De verdwijnende ooievaar. Inbraak in een fabriek te 's-Gravenhage. Gasontploffing te Haarlem. Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" te St. Maartensbrug. Gemengd Nieuws. Herige ontploffing te Brooklyn. Op z'n Chineesch. Groote dorpsbrand in Baden. Ook een schoonheidswedstrijd. BILLY BOO. T.B.C.-BESTRIJDING BIJ HET RUNDVEE. Volgens het eerste jaarverslag van de Noordholland- sche vereenlglng ter bestrijding van Rundvee-tubercu- lose in Noordholland en ter bestrijding van andere vee ziekten, zijn de resultaten zeer bevredigend geweest. De secretaris zegt daarin, dat de medewerking ver boven de verwachting is geweest In verband daarmede was de taak van het dagelijksch bestuur zeer zwaar, vooral was de administratie van bezwarenden aard. Van bijna 1000 boerderijen moest de inrichting der administratie zoodanig zijn, dat van het geheel terstond een over zicht gegeven kon worden.Doch dank zij de medewerking van zoovelen, konden de moeilijkheden worden opge lost Krachtig werd het bestuur ter zijde gestaan door Ged. Staten en het Veeartsenijkundig staatstoezicht In het bijzonder moeten hier genoemd worden de Rijks- veeteeltconsulent, Ir. L. de Vries, en van het personeel van het bureau voor de Rundveefokkerij. Door de me dewerking was het mogelijk 21 plaatselijke bestrljdings- ©rganisaties in het leven te roepen, die verklaard heb ben, de dieren van hunne leden te onderzoeken, waarbij 3079 reactlediéren bleken te zijn; 26 dieren werden we gens open vorm van tb.c. afgeslacht Het aantal t.b.c,- vrije stallen bedroeg 344 op de 977 onderzochte stallen. Merkwaardig was het onderzoek op Terschelling, waar van 95 stallen 170 tb.c.-vrij bleken te zijn. De vrije ligging van het eiland zal hier wel van invloed geweest zijn. DE AUTO REED DOOR. Aanrijding te Dellt. Op den Haagweg nabij Delft werd de 31-jarige C. uit Wassenaar aangeredeen door een achterop ko menden auto en tegen den grond geslingerd. Hij brak een sleutelbeen en werd, na door dr. Santman te zijn verbonden, naar het gasthuis vervoerd. De auto, die na de aanrijding stopte, is onmiddel lijk doorgereden. Letter en nummer heeft men echter kunnen opnemen. In 1929 nog maar 209 bewoonde nesten ln ons land. In „Ardea", het orgaan der Nederl. Ornithologische Ver., publiceert Fr. Haversohmidt een onderzoek naar den stand van den ooievaar in 1929. Helaas moet hij tot sombere conclusies komen. In het afgeloopen jaar waren er in Nederland slechts 209 ooievaarsnesten be woond. De meeste kwamen voor in Friesland (47), Drente (35), Z.-Holland (34) en N.-Brabant (31). Zeeland en Limburg schijnen in 't geheel geen be woonde nesten moer te bezitten. Noordholland slechts 3, Utrecht 8 en Groningen 13. Verder noemen we nog Gelderland met 22 en Overijsel met 16 bewoonde nes ten. De achteruitgang van den ooievaarsstand blijkt ver der uit het fedt, dat sinds 1929 ten minste 98 nesten in den steek gelaten zijn, waarvan 24 die in 1928 nog bewoond waren. In België is de ooievaar reeds als broedvogel ver dwenen, evenals in het grootste deel van Frankrijk. In Duitschland wordt allerwegen een sterke achter uitgang waargenomen. In het algemeen komt onderzoeker tot de conclu sie, dat de achteruitgang niet zoo zeer aan den mensch, als aan „de dieren zelf" te wijten is, zoo adat men er machteloos tegenover staat en het nog slechts een quaestie van tijd is, dat de ooievaar tot de Ned. broedvogels behoort. Geringe bult. Van de daders geen spoor. Naar thans bekend wordt gemaakt., is in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. ingebroken in de kara- ■melfabriek van de N.V. Lancashire in de le v. d. Kunststraat te s-Gravenhage. De directeur bracht naar gewoonte Zondag een bezoek aan de fabriek. Hij zag toen, dat één der achterdeuren open sitond. Een bedrag van f 60 en eenige koperen gewichten wa ren ontvreemd en de dieven hadden niet kunnen na laten, van de karamels te snoepen. Naast deze fabriek is een groote plaats, die als ko lenbergplaats dienst doet en aan een kolcnhandelaar toebehoort. Deze laatste had tegen een muur een groote kast gezet. Hierop zijn de inbrekers geklom men. Zij hebben toen Drikkeldraad, dat een halve me ter hoog op den muur der fabriek is aangebracht, doorgeknipt en vervolgens de binnenplaats bereikt. Twee groote schuifdeuren geven toegang tot de fa briek. Zij zijn afgesloten door een zwaren ijzeren heugel, die aan den binnenkant met een pen vastzit. Getracht is nu door midden van het boren van ga ten deze pen los te maken. Toen dit niet lukte, hob- ben de inbrekers een raam van dik draadglas ver nield en zijn ze daardoor naar binnen gekropen. Op het kantoor is alles omver gehaald, waarbij de gereedschapskist uit de fabriek dienst heeft gedaan. In een opengebroken lessenaar werd een goede vondst gedaan: de sluetel van de brandkast. Zooals gezegd, kon niet meer dan f 00 worden bemachtigd. Door de groote schuifdeuren hebben de ongenoode gasten de fabriek verlaten. Door middel van een trap leer konden zij gemakkelijk over den muur klim men. Den laatsten tijd komen nogal veel inbraken in Den Haag voor. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat het telkens leden van dezelfde bende zijn. In een leegstaande woning. Nalatig heid de oorzaak. Donderdagavond omstreeks 6 uur heeft een gas ontploffing plaats gehad in perceel Ursulastraat 6 te Haarlem, dat verbouwd wordt en bewoond zal wor den door G. H. van Dam, aardappelhandelaar. Deze verklaarde, een persgaslamp gehuurd te heb ben, welke door den verhuurder omstreeks 5 u. 15 is opgehangen, daar in de kamer nog geen verlich ting aanwezig was. Om 6 uur heeft van Dam het perceel verlaten en zich begeven naar de woning van zijn vader aan de Xassaulaan, en na een kwartier is hij weer naar het perceel aan de Ursulastraat ge gaan. Onderweg daarheen hoorde hij een geweldige slag; het bleek, dat de persgaslamp ontploft was. Van de twee voorkamers van het perceel zijn de ruiten en het plafond stukgeslagen; in de achterka mer zijn de ruiten weggeslagen Het. plafond en het behang van deze kamer zijn geschroeid. Van Dam constateerde bii aankomst dat de hoofd kraan van den muntgasmeter open stond, deze heeft hij dadelijk afgesloten. Verder zag hij dat verschil lende gasaansluitingen in de woning niet waren af gesloten. zoodat het gas zich vrijelijk in de woning kon verspreiden. Daardoor is dan ook de ontploffing ontstaan. Een gasfittei van de gemeente, die in de nabijheid woonde, heeft direct een pijpje van de gas- lijding bij de lamp afgedraaid, hetgeen door de po litie in beslag is genomen. De politie heeft verder geconstateerd, dat ongeveer een kwart M3. gas in den muntmeter aanwezig was De verwoesting was vrij groot De ramen met spon ningen en al werden weggeslagen en de plafonds in voor- en achterkamer kwamen naar beneden. Van de aan de overzijde der straat liggende hui zen braken eveneens de ruiten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Donderdagavond hield de Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" een ledenvergadering ln het lokaal van den heer Kossen. Aanwezig 20 leden. De Voorzitter, de heer P. Breed heette den aanwezigen van harte welkom in het bijzonder den leden van de financleele commissie, bestaande uit de heeren G. van der Sluijs, K. Paarlberg en H. Jippes. De heer Jippes kon door omstandigheden niet aan wezig zijn, evenals de leden van het Hoofdbestuur van den Bond. Spr. drukte zijn spijt uit, dat niet meer leden waren opgekomen. Toch deed het hem groot genoegen dat hheeren bode en dragers aanwezig waren en dank te hen hartelijk voor de goede en correcte wijze, waarop de begrafenissen werden uitgevoerd. Mede werd een woord van dank gebracht aan den heer H. Kuiper en zijn echtgenoote voor de uitstekende verzorging der cos- tumes. In de hoop dat de besprekingen in het belang der vereeniging zouden zijn opende Voorzitter de verga dering en werd het woord gegeven aan den secretaris- penningmeester, den heer Brouwer, voor het lezen van de notulen der vorige bijeenkomst. Deze werden, onder dankzegging aan den secretaris voor zijn nauwkeurige aanteekeningen, onveranderd goedgekeurd. Volgde voorlezing van het jaarverslag, dat als volgt luidt: Hiermede hebben we wederom het genoegen, u verslag te doen van de werking van de Begrafenisvereeniging gedurende het afgeloopen boekjaar. Er werden gehouden: 1 ledenvergadering, 5 bestuurs vergaderingen, 2 gecombineerde vergaderingen met het bestuur der begrafenisvereeniging Schagen en 1 ver gadering met de besturen der begrafenisver. Schagen, de Kath. Ver. In Schagen, de Kath. Ver. te Burgerbrug, en 't Zand. Deze laatste vergaderingen vonden plaats op Initiatief van de begrafenisver. te Schagen en had den ten doel te trachten een collectief contract met de stalhouders in Schagen tot stand te doen komen. Deze pogingen zijn intusschen afgestuit op de onwil van de stalhouders, omdat zij de tarieven meenden te moeten verhoogen, terwijl de besturen deze verhooging niet nood zakelijk voorkwam. Waar deze vereen, door de vereeni ging met Petten bij de Zijpe noodwendig een contracts wijziging behoefde, waar het bestuur alsnog niet wensch- te over te gaan tot het ingebruik nemen van auto's, daar werd een contract afgesloten met den heer Timmerman te Schoorl, die thans naar genoegen het vervoer van overledenen naar de begraafplaatsen ln de gemeente Zfjpe uitvoert op dezelfde voorwaarden als voorheen met de stalhouders in Schagen. Hoewel wellicht ln de toekomst het vervoer op auto's is aangewezen, het be stuur Is niettemin unaniem van gevoelen, dat een begra fenis met rouw en volgkoetsen nog Immer plechtiger is dan met auto's. In 't bestuur kwam geen wijziging, zoomin als bij bo den en dragers. Af en toe worden de costumes nagezien, maar dank zij de uitstekende behandeling van deze door den heer Kuiper en echtgenoote, bevinden de pakken zich in uitstekenden staat. Het vervoer der dragers heeft plaats met de autobus van den heer Paarlberg. Vanwege de vereeniging werden in 't afgeloopen boek jaar 43 begrafenissen uitgevoerd en wel 22 van leden en 21 van nlet-leden, waarvan 19 particulieren en 2 uit 't Teh. v. O. v. D. Het aantal begrafenissen van leden bedraagt 4 meer dan 't vorig jaar. Verdeeld naar den leeftijd was dit: Beneden 12 jaar: 0 gevallen; van 12—18 jaar: 1 geval (niet-lid); van 18—70 jaar: 21 gevallen (10 leden, 10 n.-l. en 1 T.v.O.v.D.); boven 70 jaar: 21 gevallen (12 leden, 8 n.-l., 1 T.v.O.v.D.). Voor de wijk Burgeihrug deed de vereeniging 6 keer dienst; voor St Maartensbrug 8 keer; voor Schagerbrug 14 keer, voor Oudesluis 4. keer en voor 't Zand 2 keer. Verder werd van de vereeniging gebruik gemaakt voor een begrafenis uit: 1 van Schoorl. 1 van Heiloo, 1 van Eenigenburg, 2 van Amsterdam, 1 van Koegras, 1 naar Petten, 1 naar Schoorl en 1 naar Winkel. Aangaande den finantleelen toestand van de vereen, verwijzen we naar 't rapport dat daaromtrent door de financleele commissie, bestaande uit de heeren G. v. d. Sluijs, K. Paarlberg en H. Jippes zal worden uitgebracht De verzekering tegen ongevallen door boden en dra gers vanwege den Bond van Begrafenlsvereenlglngen, kwam ln 't afgeloopen jaar tot stand, waarbij wordt uit gekeerd een bedrag van f 3500 bij overlijden, f 3500 bij levenslange geheele ongeschiktheid, f 1750 bij levens lange gedeeltelijke ongeschiktheid, f 21 per week bij tij delijke geheele ongeschiktheid; f 10.50 per week bij tij delijke gedeeltelijke ongeschiktheid. Deze verzekering geldt voor personen beneden 65 jaar. De kosten dezer verzekering komen voor onze vereeniging op f 14.70 in totaal. Hiermede zijn we aan het eind van ons verslag geko men. In de hoop, dat de vereeniging ook In het komen de jaar in bloei moge toenemen, eindigen we dit verslag. Onder hartelijke dankzegging van den voorzitter en met applaus der aanwezigen werd dit keurig opgestelde en uitgebreide verslag van den secretaris, zonder op of aanmerking goedgekeurd. Punt 3 van de agenda was: verslag van de financl eele commissie, dat bij monde van den heer G. van der Sluijs als volgt werd uitgerbacht De Commissie, belast met het nazien der rekening, heeft de eer rapport uit te brengen over het jaar 1929, zijnde het vierde boekjaar. Zij kwam bijeen Woensdag 5 Februari j.1. en beeft zich toen onder voorlichting van Uwen secretaris-penningmeester van haar taak gekweten en het genoegen te constateeren, dat alles in de beste orde is bevonden. Hoewel de bedragen der exploitatie rekening ln dit verslag nauwkeurig worden gespecifi ceerd en toegelicht, meenen wij te kunnen volstaan aie' vermelding van de volgende uitkomsten: de ontvangsten bedroegen ln totaal f 4551.61%, de uitgaven f 4304.19 wij houden dus over een saldo van f 247.42. Hoewel de uitkomsten bevredigend kunnen worden genoemd, is toch het saldo aanmerkelijk kleiner dan het vorige jaar Als oorzaak vinden wij, dat 4 begra vingen van leden meer hebben plaats gehad, wat bij eenzelfde ontvangst van contributie de uitgaven «ta'i- merkelijk heeft verhoogd. Waar de Vereeniging als op- richtingskapitaal nog een schuld heeft van groot f 3UO. meent het Bestuur en Commissarissen thans den tijd gekomen dit bedrag geheel af te lossen, mede gezien hei feit, dat de obligatiehouders destijds het geld beschik haar hebben gesteld tegen een zeer lage lente, ja zelfs enkele geheel renteloos. Waar echter het saldo is f 247.42 zal dus, om aan een aflossing van f 300 te kunnen vol- .doen, de reserve moeten worden aangesproken. Do>.e, thans groot f 650, zal daardoor dalen tot f 597.42. Wel iswaar gaat daardoor de reserve eenigszins terug, doch daar tegenover staat, dat dan ook de vereeniging geen schulden meer heeft. Ook de Commissie deelt hier de zienswijze van het bestuur en zou ln haar rapport een woord van dank willen zeggen aan die leden, die op zulke voordeellge voorwaarden aan de Vereeniging, deze destijds hebben geholpen aan oprichtingskapitaal. Deze finantleele steun wordt ontegenzeggelijk op hoogen prijs gesteld. Ook nu weer, Mijne Heeren, geeft het geheel den indruk van goede inzichten en een goed beleid van Uw Bestuur en Commissarissen en een keurig gevoerde boek houding van Uwen secretaris-penningmeestei. Een en ander geeft dan ook de Commissie aanleiding de reke ning over 1929 goed te keuren, zooals die is opgemaakt en Uw Bestuur en Commissarissen te ontheffen van hunne verantwoordelijkheid in deze. Met een woord van dank voor de groote welwillend heid van Uwen secretaris, den heer Brouwer, en de goe de verzorging van uwen geachten voorzitter, den heer Breed, tijdens het houden van onze controle, eindigen we hiermede ons rapport. Met de meeste aandacht werd dit uitgebracht ver slag door de aanwezigen gevolgd en het deed Voorzitter groot genoegen, dat hierin met waardeering werd ge sproken over het werk van <fen secretaris-penning meester. Onder hartelijke dankzegging aan heeren com missieleden voor de moeite en opofferingen die zij zich getroost hadden voor het houden der controle werd dit verslag zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Hierna volgde: L Bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar de heeren P. Breed, voorzitter en C. v. d. Sluijs, commissaris; 2. Benoeming plaatsvervangend lid van de financleele commissie. Aanbeveling van het be stuur de heeren J. A. de Boer en J. Veuger Hz. Als stemopnemers werden door voorzitter benoemd: voor verkiezing bestuurslid de heeren A. de Haan, J Keuris en J. van Eeten, voor verkiezing commissaris de heeren Jb. Nannis, Jb. Pool en A. Bakker; voor lid van de financleele commissie de heeren G. Veuger Jz., J. de Leeuw en A. Molenaar. De uitslag was dat de heeren P. Breed herkozen werd tot bestuurslid, de heeren C. v. d. Sluijs tot com missaris. Tot genoegen der aanwezigen namen belde heeren hun benoeming aan. Voorzitter feliciteerde den heer Van der Sluijs en hoopte, zooals gewoonlijk op pret tige samenwerking. De heer Van der Sluijs dankte voorzitter en de aanwezigen voor het in hem gestelde vertrouwen. Bij de 2de vrije stemming voor lid van de fin. co mm. deelde de heer Paarlberg mede, dat de heer Jippes te kennen had gegeven, dat hij voor een eventueele be noeming niet meer ln aanmerking wilde komen. Ge kozen werd de heer J. Veuger Hz., die met zijn benoe ming in kennis zal worden gesteld. Bij de rondvraag feliciteerde de heer G. v. d. Sluijs den voorzitter met zijn herbenoeming en dankte hem voor de waardeerende woorden aan het adres van de fi nancleele commissie. Aan den heer Paarlberg verzocht voorzitter zijn hartelijken dank te willen overbrengen aan den heer Jippes voor alle moeite en opoffering, die hij zich voor de vereeniging getroost had. De heer Paarlberg gaf de verzekering dit verzoek met genoegen te zullen overbrengen. Alvorens tot sluiting over te gaa.n, bracht voorzitter o.m. nog eens ln herinnering de groote medewerking die de vereeniging, zoowel van de leden als van ande ren, in de afgeloopen tijdvakken heeft mogen onder vinden. Evenals de heer v. d. Sluijs dit bij het uit brengen van zijn financieel verslag had gedaan, meen de ook hij woorden van dank te moeten brengen aan alle personen die bij de oprichting dadelijk bereid waren gevonden de vereeniging op zulke voordeelige voor waarden aan oprichtingskapitaal te helpen. Verder dankte spreker zijn mede-bestuursleden voor de prettige samenwerking en de heer Paarlberg voor zijn uitstekende zorg, betreffende het vervoer der dra gers. Met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun opkomst en hui. medewerking, sloot voorzitter de ver gadering Gebouw tegenover een school totaal vernield. Volgens berichten uit New-Tork heeft Donderdag ln Brooklyn een ontploffing plaats gehad ln een huls waar een geheime distilleerderij gevestigd was. De kraoht van de ontploffing was zoo groot, dat ook de ruiten van een school er tegenover sprongen. Een zestig kinderen werden door glassplinters gewond, tien van hen zoo ernstig, dat zij naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. In de heele buurt heerscht geweldige opwinding. Op het oogenblik van de ontploffing 2000 kinderen ln de school. Wolff meldt uit New-York: Op het oogenblik van de ontploffing bevonden zich ln de school ongeveer 2000 kinderen. Het hoofd van de school haastte zich na de ontploffing door alle klassen en liet de kinderen in de rij gaan staan. In alle orde verlieten zij het gebouw. Eenige door glasscherven ge wonde kinderen moesten door medescholieren naar buiten gedragen worden. De ver hoorbare ontploffing had het gerucht doen ontstaan, dat in de school zelve een bom ontploft was, wat tot gevolg had dat 5000 ouders naar de school snelden. Eenige opgewonden moe ders braken door de afzetting heen en liepen, naar hun kinderen roepend, de school In, die reeds door alle kin deren verlaten. De oorzaak van de ontploffing. Ook he|| woonhuis naast het bewuste gebouw stortte door de ontploffing inéén. Uit de pulnhoopen van dit huis werden twee zwaargewonde negers te voorschijn gehaald. De politie schrijft de ontploffing toe aan het ontbran den van gas, dat zich ln de benedenverdieping van het onbewoonde huis had verzameld. Zij vond in de puln hoopen een destllleerapparaat en een defecte gummi slang, waarmee dit toestel aan de gasleiding was ver bonden. De twee gewonde negers zijn aangehouden, daar zij waarschijnlijk de eigenaars zijn van het apparaat. Een Reutertelegram geeft een hiervan ietwat afwij kende lezing. Een negergezin zou op onrechtmatige wijze gas uit de hoofdleiding hebben getapt, ten einde de gas- rekening te verlagen. Drie personen werden in hechte nis genomen. Lugubere optocht door de straten van Peking. 22 Chineesche misdadigers gefusileerd, In China gaat het soms „Chineesch" toe. Meestal laat de overheid veel over haar kant gaan, maar dan xrijpt ze plotseling in en stelt een voorbeeld, dat an- leren kan afschrikken. Zoo is er thans een Reuter-telegram uit Peking van den volgenden inhoud: Twee en twintig lieden, o.w. twee vrouwen, die schuldig waren bevonden over euveldaden, als moord, liefstal, ontvoering, e.d. werden Woensdag op ge vangeniswagens door de stad gevoerd en toen in het zuiden van de stad door soldaten doodgeschoten. Een menigte van honderden menschen woonde de terecht stelling bij. Als het nu maar de echte schuldigen zijn geweest! 22 hulzen in asch gelegd. Sterk ver moeden van brandstichting. Woensdagavond is in het dorp Oefin(en in Baden aan de Wurtenbergsche grens, ten Noordoosten van Donaueschingen, een geweldige brand uitgebroken. Door den sterken wind breidde Let vuur zich snel uit en de brandweeren uit den omtrek stonden, me de door gebrek aan water, bijna machteloos. Niet minder dan twintig boerderijen en twee woonhuizen zijn een prooi der vlammen geworden. Eerst Don derdagmorgen was de brand zoo goed als gebluscM. Men vermoedt sterk, dat het vuur kwaadwillig is aangestoken. Veel meubels, voeder en graanvoorra den zijn verloren gegaan. Het groote vee is zoo goed als geheel gered. Daarentegen is veel klein vee, als varkens en geiten, verbrand. De schade wordt op on geveer 300.000 mark geschat Ook het ziekenhuis „Zur Sonne", hetwelk, evenals de meeste verbrande hui zen, in het Westelijk deel van het dorp ligt, is even eens door het vuur aangetast. Het dorp Oefingcn telt 900 zielen. Wal is het mooiste radio-toestel. Twee Philips-toestollen de uitverkorenen. Bij een radio-tentoonstelling te Teplitz-Schönau, in Tsjechoslowakije, heeft de volgende interessante wed strijd plaats gevonden, om uit te maken, welk ont vangtoestel de beste geluidsweergeving gaf. De toe stellen, welke aan dezen wedstrijd medededen, wer den achter een scherm opgesteld, zoodat de jury, die bestond uit een 200 bezoekers, de apparaten niet kon zien. Alle leden van de jury kregen een lijst, waarop ze hun bevindingen mochten mededeelen. Vereischt was in tien minuten de volgende stations ten ge- hoore te brengen: Boedapest, Munchen Weencn, Praag, Graz, Londen, Königwusterhausen, Warschau en Kalundborg. Nadat de stembiljetten waren opge haald kwam men tot de conc-usie, dat de meerder heid van het publiek van meening was, dat het Philipstoestel 2511 de beste weergeving mogelijk maakte en dat daarop het Philips ontvangtoestel 2514 volgde. Verschillende toestellen van ander fabrikaat hadden een geringer aantal stemmen, DOCHTERS DOODEN HAAR VADER. V.D. meldt uit Parijs, dat drie meisjes, die met haar vader te Puy woonden, en reeds geruimen tijd met dezen in voortdurenden onmin leefden, omdat hij wei gerde haar het haar toekomende erfdeel reeds tijdens zijn leven uit te betalen, gisteren met den vader in een hevige woordenwisseling geraakten. De drie meisjes wierpen zich op haar vader en sloe gen hem zoo lang, tot hij geen teeken van leven meer gaf. GROOTE BRAND TE VERACRUZ. Munitiedepot ontploft. Reuter seint uit Veracruz: Een groote brand, die des nachts uitbrak, heeft aan zienlijke schade aangericht in de zakenwijk. De brand sloeg over op een munitiedepot, hetwelk ontplofte. CLEMENCEAU'S GEBOORTEHUIS. Historisch monument. De Fransche minister van onderwijs heeft aan het Kamerlid Tinguy du Pouct, afgevaardigde voor de Vendéc, toegezegd, dat de administratie van de af- deeling schoonc kunsten de voorwaarden bestudeert, waaronder het geboortehuis van Clemenceau als histo risch, monument zou kunnen worden ingeschreven. VRACHTAUTO IN EEN RAVIJN GEREDEN. Acht personen gewond. Aneta seint uit Menado: Een vrachtauto is nabij Paloloan, gelegen aan het meer van Tondano, in hot district Tondano Tooeliang, residentie Menado, in een diep ravijn gereden. De chauffeur en zeven passagiers werden gewond, waar van een der laatsten levensgevaarlijk* Dc auto is to taal verbrijzeld. Zoo, met den buit op hun rug, liepen de dieven, door het bosch en Bllly, Jerry en Redneb zorg den er voor, dat niemand iets van zijn vracht aan den kant van den weg achterliet. En toen kwamen ze aan den weg naar een groot kasteel. Aan weerszijden van dien weg stond een klein huisje en toen Bllly aan de bel trok, kwamen de bewoners naar bulten om te zien wat er aan de hand was. „Wie zijn jullie," vroegen ze, „En wat willen jullie op dit nachtelijke uur." Maar toen Billy het doel van hun komst had uiteengezet, veran derden zij al heel gauw van toon en openden de poort van het kasteel. „Volg ons," riepen zij. We zullen je bij den graaf brengen." Ben rraaf? Verbeeldt jullie. De kerels hadden een graai bestolen. „Himpy-ha-ha," fluisterde Billy, terwijl hij zijn amulet nog eens wreef, omdat de andere roovers de hut kwamen binnenstormen. „Laat ze in het stof voor mij kruipen en mijn bevelen opvolgen." En zie,, wat gebeurde, de dieven werden zoo mak als lammetjes, gaven hun pistolen en mes sen over zonder te morren. „Nu," zeide Billy, terwijl hij erg barsch sprak, „gaan jullie allemaal vlug aan het werk. En schiet gauw op. Gooi die zakken op jullie ruggen en met mij mee. want wij gaan dezen bult terug brengen naar dengene, van wlen jullie het ge stolen hebben.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15