Moordaanslag op Mexico's president. T'jflsns het kaartspel bedwelmd geraakt. De doorbraak van den stuwdam in Pommeren. Nagekomen Berichten. BARSINGERHORN. LANGEND IJ K. Marktberichten. Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. De kwestie in den Aikmaarschen Raad. Een geraffineerd individu. Bij het verlaten van het Stadion na de plechtige installatie. Reuter seint uit Mexico d.d. gisteren: In tegenwoordigheid van 50.000 personen werd Oritz Rubio heden in het groote nationalo stadion tot presi dent der republiek Mexico geïnstalleerd. De plechtigheid der eedsaflegging en de redevoerin gen duurden niet langer dan een kwartier; het gc- heele diplomatieke corps was aanwezig. Een moordaanslag. Reuter meldt later, dat een jonge man heeft getracht den nieuwen president te vermoorden. Hij loste zes 6choten, toen de president het Stadion verliet na zijn installatie. Men weet niet of de president word gewond. De dader gevat. De dader „van den aanslag op president Rubio werd fepakt en aan een verhoor onderworpen. Hij weiger de echter elke inlichting omtrent zijn persoon. De auto des presidenten zette de rit naar diens ambtswoning voort. Een gewonde. Naar de „Ass. Pres" uit Mexico meldt, werd bij den aanslag een toeschouwer gewond. Op den dader zijn geen bezwarende documenten gevonden. DE BEMANNING VAN HET STOOMSCHIP „NELLY" GERED. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat de bergingsvaar tuigen er gistermiddag in geslaagd zijn het wrak van het in de Finsche Golf gestrande Deensche stoom schip „Nelly" te naderen. Doordatde storm was uitgewoed, slaagde men er in, den kapitein en de overige negentien leden der be manning aan boord van de bergingsvaartigen te ne men. Allen waren in uitgeputten toestand. Toen men tijdens den storm het schip trachtte te naderen, had men geen toeken van leven meer aan boord gezien en daaruit had men afgeleid, dat de ge heels bemanning was omgekomen. BE VERDWIJNING VAN GENERAAL KOETEPOF. V.D. verneemt uit Parijs: De nasporingen naar de verblijfplaats van generaal Koetepof worden door de politie met onverflauwden ijver voortgezet De geldmiddelen, die zoowel uit Rus sische emigrantenkringen als van andere zijde be schikbaar zijn gesteld, teneinde door het uitloven van een belooning de opsporing van den generaal te be vorderen, hebben het mogelijk gemaakt, deze som van 100.000 tot <4 millioen francs te verhoogen. Gasvergiftiging te Laeken eischt drie slachtoffers. Naar uit Brussel gemeld wordt, werd in een huis in de Ketelstraat te Laeken gistermorgen een sterke gaslucht geconstateerd. De vrouw, die de gaslucht waarnam, slaagde er niet in de oorzaak te vinden en maakte haar man hierop opmerkzaam. Deze zocht het geheele huis af en kwam tot de conclusie dat de gaslucht kwam uit een kamer der bovenverdieping. Hij klopte aan, doch kreeg geen antwoord. Toen hij de deur opende, zag hij een verschrikkelijk schouwspel. Onder de nog brandende electrische lamp bevonden zich de bewoners het echtpaar Modave en hun zoon, de man achterover in zijn stoel, de beide anderen op den grond gegleden. Allen waren blijkbaar reeds dood. Op tafel lagen een spel kaarten en eenige geld stukken. De gummislang van het gasstel was losge raakt en tijdens het kaartspel schijnt het ongeluk kige gezin, bedwelmd te zijn. De in allerijl gewaar schuwde geneesheer kon slechts constateeren, dat de dood reeds acht uur te voren was ingetreden. BEZORGDHEID OVER HET LOT VAN WILKINS. Sedert zeven dagen geen verbinding met zijn Pool-expeditie. V.D. verneemt uit New York: Sedert zeven dagen heeft men geen verbinding moer kunnen krijgen met de „Meivilla", het hoofdschip van de Zuidpool-cxpeditie van Wilkins, evenmin als met het kleine stoomschip „William Scoresby", waarmee Wilkins Zuidelijk langs de Deception-eilandcn naai de Pool wil doordringen. In Amerikaansche kringen maakt men zich over het lot van Wilkins en zijn metgezellen ernstig ongerust. AAN DEN BEGRAFENISMAALTIJD GEARRESTEERD. Wolff meldt uit Berlijn: De vrouw van den koopman Rosemann, uit Zit- tau, die, naar gezegd werd, aan een beroerte was be zweken, is na de begrafenis gearresteerd, juist op het oogenblik, dat de rouwdragende familieleden aan de tafel vereenigd waren. De vrouw wordt er van ver dacht, haar man vennoord te hebben. De bijna S millioen kubieke meter water in een uur weggeloopen. Groote schade aangericht. Omtrent het verloop van den doorbraak van den stuw dam bij Schneidemühl (zie ook elders in dit nummer) wordt nog gemeld, dat de dam, dile uit ijzer en beton bestond, tegen negen uur bezweek. Het water, dat zich in het stuwbassin bevond, stroom de over den dam heen. Het leegloopen van de stuw duurde van acht tot negen uur 's avonds. Naar schatting van deskundigen zijn ongeveer twee en een half millioen kubieke meter weggostroomd. Woensdagmorgen tegen vier en vijf uur kwam de wa terstroom in Borkendorff aan. Hier waren reeds in op dracht van de directie van het waterwerk alle noodlge maatregelen genomen, om het water langzamerhand In de richting van Schno'.demlihl af te voeren. Naar wordt gemeld heeft het water tusschen Fleder- born en Borkendorff groote schade aangericht: toch is de schade In het overstroomde gebied tusschen Strass- ferth en Borkendorff niet zoo hoog, als men aanvanke lijk vreesde. De grootste schade werd aangericht in de onmiddellijke nabijheid van het waterwerk „Flederborn" Het Küddower waterwerk „Flederborn" werkt samen met de stoomkrachtcentrale Belgard in Pommeren en rnoet de districten Tempelburg, Deutsch-Krone en Neu- Stettin van stroom voorzien. Het herstellingswerk zal gerulmen tijd In beslag ne men, zoodot het bedrijf niet eerder dan in den herfst zal kunnen functioneeren. De stroomlevering wordt door Belfort overgenomen. KOLHORN. Het huis van de Erven Oudt is verkocht aan de Erven Slikker. OUDKARSPEL. Woensdagavond had onder zeer groote belangstel ling de trekking van de D.T.S bazarverloting plaats in het café Jansen. Doordat de gemeente- en rijks politie, de heeron Boon en Rood, niet op tijd aanwe zig konden zijn, werd er eerst om ruim kwart na acht oen aanvang met het trekken der nummers gemaakt. De voorzitter der Bazar-coinmissie, de heer J. J. Eecen Mzn., sprak een kort welkomstwoord uit. Dank werd o.a. gebracht aan den heer T. Maars, die de meeste loten had verkocht, nl. 288 (Applaus.) Uitslag verloting. Aantal loten 2000: 1. Dressoir of Rijwiel 0f gouden Horloge (naar keuze) no. 1233 2 Motorjas no 975; 3- Plateel bloem pot no 763; 4. electrisch strijkijzer no 519; 5. spiritus toestel no. 620; 6. houten schemerlamp no. 1105; 7. nikkelen theepot no. 800; 8. borstelhanger no. 1170; 9. plateel vaasje no. 827; 10. 2 vazen no 760; 11. roo- zenbol no. 1134; 12 bioemenhanger no. 1986; 13. sche merlamp no. 1968; 14. chocoladeketel no. 1828; 15. fruitschaal no. 574; 16. schilderij no. 1480; 17 glazen drijfschaal no. 845; 18 lampekap no. 1579; 19. steenen drijfschaal no. 1815; 20. voetenkussen (grijs) no. 1818; 21. voetenkussen (rood) no 1523. De prijzen kunnen worden afgehaald bij het café Jansen. Het laatste nummer dat getrokken werd was toevallig de hoofdprijs cn er heerschte begrijpelijker wijs groote spanning in de zaal. De gelukkige win naar is de heer G. J. van Dort, alhier, die het dres soir gekozen heeft. Na afloop bleef men nog gezellig langen tijd bijeen. SCHAGEN, 6 Febr. 19 stuks paarden f 180—400, 6 geldekoelen (magere) f 160—290. 66 idem (vette) f 250-—465. 15 kalfkoeien f 280 - -375, 4 pinken f 150—170, 71 nuchtere kalveren f 12—26, 132 Overhouders f 28—36, 2 bokken en geiten f 8—14, 27 varkens magere f 40—52, 29 idem vette per kg. 78— 80 ct, 141 biggen f 25—33, 5 konijnen f 0.75—2.50, 19 kippen f 1.50-2, 34 Kg. boter f 2.10—2.20. EIERVEILING, SCHAGEN, 6 Febr. Aangevoerd zijn 102 partijen 79990 stuks kipeieren, 10 partijen 171 stuks eendeieren. De prijs liep van: kip eleren f 5.406, eendeieren f 6.306.50. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDLJK, 5 Febr. Roode kool f 3.40—5.80, gele kool f 3—5.70, Deensche witte kool f 1—1.80, uien f 1—2, grof f 1.80—2.10, drie lingen f 1.20, peen f 1.60—1.70, per 100 Kg., groene kool f 2705 per 100 stuks Aanvoer: 88000 Kg. roode kool, 70000 Kg. gele kool, 85000 Kg. Deensche witte kool, 13300 Kg. uien, 2100 Kg. peen, 1500 stuks groene kool. NOORDSCHARWOUDE, 5 Febr. BI. aardappelen f 2.10, uien f 1.40—1.80, drielingen f 2.20, nep f 2.40, grove t 1.90—2.30, peen f 1.40—2.20, peen kleine f 1, roode kool f 2.606, gele kool f 56, Deensche witte kool f 0.801.90 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 300 Kg. aardappelen, 5900 Kg. uien, 2900 Kg. peen, 98900 Kg. roode kool, 33200 Kg. gele kool, 84900 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 5 Febr. Roode kool le soort f 2.706, 2e soort f 1.805.20, gele kool le soort f 4.10—4.30, 2e soort f 3.504, witte kool le soort f 0.901.80, 2e soort f 0.700.80, drielingen f 1.70, uien f 1.60 per 100 Kg. Aanvoer: 33700 Kg. roode kool, 2200 Kg. gele kool, 29900 Kg. witte kool, 600 Kg. uien. AMSTERDAM, 5 Febr. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 22.50, ld. blau wen f 2—2.50, id. Bravo's f 1.601.80, ld. bl. eigenheimers f 1.701.80, ld. juin per 50 Kg. f 0.500.90, id. eigenhei mers f 1.401.50, id. blauwe poters f 1.601.70, id. bonte poters f 1.601.70, IJpolder eigenheimers f 1.3o1.45, id. Bravo's f 1.501.70, id. Blauwe eigenheimers f 1.70 1.80, ld. Bevelanders f 1.15—1.40, Beverw. zandaardappe- len f 2.103.50, Hillegommer zandaardappelen f 2.10 3.50, Drentscho eigenheimers f 1.903, Flakkeesche eigenheimers fl.601.70, Spuische eigenheimers f 1.60 1.70 per H.L. AMSTERDAM, 5 Febr. 250 vette kalv. le kw. f 1.20—1.30, 2e f 1—1.16, 3e f 0.84 1, per Kg. levend gewicht, 56 nuchtere kalveren f 12 20, 450 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.890.90, zware varkens f 0.870.89, vette varkens f 0.850.87, per Kg. slachtgewicht. WAAROM. (Nagels Lustige Welt.) Waarom lachte je vrouw toch steeds, ge durende het drama In den schouwburg? Zij wilde haar nieuwen gouden tand laten zien. Winkel, 6 Februari 1930. Aan do Inwoners van Winkel. L.S. Heden, Donderdag, komt de dienstweigeraar, W. Honingh weer vrij uit do bijzondere strafgevangenis te Schcvcningen. Na tien maanden opgesloten geweest to zijn, alsof hij een gevaarlijk individu was, welke in een geordende samenleving niet geduld kon wor den, kan deze jonge man de vrije lucht weer inade men. Wij veronderstellen dat het feit van do terugkeer van Wim Iloningh, voor de bevolking van Winkel een aanleiding zal zijn, om nog weer eens na to denkon over de daad van den dienstweigeraar en de „beschaving" van een samenleving, die menschen, welke weigeren te dooden, opsluit ais gevaarlijke misdadigers. De I.A.M.V., afd. Winkel, houdt Vrijdag 7 Februari in het lokaal van den heer D. A. Bruin een pro- oaganda-avond, welke bedoeld is als begroeting van Wim Honlngfo, en als protest tegen de gevangenhou ding van dienstweigeraars. Wij wekken u op, deze vergadering te bezoeken, en vertrouwen, dat ook gij blijk wilt geven van sympathie, met de daad van de persoonlijkheid, dia, tegen de moordslavernij van de staten in, handhaaft zijn geweten. En die aangeeft, hoe de directe actie tegen oorlog en oorlogsvoorbereiding en vóór werke lijke ontwapening gevoerd moet worden. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaats ruimte. T. DE JONG. LANDBOUWHUISHOUDONDERWIJS. Den 3den Febr. werden ln de Landbouwhulshoudschool door den voorzitter der voreenlging voor landbouwhuls- houdonderwljs, den heer G. Nobel, met een hartelijke toespraak uitgereikt de 12 diploma's aan de dames, die den cursus in kookkunst hadden gevolgd van Nov. 1929 tot Febr. 1930, Mej. N. Boomsma, de leidster van den cursus, werd door de leerlingen een stoffelijk aan denken vereerd, bestaande in een fraaie reisnecessaire Ook door mej. Piet en mevr. Settels werden nog toe spraken gehouden. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden:. Elisabeth de Smith, oud 75 jaren, we duwe van Gerrit van Stipriaan. DE MOORD TE VOORBURG. De gevangenhouding van den verdachte verlengd. De Derde Kamer der Iïaagsche Rechtbank heeft gister de gevangenhouding bevolen van den 35-jarigen Hagenaar B., gearresteerd als verdacht betrokken te zijn bij den moord, gepleegd op den Voorburgschen winkelier, den heer v. d. Drift. De gevangenhouding geldt voor éen termijn van 30 dagen Ten onrechte als Raadslid toegelaten? Voor den Raad van State, afdeellng voor de Geschil len van Bestuur, is gisteren behandeld een beroep van den Raad der gemeente Alkmaar tegen de beslissing van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij de toela ting werd bevolen van den heer H. van Drunen als Raadslid dier gemeente. Voor don gemeenteraad werd gepleit door mr. Kus- ters en voor den heer Van Drunen door mr. Van den Bergh. Do feiten. De heer Van Drunen was, zooals men zioh zal her inneren, lid van den ouden Gemeenteraad van Alk maar en werd benoemd tot lid van den nieuwen Raad, die met 6 Sept. 1927 zou optreden. Deze benoeming heeft hij aangenomen en hij Is door den Raad als lid toegelaten voor don nieuwen Raad; dit was in Juni 1927. Op 11 Aug. 1927 heeft Van Drunen een brief geschreven, waarin hij met ingang van 1 Sept. 1927 bedankte als lid van den Raad. Op 12 Aug. werd zijn opvolger voor den nieuwen Raad benoemd en op 17 Aug. heeft Van Drunen zijn verlangen kenbaar ge maakt om geacht te worden, nog op de candidatenlijst voor te komen. Pleidooien. Mr. Kusters merkte op, dat, toen bij een latere vacar ture de vraag zich voordeed, of Van Drunen weer op nieuw voor een benoeming in aanmerking kon komen, de commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven Inzage heeft verzocht van het schrijven van Van Dru nen, waarin hij zijn verlangen, om weer op de lijst ge plaatst te worden, kenbaar maakte. De commissie is toen tot de conclusie gekomen dat de ontslagneming van Van Drunen op 11 Aug. niet anders dan het lid maatschap van den ouden Raad kon betreffen, aange zien Van Drunen op 11 Aug. nog geen lid was van den nieuwen Raad. Voorts merkte mr. Kusters op, dat het verlangen om weer op de candidatenlijst geplaatst te worden, tegelij kertijd met de ontslagneming ter kennis moet worden gebracht. Mr. Van den Bergh zeide, van meening te zijn dat niemand ontkennen kan, dat Van Drunen toch op 11 Aug. reeds in zooverre lid van den nieuwon Raad was, dat hij voor dat lidmaatschap weer kon bedanken. En de bedoeling van Van Drunen was natuurlijk, dat hij voor den nieuwen Raad bedankte. Immers, een brief, op 11 Aug. geschreven, waarbij men bedankt voor het tijdvak van 1 tot 6 Sept d.a.v., zou geen zin hebben. Als zoodanig is het schrijven dan ook opgevat door den gemeente-secretaris, door den voorzitter van het Cen traal Stembureau en ook door den Raad zelf, die den nieuwbenoemden opvolger heeft toegelaten. De Kon. beslissing volgt later. AANVANG EN EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Van 15 Mei tot 5 October. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Bij Koninklijk Besluit Js bepaald, dat de zomertijd zal aanvangen op 15 Mei en zal eindigen op 5 October a.s. DE REIS VAN DE KONINGIN. Waarschijnlijk op 16 dezer naar Nederland terug. Uit Obersöorf wordt gemeld: H. M. de koningin is voornemens haar vertïlijf alhier te bekorten. Vermoedelijk zal zij zich nog ergens anders heen begeven. Waarschijnlijk zal H.M. 16 dezer naar Ne derland terugkeeren. HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Het eerste dool van de uitvoering der wet- De Geer geslnatd. Naar aanleiding van het gerucht, dat tallooze gemeen ten niet op tijd zouden zijn geweest met do inzending der opgaven aan Ged. Staten, ter uitvoering van de wet tot herziening van de financleele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, wordt ons door de Vereeni- glng van Noderl. Gemeenten medegedeeld, dat dit ge rucht geheel onjuist Is. Van de 1078 gemeenten hebben er 1075 tijdig do opgaven ingezonden, zoodat er slechts door drie gemeenten door de commissarissen der ko ningin opgaven behoeven te worden samengesteld. DANSEN TE ROOSENDAAL. Niet door personen beneden 18 Jaar. Te Roosendaal cn Nipsen geldt een verordening, waar bij o.m. is bepaald, dat personen beneden 18 jaar niet mogen worden toegelaten ln lokalen, voor welke dans- vr-rgunning is verstrekt. Daar dezo verordening echter nog al ta vaak werd overtreden, is thans bepaald, dat niemand tot een dan»- localitelt mag worden toegelaten dan op vertoon van een bewijs van Nederlanderschap of eenig ander Identiteits bewijs met foto, waaruit blijkt, dat hij (ztj) den leeftijd van 18 Jaren heeft bereikt AANRANDING. Te Waalwijk is een 15-jarig meisje aangerand. De aan rander had de bedoeling oneerbare handelingen met haar te plegen. Door den heftlgen tegenstand van het meisje is hij hierin niet geslaagd. Haar beurs heeft hij gesto len. De aanrander, een 15-jarige jongen uit Vlijmen, is aangehouden. EEN BEDRAG AAN ZILVERGELD ONTVREEMD. Uit ©en onbeheerd staanden auto. Uit een auto, dien een handelsreiziger eenige oogen- bilkken onbeheerd te Arnemulden had laten staan, Is 'n trommel met een vrij groot bedrag aan zilvergeld ont vreemd, De politie slaagde er nog niet ln, de vermoede lijk jeugdige daders te vinden. IJS BLIJFT IJS. Te Durgerdam, waar ndagmiddag uit het vlieg tuig van de regenmakors oen hagolbul Ijsgruis neder daalde werden Dinsdagmorgen nog stukken ijs terug gevonden, zoo groot als een kippenei. Een die van alle markten thuis was en met zijn uitvindingen duizenden en duizenden kon laten verdienen, maar tenslotte toch tegen de lamp vloog. Eenigen tijd geleden vervoegde zich bij den heer Th., eigenaar van een leerlooierij te Rijen, een netgekleed persoon, die zich K. noemde. Hij verklaarde chemiker te zijn en als de heer Th. op zijn voorstellen wilde in gaan zou hij zijn bedrijf dermate reorganiseeren, dat er duizenden en nog eens duizenden meer zouden kunnen worden verdiend. K. wist spoedig het vertrouwen van den heer Th. te verkrijgen. Jammer genoeg kon hij niet aanstonds blij ken geven van zijn bekwaamheid, want die vervelen de douane aan de Belgische grens had zijn koffers met instrumenten in beslag genomen en ze wilden ze nu niet meer vrijgeven. Als de heer Th. hem nu maar vijf honderd gulden leende, kwam het zaakje wel voor mekaar. Th. leende niet alleen de gevraagde som, doch hij stelde een dusdanig vertrouwen ln den man. dat hij hem op staanden voet ln dienst nam tegen een loon van vijftig gulden per week. Om den man zijn onder zoekingen te kunnen laten doen, werd bovendien naast de fabriek een laboratorium gebouwd. Dat onderzoeken haalde echter klaarblijkelijk voorals nog niet veel uit. Deze omr'-ndlgheid schokte het ver trouwen van den her Th. jn employe evenwel niet. Integendeel, hij stond toi., - vlak bij de fabriek een stuk grond werd aangekocht en dat de bestekken voor een woning voor „uitvinder" werden gereed ge maakt De acte v. overdracht van den grond werd verleden en de groni. werd afgepaald. Nu kwamen echter een der laatste dagen een paar personen den uitvinder" op de fabriek van den heer Th. bezoeken. Deze laatste ving uit dit gesprek Iets op, dat hem tot nadenken bracht Men noemde zijn employé niet minder dan een oplichter. Th. sprak een der bezoe kers in vertrouwen aan en vroeg of het waar wes, dat men K. voor een oplichter aanzag. „Jawel", luidde het antwoord, „en we zien hem er niet alleen voor aan, maar hij is het ook, U moet er maar eens met den Inspecteur van de recherche te Tilburg, den heer Ste vens over praten, die weel er genoog van". Het bleek, dat de „uitvinder" aan den man, die hier aan het woord was, een nieuw procédé voor autolakbespulting voor vijftig duizend gulden had willen verkoopéh. welk pro cédé natuurlijk waardeloos was. De heer Th. liet er geen gras over groeien en ging direct per auto naar Tilburg. Zijn employé had daar absoluut geen bezwaar tegen. Hij zou ln dien tusschentijd even naar zijn notaris te Breda gaan om wat effecten op te halen, die hij zou verzilveren om den prijs voor den grond te voldoen. Toen de heer Th. ln Tilburg kwam bij de recherche bleek daar al spoedig, dat men te doen had met den ge- raffineerden oplichter K., die eenigen tijd geleden een belangrijke oplichting pleegde bij de lederfabrlek „Oister- wijk" te Olsterwijk, en waarvoor hij anderhalf jaar In de gevangenis had moeten doorbrengen. Het behoeft wel niet meer gezegd, dat, toen de heer Th. met den Tilburgschen rechercheur te Rijen terug keerde de „uitvinder" K. nog niet uit Breda was terug gekomen. Ook later liet hij zich begrijpelijkerwijs niet meer zien. De vogel is gevlogen. Waarheen? Vermoedelijk spookt hij nog in ons land rond, want naar België zal hij wellicht niet gaan, omdat hij ook daar met de Justitie nog wat te vereffenen heeft. Het uitstapje per auto had voor den inspecteur, den leerlooier en een voerman met zijn wagen nog een on- aangenamen kant. Toen looier en inspecteur ln een flink vaartje den Bredaschen weg over reden, zagen zij In de verte een voermanskar, terwijl aan de eene zijde van den weg een opgraving was aangebracht. Meenende, nog tusschen kar en graving door te kunnen reed de heer T. door, maar botste tegen cle kar op, waardoor de motorwagen slipte en tusschen de boomen door ln eon sloot terecht kwam, terwijl de kar door de botsing links in den sloot ging en het paard op hol sloeg. Do personen kwamen er zonder letsel af, maar de auto was vrijwel geheel vernield. DIEFSTAL OP EEN GESTRAND SCHIP. 6 maanden voor een gestolen tros. Hot O. M. bij de Rechtbank te Leeuwarden eischte gisteren tegen een drietal zeelieden van Terschelling, den 28-jarigen C. P., den 23-jarigen C B., ter zake van het stelen van eon tros en een takel in Jen nacht van 16 op 17 December van het vorige jaar van het op het strand van Terschelling gestrande Engelsche stoomschip „Benyvis", zes maanden gevangenisstraf voor eiken verdachte. Uitspraak over 14 dagen. EEN NIEUW VEILINGSGEBOUW TE ENKHUIZEN. Gisteren had te Enkhuizen de feestelijke opening plaats van het nieuwe groote veilingsgcbouw van dc vereeniging „Bloemenlust". Vele autoriteiten bene vens vele tuinders en bloemonhandelaren uit andere plaatsen waren aanwezig. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer E. Volgers, had de offi cieel opening plaats door burgemeester Zimmerman. NIET HELDER-ZIEiifj. (Lustige Blatter.) Smith's dochter gaat morgen trouwen m ecs helderziende. Doet hl) vee! aan zijn beroep Niets, enden zou bij weten, dat Smith failliet is.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7