sluijs doet eenige modedeelingen over de stortgronden van het Rijk in huur. Er is langs het Kanaal een nieuwen weg gekomen en de huurders der stortgronden hebben daar schade van, ook door minder grond dat zij hebben. B. en W. hebben nu een verzoek aan Waterstaat gericht om vergoeding van de geleden schade en pacht- verlaging. B. en W. krijgen nu f 495 vergoeding, maar op de tweede vraag is nooit antwoord gekomen. B. en W. hebben nu alles opgemeten en nu is gebleken, dat de pachters aanmerkelijk minder grond hebben en van enkelen is de grond waardeloos. B. en W. hebben nu voor de tweede maal Waterstaat geschreven. Maar af gescheiden van het antwoord willen B. en W. de pach ters die gedupeerd zijn, schadeloos stellen. Die menschen moeten niet meer betalen dan zij grootte aan grond hebben. (De wethouder kleedde zijn verdere mededeeling ge heel in advertentie-vorm. Onze kolommen kunnen wij voor zulke mededeelingen niet gratis beschikbaar stel len). Hierna sluiting. DAVERENDE DINGEN. Wij, mannen ja, ik kan er maar niet over uit en ik moet het U vertellen wij zijn de ongelukkigste menschen ter wereld. Ik neem dat geen mensch kwa lijk, want het is onze eigen schuld, wij loopen maar mee met de deur der historie, wij laten ons alles maar aanleunen, maar intusschen zitten we er toch maar mee. Misschien hebt U, lezer, daarover nog nooit na gedacht, lezeressen weten er heelemaal niets van U hebt 't bij U zelf wellicht nog nooit gerealiseerd, maar het is zoo. wij mannen, zijn de ongelukkigste schepselen, die er bestaan. Praat U mij nou nooit meer ervan, dat de vrouwen slavinnen zouden zijn, van dv mode, want met ons is het nog veel erger gesteld. Voor de dames is de mode tenminste nog practisch, luchtig, maar wij... wij!!! Het is gewoonweg verschrik kelijk. Wij torsen alleen aan lichaamskleeding toen zeker een gewicht van 7 Kg. zeven tegen de drie en een half ons, die de dames omgeslagen hebben. En daar komt nog bij een zakmes, een sleutelbos, een sigarenkoker, een tandenstoker, een horloge met ketting, een sigarenaansteker, een zakdoek, een schaal tje, een kam en een zakborstel, een portefeuille en een notitieboekje, twee doosjes lucifers, een slgarenpuntjos- knipper, een vulpenhouder, een of meer potlooden, een portemonnaie, een doos sigaretten, een stuk of wat kranten en de dagelijksche post. Maakt samen 10 Kg. - En dat zou allemaal nog niet eens zoo erg wezen, want zijn wij het sterke geslacht of niet? O, zoo! De pakjes, die je ega je bij haar inkoopen wandeling daarbij nog sjouwen laat, kunnen er dus ook wel bij. Maar er zijn nog veel erger dingen! Vooreerst, die boord, die afschuwelijke boord. Die boord, -die zoo precies moet passen, die je knelt om je nek, die je op den grond doet stampen van puur venijn, als je des morgens met twee duimen en twee wijsvingers vruchteloos probeert om de boordenknoop, door de twee dichtgesoldeerde knoopsgaten te wrieme len. Dan krijg je de kramp in je vingers en als de heele zaak dan eindelijk goed vast zit één boorden knoop voor vier knoopsgaten is ook geen verhouding dan slaak je een zucht van verlichting, dan kijk je in de spiegel, dan zie je dat het in één woord keurig netjes zit, maar dat je boord weer vuil is. Vingerafdrukken en een paar duimen staan er dan op. Dan dat eeuwigdurende scheren, zoo ben je glad als 'n flesch en een uur later hangt er weer een franje aan je kin en zit er bloed aan je boord en dan krijg je naturlijk weer het drama van het boordenknoopje en de schoone boord met de dichtgemetselde knoopsgaten. Ieder week moet je broek worden opgeperst, en dan moet je nog overal waar je zit, altijd, je broeks pijpen omhoog sjorren, anders geeft het nóg niks. Dan loop je na één uur wéér met bolle knieën. Hoe moet dat nou? Zonder boord op stap gaan? Niet scheren? Als maar knieeën in je broek? Dat gaat, dat mag niet, dan wordt je met de vin ger nagewezen. Een noodlot is het! KORTE SCHETS. In de vestibule van een groot, twee en twintig ver diepingen hoog hotel in New York. trad op een avond een elegant gekleede, ongeveer vijf en dertig jarigen heer binnen, die zelfs geen spoor van bagage bij zich droeg. Zijn gladgeschoren gezicht was bleek, zijn bewe gingen moe, en zijn stem klonk toonloos, toen hij zich tol den ontvangchef wendde met den vraag: „Heeft u een kamer vrij?" „Voor hoe lang, Sir?". „Voor één nacht," antwoordde de heer. Op dat oogenblik stapte een ander elegante heer, begeleid door den huisknecht, uit de lift Ook hij was zonder bagage, zag er opgewon den en verstoord uit. De kamersleutel op de glasplaat van het mahoniehouten hek gooiend, riep hij geërgerd: „Duivels nog aantoe! Wanneer ik dat geweten had, was lk hier niet gekomen. Nooit meer zet ik een voet in dit hotel!" „Ik betreur het ten zeerste, Sir!" zei de ontvangchef. „Bent u in uw rust gestoord?" „Rust? Daar gaat het heelemaal niet om", zei de opgewonden bezoeker. „Wat heb ik te betalen?" „Heeft mijnheer nog iets gebruikt?" wendde de chef zich tot den huisknecht. „Neen in het geheel niet." „Is in de kamer niets gebroken? De rui ten? „Alles is in orde." „Wij hebben niet van u te vorderen, mijnheer want u heeft de kamer vooruit be taald." De heer bromde iets onverstaanbaars en begaf zich naar den uitgang. Uit de leeszaal klonken de toonen der muziek. De heer bleef staan, overlegde een oogenblik er. begaf zich toen vlug naar de eetzaal. Hij had waar schijnlijk een flinken honger! Intusschen zeide de ontvangchef tot den wachtenden bezoeker: „Zoo juist is een kamer vrij gekomen, wenscht u deze?" De gast had het vorige gesprek wel gehoord, doch het was hem onverschillig wat den heer gehinderd had. Hij vroeg slechts: „Op welke verdieping is de ka mer gelegen?" „Op de negentiende" antwoordde de an der beleefd. De gast lag op den divan in zijn kamer. Hij had jas en schoenen uitgetrokken en stond juist op om iets te doen, toen er geklopt werd. „Wie is daar?" vroeg de gast. „Ik ben het, Sir!" zei de stem van den huisknecht. Hij opende do deur. „Wat wenscht U?" „Hier is brief papier, inkt en penhouder..." „ik heb niets gevraagd „Neen" gaf de ander toe. „Bovendien heb ik zelf pa pier en een vulpenhouder." De gast ging aan tafel zitten om een brief te schrij ven. Hij was geen tien minuten bezig, of er werd weer geklopt Dezelfde hotelbediende trad binnen en zei met een trage gelijkluidende stem, zooals iemand, die ontel bare malen hetzelfde herhaalt: „Het venster wordt van boven geopend. Men moet het stevig naar beneden druk ken, anders gaat het stuk." „Mooi, laat me nu alleen!!" „In de kast onderaan ligt een krant." „Ik heb geen kranten noodig." zei de heer nu iets geprikkeld. „Niet om te lezen," verklaarde de huisknecht, „het is een oud nummer. Ik wilde u slechts verzoeken die op de venster bank te leggen." „Waarom?" „De chef verzoekt dat. Het is pas geschilderd. Zet u alstublieft niet uw schoenen op de vensterbank." Weer ging hij weg. De gast was uit zijn humeur ge raakt en kon zijn brief niet afschrijven. Toen de knecht nog vervolgens kwam om te verzoe ken niet te vergeten het electrisch licht uit te draaien als hij naar bod ging, was de gast op het kookpunt Geër gerd liep hij de kamer op en neer. Steeds pcheen het hem toe, dat er direct weer op de deur zou geklopt wor den en... er werd geklopt. „Ik maak niet open! Wat is er aan de hand?" „Ik wilde u vertellen dat het twaalf uur was." „Scheer je weg", barstte de heer uit, die al zijn zclf- beheersching verloor en... een vloek uitte. Het werd stil. Maar de gast kon niet tot rust komen. Hij ging eindelijk zitten en trachtte zijn brief te beëin digen. Maar van tijd tot tijd scheen het hem toe, dat er iemand aan de deur luisterde. „Gemeenheid, onbeschaamdheid", bromde hij. Hij rukte de deur open en zag den bediende, die voor hem achter uitweek. Hij greep hem in den nek. „Ik dacht"... sta melde deze. De gast was nu volkomen buiten zich zelf. Woedend brulde hü: „Ik ga weg. Nooit meer zal ik een voet in dit hotel zetten. Als ik dit had geweten, had ik hier niet gekomen! Waar is het restaurant?" „Beneden, Sir!" zei de bediende ijverig. En toen de gast in de vestibule kwam, om zich naar de eetzaal te begeven, bemerkte hij, hoe de ontvangchef een nieuwen bezoeker zonder bagage den sleutel over handigde met het nummer van de kamer, die hij zoo juist ontvlucht was. HOORNSCHE CREDEET EN EFFECTENBANK N.V. Naar wij vernemen zal aan de Algemeene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld om het dividend over het afgeloopen boekjaar te bepalen op 7 pet., even als het vorige jaar. W.-Waard 2—Heldor 5 1—5. Anna Paulowna IW.-Wanrd I 19. Wieringerwaard 2 wist het tegen Helder 5 niet tot een overwinning te brengen. Met 5—1 moesten de roodbroe- ken het afleggen. Piet Bakker wist op schitterende wijze de eer nog te redden. W.-Waard I speelde met 10 man tegen Anna Paulowna een productieven wedstrijd. Met rust was de stand 30 voor W. Na rust wist Anna Paulowna eerst nop op geluk klge wijze een tegenpunt te maken, en daarna was het met hen gedaan. Het einde kwam dus met 91. De beslissing zal dus waarschijnlijk a.s. Zondag tegen Breezand vallen. Dan zal een strijd gespeeld worden, die één van de meest spannende uit de competitie belooft te worden. Laten we hopen dat het een fairen sportleven strijd zal zijn. Alzoo supporters van W.-Waard, volgende week allen naar Kleinesluis, om uw favorieten aan te moedigen. Vergadering van de Middenstandvereenlglng te Wie ringerwaard op Dinsdagavond onder leiding van den heer C. Rezelman Jz. Aanwezig 9 leden. Bij de opening wijst Voorzitter er op dat 1929 niet roos- kleurigis geweest. Ook 1930 wijst op een crisis wat bij verschillende takken is waar te nemen. Laten we ho pen, dat 't ten goede zal slagen. De notulen worden na voorlezing vastgesteld. Van den heer Zwaag krijgen we 't jaarverslag te hoo- ren, waaruit blijkt dat de vereeniging thans 21 leden telt; 2 nieuwe leden traden toe. Een serie ingekomen stukken worden voor 't meeren- deel voor kennisgeving aangenomen. Wat betreft een circulaire betreffende boekhoudcursus wordt besloten dit aan te houden tot een volgende ver gadering. De wensch werd uitgesproken dat dit eventu eel een eenvoudige cursus zou zijn. In den regel is het wel wat te ingewikkeld. Als bestuursleden moeten aftreden de heeren C. Re zelman Jz. (hlerkiesbaar), en P. Marees. Eerstgenoem de wordt herkozen, terwijl in de plaats van den heer P. Marees den heer H. Sijbrands wordt gekozen. Volgt rekening en verantwoording van den penning meester. Als commissieleden worden aangewezen de hee ren C. Dekker en H. Sijbrands. Laatstgenoemde deelt mede dat de ontvangsten hebben bedragen met inbegrip saldo vorig jaar f 127.73%; uitgaven f S5.07%, saldo f 42.66 De rekening wordt onder dank goedgekeurd. Bij de rondvraag wordt nog ter sprake gebracht om voor het volgend seizoen eens een spreker te laten ko men, wat door het Bestuur in gedachten zal worden gehouden. Hierna sluiting. In een dezer dagen gehouden vergadering van de gym- nastiekvereeniglng „Olympia" werd o.m. besloten, ook dit voorjaar weer een openbare uitvoering ie geven, waarvan de datum is bepaald op Zondag 23 Februari. Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. Tevens wer4 besloten om dezen zomer, evenals ver leden jaar weer een groote athletlekdag te houden, waar schijnlijk Zondag 1 Juni. Wanneer het dan mooi weer zal zijn, belooft het wederom een mooie dag te worden. De vereeniging zal 't ongetwijfeld zeer op prijs stellen wanneer de ingezetenen wederom bereid worden ge vonden eenige medailles beschikbaarte stellen. Dinsdag werd bij den heer H. van der Woude vanwege de Biljartvereeniging Holl. Noorderkwartier een biljart wedstrijd met handicap gehouden voor de verliezersgroo- pen van N. Niedorp en Wieringerwaard, voor elke groep 6 personen, alzoo 36 partijen, waarvan er 23 door Wierin gerwaard werden gewonnen en 13 door N. Niedorp. GEMEENTE HARENKARSFEL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1930. Geboren: Johannes, zoon van Johannes Hoogeboom en Guurtje Schoen. Petrus Mattheus. zoon van Mattheus Pronk en Elisabeth Strooper; Jan, zoon van Adrianus Rebel en Richarva Maria v. d. Bergh; Alida, dochter van Hein van Westerop en Aaltje Moras. Petrus Johannes, zoon van Nicolaas Bleeker en Anna Cornella Spaans; Nicolaas Simon, zoon van Adrianus Kruijer en Guurtje Maria Boon. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jacobus Johannes Baltus en Duifje Spaansen. Overleden: Elizabeth Kraakman, oud 65 jaren, echtge- noote van Jan Kampen; levenloos aangegeven kind van Cornelis Kramer en Catharina Bruin; Aafje Kok, oud 79 jaren, weduwe van Volleert Broekhulzen. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1939. Geboïen: Arle, zoon van Teunis Leeuwenkamp en van Antje van Liencn: Johannes Augustinus, zoon van Jo- seph Kneer en van Gudrun Zeiler. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Johannes Koortens, 20 jaren, zoor. van An- thonlus Koortens en van Ursula Hilbrand; Jan Hof kamp, 71 jaren, wonende te Zandvoort, echtgenoot van Jeltje Scherpbler; Martlna Tamis, 21 jaren, te Bergen; echtgenoote van Johannes Kuijs; Jan Hoogvorst, 72 ja ren, weduwnaar van Jansje Keizer, eerder van Klaasje Hoogvorst. GEMEENTE SINT PANCRAS. Geboren: Jan, zoon van Cornelis Kooij en Barbcra Kooij; Greta Annle, dochter van Jan Jongejan en Hllle- gonda Biersteker; Floris, zoon van Dirk Koning en Bregtje de Jongh; Jacobus, zoon van Jacobus Johannes Gout en Neeltje Kloosterboer. Gescheiden van echt: Jacob de Vries en Niesje Vries man. Overleden: Pleter van der Molen, 80 jaren, echtgenoot van Teetje Smit; Guurtje Marees, 73 Jaren, weduwe van Jan Booy; Maartje Muls, 62 jaren, echtgenoote van Jo hannes Nicolaas Schut. Loop der bevolking over 1929: Bevolking op 31 Dec. 1928: 715 m. en 637 vr., is 1372; ingekomen personen: 57 m., en 48 vr., is 105; geboren: 20 m. en 17 vr., is 37. Totaal: 792 m. en 722 vr., is 1514. Vertrokken personen: 40 m. en 50 vr., is 90; overleden: 7 m. en 4 vr., is 11; totaal 47 m., en 54 vr., is 101. Aantal inwoners op 31 Dec 1929: 745 m en 668 vr., is 1413. Gesloten werden 15 huwelijken. Ingeschreven werd 1 echtscheiding. GEMEENTE ST. MAARTEN. Ingesohreven gedurende de maand Januari 1930. Gebören: Cornelis, zoon van Leendert van Brcugel en Aagtje Kaashoek; Adriana, dochter van Dirk Kaaij en Antje Brommer. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Willem Jacobus Peetoom, echtgenoot van Jantje Spaans, oud 66 jaren; levenloos aangegeven kind van Lourentlus Roozendaal en van Anna Cornelia Praat. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen is het huis met erf van don heer J. Houdewind uit de hand verkocht aan- den heer K. Winkel te St. Maartensvlotbrug. BURGERBRUG. In een gisteren gehouden vergadering van Molenmees- ters van den polder Q, alhier, is besloten, dezen polder electrisch te doen bemalen. Naar wij vernamen, zal de watermolen in dezen polder ten spoedigste verdwijnen. Door de tooneelvereeniging „Liefdadigheid" alhier, is in studie genomen „Overschotje", comedie in 3 bedrijven van Doris Nicodemie. Naar ons werd meegedeeld, zal op 13 Februari a.s. we derom een bijeenkomst worden gehouden van „Burger- nut", ln de zaal van den heer K. Dekker. En al spoedig hoorden Billy en Jerry Redneb kloppen tegen de deur van de hut. „Klop, klop, klop." En door het raam kijkende, zagen ze, hoe de roovers opsprongen en dreigend hun revol vers richtten naar de deur. „Klop, klop, klop" en de roovers pakten haas tig het gestolen goed in en stopten het in aller lei zakken en tasscben; Een van de roovers bukte zich en maakte een luik open in den vloer van de hut en gooide de zakken haastig door de opening van het luik. „Klop, klop, klop. Klop, klop, klop." „Wie is daar?" vroeg de hoofdman der roo vers,, terwijl hij weer zijn pistool op de deur richtte. „Klop, klop, klop," „Open de deur," fluisterde de rooverkapitein hoorbaar on onmiddellijk sloop een der kerels voorzichtig naar de deur en trok toen, eens klaps en raet geweld, de deur open. Doch daar was niets als de duisternis, want Redneb was al lang in de donkerte verdwenen. Ze zullen wel vrij gek hebben opgekeken.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7