SchagerCourant Noord-Holl. Wasscheiij TWEEDE VROUW van S. KROM, Alkmaar. Waarnaar men luistert Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. LORD KENDAL'S Ingezonden Stukken. Donderdag 6 Februari 1930 73ste Jaargang. No. 8608 MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting: van Dinsdag 5 Februari 1930. EINZUG DER GLADIATOREN. Aangezien er heden geen uitspraken voorradig waren, wegens algeheele opruiming in het vergevorderd win terseizoen, begonnen we om zoo te zeggen maar zonder bidden aan de boterham, die ditmaal vrij schraal was belegd. De soep was zóó dun en flauw dat we maar verzocht werden voor deze versnapering te bedanken en zoo lang buiten op de stoep te gaan zitten. De twee volgende gerechten waren ook geen wonderen van culinaire kunst en het dessert was, ronduit gezegd, on genietbaar. JANTJE HAD HET ZEER BENAUWD, HIJ ZAT IN DE MISèRE DOOR ZIJN EIGEN FOUT. De eerste representant van de bokkebank was de los arbeider Jan de V., uit Alkmaar, wien het met veel kunst en vliegwerk was gelukt, toen hij tot opzending naar den impopulairen krententuin was veroordeeld, de rechtbank te bewegen, hem voorwaardelijk te ver- oordeelen. Helaas, de beenen van den armen knaap waren niet krachtig genoeg de last der beproeving te dragen. Hij had zich gedurende zijn proeftijd niet altijd ingetogen en naar de voorschriften gedragen en zie daar, nu dreigde hem het scherpe zwaard van Darao- cles, dat voortdurend aan een dun zijden draadje boven zijn lcersepit had gebengeld. Heden was hij opgeroepen voor de strenge rechters, die zullen oordeelen of hij de verdere gunsten van de strafkamer onherroepelijk heeft vergokt. Hopen wij voor Jan, wiens somber uiterlijk vermoedelijk het criterium was van zijn geestelijke depressie, dat nog eenmaal het zonnetje der barmhar tigheid hem moge beschijnen en hij de volgende week of wanneer dan ook, de boodschap dei* verheugenis zal vernemen, zijn proeftijd verlengd en de deportatie naar de krentenplantage alsnog zal worden opgeschort. DRONKEMANSMOP VAN EEN ZWABBERENDE TROLLERVISSCHER. Hoewel Klaes Krab niet was verschenen, viel het uit den naam van het schaaldier, waarnaar zijn familie was vernoemd, niet moeilijk uit te maken, dat hij te Eg- mond aan Zee woonachtig was. Op 18 Februari '29 was Klaas te Alkmaar aardig aan den rol geweest en op zijn drank-tournée ook 'n paar sliklaarzen buitgemaakt, welke laarzen de winkelier Bijl in de Magdalenestraat op hoop van zegen aan de deurkozijnen had opgehan gen. Zijn reclame had wel succes, doch niet op de ma nier als de goede heer Bijl zich die had voorgesteld, daar Klaas er in de verste verte niet aan dacht, dit schoeisel te komen betalen, maar de laarzen mede genomen had naar het café „Het Vosje" en tegen de juffrouw gezegd: Ier jiffrau, ik laet de leerzen maar Ier en stier jal ze maer mit de vrachtraier, den ben jai 'n reezeknotjavoor echter deze expeditie kon plaats hebben, was echter de Alkmaarsche politie al op het spoor van het ontvreemde en werd Bijl weer in het bezit gesteld van zijn eigendom. Het feit echter, dat Klaas de laarzen had achter gelaten, gaf thans den officier aanleiding te veronder stellen, dat hij aanvankelijk niet het voornemen had tot wederrechtelijke toeëigening, doch de laarzen meer had weggenomen in een baldadige opwelling, weshalve de officier f 50 boete of 50 dagen vorderde. Als Klaas dien eisch echter verneemt, zal hij wel zeggen: Ee, joel, is die man bedongdert? Voor valftlg gilde kan 'k wel 5 paer laerze kóopa... ai eb et iet goed, de stimper! GENOEGELIJK ZAKENDOEN VOOR DEN KLEINEN BURGERMAN, DE HONGERLIJER, ZENUWEN- LIJER, MET ZIJN CONFECTIEPAKKIE AN... Zooals bekend is, heeft de metropool Bergen, wiens gemeentelijk bestuur blijkbaar bestaat uit profeten en weervoorspellers ten dienste van den Enkhuizer alma nak, de Hoogedelgestrenge heeren uit de Residentie reeds ver vooruit getippeld en heeft men daar in het leven geroepen een verordening op de winkelsluiting, waarbij is bepaald in artikel 11, dat 's avonds na 8 uur, Zaterdag uitgezonderd, alle winkels en daarmee gelijk FEUILLETON door META S1MMINGS. 15. Wat moest Iris geleden hebben voor haar trots haar veroorloofde dezen wanhopigen hulpkreet te slaken. En wat was dc hulp, die ze van de onbekende Cecily hoopte te krijgen? Arme. eerzame Iris zelfs terwijl ze schreef zoo vol vertrouwen, dat zij, die dezen noodkreet ontving, haar zou helpen om den last des levens weer op te ne men, moest deze Cecily a.1 dood geweest zijn. Hij herin nerde zich tenminste een medeedeeling van Heriot uit dien tijd. Daarom had ze den brief natuurlijk ook niét verzonden. Arme Iris, geen wonder dat ze vreeselijk ge schokt was geweest van dien plotselingen dood. Anthony Kendal zuchtte en deze zucht was een dank betuiging aan het doode meisje, dat zijn vrouw had lief gehad. Een plotselinge pijn neep aan zijn hart en zijn vin gers grepen het papier krampachtig beet. Ja zijn vrouw, dat was ze! En niets voor den ellendigen bruut, die haar hart gebroken had. die haar bedrogen had en wiens voortdurend bestaan een kwelling voor haar was. Toen hij op het perron stapte, schoen het kloppen van zijn polsen de maat van het lied van hoop te slaan, dat de wielen van den trein hem voorgezongen hadden. Zijn gewaarwordingen waren die van een bedrogen man, die ging vertellen aan de vrouw die„hem bedragen had, dat de slagboom tusschen hen opgeheven was. HOOFDSTUK XXII. „ZOOVEEL MINDER Na het diner zaten Cecily en Betty op de weranda die voor drie vierde deel om het huis heen liep. Daar hoor den ze den klink van de poort gaan en meteen zagen ze het slanke figuur van Kerdal het grasperk over ste ken. Ofschoon het Betty was, die hem hierheen gelokt had, was het toch Cecily, die hem het eerst herkende. Haar hart sprong op cn scheen onmiddellijk daarop stil staande ondernemingen, moeten worden gesloten en aldus het zakenleven lamgeslagen en stopgezet moet worden. En de kapper Gerardus BI., die op een avond in zijn salon ten 8 uur nog eenlge Berger burgers aan wezig had, wier wensch het was hun uiterlijke schoon heid verhoogd te zien door een spiegelglad aangelaat of een adorabele coiffure, had het gewaagd zijn begun stigers te gerieven, door hen niet ongeknipt en onge schoren naar hulsgezin, echtgenoot of geliefde terug te zenden. Wel echter sloot hij de winkeldeur en belette alzoo na 8 uur de toename van cliënten, doch deze transactie aan de wet werd echter blijkbaar niet vol doende geacht, aangezien de veldwachter Tamminga verscheen en proces-verbaal opmaakte. De heer B. verscheen daarop voor den kantonrech ter, die echter tot de conclusie kwam, dat verordening, bevattende een verboden delegatie van macht, niet ver bindbaar en dus onwettig was, zoodat hij den verdachten mijnheer B. ontsloeg van alle rechtsvervolging. Dit vonnis kon evenwel niet de goedkeuring weg dragen van den ambtenaar, welke ambitieuse heer in hooger beroep ging bij de meervoudige strafkamer, ho pende er op die manier den rampzaligen kapper, als Barbertje, die op alle manieren hangen moest, toch ln te luizen. En als we den heer Officier mogen gelooven, dan is daar alle kans op, want de Officier is het, wat betreft de verboden delegatie en verbindbaarheid betreft, abso luut niet eens met den kantonrechter en heeft hij ver nietiging van het vonnis gevraagd met veroordeeling van den kapper tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 't Is een schrale troost voor den armen kapper, maar laat hem denken, dat het zalig is vervolging te lijden ter wille van de boterham. AL ZOO OUD EN NOG ZOO STOUT. Bij de twee laatste zaken, die het programma "ont sierden moesten wij eigenlijk ons borstbeeld met een slip van onzen pyama bedekken, doch ter wille van de vol ledigheid zijn we noodgedwongen er melding van te maken. Het betrof hier ln de eerste plaats de 51-jarige loop knecht Itze de Vr. te Den Helder, welke heer zich zoo danige onvoegzaamheden had veroorloofd tot zijn eigen dochter, dat hij nu daarvoor, met gesloten deuren na tuurlijk, moest terecht staan. Daarop werd zijn nog warm zitplaatsje nog wat op gestoofd door Cornelis H., een 50-jarig landbouwer te Noordscharwoude, verdacht van niet nader te preci- ceeren handelingen met betrekking tot een paar kleine wurmen van kinderen, die zich in hun onschuld gevoe gelijk tot zulk onsmakelijk gedoe willen leenen. Deze heer was voorzien van een verdediger, mr. Prins, die echter ook ln die kwaliteit niet zal nalaten, zijn cliënt het onvoegzame van zijn gedrag als bejaard man onder het oog te brengen. Hiet zet ik mijn verslag maar stop, mijn pen is stomp, de inkt is op. T ZAND, 4 Februari 1930. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het gesprokene in de vergadering van de afdeeling Zijpe en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, op Zaterdag j.1., over de beleediging den voorlichtingsdienst aangedaan, verzoek ik U be leefd eenige ruimte in Uw blad. In de eerste plaats spijt het mij ontzettend, niet op de vergadering tegenwoordig te zijn geweest, ten einde, wat anderen niet wisten, of niet meer wisten, direct te hebben kunnen toelichten. Daar ik Zaterdagsmorgens altijd mijn werkzaamheden aan de Zuivelfabriek te 't Zand heb, was het mij Qnmogelijk naar Schagerbrug te gaan. Met eerbied en achting neem Ik' kennis, vooral van het gesprokene door de heeren De Moor en Van der Sluijs, die zich meer dan ooit doen kennen als voor vechters der belangen van de landbouwers. In de af deeling bovengenoemd had ik ze wel eenigszins uit het oog verloren, daar op de vergaderingen waar de be langen bepleit worden, eerstgenoemde zelden, laatst genoemde nooit aanwezig is. Ik gevoel echter heel goed, welke motieven deze heeren gedreven heeft, mij aan den kaak te stellen. Nu de opgeblazen zaak zelve. Hiervan wil ik betrek kelijk weinig zeggen, niet omdat ik mij niet kan ver dedigen, integendeel, al laten enkele heeren, lk zal hier geen namen noemen mij geheel of gedeeltelijk in den steek, daar op voorafgaande besprekingen in deze mij gelijk werd gegeven, dat de uitslag der proef velden veel te laat kwam, wilden de belanghebbenden er dit jaar zooveel mogelijk hun voordeel mee doen. Op een bestuursvergadering en ik meen ook op een algemeene vergadering te hebben gezegd, er een opmerking over te willen maken, wat toen is goedgevonden. Dat sommigen dat niet weten, hebben ze te danken aan hun afwezig heid ter vergadering. Om de heeren, die wel aanwezig waren, even het geheugen op te frisschen, wil ik hierbij opmerken, dat er toen tevens is gesproken over de voorlichting, die de heer Velders zou geven aan een in het leven geroepen pluimvee-commissie, waarvan later niets meer is vernomen. te staan. Toen hij dichterbij kwam, herkende Betty hem ook en was zich bewust van een niet al te aangenaam onrustig gevoel. „Wel. dat is Sir Anthony, geloof ik!" riep ze uit. „Ver wachtte u hem? Wat flauw om me dat niet te vertellen! En we hebben niet eens met het diner op hem gewaoht." „Ik verwachtte hem niet!" antwoordde Cecily op een toon, die bijna een bevel voor stilte was. Maar Betty liet zich niet voorbij zien; de toestand van haar zenuwen Het dat niet toe. Ze begroette Kendal met al de onlogische uitroepen en vragen, die een be vreesde doch verstandige vrouw gebruikt om haar angst te verbergen. Kendal keerde zich eensklaps naar Cecily, en maakte daarmee aan Betty's onzin een kort eind. „Vergeet je, dat je een herstellende zieke bent. Iris?" vroeg hij, „en dat dit een Aprilavond aan de zee is? Kijk, daar ril je al. We moeten naar binnen!" Cecily stond op. Ze had gehuiverd, ja, maar niet van de koude. Zijn hand had de hare even aangeraakt, en daarenbo ven had ze een onbewust gevoel van iets onaangenaams dat over haar komen ging. Ze gingen door de openge slagen deuren naar binnen en onder een of ander voor wendsel slipte Betty weg naar haar kamer. Cecily wilde hetzelfde doen, maar Kendal weerhield haar. „Ga in de zitkamer," zei hij. „Ik ben hier gekomen om met je te spreken onder vier oogen." Onrustig liep Cecily in de zitkamer heen en weer, schikte hier wat en verzette daar Iets anders en nog altijd sprak Kendal niet. O. het was niet meer uit te houden. Ze voelde, dat ze het onvermijdelijke verhaasten moest. „Wat is er gebeurd?" vroeg ze heesch. „Waarom kijk je me zoo vreemd aan? Als het iets ergs is, verberg het dan niet voor me!" Nu wist Kendal zijn woorden weer te vinden. Hij gooide de heele geschiedenis er ineens uit. „Ons huis, uit leugens opgebouwd, ligt in diggelen", riep hij uit en ondanks al het medelijden, dat hij met haar had, klonk zijn stem hard en streng. „Ik ken de waarheid." Cecily werd doodsbleek. Er was geen verachting Jn Kendal's oogen, alleen maar pijn en teederheid. „Je kent de waarheid?" herhaalde ze. Hij kwam iets naderbij. „Sinds vanmiddag, ja. Hoe lang heb jij het al geweten?" De vraag verwarde Cecily. „Hoe lan^ ik het al ge weten heb?" Niet begrijpend zweeg ze een oogenblik. En ze kon er haast niet toe komen om den naam van de doode op haar lippen te nemen. Vol schaamte sloeg ze Elke Dinsdag komen onze vrachtwagens rich ting Schagen en worden de wasschen gehaald en gebracht zonder vrachtberekening. A Zooals de voorzitter, de heer Rezelman, reeds gezegd heeft, spijt het ondergeteekende, dat alles zoo gegaan is. Had ik geweten, dat de heer Velders zich op de manier zooals ik heb naar voren bracht, beleedigd gevoelde, dan had ik mij stilgehouden in het belang der afdeeling, want het was niet mijn bedoeling te t>e- leedigen. Terdege heb ik ook mijn tevredenheid be tuigd over het werk van den heer Velders, maar heb tevens met bezadigde woorden er op willen aandringen, dat we in 't vervolg wat eerder den uitslag onder de oogen kregen. Nogmaals, het spijt mij, dat het zoo is opgevat. Na het vertrek van den heer Velders heeft niemand zich in dien geest uitgelaten, zelf3 heeft de voorzitter nog gezegd, dat ik heelemaal niet beleedigend was. Wat betreft de woorden „belofte maakt schuld", hier mede wilde ik in herinnering brengen, dat de heer Velders tegen ons gezegd heeft bij den oproep tot deel name, dat hij in den loop van den zomer bij ons zou l-omen boeren en foto's nemen waar groote verschillen waren. Ik heb gezegd, dat wij daar ten zeerste op ge steld waren, maar niets meer van mijnheer Velders zogen. Dat is dus de groote beleediging, die thans tegen mij wordt uitgebuit. Het zij zoo. Voor de afdeeling hoop ik, dat na mijn betuigenis van spijt over het gebeurde, mijnheer Velders haar weer le t voorlichting zal dienen. Een eventueele brief van het Bestuur heb ik niets mee noodig, daar ik thans geen bestuurslid ben en het van de afdeeling Zijpe der H. M. v. L. ook niet meer zal worden, daar ik zal bedanken als lid derzelve. gevoelende dat mijne bemoeiingen niet meer gewenscht zijn. Verder dank ik uwen verslaggever voor het uitvoerig verslag van deze pijnlijke zaak gegeven, want ofschoon we steeds kunnen bogen op nauwkeurige verslagen, geloof ik toch, dat er van onze afdeelingsvergaderingen nog nimmer zoo'n uitvoerig verslag is gegeven. In de hoop niet al te lang van stof te zijn geweest, met dank voor de plaatsing. Uw dw. W. JIMMINK Hz. Den geachten inzender willen wij er even op wijzen, dat, wilde onze verslaggever in deze het juiste licht over de zaak doen schijnen, hier uitvöerigheid plicht VRIJDAG, 7 FEBRUARI. Hilversum (1875 M.) 10.00 Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Mid- dagmuziek; 2.05 Een reisje naar China; 2.45 Platen; 3.15 Maak het zelf: 4.30 Platen: 5.00 De vrouw bij de politie; 5 30 Dinermuziek; 6.00 Tijdsein; 6.30 Platen; 6.45 Spaan- sche les; 7.15 Radiocursus Binnenvaart; 7.45 Polititbe- richten; 8.00 Tijdsein; 8.01 Vereenigingsuurtje uit Breda; Kon. Zangver. „Breda's Mannenkoor, Orkestvereeniging „Smetana"; 9.00 Concert omroeporkest o. 1. v. N. Treep; 11.00 Platen. Hulzen (298; na 6.00 u. 1071 M.) 10.30 Korte ziekendienst; 11.00 Voor jeugdige zieken; 11.30 Godsd. halfuurtje; 1.00 KRO-trio; 3.00 Uitzending openingsplechtigheid Vredes- en Volkenbondstentoon stelling te Den Haag, platen; 4.00 Platen; 5.00 Concert; 6.30 Zakenzender Scheveningen; 6.40 Tuinbouwhalfuurtje 7.00 Schriftverbetering; 7.30 Uitzending VPRO; 7.50 Kerk en kerkgaan; 8.25 Concert; 8.55 Reorganisatievoorstellen in de Ned. Herv. Kerk; 9.35 Concert; 10.05 Eigen werk van Dr. Gerversman; 11.25 Concert. Zeesen (1635 M.) 11.20 Platen; 1.20 Idem; 1.50 Kinderuurtje; 2.20 Jonge Meisjesuurtje; 3.50 Concert; 6.00 Engelsch; 6.50 Voor dracht voor artsen; 7.20 Carnavalsconcert; Avondcon cert. Daventry Jr. (479 M.) 1.20 Militair concert; 2.35 Licht concert; 5.35 Kinder- utfftje; 6.20 Orgel en vioolconcert; 7.00 Quintetmuziek; 7 50 Leslie-Stuttgartprogramma; 8.20 Dansmuziek; 10.35 Nieuws. Londen (1553 en 356 M.) 1.20 Platen; 2.50 Schooluitzending; 4.05 Concert; 5.00 Licht Concert; 5.35 Kinderuurtje; 7.00 Debussy's piano concerten; 8.05 Concert; 8.20 „De groote Pompejus", 10.40 Cellovoordracht; 11.10 Verrassing; 11.20 Dansmu- Weenen (516.4 M.) 2.50 Middagconcert; 3.50 Pianotrio; liederen; 5.05 Sport 6.50 Italiaansch; 7.25 Lachende muziek; 8.50 Oostenrijk- sche muziek der Renaissance. Hamburg (372 M.) 12.25 Concert; 2.05 Schooluitzending; 3.35 Dansmuziek; 4.20 Sprookjes, 5.15 Concert; 6.00 Engelsch; 7.20 Carna valsconcert; 9.20 Actueele afdeeling; 9.40 Heruitzending Euitenlandsche stations; 10.20 Nachtconcert. Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 11.20 Mechanische muziek; 12.25 Middagconcert; 3.20 Wat zal ik worden? 4.50 Vesperconcert; 7.00 Het nieuwe wereldbeeld; 7.20 Dansen en aria's; concerten dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20 Radiotrio; 6.50 Platen; 8.35 Concert. Radio-Paris (1725 M.) 12.50 Platen; 4.05 Concert; 6.55 Platen; 8.20 Causerie; 9.05 Concert aangeboden door Philips Radio. de handen voor het gezicht om haar brandende wangen te verbergen, „sinds den dag van je onverwachte terug komst ln Carlton House Terrace." „Pas sinds toen?" ^nthony Kendal's stem was koud en ongeloovig. „Iris, is het mogelijk dat de geschiedenis van Challoner's gewaanden dood je tot op dat oogenblik onbekend was?" „De geschiedenis van Challoner's dood?" herhaalde ze met onzekere stem, „o... ik dacht... ik begreep je niet... meende ja dat... ik dacht dat je sprak over..." „Ik "spreek over het eenige wat vanavond belang voor me heeft!" viel Kendal haar haastig in de rede. Hij had niet het minste verlangen haar bekentenis over de een of andere geringe dwaasheid, waarmee haar leven in den laatsten tijd overvuld was, aan te hooren; dat kon wachten. „Liefste, heb je van dezen slagboom tusschen ons al lang geweten? Waarom heb je niet gesproken? A!s je me toch maar vertrouwd had! Wat een eindeloos lijden zou je ons beiden daarmee bespaard hebben!" En net als in de zitkamer van Carlton House Terrace, op dien eersten avond, was er iets in haar, dat haar dwong den strijd van de andere vrouw te strijden. „Hoe kon ik spreken, als spreken beteekende mijn ge- heele bestaan ruineeren?" Dadelijk stond Kendal naast haar; hij strekte zijn ar men uit en trok haar tegen zich aan. Zoo zouden zijn armen ook een stout kind omvangen hebben. Een oogen blik weerstreefde Cecily. maar toen bleef ze lijdelijk te gen zijn schouder aan liggen. „Liefste," zei hij, „ons leven moet op soliede fundamen ten gebouwd worden en niet op drijfzand van bedrog. We moeten de waarheid in het aangezicht durven zien zooals wij dat van te voren gedaan hebben. Ben je nu minder moedig als toen?" „O, je begrijpt het niet," begon Cecily weer „durfde ik je toch maar alles te vertellen, was ik maar niet zoo laf. Wees geduldig, geef me nog wat tijd. Ik ben heel slecht geweest, misschien kun je dat nu begrijpen." „Ik kan niets anders zeggen, dan dat ik je liefheb," fluisterde hij haar in het oor. „En liefde is geheel en al geduld. Is dit de verklaring van de schaduw die zoo lang en zwaar tusschen ons gelegen heeft? Heeft hij heeft hij je gedreigd?" „O. neen, je begrijpt het niet!" stamelde ze hulpe loos. „Maar er is één ding dat ik graag zou willen, dat je ten volle vatte: dit is het einde van de teleurstelling tusschen ons beiden. Ons pad ligt klaar en duidelijk voor ons. Het Lot heeft je Je vrijheid terug gegeven, Anthony." Onwillekeurig lieten zijn armen haar los, en ze trok zich van hem terug. ZATERDAG. 8 FEBRUA|iI. Hilversum (1875 M.) 10.00 Tijdsein; Morgenwijding; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert; 2.00 Filmpraatje; 2.30 111. Filmmu ziek; 4.00 Lezing over „Gassen en apparaten bij het auto geen lasschen"; 4.30 Sportpraatje; 5.00 Gezondheidshalf uurtje: 5.30 Duitsche les; 6.00 Vooravondconcert o. 1. v. N. Treep; 7.45 Politieberichten; 8.00 „De beteekenis van de Vredes en Volkenbondstentoonstelling"; 8.15 Concert Varaorkest, o. 1. v. Hugo de Groot; 9.00 Propaganda-pro- gramma; Nieuws; 11.00 Vararede. Huizen (298; na 6.00 u. 1071 M.) 11.30 Godsd. halfuurtje; 12.00 Tijdsein; KRO-trio; 2.00 Kinderuurtje; 4.00 Esperanto; 4.30 Engelsch; 5.00 Pla ten; 6.00 Wat biedt,. Duitschland den toerist?-; 6.15 Pla ten; 6.40 Journ. weêkoverzicht; 7.00 Platen; 7.30 „Wijk verpleging ten Plattelande; 8.00 Humorist Herman Schol ten; 8.30 Concert KRO-orkest; 9.00 Uitzending uit Olden- zaal; 10.30 Concert; 11.30 Humorist. Zeesen (1635 M.) 1.20 Platen; 3.50 Concert; 5.40 De Walzerkoning Strauss; 6.00 Fransch; 6.25 Uit Hamburg: Dansen uit 5 wereld- deelen, dansmuziek. Daventry Jr. (479 M.) 3.50 Instrumentaal concert; 4.35 Dansmuziek; 5.35 Kin deruurtje; 7.05 Concert; 7.50 2 Luisterspelen; 9.30 Wag- nerconcert; 10.35 Nieuws. Londen (1553 en 356 M.) 1.20 Licht concert; 3.45 Voetbal; 4.45 Liederen; 5.35 Kinderuurtje; 7.05 Debussy's pianosoanaten; 8.20 Leslie- Stuart-programma; 9.55 Cabaretprogramma; 10.55 Dans muziek. Weenen (516.4 M.) 3.50 Concert; 6.20 Concert; 7.35 Susa, het kind; Avond concert. Hamburg (372 M.) 12.25 Concert; 2.50 Boekenuurtje; 3.10 Wat is een Ora torium? 3.50 Hambt/rgsch Blaaskwintet; 4.50 Orkestcon cert, 5.35 Concert; 6.20 Liederen; 7.20 Dansen uit 5 we- relddeelen; 9.50 Actueele afdeeling; 10.20 Dansmuziek, Langenberg (473 M.) 6.20 Morgenconcert; 9.35 Platen; 10.50 Schooluitzen ding; 11.30 Mech. Muziek; 12.25 Middagconcert; 4.50 Vesperconcert; 1 (Het Chlneesche Volkslied); 7.20 Vroo- lijke avond; .11.20 Meesters der Jazz; Brussel (509 M.) 5.20 Platen; 6.50 Platen; 8.35 Concert. Radio-Paris (1725 M.) 9.20 Concert; 12.50 Platen; 4.05 Dansmuziek; 6.55 Pla ten; 9.05 Concert. „Heb ik dan geen rechten?" vroeg hij hartstochtelijk. „Ik weiger opgegeven te worden voor een simpele theolo gische reden. Voor de wet zoowel als voor God ben jij mijn vrouw. Die man is niets voor jou en minder dan niets." „Die man heeft een aanspraak op me die je vanavond onmogelijk schijnt te kunnen begrijpen. Morgen... je hebt me overvallen vanavond, maar morgen zullen we samen de waarheid onder het oog zien." Het was den volgenden morgen maar weinig later dan zes uur. toen Kendal door de zijdeur het huis weer bin nen wilde gaan. Hij duwde de glazen deur open, die naar de hall leidde. Hij had erop kunnen zweren dat hij haar twee uren tevoren dicht gedaan had. nu stond zij aan. Er was dus nog iemand op; geen van de bedienden kon het geweest zijn, daar deze ingang hun streng verboden was; in de hall stond hij eensklaps tegenover Cecily. „Zeg me eens, hoe lang het nog duurt voor je je ver kleed hebt, dan zal ik het ontbijt op dien tijd bestelien," zei zo. „Betty ontbijt in bed, zoo ongeveer drie uur la ter; dan kunnen we praten terwijl we ontbijten, ik heb je een boel te vertellen." „Betty ontbijt in bed? Den hemel zij dank!" riep Ken dal. „Bestel het ontbijt precies over twintig minuten. We zullen een heerlijke poos samen kunnen zijn voor de wereld ontwaakt is. En daar het een uurtje is. dat we als het ware aan Vader Tijd ontstolen hebben, wil ik alleen maar over aangename dingen praten. We zullen bijvoorbeeld vergeten, dat het regent, hè?" Kendal was alweer beneden voor de twintig minuten om waren. Ze ontbeten samen aan de lage ronde tafel, die dicht bij het vuur getrokken was. om den vochtigen morgenlucht. Kendal legde zijn arm op de tafel en keek naar Cecily. „Je maakt me beschaamd," lachte hij, „ik had een hon ger als een wolf en heb schandalig veel gegeten. En jij bent nog niet eens zoo tactvol geweest om te doen alsof. Zullen we maar bellen om den boel op te ruimen? Het vuur heeft vanmorgen een ontzettende aantrekkings kracht voor me en daarbij komt dat ik erg op deze ka mer gesteld ben. Het is ook verreweg de mooiste van het heele huis." Cecily ging in een gemakkelijken stoel zitten. En Ken dal's oogen dwaalden meer dan eens ln die richting af, zoolang de bedienden in de kamer waren. Eindelijk werd de deur voor goed gesloten en ze waren alleen. Een moment van absolute stilte, dan liep hij vlug naar zijn vrouw*a stoel en ging op de leuning ervan zitten. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5