Bloembollen en Plantgoed (teelt 1930] Film=Avond een VERGADERING best Werkpaard, EEN BAKKERIJ Burgerdienstbode, Een nette Leerling een Dienstmeisje, Vier jongelieden gedood. Schandelijke tooneelen op een renbaan. Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering. OUDE NIEDORP ANNA PAULOWNA. CALLANTSOOG. Z IJ P E ALKMAAR. 5 C. PRINS 6 PRINS-Hollander 8G- Advertentiën. HENDRIK KATER, TRIJNTJE KUIPER, C0RNELIS FRANCISCUS. Kerk St. Maarten Verkiezing voor twee Leden van den Kerkeraad Nieuwe Niedorp. Vrijdag 14 Februari a.s., V.A.R.A. houdt Woensdag 12 Februari, Spreker: de Heer W. C. GROOTHOF, H.H. Pluimveehouders H. P. Brandwijk Kosthuis, Uitbreiding Motorbootdienst drie maal per week zal worden gevaren, Firma HOOGLAND. Onder den rook van Amsterdam. Bloembollenveiling van de Langendijker Groenten Centrale te Broek op Langendijk. VRIJDAG 14 FEBRUARI, TARAX-KLIERSiROOP, een zaak in Kruidenierswaren en aanverwante Artikelen, Salon-Pathéfoon Slagersleerling Huishoudster, Fox Terrier. flink Persoon DAMES! Boekhandelv.h. Trapman Co. ERNSTIGE TROEBELEN IN KOREA. Tachtig personen gedood? Uit Tokio wordt gemeld: In de Japansche kolonie Korea zijn ernstige onge regeldheden uitgebroken. Ongeveer 80 personen moe ten door de Japansche politie zijn gedood bij het uit eenjagen van demonstraties tegen de Japansche heerschappij. Korea was vroeger onafhankelijk en staat sedert den Russisch-Japanschen oorlog, dus ongeveer 25 ja ren, onder Japansch bestuur. DE PAPAGAAIENZIEKTE. Man der wetenschap als slachtofter gevallen. Uit Washington wordt gemeld: Een ambtenaar van het bureau van den gezond heidsdienst, die een aantal papegaaien ter onderzoek had ontvangen, is na een ziekte van veertien dagen aan psittacosis overleden. Het laboratorium van den gezondheidsdienst deel de mede, dat men weliswaar van doode en levende papegaaien meer dan tweehonderd bacillen had ver kregen, doch doch het onderzoek nog niet heeft aan getoond, welke bacil met zekerheid de verwekker der papagaaienziekte kan worden genoemd. Nieuwe moord-affaire te Dusseldorf. De dader legt een volledige bekentenis af. Wolff meldt uit Dusselodrf: Een door de recherche in verband met de Dussel- dorfsche moorden gearresteerde 30-jarige man, af komstig uit Neurenberg, heeft bekend gedurende de jaren van 1921 tot 1929 vier moorden te hebben be gaan. Zijn slachtoffers waren jonge rondtrekkende ge zellen, die hij op de landwegen ontmoette. Volgens zijn bekentenis sprak de man de jongelie den buiten aan, verdoofde hen met Veronal-tabletten en daarna slachtte hij hen letterlijk af. Bij zijn ar restatie werden nog veronal-tabletten op hem gevon den. Het heet dat hij een moord begaan heeft in de om geving van Darmstadt, een bij Gmünden, een derde bij Gravemünde en ten slotte een tusschen Kevelaar en de Nederlandsche grens. Er wordt thans een nauwkeurig onderzoek naar aanleiding van deze verklaring ingesteld. In een persgesprek heeft de „Kriminalrat" Mom- berg verklaard, dat over deze zaak nog geen andere mededeelingen konden worden gedaan. Het staat echter vast, dat de arrestatie geen verband houdt met de moorden te Dusseldorp. Het publiek op de baan te Vincennes gaat tot wandaden over. Naar uit Parijs gemeld wordt, is het Zondag op de renbaan van Vincennes bij het begin der harddra- vrijen tot schandelijke tooneelen gekomen toen bij 'n mislukte start van de twintig rijders er vijf staan bleven. Het publiek meende dat het een manoeuvre der rijders betrof, eischte zijn geld terug en ging daarop tot wandaden over. De omheining rondom het terrein, alsmede verscheidene houten gebouwtjes werden omvergerukt en in brand gestoken. In de kleedkamers der jockeys en de zaal der renstalbe- zitters werden de ruiten ingegooid. De politie stond aanvankelijk machteloos kon pas na de komst van versterking het terrein schoon vegen. Nadat het publiek de verzekering had gekre gen, dat het entréegeld en de inzet zouden worden terugbetaald, bedaarde langzamerhand de opwinding. Er werd tot eenige arrestaties wegens brandstichting overgegaan. De rennen moesten worden gestaakt. Den schuldi gen rijders werden vanwege de renbaan-autoriteiten boeten opgelegd. Nagekomen Berichten. Bovenvermelde federatie hield jl. Zondag te Scha- gen drukbezochte vergadering. Aanwezig was het geheele federatiebestuur, terwijl 10 afdeelingcn, te weten St. Maarten, Oudesluis, Winkel, Schagen, Heerhugowaard, Kolhorn, St. Maartensbrug, Dirks- horn, Wieringerwaard en Veenhuizen, vertegenwoor digd waren. Voorzitter deed het genoegen, dat deze buitenge wone vergadering zoo goed bezocht werd, hetgeen hij wel toeschreef aan de belangrijke agenda. Hij hoopte, dat het voorstel-Kolhorn, dat zijis inziens van in grijpenden aard is, van alle kanten neutraal en za kelijk zou bekeken worden. Jaarverslag en notulen waren als altijd keurig in orde. Uit de rekening bleek, dat de federatie ondanks de groote uitgaven van het vorige jaar (propaganda bij de verkiezingen) nog een batig saldo van f20,88 had, hetgeen tot dankbaarheid stemde. De rekening door de afdeelingen Heerhugowaard en St. Maarten nagezien, was volkomen in orde. Hierna werd behandeld het voorstel-Kolhorn, luiden de. elk jaar een groote demonstratie te houden in den Haag, van leden van den Bond voor Staatspensionnee ring. Het voorstel vond warme verdediging bij den voor zitter. Hij behoorde tot degenen, wien het bereiken van het doel te langzaam ging. De Bond had wederom voor 29 jaar de koninklijke goedkeuring moeten aanvragen en spreker betreurde, dat in de verloopen 29 jaar staats pensionneering nog niet verkregen was. De leden moe ten meer doen dan contributie betalen. Zij moeten niet inslapen. Spreker betwijfelt het nut van de tegenwoor dige propagandaavonden, zooals die nu gehouden worden Wij moeten een andere richting uit Wij moeten de straat op en door demonstratie onze eischen kenbaar te maken. Voorop dient gesteld, dat de demonstratie enkel uitgaat van onzen Bond en nauwlettend voor de neutra liteit gewaakt dient te worden. Op de nu gevolgde discussie blijkt de vergadering ook het nut van zulk een demonstratie in te zien, hoewel en kele afgevaardigden het bijna onmogelijk achtten, een voldoend aantal leden naar den Haag te krijgen. Het vor men van reiskassen (1 dubbeeltje per persoon in de week) werd aanbevolen. Tenslotte werd het voorstel-Kolhorn met algemeene stemmen aangenomen. Het komt dus op de agenda voor de algemeene bondsvergadering. Bij aanneming ervan zal in een volgende vergadering het plan verder uitge werkt worden. Voorzitter verwachtte hierbij den steun van alle afdeelingen en zegde ook volle medewerking van het federatiebestuur toe. Zonder ieders inspanning zou het plan nooit kunnen slagen. Er zal zoo spoedig mogelijk een vergadering van den Bond van federaties in Noord-Holland aangevraagd worden, waar adhesie en medewerking voor het voorstel zal verzocht worden. Het voorstel-Schagen: Brochures, circulaires en pro pagandageschriften direct aan het hoofdbestuur aan de adressen te verzenden werd ingetrokken, omdat ge bleken is, dat de Posterijen geen stukken van propa gandistische strekking ongefrankeerd huis aan huis be zorgen, terwijl afzonderlijke frankeering te duur zou worden. Bij de rondvraag wordt nog gewezen op de waarde van het bezorgen van geschriften, ons doel verdedigende, in de gezinnen van rechtsche richting. Verder wordt door den afgevaardigde van Sint Maartensbrug het stuk „Levensdeining" warm bij propaganda-clubs aanbevolen. De afgevaardigde van Veenhuizen doet naar aanlei ding van het toekennen van premievrij pensioen aan burgemeesters, secretarissen, gemeente-ontvangers en andere gemeente-ambtenaren het voorstel, om vanwege het federatiebestuur een ingezonden stuk in verschillen de bladen te plaatsen. Spreker geeft ln korte trekken de door hem gewenschten inhoud van dit stuk aan en wil gaarne aan de redactie ervan medewerken. Met alge meene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Hierna wordt de vergadering, die zich door gezelligen toon kenmerkte, gesloten. Maandagavond 10 Febr. 7 uur vergaderde de gasver- eeniging alhier ln het lokaal van den heer J. J. A. Balk. De Voorzitter opende de vergadering met een welkom waarna de notulen, na lezing werden goedgekeurd. Naar aanleiding dier notulen deelde Voorzitter mede, dat ln den verschenen winter vanwege onze gasvereeni- ging circulaires werden rondgezonden omtrent een nieuw vast recht, dat door de gasfabriek te N. Niedorp geheven zou worden. 21 Personen hadden zich opgege ven voor dat vast-recht. Hierop werd de rekening over het afgeloopen jaar door de heeren Jb. van Zoonen Az. en J.J. Balk, nagezien en in orde bevonden. Ontvangen was f 96.98 en uitgege ven f 90.45, alzoo een voordeelig saldo groot f 6.53. Tot bestuurslid werd met algemeene stemmen herbe noemd de heer G. Liefhebber. Hierna werd de vergadering na rondvraag, met woor den van dank door den Voorzitter gesloten en werd overgegaan tot uitbetaling van rente aan de aandeel houders. BREEZAND. Op het gehouden machinisten-examen te 's Gravenhage slaagde de heer J. J. Balder. alhier. Maandag werd onderhands aanbesteed: het bouwen van een boerderij met voorhuis, voor rekening van den heer Jb. Bakker, Doggersvaart, gemeente Den Heldor. Ingeschreven werd als volgt: C. de Leeuw, 't Zand, voor f 6980.—, J. Toes, Groote Keeten f 7425. Gegund aan den laagsten Inschrijver. GROOTE KEETEN. Het woonhuis van den heer Jb. Langereis alhier en door dezen bewoond, is onderhands gekocht door den heer C. Hoep alhier. OUDESLUIS. Op diens verzoek is de aan K. Paarlberg alhier ver leende concessie voor een dienst OudesluisSchagen door Ged. Staten van Noord-Holland ingetrokken. ST.-MAARTENSBRUG. Zondagavond hadden wij het genoegen een uitvoering bij te wonen van Kees Pruis. Reeds dagen te voren was de naam van Kees Pruis, die door het gefleele land bekend staat als een uitstekend zanger en declamator, en die al3 't ware kan zingen, lachen, huilen en fluiten in één adem gelijk, het onderwerp van het gesprek. En toen eidelijk de dag daar was, toen stroomden de be zoekers naar binnen en duurde het niet lang of de zaal van den heer Kossen was tot achter dicht bezet met belangstellenden. De ruimte, die voor ieder bezoeker beschikbaar kon worden gesteld, Het daardoor heel wat te wenschen over, vooral aan de zoogenaamde vrijge- zellenkant, zooals Kees Pruis het noemde, zaten de mannen van diverse afmetingen als haring in een ton. Als het scherm opging, deed je maar het best, je hoofd in de gewenschte richting te houden en met je lichaam zoo weinig mogelijk beweging te maken, anders had je buurman, die .half over je heen hing, last van je. Maar dat was gemakkelijker gezefd dan gedaan, want Kees Pruis zorgde er voor, dat er beweging in het lichaam kwam. Er is gelachen, bijna den geheelen avond, om de stukjes die hij ten beste gaf en die, geestig als bij is, telkens werden afgewisseld en aangevuld door rake zetten en leuke kwinkslagen. Wat juffrouw Stella See- mer betreft, zij heeft de pauzes, wanneer Kees Pruis niet op het tooneel was, op zeer verdienstelijke wijze aangevuld, te beschikken als zij heeft over een mooie stem en uitstekende voordracht. En de pianist, wij meenen dat hem een bijzonder woord van lof toekomt, voor de verdienstelijke wijze, waarop hij het tweetal heeft begeleid. Of er nog stuk jes bij zijn geweest die bij de kantjes af waren, werd ons gevraagd. De beoordeeling daarvan willen wij liever over laten aan het publiek, dat de uitvoering bezocht heeft. Wij meenen te kunnen volstaan met te zeggen, dat de aanwezigen den geheelen avond daar volop hebben ge noten. Het overweldigend applaus moge daarvan een overtuigend bewijs zijn. Het was een mooien avond, die gevolgd werd door een prettig bal. Welk onheil een automobilist soms ge heel schuldloos kan overkomen. Onze hooggeëerde burgemeester Wendelaar, die zich sinds korten tijd mag verheugen ««n superieure tweezitter van prima merk: Hudson Six met fraaie hemelsblauwe carrosserie te bezitten en te besturen, maakte Vrijdagmorgen onder de gemeente Heems kerk op den Rijksstraatweg zijn eerste groote sensa tie als chauffeur mee, toen plotseling een mannelijk persoon zich voor de wielen van zijn auto stortte, meegesleurd en ter plaatse onmiddellijk gedood werd. De Burgemeester was niet in de gelegenheid dit droe vig ongeluk te voorkomen. De omgekomene bleek te zijn een zenuwpatiënt uit den Helder, een zelfmoord maniak, die per auto naar een inrichting werd ge bracht en kans had gezien zijn bewakers te verschal ken, zoodat hij zijn heilloos voornemen ten uitvoer kon brengen, toevallig met gebruikmaking van den wagen des burgemeesters. Deze, ten zeerste onder den indruk, gaf zijn voornemen te Amsterdam een vergadering bij te wonen, casu quo maar op en keer de terug in minder opgewekte stemming dan waar in hij het ritje was aangevangen. CXJGOöOCfOOÖQOCXJQO Den 15en Februari a.s. hopen w q onze geliefde Pleegouders r 8 hunne 45-jarige Echtvereeniging q te herdenken. O M' V0S n y A. VOS—Hollander 8 8U en Kinderen. O Callantsoog, Febr. 1930. 8 CöaOOOOsOOSOOOOsOOsO Heden overleed, zacht en kalm, na een kortstondig, doch smarte lijk lijden van 2 weken, onze ge liefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom in den ouderdom van 29 jaar en 10 maanden. Namens allen, A. KATER Sr. Koegras, 9 Februari 1930. Middenvliet 2, Wij geven U kennis van het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. van PIETER STAPEL, in den ouderdom van bijna 80 jaar. Uit aller naam, J. STAPEL Pz. Nieuwe Niedorp, 9 Febr. 1930. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 12 Februari, nam. 2 uur, te Warder. G. POLET en J. POLET-Jes geven hiermede kennis van de ge boorte van hun Zoon Anna Paulowna, 7 Februari 1930. op Woensdag 12 Febr., 's avonds 7 uur. Na afloop in Café KOSSEN. INTERESSANTE Film-Voorstelling door de Ned. Zuid-Afrikaansche Ver- eeniging te Amsterdam. Het programma is zeer afwisselend en boeiend samengesteld met een duidelijke explicatie over Zeevaart, Industrie, Veeteelt, enz. Aanvang half acht precies. Entrée 25 cent. Leden en Donateurs van de Mid- denstandsvereeniging te Nieuwe Nie dorp vrije toegang. Beneden 16 jaar geen toegang. Afd. Anna Paulowna, 's avonds half zeven, in het café van den Heer W. Kossen, Spoorbuurt. uit Helder. Aller opkomst wordt verzocht. Zegt het voort. HET BESTUUR. Het seizoen staat wederom voor de deur. Beschikbaar Br o edel er er* van Patrijs-Leghorns, Witte Leghorns, Barnevelders, Hermelijn Sussex en N.H. Blauwe, min. gewicht 58 K.G. Prijs 2 ct. boven S.veiling. Kuikens 30 ets. Zes-weeksche Hennen f 1.50. Alles gepaard aan hanen van hooge afstamming. Van mijn gecontroleerde Hennen Witte Leghorns, waarvan de laagste, num. 222, 197 eir., de hoogste num. L 15 287 eir., gem. prod. der geheele toom 209 eir. Gepaard aan prima ha nen, zoons van de volbloed geïmpor teerde Tancret haan „Hanson" bedrijf Van Beuningen, „Thedingsweert", Kerk Avezaath. Fokhanen, drie maaiden oud, van deze stam f5. Zes-weeksche Hennen f 2.25. Dagkui kens 50 ets. Centrale broederlj. Geeft vroegtijdig Uw orders op, om teleurstelling te voorkomen. Prov. Electr. Dem. Bedrijf. St Maartensbrug, Febr. 1930. Te St. Maarten gevraagd: met vrije kamer, door W. L. COR- RELJÉ, aldaar. SCHAGEN - ZAANSTREEK AMSTERDAM. Firma HOOGLAND, Schagen. Ondergeteekendc bericht zijn geachte cliëntèle, dat met ingang van 15 Februari a.s. en wel 's Maandags, 's Donderdags en 's Zaterdags, nam. 1 uur vertrek uit Schagen naar Amsterdam, en 's Maandags, nam. 4 uur; 's Woensdags en Vrijdags, nam 2 uur vertrek uit Amsterdam naar Schagen. Ligplaats te AmsterdamPrins Hendrikkade, tegenover No. 20. Beleefd aanbevelend. Te koop aangeboden BOERDERIJ met 26'/4 H.A. best Weiland, koopprijs f 65.000.—, BOERDERIJ met 25 H.A. best Weiland, koopprijs f 100.000.—, gelegen aan den primairen weg Amsterdam—Weesp. Hypotheek beschikbaar. Voor geldbelegging prima onderpanden. Met 1 Mei a.s. te aanvaarden. lO H.A. goed Welland, koopprijs f 30.000.—. Een klein buiten of Boerderijtje, bestaande uit Woonhuis, Schuur, Moestuin, Boomgaard, groot 63 Aren, gelegen nabij grooten verkeers weg Amsterdam—Hilversum. Koopprijs f 5500.—. Inlichtingen bij den Make laar R. C. POSTER, Ouderkerkerlaan 38 te Diemen, bij Amsterdam. 's namiddags 2 uur, zal een gehouden worden van verschillende soorten De aangevoerde bollen zijn in hoofdzaak op de klei geteeld, hetgeen in den catalogus vermeld wordt. Het veiling-percentage bedraagt 3°/o. Voorschotten worden na levering verstrekt tot 75°lo van het verkoopsbedrag. Opgaaf van inzendingen kunnen nog gedaan worden tot Donderdag 13 Februari bij ondergeteekendc. Namens het Bestuur: S. DE BOER Kz., Secretaris. Geen versterkende middelen, maar een gewone burgerpot, een frissche slaap kamer en het geregeld gebruik van maken het klierachtigste en lastigste kind, gezond en levenslustig. Wacht U voor namaak. Vraagt steeds TARAX. Wettig gedeponeerd. Prijs per flacon f 2.50. Voor Engros: Fa. Gebr. ROTGANS - Schagen. Wederverkoopers: N. Tijssen, Dirkshorn; P. Dekker, 't Rijpjc; K. Visser, Eenigenburg; Rijs, Burgerbrug; P. Constant, Julianadorp; C. Zeeman, St. Maartensbrug; W. Slikker, De KooijP. Govers, Anna Paulowna: G. Borst, Breezand; Wed. C. de Graaf, Keinsmerbrug; Wed. j. Vlaar, Wognum; J. Boes, Spanbroek; Wed. G. Jol, Spanbroek; A. v. d. Slikke, Den Burtr I. 1. K. v. r1 b' J Lagerveld, Eierland; Wed. d. Kooij, Cocksdorp. TE KOOP: wat een burgerbestaan opleverd. Ruime woning, waterleiding, gas en electra aanwezig. Grooten tuin met vruchtboomen. Fr. br. onder no. 222, Bureau van dit blad. TE KOOP: met nummers, zoo goed als nieuw. Ook genegen te ruilen tegen kippen. E. JAGER, Ruigeweg H 102, Oude sluis. TE KOOP: 6 j., br. merrie, bij N. METZELAAR, Oosterland, Wieringen. Te huur gevraagd met recht van koop: van niet te grooten omvang. Brieven onder letter J, bur. v. d. blad. Gevraagd: Een door familie-omstandigheden, niet boven 20 jaar, geen wasch, bij Wed. G BLAAUBOER, Kolhorn. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk: gevorderd of Halfwas. JAC. KUIPER, Loet, Schagen. Weduwnaar z.k., leeftijd ruim 50 jaar, P.G., tuindersbedrijf, vraagt om na goedvinden Huwelijk aan te gaan. Brieven onder motto „Huishoudster" bureau van dit blad. gevraagd, bij R. P. v. HALM, Kap per, Schagen. Gevraagd: naar verkiezing met of zonder wasch, wegens huwelijk der tegenwoordige. K. KISTEMAKER Jbzn.. „Loders- Hoeve" te Winkel. NETTE WASCH aan huis gevraagd. Brieven Bureau van dit blad onder letter A B. Gevraagd: een gev. leerling en een leerling. K. SMIT, Garage, Noord, Schagen TE KOOP: een raszuivere mooi getcekende C. ROL, Hoogzijde, Schagen. Biedt zich aan als schippersknecht. Adres: J. HAM Jz., Lutjewinkel. Wij hebben steeds groote voor raad van de nieuwste Ook voor Kinrlerkleeding. Pa tronen kunt U ook bij ons bestel len. Schagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3