Gemengd Nieuws. De godsdienstvervolging in Rusland. Ds v/raak van moeder en zuster. Uit den gondel geslingerd. Misdadig Chicago. Binnenlandsch Nieuws. De Zomertijd. SCHAGER PAASCHLOTEN De schoolquaestie te Midwoud. De Papegaaienziekte. Z IJ P E. POLDER WIERINGERWAARD. f 1.906.20, spruiten f 6—16, uien f 1.302.20, wortelen t 2.20,per 100 Kg., prei f 1.504.70, slederie f 2.20, per 100 bos. witlof I f 57, II f 35 per 100 pond. BROEK OP LANGENDLJK, 10 Febr. Roode kool f 3.907.30, gele kool f 3.206.70, Deensche witte kool f 1.20—1.90, uien f 0.90—1.40, grof f 2.10, bie ten f 1.70 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 28000 Kg. roode kool, 39000 Kg. gele kool, 27000 Kg. Deensche witte kool, 11000 Kg. uien, 1100 Kg. bieten. AMSTERDAM, 10 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 417 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kw. f 1.101.20, 2e kw. f 0.901.04, 3e kw. f 0.760.86, mindere soorten f 0.620.70. per Kg. slachtgewicht; 105 melk- en kalf- koeien f 270—380, 72 vette kalveren 2e kw. f 1.04—1.15, 3e kw. f 0.921.02, per Kg. levend gewicht, 75 nuchtere kalveren f 1422, 41 schapen f 3645, 610 varkens, v'.eeschvarkens (90110 Kg. 9091 ct., zware varkens 8889 ct., vette varkens 8788 ct per Kg. slachtgewicht 110 paarden f 120—230. AMSTERDAM. 10 Febr. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). De prijzen bleven heden onveranderd. Protestantsche betooging te Parijs. Zondag werd te Parijs een groote protestbetooging gehouden door de Protestantsche gemeente tegen de kerkvervolging in Rusland. Ongeveer tweeduizend personen namen aan de betooging deel. De voorzitter van de Protestantsche V'creeniging in Frankrijk, ds. Docgner, wees erop dat de anti-kerkelijke organisatie in Rusland, die ongeveer een millioen leden telt, zich niet tegen een bepaalde kerk keert, maar alle religie, van welken aard ook, met bruut geweld onderdrukt Behalve tal van Protestantsche predikanten nam ook een vertegenwoordiger van het Opper-Rabbinaat van Frankrijk aan de betooging deel. De Fransche bladen merken als bijzonderheid op, dat dit de eerste maal was, dat een rabbijn in func tie een Christelijke kerk betrad om daar deel te ne men aan een plechtigheid van kerkelijken aard. Ook in Engeland protesten. Reuter meldt uit Londen: Het protest van den Paus inzake do religieuze ver volging in Rusland (zie hiervoor elders in dit num mer) is met voldoening in Engelsche katholieke krin gen ontvangen. Men gelooft dat kardinaal Bourne zich met Vasten in een herderlijken brief bij het beroep van den Paus zal aansluiten. Eet gevonden lijk in het RijnHerne- kanaaL Onlangs is bij Gclsenkirchcn de romp van een man uit het, Rijn-Hcrnekanaal opgehaald. Aan het 1 ijk ontbraken het hoofd cn do bconen en armen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jonge man enkele maanden geleden uit een verbotcringsgesticht was ontslagen en daarna bij zijn moeder, een weduwe, een 23-jarige zuster en een paar jongere broertjes en zusjes te hebben gewoond. De jonge man moet alle leden .van het huisgezin sinds zijn terugkeer uit het verbeteringsgesticht op onmenschelijke wijze hebben behandeld. Op 30 November j.1. heeft daarop zijn oud ste zuster hem, terwijl hij sliep, den schedel met bijl slagen verbrijzeld. Met haar moeder heeft ze daarna het, lijk in stukken gesneden en het hoofd verbrand: de overige doelen werden in het Rijn-Hemekannal ge worpen. Moeder en dochter hebben een volledige be kentenis afgelegd. Ongeluk bij de landing van een lucht* ballon. Naar uit Steinmauren in het district Rastatt wordt gemeld, is daar Zondag bij de landing van een ballon uit. Stuttgart een ongeluk gebeurd. De bemanning wilde dalen om te voorkomen dat de ballon over de Fransche grens zou vliegen Tiet anker raakte in den grond vast, doch de nog drijvende ballon sloeg te gen een boom. Do schok was zoo hevig, dat de vier inzittenden uit don gondel worden geslingerd. Be woners van het dorp, die haastig toegesneld kwa men, vonden de ballonvaaidors gekwetst op den grond. De bestuurder van de ballon, majoor Ilenke, moest naar een ziekenhuis gebracht worden. De drie andere leden van de bemanning konden huiswaarts kecren. Een razzia op groote schaal. Bijna 1000 verdachte personen aangehouden. Reuier seint uit Chicago: De politie is begonnen met de grootste razzia, ooit in de stad ondernomen-tegen de misdadigers. F.r werden 917 verdachte personen aangehouden. Bij dez razzia werden twee pprsonen gedood. Ken V. D.-beric.ht uit New York meldt, nog, dat zich onder de 917 aangehoudenen 275 bekende mis dadigers bevonden, die nog straffen te goed hadden •n alle in het bezit waren van wapens. De leiders der verschillende roovers cn moordenaarsbenden wis ten zich echter tijdig in veiligheid te stellen. Oe twee dooden, waarvan een Reuter-bericht mel ding mankte, zouden volgens V. D. niet bij de razzia zijn gevallen, maar bij een aanslag gisteren op een auto door vier personen, die er met de auto van door gingen. In de afgeloopen week zijn te Chicago tien moorden gepleegd. Da meeste arrestanten weer vrijgelaten. Naar later gemeld wordt, zijn de meeste arrestan ten, bij de huiszoekingen der politie aangehouden, weer vrijgelaten. Een syndicaat opgeheven. V.D. vernam gister uit Chicago: Heden werde aldus wordt nog uit Chicago gemeld, een wijd-vortakte dranksmolckelsyndicaat opgehe ven. Het geldt hier een omvangrijke onderneming, die vrijwel over de geheelt Vereenigde Staten mot een kapitaal van 00 millioen dollar werkte en waar aan ruim 200 personen deelnamen. Honderdvijftig personen in staat van be schuldiging. Ilonderdvijftig personen en 21 maatschappijen zijn gister in staat van besehuldiging gesteld wegens het schenden van de drankwetten cn het verduisteren van 45.000 alcohol, afkomstig uit regeeringsvoorra- den die voor de consumptie ongeschikt gemaakt moesten worden OOK DE OPENBARE UURWERKEN DIENEN GEWIJZIGD TE WORDEN. De minister van binnenl. zaken en landbouw heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen de aan dacht gevesti; d op het kon. besluit volgons hetwelk de zomertijd dit jaar zal aar 'angen op 15 Mei en zal eindigen op 5 October. Tot en met Donderdag bestaat de gelegen* heid om te bestellen bij het Hoofddepöt TRAPMAN 6 Co. te Schagen. Daarna is de termijn onher roepelijk gesloten. De minister eindigt zijn circulaire met de opmer king, dat de gemeentebesturen gelieven toe te zien dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door die be sturen beheerde klokken, gedurende genoemd tijdvak in overeenstemming zij met de tijdsvervroeging. Twee raadsleden nemen staande de ver gadering hun ontslag. Enkele leden van den Gemeenteraad te Midwoud zijn met 203 andere personen, samen vormende met hunne gezinnen 85 der bevolking, in beroep gegaan bij de Kroon tegen een besluit van Gcdep. Staten van Noordholland om de beide openbare scholen van Mid- en Oostwoud (één gemeente) op te heffen en in het midden der dorpen een nieuwe gezamenlijke open bare school te bouwen, welk beroep nu ongegrond is verklaard. In de gisteren gehouden raadsvergn dering was ingekomen een schrijven van het raads lid Nes, dat zich niet verantwoordelijk wilde stellen voor de financieele gevolgen, welke hieruit voor de gemeente zullen ontstaan cn daarom voor zijn zetel bedankte, hetgeen staande de vergadering werd na gevolgd door zijn partijgenoot Koster (beiden lib.). Ook de heer K. Kuiper deelde mede ontslagneming overwogen te hebben, maar hij meende alsnog de consequentie van deze zaak te moeten aanvaarden. Met algemeene stemmen werd besloten de zaak vol gens het besluit van Ge i. Staten uit te voeren en B. en W. kregen de opdracht den aankoop van grond voor te bereiden. Als architect voor den bouw werd aangewezen de heer Saai van Alkmaar. De eerste gevallen In Nederland. Een ge zin te Amsterdam aangetast Door een zeeman voor de familie een papagaal uit Zuid-Amerika meegebracht Te Amsterdam hebben zich thans de eerste gevallen van de gevreesde papegaaienziekte voorgedaan en wel in een gezin, woonachtig aan den overkant van het IJ, waarvan de man, de vrouw en een 20-jarige dochter zijn aangetast en behalve deze menschen ook nog de kat De drie zieken zijn in het Wilhelminagasthuis opge nomen en streng geisoleerd. De man heeft een eigen aardige soort zware longontsteking; de vrouw heeft hooge koorts met aan één kant verschijnselen van aan tasting van de long. Met de dochter gaat het vrij goed. Het was gebleken, dat in het begin van de vorige week oen zeeman voor do familie een papegaai uit Zuid-Ame rika had meegebracht Drie dagen na aankomst in zijn nieuwe huis ia het dier gestorven. Tegelijk met dezen papegaai waren op hetzelfde schip eenige andere pa pegaaien, die echter allemaal gedurende de reis bezwe ken zijn. Do geneeskundige gezondheidsdienst te Amsterdam heeft zich onmiddellijk met het geval bemoeid en alle maatregelen genomen om verdere verspreiding te voor komen. De patiënten zijn geisoleerd; het kadaver van den papegaai, dat was weggegooid, is opgespoord op de belt en onschadelijk gemaakt; de besmette kat is afgemaakt. Alhoewel de verwekker der papegaaienziekte niet be kend ls, dus de ziekte feitelijk n let geconstateerd kan worden, meent de directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst van Amsterdam, de heer Heijer- raans, met zekerheid te mogen vaststellen, dat we in het onderhavige geval met de papegaaienziekte te doen hebben, omdat in één gezin bijna gelijktijdig drie men schen en de kat zwaar ziek zijn geworden, terwijl er kort tevoren een uit Zuid-Amerika pas aangekomen papegaai gestorven was, en ettelijke papagaaien, met welke het dier gezamenlijk de reis had gemaakt, op zee gestorven zijn. Nog moer gevallen. Later wordt nog uit Amsterdam gemeld: Het is gebleken, dat met het schip, hetwelk de zieke papegaai, die een gezin aah den overkant van het IJ besmet heeft, nog één papagaai in leven te Amsterdam is aangekomen. Er waren bij elkaar zes papegaaien aan boord, van welke vier op zee gestorven zijn. De tweede overlevende papagaai was door den matroos, dis het beest had meegenomen, voorloopig naa rzijn familie in de v. Ostadestraat gebracht, waar de vogel ongeveer 12 uur in huis is gewc-est ,een der gezinsleden heeft hem toen gebracht naar de familie, welke de matroos er gelukkig mee had willen maken, omdat ze hij hem thuis toch al een papegaai hadden. De kersversch uit Zuid-Amerika aangevoerde lorre bleek echter bij aan komst bij die andere familie heelemaal niet tierig, zoo dat men haar daar niet heeft willen accepteeren uit vrees voor de papegaaienziekte. Toen is het spoedig aan de ziekte bezweken. Het kortstondig verblijf van de zieke papegaal in de Ostadestraat had Intusschen reeds zijn noodlottige uit werking gehad. Drie leden van het gezin zijn min of meer ernstig ziek geworden; het eerst de moeder, die eerst ln het Tesseischadeziekenhuis was opgenomen, doch vandaar, toen de aard harer ziekte bleek, naar een der barakken voor besmettelijke ziekten ln het Wilhel- mina Gasthuis is overgebracht. De twee andere leden van het gezin, bij wie zich zeer spoedig daarop ziekte verschijnselen voordeden, zijn daar eveneens opgenomen en streng geisoleerd. De geneeskundige dienst hoopt hiermede den haard der papegaaienziekte, te Amsterdam gebracht door het schip uit Z.-Amerika waarmede de twee zieke dieren zijn aangevoerd, onschadelijk te hebben gemaakt Zondagavond 9 'dezer gaf de reizende bioscoop-on dernemer v. I.oenen van Wnrmenhuizen, in café Schriekcn een bioscoopvoorstelling voor een goed be zette zaal. Als voorproef kregen we op het doek te zien verschillende schilderachtige plekjes, kleeder- drnchten enz. van Bretagne, welk nummer met haar 2 afd. in kl»?urpictures werd geprojecteerd. Daarna het hoofdnummer „De strijd om het Eiland", of do Man van Broadway in 7 neten, waar van 5 vóór en 2 na de pauze. Na het hoofdnummer kregen we nog te zien de co- medle ln 2 acten „Blijf uit de buurt". Wij constateerden dat de beelden, ln weerwil dat er stevig gerookt werd, waarover de heer van Loenen dan ook klaagde, zeer goed tot hun recht kwamen en wenschen hierbij de on dernemer geluk met zijn goedgekozen programma. Een druk, gezellig bal besloot als steeds den avond. 'T ZAND. Door den heer J. v. d. Laan van Bussum werd hier r plaatse ten tweede male een biljart seance ge liouden en wel j.1. Zondagavond 9 dezer bij den heer C. Modder. De heer v. d. L. heeft hierbij twee partijen met zijn bekende groote voorgift tegen den heer Th. Bockel van Heerhugowaard gespeeld en beiden, al klinkt het ongelooflijk, verloren. De biljartkunstcnaar verklaarde naderhand dat hij door het steeds opdringen van de vele toeschouwers in de kleine voorzaal van Modder, buitengewoon >n zijn bewegingen werd belemmerd Daar hij, evenals de meesten in de biljartkunst, een buitengewoon vlug speler is, kunnen wij best begrijpen dat hij er daar door „uit" is geraakt. In verband met een en ander is echter besloten op Zondagavond over pl.m. 4 weken een revanchematch tusschen partijen zal worden gespeeld, doch dan in de danszaal van den heer Modder, zoodat an het pu bliek beter uitzicht heeft en e spelers ongehinderd hun kwaliteiten kunnen ontplooien. We kunnen nog vermelden dat de kunststooten die de heer v. d. Laan aan het eind van den avond ten beste gaf, weer in de puntjes waren. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Maandagmiddag, 2 uur, ten Pol derhuize, onder leiding van Dijkgraaf Haringhuizen. Afwezig de heeren Jb. Waiboer Hz. en C. Schenk Az., welke evenwel nog worden verwacht. Na opening worden de uitgebreide notulen door den heer D. Sleutel voorgelezen. Deze worden na een paar opmerkingen van de hoe ren Groneman en den voorzitter goedgekeurd. De vol gende notulen zullen met deze opmerkingen worden aangevuld. Juist na het lezen der notulen, komt eene commis sie, bestaande uit de hoeren Nobel, Hoogland en Scheffers ter vergadering, om namens de Kamer van Koophandel te Alkmaar, nog eens over het Kanalen- plan te spreken. De openbare vergadering wordt alsnu geschorst, om in comité de heeren gelegenheid te ge ven hunne belangen naar voren te brengen/'Na onge veer V/o uur wordt de vergadering heropend. Voor zittcr wil nu direct deze zaak maar behandelen. De. commissie-Van Aalst heeft gevraagd f400.gedurende 40 jaar, terwijl reeds is besloten een bedrag van f200 te geven. De heer K. Zijp zegt, dat bij de toekenning van f200— rekening is gehouden met het Streekbelang. Wieringerwaard geeft z.i. door f200.— gedurende 10 jaar al voldoende blijk van medewerking en zou in geen geval hooger willen gaan. Voorzitter is ook momenteel niet voor verhoogen, doch zou, wanneer in de toekomst mocht blijken dat de totstandkoming er van afhing, er nader op terug willen komen. Verschillende stemmen gaan evenwel op om nu maar definitief-te willen afhandelen. Allereerst wordt dan in stemming gebracht of de gevraagde verhoo ging van de hijrage zal worden gegeven. Met alge meene stemmen wordt afwijzend beschikt. Een persoonlijk voorstel van den voorzitter om er eventueel later op terug te komen, wordt niet onder steund, zoodat het bezoek van de heeren der com- missi van de Kamer van Koophandel geen succes heeft gehad. Alsnu volgen eenige mededeelingcn: ten le. Dat het besluit inzake grond en erfpacht ten behoeve van den heer J. Dissel door Ged. Staten is goedgekeurd; ten 2e. Dat er schoeiinghout is aangekocht tot een bedrag van f 1560.75. Dit bedrag is gebracht op het jaar 1930; ten 3e. Dat de Hinderwetvergunning voor de re servebemaling verleend is geworden, zoodat we zoo noodig met deze reserve kunnen malen; ten 4e. Dat ten opzichte van de leening overeen stemming is verkregen met de Boerenleenbank alhier, behoudens goedkeuring van Ged. Staten; ten 5c. Dat het onderzoek naar den toestand van het Polderhuis nog niet is geschied. De heer Groneman wil. indien verzakking van het vierkant plaats heeft, dit herstellen. Voorzitter wil eerst onderzoeken in welke mate de verzakking plaats heeft. ten 6e. Dat de stoker Rietvink door het overlijden niet heeft kunnen nrofiteeren van zijn pensioen. Voor zijn weduwe zal dit nu f 12 bedragen. Het bestuur stelt voor dit aan de weduwe voor te schieten, totdat de pensioenregeling is geschied. Voorzitter vraagt nu wat we nog meer kunnen doen in verband waarmee het Dag. Bestuur voorstelt om haar gedurende nog pen half jaar in het huis te la ten wonen, tenzij do Polder deze zelf noodig heeft en haar te ontheffen van de verplichting om den in koop ad f32 per jaar voor haar pensioen te beta len. Algemeen goedgevonden. Ten 7e, dat van het Hoogheemraadschap de mede- deeling is ontvangen dat de bijdrage van staat A en B respectievelijk i9 bepaald op f 1000 en f1641.86. De heffing voor gebouwd en ongebouwd was voor 1929 6.6 en is nu 6.4. Ten 8e, dat van het Provinciaal bestuur een schrij ven werd ontvangen, waarbij werd bevestigd dat over 1928 f 6250 zal worden uitgekeerd voor het wegenon- derhoud of wegverbetering. Verder werd door het Prov. bestuur verzocht om voor 1 April in kennis te worden gesteld met het bedrag dat in 1929 is uitge geven. Dijkgraaf licht toe, dat dit ongeveer f20.000 zal zijn. Tenslotte is naar aanleiding van het in een vorige vergadering door den heer Groneman naar voren ge brachte aan de Heide Mij. inlichtingen gevraagd of de hoornen ook last kunnen krijgen van de wegbehar- ding, zooals dit thans gebeurt. Uit de ontvangen toe lichtingen van de Heide Mij blijkt, evenwel nog niet duidelijk of de wegen er al of niet onder zullen lij den Het bestuur heeft zich daarna nog in verbin ding gesteld met den heer Reigersman, van wien ook een uitgebreid rapport werd ontvangen. Ook daarin kon nog niet met zekerheid worden gezegd, dat de wegen met wegbeharding schade zullpn doen aan de hoornen. Persoonlijk is de Dijkgraaf van meening, dat aan onze wegen nog voldoende groene berm overblijft om rle boomen van lucht te voorzien. Om evenwel veilig uit te gaan, wordt voorgesteld om een van de heeren van de Heide Mij. uit te noodigen naar hier te komen om een en ander in oogcnschouw te nemen. Bit wordt goedgevonden. In verband met de nieuwe Ziektewet moet ook voor een paar arbeiders premie worden betaald. Op voor stel van het Dag. bestuur wordt besloten, toe te tre den tot de bedrijfsvereeniging. De Directeur-Generaal van de Zuiderzeewerken verzoekt een kleine wijziging te brongen in het ont werp contract. Dit betreft een toevoeging aan artikel 2 betreffende duikers welke achterwege kunnen blij ven. Besloten wordt deze wijziging aan te brengen. Van Anna Paulowna is de mededeeling ontvangen dat de sluis nabij de Kieuwesluis gereed is, zoodat ter gelegenertijd het water uit het kanaal aldaar kan worden geloosd. Voorzitter zegt, dat, indien we eventueel een hoogeti waterstand mochten krijgen, wat niet waarschijnlijk is. we nog tot overeenstem ming moeten komen met A. Paulowna omdat de kade nog niet tot 1.50 M. is opgehoogd, wat- door Anna Pau lowna zal worden credaan. Dan volgt behandeling der begrooting 1930. Een suppletoire begrooting over 1929 wordt na toelich ting goedgekeurd. Óver de begrooting 1930 -enscht niemand een alge meene beschouwing, waarna tot artikelsgewijze wordt overgegaan. Bij volgnummer 7, waarbij een post wordt uitgetrokken ad f 18195. voor aankoop materialen voor het stofvrij maken der wegen en verdere kosten van verbetering der wegen wordt door den heer Groneman opgemerkt dat er nu z.i. al te veel haast wordt gemaakt; ook weten we nog niet den uitslag aangaande de boomen. Ik vraag me af, aldus de heer Groneman,. of nu bepaald de ge heels Polder ineens moet worden gedaan. Laten we niet al te haastig zijn en goed onderzoeken. Voorzitter zegt dat het bedrag in ieder geval is toe gestaan. Het Dag. Bestuur stelt zich ook de vraag of misschien volstaan kan worden met b.v. keislag of grint in de wiel- slagen of wel dat alleen teer wordt aangebracht. We zijn ook nog steeds aan 't onderzoeken. Vorig jaar hebben we 33000 Kg. van Schagen gehad en nu is weer 20000 Kg. aangekocht, wat over een termijn, van 3 maanden zal worden geleverd. Er ls wel uitvoerig over gedacht, wel ke teer we zullen nemen. Het zal wenscheljjk zijn die Uer te gebruiken die voldoet aan de Rijksvoorschriften. Ook bij den post van f 41000 ten behoeve wegverbe tering wordt door den heer Groneman opgemerkt, dat deze post toch is toegestaan onder voorwaarden n.i. deze ,dat de wegén zich goed zullen houden en dit weten we nu nog niet. Ook de heer C. J. Blaauboer is van 't zelfd Idee. Dijkgraaf zegt. dat we nu terugkomen op een reeds genomen besluit, doch dit doet toch aan de be grooting niets af. Na eenige discussie wordt ook deze post goedgekeurd. De overige posten worden ook na uit voerige toelichting zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. De begrooting welke sluit op een eindbedrag van f 115370.32, met een post van f 13167.12, wordt als nu goedgekeurd. Volgend punt is bespreking loonregeling. Dijkgraaf zegt dat in een vorige vergadering reeds machtiging is verleend aan het Dag. Eestuur om een regeling met de arbeiders te treffen. Dit was gesteld op 30 cent per uur, doch daar wenschen de arbeiders niet meer voor te werken. Het Dag. Bestuur heeft nu een en ander over wogen en zijn overeengekomen om aan de vergadering voor te stellen het loon vast te stellen op 40 cent (uit gezonderd de 2 los-vaste arbeiders) voor hen die vol doende werk kunnen doen, en aan hen die als werk- loozen in dienst worden genomen, 30 ct. Het is wel ge- wenscht om het werk in dezen tijd te laten uitvoeren. Na eenige besprekingen wordt met dit voorstel accoord gegaan. Het kohier waarin enkele kleine wijzigingen zijn aan gebracht, wordt vastgesteld met een post van f 23635.50, berekend naar f 14.per H.A. Hierna moet een voordacht worden opgemaakt voor Heemraad wegens aftreding van den heer P. Visser Az. Als no. 1 wordt de heer Visser gekozen. Deze laat zich deze keuze welgevallen en betuigt zijn erkentelijkheid voor het in hem gestelde vertrouwen. Als no. 2 en 3 wor den gekozen resp, de heeren R. Bakker en F. A. F. Groneman. Dan wordt door het Dag. Bestuur machtiging gevraagd tot uitvoering van het verlagen van den weg bij den Notweg, waarvan de kosten worden geraamd op f 475.Door ongeveer 47 c.M. te verlagen, wordt een groote verbetering aangebracht. De brug wordt in overeenstemming daarmee ongeveer Meter verlaagd. De heer Groneman ziet de noodzakelijkheid niet in ">m aldaar den weg te verlagen, doch gaat na toelichting door den Dijkgraaf accoord. De machtiging wordt ver leend, waarna in bespreking wordt gebracht, om het bek bij het gemaal, dat toch vernieuwd moet worden, nu ook wat achteruit te plaatsen, opdat de weg ter plaatse kan verbreed worden. De bedoeling is betonnen palen met ijzeren bussen. De vrgadering gaat ook hiermede accoord. Verder wordt door den Dijkgraaf naar voren gebracht een voorstel van 't Dag. Bestuur om in ver band met de laad- en losplaats aa:* de Nieuwesluis een nieuwe kluft te maken, in overleg met het Hoogheem raadschap. Er is aan de Nieuwesluis reesd een schip aangekomen en gelost en door den Polder ls ook al bazalt besteld wat aldaar gelost zal worden. Allen zijn van de wenschelijkheid overtuigd, zoodat ook daarvoor machtiging wordt verleend. Ook Is door 't Dag. Bestuur overleg gepleegd met Zui derzeewerken over het lossen aan de Nieuwesluis. Rondvraag. De heer Jb. Waiboer vraagt of het bord maximaal ge wicht voor bruggen, staande bij den heer C. Spaans niet beter geplaatst kan worden aan de Tweewegen. Wordt toegelicht dat de borden bij den toegang der wegen zeer goed op hun plaats zijn. De heer R. Bakker wijst op een leuning aan de Kreil, die zoodanig naar binnen overhelt, dat de bocht moeilijk ls te nemen. Zal in orde gemaakt worden. De heer K. K. Kaan merkt op dat aan den Slulzerweg een partij steenen liggen, welke successievelijk in 't wa ter verdwijnen. Voorzitter licht toe dat weer spoedig met de werk zaamheden aldaar wordt begonnen. Tevens wil de heer Kaan de berm op den Zuidelijken berm met graszaad bezaaien, opdat deze eerder groen zal zijn. Ook dit zal geschieden. Verder wiist de heer Kaan op de wenschelijkheid van een ophaaldienst. Het is meer dan erg als men ziet wat hier en daar uit de alooten komt. Zij, die een en ander op hun erf moeten ontvangen, zijn er beroerd aan toe. Het zou zeer wenschelijk zijn wanneer b.v. een maal per maand de rommel werd opgehaald. Hoewel het fei telijk een gemeentebelang is, zou toch de Polder mis schien kunnen meewerken. Voorzitter zegt dat ook in het Gemeentebestuur over deze zaak is gesproken, het is nog al ingrijpend. Toch is het meer een gemeentezaak. Voor den Polder bestaat er in ieder geval nog een verordening. Laat men er maar kennis van geven, opdat verbaal kan worden ge maakt. Dit schijnt evenwel ook nog al moeilijk. Dijkgraaf zal een en ander met de Heemraden be spreken. De heeren Groneman en C. Blaauboer willen nog het een en ander vragen Inzake de behandeling der wegen, waartoe de Dijkgraaf liever in comité gelegenheid wil geven. Nadat de heer Wonder nog naar den uitslag van pa- lingvisschen heeft geïnformeerd, wordt de openbare ver gadering ten ruim half zeven gesloten, waarna de hee ren nog een gezellig comitepraatje gaan houden over onze wegen, die nu reeds in vergelijking met omliggen de gemeenten zeer goed genoemd kunnen worden. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Anthonle, zoon van Hendrik van Winsum en Trijntje Brantenaar. POLITIE. Gevonden: twea kinderportemonnaitjes; kinderonder goed; een zakje met sajet.

Schager Courant | 1930 | | pagina 12