Binnenlandsch Nieuws. Diefstal in een school te Utrecht. AFS^HUWElUK DRAMA TE EINDHOVEN. Noodlottig auto-ongeval te Mijdrecht. De Papegaaienziekte te Amsterdam. Nagekomen Berichten. WINKEL LANGEND IJ K. BARS1NGERH0RN. Gemengd Nieuws. Ontploffing in een redactie-bureau. Muiterij in Indo-China. Brand aan boord. UIT DE PERS. De zaak-Fraytier. LUIDSPREKER-INSTALLATIE IN DE TWEEDE KAMER. Officieel In gebruik genomen. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: De luidspreker-Installatie in de vergaderzaal der Tweede Kamer, welke eenlgen tijd geleden bij wijze van proef is opgericht, is gister officieel in gebruik ge nomen. Tien luidsprekers zijn over de tribunes verdeeld. De microfoons z\jn geplaatst voor den voorzitterszetel, voor het spreekgestoelte en op de ministerstafel. De Installatie is aangelegd door de N.V. Ned. Seintoestellen- fabriek. EEN 100-JARIGE OVERLEDEN. Te Oldebroek is in den ouderdom van 100 jaar over leden de heer Beerd Akster. Ruim f2000.gestolen. Maandagavond hebben dieven zich toegang ver schaft tot het schoolgebouw voor de grafische vakken te Utrecht. Aan de achterzijde werd een ruit ingesla gen, waarna men een deur, die in een der gangen uitkomt, kon openen. Vervolgens hebben de indrin gers zich naar de portiersloge begeven, waar sleutels worden bewaard. Hier heeft men den sleutel van de directeurskamer opgezocht en daarmee het werkver trek geopend. Alle kasten werden nagezocht; een lessenaar met klapdeksel werd opengebroken. De to tale buit uit diverse potjes bedraagt ruim f2000. Dc dieven hebben vermoedelijk bij het licht van een kaarslantaarn gewerkt, daar kaarsvlekken op den grond zijn gevonden. Het schoolgebouw is gelegen aan den Jutphaasche weg en wordt aan de achterzijde door een ommuur den tuin begrensd. Door over dezen muur te klim men, hebben de inbrekers gemakkelijk werk gehad, daar alle gerucht naar buiten werd gedempt. Boven dien schijnen zij met de plaatselijke omstandigheden bekend te zijn geweest. EEN AUTOBUS TE EGMOND AAN ZEE OP HOL. Baldadigheid der Jeugd. Zaterdagavond, waren eenige jongens aan 't spelen bij 't hotel Trompenberg, waar ook de autobus van den heer Bellekom stond, die den dienst op Alkmaar onder houdt. Een dezer jongens heeft nu in een onbewaakt oogenblik de remmen der bus losgegooid met het ge volg, dat deze van den stellen oprit afreed en met 'n vaartje terechtkwam tegen het huis van den heer P. v. d. Pol. Het gevolg was, dat én het huis, een tweetal deuren, en de auto beschadigd werd. Men schat de schade op pl.m. f 100. De politie heeft de zaak in handen. Een vader doodt zijn dochter en zijn huis hondster met bijlslagen en berooft daarna zichzelf van het leven. Te Eindhoven heeft zich in een perceel in de Spi- reastraat 22 een ontzettend drama afgespeeld. De koopman A. Revmers woont daar met zijn 2t-jarige dochter en een 39-jarige huishoudster, alsmede kost gangers. Toen de kostgangers gistermiddag thuis kwamen. troffen zij de dochter en de huishoudster met bijlslagen vermoord liggende op den grond. De koopman bleek de slang van de gasleiding in zijn mond gezet te hebben en was bewusteloos Men ver moedt, dat hij beide vrouwen vermoord en daarna de hand aan zich zelf geslagen heeft Toen genees kundige hulp was ingeroepen, bleek de man reeds dood. Vermoedelijk zijn de drijfveeren van de daad financieels moeilijkheden geweest Bij het onderzoek, dat do politie in het huis heeft ingesteld, is verder gebleken, dat Reymers na het volbrengen van zijn vrc-eselijke daad is te werk ge gaan op een wijze, die iedere beschrijving tart en het vermoeden heeft doen rijzen, dat rle man wellicht in ean vlaag van volslagen waanzin, heeft gehan- delr1. De commissaris van politie, de heer Brinkman verklaarde in zijn langdurige loopbaan nog nimmer zulk een cynisch geval te hebben meegemaakt. Het drama heeft zich in het atelier van de doch ter. die gediplomeerd coupeuse was afgespeeld. Haar arbeid en het houden van kostgangers waren de voornaamste bronnen van inkomsten van het gezin, dat. voortdurend in financieele moeilijkheden ver keerde, welke laatsten vermoedelijk de. drijfveer zijn geweest tot de ontstellende daad van den 57-jarigen Reymers. Hoe het drama zich heeft afgespeeld. Wij lezen in de „Telegraaf", dat het drama zich naar alle waarschijnlijkheid als volgt moet hebben toegedragen: Reymers is het atelier binnengekomen, terwijl de dochter en de huishoudster op de divan naai- en ver stelwerk verrichtten hetgeen men heeft kunnen af leiden uit het feit. dat verschillende mantels en an dere kleedingstukken aan den muur hingen. Met een hijl heeft hij de beide vrouwen van achteren aan gevallen en hevige slagen op de achterhoofden toe gebracht. liet hoofd van mej. Lang, huishoudster, vertoonde acht diepe kerven. Bovendien hee(ft hij haar getroffen aan den elleboog, vermoedelijk toen de vrouw een afwerende beweging maakte en den s?ng opving. Merkwaardig is dat de dader deze won den met een linnen doek heeft verhonden. Ook de dochter werd ongeveei ter zelfder tijd op soortge lijke wijze afgemaakt. Verder heeft de moordenaar zich allerzonderlingst gedragen. In het zeer zindelijk ingerichte huis was achter het atelier de gemeenschappelijke slaapkamer gelegen van drie kostgangers. De pensionbewoners waren twee arbeiders op een sigarenfabriek, een bankwerker en een kantoorbediei de op de gloeilam penfabriek. In dit vertrek stonden drie propere waschtafeltjos en evenzoov^le wit gelakte ijzeren le dikanten. Van een dezer ledikanten heeft Reymers het bedstel naar de voorkamer gebracht. Op dezelf de wijze ging hij te werk in een aangrenzend één persoons slaapkamertje van den vierden kostganger. Op het atelier vorfoonde de divan een groote bloed vlek. De man heeft de lijkor. van den divan getrok ken en een touw om den hals gedaan, waarna hij ze door het, heele huis heeft gesleept. Overal spreken bloedplassen en hloedspatien op soms 180 M. hoog te. alsmede plukjes hoofdhaar van zijn luguber be drijf. Ten slotte heeft hi.i de lichamen geheel ontkleed in lakens gewikkeld en op de bedden in het atelier gelegd. De bebloede kleercn heeft hij vervolgons op den zolder opgeborgen. Hit trok hij ook zijn eigen met. bloed hespat hoven- en ondergoed uit op de sokken na, zoonis het onderzoek uitwees. Na zich schoon linnengoed aangetrokken te hebben en zich in zijn Zondagsche pak gestoken te hebben is Rey mers het geheele huis, dat overigens teekenen van uiterlijken welstand vertoonde, gaan schoonmaken. Hij schrobde de gang en de houten overloop, doch hier was het bloed reeds door de naden der plan ken gedrongen en kwam in druppels door het pla fond van de gang te voorschijn. In de keuken, die zeer rijk van kookgelegenheid was voorzien, heeft hij de lijken bij de gootsteen gebracht om ze te rei nigen, hetgeen valt op te maken uit de bloedsporen aan een waschborsteltje. De keuken staat met de achterkamer door een deur in verbinding. Uit dit woonvertrek sleepte de moordenaar de lijken naar binnen, plaatste de portretten van zijn beidp slacht offers voor het keukentafeltje en nam zelf daarach ter plaats. In dien toestand moet hij de hand aan zichzelf geslagen hebben door de gasslang in den mond te nemen. Zoo heeft hij het bewustzijn verloren. De persoon van den dader. In de buurt gold Reymers, die in 1872 in Milligen is geboren, voor een weinig opvallend man. Hij was vrij klein van postuur en maakte uiterlijk een netten, kalmen indruk, llij had lang ln Duitschland gewoon en vroeg daarom ook herhaaldelijk Duitsche kostgan gers. Met dezen had hij wel eens oneenigheden, di8 soms eindigden met het buiten de deur zetten van de betreffende personen. Mej. E. Lange, 18 October 1890 te Brunswijk ge boren, was zijn huishoudster, nadat hij van zijn echt- genoote gescheiden leefde, had Reymers met deze vrouw een verhouding aangeknoopt. Zijn 21-Jarifge dochter Irma, die in Boohum is geboren, zou meer malen haar ontstemming over deze liefdesbetrekking te kennen hebben gegeven. De onmenschelijke mis daad en de daarop gevolgde handelingen, wettigen het vermoeden, dat de moordenaar in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. ONDER EEN VRACHTAUTO. Een kind gedood. Gistermiddag om ongeveer vier uur heeft op het Wees- perplein te Amsterdam een droevig ongeval plaats ge had. Een dertienjarig knaapje, wonende op Rapenburg, was op een vrachtauto van een ijzerhandelaar geklom men. Hij zat in het midden van den wagen. Op het Weesperplein sprong het knaapje er af. Hij viel en kreeg oen der achterwielen over het hoofd. De dood trad bijna onmiddellijk in. Het stoffelijk overschot werd naar het Ned. Israëlietisch ziekenhuis overgebracht. Botsing tusschen auto en motor. De mo torrijder bleek een zoon van den inzittenden eigenaar der auto te zijn. Gistermiddag om ongeveer vier uur is op de Zuwe na bij Mijdrecht een ernstig auto-ongeval geschied. Op dien tijd reed de manufacturler N. van Yperen, wonende te Mijdrecht, met zijn auto ln de richting Mijdrecht Zijn ongeveer 20-jarlge zoon Arle, die nog sturen moest lee- ren, chauffeerde. Bij den Lieftenshoek maakt de weg een scherpe bocht en plotseling kwam een motorrijder hen tegemoet rijden. Vermoedelijk gaf de bestuurder van de luxe auto vol gas, ln plaats van te remmen, zoo dat een botsing met den motorrijder onvermijdelijk was. Beide voertuigen kwamen ln de sloot terecht. De manu facturler en zijn zoon kwamen met een nat pak en den schrik vrij, doch de bestuurder van het motorrijwiel, die eveneens een zoon van den heer van Yperen bleek te zijn, de 23-jarlge Piet, werd ernstig verwond opgenomen. Na voorloopig verbonden te zijn door dr. Oudendal van Uithoorn werd de jongeman naar het Academisch Zie kenhuis te Utrecht overgebracht, waar hij ter verple ging ls opgenomen. Belde voertuigen werden zwaar beschadigd. ZWARE BRAND TE GRONINGEN. Drie personen gered. Te Groningen is gisternacht om twee uur brand ont dekt in een kruidenierswinkel aan het Boterdiep. Bin nen korten tijd stond het geheele pand in volle vlam. Een passeerend wielrijder slaagde er met levensgevaar ln den winkelier en zijn beide dochtertjes te redden door met hen uit het raam te springen. Met vier stralen bestreed de brandweer het vuur, doch kon niet verhin deren dat het pand totaal uitbrandde. Verzekering dekt de schade. ONTZETTING UIT OUDERLIJKE MACHT. De officier van justtie te 'sGravenhage had bij de Haagsche rechtbank de ontzetting uit de ouderlijke macht gevorderd van een adjudant-onderofficier uit Leiden, die uit godsdienstige overwegingen zijn kin deren niet naar school wenscht te sturen en deswege reeds eenige malen wegens overtreding van de Leerl plichtwet is veroordeeld. De rechtbank heeft- deze vordering afgewezen. Van deze beslissing is de officier van justitie in hooger beroep gegaan en thans zal het Haagsche Hof deze quaestie 17 Februari in raadkamer behan delen. Regeringsmaatregelen te verwachten Naar uit den Haag wordt vernomen, zijn er spoedig vanwege de regeering maatregelen te verwachten inzake de papegaaienziekte, welke in ons land in twee gezin nen te Amsterdam ia opgetreden. Later wordt gemeld: De maatregelen, welke de regeering overweegt om trent de papegaaienziekte hebben betrekking op den in voer van papegaaien. Inmiddels verzoekt de regeering den scheepvaartmaatschappijen, in afwachting van die maatregelen, papegaaien niet met haar booten te vervoe ren. Tegen gevaar van besmetting door papegaaien, die onderweg naar Nederland mochten zijn, kan men zich vrijwaren door, in overleg met den gemeentelijken ge zondheidsdienst van de plaats van lossing, hoogstwaar schijnlijk Amsterdam of Rotterdam, die dieren geduren de eenigen tijd in quarantaine te geven in onmiddellijke aansluiting aan het vervoer van boord. Verder heeft de directeur van de scheepvaartmaat schappij, de Koninklijke Holl. Lloyd, aan een vertegen woordiger van het persbureau Vaz Dlas verklaard, dat streng toezicht zal worden gehouden, dat door de op varenden van de schepen, dier maatschappijen geen vo gels uit Zuid-Amerika worden meegenomen. De toestand van de patiënten te Amsterdam. Omtrent den toestand der patiënten te Amsterdam meldt men: Wat het gezin aan den overkant van het U betreft, waarvan vader, moeder en de 20-jarige dochter voor de ziekte zijn aangetast, wordt vernomen, dat de pa tiënten zich rustiger toonen, doch dat de temperatuur nog hoog is. Van de vijf ln het Wilhelmina-gasthuis opgenomen le den van het gezin uit de Oostzaanstraat (gister was abusievelijk van Ostadestraat gemeld), is de toestand van drie ernstig, terwijl de twee anderen weinig ver schijnselen vertoonen. DONDERDAG 13 FEBB. 1980. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 7% uur, Bijeenkomst. De heer J. J. van Groos alhier, heeft de benoeming tot leeraar ln leerbewerking en stoffeerderij aan de Nijverheidsschool J. B. Davids te Amsterdam, niet aan genomen. NOORDSCHARWOUDE. De kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk J.l. Zondag werd afgewisseld door zang van een aantal lidmaten. Men hoopt op deze wijze wat meer belangstelling op te wek ken voor het kerkelijk leven. Door de R.K. Zangvereen 1 ging „St Caecilia" zal Woensdag 19 Febr. een Oratorium worden gegeven, n.1. het St. Alfonsus-oratorlum. BARSINGERHORN. Ds. J. Kooiman, vroeger predikant bij de Doopsge zinde Gemeente alhier thans te Ternaard, zal in den loop van April zijn emeritaat aanvragen. Het plafond ingestort; vier personen ge wond. Aanslag van Joego-Slavische nationalisten? V.D. verneemt uit Rome: De „Messagero" meldt, dat Maandagavond een tot nog toe niet opgehelderde aanslag is voorgevallen op het redactiebureau van de „Popolo di Triesti" te Triest. Te tien minuten voor elf, toen men op de re dactie en de zetterij druk aan het werk was, geschied de op de eerste verdieping een hevige ontploffing, waardoor deuren uit hun scharnieren werden ge rukt, vensters kapot sloegen en plafonds instortten. Vier personen werden gewond, n.1. een redacteur, twee correctoren en een looper. Zij moesten alle vier in een ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. De brandweer was spoedig ter plaatse om de puin- hoopen op te ruimen. Spoedig verschenen ook de autoriteiten, o.a. de fascistische bondssecretaris, do podesta en het hoofd der politie ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Men vermoedt, dat de explosie is veroorzaakt door middel van een groe ten granaat. Omtrent de daders verkeert men nog in het onzekere, maar de „Messagero" schrijft, dat men vermoedt, dat men hier te doen heeft met een daad van terreur van de „Orjoena", de bekende nationalis tische Joego-Slavische organisatie. Verscheidene slaohtofiers. Het B.T.A. seint uit Hanoi: Tengevolge van revolutionaire agitatie deden sohla ten in de kazernes te Jenbaai een poging tot muite rij. Er hadden tamelijk ernstige gevechten plaats, waarbij verscheidene slachtoffers gevallen zouden zijn. De noodige maatregelen tot herstel van de orde wer den onverwijld genomen. Nadere berichten melden, dat de tireilleurs van het garnizoen, bij wie zich de inlanders aansloten, een poging deden om het kamp te forcceren. Bij het af slaan van den aanval werd een der officieren gedood. Op last van den minister van koloniën wordt een diepgaand onderzoek ingesteld. Nadat de „Miinchen" aan de pier gemeerd had, brak er brand uit Kort daarop is het schip gezonken. Naar uit New-York gemeld wordt, brak aan boord van het Nord. Lloyd schip „München", kort nadat 't aan de pier gemeerd had, brand uit. Er hadden ver scheidene ontploffingen plaats, die het schip deden tril len en de met het blusschingswerk bezig brandweerlieden tegen den grond wierpen. Kort daarna zonk het schip. Een nader N. T. A.-bericht meldt dat de brand uit brak in de laadruimen 5 en 6, vermoedelijk in een stapel potasch en nitraat, die een deel der lading vormden. De 263 passagiers hadden het schip reeds vóór de ont ploffingen verlaten. De vlammen breidden zich na de ontploffingen met groote snelheid uit De bemanning begaf zich terstond aan land. De „München" meerde om ruim tien uur, kort na elf werd de brand gerapporteerd. De geheele ralling van het achterschip werd weggeslagen, alle vensters ver nield. Het geheele achterschip stond ten slotte in brand, de branweerlleden moesten het schip tenslote verlaten en bestreden het vuur van den pier af. Drie maanden buiten dienst Wolff meldt uit Bremen: De Nordd. Lloyd ontving uit New-York de telefoni sche mededeeling, dat de „München" des avonds 10 uur nog brandde. Men hoopte het vuur echter meester te zijn. Alle voor de passagiers bestemde gedeelten van het schip zijn uitgebrand. Het vaartuig zal vermoedelijk drie maanden huiten dienst moeten worden gesteld. De „München" werd pas een zes jaar geleden als zus terschip van de N„Stuttgart" ln dienst gesteld. Een Reutertelegram meldt nog, dat drie brandweer lieden door de ontploffingen in het water werden gewor pen. Er worden zeven personen vermist, waaronder de kapitein. Twee leden der bemanning werden gewond. De schade wordt op zes mlllioen gulden geschat zonder de lading. Het schip meet 14000 ton en had ruimte voor 400 passagiers. DE VERDWIJNING VAN KOETEPOW. Zijn vrouw stolt zich civiele partij. Uit Parijs wordt gemeld: De vrouw van generaal Koetnpow heeft zich civiele partij gesteld in de aanklacht, ingediend tegen een onbekende, wegens geweldpleging en wederrechtelij ke opsluiting. Zij is er thans volstrekt van overtuigd, dat men met een politieken aanslag te doen heeft. LUIK—PARIJS IN VIER UREN, Nieuwe proeven met een bliksemtrein. Op de lijn LuikParijs hebben nieuwe proefnemin gen met een uit metalen wagens samcngestelden bliksemtrein plaats gehad. Een uit het station Parijs- Noord om 7 u. 50 vertrokken trein bereikte het sta tion LuikGuillemins om 11 u 45, dus in minder dan vier uren tijd. De nieuwe trein zal binnen een paar maanden in de dienstregeling worden opgeno men. NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND. Afschaffing van de kosten voor verblijfs vergunningen. Daar de Duitsche onderdanen in Nederland noch kosten voor verblijfsvergunningen, noch aanmel- dings- of registratiekosten betalen moeten, heeft, naar de ambtelijke Pruisische persdienst mededeelt, de Pruisische minister van binnenlandsche zaken in een rondschrijven der politie autoriteiten opgedra gen om in 't vervolg van Nederlandsche onderdanen de voor het verkrijgen van verblijfsvergunningen, verplichte registratiekosten, ten bedrage van 2 tot 5 M., n i e t meer te heffen. HEVIGE VECHTPARTIJ TE ITZEHOF.. Twintig personen gewond. Wolff meldt uit Hamburg: Te Itzehoe. is het Maandagavond na een nationaal-so- clallstische vergadering tot een hevige vechtpartij tus schen nationaal-sociallsten en communisten gekomen. Toen de aanwezigen de vergaderzaal verlieten, ging plot seling het licht uit, waarna de vechtpartij begon, waarbij stoelpooten en bierglazen als wapenen werden gebruikt» De politie joeg de vechtenden met den gummistok uit een. Om een uur 's nachts was de orde hersteld. Het aantal gekwetsten wordt op twintig geschat, o.w. vier of vijf zwaar gewonden. EEN SIERAAD DOOR PRINSES ASTRID VER LOREN. De Brusselsche avondbladen van gisteren publicee- ren het bericht, dat prinses Astrid op het jongste hofbal een juweel van groote waarde heeft verloren. Het is volgens de foto, die het bericht vergezelt, een hanger ,in den vorm van een kruis, waarvan de ar men wórden gevormd door vierkant geslepen sma ragden, omringd door kleine briljanten In het mid den bevindt zich een groote smaragd, waar omheen nog tachtig kleine gelijksoortige briljanten zijn ge plaatst. Het geheel is gemonteerd in ouden stijl. Tot dusver is men er niet in gslaagd het verloren juweel terug te vinden. Bezwaren in de Eerste Kamer. Wij' lezen in het „Hdbld.: Wij zien met voldoening, dat er in de Eerste Ka mer leden zijn, die zich niet zonder meer wcnschen neer te leggen bij de zonderlinge handelwijze van de regeering, die een premature schadeloosstelling meen de te moeten geven aan den ex-gouverneur van Cu- ragao, door hem een bevoorrechte benoeming bij de Arbeidsinspectie in Den Haag te bezorgen. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer nopens de begrooting van Arbeid wordt daaromtrent mede gedeeld, dat in verband met de indiening van de nota van wijzigingen, in het bijzonder met het oog op de verhooging van artikel 7 met fSOOO voor ver meerdering van personeeluitgaven bij dc Ar beidsinspectie, verscheidene leden den ministr verzochten om nadere toelichting van hetgeen in de pers is vermeld omtrent een eventueels horbenoeming van ir. L. A. Fruytier bij dezen dienst. Deze leden waren algemeen van meening. dat een dergelijke herplaatsing bij de Arbeidsin spectie alleen dan zou kunnen geschieden, wan neer daar een vacature bestaat. Is zulks het geval, clan behoort de weder in dienst genomen ambtenaar genoegen te ne men met de beschikbaar opengevallen plaats. Zoo het inderdaad juist is, dat de zeer be kwame, te 's-Gravenhago gevestigde inspecteur ir Iluygens naar Maastricht werd overgeplaatst om den oud-gouverneur van Ctirarao in do resi dentie benoemd te krijgen, dan achtte de leden, hier aan het woord, zulks zeer onrechtvaardig. Zij vroegen zich af. welke algemeen belang met zulke mutaties gemoeid is. Immers, alleen wanneer een algemeen belang op het spel staat, zijn dergelijke overplaatsingen te rechtvaardi gen. Het was dezen leden niet gelukt het te dezer zake in gevaar gebrachte algemeene belang, dat vooral in het onderhavige geval wel zeer evi dent zou moeten zijn, op te sporen. Wy hebben indertijd herhaaldelijk betoogd, aldus ver volgt bovengenoemd blad, waarom wij het verkeerd acht ten, dat de regeering den heer Fruytier gunsten verleen de alvorens het officleele rapport over de gebcurtnis- sn ln Willemstad het rapport van de commissie Hoor- weg-Bonnewitz aan het parlement of aan de publieke opinie is overgelegd. Die commissie is nu al weer eenige maanden uit Curaqao terug en nog steeds wachten wij op het relaas van haar bevindingen, dat voor het juiste oordeel over de handelwijze van den heer Fruytier een noodzakelijken grondslag moet vormen. Tntusschen heeft de minister van Arbeid zich gehaast om den heer Fruytier ter wille te zijn. Hij heeft zich daarbij met het Curagaosche avontuur niet ingelaten en eenvoudig het belang der arbeidsinspectie voor oogen gehouden volgens zijn eigen verklaringen. Wij hebben indertijd deze opvatting wel wat erg sim plistisch genoemd. En w Ijhebben hot betrerurd, dat de extra-post van 8000 gulden voor de herbenoeming van den heer Fruytier niet bij suppletoire begrooting werd aangevraagd, welke door de Eerste Kamer afzonderlijk zou kunnen zijn aangenomen of verworpen. Zooals de zaken nu staan is de post op de gewone begrooting ge bracht, die door de Eerste Kamer niet geamendeerd kan worden en dus ln haar geheel moet worden goedgekeurd of afgestemd. En om ter wille van het geïsoleerde geval-Fruytier zal do Eerste Kamer deze verantwoordelijkheid wel niet op zich willen nemen. Practisch zal de regeering hot pielt dus wel winnen, en de heer Fruytier zal zijn be geerden post krijgen, nog voordat het laatste oordeel over zijn beleid als gouverneur is geveld. Wij hopen, dat hierover in de Eerste Kamer een hartig woordje zal worden gezegd. Wij zijn de eersten geweest om te er kennen, dat er voor het optreden van den heer Fruytier tijdens den ongelukkigcn overval verzachtende omstan digheden kunnen hebben bestaan, omdat een laksche overheid hem onvoldoende met weermiddelen had uitge rust. Maar dat is geen reden om nu op de eindconclu :i« vooruit te loopen, met iets, dat wij moeilijk anders kunnen beschouwen dan als een douceur, waarvan nog In het geheel niet vaststaat of zij al dan niet v e rd i e d was. Om niet te spreken van het algemeen beland, dit hierbij betrokken behoorde te zijn, en dat wij. even min als de „verscheidene leden" hebben vermogen op te sporen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7