STER-TABAK Z IJ P E. LANGENDIJK. CALLANTSOOG. WIERINGEN. NIEUWE NIEDORP. Gewetensgeld. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. De moord op de pianoleerares. u u Sport van Zondag. KOLHORN. JI. Zondag hield de Harmonieverccniging „De Een dracht" haar Iwcedo uitvoering in dit seizoen, in de raai van mej. de Wed. Jonker. De opkomst was goed. I)e voorzitter heette allen hartelijk welkom, Spr. bracht naar voren, dat de verecniging na dit seizoen geen kunstlievende ledenkaarten meer verstrekte, do nateurs die waren welkom. Hierna kregen we een 4-tal muzieknummers ten gehoore, gevolgd door vorodrachten van de lieeren Joh. Glabbeek, directeur, K. Leguit, C. Droog, tot slot nog 3 nummers muziek. Hoewel het programma dezen avond niet groot was, werd de muziek evenals de voordrachten, zeer goed voorgedragen en vielen getuige het applaus zeer in den smaak. In het hinzonder is de heer Joh. Glabbeek op het ge bied van muziek, zoowel als in het voordragen enz., voor do Harmonie „De Eendracht' de rechte man op de rechte plaats. Daarom een >ord van hulde aan den heer Glabbeek en de verecniging, met den wcnsch, een goed succes op het a.s. Bondseoncours. SCHAGERBRUG. Het woonhuis, eigendom van den heer Jn. Frans en bewoond door don heer S. Rentenaar, aan den Schagervvcg, i3 uit de hand verkocht aan den heer I<. Hoogschnpen, Schagcrtrap, Schagen. OUDESLU1S. Het boerenbedrijf je van en bewoond door H. v. d. Fller alhier, is bij onderhandschen verkoop overgegaan aan P. Hoep te Callantsoog. Zondagavond hield de Bond van Staatspensionneerlng afd. Oudealuis een propaganda-avond ln café Kreijger. Voor dezen avond trad op de heer H. Slikker van War- menhuizen, wiens voordrachten zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek vielen. Ook het tooneel- stukje „Het Kedoo", hetwelk door de tooneelclub werd ten beste gegeven, vond algemeenen bijval. De dames Slikker en Hoep, welke ook no giets naar voren brach ten, oogstten veel succes. Een paar taarten, welke tot stijving der kas werden verloot, werden door mevr. Sil- ver en den heer Veltman gewonnen. Een gezellig bal mot prima muziek, besloot dezen alleszins geslaagden avond. Volgens „Ons Weekblad", orgaan van de Langen- «flijker Winkeliers-, Nering- en Vakvcrccniging, zal de herdenking van het 25-jarig bestaan plaats vinden op 26 Maart, door het houden van een feestavond. In Juni zal de grootc fcestweek worden gehouden, waar aan als nummer een etalagewedstrijd, voorts reclamcoptochten, gondelvaart, festiviteiten, volksspe len, kinderfeesten in de verschillende gemeenten en nis grand finale een vierdaagsche Middenstands- tentoonstelling met daaraan verbonden feesten. OUI> KARSPEL. De voordracht voor de vacante betrekking van onder wijzeres aan de O.L.-school alhier luidt als volgt: 1. Mej. van Herwerden, tijdelijk onderwijzeres te Oud karspel; 2. Mej. A. E. Koolj, onderwijzeres te Heerhugo- waard (Noord); 3. Mej. J. W. Moraal, tijd. onderwijze res te De Rijp. Naar wij vernemen, zal er op Vrijdag 14 Februari 1930 een jaarvergadering plaats hebben van de Ver. voor Ziekenhuisvcrpleglng te Oudkarspel, ten lokale van den heer C, Vis. Uitgaande van de Tuinbouwvereenlging „Tulnbouw- belang" te Noordscharwoude en „De Eendracht" te Oud karspel, zal er op Vrijdag 14 Febr. een openbare bijeen komst worden gehouden, alwaar de heer L. Mallekote «en lezing zal houden over 't onderwerp: „Erfelijkheids leer, veredeling en selectie". We kunnen een ieder en voornamelijk den tuinbou wers aanraden, deze lezing te gaan hooren, aangezien tij uit den aard der zaak zeer ontwikkelend is. Tot ambtenaar ter escretarie is benoemd de heer A. Loggers, thans volontair ter secretarie te Opperdoes. Aan Mevrouw J. H. C. Brouwer—Meijer Is opnieuw een ziekteverlof verleend, ln aansluiting met het vorige •n wel voor den tijd van 4 maanden. Ten verzoeke va nde erven van nu wijlen den heer P. Koorn Jz. te Westerland. Noorderbuurt, werd Zater dag 8 Febr. ln het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hlppolytushoef, door Notaris Obreen, publiek verkocht de navolgende landerijen met behuizing. Perceel 1, Boerenbehuizlng met erf, tuin, boet, boom gaard en land gierput, 63.30 A.,; perceel 3, Martjes- krocht, 1.45.30 H.A.,; perceel 4, Onderste-krocht, 1.12.40 H.A.; perceel 8, Middenwal, 1.08.80 H-A.; perceel 9, Oos telijk krocht je, 31 A.; perceel 10, Petjeskrocht, 46.80 A.; perceel 11, Leije, 47.10 A., perceel 12, Bovenkrocht, 70.70 A,; perceel 13, Akkertje aan den Koningsweg, 9.30 A.. tesamen kooper N. Metselaar Cz., voor f 16051. Perceel 2, Land bewesten het huls, 39.30 A., kooper C. Koorn Pz. voor f 772. Perceel 5, Kalvenkrocht, 34.40 A., kooper N. Rotgans Johz. voor f 520. i Perceel 6, Bambroek, 56.20 A., kooper N. Rotgans Johz. voor f 1070. Perceel 7, Maartjeskrocht, 35.20 A., kooper S. Bakker Sijbrz. voor f 720. Perceel 14, Dentele, 43.96 A.,; perceel 15, Bezuiden Dentele 18.30 A., kooper A. Stapel Sz. tesamen voor f 1392.—. Perceel 16, Hangelakkers, 52.30 A.( kooper P. Mostert Nz. voor f 1340. Perceel 17, Oosten 93.50 A., kooper N. Rotgans Johz. Voor f 1621. Perceel 18, Kleine Oosten, 18.60 A., kooper P. Veer- aig Sz. voor f 380. Perceel 19, Grooteven ln dorper koog, 73.30 A., kooper Jb. Lont Sz. voor f 950. Perceel 20, Ventje dorperkoog, 31.70 A., kooper W. Mostert Sz. voor f 505. Perceel 21, Onverdeelde helft ln Bubskrocht Elft, 69.95 A., kooper D. Minnes Szn. voor f 1995. Totaal opbrengst f 27.316. —WIERINGEN. DEN OEVER. Alweer die honden! Zaterdag werden schapen van den landman J. Zomerdijk door honden opgejaagd en kwa men In de z.g. tocht terecht Door voorbijgangers wer- den twee beesten op 't drooge gebracht Het derde dier ba<j zich ze lf gered. Alle nog ln dienst zijnde arbeiders op het werk van V. d. Valk nabij Den Oever ls jJ. Zaterdag het werk opgezegd met 8 dagen. Over een Vrijdagavond in café Hossen te houden filmavond lezen wij de volgende recensie: .Miiklelburgsche Courant, 16 Januari 1930. Woensdagavond jl. hoeft de Bureauleider der Ne- derlundsch Zuid-Afrikaansche Verceniging te Am sterdam, de heer Bloem, een zeer interessante lezing gehouden over Zuid-Afrika. Genoemde lezing was georganiseerd door den Ned. Bond van leeraren en leeraressen hij het N. O., den Ned Bond van Techni ci, den Bond van Scheepswerktuigkundigen, e.a. en mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Spr. begon een overzicht te geven over het ontstaan en ontwikkeling der verschillende kolonies, in het hijzonder de Nederlandsche. Uit de kleine volksplan ting, die van Riebeeck stichtte is tenslotte gegroeid een krachtige, jonge staat, wiens souvereiniteit vol komen is erkend. Aan de hand van vele films gaf spr. een beeld van het natuurschoon, de welvaart, de veeteelt van het land, Bohalve veel goud en diamant worden er steen kolen, ijzer, en andere metalen gevonden. Verder heeft Zuid-Afrika een grootcn woluitvoer. Een voor name tak van arbeid is vervolgens de druivenbouw en wijnproductie. Zuid-Afrika wordt den laatsten tijd zeer uitverko ren door toeristen. Men vindt er een gestadig, mooi klimaat en prachtig natuurschoon; spoorwegen en hotels zijn bijzonder goed ingericht. Overal zijn goede autowegen aangelegd dor de ber gen. De gebouwen, in het bijzonder die der Holland- sche boerderijen hebben groote architectonische waar de. Gezien de aandacht, waarmee lezing en filmen gevolgd werden, heeft de spreker zeker zijn doel be reikt, nl. eenige bekendheid te geven aan en belang stelling te wekken voor het mooie land Zuid-Afrika. Sedert de vorige opgave in dit blad zijn bij den In specteur der Directe Belastingen te Den Helder de navolgende bedragen aan gewetensgeld ontvangen; F1000, f300, f600. f300, f200, f400, f300 f300 f400. f 129.99, f1200, f 100, f50, fG00, f65.47, f 1300, f1300, f600, f500. Ontmoet ge wel eens iemand,die zegt: „Ik houd niet van een pijp tabak?" Laat hem eens kennis maken met Spoedig zal hij tot een echten hefhebberzijn be keerd en U dankbaar zijn voor den goeden raad. RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der Gemeente Schagen, op Vrijdag den 14 Februari 1930, des namiddags kwart voor zeven. Punten van behandeling: 1. Mededeelingcn van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Dankbetuigingen van: Hoofdbestuur Witte Kruis, Bestuur Schager Lees bibliotheek, Bestuur Schager IJsclub, Bestuur Ilarmoniekapel, Bestuur Biljardvereeniging H.N., R. K. Kerkbestuur en Mej. J. de Vries. Verificatiebureau kasopname Lichtbedrijven en Eierveiling. Ged. Staten, mededeeling beschikking op ver zoek om herclassificatie der gemeente. Ged. Staten, verdaging beslissing overname Stille Laan. Ged. Staten, goedkeuring besluit kasgeldleening. Ged. Staten, goedkeuring verkoop bouwterrein aan K. de Moor. Vereeüiging van Burgemeesters en Secretarissen in het kanton Schagen, weigering bijdrage. Adres bewoners Lagedijk om aansluiting aan de waterleiding. Adres bewoners Spooriaan betreffende wegbe- handeling. Adres Schager Bestuurdersbond betreffende ter rein lich. oefening. Verzoek R.K. Schoolbestuur om voorschot en ver goeding krachtens de L. O. Wet. 3 Voorstel met betrekking tot het Consultatiebureau 4. Voorstel tot aankoop van gronden. Schagen, 8 Februari 1930. De Burgemeester, J. CÖRNKLISSEN. N.O.G. Den 8sten vergaderde in het loknal „De Posthoorn" alhier de afdeeling Schagen e.o. van het Ned. Onderw. Genootschap. De voorzitter, de heer v. d. Lnnn van Dirkshorn opende de vergadering met in het bijzon der drie voor het eerst aanwezige nieuwe leden wel kom te heeten en voegde daaraan de verblijdende mededeeling toe, dat het ledeutal der afd. de 50 reeds overschreden had en het aantal nu 51 bedroeg. Na mens het aftredende bestuurslid, den heer Reuvers te Dirkshorn, jarenlang bestuurslid, werd medegedeeld, dat hij moeilijk geregeld de vergaderingen kon be zoeken en het daarom aan de afdeeling overliet hem al of niet te herkiezen. Tot heden had de afdeeling nog geen dame in het bestuur. Aan de trouwe be zoekster der vergaderingen, moj. S. Watertor, onder wijzeres te Barsingerhorn, viel nu de eer te beurt verkozen te worden als bestuurslid. Zij nam hare be noeming bereidwillig aan De voorzitter sprak den wensch uit, dat zij voor de afdeeling mocht worden oen kracht zooals deze in het bestuurslid, den heer Reuvers moest verliezen. De rekening en verantwoording van den penning meester, den heer K. Schoorl te Barsingerhorn, wees een ontvangst aan van f547.24 bij een uitgaaf van f525.95, batig saldo f21.29. Door de herren v. d. Belt en Wardenaar nagezien en in orde bevonden, werd zij door de afdeeling met de gebruikelijke dankbetui ging door den voorzitter goedgekeurd. Door den administrateur der hulpspaarbank, den heer Brouwer te Schagen, werd meegedeeld, dat de rente het vorige Jaar niet minder had bedragen dan 4.68 Geen spaarbank die een zoo hooge rente kan uitkceren, dank zij het zoo goedkoops beheer en de uitstekende solide belegging der gelden. De heer Brou wer wekte allen op, die nog geen spaarbankboekje mochten bezitten, hun spaargelden op de bank van het N.O.G. te brengen. In den korten tijd, dat de spaarbank hier werkt, was het aantal inleggers tot 21 gestegen. Volgens de nieuwe voorschriften moet dit aantal spoedig tot 25 stijgen zal de hulpbank te Schagen recht van bestaan blijven behouden. Het punt voorstellen voor de algemeene vergadering gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking. De heer Brouwer stelde nl. voor op de algemeene vergade ring ter sprake te brengen het breken met de paci ficatie-idee en bij het genootschap terug te keeren tot de idéé: geen geld uit de openbare kassen voor bijzonder onderwijs. Met een beroep o.a. op de nieuwe school te Heerlen, die het uitzicht opent, dat nog meer versnippering op onderwijsgebied ons land za' teisteren, en met te wijzen op de ontzaggelijke kos ten, die het bijzonder onderwijs vraagt, verdedigde hij zijn voorstel. Geen der aanwezigen of hij hoopte dat het N.O.G. zich verklaren zou tegen het bekostigen van ander dan neutraal Staatsonderwijs uit de openbare kassen. Dit denkbeeld naar voren te brengen en er voor te strijden achtte de afdeeling zich verplicht. Besloten v zich in verbinding te stellen met gelijkgezinden e i weg te zoeken, die leiden kan tot en goed be gin ii den strijd tegen de onzalige pacificatie-idée Wegens het ver gevorderd uur moesten eenige andere punten voor bespreking tot een volgende vergadering worden uitgesteld. EEN SPORTTERREIN. Naar men ons mededeelde, zal in de eerstvolgen de raadsvergadering worden behandeld een voorsftcl tot aankoop van een stuk weiland van den heer II, Raven. Dit stuk land zal gebruikt worden voor het terrein voor lichamelijke oefening bij de nieuwe school en voor sportterrein. De grootte is klein 2% H.A., de koopsom 128000. DE AANSLAG OP DEN PRESIDENT VAN MEXICO. Familie van den dader gearresteerd. Uit Mexico City wordt gc-meld: De vader, moeder en twee broers van den dader van den aanslag op president Rubio zijn aan de mi litaire autoriteiten overgeleverd. Zij werclen te San Louis Potosi gearresteerd en naar hier gebracht. DE VECHTPARTIJ IN DEN SENAAT IN Z.-AFRIKA. Het lid van de oppositie Warwick, die van senator Boydell zulke klappen gehad heeft, dat hij het be wustzijn verloor, is de gevolgen nog niet te boven. Boydell heeft den Senaatsvoorzitter zijn verontschul digingen aangeboden. WOLKBREUK IN JOEGO-SLAVI6. Spoorweg vernield. Wolff meldt uit Belgrado: In het Z. van Joego-Slavië heeft een zware wolk breuk groote verwoestingen aangericht. Een hoofd spoorlijn is op vele plaatsen volkomen weggespoeld, een spoorwegbrug is weggeslagen. Het verkeer op deze lijn is totaal gestoord. DE MIJNONTPLOFITNG IN DE VEREEN. STATEN, Drie redders gedood. Uit Salt Lake City wordt gemeld: In de mijn bij Standardville, waarin Vrijdag naar werd gemeld, een ernstige ontploffing zich heeft voor gedaan, werden nog drie leden eener reddingsbrigade, die naar de nog vermiste mijnwerkers zocht, door het instorten van een mijngang gedood. EEN RUS IN PERZIë TER DOOD VEROORDEELD. Een buitenlander voor een Perzisohc rechtbank. Reuter seint uit Teheran: Een Rus, die een Grieksch echtpaar vermoordde, is ter dood veroordeeld. Dit is het eerste geval waarin een buitenlander voor een Perzisch rechtbank tot de straf des doods werd veroordeeld. DE AANSLAG OP VICE-PRESIDENT VIANNA. Nog twee gewonden. Omtrent den aanslag op den Braziliaanschen vicc- president dr. Mello Vianna wordt nog gemeld, dat behalve dr. Vianna ook zijn particuliere secretaris en twee leden van het stemcoinité zwaar werden gewond. Onmiddellijk werd het vuur van de aanvallers beant woord, waarbij verscheidene personen gedood werden. ONGELUK IN EEN HOOGOVEN. In het hoogovenbedrijf van Krupp te Esscn-Bor- beck is een ernstig ongeluk gebeurd. In de ventiel- kamer pingen plotseling de veiligheidskleppen open. Door het uitstroomende gas zijn twee bazen en drie arbeiders vergiftigd.'Drie van hen konden in 't leven behouden blijven, doch één baas en een arbeider zijn omgekomen. LEVENSLANG. Wegens herhaalden winkeldiefstal. Uit New York wordt gemeld: Een achtentwintigjarige vrouw werd wegens voor den vierden keer gepleegden winkeldiefstal, volgens de wct-Baum tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. De gestolen waren hadden een totale waarde van nog geen honderd dollar. Wij zijn niet bekend met de bijzonderheden van het geval, maar de straf lijkt toch wel overdreven. De daders melden zich bij de politie en leggen een volledige bekentenis af. De daders van den moord op de pianoleerares Zim- mer uit de Steinmetzstrasse te Berlijn, waarvan wij in ons nummer van Zaterdag melding maakten, heb ben zich zelf bij de politie aangemeld en een volledige bekentenis afgelegd. De een is een 27-jarige werk- looze kellner, de ander een arbeider, 2G jaren oud. De kellner, die Maandag bij de pianoleerares nog kleine werkzaamheden had verricht en Donderdag zou te rugkomen, was dien dag met zijn vriend, dien hij eerst voor kort in een café had leeren kennen, naar mej. Zimmer gegaan. Deze deelde hun mede, dat zij geen karweitjes meer te verrichten had,( doch zij zou het tramgeld en der» verloren tijd vergoeden. Toen de twee mannen merkten, dat de vrouw alleen thuis was. sloegen zij haar neer, boeiden haar handen en voeten en staken een prop in haar mond. Daarna werd alles doorzocht en ongeveer 30 mark gestolen. Het ondergoed en de kleedingstukken van den on derverhuurder werden in een koffer gepakt, waar na de daders de vlucht namen. Zij hebben verklaard, dat zij niet van plan waren om de vrouw te dooden; toen zij de woning verlieten had zij nog geleefd. DIENSTKLOPPER. (Karikaturen). U rijdt zonder licht? Maar het is volle maan. U moojrt bij nacht niet zonder licht rilden, al zou de zon ook schijnen. N.H.V.B. 't Is Helder 2 gelukt op Texel van Texel I te winnen 10). 't Zal wel hard tegen hard gegaan zijn, want Hel der kan alleen dan naar de reserve 3e klasse N.V.B. wanneer 't kampioenschap behaald wordt. Ze zijn er dan toch in geslaagd. Sparta wist zich door een 43 over winning op Helder 3 van de laatste plaats te houden. De eindstand is: Helder 2 12 10 0 2 35—17 2t Texel 12 9 1 2 36—14 19 Succes 12 6 0 6 38—34 12 Nieuwe Niedorp 12 5 0 7 3327 10 H.R.C. 3 12 4 1 7 20—29 9 Sparta 12 3 2 7 23—42 8 Helder 3 12 3 0 9 2850 6 Ze Klasse. Wierlngerwaard is zoo goed als kampioen door een alleszins verdiende 20 zege op Breezand. D.O.S.K.O. bracht het in Den Helder tegen Helder 4 niet verder dan 33. H.R.C. 4 sloeg zoowaar Sparta 2 (21). J.V.C.- Succes 2 ging niet door. De stand is: Wierlngerwaard 16 13 2 1 8129 28 Ereezand 16 11 2 3 64—28 24 D.O.S.K. 16 8 3' 5 62—40 19 J.V.C. 12 8 0 4 49—33 16 3e Klasse Helderö maakte zich van een gevaarlijk mededinger af, n.1. D.E.S. dat met 31 geklopt werd. Breezand 2 nam de leiding door een 50 overwinning op een met 8 man spelend Anna Paulowna 2. De stand is: Breezand 2 10 6 3 1 39—17 15 D.O.S.K.O. 2 11 7 1 3 68—15 15 Helder 5 7 5 1 1 28—11 11 D.E.S. 8 4 1 3 27—17 9 Succes 2 9 2 2 5 18—21 6 Wieringerwaard 2 10 3 0 7 22-^? 6 Anna Paulowna 2 7 0 0 7 4Se 0 A.P. 2 heft bovendien nog een paar verliespunten. Programma Zondag a.s. Ie klasse: uitgespeeld. 2e klasse: WieringerwaardHelder 4; Anna Paulow na—H.R.C. 4; J.V.C.—1Texel 2. 3e klasse: Breezand 2D.E.S.; Helder 5Oudesluls 2. „Alg. Sportblad." TEXEL I—HELDER II, 0—1. Wij hadden dezen uitslag niet verwacht; hij valt ons van de Tesselaars zeer tegen. Degenen, die echter den wedstrijd hebben gezien, moeten onmiddellijk toegeven, dat de verhouding zeer onjuist in cijfers is uitgedrukt, daar Texel had verdiend te winnen. Maar... voetbal is een sepl, waarbij niet altijd de sterksten de baas zijn. Wat den wedstrijd betreft: 't Begin kenmerkt zich door een gelijk opgaand spel, waarbij de zenuwachtig heid een woordje meespreekt. Helder komt er in en ongeveer 10 minuten na 't begin forceert de voorhoede een corner, die Texel 't kampioenschap zal kosten. Uit de hooge voorzet komt Groothof, Helderis spil, mooi in en helpt zijn club aan 't eerste, en zooals later blijkt het beslissende doelpunt. Meer en meer neemt Texel 't spel in handen, maar Helder verdedigt stug en met rust is de stand nog onveranderd. Na de thee komt Texel overdonderend opzetten, maar de Helder-backs en vooral de keeper weren zich schit terend, terwijl ook de half-linie alles doet om den bal uit de goal te houden. Onder zulke omstandigheden kan er natuurlijk van de voorhoede geen notitie genomen worden en de Helder-aanvallen loopen dan ook telkens op niets uit Hoewel de Texel voorhoede reusachtig werkt, kan ze niet door den muur van verdedigers, heen komen en 't eind komt, onder enorme spanning met 01 voor de witte reserves, die dus nu eindelijk naar de reserve 3e klas overgaan. SPARTA. Sparta 2 trok Zondag naar H.R.C. 4. Het feit dat H.R.C. 3 vrij was en de Sp.-voorhoede ver beneden peil speelde. Was wel de oorzaak dat Sp. 2 met 21 dezen wedstrijd verloor. Sparta's adspirantenelftal trok naar N. Niedorp om in een aardig en sportief gespeelden strijd de eer aan de N.V.V.-adsp. te laten, met 50 werd verloren, wat nog niet eens een slecht resultaat was. daar dit de le offici eel e wedstrijd van onze kleine Spartaantjes was. Sparta I ontving Helder 3. Reeds spoedig neemt Sp. de leiding door Watertor, waarna Higgers de voorsprong vergroot 20 met welke stand de rust In gaat Na rust zakt Sp. wat af en scoort Helder tegen 21, wat Sp. beantwoordt met eenige goede aanvallen, waaruit Wa tertor wederom scoort 31. Doordat de linkshalf van Sp. wegens blessure uitgespeeld raakte, kon hij niet goed meer steunen en in deze periode wist H. door een pe nalty en een harde schuiver in den hoek gelijk te maken, waarna Watertor onder geweldige spanning in de laat ste minuut uit een penalty de winnende goal scoort. WIERINGEN. Succes-nieuws. Succes n speelde Zondag een competitiewedstrijd te Julianadorp tegen J.V.C. I. Scheidsrechter Helder was niet aanwezig, zoodat een van de J.V.C.-supporters de leiding op zich nam. Succes speelde met een Invaller voor R. Blauboer. J.V.C. nam na eenlgen tijd spelen de leiding, die echter kort daarop door S. wegens een pe nalty gelijk wordt gemaakt. Na de rust was J.V.C. de beste in het veld en wist dan ook spoedig de leiding te heroveren. Ook S. scoor de nog eenmaal, doch eer de scheidsrechter einde blies had J.V.C. met 42 gewonnen. NIEUWE NIEDORP. N. Nledorp-adsp.Sparta-adsp. B 50. De N.V.V.-adspiranten hebben hun eersten wedstrijd in dit jaar tegen de Sparta B-tJes met een 50 overwin ning beëindigd. De N.V.V.-ers, die den geheelen wedstrijd de meerdere waren, hebben een heel aardig elftal, dat ook wel tegen zwaardere tegenstanders succes zal heb ben. De Spartanen hadden door hun moedig volhouden wel een tegenpuntje verdiend, maar de Nledorper ach terhoede toondezich ongenaakbaar. De revanchematch is in Schagen op 23 Febr. a.s.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10