De Ziektewet. De grootste Volksverhuizing welke ooit plaats had Ingezonden Stukken. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. NIEUWE N1ED0RP Uit onze omgeving. BARSINGERHORN. Z IJ P E LANGENDIJK. HOOGWOUD Predikbeurten. Marktberichten. plannen ter tafel gebracht. Na breedvoerige bespre kingen en toelichtingen van beide plannen, werd met 7 tegen 4 stemmen het door mij ingediende plan aangenomr en werd tevens met 9 tegen 2 stommen besloten tv. school te bouwen met vier lokalen en gymnastieklokaal Hiermede was echter de geschie denis nog niet afgeloopen Door heeren Wethouders werd een bezwaarschrift ingediend bij Ged. Staten legen het door den Raad genomen besluit In Octo- ber 1928 werd aan beidet partijen in openbare verga dering der Staten gelegenheid gegeven hun stand punt te verdedigen Daarna werd do >r Ged. Staten afwijzend beschikt op het bezwaarschrift van heeren Wethouders. Nu werd dan eindelijk in de vergadering va 4 December 1928 de teekening, bejakken en be grooting, gomaakt door den Architect, den heer Dekker, met 9 tegen 2 stemmen goedgekeurd en werd in Mei 1929 den bouw dei school aanbesteed en gegund aan den heer Ij. Kroonenburg, aannemer te Alkmaar. Inmiddels waren er onderhandelingen ge voerd met de Fam. Hulst en den heer Kooi over aan koop van land. Van de Fam Hulst werd een stuk land gekocht, met den heer Koor werden geen zaken gedaan. Jammer genoeg kon nu de weg niet wor den doorgetrokken tot de tramhalte. De aanleg van den nieuwen weg tot aan de nieuw te bouwen school werd in September 1929 aanbesteed en gegund aan de firma de Moei en Hermes te Alkmaar In den Raad, dames en heeren, was. zooals U hebt kunnen hooren, verschil van meening, maar ook onder de burgerij dacht men er wel zeer verschil lend over. Kr waren er die van meening waren dat die oude school nog heel goed kon blijven staan, dat het volstrekt onnoodig wa* een nieuwe school te bouwen. Nu, ik ben er vrij zeker van dat er zijn, die, nu alles klaar is, er anders over denken cn nu het besluit van den Raad wel heel g09d vinden. Ik had eenige dagen geleden hier in dit zelfde lokaal een gesprek met een paar eenvoudige menschen van do Schagerbrug. Wij hadden met elkaar de school bekeken en toen ik vroeg, nu hoe vinden jelui de school, kreeg ik voor antwoord: Nou Burgemeester, je zou er weer kind voor willen wezen om in zoo een mooie school onderwijs te krijgen En toen ik zeide: ja, maar vergeet niet dat dit zaakje een hoop centen kost hoor, dat zal je op je belastingbiljet aan de weet komen. Toen kreeg ik voor antwoord: Maar we kunnen zien waar het aan is besteed, het is goed besteed. Dat, dames en heeren is teekenend. En hoe kan het ook anders. Ieder die toch eenigszins wil nadenken moet toch erkennen dat liet in het be lang van het kind is wanneer het zijn dagen moet door brengen in zulk een inooi gebou-v om zijn on derricht te krijgen, wat een verscnil met dat oude vervallen leelijke gebouw. Wat is het ook voor het onderwijzend personeel veel aangenamer in dit ge bouw te moeten werken dan in dat onplezierige oude gebouw, en dat komt toch ook zeer zeker ten goede aan het kind. En is het tevens geen verfraaiing voor het dorp Schagerbrug? Dames en Heeren, ik wil mijn dank brengen aan don beer Dur., onzen Inspecteur van het L. O., voor zijn onmisbaren steun die ik heb gehad voor dezen schoolbouw, zooals die nu is uitgevoerd, maar ook mijn dank aan die Raadsleden die in dien nogal he- vigen strijd mij hebben terzijde gestaan en inzagen dat deze oplossing verreweg de beste was. U mijn- lieer Dekker, komt wel een woord van lof toe voor het mooie werk wat U zoowel te Oudesluia als hier hebt weten te volbrengen. U kunt er troisch op zijn. Het kan bekeken worden het is een zeer mooi heel, wat zeer zeker Uw naam als architect eer aan «loet. Ook U, mijnheer Kroonenburg, komt wel een woord van lof too voor het goed opleveren van dit belangrijke werk. Wij zijn allen uitstexend tevreden over Uw werk, het zal U tot aanbeveling kunnen strekken bij eventueele uitvoeringen van 8rider werk Verder mag ik niet vergeter, de aannemers van den nieuwen weg. Er kan van worden gezegd, dat zij een irioi stuk wrk hebben geleve»d tot aller tevreden heid. Tot slot nog een enkel woord tot het Hoofd der school, den heer Jaring en zijn personeel: Ik map U zeker wel feliciteeren dat de oude school heeft afgedaan en U nu Uw nuttiR werk verder kunt doen in een betere, mooiere en uitstekend ingerichte school. Ik kan mij zoo voorstellen hoa aangenaam hot. voor U moet zijn en met hoeveel meer lust U zult werken als in dat oude vervallen gebouw Ik hoop, dat het een aanleiding mag zijn, dat U weinig lust meer gevoelt om te snlliciteeren naar een andere plaats, en wij U nog longer. tijd mogen behouden voor het onderwijs in de school te Schigerbrug. Dames en Heeren, hiermede wil ik mijn openings- opéndindl8Cn verklaar 'la nieuwe school voor ge- Het volgende toepasselijke lied werd door de •schoolkinderen gezongen Wie zijn werk met liefde doet, Daag'lijks leeft met vlijt, Wie zijn plichten trouw vervult^ Voelt zich steeds verblijd. Vroolijk pakt hij 's morgens aan, Wijl hij heel goed weet: Die dag geeft 't meest plezier.. Dien men 't best besteedt. Is de werkplaats frisch en ruim. Schijnt de zon daar vro-g. Stellig gaat dan 't werkèn vlot En ook mooi genoeg. Maar is *t donker om ons heen, Deugt de werkplaats niet. Dan vindt mon geen plezier. Donker brengt verdriit. Wie woont graag in een leelijk huis. Met vervelooze wanden? Wie houdt er van, om in de kou Te zitten klappertanden? Neen heusch. 't is lang niet aardig daar te zijn, Wij willen wel wqt beters, al zijn we klein. Wie ziet graag een gebarsten muur En stukgesprongen ruiten. Waardoor de regen binnenstroomt En gure winden fluiten? Neen heusch, 't is lang niet aardig laar te zijn, Wij willen graag wat betera, al zijn we klein. Gelukkig daar waren er velen bereid, hoezee! Te zorgen voor 'n school naar den eiseh van den tijd, hoezee! Veel nrbeid was noodig, veel is er gedacht, Eer 't prachtige plan was ten uitvoer gebracht En 't schoolgebouw stond. Wij zingen vol vreugde en blij met elkaar, hoezee! Wij juichen: Vandaag is de nieuwe school klaar, hoezee! Hoe dankbaar zijn w'allemaal, groot maar ook klein, \u 't voortaan rondom ons gezellig zal zijn, Zoo zonnig cn licht! Wij willen probecren met lust en met kracht, In zoon mooie school te gaan werken. Wij hopen, dat al wat on« daar wordt geleerd, (>ns eens, als wij groot zijn zal sterken. Dan denken we stellig n^g dikwijls met vreugd, Aan 't moois in de school en 't moois in onz' jeugd. En bij de belofte, hier heden gedaan, F'ast zeker een warm woord van hulde Aan allen, die werkten zoo fel en zoo ferm En onz' schoonste wenschen vervul len. Hun allen een heilgroet hier dankbaar gebracht, Dat allen een lang werkzaam leven nog wacht! W. Krul. En toen werd door allen een kijkje in de school genomen. En het mag hier volmondig worden gezegd het is een schitterende school. Fijne smaak en goccli zorg, overleg en vakkennis, hebben hier een gebouw gewrocht, dat zoowel uit- als inwendig een sieraad voor Schagerbrug mag worden genoemd en dat de heer Chr. Dekker als een bij uitstele knap architect heeft doen kennen. Ook de aannemer, de heer Kroonenburg, heeft allo eer van zijn werk. De school is een 4-klassige, met gymnastieklokaal kleedkamer cn bergplaats voor gymnastiekwerktui gen. Boven de kleedkamer en bergplaats is een ver trek voor handenarbeid enz. Onder de entree bevindt zich de kelder voor de centrale verwarming. Daarin staan 2 ketels, een kleine voor herfst cn voorjaar en een groote welke de school in den winter moet ver warmen. Alle vertrekken, benevens gangen, W.C.'s en urinoirs zijn centraal verwarmd. In den kelder 's een ruimte voor kolen, welke van buitenaf gevuld kan worden. De wanden in de gangen zijn ter hoogte van 1.3T M. bekleed met tegels; daarboven zijn de muren met Keimsche mineraalverf geschilderd. Achter de school is een terrein disponibel voor lichamelijke oefeningen. In alle lokalen zijn Araerikaansch grenen riftvloe ren aangebracht. De vloeren in de gangen zijn van hardgebakken tegels in motief gelegd. Voor de school is een speelplaats, ter grootte van 650 M2., bedekt met basaltinetegels, waarom een ijze ren hek, op steenen voeting. Wij zeggen niet te veel als wij neerschrijven dat allen zonder uitzondering met groote waardeering deze nieuwe school hebben bekeken. Het is wel een hcele uitgaaf geweest, maar het geld is goed besteed en de oude school die daar nu verlaten staat is het sprekende bewijs, dat het hoog noodig was dat Scha gerbrug een nieuwe school kreeg. Het moet dunkt ons, voor Burgemeester De Moor een groote voldoening zijn dat zijn streven en werken zulk een goed resultaat heeft gehad. Morgen vervolg. Hierbij een tweetal vragen met antwoorden inzake de ziektewet. B. te Sch. vraagt, of een minderjarige zoon, die bij zijn vader In de zaak werkt, ook onder de ziektewet valt. Antw.: Neen. minderjarige Inwonende kinderen zijn vrij. De ouders zijn volgens de wet toch al verplicht voor hen te zorgen. J. P. te B vraagt, of zijn zoon, die bij hem Inwonende werkt, ook loontrekker Is In den zin der ziektewet Antw.: U verzuimt den leeftijd van uw zoon op te geven. Is hij minderjarig, dan valt hy er buiten. Is hy meerderjarig, dan valt hy onder de ziekteverzekering. Of een meerderjarige zoon geldloon ontvangt of niet doet niet ter zake. Kost en Inwoning vallen ook onder loon, en valt daardoor reeds iedere Inwonende meerder jarige zoon ln het bedrijf onder deze wet Mr. BUISKOOL. MUI 1 oenen Chlneezen, door den hongersnood gedreven, trekken naar de vruchtbare vlakten van Mantsjoerye. De grootste volksverhuizing, welke de wereld ooit meegemaakt heeft kan men op het oogenbllk in China aanschouwen. Mlllloenen Chlneezen trekken thans naar de vruchtbare vlakten van Mantsjoerye. Elndelooze rijen haveloos gekleede, ellendige menschen, die met al hun kinderen en al hun geringe bezittingen op weg zijn naar het Beloofde Land, komen langs alle mogeiyico wegen naar Mantsjoerye: in Chlneesche jonken en open zeilbooten, per spoor van Sjanhalkwan en per stoom boot reizen zy direct naar Dairen, de haven van Mant sjoerye. Hier heeft de Engelschman Slr Pecival Philipps zoo'n stoet van ellende en wanhoop aanschouwd: „Een wan kele, kleine stoomboot kruipt langzaam naar de kade ln de haven van Dairen. De dekken zyn volgepropt met Chlneezen, uit de armste klassen... oude mannen en vrouwen... knapen en zuigelingen allen even ellen dig ondervoed... In lompen gehuld en ongeloofiyk vuil... op alle gezichten afgestompte verbazing... Als dieren worden ze aan land gedreven en door de havendokters onderzocht Die doorgelaten worden, biyven niet lang daar, maar beginnen direct den langen, langen tocht naar Noord-Mantsjoerije, de mannen, beladen met al lerlei pakken, die aan touwen langs het lichaam af hangen... de vrouwen met kookgerei en zuigelingen Uitgeput door den burgeroorlog, door roovers en solda ten uitgeplunderd, door slechte oogsten den hongerdood naby gebracht, hebben deze beklagenswaardige schep selen hun ellendige hutten in de provincie Shantung en Tschilli verlaten en zoeken een nieuw bestaan in de wildernis, die dicht by Siberië ligt. Nog nooit heeft men ln onze moderne tyden Iets der- geiyks beleefd, als deze buitengewone volksverhuizing, die zich uit de geteisterde provincies van Noordwesteiyk China met meer dan een millioen menschen per jaar over andere streken als een lawine uitstort. Velen ver laten eenvoudig hunne hulzen zonder dat zy ook maar probeeren om hun bezittingen te verkoopen. By deze vrywllllge bannelingen, die het huis hunner vaderen erlaten, bestaat de gewoonte om ln een der leege ver trekken of onder een steen op het verlaten veld een stuk papier neer te leggen, waarop geschreven staat: .Mogen zy, die na ons hier onderdak vinden gelukkig worden, waar wy verhongerden". Zuld-Mantsjoerije (dat aan Japan behoort) met zyn dicht spoorwegnet, heeft den stroom der nieuwe kolo nisten zeer gemakkeiyk gemaakt. Men verstrekt hen goedkoope spoorkaartjes 4e klas en slechts de armsten, die ook dit weinige nog niet konden betalen, moesten te voet gaan. Maar die thans nog komen, kunnen zich niet meer in Zuid-Mantsjoerye vestigen het is geheel bezet en zy zyn nu verplicht naar het Noorden te trekken, waarheen slechts één spoortje loopt. Overal langs den spoorweg ziet men heele gezinnen hun bivak opslaan. Een doek of een mat op drie stok ken ls hun onderdak dat slechter ls als een hondenhok. De menschen leven van wat zU bU elkander bedelen, of van wat hun gegeven wordt Kinderen werden ge boren en sterven voor het grootste gedeelte eer het doel van den tocht bereikt is. Ontzettend zyn de moeiiykhe- den en ontberingen waarmede zy te kampen hebben, maar de zucht naar een beter lot verschaft hun telkens weer moed en stelt hen in staat ook de grootste ellenden met een zekere biydschap to verduren. Zy zyn zóó verlangend om de ellende van het va derland te ontkomen, dat zU zelfs ln den winter, wanneer de grond bevroren ls, naar het Noorden trekken en lie ver onderweg sterven dan tehuis. Chlneesche vereenlgingen en andere instellingen van liefdadigheid doen veel om het lot van deze stumpers onderweg te verzachten. Het doel van hun tocht Is het vruchtbare bouwland, dat thans door den nieuwen spoor weg ln Noord-Oost en West-Mantsjoerye te bereiken ls. De kolonisten krijgen zaaigoed en een kleine som gelds. waarmee zy tot den eersten oogst hun bestaan kunnen rekken. Niet alleen de armsten nemen deel aan deze volksverhuizing, maar ook Intellectucele cn meer be middelde Chlneezen sluiten zich aan by dezen uittocht, om de onzekere en gevaarlijke toestanden te ontvluch ten. tof op de huid. - en alweer ver kouden. Een geluk, dat ik Aspirin-Tableften in huis heb. Weiger namaak en let er tablet het woord .BAYER' iat op elke Prijs 75 ets BREEZAND, 10 Februari 1930. Geachte Redactie, In de Schager Courant van j.1. Zaterdag las ik een ingezonden stukje van „Een betrokken Moeder". Ik wil aannemen, dat het niet zoo kwaad bedoeld ls, als het er staat, maar toch geeft het my aanleiding even op een paar zinnen terug te komen, om mogeiyke ver keerde gevolgtrekkingen van derden te voorkomen. Er staat n.1. in de meeste gevallen worden ze aan haar of zyn lot overgelaten." Ik verzoek de schryfster beleefd, even te verklaren of zy hier in 't algemeen spreekt, dan wel of ze bedoelt dat deze kinderen aan myn school aan hun lot werden overgelaten. Verderop staat: „want als ze hier biyven kunnen wij er niets meer van verwachten." Moet deze zin worden gelezen ln verband met den eerst geciteerden, dan is hy zeer onaangenaam voor ons. Ik kan my echter niet voorstellen, dat het zoo be doeld wordt, daarom verzoek lk deze Moeder ook hier omtrent zich nader te verklaren. Met dank voor de plaatsing, hoogachtend, B. DE VRIES, Hoofd der O.L.-school. BREEZAND. Rectificatie en aanvulling. In het nummer van Dinsdag staat vermeld, dal de heer J. J. Balder slaagde op het machinistenexamen te 's Gravenhage. Bedoeld is J. J. Daalder, die slaagde voor diploma C. Door een onhadige manoeuvre geraakte Maandag de groentewagen van S. Zomerdyk te Den Oever door een der groote spiegelruiten van den Groetenhandelaar C. Stlns. Een schadepost welke grootendeels door verzeke ring wordt gedekt Zoo ons werd medegedeeld zullen de verschillende wachtposten langs den Wieringermeerdyk van Wielin gen naar Medemblik telefonisch worden verbonden. Hiervoor zal men een kabel leggen buiten den dijk in zee DEN OEVER. Ter gelegenheid van de officleeele in werkingstelling van het electrisch gemaal te Medemblik op j.1. Maandag hebben drie personen van den Oever, de reis per fiets afgelegd langs den Wieringermeerdijk, om die gelegen heid by te wonen. Hoewel langs hobbelige paden werd de reis in korten tyd afgelegd. De drukte met deZuiderzeewerken te Den Oever be gint eenigzins weer te keeren. Een begin is gemaakt met materiaal uit de haven naar buiten te brengen en zoo wordt gezegd, zullen ln het laatst dezer week 500 werk- looze arbeiders te werk worden gesteld. My'nheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U plaatsing van het volgende: By het lezen van de Schager Courant van Zaterdag 8 dezer, werd my door Iemand, die nogal belang stelt in een speciale rubriek van Uw blad, met name: Inge zonden stukken, er op opmerkzaam gemaakt, dat mijn verslag van de gehouden uitvoering van Niedorp's Kin derkoor onvolledig was geweest Zeker vergeten den directeur een pluim op diens hoofddeksel te steken of zoo iets, was myn antwoord. Maar by het doorlezen van het bewuste stukje, be merkte ik, dat deze onvolledigheid niet behoefde te worden aangevuld, weshalve de schryver van die „pen- nevrucht" de directeur ln eigen persoon was. My werd in dit stukje erop gewezen, dat myn verslag „raar" was, een typische uitdrukking. Welke raarheden ln myn verslag zyn verkondigd, zyn door dit ingezonden stukje my niet duideiyker gewor den, al wil ik wel toegeven, dat de weergave van den inhoud niet geheel volledig was. Voor de terechtzitting biyf ik den inzender dankbaar. De duidelykheid van de alleenspraken en dialogen lieten soms wel iets te wenschen over, wat het „nood lottige" gevolg heeft gehad, dat een rectificatie des di recteurs niet uitbleef. Wat de costumeering betreft, daarover is hier de plaats niet om van gedachten te wisselen. Wy biyven by ons ingenomen standpunt, dat dit vollediger had kunnen zyn. Verdere commentaar is overbodig. Hopende hiermede den Inzender voldoende van antwoord te hebben gediend, teeken ik met dank voor de plaatsing, DE VERSLAGGEVER. WAARD EN GROET. Maandag j.1. vergaderde de Hollandsche Maatschappy .•an Landbouw, afd. Waard en Groet. Wanneer de voorzitter, de heer Jm. Blaauboer Gz., de vergadering opent, biykt, dat een 16-tal leden aan wezig is. De notulen worden gelezen en onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. Hierna leest de secretaris een groot aantal Ingekomen stukken voor, o.a. van het Hoofdbestuur over afzet van aardappels, over pluimveecommlsslën en een vrageniyst over de Pachtwet. Deze vrageniyst zal door het Be stuur, ln samenwerking met de pachtcommlssle, wor den beantwoord. De rekening van den administrateur van de aankoop- commissie, den heer P. Klstemaker, wordt goedgekeurd. Hierna leest de heer Klstemaker zyn uitgebreid en keurig verzorgd jaarverslag voor, warault biykt, dat steeds meer leden van den coöperatieven aankoop ge bruik maken. De omzet bedroeg In het afgeloopen jaar f 19830.50. De heer Kistem^ker wordt by acclamatie herbenoemd tot administrateur. By de rondvraag zegt de heer J. Vethman, dat door den lagen waterstand van de Zuiderzee de wellen ln den polder ophouden te loopen, waardoor behalve gebrek aan water, ook een tekort aan brongas ontstaat. Beslo ten wordt, om hierover een schryven te richten aan den Zuiderzeeraad, het Provinciaal Waterleidingsbedrijf, 't P.E.N. en aan het Hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappy van Landbouw. De heer F. Melchior wil voor den verkoop van poot- aardappelen den tusschenhandel uitsluiten en dit via het Hoofdbestuur doen. Dit zal geprobeerd worden. De heer G. Geertsema klaagt over de losplaats voor de binnenvaart. Nu er dit Jaar waarschyniyk veel kool verbouwd zal worden, is de toestand daar onhoudbaar. De heer S. Breebaart informeert naar de resultaten van de moldrainage. De resultaten 'liervan zyn goed te noemen en het werk van de molploeg wordt geroemd. Nadat nog eenige punten van minder belang zyn be- sprok, sluit de voorzitter onder dankzegging voor de aangename besprekingen, de vergadering. KOLIIORN. Op Maandag 24 Februari a s. zal In het lokaal van den heer S. Kuiper alhier een vergadering van de IJs club worden gehouden, ter bespreking van plannen lot viering van het 50-jarig Jubileum dier vereeniging. HARINGHUIZEN. Mejuffrouw Jansen heeft gisteren haar taak als vo lontaire aan de school alhier aanvaard.. Zy was de eerste passagier die uitstapte aan de nieuwe tramhalte Haring huizen van de UJn Schagen—Ewycksluls. Vergadering van de Soclteit „Over de Helft" in de Prins Maurlts alhier. Na opening van den voorzitter, den heer J. B. Wilken, leest de secretaris, de heer Goe^ de notulen, welke worden goedgekeurd. Ingekomen is bericht van een 50-slagen-wedstryd te Barsingerhorn èn een kolfwedstryd te 's-Gravenhage. Als afgevaardigde brengt de heer Goet verslag uit van de algemeene vergadering van den Nederl. Kolf- bond, gehouden te Noordscharwoude. De rekening van den penningmeester, welke is nage zien door de heeren Wilbrink en Sanders, wordt goed gekeurd. De ontvangsten met inbegrip van het saldo vorig aar hebben bedragen f 400.75, uitgaven f 240.05. zoodat wordt gesloten met een saldo van f 160.71. By de bestuursverkiezing wordt ln de plaats van den heer C. Goet, welke niet herkiesbaar ls, gekozen de heer C, Brouwer. By de rondvraag wordt voorgesteld een medaille be schikbaar te stellen voor het alhier te houden muziek concours, wat met algemeene stemmen wordt aange nomen. Hierna wordt met een enkel woord de verga dering door voorzitter gesloten, waarna onderling door het bestuur wordt uitgemaakt, dat de heer C. Brouwer als secretaris zal fungeeren. Op Dinsdag j.L had ten raadhuize te Schagerbrug de aanbesteding plaats van den bouw van de openbare school te Petten. Ingeschreven werd door de volgende personen: C. Vriesman te Petten voor f 12600, K. Krey- ger te Oudesluis voor f 12990, D. Eriks te Burgerbrug, voor f 13200, D. P. Kuiper te Petten, voor f 13500, E. Koozing te Petten voor f 13848, Doedens en Schilder te 't Zand, voor f 13887, en P. Tuin te 't Zand voor f 14890. De gunning is aangehouden. Tot voorzitter en secretaris der Commissie tot Wering van Schoolverzuim te 't Zand zyn herbenoemd resp. de heeren J. A. de Wit en B. Elzer. Wegens vertrek van den heer Van Diepen is tot Se cretaris van de afd. 't Zand van den R.K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond benoemd de heer C. Comman deur te Schagerbrug (Ruigeweg). SCHAGERBRUG. Naar we vernemen zal Zondag 2 Maart a.s. in het Ho tel „Het Wapen van de Zype" worden opgevoerd het looneelstuk „De Dienstknecht in het Huis", door de Mas kerspelers van Bergen. OUDKARSPEL. Door onderhandschen verkoop is de heer L. de Wit alhier eigenaar geworden van een perceel van den hee? R. Kos, thans bewoond zijnde door den heer J. Molenaar. AARTSWOUD. Het café „de Stompetoren" van den heer J. Barton alhier ls onderhandsch verkocht aan den heer J. Vis3er te Schagen. Tengevolge van het reeds herhaalde malen van de gemalen te Wleringen en Medemblik, is onder onze kust reeds een geheele strook grond ln zee droog komen te liggen. Een en ander lokt natuuriyk reeds kijkers DONDERDAG 13 FEBRUARI 1930. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Oudesluis, nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Febr. Roode kool f 3.30—7.50. gele kool f 3—6.90. Deensche witte kool f 1.30—2.20, uien f 1.40—1.60, grof f 2—2.30, drielingen f 1.20, peen f L701.80 per 100 Kg. Aanvoer: 123000 Kg. roode kool, 126000 Kg. gele kolo. 80000 Kg. Deensche witte kool, 8000 Kg. uien, 2700 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 11 Febr. Bravo's f 1.60, uien f 1.10—1.50. drielingen f 1.70—2.10, grove f 1.80—2.10, peen f 1.60—1.70. peen kleine f 1.20, roode kool f 3—7.20. gele kool f 4.10—6.40, Deensche witte kool f 1—2.30 per 100 Kg. Aanvoer: 225 Kg. aardappelen, 15600 Kg. uien, 1400 Kg. peen, 28780 Kg. roode kool, 81400 Kg. gele kool. 131600 Kg. Deensche witte kool. W ARMENHUIZEN, 11 Febr. Roode kool le soort f 3.70— 7.50, 2e soort f 3.106.60. gele kool le soort f 5.70—7.10, 2e soort f 3.20—5.40. witte kool le soort f 1.302, 2e soort f 0.601, peen f 1.90 2.60, bleten f 2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 121850 Kg. roode kool, 16150 Kg. gele kool, 24000 Kg. wittekool, 1675 Kg. peen, 500 Kg. bleten. COOP. CENTR. E IERVEILING PURMEREND G.A., 11 Februari. Aanvoer 39043 eendeieren f 6.60, 104874 kipeieren, 70 —80 Kg. f 8—9, 65—66 Kg. f 7.40—7.80, 63—64 Kg. f 6.90 —7.40, 60-62 Kg. f 6.30—6.90. 58—59 Kg. f 6.1O-6.70. 56 —57 Kg. f 5.80650, 53—55 Kg. f 5.50—6, 50—52 Kg. f 5.20—5.40, 45—49 Kg. f 4.90—5.20. Pluimvee: oude kippen f 1.902.30, oude hanen f 2.35, jonge hanen f 1.30—2, konynen f 2 2.45. PrUs per Kg. oude klpp. n f 0.850.95, jonge hanen f 1.10L40.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2