STER-TABAK Plaatselijk Nieuws. Uit onze Omgeving. ST. MAARTEN. ALKMAAR. WINKEL. OUDE NIEDORP HEERHOGOWAARD LANGENDIJK. Ingezonden Stukken. Nagekomen Berichten. De winter in aantocht? Ernstige epidemische ziekte in Mexico. Na 65 uur gered. Ernstig ongeval op het platteliai-meer. Verkeersongevallen. maakt. Drielingen brachten aan de Broeker velling f 0.80 1.30 op, aan de veiling te Noordscharwoude f 11.70. Nep gold hier f 1.602.90. Voor grove uien werd van f 1.402.30 betaald. Zaterdag werd te Noordscharwoude f 0.601.50, te Broek 1.201.50 besteed. De aanvoer was grooter dan vorige weken, n.1. 15 spoorwagens, 10 te Broek, 5 te Noordscharwoude. Eieten brachten f 1.70 per 100 Kg. op. Voor peen werd f 1.301.80 betaald voor groote, 0.8(>—1.20 voor kleine. Groene kool werd verkocht voor f 6.607.70, Wat af wijkend goed bracht een lageren prijs op. De aangevoer de aardappelen (bravo) golden f 1.60 per 100 Kg. yy t-- -- - - v; MMÊmM <-X; V Zulk een geestdrift werkt aanstekelijk! Wie vroeger een pijp rookte uit sleur zal na kennismaking met enthousiast uitroepen: ,,Ik wist niet dat er in een pijp Ster-tabak zulk een wereld van genot verscholen lag!'' ONDERLINGE PUIGLAS VERZEKERING. Maandagavond had de jaarvergadering plaats van deelhebbers in de Onderlinge Puiglasverzekering, ten huize van den heer J. Peetoom. Voorzitter do heer J. H. Schene. Negen leden waren aanwezig. De Directeur-Boekhouder, de heer G. van Bodegra ven, las de notulen en het jaarverslag, welke werden goedgekeurd. Dit jaarverslag gaf een beeld van den gun- stigen toestand waarin de puiglasverzekering verkeert Het was een voordeelig jaar geweest met weinig schade. Het batig saldo was dan ook gestegen met f 375.57, en bedroeg nu f 1395^9. Er waren 5 spiegelruiten geplaatst (waarvan 3 uit gespaard glas) en 20 gewone ruiten (waarvan 4 uit gespaard glas). Het aantal polissen be draagt 135. Onder Instemming der vergadering bradht voorzitter den Directeur-Boekhouder dank voor zijn goede zorgen. Op voorstel van de Commissie van onderzoek (de heeren C. Rol en K. Kerkmeer) welke een gunstig .rapport uitbracht werd de rekening en verantwoording over 1929 goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 800.80, saldo van 1928 f 1019.72, totaal f 1820.52. De uit gaven f 425.23. Batig saldo thans f 1395.29. Den Directeur-Boekhouder en de Commissie werd dank gebracht voor hun arbeid. De aftredende commissarissen, de heeren J. H. Schene en A. Ranke, werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen en nemen de functie weer aan. Als commissie van onderzoek der rekening 1930 wer den benoemd de heeren J. de Wit en K. Kerkmeer. Besproken wordt het al of niet vergoeden van de schade voor eengebroken spiegelruit bij de firma De Waard, veroorzaakt door het gebruiken van een straal- kadhel. Het reglement staat dit niet toe, maar het be stuur stelt voor, de helft der schade te vergoeden, doch voortaan niet meer. De leden zullen op de bepaling van het reglement worden attent gemaakt, dat schade door het gebruik van verwarmingsmiddelen veroorzaakt, niet vergoed wordt. Met algemeene stemmen wordt besloten de fa. De Waard f 30 in de schade te doen bijdragen. In verband met den gunstigon toestand der geldmidde len wordt op voorstel van hot Bestuur besloten, in 1930 de premie met 40 pet. te verlagen. Bij de besprekingen werd gewezen op de voordeden die de leden der Mldden- standsverccniging genieten van de gunstige werking de zer glasverzekering en hoopte men, dat dit voordeel nieuwe leden zou brengen. Bij de rondvraag werd door een der aanwezige schil ders ter sprake gebracht, of hot spiegelglas wèer door de schilders geleverd kon worden. (Het gewone glas gaat reeds via de schilders). Na uitgebreide besprekingen, waaruit bleek, dat deze zaak reeds herhaaldelijk aange roerd is. dat de schilders echter tot nog toe in gebreke zijn gebleven een voorstel te doen te dezer zake, werden opnieuw de schilders in de gelegenheid gesteld een voor stel te doen. dat dan door het bestuur zal worden over wogen. De grondoorzaak zit echter in het feit dat de glasgrossiers aan de puiglasverzekering leveren op de zelfde prijzen als aan do schilders, en de spiegelruiten zonder risico franco in de sponning leveren, welke voor- leelige voorwaarden de schilders niet kunnen aanbieden Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. POLDERVERKIEZING. De heer D. P. Timmerman alhier is gekozen tol hoofdingeland van dc Schager Kogge. SCHOORSTEENBRAND. Zondagavond ontstond eon schoorsteenbrand in hel winkelpand aan do Laagzljde, bewoond door den heer S. Het eloctrisch licht, waarvan de leiding langs den schoorsteen loopt, ging uit, en bijtijds ontdekten de bewoners toen wat er gaande was. Ook van buitenaf had een buurman den rook reeds uit het dak zien komen. Met eenige emmers water was het dreigende on heil toen spoedig bezworen. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Wilhelmina Johanna van der Veur, oud 73 jaar, weduwe van Joost Slingerland. POLITIE. Gevonden: Een rozekrans. Verloren: Een bruin leeren handtAachje. Zondag hadden wij het genoegen „De Maskerspe lers" van Bergen te mogen aanhooron en bewonde ren, ten lokale van den heer Zwakman alhier, alwaar werd opgevoerd „De Dienstknecht in huis", zedespel in 5 bedrijven, door Charles Ran Kennedy. Ik schreef bewonderen en dat is niet te veel gezegd, daar alles tot in de puntjes is verzorgd. Het is hier, dat de ondergeschikte rollen ook tot in détails zijn bestudeerd en worden opgevoerd. Zoodat ook hun spel, al wordt dit door velen niet medegerekend, een steunpilaar hunner kamer is. Wat de hoofdpersonen betrof, de oude jonge, zoo wel als de jonge oude, waren schitterend en werden op niet mindere wijze door hun 3 andere medespe lenden bijgestaan, terwijl de rol van den rioolarbei der als laatste en ons inziens als de mooist uitge beelde dient te worden vermeld. Dus dank aan de spelers en het echtpaar Zwakman, dewelken ons dezen mooien avond mogelijk maakte. Wat ook een elk zijn aandacht trok en alhier dient vermeld te worden, was de geheel opgeknapte tooneelznal, wel ke, zelfs door heel oude menschen, nooit anders was gezien als grijs, thnas door de schilderskwast een geheel nieuw aanzien had gekregen en 't geheel een gezellig aanzien gaf. Ook het décor was gemo derniseerd en door kundige hand ontworpen, terwijl als tooneelscherm prachtige pluche gordijnen dienst deden. Onze nieuwe „hospes" heeft het geheel op royale wijze aangepakt en heeft blijk gegeven met den tijd mede te kunnen gaan. Propaganda voor de landelijke onschuld In de stad. In den avond van J.l. Zaterdag circa half acht, werd op het Verdronkenoord een zeldzaam exemplaar van het meer en meer uitstervende genus voetganger, zeer on zacht tegen de planeet gesmeten door een uit de rich ting Kraanbuurt komende woest rijdende auto. Geluk kig is eöhter het tegenwoordige geslacht al meer of minder geconstrueerd voor dergelijke ontmoetingen en bekwam de aangeredene geen noemenswaardig letsel. Ruim een uur later hield evenwel een politie-agent op den Kennemerstraatweg een auto aan, met het doel den wagen te controleeren overeenkomstig de motor- en rljwielwet. Nadat de bestuurder gestopt had, sprongen uit het rijtuig twee personen, die ijlings de beenen na men en wier geweten dus blijkbaar niet heel zuiver was. Direct werd verband gezocht tusschen dit verdacht optreden en de aanrijding op het Verdronkenoord. De niet in het geval berustende politie hield spoedig daarop twee personen aan, die in de Emmastraat Hepen en lajter bleken te zijn P. J. en G. J. H., twee reclame- merken uit Warmenhulzen, van wie bekend was, dat zij ten vorigen jare uit baldadigheid te Alkmaar een auto hadden weggenomen en te Castricum aan den weg onbe heerd hadden achtergelaten. Alhoewel de verdachte heeren pertinent alle connectie met den aangehouden auto loochenden, wordt zoo goed als vaststaand aangenomen, dat zij de daders zijn en werd althans procesverbaal opgemaakt. Als de zaak verder rondloopt, ziet men hen wei terug voor den Politierechter. Reuze mikmak ln het elite-parit. Zondagavond heerschte ln het woonwagenkamp aan de Noorderkade een hevige cm rust en waren onder scheidene globetrotters op gezellige wijze onderling aan 't knokken. Een deelnemende dame, zekere mej. L. ont ving daarbij een zóó gevoelige liefkozing, dat zij oen bloedende hoofdwonde bekwam en zich door de barm hartige Samaritanen op het politiebureau moest laten verbinden. Uithoofde den ernst der toegebrachte verwondingen werd het echter nóodig geacht medische hulp In te roe pen en tegen den dader ter zake mishandeling proces verbaal opgemaakt. Ook deze heer zal dus vermoedelijk ter zijner tijd In onze justitia rubriek wel vertegenwoor digd zijn. Het wonen op het Heilooër dyltje wordt een genot. Werd dezer dagen tegen den landbouwer J. de V. pro ces-verbaal opgemaakt, wegens dierenmishandeling, nu heeft de V. weer een klacht gedaan, dat hij door zijn buurman, den tuinder Konijn werd beleedigd en is des wege proces-verbaal opgemaakt Er wordt overwogen om op den Heilooër dijk een vaste politiepost te vestigen, teneinde eventueel onge lukken te voorkomen. Inmiddels zijn de perceelen wegens de vele attracties aan de bewoners geschonken en die elke kluchtfilm ver achter zich laten, belangrijk ln waarde en huurprijs ge stegen. De vereeniging „Goedkoop en amusant wonen" smeedt het ijzer terwijl het heet is en heeft een aanvang ge maakt met het verspreiden van reclamebiljetten. Tot Molenmeester van den Oosterlandspolder te Win kel is benoemd de heer P. Brugman Jbz., te Winkel. Tot bestuursleden der onderafdeeling „Het Noorden" van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren zijn her benoemd de heeren B. J. F. Meijer, burgemeester van Oude Niedorp, en A. de Ridder, secretaris van Winkel. De laatste bekleedt vanaf de oprichting het secretari aat In deze vergadering werd door den heer Visser een lezing gehouden over de Ziektewet, en door Mr. D. Bree- baart Kz. een inleiding over de wijziging der belasting en technische wenken gegeven. Voor het ontwerpen van een ambtenarenreglement werd een studiecommissie in gesteld. De vol gende vergadering zal plaats hebben te Anna Paulowna. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Molière" alhier in het café van den heer A. Mijts, een open bare uitvoering voor eon eivolle zaal. Met veel suc ces is opgevoerd: „Er staat geschreven", een drama tisch stuk in 4 bedrijven. De inhoud van dit 'stuk was al wel bij de meesten bekend door de radio. Zoo- als wij dit van Molière gewoon zijn, werd er nu ook weer best gespeeld. Niet de meeste aandacht werd het spel gevolgd. Uit het daverend applaus bleek duidelijk, dat het spel zeer in den smaak viel. Jam mer dot achter in de zaal altijd alles niet verstaan baar was. Als slot volgde een gezellig bal. De uitkomst der 15 Febr. gehouden inventarisatie van stapelproducten leverde voor „Nieuwleven" de volgende cijfers op: Roode kool GO'A wagon; gele kool 34^ wagon; Deensche witte kool 180 wagons; uien 7wagon; peen wagon; totaal dus 288 wagons. Op 15 Dec. '29 was de totaalvoorraad 469 wagons, en de voorraden in bovenstaande volgorde; 130, 65, 250, 10 lA, 53/10 wagon. BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie der L.G.C. op 15 Februari 1930. De voorraad was: Rood 4559300 Kg.; geel 5045300 Kg.; Deen 7654000 I\g.; uien 1111500 Kg; peen 31S500 Kg. Op 15 Der. 1929 was de voorraad; Rood 9757S00 Kg.; geel 8475000 Kg.; Deen 13640300 Kg.; uien 204665O vg.; peen 495000 Kg. 15 Februari 1929 was de voorraad: Rood 3595150 Kg.; geel 78G0400 Kg.; Deen 3689100 Kg.; uien 589000 Kg.; peen 195400 Kg. NOORDSCHARWOUDE. Jaarvergadering Begrafeniavereenlging. Maandagavond vergaderde do plaatselijke begrafenis- vereeniging ten lokale van den heer J. de Bakker. Aanwezig met het bestuur 17 personen. De Voorzitter, de heer P. Kramer opent met een woord van welkom aan leden en pers en hoopt op zakelijke be sprekingen in het belang der vereeniging. Spr. is teleur gesteld door de opkomst, wat geen blijk is van mede te leven. Het is voor ons een troost zegt, spr., dat men over het algemeen over de uitvoering der begrafenissen zeer tevreden is, wat voor de bestuursleden tenminste nog een dankbaar iets is. De notulen worden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Het jaarverslag. De secretaris de heer K. de Vries leest als volgt voor: Mijne heeren, Het is mij wederom een genoegen u een kort overzicht te kunnen geven van onze vereeniging overh et verloo- pen jaar. Gelukkig is er geen bijzonders te vermelden. 1929 is voor onze begrafenisvereeniging een bijzonder gunstig jaar geweest Het finantieel gedeelte zal ik ach terwege laten, dat zult u zoo aanstonds van onzen pen ningmeester vernemen. Het aantal begrafenissen welke zijn uitgevoerd bedraagt 10, waarvan 6 voor leden en 4 van nlet-leden. Door vertrek van den heer L. Dekker is er een vacature ontstaan in het bestuur. Het dragers- personeel Is echter veranderd, door vertrek en uitreden van eenigen hunner. Doch ook daarin is uw bestuur ge slaagd weer goede plaatsvervangers te krijgen. Als vaste dragers zyn aangewezen de vol gende heeren: D. Mienes, L. Blauw, A. Rus, J. Meeldijk, M. Smit, P. Scheltus, K Slikker en J. Heijmans. Als reservedragers zijn aange wezen C. Kramer, de Kraker, K. de Vries, K. v. Dijk, K. Hemke en A. Swager. De heer J. Meeldijk Is aange steld als reserveloopcr. Het ledenaantal ls ongeveer het zelfde gebleven, n.1. 404. Met den wensch dat ook 1930 voor ons allen een gunstig verloop mag hebben en onze vereeniging zoo min mogelijk begrafenissen behoeft uit te voeren, sluit ik dit korte overzicht. Den secretaris wordt dank gezegd voor zijn uitgebracht verslag. De rekening van den penningmeester. De ontvangsten bedragen f 1256.08, w.o. f 1237.10 aan contributie e.d. De uitgaven waren f 1189.90, zoodat het saldo f 66.18 was. Op de Coop. Boerenleenbank is f 889.46 geplaatst, zoodat het totaal bezit der vereeniging f 955.64 bedraagt. Het vorige jaar was dit f 884.43. De rekening is nagezien en in orde bevonden. Den penningmeester, den heer A. Swager, wordt dank gezegd voor zijn accuraat beheer. Bespreking art 25 van het Bondsreglement Dit luidt: De afdeelingen zijn verplicht elkanders leden bij verandering van woonplaats over te nemen. In dit geval mag geen uitzondering gemaakt worden, enz. De kwestie is deze, dat de afdeelingen Heerhugo- waard en Hensbroek geen R.K. leden overnemen en er sommige afdeelingen zijn, die wel R.K als lid hebben ingeschreven. Na eenige discussie spreekt de vergadering de wen- schelijkheid uit, dat de eenheid van den Bond in ieder geval gehandhaafd blijft. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren K. van Dijk en K. Hemke, beiden her kiesbaar. Uitgebracht worden op beide heeren 13 stem men, zoodat zjj bij enkele stemming gekozen zijn. Wegens vertrek van den heer L. Dekker wordt als nieuw bestuurslid gekozen de heer G. Bakker Oz., met 9 stemmen. Op den heer IJ. Kaan worden 6 stemmen uitgebracht Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring wordt naast het bestuur gekozen de heer J. Heid- sma. Rondvraag. De heer Swager deelt mede, dat het dragerspersoneel tegen ongevallen verzekerd is. Verder wordt nog medegedeeld, dat voor aankon diging bij overlijden de heeren J. Meeldijk en K. Slikker zullen fungeeren, terwijl de heer P. Hemke als reserve wordt aangewezen. Hierna volgt sluiting met een woord van dank voor de aangename besprekingen. Mijnheer de Red., In Uw blad van 15 Febr. jl. las ik het ingezonden stuk van den heer Rotgans over ,Een stofvrij rij wielpad door het hart van W.-Friesland" en ik juich het idéé van den heer Rotgans toe en heer Rotgans >k stem: VOOR!!! Iedereen heeft het wel gelezen, Van het stofvrij rijwielpad. O, wat zou dat heerlijk wezen, Als men zoo'n „Paradijsweg" had. Waar eens de stoomtram langs huppelde Dwars door de groene weiden heen. Daar moet de ideale weg verrijzen, Voor fietsers, ja voor hen alleen. Geen razende auto's op dien weg, En geen benzinestank. Alles knus, gezellig en vredig Waar eens een halte was, een bank. Waar eens ijzeren bruggen waren, moeten Loopbruggetjes verschijnen als een dametje zoo teer. Heer Rotgans, het is een pracht-idée en ook Voor ons Vreemdelingenverkeer. Ik zie me reeds zitten op 'n bankje in de Weere, Terwijl de wind zachtkenö m'n wangen streelt, ,Ruik ik de mesthoopen in 't land, En ruikde Weere's biggcnteelt. Op! fietsrijdend West-Friesland, Vereenigt U, want „Eendracht maakt macht". Op! peddelaars, je hebt er toch recht op. Je hebt je 3 pop toch voor niets niet opgebracht. Zeg nietik fiets nooit voor mijn plezier, Schenk dan anderen vreugd, maak hen rijk. Als hij er is, zegt ge, hier bob Ik aan geholpen, Door mijn brief aan Overdijk. Maar het is nog niet zoo ver. Maar één die ons opmerkzaam maakte is er Ik voor mij hoop, dat het door zal gaan. Maak dat 't niet wordt een „Schager glisser", Sstuur eon „voor"-brief naar Landbouwdw.str. 112, Want als straks de vogels kweeion en fluiten, Dan geniet men pas van 't rijwiel-pad. Fietsrijders, aansluiten aansluiten. JAN BUISMAN. Schagen, Februari 1930. WARMENHUIZEN. 17 Febr. Roode kool le soort f 5.407, 2e soort f 3.30, witte kool le soort f 2.20 per 100 Kg. Aanvoer: 2600 Kg. roode kool, 1800 Kg. witte kool. Een koudegolf in de Vereen. Staten. Ve len dooden. Uit de Vereenlgde Staten worden sneeuwstormen en koude gemeld. Te New York (stad) wordt het verkeer belemmerd door de gladde straten. De temperatuur is dezen winter nog niet zoo !aag geweest, als nu. Verschei dene menschen zijn doodgevroren. Nabij de stad Boston zijn vjjf menschen het slachtoffer van een sneeuwstorm geworden. Een N.TA.-bericht meldt nog uit New York. De ongewone koudegolf ln de oostelijke staten houdt aan en veroorzaakt veel ongemak. Uit Nieuw Engeland waar temperaturen van 22 tot 34 graden heerschen, worden 10 sterfgevallen gemeld. In den staat van New York komen temperaturen van 37 to 40 gr. onder nul voor. Uit Cape May (N. J.) wordt gemeld, dat vier man der equipage van een in den storm vergaan kolen- schip ln de reddingboot doodgevroren zijn gevonden, na dat den heeien nacht naar hen was gezocht. Hevige koude ln Palestina, V. D. verneemt uit Jerusalem: Op het oogenblik heerscht er ln Palestine een felle koude. Het autoverkeer tusschen Beiruth en Damaskus is we gens sneeuw gestaakt. In sommige streken van het land ligt de sneeuw meer dan een halven meter hoog. Felle koude ln Zwitserland. Veel sneeuw gevallen. VD. verneemt uit Bazel: In Zwitserland ls sinds Zondag een aanmerkelijk® temperatuursdaling ingetreden. Het geheele noorden en westen des lands zijn met een sneeuwlaag van 20 tot 25 c.M. bedekt Terwijl ln het Berner Oberland de tempe ratuur tot ongeveer 9 graden en in Engadin tot 12 gil den onder nul daalde, heerscht in het gebergte een tem peratuur van zelfs 18 graden onder nul. Het zuidelijk deel der Alpen ls nog sneeuwvrij, doch ook hier werden reeds een temperatuursdaling en toenemende bewolking waargenomen. Reeds 94 personen aan de ziekte overleden. V.D. verneemt uit New-ork: Uit Mexico (stad) wordt gemeld, dat de staat S®- nora geteisterd wordt door een epidemische ziekte, die een ontsteking van het ruggemerg en hersenvlies veroorzaakt en die in de uitwendige symptomen veel overeenkomst vertoont met nekkramp. Binnen S6 uur zijn reeds 94 lijders aan deze ziekte overleden. De ziekte woedt het hevigst te Cumpas. De mijninstorting te St. Estienne. De vijftien mijnwerkers, die verleden week Don derdag tengevolge van een instorting in een mijn te St. Etienne ingesloten waren, zijn Zondagmorgen, na lat zij 65 uur opgesloten waren geweest, gered. Het reddingswerk werd zeer vertraagd, doordien telkens nieuwe instortingen plaats hadden. Door middel van de luchttoevoerbuis was het mo gelijk geweest, den ingeslotencn levensmiddelen en drinken te laten toekomen Zoo kregen zij Zaterdag avond 12 L. wijn, 5 Kg. vleesch, 3 Kg. kaas, en 3 L koffie. lntusschen is er in een andere mijn in de buurt van St. Etienne een ongeluk gebeurd, waarbij twee arbeiders, ten gevolge van het instorten van een mijn gang, het leven verloren. Een troep visschers door het ijs gezakt. 8 mannen en een vrouw verdronken. Wolff meldt uit Memel in Litauen: Een ernstig ongeval heeft Zondag plaats gehad op het Plateliai-meer, ongeveer dertig kilometer van Ll- tausch Krottingen. In den vroegen morgen begaven zich een aantal vis schers uit Plateliai en omstreken met sleden op het meer, om daar te visschen. In den namiddag keerden twee Bieden terug, die aan elkaar waren gebonden en door een paard werden voort getrokken over het ijs. Op de beide sleden bevonden zich in het geheel twintig personen. Op het midden van het meer zakte de eerste slede door het ijs en sleurde de andere met zich mede in de diepte. Met groote moeite slaagde één der visschers er in, zioh te redden en ook nog een tweede uit het water te trekken, die in het nabijgelegen dorp hulp ging halen. In het geheel konden elf personen worden gered. Aoht mannen en een vrouw zy'n verdronken. Auto in Australië door een trein gegre pen. 5 dcoden, 4 gewonden. Reuter meldt uit Melbourne: Op del ijn MelbourneGeeJong is op den overweg bij Weribee een trein in botsing gekomen met een auto, waarin tien personen gezeten waren. Vijf der inzittenden werden gedood, vier gewond. Spoorwegongeluk in het Parijsche sta tion. Het B.T.A. meldt uit Parijs: Bij het binnenkomen van een personentrein aan de Gare de 1'Est is Zon dag een ongeluk geschied, waarbij 24 personen min of meer ernstig gewond werden. De trein was reeds onder de kap en eenige reizigers hadden reeds de portieren der wagens geopend, eenige hunner ston den zelfs al op de treeplank, toen de rem plotseling weigerde en de locomotief met vrij groot geweld te gen het stootblok opreed. De botsing was zoo hevig, dat eenige passagiers op het perron werden geslin gerd, anderen in de compartimenten tegen de schot ten werden geworpen. Ernstig spoorwegongelnk in Engeland. Tientallen gewonden. Reuter meldt uit Londen: Te Rutherglen bij Glasgow is gisteravond tenge volge van den dikken mist de trein op een hem voor- afgaanden personentrein geloopen. Ongeveer zeven tig gewonden werden ondei de overblijfselen bedol ven. Eenigen werden in allerijl met particuliere auto's en anderen met een specialen trein naar het ziekenhuis overgebracht. Auto met een jazz-band-gezelschap te water. Zondagmorgen omstreeks half zes zijn vier jonge ui uit Bussum, die 's nachts als jazz-band te Amsterdam hadden dienst gedaan, tusschen de Ilakkelaarsb ug jn Noarden in de Naarder trekvaart gereden. Het stuur van hun auto was los geraakt. De jongelui wis ten uit den auto en op den wal te komen. Met be hulp van een hijschkraan werd later de auto op het droge gebracht. De muziekinstrumenten waren door het water bedorven. Van de tram in het water geslingerd. Het lijk van een iongen uit de Haarlemmervaart opgehaald. In de Haarlemmervaart tusschen Voorhout en Lisse is Zaterdagavond ter hoogte van de Fostbrug drij vende gevonden het lijk van den ii-jarigen J. de Jonge. Vermoedelijk heeft hij op het balcon van de stoomtram gestaan on is hij, toen dc tram over deze brug- reed, van het balcon in de vaart gevallen. Hij was woonachtig te Haarlem. Het eerste slachtoffer bij de nieuwe IJsel- brug. Gistermorgen is het eerste ongeluk gebeurd op den gevaarlijken oprit aan den Overijselschcn kant van de nieuwe IJselbrug. De heer T. Jansen, directeur van oen ongevallenverzekeringsmantschappij te Ut re rilt, reed met een snelheid van ongeveer 30 K.M. van de brug in de richting van Zwolle. In de laatste bo-ht stond een handkar; de hoek werd hierdoor nog ge vaarlijker. De heer Jansen kon de bocht niet halen en reed tegen een boom. De rechtcrvoorzijdc van den auto werd geheel vernield, maar het iiep zonder per soonlijke ongelukken «t

Schager Courant | 1930 | | pagina 2